Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34501) radi8tor válasza pw12345 (#34500) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez saját szerzemény? Szakadoook. :))

⭐ Stella

(#34502) pjen válasza t72killer (#34499) üzenetére


pjen
félisten

Ezeket az adatokat hol Találtad?

(#34503) Ezekiell válasza pjen (#34502) üzenetére


Ezekiell
veterán

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Tegnap pl 14 halottjuk volt, arányaiban jobabk mint mi.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34504) pjen válasza Kékes525 (#34493) üzenetére


pjen
félisten

Milyen jó,hogy egy gyógyszergyártó készítette a felmérést.Csodálom,hogy nem 100% akarja a vakcinát.

(#34505) Ezekiell válasza pjen (#34504) üzenetére


Ezekiell
veterán

Országos reprezentatív felmérés véletlen mintavétellel - ehhez képest szted bundázott az eredmény? Miért? Bizonyítékod?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34506) pw12345 válasza radi8tor (#34501) üzenetére


pw12345
aktív tag

Sajnos igen, a covid már támadja az agyamat. :O Mondjuk, ha ma nem szoptam be, akkor még igaz is lehet, mert egy rakás, maszk nélküli paraszt közt futottam köröket, agyon kondizott terekben, ahol korona nélkül is elvisz egy tüdő gyulladás, már érzem a jótékony hatását. :((

(#34507) pjen válasza Ezekiell (#34505) üzenetére


pjen
félisten

Nem láttad a fókusz telós szavazását?

(#34508) t72killer válasza pjen (#34502) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

worldometers, gondoltam "alapirodalom" a topikban... A halottak száma kevésbbé érzékeny a tesztelgetési rendszerek eltéréseire, uis a súlyos betegeket/légúti nyavajával kórházba kerülőket kb mindenhol tesztelik - nyugaton meg főleg. Mindigis a halottak számát szoroztam fel, ha meg akartam saccolni, hogy hány fertőzött van egy országban - amikor tüneteket produkáló emberektől tagadták meg a tesztelést, nemigazán lehet a hivatalos "fertőzöttségi számot" komolyan venni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34509) Ezekiell válasza pjen (#34507) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kérdésre nem válaszolunk kérdéssel - pláne ha a kérdésednek semmi köze a témához. Ez nem egy betelefonálós/honlapon szavazás. Tehát: miért gondolod hogy kamu, és mi a bizonyítékod?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34510) pjen válasza Ezekiell (#34509) üzenetére


pjen
félisten

Nincs bizonyítékom,természetesen.Egy telefonos névtelen szavazásban jobban hiszek.Egyébként Te sem tudod bizonyítani,hogy nem csalás.

[ Szerkesztve ]

(#34511) Lauda válasza Ezekiell (#34505) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem inkább itt az a kérdés, hogy mi nem bundázott a járvánnyal kapcsolatban? Mivel a járvány kezdete óta kvázi hülyének nézik az embereket, folyamatosan hazudoznak, kozmetikázzák a számokat, azt gondolom érdemes fenntartásokkal kezelni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#34512) Ringman válasza Kékes525 (#34493) üzenetére


Ringman
nagyúr

Magyarország 5 millió védőoltást rendelt

azt lehet tudni milyen forrásból?

(#34513) Ezekiell válasza pjen (#34510) üzenetére


Ezekiell
veterán

Te vetetted fel hogy az, neked kell bizonyítani. Ez már csak így működik tudod :) Már ha bármi hitelességet szeretnél, persze.
(#34511) Lauda természetesen minden bundázott, nincs is járvány. Doh!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34514) Lauda válasza Ezekiell (#34513) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem egy józan gondolkodású és világlátású embernek nem is lehet kérdés annak a valódisága, amiket leírtam.

(#34515) lacos001 válasza Lauda (#34514) üzenetére


lacos001
senior tag

Ne szállj szembe a fórum egyik "tökös" emberével, mert megjárod.. ;]

(#34516) Micsurin válasza Ringman (#34512) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez csak a jelzett mennyiségi igény az eu-s közös beszerzésben.

Ha tévedek javítsatok ki. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34517) Lauda válasza lacos001 (#34515) üzenetére


Lauda
félisten

A múltkor már belenyúltam vele a lecsóba. ;]

(#34518) pw12345 válasza Ringman (#34512) üzenetére


pw12345
aktív tag

A beszállító:

(#34519) Ezekiell válasza Lauda (#34514) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mire gondolsz? Bocs, de nem látom hirtelen. Kifejtenéd kérlek?

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34520) Micsurin válasza pw12345 (#34518) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez még mindig egy közös rendelési alap, hogy a tagországok ne egyesével rendelgessenek.

