Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81401) KROK640 válasza DarthSun (#81399) üzenetére


KROK640
veterán

Na, csak befektettél egy ilyenbe is? :Y
Várjuk az eredményeket és tapasztalatokat! :C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81402) DarthSun válasza KROK640 (#81400) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Há' mé', offline mindegy nem ? Amire nekik kell, akkor ezekszerint jó. Ha nem megy netre vírust gyűjteni, akkor ok.
Bár én akkor talán fejlődőképesebb vagyok, igaz 61éves, immár nyugger, retromániás, de viszonylag fiatalon 28 éves koromban rakták elém a 286- ost, ráadásul Pascal/Assembly program karbantartással(ez nagyon meghatározta a további életemet)...fejlődgettem, a nethez azért én is viszonylag későn csatlakoztam. Nagyjából azért szinten vagyok, belépő RyZennel...meg mivel régen kezdtem, a DOS sem okoz gondot.
Tegnap pedig érkezett csomó viszonylag modern cucc, melyeket retro teszteléshez fogok használni, ez olyan reciproka az általad írtaknak kb :DDD . Nemrég végeztem a gyorsfotózással, majd publikálom.

(#81403) DarthSun válasza KROK640 (#81401) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R Lesz, azonnal felteszem tesztre, amint megjön, feltéve ha megérkezik. Talán bízok benne, mert nem mertem berendelni, de a Fiam mondta, bízd ide, meglesz az...Ő profi az Alinál. 500e HuF- es bicót kapott nemrég ingyen Aliról.
Régebben : buszra sétáltunk ki, közben beszélgettünk, mondom egy ilyen kéne Aliról, Ő meg nyomkodta a telefonját. Felszálltunk, leültünk kb 5 perc telt el, azt mondja - meg is rendeltem neked...

(#81404) frescho válasza fpeter84 (#81383) üzenetére


frescho
addikt

Mivel szeretsz forrasztgatni, ezért a 8 bites IDE-re tudok egy jó megoldást. Valahol még van elfekvő NYÁK-om hozzá, örömmel adok egyet, ha még nem dobtam ki mérgemben. EPROM égetőd van?

DarthSun: Az ali-t én feladtam. Jött 3 fajta blue pill onnan. Mind annyira hamis, hogy nem lehet felprogramozni. Ezek képesek lemosni a feliratot és a nagyobb flash-es verziót felszitázni. De a programozó elárulta őket. ez a bluscsi nem akar összeállni az istennek se. :(

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81405) KROK640 válasza DarthSun (#81402) üzenetére


KROK640
veterán

Offline mindegy, de a Józsi bácsi érdemi munkát is végez ezzel a géppel (ami ki tudja hányszázszor visszatermelte már az árát - ő mondta mindig csak akkor vesz új gépet ha az vissza is hozza az árát). Ugyanis mai napig sikeresen közös képvisel vagy 10 panelházat, az ősrégi progjamráa maga oldja meg a frissítéseket, meg utána számol a változások alapján (lassan többet dolgozik fejen mint a gépen, de megoldja). De valamikor összerakom neki az új gépet, az is (fél)retro már, de hatalmas előrelépés lesz PII 64MB után a 1st gen I5 és 4GB RAM...

László más eset, ő látott modernebb gépeket, sőt volt is neki, ő korai és balul sikerült nyugdíjazását (tökrement a cége :( ott dolgoztam én is és imádtam :( ) próbálja aképp felejteni, hogy a számára az aranykorban maradt.
Számomra is az a 2002 körüli időszak volt, PIII, Tualatin, P4 két verzió, mindezek Celeronjai, Duron, Athlon és Athlon XP, miközben VGA fronton is a legdiverzebb időszak volt, GeF2, GeF3, GeF4 MX, TI sorozat, miközben ATI 7XXX-8XXX-9XXX-es sorozata... Ez volt az "édes káosz" számomra, avagy az igazi lehetőségek hazéja. Mondjuk némi beleélessel a mostani időt is meg lehet feleltetni ennek Pentium G-stől I3-I5-I7-I9, Ryzenestől ... VGA meg nincs :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81406) fpeter84 válasza frescho (#81404) üzenetére


