Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34801) Lauda válasza radi8tor (#34800) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom mit próbált meg, hisz nem vagyok gondolatolvasó. Nem írta, hogy végigjárta volna ezt az utat, amit én javasoltam ötletként. Én próbálok neki segíteni és tanácsot adni, te meg csak a hülyeséget hajtod. Bocs, de veled én nem kommunikálok többet.

(#34802) radi8tor válasza Lauda (#34801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, de számomra a “nem lehet bemenni hozzá” azt jelenti mindent megpróbált.

⭐ Stella

(#34803) Parci válasza #46372352 (#34794) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"aki nem nemzeti érzelmű, nem hazafi az mélységesen megvetendő."

csak megvetendő, vagy esetleg móresre is tanítandó?

(urak, mindenkinek ajánlom az élni és élni hagyni elgondolást)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34804) pjen válasza Parci (#34803) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)á

34802:Nem próbált meg mindent,mikor nővérem skarlát gyanúval a Lászlóban volt,simám bemásztunk sógorral a kerítésen.

[ Szerkesztve ]

(#34806) pjen válasza #46372352 (#34805) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarom elvinni a totyikot a pol oldalra,de egy demokráciában minden vélemény fontos.Ez a hazafiasság és nemzeti érzelem hangoztatása csak az utóbbi években lett ennyire hangsúlyos.Részben elfedjük vele a stadionokat és a nemzeti érzelmű gázszerelőket és közvilágítás kivitelezőket. :W :W :W

(#34807) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tereljük vissza a témát.

Pár napja szó volt UV lámpákról mint maszk és tárgyak fertőtlenítése.

De pl mennyire alkalmas erre ózon generátor? Teszem azt bekapcsolom 1 percre egy zárt dobozba, az ugyanolyan jó, mint az UV lámpa? Vagy erre nem jó?

⭐ Stella

(#34808) pjen válasza radi8tor (#34807) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jó,a klímákat is ózon generátorral fertőtlenítik.

(#34809) radi8tor válasza pjen (#34808) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az oké, de azt gombák ellen csinálják nem vírusok ellen.

⭐ Stella

(#34811) Floyd80 válasza t72killer (#34795) üzenetére


Floyd80
addikt

Már leírták mások is, hogy egy állami vezetőtől ez epic fail. Meg Kásler is lehet hordozó (lásd svájci tanulmány, hogy bőrből mutattak ki fertőzést negatív tesztek után). De itt a lényeg, Domingo maszkban jött és qrvára nem akart kezet fogni.

A megszokott érintkezési, üdvözlési formákat, például a kézfogást, a puszit, a baráti ölelést tanácsos mellőznie. by https://koronavirus.gov.hu/megelozes

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34812) pjen válasza radi8tor (#34809) üzenetére


pjen
félisten

Az ózon bizonyítottan erős, hatékony baktérium és vírusölő hatással bír. Az ózon rendkívüli oxidáló hatása, molekuláris instabilitása, lehetővé teszi a baktérium sejthártyájának megbontását és elpusztítását. Az ózonmolekulák a vírusok külső fehérjeburkát, azaz a kapszidjait károsítják, így azok megszűnnek a sejt membránokhoz kötődni, azaz képtelenek továbbadni a fertőzést. Az eljárás elpusztítja a penészgombák spóráit, megakadályozza a gombák sejtnövekedését. Ezzel együtt a penészgombák okozta dohos szag is megszűnik az adott helyiségben.Most gugliztam.A medveállatka túlélt a világűrben,tehát 100% hatékonyság valószínű nincs.

dantre:"remélem kevesen vannak, így remélem szavuk soha nem lesz befolyásoló egy nemzet, egy ország életében".Én azt remélem ezt nem írod még egyszer,nem való ide.

[ Szerkesztve ]

(#34813) nubreed válasza pjen (#34812) üzenetére


nubreed
veterán

dantre:"remélem kevesen vannak, így remélem szavuk soha nem lesz befolyásoló egy nemzet, egy ország életében".Én azt remélem ezt nem írod még egyszer,nem való ide.

+1

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34814) radi8tor válasza pjen (#34812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, valamiért az volt bennem, hogy UV hatására bomlik a sejtburok és nem az ózon miatt. Csodálom amúgy hogy nem erről szólnak a hírek - gondolom az ózon mérgező hatásai miatt nem hirdetik az ózongenerátorokat fertőtlenítésre.

