Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35501) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35491) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nézz már körül karibi tersegben hany beteg van naponta ,mielott ilyeneket irsz!

Elárulom, egy 10 millió lakosu országban ,mint Magyarország napi 1000 fölött van a megbetegedések száma.

[ Szerkesztve ]

(#35502) pjen válasza szabi__memo (#35491) üzenetére


pjen
félisten

Akkor a szomszédoknál,mért emelkedik meredeken?Ott is nyár van.

(#35503) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35501) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyeneket?

(#35504) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35503) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Direkt nem írtam előbb hogy hülyeségeket de akkor most leírom

Semmi köze nincsen a nyárhoz ,a télhez a ,D vitaminhoz

[ Szerkesztve ]

(#35505) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35504) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pedig van. A nyárhoz

[ Szerkesztve ]

(#35506) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35505) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pontosan milyen közel van a nyárhoz?
Kíváncsian várjuk a magyarázatodat

(#35507) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35506) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyár:
- nem kedvez a vírusterjedésnek (uv, hőmérséklet, pára)
- az immunrendszer erősebb
- szabadságok, nem vagy annyit munkahelyen, zárt térben

Melyik ténnyel nem értesz egyet?

[ Szerkesztve ]

(#35508) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35507) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az egésszel.
Már mondtam hogy nézd körül olyan országokban ahol állandóan nyár van. Pl. Dominikai Köztársaság 10 millio lakos,85 000 megbetegedés most már le napi 1000 alá a megbetegedések száma.

De gondolom hallottál Brazíliáról és Mexikóról is

[ Szerkesztve ]

(#35509) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35508) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem látok semmiféle ellentmondást. Mert nincs. Majd ott akkor nézd meg ha rossz idő lesz

[ Szerkesztve ]

(#35510) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35509) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Abban a térségben nincs ilyen maximum 2-3 fokot változik a hőmérséklet egész évben.

De ha fordítva lenne hogy ott most jönne a tél akkor is megdőlne a teóriád mivel nyári időszakban 16x több a regisztrált megbetegedések száma

(#35511) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35510) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan. Ezért nincs ellentmondás.
A tények tények, bármennyire is nem tetszik/értesz egyet

[ Szerkesztve ]

(#35512) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35511) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De mik a tények? Ha azonos lakosságú országnál azonos időjárási körülmények között azonos időtartam alatt az egyik helyen 85 000 a másik helyen 5000 megbetegedést regisztráltak. Akkor miért befolyásolja az időjárás a vírus terjedését?

Ja és hozzáteszem hogy szigorúbbak az intézkedések mivel este hét után kijárási tilalom van hétvégén este öt után.

[ Szerkesztve ]

(#35513) pjen válasza szabi__memo (#35511) üzenetére


pjen
félisten

Horvátország,Cseország,Olaszország,hogy csak párat írjak.Pont olyan nyár van mint nálunk,mégis tombol a vírus.A tények tények,bármennyire is nem tetszik.

(#35514) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35512) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Leírtam. Nem érted? A vírus terjedésére rossz hatással vannak a körülmények plusz az emberek életmódja is más.

Te most olyan országokat hozol fel ahol nincs mihez viszonyítani mert nagyjából állandóak a fentiek. Azért ez nem annyira bonyolult

(#35515) szabi__memo válasza pjen (#35513) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenhol növekszik. Nincs semmiféle ténybeli ellentmondás. Amit leírtam tények.

Az hogy nem bírjátok értelmezni azt hiszem nem az én hibám

[ Szerkesztve ]

(#35516) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35514) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Már hozzáértők is leírták és elmondták különféle fórumokon hogy az időjárás egyáltalán nem befolyásolja a vírus terjedését.Nagyon jól érzi magát nyáron is.

(#35517) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35516) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sajnos ezt sem sikerült értelmezned.
Lassítja, és nem csak az időjárást hoztam fel a nyár alatt

(#35518) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35517) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De mire alapozod ezt hogy lassítja mikor a szomszéd országok bizonyítják hogy nem lassítja!

