Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34451) Drizzt válasza radi8tor (#34447) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyszeri koltseg vs. visszatero koltseg.
Meg amugy a ruhaidat nem szoktad mosni?

I am having fun staying poor.

(#34452) Ricardo válasza radi8tor (#34447) üzenetére


Ricardo
félisten

Most azt ne mond, hogy az emberek nem szoktak mosni. :DDD

(#34453) pjen válasza Corleone33 (#34440) üzenetére


pjen
félisten

Amíg az egész rendszer komolytalan addig nehéz elvárni az emberektől,hogy véresen komolyan vegyék.Az ország szineket csak példának írtam.Ezzel a hordom nem hordom stílussal pont a járvány lassítását érjük el.Sok szakember szerint ez is az egyik cél,amíg nincs vakcina.

[ Szerkesztve ]

(#34454) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom milyen maszkokkal találkoztatok, de általában nem használ nekik a sok mosás. Főleg nem a fertőtlenítő mosás. (ha az anyaga bírja is, akkor a gumi pánt szakad el, stb...)
Amúgy se vagyok oda a textilmaszkokért. Legyenek elérhető áron az orvosiak és kicsit barátságosabban állok ehhez az egész Covid bizniszhez. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34455) Csatravi válasza Ricardo (#34445) üzenetére


Csatravi
senior tag

Majd ha a tv-ben a a melldöngető - jobban teljesítünk - reklámok mellett azt a pár videót is levetítenék amik a maszk helyes hordását és a látványos teszteket mutatják be akkor majd eljutna az agyukig. (talán)
Akarat kérdése!

(#34456) Kékes525 válasza radi8tor (#34439) üzenetére


Kékes525
félisten

Megérteni meglehet, de nem szabad tolerálni. Másrészt az államnak kellene ilyen időkben mindenki számára ingyen biztosítani az alap védekezőeszközöket, vagy legalább egységesíteni és dotálni az árát, hogy mindenki olcsón megvehesse. Ez még így is sokkal kevesebbe kerülne az államnak, mint a leállásokból eredő kár. A tartós egészség károsodásról és az emberéletről már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34457) Ezekiell válasza radi8tor (#34439) üzenetére


Ezekiell
veterán

aki szabályosan hordja az egyszer használatos sebészi maszkot az nagy költségekbe veri magát

Varrott szövetmaszk, 800 forint. De amúgy múlt héten vettem 100 darab sebészi maszkot 3500 Ft-ért neten, tegnap hozta is a postás, szóval ez se lehetetlen

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34458) Ricardo válasza Ezekiell (#34457) üzenetére


Ricardo
félisten

Vannak akik máshonnan nézik.
3500 Ft ?
Az már majdnem három doboz cigi ára. :DDD

(#34459) Csatravi válasza radi8tor (#34447) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az előbb még az árára panaszkodtál.
Ezért vagyok inkább read only-ban mert erre is csak azt tudom írni - Hú b@zdmeg .... :)
Este előkapom a használt maszkokat. 1 liter vizet pillanatok alatt felforralok majd a maszkokat a lobogó vízbe beleteszem és lefedem az edényt. Még 1-2 perc forralás majd ott hagyom még fél órát hűlni. Kiöblítés és megy száradni. Reggelre száraz. Ha nem akkor előveszem a másikat. Vagy amikor nincs kedvem akkor 5 perc hipózás, öblítés és mehet száradni.
Egy ember 3 maszkkal hónapokig kihúzza anélkül hogy újat kellene venni.
Persze nem akarásnak nyögés a vége.

(#34460) radi8tor válasza Kékes525 (#34456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt hiányolom én is.
Volt összesen 1 kampány tavasszal, amikor Budapesten bevezették a kötelező viselést és osztogatták forgalmas helyeken a maszkokat. De azóta semmi.