⭐ Stella

(#34815) BalanceR válasza radi8tor (#34807) üzenetére


BalanceR
addikt

Az ózon is jó, de azzal otthon én nem szórakoznék, nem tudod mérni, ha telítődik, oké, hogy zárt doboz, de az a doboz is van valahol, és amikor nyitod nem marad bennt.
"Ha oxidálható anyagokkal érintkezik, a bomlás már alacsony hőmérsékleten is robbanásszerű."
Ráadásul ha pl maszkot ferőtlenítesz vele, jobban roncsolja az anyagot, mintha mosnád.
Én még mindig az UVC-re szavazok, olcsóbb, egyszerűbb, de lassabb.
Rendeltem (nem LED) alapú ózonmentes kis kézi lámpát, ha megjött, beszámolok róla (ha sikerüls spektroszkópot szereznem a méréshez.)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#34816) pjen válasza radi8tor (#34814) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,ha egy zárt ládában használod,aztán kiszellőztetsz az ózon elszáll.A germicid lámpának inkább egyszerűbb a használata.Hentes üzletekben régóta elterjedt.

(#34817) windlord válasza radi8tor (#34809) üzenetére


windlord
őstag

Ózon neki megy mindennek. A reakció végén lesz oxygen. Nyilván azért szellőztetés kell utána, mert a tudodet erősen bontana.
Most vettem egyet 24g/h ózont csinál.
Kocsi klíma tisztítására vettem. Bevált.
Ali -n van jó áron.

(#34818) Meggyi001

Újabb általános hírek videó (Szlávik): [link]

https://gamergep.hu/

(#34819) andor80


andor80
senior tag

Ute jégkorong,felcsut fociakadémia...Itt is lett koronás.
Mindenhol jelen van ez a hulladék vírus.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#34820) Sped válasza lacos001 (#34785) üzenetére


Sped
aktív tag

Kíváncsiságból rákerestem Dr. Klaus Püschel-re és az NCBI weboldalán fenn is van az írása, amire ez a konteo elmélet hivatkozik. Egy elég alapos csúsztatás van itt, nem meglepő... szóval a német Robert Koch Institute (RKI – German health monitoring agency) nem tiltotta meg a boncolásokat, csak azt ajánlotta, hogy ne végezzenek Covidosokon, mert nagy a fertőzés veszély. Szóval a német orvos és csapata nem hősként, sunyiban és a rendszert kijátszva végzett el boncolásokat, hanem csak tudatosan figyelmen kívül hagyták az ajánlást és végezték a dolgukat. :) És semmi olyat nem írtak le, hogy egyetlen egy esetben sem COVID okozta a halált, hanem csak annyit, hogy a COVID felerősíti, módosítja az egyéb betegségek lefutását, amibe aztán belehallhattak a páciensek.

Nagyjából ezért érdemes ennek az írásnak minden bekezdését fenntartásokkal kezelni. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34821) radi8tor válasza BalanceR (#34815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze alacsony gyulladáspontú oxidatív anyagot nem tennék a generátor mellé.
Aztán lehet csak kocsiban fogom használni. Bár a lakáskulcsot befogta a múltkor ami ott volt a kocsiban.

windlord: én 36-ost néztem mert csak 1 dollárral drágább de 30% kevesebbet kell járatni elvileg ugyanakkora hatás érdekében.

Sped: milyen fertőzésveszélyről beszélünk halottak esetén egy légúton terjedő vírus esetén? Egy HIV fertőzöttet szerintem sokkal rizikósabb boncolni, de kétségtelenül ez senkit nem érdekel 2020-ban Európában. Riogatni jó vele, szerintem a boncnokok jókat nevetnek az ilyeneken.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34822) Parci válasza radi8tor (#34821) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy nem érdekli, mert nem veszélyes egy hiv fertőzöttet boncolni (felveszel egy kesztyűt...), ezen felül ma már a hiv vírus gyakorlatilag gyógyítható.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34823) radi8tor válasza Parci (#34822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Covid miért veszélyesebb? I don't get it.

⭐ Stella

(#34824) pjen válasza Parci (#34822) üzenetére


pjen
félisten

2020. március 11. 05:44
A világon már a második beteg, egy londoni férfi gyógyult meg a HIV-fertőzésből, idézte orvosait a BBC hírportálja.Szerintem inkább csak vissza szorítható.