A magyarországi adatokra? Az édeskevés tudjuk nagyon jól a tesztelési szokásokat

[ Szerkesztve ]

(#35519) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35518) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Édes istenem :WA szomszéd országokban is csökkent, most növekszenek

(#35521) envagyok


envagyok
veterán

Én arra lennék kíváncsi, hogy aki elkapta a fertőzést, hol és hogyan kapta el.
Maszkot viselve boltban, munkahelyen, vagy meccsen, strandon, bulizva.
Az is érdekes még, hogy az öregotthonokban miért tudott annyira tarolni.
A másik, amin gondolkodom, hogy mi a rosszabb:
Nyáron a sok strandoló, koncertező, bulizó, vagy ősszel az iskola.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35522) pjen válasza szabi__memo (#35519) üzenetére


pjen
félisten

Amelyik országokat én írtam ott az utóbbi héten ugrottak meg a fertőzések,viszont nálunk nem.Pedig itt és ott is nyár van és eddig is az volt.Vegyük például Horvátországot.Két hete alig volt fertőzött és nyár volt.Most rahedli fertőzött és nyár van.

(#35523) perempe válasza envagyok (#35521) üzenetére


perempe
addikt

Egyezzünk ki döntetlenben!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35524) pjen válasza envagyok (#35521) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom az idősotthonok lakói között elég sok a krónikus beteg,keveset mozognak,nincsenek szabad levegőn stb.

(#35525) Lauda válasza szabi__memo (#35519) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeket te magad írtad:

De hiszen mindenhol több hónapos rekordok dőlnek meg, még itthon is. Milyen robbanásszerűt vársz? Súlyosabbat mint ami eddig volt??

Mivel a nyár visszafogja ezért érthető.

Onnan hogy most lejebb van, törvényszerűen.

Ha visszafogja a nyár, akkor hogy dőlnek meg rekordok?

(#35526) perempe


perempe
addikt

(#35527) nubreed válasza Lauda (#35525) üzenetére


nubreed
veterán

Ha visszafogja a nyár, akkor hogy dőlnek meg rekordok?

+1

Mi lesz itt ősszel... Meg kíváncsi vagyok jövő hétfőn (aszem akkora mondták) milyen szigorításokat jelent be a diktátor kormány.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35528) Sped válasza Csatravi (#35493) üzenetére


Sped
aktív tag

Ha valaki fertőzött és tünetmentes és karanténban van, akkor arra kár is lenne tesztet pazarolni. Elméletileg úgyse találkozik senkivel. Értem én, hogy ezzel torzulnak a számok, de az itt leírtak pont azt támasztják alá, hogy a valóságban sokkal több fertőzött van, akik tünetmentesen vagy nagyon enyhe tünetekkel átvészelik, hiszen csak a súlyosabb esetek kerülnek be a statisztikákba. Tehát a halálozási mutató sokkal alacsonyabb, mint amit most látunk ergo a vírus veszélyessége el van túlozva.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35529) nubreed válasza Sped (#35528) üzenetére


nubreed
veterán

Tehát a halálozási mutató sokkal alacsonyabb, mint amit most látunk ergo a vírus veszélyessége el van túlozva.

Ezt a mondatot én nem értem. Minél alacsonyabb? Mi az hogy "amit most látunk"?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35530) forceberg válasza Sped (#35528) üzenetére


forceberg
veterán

Fel van zárva a padlásra, vagy az a néhány ember, akivel él, nem számít?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35531) Sped válasza nubreed (#35529) üzenetére


Sped
aktív tag

A jelenleg kihozott számoknál. Csak a súlyosabb tüneteket mutatók kerülnek letesztelésre, sokan karanténban enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen sorozatozzák végig a két hete, remélve, közben nem rúgják ki őket a munkahelyükről.