Azért a készlet elosztása mindenképp érdekelne majd, jó kis eus arányos dologra tippelek. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34521) Drizzt válasza Micsurin (#34520) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En azt olvastam, hogy Sanofira vonatkozik, s az unios 300 millios rendeles reszhalmaza. Viszont azt az oltast ugyanabban a cikkben jovo nyarra igertek. Hvg, Index, vagy valami hasonlo volt.

I am having fun staying poor.

(#34522) Kékes525 válasza Rive (#34497) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, mert a másikat kell nézni, az csak érdekesség. Külön rendes felmérés is volt, hasonló eredménnyel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34523) Kékes525 válasza pw12345 (#34500) üzenetére


Kékes525
félisten

Lesz hatékony védőoltás. De mint semmi sem tökéletes, ez sem lesz 100%-os. Nincs 100%-os védőoltás. Koronavírusra eddig 80%-os hatékonyságot olvastam. Az azt jelenti, hogy enyhe, vagy semmi tünettel vészeled át a fertőzést.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34524) Kékes525 válasza Ringman (#34512) üzenetére


Kékes525
félisten

Az Unió 300 milliós rendeléséből foglalt le 5 milliót Magyarország.

(#34516) Micsurin

Igen

(#34521) Drizzt

Igen

[Koronavírus: A Bizottság lezárta a koronavírus elleni jövőbeli vakcina európaiak számára történő biztosítását célzó tárgyalásokat]

"Az Európai Bizottság tájékozódási célú megbeszéléseket folytatott egy gyógyszeripari vállalattal a Covid19-vírus ellen várhatóan hatékony oltóanyag beszerzéséről. A Sanofi-GSK-val tervezett szerződés lehetőséget biztosítana valamennyi uniós tagállam számára, hogy megvásárolja a vakcinát. Amint az oltóanyag biztonságosnak és hatásosnak bizonyul a Covid19-vírus ellen, a Bizottság várhatóan – az összes uniós tagállam nevében – szerződéses keretet dolgoz ki 300 millió adag beszerzésére. A Bizottság intenzív tárgyalásokat folytat más oltóanyaggyártókkal is."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34525) #75376384 válasza andor80 (#34494) üzenetére


#75376384
törölt tag

eltekintve a hülyéktől, akik szerint csak Bill Gates akar minket nanorobotokkal irányítani (vagy mi?).

Beadatnál magadnak egy olyan szert, aminek nem tudni a hosszútávú következményeit és ha lenne rövidtávú azt is vállalnád a veszélyeztetett hozzátartozók miatt? Ők gondolom okkal azok, mondjuk a koruknál fogva. Mindazonáltal feltételezem most is találkozol velük. Akkor miért nem tartjátok fenn a jövőben is, a most is érvényes szokásokat?
Amugy pedig, nem a veszélyeztetettnek kellene inkább beadni? Nagyon szép dolog, hogy őket véded, de ettől még mástól elkaphatja, ha kimegy mondjuk az utcára.

Vagyis innentől kezdve megítélni valakit csak mert nem akarja beadatni magának ugyanakkora suttyóság. Hiszen a körülményeiket se ismered.

(#34526) Kékes525 válasza #75376384 (#34525) üzenetére


Kékes525
félisten

A védőoltások hasonló elvek alapján készülnek, hosszútávú mellékhatásuk nincs (nagyon kicsi a valószínűsége). Az esetleges mellékhatások lehetnek láz, allergiás tünetek, de ez is igen kis számban.

Ilyen alapon soha, semmilyen gyógyszert sem lenne szabad bevenni, mert sokkal nagyobb bármelyiknek is a rizikója. Olvasd el a használati utasításukat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34527) pjen válasza Kékes525 (#34526) üzenetére


pjen
félisten

Igaz nem védőoltás,de a contergan bébikre se gondolt senki.

(#34528) #75376384 válasza Kékes525 (#34526) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ahha

Szóval ha ez ilyen kurva egyszerű akkor miért is nincs még rá semmi?

