Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34051) Asbee válasza envagyok (#34050) üzenetére


Asbee
veterán

Úgy hogy Sopronban is vannak bulisok akik elkapták, családjuk is vele, egy közeli faluban is aki szintén bulis. + az egyik soron is volt egy, egyik nagyobb cégnél. Ott nem tudom a karanténosokból mennyi lett pozitív. Még várható szerintem emelkedés

[ Szerkesztve ]

(#34052) Parci válasza Asbee (#34051) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondta is a virológusbácsi, hogy addig vagyunk jók, amíg az ilyen lokális kis gócokat le lehet vadászni kontaktkutatással. ezt látjuk most és szerintem/látszólag egész jól csinálják.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34053) Drizzt válasza envagyok (#34050) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem tudom, hogy mi az R0 pontos definicioja, sima atlagolassal allapitjak-e meg. De eleg elterjedt az a nezet az utobbi idoben, hogy az atlag fertozott alig fertoz, a fertozesek atadasanak tulnyomo tobbsegeert a fertozottek kis hanyada "felel". Ld. szuperfertozo.

I am having fun staying poor.

(#34054) Ringman válasza Parci (#34048) üzenetére


Ringman
nagyúr

és ez még semmi a remdesivirhez képest

Treasurer Torsella Calls For Fair Pricing Of Coronavirus Drug Remdesivir

The Institute for Clinical and Economic Review estimates that it costs Gilead approximately $1 to produce a vial of remdesivir, yet the pharmaceutical manufacturer has priced the drug at $520 per vial, or $3,120 per treatment course, for patients with private insurance in the U.S., and $390 per vial, or $2,340 per treatment course, for patients with government insurance.

(#34055) syberia


syberia
veterán

A Google COVID-19 esettérképe alapján Afrika nem lehet túl népes kontinens.
Szerintem nem kell félni az ottani népességrobbanástól. :))

https://howbad.info/

(#34056) Parci válasza Ringman (#34054) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ami ráadásul egészen biztos nem A csodaszer

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34057) Di Natale válasza syberia (#34055) üzenetére


Di Natale
aktív tag

A halak is elkaphatják? :Y

(#34058) Kékes525 válasza Di Natale (#34057) üzenetére


Kékes525
félisten

Azok szigetek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34059) Kékes525 válasza Drizzt (#34053) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez így igaz. A vírus terjedésének dinamikájában kulcsfontosságú szerepet töltenek be. [Finding coronavirus superspreaders may be key to halting a second wave]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34060) Jablocskov válasza envagyok (#34050) üzenetére


Jablocskov
tag

Az R0 egy statisztikai adat, egy kórokozó 2-es R0 értéke kifejezheti azt is, hogy minden egyes fertőzött két másik embert betegít meg, illetve azt is, hogy valaki száz embernek is átadhatja a betegséget, míg 49 fertőzött egynek sem adja át azt. Ha az R0 < 1, akkor a fertőzés eltűnik, ha viszont R0 > 1, akkor már képes lesz a terjedésre. Mivel a terjedés módja befolyásolja, ezért csak becsülni lehet, illetve különböző modellek alapján számolni. Egy új kórokozó esetén, ahol kevés ismeret áll rendelkezésre a terjedés módjáról a különböző számítások erősen eltérő eredményeket adhatnak.

A hazai adatok egy egyszerű számítási módszerrel:

Forrás: Koronamonitor-Átló

[ Szerkesztve ]

(#34061) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

(#34062) Csatravi


Csatravi
senior tag

Május óta nem volt ilyen magas a napi új fertőzöttek száma Németországban

Százharminc új fertőzött van Ausztriában
(Index)

Közben Celcilke migránsozott egyet. És nem a turisták, külföldön nyaralók és vendégmunkások hanem a migránsok veszélyeztetik a magyar járványhelyzetet.
Ja.

[ Szerkesztve ]

(#34063) t72killer válasza #75376384 (#34015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Része a megoldásnak. Kvázi magadon hordod a karanténed. Kell még mellé kézmosás is.

