Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) peti_s válasza bacsis (#2000) üzenetére


peti_s
addikt

Gondolom úgy érti hogy a tápon kívűl, de ez csak egy tipp. :)

(#2002) neduddki válasza bacsis (#2000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"venti es a borda koze annyi szar kerul hogy levego mar ne ment at":- )))

udv

neduddki

mod: na ezota ment a 4050e passvban /me azota nem turkaltam benne/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2003) bacsis válasza neduddki (#2002) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:DDD :R

(#2004) Badman 4ever válasza neduddki (#2002) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ezt így kell: :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2005) Penyus


Penyus
senior tag

Wow! Vegigolvastam a topicot. Nagyon jo :) Enis hasonlo regi gepekben utazom egyebkent.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2006) bacsis válasza Penyus (#2005) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát akkor várunk vissza továbra is szeretettel :R

[ Szerkesztve ]

(#2007) Penyus válasza bacsis (#2006) üzenetére


Penyus
senior tag

Egyebkent olvasom a tesztjeidet rendszeresen :) En mondjuk tuningban nem vagyok valami jo. Max ilyen celeron 366@550 meg 667@828 dolgokat csinalgattam. En inkabb gyujtom a dolgokat csak. De eleg kemeny melo, mert keves a helyem meg a penzem. K6 os AMDbol is csak par van nekem, de meg megvan azis amit 1999ben vettem 400ast a hozza valo 5ali61el. Fel evvel ezelottig anyam hasznalta :) De az csak mezei K6-2. Volt pprom is de odaadtam Telcontarnak ha tudod ki az. Mostmar picit banom. Ami igy erdekessegem van az esetleg egy cyrix mediaGX. Asszem 200as azis. Esetleg majd megnezhetem superpivel :)

Egyebkent milyen SS7-es alaplapok a jok? Mert nekem csak 3-4 5ali61 van meg egy asus, azis ali chipes de meg van halva valami a tap reszen mert csak single tapfeszes procikkal indul el:( Letezik soft menus SS7 is? De asszem igen, Aptront mintha lattam volna anno. Sajnos mar kopnak az emlekeim. Meg igazabol en 8088 8086 286okban szoktam utazni, mert anno 91ben kezdtem 286al, szal nekem ezek a p2 p3 mar tul uj. De azert elvagyok azokkal is :))

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2008) #95904256 válasza Penyus (#2007) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tuti hogy létezik "soft menüs" SS7 lap is. Legalábbis biztos hogy van egy SIS530 chipset-es alaplapom amit másképp nem is lehet adjustálni. A feszültség, szorzó, órajel egyaránt állítható a BIOS-ban. Sajnos nem túl tág határok közt. :(

szerk.: Hacsak nem az Abit féle "Soft Menu" BIOS menüpontra gondoltál... :B

[ Szerkesztve ]

(#2009) Penyus válasza #95904256 (#2008) üzenetére


Penyus
senior tag

Csak mero lustasagbol kerdeztem a soft menut, gondoltam hogy nem nagy durranas. Csak mar ugy elszoktam a jumperelesektol:) pedig anno a 486osokon mennyi volt. De utaltam :) Ugye az Acorp 5ali61 eleg gatya es SS7 lap? Anno engem elegge buntetett. Csak a voodoo3 ment benne meg az asus v3000. Meg persze a savage csalad.

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2010) Telefunen válasza Penyus (#2009) üzenetére


Telefunen
őstag

Jah, gáz lap az 5ali61, nekem is van itthon 1, AGP-ben tényleg csak a V3-at ette fagyi mentesen (a savage is problémázott).. inkább vmi. MVP3-as lap.

(#2011) Penyus válasza Telefunen (#2010) üzenetére


Penyus
senior tag

Volt VIA-s lapom is valamikor a multban. Meg van egy illetve ketto olyan erdekes lapom hogy ETEQ. AGP-s azis, nem is tudom mar hogy mit tud. De SS7 az bizos.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2012) Penyus


Penyus
senior tag

Na utanajartam kicsit az ETEQ-nak. Valojaban SOYO.
http://www.allproducts.com/computer/soyo/sy-5ehm.html

EQ82C6628 (VIA Apollo MVP3)
Kiraly! Akkor megis van ilyen lapom. Ketto is! Mar csak meg kell keresni oket. :D

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2013) Penyus


Penyus
senior tag

Elenezest a sok hozzaszolasert!

