Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35101) Alex91 válasza radi8tor (#35098) üzenetére


Alex91
félisten

Mindenhol kormány tema. Szerinted máshol is mit tudnak betartani? Valaki írta itt, hogy németben is milyen megoldás van. Es ott is logikátlan, értelmetlen intézkedések sora...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35102) Corleone33 válasza radi8tor (#35098) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Királyrádióban vagy más rádiócsatornán mondták ezt? Így merő kíváncsiságból

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35103) Kékes525


Kékes525
félisten

[Maszkos buli]

Nagyon jó, mindenkinek ajánlom a megnézését. Aki tudja ossza meg a közösségi médiákon, mindenkinek tanulságos. Én megosztottam a Facebookon. A következő videó is várhatóan érdekes lesz. Hogyan ússzunk meg egy súlyos COVID-19 betegséget, ha esetleg elkaptuk a vírust.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35104) radi8tor válasza Corleone33 (#35102) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rádió1 bevallom nem tudom melyik holdudvar.

Alex91: persze tudom csak arra próbáltam utalni hogy nem magyar találmány ez.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35105) Corleone33


Corleone33
aktív tag

[link]

"Jó" szokás szerint megint felülről döntöttek, bármifajta konzultáció nélkül az érintett intézményekkel.

Nem leszek népszerű, de ennyi erővel inkább zárják le az iskolákat semminthogy betarthatatlan gumiszabályokat kényszerítsenek ki rájuk(hogy aztán persze rájuk húzzák majd a vizeslepedőt ha bármi baj történik).

Ennek így ilyen formában NULLA értelme van.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35106) Lauda válasza Gubu0101 (#35100) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk is mérnek. Mértek már 34 fokot is, most a melegebb időkben 36,7-36,9, de attól is függ, hogy nyugisan, vagy rohanósan érek oda.

(#35107) Lauda válasza Alex91 (#35101) üzenetére


Lauda
félisten

Hasonló, mit a tömegközlekedésen is előírt 1,5 méteres minimum távolság. :DD

(#35108) nubreed válasza radi8tor (#35104) üzenetére


nubreed
veterán

Rádió1 bevallom nem tudom melyik holdudvar.

Andy Vajnáé volt a rádió. (most nem tudom kié, de ugyanazt a vonalat viszi tovább.) Vajna csak úgy csinálhatott bizniszt idehaza ha becsicskul. Na akkor melyik holdudvarhoz tartozott?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35109) radi8tor válasza nubreed (#35108) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engem ez rohadtul nem érdekel. :) :R

⭐ Stella

(#35110) nubreed válasza radi8tor (#35109) üzenetére


nubreed
veterán

Jó, csak válaszoltam. :) Amúgy engem sem, elvből nem hallgatok/nézek kormányközeli médiát.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35111) Ispy válasza Kékes525 (#35103) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi a linket, de most nézem a faszi másik videóját [link] , hatalmas fazon, imádom a "humorát", ahogyan lenullázza a sok barmot és kb a földbe döngöli a sok konteót. Ezt a videót kötelezővé tenném minden polgár számára a világon. Persze biztosan lefizették a gyíkemberek, hogy ezzel leplezzék, hogy igazából ők irányítják a világot. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35112) lacos001


lacos001
senior tag

Azért az is furcsa, hogy a nagy maszk nélküli tüntetés után Berlinben nyilván nem csak ott élők jelentek meg nincsen semmiféle következmény. Nagy a csend is..
Lassan 3 hete történt..

(#35113) aprokaroka87 Fertőzésekre gondolok......Nehéz lett volna kikövetkeztetni ugye? :D

[ Szerkesztve ]

(#35113) aprokaroka87 válasza lacos001 (#35112) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Zárják őket börtönbe?

(#35114) nubreed válasza Ispy (#35111) üzenetére


nubreed
veterán

Én folyamatosan nézem, nagyon birom őt én is, számomra az elsődleges információ forrás lett Covid tekintetében.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35115) bulikavagyok válasza lacos001 (#35112) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem mondanám, h "nagy a csend": Megszólalt Merkel a német járványügyi helyzetről

"A kancellár Armin Laschet tartományi kormányfővel tartott tájékoztatóján rámutatott, hogy az utóbbi három héten megduplázódott - az 1400 körüli szintre emelkedett - az új típusú koronavírussal fertőzöttek naponta regisztrált száma."