(#34825) Parci válasza radi8tor (#34823) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

boncolni? nem értek hozzá, hogy egy légúton terjedő vírus hogyan fertőz egy halottnál, de a hiv-hez el kéne vágni a kezed hozzá minimum, ami azért nem jellemző.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34826) windlord válasza radi8tor (#34821) üzenetére


windlord
őstag

Ahogy olvasom a 24 már overkill.
A kocsikat 5-8-10g/h van szokták. :)

De igen, a több az nem lehet tán baj.

(#34827) Parci válasza pjen (#34824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de életed végéig visszaszorítható.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34828) radi8tor válasza Parci (#34825) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emlékszem még a Vészhelyzet c. sorozatra. Bevittek egy beteget, HIV fertőzött volt. Asszem vénát preparáltak neki, eldurrant a vénája, beterítette a doki arcát a vér. Ha szembe vagy szájba jut akkor is fertőz.
De itt most nem ez a fura, hanem hogy COVID hirtelen mindennél veszélyesebb lett és még boncolni sem lehet miatta. Kb mint az ebola...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34829) pjen válasza andor80 (#34819) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem valamilyen formában átesünk rajta mind.Főleg ha a WHO pesszimista jóslata válik be a vakcináról.

(#34830) perempe válasza andor80 (#34819) üzenetére


perempe
addikt

A pólósokat kihagytad.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34831) radi8tor válasza perempe (#34830) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az élet rendje.

⭐ Stella

(#34832) perempe


perempe
addikt

(#34833) Ezekiell válasza radi8tor (#34828) üzenetére


Ezekiell
veterán

A járvány elején adtak ki ilyet - nyilván akkor még sokkal kevesebb információ volt, mint most, és teljesen természetes, hogy a legrosszabb eshetosegre készülnek, és védik az eü személyzetet.

Mostmar nincs ilyen tiltás, boncolhato covidos is szükséges esetben.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34834) Floyd80 válasza Sped (#34820) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, ez a Püschel is felült arra vonatra, hogy úgyis meghaltak volna, a Covid csak meggyorsította, de mondhatta volna azt is, hogy olyan, hogy egészséges ember, nagyon kevés van.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34835) ooloo válasza radi8tor (#34828) üzenetére


ooloo
őstag

A "jótékony" hatása már mutatkozik a covid19-nek ... igaz , nekem csak a logisztikára van rálátásom , ahol közel 10 éve dolgozok . Egy évvel ezelőtt elképzelhetetlen volt , hogy Német kamionnal Német sofőrök keletre szállítsanak . Mostanra ez megváltozott ... Véleményem szerint annyi a "nagyiparban" űzött keleti munkavállalók nyugati munkavállalásának . Nagy változások előtt áll az Európai Unió a Covid19 "jóvoltából" . Hogy ez jó vagy rossz lesz , majd meglátjuk .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#34836) lacos001 válasza Sped (#34820) üzenetére


lacos001
senior tag

Én csak ide másoltam az irást. Semmi sem én részemről iródott.
Az RKI-t nekem nem kell bemutatnod, itt élek. Feleségem nagyon távolról az igaz, de kapcsolatban van velük a munkája miatt.

Svájc, kb 10 perce....
Az elmúlt 2 nap több órájában még átmentünk és "kirándultunk" embert nem láttam maszkban. Legyen az bárki...Ha már annyira a maszk a téma mindenhol...
Bár..Nem nagyon láttam olyan kuka körüli területet, ahol ne lettek volna eldobált maszkok. :U

[ Szerkesztve ]

(#34837) perempe


perempe
addikt

(#34838) Di Natale válasza radi8tor (#34828) üzenetére


Di Natale
aktív tag

A Doktor House sorozatban is volt olyan rész ahol Cameron szemébe került a HIV vér. Végül negatív lett az eredménye.

(#34839) radi8tor válasza perempe (#34832) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#34840) Lauda válasza lacos001 (#34836) üzenetére


Lauda
félisten

Múltkor valaki azt kérdezte egy beszélgetés kapcsán, hogy ha ennyire veszélyes és fertőző a koronavírus, akkor miért nincsenek kihelyezve olyan gyűjtőedények, ahova ezek az esetlegesen fertőző maszkok elhelyezhetőek. Ez mondjuk tényleg egy érdekes kérdés. :F

(#34841) radi8tor válasza Lauda (#34840) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért mert annyira nem fertőző.
Akkor fertőzhet egy maszk ha valaki felveszi míg nem száradt rá a váladék/pára a leheletből. Környezetre sokkal károsabb, de könnyebb felvenni a földről, mint mondjuk a cigicsikket.