Most turkaltam kicsit itthon talaltam egy ilyen SS7-est is:

http://kepfeltoltes.hu/view/090601/100_6041_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

meg a korabban mar targyalt multemidia portos asus lap egy peldanya

http://kepfeltoltes.hu/view/090601/100_6042_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Errol az SS7-rol tud valaki valamit? :DDD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2014) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó ez a topic kár hogy másban pl videókártya nincs ilye,n legalább is magyar oldalon...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2015) Penyus válasza zoltanz (#2014) üzenetére


Penyus
senior tag

Ja, enis sajnalom, mert elegge retromanias vagyok. Valahogy a mostani gigaherzeket nem tudom mar ugy ertekelni... Nekem van itthon egy jo nagy doboz pci vga, kb 100db. Meg jopar korai 3d kartya. Voodoo 1-2-3, tntk riva128asok tnt2 stb. Illenek a regi gepekbe :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2016) peti_s válasza Penyus (#2015) üzenetére


peti_s
addikt

Azért ezek a mostani dologok sem rosszak. :)

(#2017) Penyus válasza peti_s (#2016) üzenetére


Penyus
senior tag

Nem, meg a gep amirol irok az up to date rendesen. c2d e6600 4 giga ram ati 4850 etc. De akkor is a regi cuccoknak valahogy feelingje van :) Pl XT-rol msnezni meg ircelni, meg 386on latni nc alol a nagygepen hdd-jet. Persze ezeket napokig tarto vergodes utan :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2018) Badman 4ever válasza Penyus (#2017) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Pont így vagyok vele, feelingje van a retro-gépeknek/tuningnak. :R
Bár nekem nincs komoly gépem, de a családba Pentium II-től a 3000+on át a Core2-ig van minden. Mindegyik ATI-s kártyával 2db Rage Pro Turbo 4MB (Compaqban), ASUS Radeon 9600 XT 128MB, ATI Radeon XPress 1100 256MB (laptop), Sapphire Radeon HD2400 Pro 256MB. Szóval itt is nagy a választék. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2019) Penyus válasza Badman 4ever (#2018) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem van egy olyan maniam hogy mindenfele korhu meg jellegzetes multbeli konfigokat rakok ossze, aztan rapakolok korhu szoftvereket. Szal van a garazsban kb 30 config meg monitor, egeszen a hercules moncsis xt-tol a p3asig. Meg meg marhasok alkatresz.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2020) zoltanz válasza Penyus (#2019) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem nem kell mert valamikor dolgoztam sokat szoftverekkel, egy részét az akkori szenvedéseknek inkább elfelejteném...
De ma már azért nosztalgiával tekintek vissza ami kellemes, a virtuális gépen eseteleg kipróbálok néhány progit mennyire fut más környezetben oszt ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2021) neduddki válasza Penyus (#2012) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy erdeti soyo na az am vami, az ma majdnem intel-intel:- )))

udv

neduddki

mod:choho ezzel en is igyszoktam lelni lilakodom nincs mit mejjik kupac tetejere teszek:- ))) de a vh6-ii meglett:- ))) meg a 2 kt7-e is

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2022) Penyus válasza neduddki (#2021) üzenetére


Penyus
senior tag

Raadasul ketto is van! Csak ugy emlekszem az egyik doglott. Tovabba most egyiket sem talalom eppen. ;) Tul sok mar a cucc.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2023) peti_s


peti_s
addikt

Sztem a régi dolgoknak egy bizonyos szintig van 'feeling'-jük. Mert pl. a régi P1-es gépemnek volt/van, de a többinek semmi. A mostaniban is ha lesz cserélve processzor, miben lesz változás? Csak hogy erősebb lesz, kevesebbet fog fogyasztani, + még egy csomó jótulajdonság. Bár ha a hangját megszokod egy gépnek az tényleg tud hiányozni, de sztem nem szabad túlzásba vinni. Mondom ezt én aki nem adja el egyik régi számítógépét sem. :D

(#2024) Penyus válasza peti_s (#2023) üzenetére


Penyus
senior tag

En rosszabb vagyok, eladtam oket anno. De osszevadasztam vaterarol meg innen onnan es igyekszem tok ugyanazt megepiteni. Bar van egy ket megszerezhetetlen darab. A gep hangjarol meg annyir hogy multkor hajnalban vihar volt, fekeltem kihuzotam meg kikapcsoltam a gepeket. Router+nagygep. Kuss lett a szobaban. Nem tudtam rendesen aludni. Mar lassan 10 eve gepzajban alszok hogy hogy igy belegondolok :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2025) peti_s válasza Penyus (#2024) üzenetére


peti_s
addikt

De miért megy?:) Csak nem le, vagy feltöltesz vmit? Én eddig estére azt hiszem 2x hagytam bekapcsolva a gépem. :)

(#2026) Badman 4ever válasza Penyus (#2019) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A korhűség nálam épp felejtős, az összes gépből, akármilyen régi, a maximumot szedem ki...erről bacsis mester gépe jutott eszembe: Dual Pentium III-as alaplap (MSI Pro266TD Master), 2db Pentium III-S 1400@1550MHz, 2GB DDR-I (!) memória 300MHz körül, HD3850 AGP...nálam is hasonló szintű néhány gépben a hardverkeverék.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2027) Penyus