Ja mielőtt. Nem vagyok oltásellenes. Az egyik legjobb dolgoznak tartom hogy ennyi kötelező van Magyarországon. Viszont egy új valami esetén azért nem fogok csapot-papot eldobva rohanni magam beoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#34529) t72killer válasza Kékes525 (#34526) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előfordult azért már a modern vakcinagyártásban igaz alacsony számban de hosszútávú károsodást is okozó, törzskönyvezett oltás. Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy megvárom, míg leoltják az első 100M embert élesben, utána jöhet a bökő. végülis valakinek kell 100M+1.-nek lenni :))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34530) Kékes525 válasza pjen (#34527) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez így igaz, de azóta eltelt néhány év és sokkal többet tudunk, de azért a tesztek felgyorsítása növeli a rizikót. Azonban mint fentebb írtam, még így is kicsit. Nem teljesen új alapelvvel készül a többségük, ami garancia a biztonságra, ha lelkiismeretesen fejlesztették és készítik el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34531) Kékes525 válasza t72killer (#34529) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha Magyarországon élsz, akkor biztos, hogy túl lesznek a 100 millión, mire beadják neked.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34532) t72killer válasza Kékes525 (#34531) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyugatabbra vagyok, de ha lesz is itt, megvárom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34533) duracell89 válasza t72killer (#34529) üzenetére


duracell89
senior tag

Ezt úgy könnyű megtenni, ha az ember nem számít különösen kockázatos esetnek. Szerintem aki viszonylag fiatal, valamint semmilyen "preexisting condition" nincs, annak 200M után kerül sor talán. :)

[ Szerkesztve ]

(#34534) Parci válasza Kékes525 (#34526) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért egy tök új valaminél ezt nem jelentheted ki. MINDIG benne van a pakliban ez-az, valóban alacsony a kockázata, de hogy mik a hosszútávú hatásai, az nem tud csak hosszútávon kiderülni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34535) fatal` válasza Kékes525 (#34526) üzenetére


fatal`
titán

"hosszútávú mellékhatásuk nincs"
Egy esetleges mRNS vakcina esetében, ebben annyira nem vagyok biztos, bár semmi közöm a témához, csak a működési elvéből gondolom, hogy elképzelhető.

Ennek ellenére, ha ugyanígy álltak volna az első védőoltásokhoz is, akkor sohasem készült volna el egyetlen egy sem.

(#34536) Ricardo


Ricardo
félisten

A járvány második hulláma merőben más lesz

„Most már kezdhetünk aggódni” – közölte a bioinformatikus. Véleményével nincs egyedül. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora hétfőn a Facebookon úgy fogalmazott: „Elérkeztünk az új típusú koronavírus második hullámának küszöbére.”

"A második hullám merőben más lesz, mint az előző volt – hangsúlyozta Nepusz Tamás. Amikor a koronavírus elérte az Európát, az influenzajárvány már lecsengőben volt. Az őszi hónapokban azonban jó eséllyel ismét jelentkezni fog, és megjósolhatatlan, hogy a koronavírus, az influenza, valamint más, náthaszerű tüneteket produkáló fertőzések milyen hatással lesznek egymásra. Annyi bizonyosan kijelenthető, hogy a nehezen megkülönböztethető megbetegedések miatt különösképpen nagy teher hárul majd az egészségügyre."

(#34537) aprokaroka87 válasza Ricardo (#34536) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ne legyen igazam, de itt Október - November környékén brutális emelkedés lesz.

Persze ne nekem legyen igazam...

Márciusban azért úsztuk meg egész jól, mert már kifelé mentünk a nàthás időszakból, így eleve jóval kevesebb volt azok száma, akik nátha miatt köhögtek, így ha esetleg már volt bennük Covid 19-is akkor sem tudták könnyen átadni.

(#34538) radi8tor válasza aprokaroka87 (#34537) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emelkedés lesz, de nem fogod érezni a "bőrödön". Ne felejtsétek már el a népsűrűséget sem. :K

⭐ Stella

(#34539) aprokaroka87 válasza radi8tor (#34538) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Annak mi köze van hozzá?

(#34540) radi8tor válasza aprokaroka87 (#34539) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet 1000 beteg az országban ha sosem találkozol vele. De attól még lehet egyre nagyobb karakterekkel írni a számokat.

⭐ Stella

(#34541) aprokaroka87 válasza radi8tor (#34540) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mennyi az esélye hogy 1000 ember találkozik másik 500-al, a másik 500 meg 2000-el.

Mivel országon belül nincs tiltva az utazás így, egy sokat utazó egyén már gond lehet.

Persze nyilván ez nem egyszerű.

Mondjuk valószínűség számítás elve müködhet valamelyest.

(#34542) radi8tor válasza aprokaroka87 (#34541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Működhet, de mondjuk Budapesten szerintem nem sokkal rosszabb ha a szám 100 vagy ha 5000.
Arról nem beszélve, akit azonosítanak annak már ki kell maradnia a dobásból 14 napig. :D

⭐ Stella

(#34543) Parci válasza aprokaroka87 (#34541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért jellemzően tényleg nagyon sűrűn lakott nagyvárosokban ment nagyot a cucc

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34544) t72killer válasza duracell89 (#34533) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

noigen, az meg a másik, hogy miért "vegyem el" az oltást egy olyantól, akire 10% eséllyel halálos a vírus?