Amúgy tavasszal azt mondták, hogy aki igazoltan fertőzött az a háztartási hulladékot dupla szemeteszsákban dobja ki.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34842) Di Natale válasza radi8tor (#34841) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Istenem... Kezdek kiégni :DD

(#34843) lacos001 válasza Lauda (#34840) üzenetére


lacos001
senior tag

Majd hamarosan jönnek a fórum vírusharcosai-megmondói, azt felvilágositanak...
Gondolom ők is pauset tartanak hétvégén, mint a vírus.

(#34844) Parci válasza radi8tor (#34828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tetszőleg cseppfertőzéssel terjedő vírust könnyű elkapni, ha kellően vacak cucc, akkor védekezni kell ezerrel. amúgy nincs semmi "fura" ma már szerintem, csak ahogy itt páran azzal vádoljátok itt a "rettegő" tábort, hogy beakadt nekik a lemez és még akkor is rettegnek, amikor 4 fertőzött van az országban, úgy nektek meg ez akadt be.

jó lenne, ha ehelyett mindenki a helyén kezelné a járványt. ami mindig más, mellesleg, most nyáron alig kellett foglalkozni vele, most ősszel meg úgy tűnik, hogy majd megint jobban kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34845) Lauda válasza lacos001 (#34843) üzenetére


Lauda
félisten

:D Erre a kérdésre amúgy én sem tudtam akkor a választ, bár most sem tudnám. Mindenesetre fura. Itt amúgy még nem is kell nagy dolgokra gondolni, lehetne egy olyan megoldás például, mint a lejárt gyógyszergyűjtő edények a gyógyszertárakban. Ilyeneket (a maszkok gyűjtésére alkalmasakat) kihelyezni a gyógyszertárakban, forgalmasabb helyeken, hogy ne a háztartási szemétben/utcán kallódjanak a maszkok. :F Csak hát ez megint pénz, energia a kihelyezés, ürítés..... Lehet több értelme lenne, mint 85 ezer db lélegeztetőgépet venni többszörös áron.. :F

[ Szerkesztve ]

(#34846) perempe válasza radi8tor (#34839) üzenetére


perempe
addikt

itt is volt jó példa rá, hogy el lehet menni pl. Horvátországba nyaralni, ha olyan helyre megy az ember, ahol nem érintkezik tömegekkel, így be lehet tartani a tanár úr utasításait.

nem tudom, hogy hányan kaphatták el felületek érintésével, szerintem inkább elméleti lehetőség.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34847) Ajándékok válasza Lauda (#34840) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Konteóval könnyű válaszolni:
Mivel nincsenek maszk gyűjtő edények, a szemétbe kerülnek a maszkok.
3-7 nap alatt megszűnik a fertőzés veszély.
Szemétben nem szokás turkálni.
Akik turkálnak (szegények, hajléktalanok, idősek), sokba kerülnek az országnak.
Így meg lehet szabadulni egy részüktől.

A valószínűbb: Ahogy nem törődnek a maszk hordásának betartatásával, ezzel sem törődnek az illetékesek. Majd ha egy "barát" importál/gyárt ilyen edényeket, 10 méterenként lesz kitéve. És mivel veszélyes hulladék gyűjtő edény, minimum háromszor annyiba fog kerülni, mint a csak színben eltérő kuka. Már ha eltérő színben csinálják és nem csak egy matrica kerül rá.

#34846 perempe
Vagy éppen az érintés különbözteti meg a szuper terjesztőket az átlagostól. Pl beer pong.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#34848) headhunter válasza lacos001 (#34785) üzenetére


headhunter
addikt

Ilyen hozzászólás után ez az oldal "kötelező"... [link]

(#34849) perempe válasza Ajándékok (#34847) üzenetére


perempe
addikt

Ott szájból lövik ki, az ellenfél poharába kell betalálni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34850) radi8tor válasza perempe (#34846) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érintéssel semennyien. :N Érintés után a szájukban turkálással már többen.
Ha érintéssel terjedne akkor az lenne írva a hírekben: ebola.

Parci: szerintem a "túl rettegőknek" azt mondani hogy aerosol+cseppfertőző a cucc nem olyan nagy lemezbeakadás. Vagy inkább bólogassunk hozzá és vonjuk le csendben a konklúziót hogy nyáron mégsem volt kihalás szélén az ország a strandolók miatt?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.