Egyébként a "megoldáshoz" nem muszáj nulláznod az r0-t (tűzparanccsal foganatosított kijárási tilalom, vegyvéd öltözékben mozgó hadsereg az utcán, fertőtlenített anyagmozgás) - elég, ha érdemben 1 alá lököd. És ez bizony már egy 50%-os hatásfokú maszkkal megvan.

#34060: pontosan, és a covidnál állítólag az utóbbi eset (1 ember soknak, többi kevésnek/0-nak adja át) jellemző. Ha ezt az egyet megfogja a maszk, mert pl maszkban nem szájturkálva megy vásárolni, akkor kinyírtál egy kisebb gócot.

Ja, suliszünet van, de legfőbb ideje lenne feltenni a kérdést, mi lesz az iskolakezdéssel? A május-júniusban több országban tolt bullshitről, ami szerint a "gyerekek nem terjesztik" beigazolódott, hogy kamuzták.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34064) t72killer válasza Ringman (#34054) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Éljen a kapitalizmus, én is így szeretnék nyugdíjba menni...

#34057: :DD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34065) syberia válasza Di Natale (#34057) üzenetére


syberia
veterán

Nem, ők még nem hallottak a koronáról. :N

https://howbad.info/

(#34066) idegen lény válasza Kékes525 (#34059) üzenetére


idegen lény
őstag

És a kutyák? Ők nem tartják be a távolságot, hiába tartják be a gazdáik. Nem kéne kötelezővé tenni a csak rövid pórázon való sétáltatást?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#34067) Kékes525 válasza idegen lény (#34066) üzenetére


Kékes525
félisten

A kutyák csak a felületükön fertőzhetnek, mert rajtuk is, mint minden felületen megtapadhat a vírus. Levegőn keresztül, cseppfertőzéssel nem fertőznek, mert nem szaporodik bennük a koronavírus. Úgy tudom, hogy a póráz hosszára és a szájkosár használatára van rendelet, csak kevesen tartják be.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34068) Csatravi válasza Kékes525 (#34067) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mivel a macskák és kutyák is elkaphatják a COVID-ot ezért náluk is fennáll a fertőzés továbbadása. Persze leginkább nem a leheletükkel hanem a szűrükön keresztül. A szőrükre meg könnyen felkerül ha egy fertőzött állat saját magát nyalogatja. Márpedig a kutya és macska előszeretettel teszi ezt.

idegen lény:
Ha már felvetetted a kutyás detektálást.
Aki nem volt kiképző vagy legalább speciálisan kiképzett kutyavezető az kevésbé érti, hogy tömegesen, "nagyüzemileg" miért nem működne a dolog.
Olvasd el pld ezt is .

[ Szerkesztve ]

(#34069) Ricardo


Ricardo
félisten

22 koronavírus-fertőzöttet találtak Pápán

"Kedden derült ki, hogy az egyik óvoda munkatársának pozitív lett a koronavírus-tesztje, ezután kezdődtek meg a vizsgálatok."

Merre nyaralhatott? :U

(#34070) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#34071) aprokaroka87 válasza Csatravi (#34070) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem csak Afrika ketyegő bomba, hanem pl USA is, sőt az már " atombomba "

(#34072) Asbee válasza Ricardo (#34069) üzenetére


Asbee
veterán

És? Amíg megvannak ezek a picike gócpontok,
megvan fogva addig ez semmi. Amúgy is az a 22. Vagy ez már a második hullám? Mennek a bulik is már hetek óta ezerrel, zárt helyen, egymás nyakában. Mégsem hullunk....

(#34073) t72killer válasza Ricardo (#34069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lehet, h valamelyik apróságtól kapta el? Náluk tudtommal nincs olyan nyári szünet, mint a suliban - bár hozzá tehették vna a hírhez, h nyitva volt-e a fertőzött ovija vagy sem...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34074) Drizzt válasza Asbee (#34072) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Irtak a cikkben, hogy neheziti a kontaktkutatast, hogy kozossegben is jart. Kivancsi lennek, ez mit jelent pontosan, de lehet epp egy ilyen szorakozohelyet, vagy strandot, eloadast. Akkor viszont a kontaktkutatas nem nehez lesz, hanem szinte lehetetlen. Ilyenkor nem artana megirni milyen rendezvenyen es mikor volt, valamint felkinalni mindenkinek aki epp ott volt az ingyen tesztelest, meg elrendelni a karantenjat. De vannak orszagok, ahol minden esemenyen csak regisztracioval lehet reszt venni, eppen azert, hogy utana erdemben lehessen kontaktot kutatni. Meg ha meg is ertem, hogy szemelyisegi jogi aggalyokat az ilyesmi nem picit vet fel.