(#35530) forceberg Akivel együtt él, azoknak nem mindegy, hogy van papírja arról, hogy beteg-e vagy sem? Így is úgyis óvatosak vele szemben, nem? Pláne ha tünetei vannak.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35532) nubreed válasza Sped (#35531) üzenetére


nubreed
veterán

De hát a jelenleg "kihozott" számok azon a valós tényel alapulnak, hogy hányan haltak meg covidban. És nem csak attól veszélyes egy vírus, hogy milyen a halálozási mutatója, hanem attól is, hogy milyen maradandó károsodásokat, és emiatt csökkent várható élettartamot fog okozni. És nagyon úgy tűnik, hogy számos ilyen hatása van a covidnak. Már azt is kutatják, hogy az enyhe tünetekkel rendelkezőkre milyen hatással volt ebből a szempontból.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35533) Lauda válasza Sped (#35528) üzenetére


Lauda
félisten

Ha valaki fertőzött és tünetmentes és karanténban van, akkor arra kár is lenne tesztet pazarolni.

Itt nem jön ki a logika.

(#35534) Corleone33 válasza Sped (#35528) üzenetére


Corleone33
aktív tag

El van túlozva?

A szakemberek nagytöbbsége nem feltétlen ért veled egyet akkor

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35535) szabi__memo válasza Lauda (#35525) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Úgy hogy előtte visszaesett. De már unom hogy egy általános iskolai szintű logikai dolgot nem bírtok megoldani.

Hol van abban ellentmondás hogy a nyár visszaveti és hogy jelenleg növekszik?!
Minden más a képleten állandó?? Tudom meleg van, de azért próbáljatok már gondolkodni is

[ Szerkesztve ]

(#35536) Alex91 válasza Sped (#35528) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinu, ha kozossegeket tesztelnenek, akkor mindenhol talalnanak fertozottet. Latjuk, a sportolokat tesztelik, talalnak is...
Es ahogy mondod, ha karantenben van, akkor elviekben nem fertoz, ha beteg is. Ezeket valoban nem erdemes tesztelni. Gondolom nem olcso egy teszt onkoltsegi aron se...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35537) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon szélsőségesen gondolkoztok, érveltek. A nyár visszafogja a koronavírus terjedését, de mivel nagyon sok más tényezőtől is függ a terjedés, ezért nem igazán vesszük ezt észre. Azaz nem olyan mértékben fogja vissza, ami ellensúlyozhatná az egyéb okokat, ami szerepet játszik a vírus terjedésében.

Visszafogja, mert:

1. Szabadban vagyunk.
2. Erős UV van, ami ha eléri a vírust, akkor megöli.
3. Immunrendszerünk erősebb.

Viszont a terjedésnek kedvez:

1. A strandokon zsúfoltság van.
2. Kifáradtunk a védekezésben és elhanyagoljuk azt.
3. Növekszik a vírustagadók száma, akik nem védekeznek.
4. Egyes politikusok bagatellizálják a járványt, nem hozzák meg a megfelelő intézkedéseket.
5. Gazdasági okokból olyan rendelkezéseket hozunk, lazítunk a védekezésen, ami kedvez a koronavírus terjedésének.
6. Sok helyen zsúfolt tüntetések vannak, ahol sokan nem védekeznek.
7. Változatlanul látogatják az emberek az egyes zárt tereket (pl. templom).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35538) szabi__memo válasza Kékes525 (#35537) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi. Egy ilyen szép fogalmazáshoz nagyon nem volt kedvem. Ez kb 100%-os :R
Bár ezeknek szerintem egy középiskolával mindenkinek magától érthetődőnek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#35539) Ringman válasza Kékes525 (#35537) üzenetére


Ringman
nagyúr

2. Kifáradtunk a védekezésben és elhanyagoljuk azt.

ez egy fontos dolog

(#35540) pjen válasza Kékes525 (#35537) üzenetére


pjen
félisten

Semmilyen konkrét bizo nyíték nincs arra amit leirtál.Nálunk és a cseheknél is nyár van és nézd meg a különbséget. :) Vagy Ukrajna,Románia egyik sem túrista nagyhatalom nyár is van és mégis terjed mint állat.