Penyus
senior tag

Vegulis nekem is vannak korhu gepeim is meg maximalizaltak is. XT cdrommal meg soundblasterrel atx hazba az epp a tuning tema. Meg van meg mas eszement parositas is nalam is. Ja meg 1.4es tua p3asom nekem is van st6ban mert az jo. Bar en eddig meg nem huztam meg. A gep jaratasrol meg: Hat mindig toltogetek valamit le vagy fel, meg a routerrol fut egy irc-s bot is tobbek kozott. Mert az meg egy regi hp vectra p2 gep debiannal ellatva. Meg nemtom mar igy szoktam meg hogy 24/7 megy a gep. Igy latom ki mit irt ircen msnen stb.

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2028) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Szép jó estét, látom amíg távol voltam, volt itt élet rendesen! :DD
Penyus! Visszatérve a "soft menüs" SS7 laphoz, az Epox féle MVP3 lapokbanvan némi lehetőség a tuningra, lehet állítani a proci FSB-jét :DDD jumperrel 112MHz-ig lehet tolni, de biosból133 sem akadály :))
És én is azt modnom, a régi gépeknek és a rég játékoknak van feelingjük... Sokat gondolkodtam ezen én, s nem biztos, hogy azért mert az újak nem tudják azt az élményt nyujtani... Szimplán öregszünk :DDD
Édesapámat sem tudtam soha meggyőzni, hogy a Baetlis és társai már rég lejárt. és a Tiesto és társai manapság a tuti ;] gyerekeink sem fogják megérteni, hogy mit szerettünk abban, hogy egy p2-n a colin mcrae rally 2-vel csapatjuk, mikor a Crysis17 full realisztikus grafikával 1000X nagyobbat üt...
Remélem értitek, mire akarok kilyukadni :B :R

(#2029) Telefunen válasza bacsis (#2028) üzenetére


Telefunen
őstag

Az Epox MVP3-asban tényleg van FSB állítás a BIOS-ban? Éppen egy ilyen projekt áll előttem (Epox MVP3+AMD K6-2 500+192Mb SD100+S3 Trio -esetleg Creative Voodoo Banshee), de eddig nem találtam okot arra hogy összerakjam:D (nem tudom mire lehet manapság egy ilyen konfigot használni, azon kívül hogy "tök jó" -ami azért motivált, különben nem is latolgattam volna a dolgot).

Esetleg normális reakcióidejű netezős gépet lehet egy ilyenből varázsolni? (mmint vmi butított oprendsszerrel, esetleg linuxxal -amihez nem értek semmit:) )

[ Szerkesztve ]

(#2030) bacsis válasza zoltanz (#2014) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

zoltanz!
Mi itt mindenevőek vagyunk, bármilyen témával kapcsolatban, ami retro, szóval nosztalgikus videokártyákról is szívesen beszélgetünk :K
Én nagy ATI párti vagyok, van is egy 1988as ATI EGA videovezérlőm :DDD
valami ilyesmi :DD
De igaziból amiket elkezdtem gyűjteni az az Asus féle Nvidia kártyák, azaz a V széria...
van V3000, V3400, V3800, V6600, V6800, V7200PRO V7700, V8200, V8440 V9950 kártyám, és volt egy V9999ultra karim is csak el kellett adnom ,mert kellett a lé az AGP-s HD3850-re de ha miller leszek esküszöm vissza szerzem azt is :R

(#2031) bacsis válasza Telefunen (#2029) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pakolj rá egy Win ME-t amit itt a fórumban csak én szeretek :DDD vagy egy Win2000-et min 256 rammal és akkor netezésre letöltésre tökéletesen ideális, ráadásul alig fogyaszt, sőőt ha jól alulfeszeled, akkor passzív hűtéssel is elketyeg :R

(#2032) Penyus válasza bacsis (#2030) üzenetére


Penyus
senior tag

Hehe, nekem van ATI markaju hercules meg cga kareszom is, meg persze olyan ega is van. Pc alkatreszbol eleg felelmetes keszleteket halmoztam fel. Foleg 8bites kartyakbol :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2033) zoltanz válasza bacsis (#2030) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen a V sorozatból nálam is járt néhány, van egy VIVO -s (tuner nélküli) is de az istenért nem sikerűlt videójelet felvenni vele, de még monitorozni sem :DDD
Matrox még nem fordúlt meg a kezem között, de biztonság képpen lehet benevezek egy PCI -os ra. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2034) bacsis válasza zoltanz (#2033) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem van 2db 4mb-os matrox mystice karim, jjóó szolgálatot tesznek, mert azokkal próbálom ki az alaplapokat, deee jelenleg a szerverembe is az a kari van, tegnap settlers3 party-t rendeztem, és azon bőven elszaladaza játék...
Visszatérve az Asus Vszériás kártyáihoz, nekem a V8440deluxe [link] a kedvencem.. van hozzá 3d-s szemüvegem, a 3dmark2003 nagyon jól néz ki vele :Y :R