I am having fun staying poor.

(#34075) Ricardo válasza t72killer (#34073) üzenetére


Ricardo
félisten

De előfordulhat. Családok is mentek mindenfelé a nyáron.

Asbee: Amíg megvan fogva. Most 22 ott, meg volt 36 Győrben egy kicsi itt egy kicsi ott.

(#34076) Asbee válasza Ricardo (#34075) üzenetére


Asbee
veterán

Nem győrben volt 36 hanem a megyében. És annak is nagy része egy eseményhez köthető.

(#34077) pw12345 válasza Sped (#34042) üzenetére


pw12345
aktív tag

Tudom, nem szabad elpocsékolni a luftot, ha, amúgy is fújtatsz a kondi után (esetleg a covidtól), azt ki kell használni, a megfelelő nikotin szint fenntartására. :K Volt ismerősöm (Isten nyugosztalja), már a fél tüdejét kivették, mindig lépcsőzött egy dekkel a szájában, hogy könnyebben le tudja szívni. Úgy sípolt, mint egy gőzös.:DDD

#34006) Kékes525
1Ezt én is tudom, de, attól még szűrhetők lennének vele a frissen fertőzöttek.

2Nem ez volt a kérdés (én nem szedem), hanem, hogy a 4 hónapos konteók óta változott-e valami az ACE2 blokkolók hatásait illetően.
Ha kiirtja az ACE2-t leviszem a vérnyomásom vákuumba. :DDD

3Már, hogy nem árt? Amúgy is egy gyenge szemét, akkor már Algopyrin.

4Asztmásokra nem ez látszik a halálozásokból, elvileg a szedett gyógyszereik miatt. A cukrosokra gondolom az immun gyengeségük miatt káros (bár a mai napig nem fogom fel, hogy egy immun gyenge,
covid által lerombolt immunrendszerű embert, hogy visz el a citokin vihar, nyilván felszívja magát a T sejt állomány a semmiből, mint a dothrakiak... :U ), szívbetegek nem kérdés, tüdőbetegeknél megint, attól függ mit szed, meg milyen tüdő beteg. Mert ha eldohányozta az ACE2-est a tüdejéből, "éhen döglik" benne a vírus.

5Nyilván nem kezelném vele magam már félholtan, de az tök király, hogy, amivel kezelhetném magam az első szakaszban (vírusölő szerek),
patikában nem kaphatók (ellentétben olyan szerekkel, amivel a fél házat el tudnám tenni láb alól és nem vényköteles), vagy nem írják ki, amivel meg fél lábbal a sírban a 3. fázisban úgy sem tudnám magam kezelni az kapható, de minek. Röhej. :((

6Mondom én, NSAIDot kell szedni két pofára, ártani nem használ, legfeljebb elvérzek. Főleg, hogy kapható.
sazEvitamin :F Elvileg vér higító.

Kösz, majd ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#34078) Ricardo válasza Asbee (#34076) üzenetére


Ricardo
félisten

Az hogy egy eseményhez köthető csak annyit jelent, hogy azonos helyen szedték össze, onnantól hogy ki merre ment, mire begyűjtötték már más kérdés.

(#34079) Lauda


Lauda
félisten

Van aki így nyomja:

(#34080) Asbee válasza Ricardo (#34078) üzenetére


Asbee
veterán

Elég hamar ment a felkutatás, több ismerősöm is van a buliról. Aki elkapta semmi extra tünet. Egynek volt láza 2 napig. Felesleges túlreagálni is ezeket. Nem ezekből lesz apokalipszis....

[ Szerkesztve ]

(#34081) radi8tor válasza Drizzt (#34074) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Orbán Viktor egyébként azt mondta, hogy tudomása szerint mind a pápai, mind a korábbi mezőkövesdi fertőzés abból indult, hogy az adott szuperfertőző ember tudta, hogy lázas, köhög, beteg, mégis elment emberek közé. Ezért újra megkérte az embereket, hogy legyenek felelősségteljesek, ne menjenek emberek közé, ha betegek."