fpeter84
senior tag

huhh, ez jól hangzana, az EPROM-on kívül még mi minden kell hozzá? íróm nincsen, de a 32 lábúakat sikeresen írtam alaplappal - a 28 lábút talán valamilyen videokártyával lehetne megoldani

ali/ebay/etc: mielőtt múlt évben az áfa/vám szabályok változásával és katasztrofális káoszos alkalmazásával el nem vették a kedvem, 5 év alatt 43x csomagnál járt a kis exceles könyvelésem. nem mondom hogy nem volt 1-2 likrafutás, de max két kezemen össze tudom számolni hányszor baxtak át a kínaiak pár $-os dolgokkal ennyiből - ott is volt aminél egyszerűen letagadtam hogy megjött és visszakértem az árát - ha ő tudatosan xart árul, akkor teljesen jogos a pénz vissza...

(#81407) DarthSun válasza frescho (#81404) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

blue pill

Sajna ezt sem tudom mi fán terem, jó hát öregszem, de mindent én sem tudhatok, hiába tartozom lassan a bölcsek tanácsába :DDD

ez a bluscsi nem akar összeállni az istennek se

Akkor a blue pill<->bluscsi ?, de amúgy ezt sem tudom mi...

Az X99 lap viszont műkszik, sokak szerint is. Legalábbis videok vannak, game, FPS teszttel, bár manapság nem tudni már hogy ki tesztel valósan, és ki az influencer :U

(#81408) fpeter84 válasza DarthSun (#81407) üzenetére


fpeter84
senior tag

a mindenféle klasszikus arduino lapokhoz hasonló, kvázi szabvánnyá vált kis fejlesztő modul adott stm32 chippel - amit kismillió kínai gyárt már kisebb nagyobb változtatásokkal, néha csalásokkal, néha nem eredeti stm32 hanem annak kínai klónjaival amiből van jó is amit észre se veszel, meg van olyan ami működik, de szentségelsz hogy mégsem úgy működik valami ahogy elképzelted

(#81409) DarthSun válasza KROK640 (#81405) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja-ja, belépő Zen proci occsó, VGA nincs, de kiegyeztem a GTX1650OC- vel, amúgysem vagyok hardcore gamer, a félretro gameket pedig ez is üti-vágja. Sőt az összeépített gépembem alap Asus B450, de most retro tesztre rendeltem egy B450Pro- t :DDD (lement az ára, és natív Win7 drivere is van még, emellett 10 és 11-re is frissítették már) , meg is érkezett, bár gőzöm sincs hogy a retro 6600GT indul-e benne, de csodásan néz ki a lap, és bitang nehéz a jobb oldali chip és VRM hűtők miatt. Mindenesetre a sima B450- ben indul és megy a 8600GTS, úgyhogy talán a 6600GT- re is van némi esély, vagy a 7900GS- re :U

Proci a várandós, még nemtom hogy Zen 5 vagy 7 legyen hozzá, 5- el Win7 alatt sincs USB mizéria, gondolkodom egyelőre...

(#81410) fpeter84


fpeter84
senior tag

gyorsan rákerestem erre a scsi.blue témára, jópofa, bár eddig engem totál hidegen hagyott a scsi téma, soha nem volt egyetlen ilyen kártya vagy vinyó sem a kezeim között - de azért most úgy elgondolkodtam, hogyha valami olcsón szembe jönne, lehet nem mondanék rá nemet :)



de akkor már eszembe jutott egy másik leküzdendő probléma: az egyetlen soros egerem amit találtam régről, döglött az egyik tengelye, nem mozdul semerre... közben meg itt a 486, meg van egy S7 lapom is, amin nincsen PS/2 se... szóval előbb utóbb lehet összerakom valamelyiket a neten fellelhető arduino alapú PS/2>soros egér konverterekből... PS/2 egeret azért még lehet találni szép számmal, bár abból is érdemes lesz betárazni valamennyit mert el fognak tűnni, aztán már csak 5-10 ezrekért lesz egy egy kopott... most mosolyogtam egy jót egy hirdetésen: V3 PCI 50e... pár éve asszem 1500-ért vettem egy pontosan ugyanolyat :D

