Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35301) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szó volt a német Corona Warn appról.

Kissé pontosított adatok a használatról.

Augusztus 17.ig 17,2 millió letöltés volt.
Ebből 9,2 millió a Google, a maradék 8 millió az Apple Store-ból.
A Huawei újabb telefonjai nem kapják meg az alkalmazást.

Az app használata teljesen önkéntes. Minden felhasználó az app letöltésekor kap egy ID-t. Ezt az ID-t osztja meg másokkal a felhasználó. Eközben gyűjti a telefon a hallható ID-kel. Ezeket egy ideig elraktározza az app.

Amennyiben valaki pozitív tesztet hoz össze, akkor az orvostól kap egy ellenőrzőkódot, amivel teljesen önkéntesen megoszthatja a fertőzöttségét. Ekkor egy központi kézbesítő, körüzenetként elküldi a fertőzött ID-t, az összes telefonra.
Ha egy felhasználó telefonja korábban elraktározta az adott ID-t, akkor a "találkozások" számából számolva kap értesítést az app használója.

Az app érezhetően csökkenti az akkumulátor töltöttségét, érezhetően gyorsabban merül a telefon. Folyamatos figyelésben van és ciklikusan közzéteszi az azonosítóját.
Ezzel funkcióval voltak bajok kezdetben. a régebbi telefonokkal nem (teljesen) kompatibilis az app.
Jelenleg a hasonló appokkal/rendszerekkel történő kompatibilitáson dolgoznak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35302) Lauda válasza bigdady (#35297) üzenetére


Lauda
félisten

Itthon amikor bevezették sem volt elég maszk. Inkább olyan szaga volt a dolognak, hogy el kellett passzolni azt a sok kínából behozott (gondolom mutyis) szemetet.

Akkor is emiatt nem vezették be

Te elhiszed amit az az ember kiejt a száján? :D

[ Szerkesztve ]

(#35303) idegen lény válasza Alex91 (#34347) üzenetére


idegen lény
őstag

"A legjobb az N95 maszk" A legjobb az N99 (~FFP3) maszk.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35304) Ajándékok válasza bigdady (#35300) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ezért kellene lecsukni őket, de minimum kirúgni, mert annyi eszük sem volt, hogy lemásolják a Szlovák példát.
Ha meg a #35302 hsz az igaz, akkor elítélik-e a felelősöket nyereségvágyból elkövetett 500 rendbeli emberölésért?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#35305) Stanlee válasza Hieronymus (#35301) üzenetére


Stanlee
őstag

Teszteleskor kapsz egy adatlapot, amin megadod az elerhetosegeidet. Az uj adatlapon van mar egy QR kod. Ezt az app-el beolvasva az eredmenyt meg kellene kapni a telefonon. Utana ha pozitiv, akkor nem kell onkentes alapon betelefonalni es felvetetni, hogy pozitiv az eredmenyed.

Ez a funkcio sajat tapasztalat alapjan nem mukodik, legalabbis en benne voltam az augusztus eleji Soder fele 40000-es batchben, akiket nem tudtak 2 hetig ertesiteni az eredmenyrol. Pedig az app folyamatosan jelezte, hogy kozpontilag nem kuldtek meg meg az eredmenyt. Tegnap kitoroltem a tesztet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35306) t72killer válasza radi8tor (#35295) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

374 mínusz 191 az micsoda? Traktor, ifa, tank, bicikli :))?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35307) Parci válasza idegen lény (#35303) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

apropó, maszk: vennék ffp2-es maszkot, hogy legyen ősszel, ahogy nézem, van már ilyen 350 ft körüli áron is. van tipp, hogy mit érdemes? emagról például.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35308) Micsurin válasza t72killer (#35306) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Motorok, segédmotorok, mopedautók lassú járművek, tehergépjárművek.