[ Szerkesztve ]

(#35116) Drizzt válasza lacos001 (#35112) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Julius 20-an 436 volt a napi esetszam 7 napos atlaga, ma 1225.Azt senki nem fogja neked megmondani, hogy konkretan azon az esemenyen fertozodott-e meg valaki, illetve ha igen, akkor mennyien.
Viszont a halalozasok igen alacsonyan vannak szerencsere most ott is. Bar azok is 2-3 hetes kesleltetessel szoktak reagalni az esetszam valtozashoz kepest nagy altalanossagban.

I am having fun staying poor.

(#35117) lacos001 válasza bulikavagyok (#35115) üzenetére


lacos001
senior tag

Végighallgattam tegnap. Semmivel sem mondott különbet, mint hónapokkal ezelőtt mikor "megkezdődött" ez az egész.
Akkor be kellett zárni az óvodákat-iskolákat, "most majd nem kell" .
Kiváncsi leszek, mi lesz majd előadva a szülőin pár hét múlva, mikor is kezdődik a suli..

(#35116) Drizzt Ha van kontaktkutatás, kikérdezés, merre-hol-mikor jártál, akkor kiderülne ez és sztem a média felkapná. Naná, hogy felkapná....Erre értettem, hogy nagy a csend.

[ Szerkesztve ]

(#35118) Rive válasza Corleone33 (#35095) üzenetére


Rive
veterán

Halihó emberek, hány alkalommal el lett pofázva már hogy itt nem a hőemelkedésen van a hangsúly?

A hangsúly a fertőzöttek minél nagyobb hányadának forgalomból kivonásán van, és ennek pláne a hazai munkahelyi morál/elvárás mellett egyik eszköze a lázmérés is.

Nyilán nem lehet így minden fertőzöttet megfogni, illetve lesz sok fals pozitív, ugyanakkor lázzal - pláne ilyen időkben - lehetőleg senki se menjen sehova.

Nem elfeledni: minden nyugiba' tartott fertőzöttel csökken az R és tovább 'nyitva' lehet a gazdaság.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35119) bulikavagyok válasza lacos001 (#35117) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ha neked semmi a napi esetszámok megduplázódása, akkor nincs miről beszélni. Amúgy nem értem pontosan, h mire akarsz kilyukadni?! :F

Szerk.: Közben beleolvastam az utolsó ~30 hozzászólásodba, így már értem. Inkább kérdezd Gödény "barátodat". :R

[ Szerkesztve ]

(#35120) Asbee válasza Drizzt (#35116) üzenetére


Asbee
veterán

A németek vezetik az egyik legpontosabban a statisztikát. Szépen megnézhető, melyik tartományban, hol mennyi. Azt sem szokták titkolni, ha egy eseményhez köthető. Nem valószínű ott valami nagy fertőzések voltak.

(#35121) lacos001 válasza bulikavagyok (#35119) üzenetére


lacos001
senior tag

Akkor gondolom az sem maradt ki a visszaolvasásodból, hogy mind 2 oldalt nézegetem, elolvasom...Ennek ellenére betartjuk a dolgokat.
Az sem lehet újdonság, hogy furcsállom ezt az egészet. Engedtessék már meg nekem, arra gondoljak, amire akarok. ;]
Javaslom elolvasásra az ovis és az iskolai dolgokat, amiket leirtam. Ott a mentős sztori, a svájci. De lehet leirom, hogy Franciáknál mi a helyzet... Vicc.
Semmi egyéb, csak mindig a számok-számok és mellé a neszesemmifogdmegjól vaker...

[ Szerkesztve ]

(#35122) bulikavagyok válasza lacos001 (#35121) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sry, nem szántam rád annyi időt, szval sajnos ez kimaradt. :B De később be fogom pótolni, ígérem!

"Engedtessék már meg nekem, arra gondoljak, amire akarok" - Hajrá!

(#35123) Ezekiell válasza Gubu0101 (#35100) üzenetére


Ezekiell
veterán

43 fokot mértek

És mentőt hívtak azonnal, ugye? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35124) Ispy válasza Ezekiell (#35123) üzenetére


Ispy
veterán

Oda a mentő már kevés lesz. :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35125) Ezekiell válasza Ispy (#35124) üzenetére


Ezekiell
veterán

Valakinek meg kell állapítani a halál beálltát - na de ilyen ne történjen senkivel sose

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35126) D1Rect


D1Rect
félisten

Hol találom a maszkviselés aktuális jogszabályát?