(#81411) DarthSun válasza fpeter84 (#81408) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Aha, akkor a szokásos rizikó, bár az már az én egyéni bajom, hogy azt sem tudom hogy a sokat emlegetett arduino micsoda, eszik vagy isszák, gőzöm nincs.

(#81412) frescho válasza fpeter84 (#81406) üzenetére


frescho
addikt

Ha EEPROM, akkor azt meg lehet írni magában a vezérlőben és érdemes foglalatolni. Hogy mi kell hozzá? Fél marok szabvány TTL IC, egy EEPROM, meg pár apróság. Itt nézheted meg kb. mit tud: [link]

DarthSun: ahogy fpeter írta ez ilyen kis mikrovezérlő. Lényegében egy mini számítógép ROM/RAM-mal a fedélzeten. Megfelelő programmal egyik irányból SD kártyáról olvas, másik irányba pedig SCSI lemeznek néz ki. Na amit csináltam oda kell a megfelelő méretű flash és az időzítésre is érzékenyebb az átlagnál amit a kis kínaiak nem tudnak produkálni a másolataikkal. Az a legbosszantóbb amikor a programozó azt hiszi, hogy 128k flash van benne, de a valóságban csak 64, mert ezek ravaszul átállítgattak státusz biteket én meg bőszen vakaródzok, hogy miért nem megy. Végül az ST flash író progija kinyögte, hogy nyemám a verification.

fpeter84: Na igen, a modern gépeknél már IDE vezérlő van. A youngtimerekben viszont akad bőven SCSI. Rendeltem egy adag PCB-t, de már bejelentkezett rá pár barátnő, következő, alma, nap. A gond most az, hogy nem tudok egy párra sem összeszedni megfelelő minőségű alkatrészt. Többet emiatt, meg amiatt sem építek, mert önköltségi áron sem adhatnám át másnak, mert még a végén bannolnak. Amúgy ebay-en sokkal jobbak a tapasztalataim, mint ali-n.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81413) DarthSun válasza fpeter84 (#81410) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

SCSI csak egy már említett S3/5x86- omban van, de az...páran lehúzták, olyan ronda, nem látni semmit belőle a kábelektől, de azért megy mint állat, SPi csúcsom erről ment.
Soros egér : kilóra hordták, nem lesz hiányom
PS2 egér : ebből meg pár éve betáraztam, occsón adták, az USB korszakban már nem kell a kutyának sem

V3 PCI 50e : ilyen lett a retro világ mára

(#81412) frescho : akkor már "körülbelül" vágom is :)
És Ebay- en lehet X99 kínai egzotikus lapot kapni ?, ha igen mennyiért ?, mert én csak Ali EU raktárban kerestem rá, az lett berendelve.

(#81414) KROK640


KROK640
veterán

Közben a klasszikus FlatOut 1 (GOG-ról) idézi 2006 februárját : ugyanaz a 65K/s-el jön le (most a GOG-os ) mint anno DC-ről a normál verzió ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81415) DarthSun válasza KROK640 (#81414) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha, az kb ISDN sebesség :DDD

(#81416) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, akkor flexelek(a kis EGO- m), említettem hogy modernebb cuccok, félretro tesztelésre.

Lett pénz lóvéra, mivel a decemberi fizummal megkaptam a végkielégítést is - nyugger esetén csak adható, de nekem megítélték, a legjobb cég valaha is...(toborzás ON - Foxconn CNT Komárom, menjetek oda melózni - reklám OFF), a nyugdíjam meg magasabb lett a záró fizumnál is, ennél a cégnél így megy ez :C , úgyhogy hát mé' ne' (gazdag így sem vagyok, de azért ilyen jól még nem álltam soha)

Bár az X99 még nem érkezett meg, de a hozzávalók már itt figyelnek.