Ez ugye nem volt komoly? :P :D Bármi amit alvázszám alapján lehet köröztetni.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35310) idegen lény válasza Corleone33 (#34441) üzenetére


idegen lény
őstag

Már volt párszor linkelve, hogy a sál nem ér semmit vagy rosszabb, mintha nem hordana semmit: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35311) idegen lény válasza Parci (#35307) üzenetére


idegen lény
őstag

Én annak idején a jófogáson találtam a legjobb FFP3-as árakat, de ahogy látom, vannak FFP2-esek is olcsón. Nagy kérdés a szelep. Könnyíti a légvételt, de lehet, hogy kiengedi a vírusokat, pedig pont az ellenkezője lenne a cél? Ki mit tud erről? :F Másik kérdés, mosható vagy nem mosható? Én nem mosom a maszkokat, mert egy kis pihentetés is elég ahhoz, hogy az esetlegesen rajta levő vírusok inaktiválódjanak. Persze levétel után mindig kezet mosok szappannal.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35312) Ezekiell válasza idegen lény (#35311) üzenetére


Ezekiell
veterán

A szelepes maszkok saját magad védelmére jók, a szelep nélküliek pedig mások védelmére jók.
A tömeges maszkhordás úgy működhet, hogy ha mindenki védi a másikat, ezért a szelep nélküli maszkok nem ajánlottak (tekintve, hogy ugyanúgy fertőzöl velük, mintha nem is lenne rajtad, és maszkot azért hordunk, hogy ha véletlen tünetmentes hordozó is valaki, akkor se robbantsa be a járványt).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35314) idegen lény válasza Ezekiell (#35312) üzenetére


idegen lény
őstag

Igen, én is így olvastam régebben. Nyilván szelepes maszkokat akartál írni, mint kerülendőket, hiszen azok nem akadályozzák meg a fertőzés terjedését, csak amíg mi nem vagyunk fertőzöttek, addig védhetnek minket, csak önvédelemre jók.

Most láttam olyan kínai maszkot, amire az van írva, hogy "N95/FFP3". Ilyen nincs. Az N95 az FFP2-nek felel meg. Az FFP3 az N99-nek.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35315) Jablocskov válasza Parci (#35307) üzenetére


Jablocskov
tag

A 350 Ft-os maszkokat nem ajánlanám, nagyon hitvány minőségűek. Szerintem abból az eresztésből maradtak, amikor még nem ellenőrizték a kínaiak az országból kimenő maszkok minőségét. Az Alzás 5 db-os maszkok elég jók, a 30 db-os már nem annyira, de még elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#35316) Micsurin válasza Ezekiell (#35312) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Amíg nem hord mindenki addig kösz de én maradok a szelepesnél.

Már pedig ma a váci sétány alapján nem, nem, hogy nem hord mindenki de 80% nem hord maszkot.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35317) idegen lény válasza Micsurin (#35316) üzenetére


idegen lény
őstag

"Amíg nem hord mindenki addig kösz de én maradok a szelepesnél."
Alias, amíg van, aki fertőz, addig kösz, de én is fertőzök, vagy amíg nem jó mindenki, addig kösz, de én is rossz vagyok, illetve, amíg nem becsületes mindenki, addig kösz, de én se leszek az. Képzeljük el, mi lenne, ha mindenki így gondolkozna?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35318) Micsurin válasza idegen lény (#35317) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Persze lehet dédelgetni az igazságos világba vetet hitet (létező dolog nézz rá...) de nem létezik. Két rizikó faktoros szülővel marhára nem érdekel mindenki szelepeset hord a közvetlen családban.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35319) Lauda válasza idegen lény (#35317) üzenetére


Lauda
félisten

Ő nem lehet fertőző, csak mások lehetnek azok. Mit nem értesz ezen?

(#35320) Ezekiell válasza idegen lény (#35314) üzenetére


Ezekiell
veterán

Oh, picsaba, igen azt akartam, köszi a javítást!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35321) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Azt szeretem ebben a topikban, hogy olyan mint a mérleg a nőknek instant depresszió...