(#35127) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van az operatív törzsnek valami előre megszabott szabálya, hogy mikor üléseznek, és mikor hirdetnek új szabályozásokat? Pénteken utaznánk külföldre, és várom az esetleges fejleményeket, hogy változnak e a környező országok "színei". Felhívtam az infó vonalat, ott legalább azt megtudtam, hogy a szabályozások nem lépnek életbe azonnali hatállyal. Viszont ma és holnap nem tudom, hogy várhatóak e változások az ügyben.

Szerk.: Miért van két topik? Most írjam be a kérdésemet a komoly topikba is? :F

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35128) Alex91 válasza .LnB (#35127) üzenetére


Alex91
félisten

Azt hiszem szerdankent hozzak a dontest, es penteken lep eletbe.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35129) .LnB válasza Alex91 (#35128) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez lenne a legjobb, mert akkor nem is lennék bizonytalanságban. :) Spanyoloknál is így történt, szerdai bejelentés volt. Remélem a 20-ai ünnep nem kavar be.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35130) Kékes525


Kékes525
félisten

(#1677) koncsik

A komolyan topikban közölt hozzászólására: ( [ A Magyar Orvosi Kamara határozottan kiállt a vírusszkeptikus konferencia ellen] )

Kíváncsi leszek arra, hogy a kormány mit fog hozzászólni ehhez, annál is inkább, mert a vírustagadók azok, akik leginkább veszélyeztetik a járvány intézkedéseket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35131) nubreed válasza Kékes525 (#35130) üzenetére


nubreed
veterán

Én is. Bevezetném most már a súlyosabb szankciókat. Pl. nem csak leszállítanám a járművekről a maszk nélkül utazókat, de pénzbüntetést is kiosztanék. Egyébként semennyire sincs betartatva a BKK kezdeményezése, miszerint leszállítják a masznélkül utazókat. Mindennap látok agyhalott donor jelölteket, akik maszk nélkül utaznak. A MÁV -ról meg ne is beszéljünk. A másik kedvencem, mikor valaki nem rendesen használja a maszkot, azaz, az orrára nem húzza fel. Ugyanúgy pénzbüntetés. Saját magával azt csinál amit akar meg abban hisz vagy nem hisz amiben akar, na de hogy más emberek életével játszon, az nekem meg senkinek nem fér bele.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35132) radi8tor válasza .LnB (#35129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyugi szeptembertől szerintem megint lesz rendszeres FB Live. Hiányzik a népeknek.

⭐ Stella

(#35133) Vampyr válasza D1Rect (#35126) üzenetére


Vampyr
csendes tag

(#35134) Kékes525 válasza nubreed (#35131) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

Én néhány olyan embert is láttam, aki az állán hordta a maszkot. Viccet csinálnak az egészből. Látjuk, hogy másutt az ilyenek miatt hogy tarol a vírus.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35135) .LnB válasza radi8tor (#35132) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem péntek reggelre kellene az infó. :D Nem szeptemberben.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35136) Asbee válasza Kékes525 (#35134) üzenetére


Asbee
veterán

Tarol? Inkább terjed.

[ Szerkesztve ]

(#35137) Parci válasza Kékes525 (#35134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyu, azért van nála, ott van, biztos felhúzza, ha rászólnak stb. nem várható el reálisan a 100%-os hozzáállás, de egy járvány terjedésének letöréséhez nem is kell, elég, ha "elég sokan" betartják. mittomén, 70%.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35138) Gubu0101 válasza Ezekiell (#35123) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem,szépen betessékelték,hogy lehet menni dolgozni :D Gondolom wishről rendelt lázmérőt használnak ;]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35139) Ispy válasza Asbee (#35136) üzenetére


Ispy
veterán

Ez valami konteó oldalról van?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35140) Ezekiell válasza Ispy (#35139) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nagyon nem: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35141) Parci válasza Asbee (#35136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tök érdekes, hogy ez a 60-65 ezer súlyos eset nem emelkedik már időtlen idők óta, pedig a járvány terjed tényleg elég sebesen.

viszont mellette a halálozási ráta meg ugyan valamelyest csökkent a régi 7%-ról 5%-ra, de szépen tartja magát és egyelőre a 4%-tól is piszok messze van (ami még mindig elég csúnya szám, jó lenne már 1% alatt látni).