Ha pedig mégsem kapnám meg, akkor egy B450Pro- val tesztelek

(#81417) KROK640


KROK640
veterán

Amúgy nincs olyan topic, hogy elindítottam ezt-azt a játékot (akár régi akár őj gépen), és mai szemmel így vagy úgy nézek rá???

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81418) KROK640 válasza DarthSun (#81415) üzenetére


KROK640
veterán

Nem, 512-es ADSL pontosan, de retro élményt hozta :

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81419) DarthSun válasza KROK640 (#81417) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom, de tesztelhető, megosztható minden tapasztalat, úgyhogy várjuk bárkitől.
De amúgy én is utaltam ilyenekre a topicban és a blogjaimban is, arról már nem tehetek hogy szinte senkit nem érdekel, na jó, esetleg 1-2 emberkét...eléggé befulladt az egész Logout.
Pld futó blog- ra reagálás, hogy miért nincs több retro cikk, meg várjuk, aztán ha van akkor meg le sem x***ák :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#81420) DarthSun válasza KROK640 (#81418) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, igen 8x64KB, az már az 512- es ADSL. 2005- ben még 4 gépre osztva is ezen a sávszélen neteztünk a cégnél.

(#81421) jokeph válasza DarthSun (#81409) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akár el is indulhat benne.
B550m Mortar Wifi lapban tudom használni a HD6850-et, W10x64 PRO-val, feldriverezve is (jelenleg az Asrock Z170 OC Formula-ban dübörög az i5-7600k mellett). :D
A Sapphire Pulse RX550-el felállt az XP is a DFI NF4 Lanparty lapban, csak hát ugye nincs XP-s driver. ;]
Próba W7-el is felállt, ide van driver, de drivertelepítés után megkukult. :U

#81416DarthSun: :C

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81422) ityam


ityam
senior tag

S3 Savage3D karihoz jól látom hogy nem látok XP drivert sehol? Valaki találkozott esetleg vele? Más Savage(4 IX MX) kártya driverét gondolom nem lehet működőképesen ráerőltetni...

(#81423) fpeter84 válasza ityam (#81422) üzenetére


fpeter84
senior tag

ha más nem, a ChroMetal csomag elvileg A-tól Z-ig mindent ígér mindenhol, de a gyakprlatban nekem még semmire se siketült felraknom úgy hogy működjön is :)

(#81424) fpeter84 válasza frescho (#81412) üzenetére


fpeter84
senior tag

érdekelne egy nyák ha még előkerül, tényleg nem tűnik túl bonyolultnak...

nekem alival volt sokkal jobb tapasztalatom eddig, mindig mindenre rákerestem mindkét platformon, de 95%-ban az ali lett a befutó mert általában nagyobb a választék, alacsonyabbak az árak, és sokkal jobb a minősítés rendszere (ott van lehetőség rendes hosszú értékelésre képekkel), plussz a panaszkezelése is - ebay-en már nem egyszer lepattantam indoklás nélkül, alin kivétel nélkül mindig nekem adtak igazat rendesen megindokolva alátámasztva a panaszomat...

amiben sokkal rosszabb az ali, az a kereső motorja... még azt is kiirtották belőle, amit előtte plusszban tudott - pl darabszám megadása, meg szállító cég szerinti szűrés - és most minden xart megtalál, nem lehet +/- keresőszavakkal játszani, és egy ár szerinti rendezés teljesen más találati listát hoz mint az alap keresés. és az hogy nem voltak képesek még mindig normálisan megoldani hogy eu-s forrásokra lehessen szűkíteni, csak bénán url átirogatásokkal lehet próbálkozni. de azt is lehozza találatnak, amit megnyitva utána azt írja hogy nono, onnan kifogyott, vagy nem is szállított hozzád soha... tényleg vannak bajai, ezzel együtt sztem sokkal jobbak ott az ajánlatok, ha sikerül megtalálni :)