Vagy mind meghalunk szerintetek vagy mindenki paraszt aki nem hord maszkot de már már ott tartunk sorvadjon el aki szelepes maszkot hord.

Itt pár tag nagyobb képmutató mint kedvenc kormányunk. :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35322) t72killer válasza Micsurin (#35308) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

pojén vt, igen :R. végülis még bicajt is lehet elvileg a vázszáma alapján.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35323) Yoshida


Yoshida
aktív tag

üdv, csak most találtam a topikra :(

próbáltam visszanézni, de sikertelenül, ezekkel a hírekkel nem foglalkoztatok?

[Tavaly márciusi szennyvízmintában mutatták ki a koronavírust Barcelonában]

[Miért New York? A COVID-19-horror okai és a magyarnál is borzalmasabb kórházi állapotok]

[Eddig kétszer több életévet követelt a lezárás, mint a COVID-19]

vagy ez, Mumbai:

[Many slum residents in the Indian city of Mumbai have developed antibodies for the novel coronavirus, a new study showed. It indicates that the death rate was "likely very low," researchers added.]

Arra szeretnék kilyukadni, hogy a bacilusok, vírusok tök normális hétköznapi dolgok, a bacik általában beteg szövetet keresnek, ott tudnak szaporodni, a vírusok meg nem is élőlények, általában beteg szervezet kezdi sokszorosítani őket, ezzel néha megölve saját magát.

Azzal ha ész nélkül fertőtlenít az ember, legyengíti a saját immunrendszerét, a karanténban ha ki se megy a napra, még d vitaminhoz se jut, erről is volt tanulmány, azokban az országokban volt nagyobb halálozás, ahol átlagosan alacsonyabb a népesség d vitamin szintje.

[de erre a témára csak ezt találtam hirtelen, tudom gagyi weboldal, meg Szendi.. de azt nézd mit ír, ne azt hogy ki, és hol :) ]

"...Mint látható, minél alacsonyabb volt az adott betegcsoportban az átlag D-vitaminszint, annál súlyosabban alakult a betegek állapota. Hogy itt nem egyes betegek szélsőséges értékei húzták le vagy fel az átlagot, azt jelzi, hogy a Kritikus állapotú 48 beteg közül mindössze kettőnek volt "normál" a D-vitaminszintje. Azért írok "normált", mert még az enyhe tüneteket mutató csoport 31.2 ng/ml szintje is tulajdonképpen csak a hivatalos orvoslás szerint "jó" szint, valójában minimum a duplájának kéne lennie még békeidőben is. Fogalmazhatnék úgy is, hogy a betegek közt nem volt található egy sem, akinek kiugróan magas lett volna a D-vitamin szintje."

Remélem nem ezt a hozzászólást tekintitek pánikkeltőnek, mert ez pont az ellenkezője akar lenni, és inkább a média az aki pánikot kelt, amikor minden nap sorolják az "újabb" fertőzötteket.
a koronavirus.gov.hu alapján idén 609 ember halt meg koronavírus fertőzötten.
Volt egy index cikk pár hónapja, ahol azt számolgatták, hogy minden évben az influenzajárvány idején 4-5 ezer emberrel több hal meg, mint az "átlagos" hónapokban, pl. egy nyár alatt. Idén viszont 10%-al kevesebben haltak meg összességében, még a covidot hozzátéve is.
Gondolom a karantén visszafogta a szezonális influenzát is, na, de akkor miért nincs minden évben karantén télen? :) 500- akár 1000 embert is meg lehetne menteni vele.

[1. negyedév KSH halálozási adatok]

Ettől függetlenül az elején mindenképp indokolt volt vigyázni, és az idősek, betegek továbbra is veszélyeztetettek! (ahogy növeli a betegség esélyét a cukorbetegség, magas vérnyomás, légzőszervi betegségeket nem is említve)

Ha valamit hülyeségnek gondolsz a fentiekből, kérlek ne ennyit írj, hogy ez hülyeség... (mert az hülyeség :D ) hanem tessék hozni valami cáfolatot.