[link]

⭐ Stella

(#34082) Ricardo


Ricardo
félisten

Arcon köpött egy kisfiút egy férfi az étteremben, mert maszkot viseltk

Sokan nem értik miért terjed ennyire a tengeren túlon. :U

(#34083) aprokaroka87 válasza Drizzt (#34074) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A kontaktkutatáshoz mindenkinek tudnia kellene hogy kivel találkozott, hol járt, mikor volt ott kb.

Másfelől vannak kétségeim hogy a kontakt kutatás 100%-os, meg lehet van aki letagad dolgokat eleve.

(#34084) perempe válasza radi8tor (#34081) üzenetére


perempe
addikt

Nagy a kísértés, ha valaki egy fontosabb családi eseményre -pl. esküvőre- akar elmenni vagy jegye van adott napra koncertre...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34085) radi8tor válasza perempe (#34084) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, mert eddig is kb így volt. Csomószor láttam az irodában láztól vánszorgó embereket. Most már ha ilyet meglát az irodavezető páros lábbal rúgja hazáig.

⭐ Stella

(#34086) Ricardo válasza aprokaroka87 (#34083) üzenetére


Ricardo
félisten

Elképzelem a szitut.

Elképzelt szituáció.

-Merre járt tegnap este óta?
-Levittem a kutyát sétálni, elmentem az "X" boltba.

Ezután elmennek az adott üzletbe, és ott pontosan tudni fogják hogy azon a napon a párszáz emberből aki ott járt és találkozott azokkal az eladókkal, pénztárossal, akivel emberünk is összefutott a bevásárlása során ki kicsoda, és hol található...... :U

Na ezért fontos a maszk bevásárláskor. Ha emberünk hordott bevásárláskor , akkor nem biztos hogy nagy gondot okozott, ha nem akkor ki tudja hány embert ajándékozott meg.

(#34087) Csatravi válasza aprokaroka87 (#34071) üzenetére


Csatravi
senior tag

Afrika azért más mert ott nagyon alacsony a tesztelés a készülékhiány miatt.(is)
Így szerintem jóval rosszabb lesz a helyzet majd mind az amcsiknál. Afrika fáziskésésben van de rohamosan be fogja hozni a lemaradását a fertőzöttség szempontjából.

(#34088) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Nem néznek ki jól a tegnapi számok sem (24 új fertőzött, 2 halott). :U

(#34089) aprokaroka87 válasza perempe (#34084) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha esetleg az ifjú vagy nem ifjú pár is elkapja és esetleg 2-3 hétig az ágyat nyomják, biztosan szép emlékű lesz az az esküvő...

Szerintem ilyenkor az hogy nem megy valaki egy esküvőre, az nem tiszteletlenség....

(#34090) Csatravi válasza Asbee (#34072) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tudod, ha nem tesztelsz vagy csak nagyon keveset akkor hivatalosan a betegszám is alacsonyan marad.

Müller Cecilia.
"Megindult a városban a kontaktkutatás, aminek a végét Müller szerint nehéz megjósolni, mert ki kell várni a 14 napos lappangási időt. Emellett az is előfordulhat, hogy valaki nem produkál tüneteket, így csak tesztek elvégzésével lehet biztosra megmondani, hogy ki fertőzött, és ki nem."
Talán tesztelni kellene nem heteket kivárni!

[ Szerkesztve ]

(#34091) Asbee válasza Csatravi (#34090) üzenetére


Asbee
veterán

Már többször írtam, azonnal hírre menne ha tömeges fertőzések lennének, komoly tünetekkel, sok halottal. Biztos, hogy tudatos valahol a kevés, csak nagyon megindokolt tesztelés, de hírre menne azonnal nagy lenne a baj. Persze tudom, mindent negatív oldalról kell megközelíteni és azonnal túlozni törteneteket gyártani. ( nem rád értem )

[ Szerkesztve ]

(#34092) aprokaroka87 válasza Ricardo (#34086) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én ma reggel kb 5:45 fele mentem be az adott pékségbe, rajtam kivűl 1 vásárló volt bent, + 2 eladó.