(#81425) benedekco válasza KROK640 (#81400) üzenetére


benedekco
addikt

Semmi extra. Van fuvaros ismerős aki most fogja abbahagyni a fuvarozást, mert a mostani 2-4 86-osa (nem tudom pontosan mi van neki de valami XT feletti, Pentium előtti gép ahogy lejött abból amit mondott) nincs neten és áprilistól online kell az adózást intézni (UK).
Legutolsó számláját is egy öreg mátrixon nyomtatta ki és úgy postázza át.
Mai napig az a számítógépe és azon csinál mindent. Egy öreg ezer éves DOS-os számlázó programmal. De áprilistól nem fogja tudni használni és egyszerűbbnek találja kilépni a bizniszből mint venni egy új gépet. Mondjuk az is hozzá tartozik, hogy a tag benne van a korban, 70-75 éves körül van.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81426) Bile Demon válasza DarthSun (#81416) üzenetére


Bile Demon
őstag

Kiskarácsony? :DD

Az X99 részét tudtam követni (régebben kaptál egy mini Xeont) most lesz hozzá burzsuj kínai lap. (Nyugi meg fog érkezni, elintézik a kínaiak, tavaly nekem is megoldották mentesbe, a legfelső címkén mindig valami nyugateurópai feladó ország lesz... :DDD )

A Hyperx-ek jó RAM-ok. Nekem a pirosból van 24GB a fő gépben (1.5V 2400MHz és megy együtt szerencsére a 2 pár).
A másodlagos gépben a kékből van 8GB.

A tápi is jó cucc. remek ár érték aránya van ennek is.

A B450 lap viszont mihez kapcsolódik? A Prime utódja lesz, vay új project?

Bruhe

(#81427) frescho válasza DarthSun (#81416) üzenetére


frescho
addikt

Gratula hozzá, egész jó gép lesz ez.

2011-es kínai deszkát ebay-ről szedtem, de azt a kölyök elkommunizálta. Mire pislogtam már a gépében figyelt.

Hogy tőlem miért nincs több bejegyzés azt szerintem tudod. Pedig lenne miről írni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81428) DarthSun válasza jokeph (#81421) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R
HD 6850- et nem próbáltam a B450- ben, de a 8600GTS és a GTX285 ment Win7/10 alatt is. Gondolom az i5-7600k az utolsó bitet is kitiporja a HD6850- ből. NF4+RX550- nek pedig mennie kéne Win7 alatt rendesen :U

(#81425) benedekco : Itthon is egyre több mindent online akarnak erőltetni, de hát az idősebbek közül soknak nincs is szgépe/okostelefonja/internet kapcsolata.

(#81426) Bile Demon : utókarácsony :D, és tényleg, az X99 már Magyarban van állítólag...pedig hétfőn indult Spanyolból, ez így szupergyors lesz, ha a GLS és vagy a bürokrácia nem tartja fel.

Ja, a HyperX bevált, megbízhatónak néz ki, régóta stabil, kis tuninggal is az FX- ben.

B450Pro : a sima már bevált - a Pro ára leesett alaposan - az Asus TUF a szimpi nekem(a GTX1650 is TUF), ki tudja meddig lesz boltban újonnan kaphatóan - Win7 támogatás is van, és az alatt sincs néma USB - csak hogy legyen :B - egyelőre tesztlap - ha beválik az X99, akkor megszerzi a helyet a SharkoonVG7W házban(kedvenc házmárkám, és ebben a modellben van még 1db 5.25- ös hely az optikának - ha nem, akkor a B450Pro kerül bele, és 2 Zenes gépem lesz :B - versengenek tehát.
Persze nyilván a Zen a gyorsabb, de az X99 meg félretro feeling, de valójában még magam sem tudom hogy mi lesz a vége a kavarásomnak :DDD

Viszont nézem hogy a kis 2609- el nem lesz DDR3 próba, csak DDR4- et támogat, ezt nem is tudtam. A nagyobb modellek közül van néhány, melyek DDR3- at is támogatnak. Mindegy, 32GB DDR4 talán elég lesz a félretro tesztekhez :DDD

(#81427) frescho : Kössz :R , bizakodok hogy működni is jól fog...
Elkommunizálta :DD
Csak tippem van hogy miért nem publikálsz Logouton, de azért azt nem mondanám hogy a pontos okát is tudom.