(#35324) idegen lény válasza Micsurin (#35318) üzenetére


idegen lény
őstag

Az igazság az, hogy nekem mind a négy maszkom, amit vettem, szelepes. Most látom. A két FFP1-es, akkor még nem lehetett mást kapni, de a vírus ellen nem sokat érnek, a Kínából rendelt FFP2-es és a jófogáson vett FFP3-as is. Összesen kábé hétezerbe kerültek. A legjobb védelmet biztosító FFP3-as maszkok ezek szerint felejtősek, mert mindegyiken van szelep. Ha nincs, akkor az nem is FFP3-as. Ha tüsszentek az FFP3-asban, jól láthatóan száll ki a permet. Egyedül a pormaszkjaimon nincs szelep, az meg nem igazán véd a vírus ellen. :((( Nekem is vennem kell egy szelep nélküli FFP2-est.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35325) t72killer válasza Yoshida (#35323) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sejtettem, h Indiában nem lesz túl sok esélye a vírusnak :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35326) idegen lény válasza Yoshida (#35323) üzenetére


idegen lény
őstag

Én már linkeltem ide Lenkeit, de senki se nézte meg, ugyebár ő ennek a fő szószólója, és ezekben igaza is van. De hogy a CBD-olajat miért sorolja a kábítószerek közé, azt nem értem, és sokan mások sem. Állítólag majd ki fogja fejteni ezt is. Amúgy pusztán attól, hogy valaki kimegy a napra, még nem feltétlenül jut elegendő D-vitaminhoz, sőt, általában nem, de remek D-vitamin cseppeket lehet kapni olcsón, mint például a Dr. Hertz.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35327) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Ez nem politika meg ideológia. Hanem butaság, alkalmatlanság és kapzsiság.

#35323 Yoshida "Eddig kétszer több életévet követelt a lezárás, mint a COVID-19]"
Nem olvastam végig, mert jött a tagadók szokásos butasága:
800k évet vett el a vírus, 700k évet vesz el a lezárás havonta.
Szokás szerint figyelmen kívül hagyja, hogy lezárás nélkül a vírus biztos, hogy sokszor többet, akár 100 ennyit (5%-os halálozás esetén) is ártott volna.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#35328) bigdady válasza Lauda (#35302) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen ember ejt ki és mit? Én mondom ezt nem más :DDD
Túl sok politikát nézel...

[ Szerkesztve ]

(#35329) Micsurin válasza t72killer (#35322) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bicajnak van vázszáma? Sose láttam pedig régen szerettünk haverokkal háromból egyet csinálni. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35330) forceberg válasza idegen lény (#35326) üzenetére


forceberg
veterán

Sok mindenben egyetértek vele, de azért Lenkei egy gazdasági szereplő, ha érdekelné az égeszségünk, nem a beszerzési ár többszöröséért árulná a kínai cuccokat...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35331) idegen lény válasza forceberg (#35330) üzenetére


idegen lény
őstag

Végül is minden ember "gazdasági szereplő", attól még lehet jó szándékú. Általában drágállom én is a termékeit, de van, amit olcsón árul. A profit nagy része szerintem amúgy is megy a Szcientológia Egyháznak. Az még hagyján, hogy kínai, ne hidd, hogy mások nem árulnak kínai cuccokat, attól még lehetnek jók, de BHT-t használ antioxidánsnak, ami elég ellentmondásos vegyület, egyesek szerint korona ellen is jó: [link] .

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35332) #22743424 válasza Micsurin (#35329) üzenetére


#22743424
törölt tag

Van, általában a hajtómű alatt van :)

(#35333) Kékes525 válasza bigdady (#35297) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#35298) radi8tor

Igazad van, de a felelősségükön ez nem változtat, sőt. Lett volna idejük felkészülni és védőfelszereléseket venni. Nem tették.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35334) Corleone33 válasza idegen lény (#35310) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok.