[ Szerkesztve ]

(#35541) janos1988 válasza szabi__memo (#35480) üzenetére


janos1988
addikt

Már ne haragudj, de leteszteltek minden egyes embert háromszor, minden hónapban? A valós adatok ismeretének hiányában ez az eset szám növekedés csak pánikkeltésre jó, semmi másra. Ezért mondom azt, hogy gyakrabban tesztelnek és ezért születnek ilyen hírek. Teljesen egyértelmű.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35542) Kékes525 válasza pjen (#35540) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha kiemelsz egy dolgot a sokból, akkor igen. Olvasd el, amit írtam, nem nehéz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35543) szabi__memo válasza janos1988 (#35541) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát azt mondod merő véletlen, hogy most növekszik mindenhol? Világszintű összeesküvés? Vagy mit állítasz?

Kékes525 #35542: szerintem nekik nehéz. Értelmezni láthatóan az

[ Szerkesztve ]

(#35544) pjen válasza Kékes525 (#35542) üzenetére


pjen
félisten

Ácsi.Én nem emeltem ki semmit.Amiket Te felsoroltál azokat változtatás nélkül párhuzamba állítottam pár országban.A Horvát és olasz helyzetet pont azért hagytam ki mert kiemelt túrista célpont.Viszont a példa országokban kb ugyanolyan nyár és viszonyok vannak.Cseheknél,Románoknál talán picit jobb.Ukránoknál talán rosszabb.A fertőzési szintek mégis teljesen eltérőek.

(#35545) Kékes525 válasza Kékes525 (#35537) üzenetére


Kékes525
félisten

Talán még kiegészítésképpen a "visszafogja" felsorolásból a BCG (?) és a egyéb koronavírusokkal szembeni védelemből adódó kereszt immunitás. Ezek még nem 100%-san bizonyítottak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35546) pjen válasza szabi__memo (#35543) üzenetére


pjen
félisten

Végül is mit kéne értelmeznünk.A környező országokban mindenhol nyár van.Ugyanaz a nyár egyik országban visezafogja a feztőzéseket a másikban erősíti?

35545:Esetleg a szittya vér?

[ Szerkesztve ]

(#35547) Kékes525 válasza pjen (#35544) üzenetére


Kékes525
félisten

Lásd a (#35545) Kékes525 és az, hogy ők magasabb alapról indultak, mint mi. Mi időben zártunk így kisebb mértékben terjedt el a vírus. A második hullám kiinduló pontja így kisebb nálunk. Alacsonyabbról indultunk, ezért vagyunk "elmaradva" hozzájuk képest. A kezdeti terjedés mindig sok időbe telik, ezt vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35548) szabi__memo válasza pjen (#35546) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sehol nem erősíti. Mindenhol visszafogja

(#35549) pjen válasza szabi__memo (#35548) üzenetére


pjen
félisten

Olvasol is,vagy csak írsz?Horvát,olasz,cse,román,ukrán,az utobbi hetekben mindenhol drasztikusan emelkedett a fertőzés szám.Ha így fogja vissza jobb lenne,ha nem tenné.

35547:Valóban később indultunk,de aztán utólértük a szomszédainkat,sőt le is hagytuk.

[ Szerkesztve ]

(#35550) Kékes525 válasza pjen (#35549) üzenetére


Kékes525
félisten

Senki nem írja azt, hogy csak a nyár víruscsökkentő hatása érvényesül. Ott vannak a terjedését elősegítő tényezők is. Nem beszélve arról, hogy a nyárnak van koronavírus terjedést növelő hatása is (pl.:strand, behúzódás árnyékos területre, ahol a zsúfoltság nő)). Ha cáfolni akarsz, akkor cáfold mindegyiket és ne csak egy, vagy néhány tényezőt a felsoroltak közül.

Nem hagytuk le őket, mert nálunk a "terjedés" nem a teljes lakosság körében volt leginkább, hanem jórészt csak gócosan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.