(#81429) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Meg is érkezett az X99 :Y , a Fiamnál van, holnap megyek érte. Nem semmi, Madridból Magyarba, Hétfő->Péntek.

(#81430) fpeter84 válasza DarthSun (#81429) üzenetére


fpeter84
senior tag

egy M4-ATX tápot vettem 15 éve carpc célra usánkából, csütörtökön megrendeltem hétfőn hozta a ződmikulás, és még csak különösebben feláras sem volt a posta csak valami tizenpár $, és a vámosok se rugóztak rajta sokat

a farnell elektronikai cégnek van/volt olyan a szállítása, hogyha adott munkanap délután 4-ig beér a rendelés, akkor másnap kihozzák a csomagot, angliából küldve - ez az alap szállítás, nem valami feláras expressz - de persze maga a cég elég drága, nem egy diszkont bolt szóval kifizettetik

sztem ez csak nekünk, a postán szocializálódottaknak fura :D

(#81431) benedekco válasza DarthSun (#81429) üzenetére


benedekco
addikt

Mert nem a Brexitből ment. :P
Decemberben adtam fel egy kézzel kötött gyerekkardigánt, aztán kb most érkezett meg haza. Cambridge - Budapest Hétfő->Péntek, csak volt közte 2 hónap :D

Hajrá. Blog is lesz vagy csak itt tervezel írni róla? Bacsisnál ki lesz állítva jövőre?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81432) DarthSun válasza fpeter84 (#81430) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát az úgy mindegyik elég király volt.

Én több dolog miatt is másra számítottam, vagy csak tippeltem :
- amelyik Alis rendelés Kínából jön, azért ott várni kellett rendesen
- ok hát Spanyol azért közelebb van, de az Alis topicban olvasgattam hogy többeknek, ugyanez a típusú, tehát a Spanyol gombra kattintott megrendelése elakadt hosszú időre/nem jött meg/vagy az Ali automatice átváltotta a forrást Kínára, és onnan jött. Utóbbi esetben meg megfoghatják a vámon>nyilatkozat>+lóvé>postai külön kezelési>megint +lóvé...meg mittomén milyen bonyolultságok...

Mindegy, lényeg hogy megjött, semmi bonyodalom, happy van. Szállítás ennél ingyenes volt, de gondolom valójában nem ingyenes, hanem bele lett építve a vételárba.

A királyi postára sokan panaszkodnak. Nekem belföldön nincs gondom, legalábbis a saját falumban. Mindíg Postapontra, postán maradóra rendelek. Egy éjszaka alatt megérkezik legtöbbször, egyszer volt talán 2 nap. Amelyik bolt/vagy akár magánember nem szállít postán maradóra, onnan nem is rendelek. Futár vagy a mozgó postás a legritkább esetben ér el, nappal mélyen alszok.

(#81433) DarthSun válasza benedekco (#81431) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

csak volt közte 2 hónap - az kb az Alis kínai áru útja :DDD , vagy még hosszabb idő , ha tényleg fizikailag Kínából küldik.
Amúgy ezt nem tudtam felfogni hogy az UK- nak miért volt jó a Brexit :U Láttam a mozifilmet is, hogy mit össze nem küzdöttek ellene, mindhiába.

Blogot tuti írok, de általában a blog tartalmát már itt a topicban végigspoilerezem :B , úgyhogy mindkettő true.