Gondolom te is tisztában vagy azzal, hogy nem életszerű kötelezően előírni hogy mindenki csak és kizárólag maszkkal (értsd: sál és kendő kizárva) szállhasson fel tömeközlekedési eszközre,amikor saját utazásaim során is azt tapasztalom hogy erre az egyszerű szabályra is egyre többen sz@rnak bele nemes egyszerűséggel vagy tokafedőként hordják.

Ahogy a mondás tartja: nemakarásnak nyögés a vége.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35335) Corleone33 válasza #46372352 (#35309) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Szerencsénk volt,pont.

Azt a kapkodást és folyamatos mellédumálást amit az Operatív Bohóctörzs levágott márciusban, azt a legnagyobb jóindulattal se nevezném hatásos intervenciónak.

Úgy könnyű a mellünket verni hatásos védekezésről, hogy nem rajtunk múlott a kimenetel.

Mindenki azt hiszi hogy vele, őnála biztosan nem üt be krach amíg nem üt be, lásd Lombardia anno.

Véleményem szerint amíg jelen van a vírus és jóformán még mindig nincs statisztikai adatunk a lakosság teljes százalékos fertőzöttségről , addig felesleges azzal nyugtatnunk magunkat hogy itt nem lehet baj. Hinni a templomban kell, cselekedni pedig időben.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35336) pjen


pjen
félisten

Duna Tv,Mise élő közvetítés.Ott van országunk szin virága maszk nélkül.Anna Klein,tegnap 21,30.facebook.

[ Szerkesztve ]

(#35337) Ajándékok válasza Corleone33 (#35335) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Tízszer annyi halott van itthon, mint amennyi valószínűleg lehetett volna.
Szerinted ez a "hatásos védekezés"?

Ha elég sokszor mondják mindent elhiszünk?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#35338) lacos001


lacos001
senior tag

Érdekes ez is, hogy itt a német iskolákban maszkban kell ülni az órákon, mert közel vannak egymáshoz a kölykök. Szünetben levehetik, teljesen mindegy, hogy a teremben marad a gyerek vagy éppen kimegy vhová.
Svájcban, 5kmre innen, pontosan a forditottja. Órán nem kell, szünetben igen.
Ne magyarázzátok meg semmivel, ezt nem lehet. :DDD
Gyerekemnek még nem kezdődött el, de ez van beharangozva, ez lesz a "kötelező" 6-7 évesen. Ühüm...persze...

[ Szerkesztve ]

(#35339) Ricardo válasza Corleone33 (#35334) üzenetére


Ricardo
félisten

"Gondolom te is tisztában vagy azzal, hogy nem életszerű kötelezően előírni hogy mindenki csak és kizárólag maszkkal (értsd: sál és kendő kizárva) szállhasson fel tömeközlekedési eszközre,amikor saját utazásaim során is azt tapasztalom hogy erre az egyszerű szabályra is egyre többen sz@rnak bele nemes egyszerűséggel vagy tokafedőként hordják."

Már miért ne lenne életszerű? Egyszerűen csak be kellene tartatni a szabályt.

(#35342) janos1988 válasza Ajándékok (#35337) üzenetére


janos1988
addikt

https://www.statista.com/statistics/1105061/coronavirus-deaths-by-region-in-italy/

Volt egy cikk ahol kifejtették, miért volt ennyi és miért ennyire sok idős ember halt meg, de nem találom. De köze van az olasz életmódhoz. De tökéletesen látszik, hogy inkább olyan 50+tól kell észnél lenni.