Hazai: Koronavírusos a pilisborosjenői háziorvos asszisztense, 125 ember lehet érintett

#34536: vicces már ez az "új típusú koronavírus" elnevezés, amikor már a nevében is a tavalyi év van. De valóban, a második kör más lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34545) attiati


attiati
veterán

aliexpressen kapható 3M 9932-es Aurora maszk

eladó: China
a maszk, amit árul: Made in UK (ott bal alul és jobb alul is) :F
Egyik user reviewból van a kép

Legyártották UK-ben és elvitték Kínába...
EU-ban nem fogy?
Vagy hatalmas kereslet volt rá Kínában év elején és beragadt készlet?
Vajon eredetiek lehetnek?

Szerintem ugyanezeket árulják az itthoni összes magyar webshopban.

Bár van ott egy másik review-ban Made in Singapore is

[ Szerkesztve ]

(#34546) Kékes525 válasza Parci (#34534) üzenetére


Kékes525
félisten

"MINDIG benne van a pakliban ez-az, valóban alacsony a kockázata, "

Gyakorlatilag ezt írtam.

"nagyon kicsi a valószínűsége" A nagyon kicsi is benne van a pakliban. ;)

Komolyra fordítva, azért gondolom a nagyon kicsi mellékhatást, mert legtöbb koronavírus vakcina hasonló elvek alapján készül mint az eddigi más vírusok elleni védőoltások. Azonban ez nagyon függ a nagyüzemi előállítási módtól is, amit még nem ismerünk igazán. Ott is lehetnek gixerek.

"de hogy mik a hosszútávú hatásai, az nem tud csak hosszútávon kiderülni."

Elméletileg igen, de az előbbiek miatt ennek szerintem kicsi a valószínűsége.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34547) Kékes525 válasza fatal` (#34535) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egy esetleges mRNS vakcina esetében, ebben annyira nem vagyok biztos, bár semmi közöm a témához, csak a működési elvéből gondolom, hogy elképzelhető."

Nem igazán értem mire gondolsz? Milyen működési elvre gondolsz az mRNS kapcsán, ami esetleg hosszútávú mellékhatást tenne lehetővé? Az mRNS nagyon instabil molekula, másrészt az RNáz enzimek rendkívül agresszív enzimek, gyorsan le bontják az mRNS molekulákat. Ha ezt nem tudnák, akkor a sejtműködés szabályozása lehetetlen lenne, mert minden mRNS aktív lenne (legalábbis sokkal több, mint ami a pillanatnyi működéshez kellene), ami valaha képződött egy sejtben. Ez káoszt okozna a sejtben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34548) Hieronymus válasza Ricardo (#34536) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

„Most már kezdhetünk aggódni”

De nem kellene, ha mindenki betartana pár egyszerű dolgot.

1. Aki teheti, kérjen védőoltást az influenza ellen.
2. Tartsa be a szociális távolságot, a mindenkori előírásoknak megfelelően.
3. Használjon többrétegű maszkot szabályosan. Száj és orr eltakarva, a maszk és az bőr közötti rések minimalizálva.
4. Ha valaki betegnek érzi magát, akkor otthon marad. Nem megy tömeg-közlekedve a munkahelyére. Telefonál a főnökének, az orvosnak és mindenkinek akinek szükséges.
Ha a főnök azt mondja, hogy mégis, akkor átvállalja a felelőséget.
Az első néhány "vágóhíd" szindróma után, mindenki, még a főnök is mérlegelni fogja megéri az egész céget becsukatni vagy sem.
5. Ugyan ez a követendő példa a bulizásra és minden más összejövetelre is.

Ami hatékony passzív védekezés a korona ellen, az jó az influenza is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34549) pjen válasza Hieronymus (#34548) üzenetére


pjen
félisten

A négyes pontal esetleg gondok lesznek.

(#34550) Sped válasza Kékes525 (#34493) üzenetére


Sped
aktív tag

Én sem adatom be magamnak, minek, ha állandóan mutálódik akkor ugyse vagyok védett max pár hónapig egy évig. Influenza oltás se jó semmire, valaki attól betegszik meg. Életemben (35 év) kb. kétszer voltam influenzás, pedig állandóan emberek között vagyok, munkahelyen, edzőteremben, tömegközlekedek, eljárok szórakozni. Ha bizonyítottan lesz olyan védőoltás, ami végleg megvéd ettől a vírustól, az már érdekel.

Szerencsére azt nem merik meglépni, hogy kötelező legyen, elég nagy felelőtlenség is lenne. Viszont igyenessé lehetne tenni, hogy biztosítani lehessen valamiféle egyenlő hozzáférési jogot.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.