(#81434) KROK640 válasza DarthSun (#81419) üzenetére


KROK640
veterán

Ha nem is feltétlenül komplett cikkre gondoltam, de 2-3-4 sorra. Mostanában játszottam pár régebbi játékot is (VGA hiány). . Egész jól el lehet lenni egy 2GB-os VGAval is, ha 2014 és előtti címekre vadászik az ember.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81435) KROK640 válasza DarthSun (#81420) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem 2004 dec 28-án lett ez, de másnap felemelték 1Mbitre, szal mondhatom, hogy 1Mbittel kezdtem :) Ütött a 128K ISDN után. (elvileg jan 1-től emeltek volna, de mi már másnap megkaptuk, mert új körzet volt, alig előfizetővel, vadi új DSALMokkal).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81436) KROK640 válasza DarthSun (#81428) üzenetére


KROK640
veterán

Néha megfordul a fejemben, hogy vajon mit tenne az I5 10400F a HD6850-emmel, de aztán arra jutok, hogy a sokkal erősebb GTX950-ből is ki van tiporva az utolsó bit is, szal ez kb fölösleges teszt lenne ...
(majd a Jokeph féle C2D-nek tervezem VGA-nak, csak még addig Athlon XP-s körök is lesznek, de most kicsit pihen a retrom, és inkább csak storykkal meglátásokkal vagyok itt a topicban).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81437) MasterDeeJay válasza KROK640 (#81436) üzenetére

Most nekem gtx650 van elsődlegesnek és jópár játék azon fut teljesen jól, ha kell akkor meg a teslán.
Más de hasonló téma: ha esetleg nem olvasta valaki 38eft-ért van r9 nano barkácsolós verziója. Blogban írtam átalakításról [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81438) arn válasza KROK640 (#81434) üzenetére


arn
félisten

Mar szvsz nincs semmifele hiany, csak magas arak. Mindent lehet venni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81439) MasterDeeJay válasza arn (#81438) üzenetére

Eredmény ugyan az ha nem adok ki rá ennyit vagy nem lehet kapni, ugyan úgy nincs kártyám.
Vicces de a mostani rx6500 is inkább el lett számozva mert az 5500-asnál lassabb, 6400 néven mehetne 100eft alatt. Érdemes lenne összeereszteni az MI8-akkal

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81440) frescho válasza DarthSun (#81428) üzenetére


frescho
addikt

Működni fog, gyereknek is pöcc röff indult. Érdemes az all core turbo hacket is rátolni és kész.

Postánál a helyi erők határozzák meg a minőséget. Ahol most lakok egy tróger van, sose csönget, mindent csak bedobál és menj be érte. Az előző helyen meg képes volt bármit behajtogatni a postaládába, még a kerámia lapot is. Jelige: erősebb, mint okos.

Írás témában: Minek írjak, ha több hét mire bármi is átmegy a rendszeren miközben már szinte semmi sem jelenik meg? Ráadásul a közösséget is baszogatják az olyan faszságokkal, hogy nem tudom azt mondani, hogy találtam egy C64-et 5k-ért, de már van 3, ezért bárkinek ennyiért átadom? Az előző csak példa, C64-et nem adok át senkinek!!!

https://frescho.hu

(#81441) KROK640 válasza MasterDeeJay (#81437) üzenetére


KROK640
veterán

Az se mai kártya. A cikket meg elolvasta, köszi :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81442) KROK640 válasza arn (#81438) üzenetére


KROK640
veterán

Van RX570 8GB 50 ezerért??? :Y
Jah nincs, 179 ezerért van... :(
Akkor mégis csak hiány van, hiszen ha nem lenne hiány, akkor az ára a normális szinten lenne. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81443) KROK640 válasza frescho (#81440) üzenetére


KROK640
veterán

"Ahol most lakok egy tróger van, sose csönget, mindent csak bedobál és menj be érte." - nekem is ezt csinálják.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81444) arn válasza KROK640 (#81442) üzenetére


arn
félisten

Ez csak urugy… megveszik dragan, miert adnak olcson? Az arak mentek is lefele, es minden van raktaron. Nem ugy van, mint nemreg, hogy draga is volt, es kapni se lehetett. Pl a 6800-6900xt ara teljesen osszecsuszott, aztan eredetileg vmi 2x araszorzo van kozottuk msrpnel. Raultek az arakra, errol van szo.