Valaki meg említette, hogy milyen jól végzi a dolgát az operatív törzs. Dehogy végzi, nem is tudná, mivel nem időutazók. Olyan ez, mint a terroristákat és módszereiket kergetni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35343) pw12345 válasza idegen lény (#35311) üzenetére


pw12345
aktív tag

Még bölcsebb lenne, ha levétel előtt is megmosnád a mancsod, mert, azon van a covid és a maszk az ábrázatod összefogdosását is akadályozza. Ezt teszed semmissé, amikor meg ahogy leveszed...
Bölcs lenne mosni is, mert a vírus nem "párolog el", a pneumococcus meg pláne nem. És a napocska sem járja körbe a maszkot, főleg ősszel. :U
Néztem ezeket a szelepeket, nem tenném rá az életem, visszafelé is eresztik a luftot, általában egy műanyag/papír korong, gumimembrán mozog a légzés hatására, van, amelyik, ha nincs belégzés, alapból a "kosárba" esik és átereszt. Talán, annyit nem, mint egy mezei, műtős maszk, de biztos többet, mint egy szelep nélküli. Talán, annyi előnye
van, hogy kevésbé párásodik alá.

Megjelentek, olyan rohadékok, amik aktívan terjesztik a cuccot.
Látszik is rajtuk, kb. ezek szoktak beszólogatni, levillogni, leckéztetni.
Nem elég, hogy a férgen nincs maszk a boltban, de belehajol a képembe és belefütyörészik. A mocsok nem tudja, hogy csak az tart vissza attól, hogy szívlapáttal agyonverjem, hogy elvinnének, nem a lelkiismeretfurdalás. Bizonyos összeget fizetnék is, hogy egy ilyet
különös kegyetlenséggel eltegyek. :K Lehet, hogy egyet legázsprézek,
hol lehet most olcsón FFP100000000-s gázsprét...

(#35344) Sped válasza janos1988 (#35265) üzenetére


Sped
aktív tag

Amugy a legtöbb esetet "felmutató" USA-ban is az emberek 2%-a sem fertőződött meg hivatalosan, vagyis még ott is különösen szerencsétlennek kell lenni, hogy elkapd ezt a xart. Nálunk pedig szinte lehetetlen. De azért nyomorgassuk magunkat minden álintézkedéssel, arra ez jó hogy a hatalom fenntartsa a rettegést, és tetszeleghessen a gondoskodó szerepében, hogy majd jól megvéd a betegségtől. :U (ilyen vicces szabály hogy a pincéren kell lenni maszknak, a vendégen nem... tegnap már majdnem szóltam neki hogy vedd már le, olyan kellemetlenül feszengett benne, már én éreztem magam rosszul).

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35345) Ezekiell válasza Sped (#35344) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hihetetlen nyomorgatás a maszkhordás, valóban.

Abba amúgy belegondoltál, miért kell a pincérnek hordania, és neked ott miért nem? Mi lehet ennek a logikus magyarázata szerinted?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35346) Stanlee válasza lacos001 (#35338) üzenetére


Stanlee
őstag

En mintha tegnap azt hallottam volna a radioban, hogy itt a bajoroknal a padban nem kell hordani a maszkot, csak a folyoson, udvaron, ill. a teremben, amig odaer a padhoz a gyerek. Berlinben is hasonloval kserleteznek mar legalabb egy hete.

Hetvegen kiokositom magam, baratnom novereeknel van 2 iskolas koru gyerkoc, es a szulok koronavirus felok, igy biztosan fogjak tudni az aktualis szabalyokat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35347) Drizzt


Drizzt
nagyúr

52 uj fertozott, 2 uj elhunyt a mai szam. Kivancsi leszek mennyire lesz bator a szeptemberi tovabbi korlatozas. Bar szerintem az eddigiek tovabbra is elegsegesek lennenek, ha elkezdenenek ervenyt szerezni nekik. Az utazasi resz is eleg lenne, ha nem a politika adna az orszagok szinet.

I am having fun staying poor.