:F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35142) nubreed válasza Parci (#35137) üzenetére


nubreed
veterán

Ismerek olyan embert akinél NINCS ott. Beszopta az áltudományos maszlagot, miszerint a maszkban csökken az oxigén szinted. Tudjuk, hogy ez nem igaz, de őt ez nem érdekli.

A másik: márpedig de, aki közösségbe megy, tömegközlekedésen utazik, emberek közt van, mindenkitől elvárható, hogy betartsa az előírásokat. Nem véletlenül vannak kitalálva. Ez tényleg olyan dolog amit csak együtt tudunk megfékezni, mindenki hozzájárulása szükséges azzal, hogy maszkot hord rendesen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35143) Gubu0101 válasza radi8tor (#35132) üzenetére


Gubu0101
veterán

Be is írtam a naptárba Szeptember 1 a vírus érkezése címen.
Annyira biztos mindenki a Szeptemberben,hogy hihetetlen :U
Nekem már csak akkor van eszemben mi volt tavasszal ,mikor meglátok 1 maszkos embert,szerintem már sok mindenkit hidegen hagy.
Most voltunk állatorvosnál,persze felvettük a maszkot,de se az előttünk lévőkön nem volt,se a dokin se az aszisztensen.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35144) Asbee válasza Ispy (#35139) üzenetére


Asbee
veterán

Nem éppen. Tudom, a kb tényekről sem szabad beszélni. Mert ha nem apokaliptikus halálos a járvány, amitől csak a maszk véd meg, az konteó.

[ Szerkesztve ]

(#35145) Ispy válasza Asbee (#35144) üzenetére


Ispy
veterán

Nem láttam, hogy active, azt hittem az összesre vonatkozik. :B

Nem kell parázni, beszélj nyugodtan a tényekről. Én nem várom a halálvírust, de a nincs itt semmi látnivalótól is kiráz a hideg.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35146) Asbee válasza Parci (#35141) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem pont a gyorsan terjedés, sok lezáratlan eset miatt. Nem vagyok benne biztos fogjuk 1% alatt látni. Max ha “fél világon” átmegy. Hatásos vakcinával főleg.

(#35147) nubreed válasza Gubu0101 (#35143) üzenetére


nubreed
veterán

Na, pont az ilyen hozzáállás miatt fog terjedni hamarosan, ezért "készülnek" sokan a szeptemberre. "Jajj hát nyár van, most voltunk a balatonnál (ahol teltház van és kb. senkin nincs maszk) meg a horvátoknál, ahol hetek óta emelkedik az esetszám, de mégis mi baj lehet? Faszom hordjon maszkot, végül is nyár van buli vaaaaaaan". Na, lesz majd nagy nézés szeptemberben az ilyen hozzáállás miatt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35148) Kékes525 válasza Parci (#35137) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha fertőző akkor már fertőzhetett, ha rászólnak és csak utána húzza fel. Mivel sokan nem is hordják, így nagyon fontos lenne, hogy legalább az akinél van maszk az rendesen használja.

Olvastam a kutatást, hogy mintegy 87% [Ipsos: a népesség 87 százaléka visel maszkot] hordja, de ezt kizártnak tartom, mert nagyon ellentmond annak, amit látok naponta.

Az állam feladata lenne, hogy az ismeretterjesztő reklámokat a helyes védekezésről 1000-el nyomja. Nem teszi és ez nagy felelőtlenség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35149) radi8tor válasza Gubu0101 (#35143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a vírus érkezése a biztos, hanem a népek nyugtatása a fontos.

Állatorvosnál én is láttam a dokin hogy nincs. Megkérdeztem levehetem? Mondta az az én döntésem. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35150) Gubu0101 válasza nubreed (#35147) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,magamban én is szidom a külföldön nyaralókat,hogy legalább ezt az egy szezont bírnák ki :U Ismerősöm is most mondta vissza a görög utat,pedig minden nyáron 2-3 hónapig kint vannak.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.