A tmsc is mondta, hogy sokan a raktarra gyartattak, hogy magasan tartsak az arakat.

a legutolso generacios kartyakbol vmelyik tipus 10-20 helyen polcrol kaphato (konkret kartya, nem a gpu tipus), mirol beszelunk? Ha par napos beszerzest allitok 40-50es boltlista van.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81445) FoxiestFox válasza arn (#81444) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kíváncsi vagyok, mi lesz a pc jövője ezek után.

Covid előtt sok-sok éve már az volt, hogy 3-4 éves GPU vígan hajtotta az új játékokat FHD-n és mellé még olcsó is tudott lenni, főleg használtan.
Ez volt a PC egyik vonzereje, hogyha elég az FHD, és idővel akár megelégszel medium graf beállításokkal (főleg hogy a medium és high között sokszor elenyésző különbség van), marha olcsón építhettél gépet, és a sok digitális platformon az egymást követő sale-eken olcsón fel is töltekezhettél játékokkal.

Most kb kivérzik a PC, a legtöbb előnyét egyszerűen lehántották róla, úgyhogy azon fog múlni a jövője mint gaming platform, hogy igazad lesz-e a következő 2-3 évben, tehát tényleg veszik-e az emberek értékének (szándékosan értéket írok, nem árat) háromszorosán a hardvert, vagy sem.

Személy szerint kétlem, sok nemzetközi gaming communitybe látok bele Discordon, és nyugaton sem az az első hogyha _van raktáron_, akkor megveszik akármennyibe is kerüljön, állati jómódú emberek hajtanak több generációs GPU-kat és nem is terveznek váltani, kivárnak.
Meglátjuk. Kár lenne a PC-ért.

(#81446) ityam válasza MasterDeeJay (#81437) üzenetére


ityam
senior tag

Köszike az infót. Rendeltem én is egyet. Jelenleg 6 gigás gtx 780 at hajtok kb 1 hónapja(R9/270 2 GBet cserélt), de eléggé aggaszt a kora a kártyának. HBMs kártyát pedig mindig szerettem volna, szóval itt az idő kísérleteznem :)
Viszont nekem 2 kimenet kell ügyhogy valami szutyok kártyát kell még a gépbe rakni hogy a TVt rá tudjam arra kötni.

[ Szerkesztve ]

(#81447) arn válasza FoxiestFox (#81445) üzenetére


arn
félisten

En elvbol nem veszek az msrp 1.5-2x arert semmit. Munkahelyen atterek macbookra, ha bevalik, lehet a pcmtol is elkoszonok, maradnak a retrok :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81448) Fred23


Fred23
nagyúr

Tuning kérdés jön a nem lockos 1200-as TB-ömhöz, aminek szorzója be lett állítva lézerrel a gyári 9-re (133-as FSB-s). Így néz ki:

Találtam egy Duron tuningolós cikket, ahol felismerhető volt az L3-L4-nél az én 9-es szorzóm is jól, azaz tippre a többi "kód" is helyes lehet:

Ha beállítom a procimon a 10-es szorzóhoz tartozó kötéseket, és a fesz elég (nem kelll L7-et módosítani), ugye 1333 MHz-en fog menni a procim? (Lapon nem tudok tuningolni sajna, vagyis marad ez a kötözgetés, ha van értelme.)

(#81449) FoxiestFox válasza arn (#81447) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szívből megvetem a modern Apple-t, de az az új CPU architektúra az valami állat jó.
Valszeg száguldanék is Macbookot venni, ha az ergonómiáját nem tartanám nulla alásnak. :(

(#81450) jokeph válasza FoxiestFox (#81449) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az M1-es cucc bitang durva lett, alig marad el az i7-es Aldertől, és 15W TDP-ből. :D
Kár, hogy a grafikus részéről semmit se tudtam kideríteni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.