(#2035) neduddki válasza bacsis (#2034) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ko egy tulmelegedo asus v9950?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2036) bacsis válasza neduddki (#2035) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az enyimé nem melegszik túl :P
szal köszi de kihagyom :R
mi a francért melegszik tól a tiéd?
egy vagy két ventis? enyémen 2 van.. elég hűvös de a tuningot nem bírja a drágám :(

(#2037) Badman 4ever válasza bacsis (#2030) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam S3 Trio 3D/2X és Elsa Winner 1000, illetve Trident 3DImage9750 van csak, ezeknél régebbi nincs is. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2038) #95904256 válasza Badman 4ever (#2037) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez az első MDA-k ( Monochrome Display Adapter ) egyike az 1980-as évek elejéről. 80x25 karakteres megjelenítésre képes. 8 bites, ISA buszos... ;-)

szerk.: Ha jól rémlik, akkor 4kB RAM-mal...

[ Szerkesztve ]

(#2039) bacsis válasza #95904256 (#2038) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és még a HD4870X2 és társai a nagyok :Y
minden tiszteletem a matuzsálemnek :K
még apámmal jártam egy gatyába, mikor ez már egy gépbe szórta a pixeleket a monitorra :R

(#2040) Penyus válasza #95904256 (#2038) üzenetére


Penyus
senior tag

Jee, ez nagyon szep! :) Nekem is van valami hasonlo. Tobb is. Ja a RAM az 4k volt rajta :) Meg hasznaltam is ilyet, bar az mar nem volt ennyire szep hosszu :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2041) bacsis válasza Penyus (#2040) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem ilyen picike kártyából vesa buszos IO kártyám van, meg VGA kariból ami ekkra az is VESA csatis asszem 2MB rammal...

(#2042) #95904256 válasza bacsis (#2041) üzenetére


#95904256
törölt tag

Vesa Local Bus-os kártyából sokkal kisebbet nem is nagyon lehet elképzelni... ;]

(#2043) bacsis válasza #95904256 (#2042) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az is igaz :DDD
azt vágod, hogy VESA-s kariból is van 3d támogatású kari? szigorúan Win3.1 alá :DDD

(#2044) Penyus


Penyus
senior tag

Na talaltam meg ket SS7 lapot! :) Az egyik a mar emlegetett ETEQ a masik meg egy soltek.
Emlekeim szerint az ETEQ-be 1 mega kess van.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2045) bacsis válasza Penyus (#2044) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem is van ugyanilyen Soltek deszkám :DD
Sajna nem találom a soros port kivezetését, és ennek pont nem olyan kell, ami inkább jobban el van terjedve :(

(#2046) Penyus válasza bacsis (#2045) üzenetére


Penyus
senior tag

Most megremitettel:) Igaz van egy nagy szatyor kivezetesem, csak jo lesz valamelyik. Nade ez azt jelenti hogy mar 4 fele lapom van. Mar csak valami jokis proci kene. Mert a legizmosabb k6osom egy k6-2 400 afr. :( De azt meg '99ben vettem es jo sokaig hasznaltam is :) Es abba a gepbe tervezek voodoo2 sli-t most. Csak az a baj vettem mar egy talicska voodoo2-t es nincs ket egyforma. Azaz hogy van, de el van egyiknek gorbulve a chipen egy csomo laba es osszeernek :( Eé se indul a gep ha berakom

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2047) bacsis válasza Penyus (#2046) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd figyelld meg, hogy nem lesz hozzá jó kivezetésed :(
az elterjetteb úgy van be kötve, hogy az első 4kábel a felső pöckök, másik 5 pedig az alsóké, ennek meg úgy kell, hogy egy lent, egy fent.... egyszer megpróbáltam átforrasztani, de nekem akkor sem lett jó :(
én Sajna a voodoo-ból kimaradtam, dee egy voodoo2 SLI-t megnéznék közelebbről is :R

[ Szerkesztve ]

(#2048) Rive válasza bacsis (#2043) üzenetére


Rive
veterán

Mér' :F
ISA 3D is van :DDD :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2049) bacsis válasza Rive (#2048) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

arról nem tudok, ke ki tudja?! ;]

(#2050) Penyus


Penyus
senior tag

Megprobalom majd kiegyengetni a voodoo2 chipset labait. Szerintetek hogy lehetne? mert most eleg kocos.
[Ilyen]

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.