Rajtam volt maszk, másik vásárlón nem, eladókon szintén nem.

Azért így már könnyebb lehet egy esetleges kontaktkutás...de ehhez nem árt pár dolgot figyelni.

(#34093) Kékes525 válasza Csatravi (#34070) üzenetére


Kékes525
félisten

Pont ezt akartam linkelni, mint az egyik ok amiért Afrikában oly kevés fertőzöttet találtak.

"Nagy veszélyt jelent Afrikára, hogy sok azonosítatlan fertőzött lehet, mert a kontinensen található államok egy részének egészségügyi ellátórendszere a világ leggyengébbjei közé tartozik. Egyes országokban mindössze egyetlen készülék van a koronavírus tesztek elvégzésére, míg más helyeken alig 500 vizsgálatot végeztek el egymillió lakosra számítva."

Összehasonlítva például a 10 milliós Magyarországgal, ahol szintén gyenge az egészségügy, de több száz PCR áll rendelkezésre. Az más kérdés, hogy nem használjuk ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34094) Csatravi válasza Asbee (#34091) üzenetére


Csatravi
senior tag

Beteszem ide még egyszer.
Falus Ferenc

Szóval szerintem (is) kuss van!
Nem neked, nekik.

(#34095) Polllen válasza Csatravi (#34068) üzenetére


Polllen
nagyúr

Láttad már a zállatorvos ide vonatkozó videóját?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34096) Alex91 válasza Asbee (#34072) üzenetére


Alex91
félisten

En ugy velem, hogy a hazai es kulfoldi tapasztalatok alapjan joval lassabban terjed, mint amit eddig gondoltak. Tehat valoszinu, hogy honapok kellenek, hogy felfusson. Ami meg szerintem latszik, hogy valoban a nagyobb szamu osszejovetelek a legveszelyesebbek, ezek tudjak jol bedurrantani az egeszet. Ezeket (eskuvo, hazibuli, koncert, fesztival, istentisztelet stb,) kellene tiltani.
Az iskola meg valoban kerdeses lesz, kivancsi vagyok ezt hogyan probaljak majd itthon megoldani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34097) Corleone33 válasza Alex91 (#34096) üzenetére


Corleone33
aktív tag

én a következő forgatókönyvet tudom elképzelni:

Szeptemberben, ha kis esetszám van: - "Lesz iskola és bejárás és punktum".

*ha bedurvul a vírus, utolsó pillanatban szokás szerint*

-"ja bocsika, vissza minden, otthoni távoktatás!"

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#34098) S e t h válasza Asbee (#34072) üzenetére


S e t h
nagyúr

De azt sem értem, hogy hol vannak a tudósítások a katonai konvojokkal szállított holttestekről a krematóriumokba.
Jönnek a hírek innen-onnan a rekordokat döntögető új esetszámokról, nem tudom, hogy ez globálisan vagy lokálisan rekord-e, de amíg a kórházi ellátórendszer pl. az olaszoknál bizonyos régiókban padlóra került, most nem találkozom ezekkel a hírekkel.
Hogy a hírek kreátorai fásultak, tompultak-e el, mert már nem akkora szenzáció, vagy kevesebben halnak meg, nem tudom, de nekem kicsit ellentmondásos, hogy tavasszal más szinten ment a félelemkeltés, most meg kvázi csak a számok röpködnek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34099) Corleone33 válasza S e t h (#34098) üzenetére


Corleone33
aktív tag

a lényeg az igazából (az én olvasatomban mindenesetre) hogy a vírus még nagyon is jelen van és még nincs itt az idő félvállról venni a dolgokat.

A vírus ugyanis nem politikai vagy bármi egyéb szempontok alapján fertőz vagy kímél, nem figyelmeztet előre hogy "figyu, én hamarosan berobbanok szóval készüljetek fel" .

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#34100) t72killer válasza S e t h (#34098) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyanítom, hogy

1. Szelídebbé mutálódhatott a vírus
2. Jobban vigyáznak a veszélyeztetettekre
3. Nyáron jobb az alap-egészségi állapot (napfény, kevesebb egyéb kórokozó)
4. A legesendőbbeket már elvitte

Esetleg a fentiek tetszőleges kombinációja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.