(#35348) lacos001 válasza Stanlee (#35346) üzenetére


lacos001
senior tag

Itt ez van, már leirtam egyszer. (BW, 5km Svájctól)
Természetesen számitunk a változásra, mert szeptember 19re ki van irva egy új szülői.

"Ugye itt Németországban 6 éves kor fölött kötelező a maszk viselése mindenhol, kivéve a szabadban és távol egymástól. (felfogják már, úgy gondolják)
Oviban kortól függetlenül nem kell hordani a maszkot vagy bármit, ami takarja az orrukat-szájukat. Az teljesen mindegy, h ő elmúlt 6 éves, oviba nem kell...Érdekes..
Szülőknek, ott dolgozóknak kell hordania a maszkot, ha egymással társalognak.
Gyerekek közelébe nem kell, igy az óvónéni nem hordja nap közben.
Egymás között nekik nincsen maszkkötelezettség a dolgozóknak, mert ők együtt vannak minden nap...Ott, az ovi területén belül. Wtf? :DD Feleségemnek kötelező az irodában, pedig ők is együtt vannak nap, mint nap.
Én sem vagyok maszkhordásra utasitva, ha pl a játékok között bandázunk még 3 gyerekkel, de ha arra téved egy ott dolgozó, akkor gyorsan felkapjuk. Logikus természetesen...
A gyerekünk októberben lesz 7 éves, még ovis, szeptember 3. hetén kezdi a sulit.
A lányom 7:30tól mehet majd iskolába, 12:00ig tanitás, utána opciós időpontokig maradhat ott.
13:30ig, 15:00ig, 16:30ig. Nyitvatartás 7:30-17:00..Volt eddig, de virus van.
Természetesen bármikor elhozható 12:00 után akár 1 perccel is.
Tehát...
Ha mi odavisszük 7:30ra az iskolába, akkor 7:45ig nincsen "felügyelő", a gyerekek egyedül vannak az udvaron, mert a virus miatt csak 7:45re jöhetnek a tanárok. Eddig hamarabb kezdtek, de most nem lehet.
Épületbe nem mehetnek be, ajtók zárva.
Mindegy, h esik az eső vagy, hogy a szülőnek mennie kell dolgoznia, ide-oda, ami halaszthatatlan. Nem, ott áll fázik-ázik a gyerek, mert virus van...
7:45től van ki "vigyázzon" rájuk.
7:45től betehetik a lábukat az épületbe, elfoglalják a helyüket, kicsit még mókáznak 7:55ig.
Na innentől kell a maszk. Előtte nem fontos...Ki érti ezt.
Majd elkezdődik a tanitás, végig maszkban.
Szünetben nem kell, teljesen mind1, hogy kimennek vagy sem... :DDD
Lezajlik a napja, eljön a déli 12:00, tanárok tipliznek, mert virus van és megkezdi tevékenységét az úgynevezett Schulkindbetreuung. iskolai gyermekmegőrzés..
2 felnőtt, aki a tanitási időben nem tartózkodott az épületben...
Ők 12től 16:30ig dolgoznak. Felügyelik a gyerekeket.
Ebben az időszakban kötelező a maszk mindenkinek! Akár a tornateremben játszanak, akár kint az udvaron, akár bent ül a teremben, a helyén mütyizik, kötelező. Szintén WTF helyzet"

Volt még több is irva, de most ez vonatkozik ide.

(#35349) Lauda válasza forceberg (#35330) üzenetére


Lauda
félisten

Lenkei abból gazdagodott meg, arra épül az üzlete, hogy szintetikus szeméttel "eteti a népet" és ennek még jó nagy reklámot is csinál (hogy szedd azt a sok mocskot reggeltől-estig). Innentől fogva azért kitalálható, hogy a forintokon kívül mi érdekli még.

[ Szerkesztve ]

(#35350) Corleone33 válasza Ricardo (#35339) üzenetére


Corleone33
aktív tag

A mostanit se tudják betartani amikor kb bármivel elfedheted az arcot, csak legyen eltakarva

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.