Ezekiell. az elég baráti ár volt érte. Viszont amit a boltokban látni az nem éppen baráti (200 Ft/darab)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34461) Lauda válasza Micsurin (#34408) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom konkrétan melyik maszkra gondolsz, szerintem tuti az sem zár körben 100%-os biztonsággal. Meg hát hány emberen látsz ilyen maszkot? 10 ezerből talán 1 emberen. A többin a sima orvosi/szövet stb maszkok vannak és azt sem hordja megfelelően/nem cseréli rendszeresen stb stb. ;)

Például a sima orvosi maszkra mondta egy riportban a zacher gábor, hogy 90-120 percig használható, utána becsomagolva a megfelelő helyen le kell adni , mert veszélyes hulladéknak minősül. Ha nem így használják a maszkot, akkor nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#34462) Drizzt válasza radi8tor (#34454) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem van 3 darab 1500 Ft-os ffp2 maszk patikabol. Azt mondtak a patikaban, hogy kb. 14 alkalmat kellene birnia, ha az letellik, akkor - > suto, legkeveres, 70 fokon, 30 percig, majd ujra mehet 14 alkalmat. Mondjuk egeszen konkret forrast erre vonatkozoan nem tudtak adni, de egyelore kovetem ezt, aztan ha ugy veszem eszre, hogy mar viharvert, veszek 3 ujat.

I am having fun staying poor.

(#34463) Ezekiell válasza Ricardo (#34458) üzenetére


Ezekiell
veterán

Megértem ezt a nézőpontot, csak - már bocsánat, de - leszarom :DDD

Komolyra fordítva: persze h vannak, akiknek a 3500 Ft is túl sok, de azért messze nem ez a jellemző a maszk-nemhordás indokai között.

(#34460) radi8tor a boltokban ár az szabadrablás, annyiért nem szabad venni. Annyiért szövetmaszk tényleg.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34464) radi8tor válasza Drizzt (#34462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizárt hogy egy hetekig hordott koszos maszkot betegyek a légkeveréses sütőbe. Azért vannak alapvető higiéniás szabályok is a világon.

⭐ Stella

(#34465) Kékes525 válasza Csatravi (#34459) üzenetére


Kékes525
félisten

A maszk fertőtlenítés szerintem szövetkímélőbb, mint a forralás. Hipóval, mint ahogy írtad is. Szerintem árban nem sok különbség van a maszk kezelési módok között. Másrészt elég egy közönséges kímélő mosás is. A mosószer is megöli a koronavírust. Nagyon érzékeny a környezeti hatásokra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34466) radi8tor válasza Kékes525 (#34465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt csodálom, hogy nem terjedtek el az ózonos maszk tisztítók mint ami a mobilokhoz is elérhető. Talán nem olyan jó vegyszermentes megoldás az? Vagy nem ajánlott az ózon miatt maszkok esetén (belélegzed utána az ózont).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34467) Parci válasza S e t h (#34450) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ismét 100%-ban egyetértek, ez már 2:0 :Y :DDD

(szerencsénkre legalább nem közli, hogy maszkot a libernyákok hordanak blabla)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34468) Kékes525 válasza radi8tor (#34466) üzenetére


Kékes525
félisten

Ózonnak igen erős tüdőkárosító hatása van. Van más technika is: [Önfertőtlenítő arcmaszkot fejlesztettek]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34469) Csatravi válasza radi8tor (#34454) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez egy általam vart maszk. Kb 40 mosáson v. hipózáson van túl. Se a drótbetét merevítővel sem az anyaggal vagy az akasztóval nincs probléma. Minden az eredeti még rajta.
De a 3 rétegű varrott maszkjaimmal (orvosi maszk formára vart) sincs probléma. 2 réteg sűrű szövésű pamut lepedőanyag között egy nem szőtt anyag + orrmerevítő.
Bírják.
Amúgy a gumit kb 15 perc kicserélni egy ügyetlen kezűnek. Tű + cérna + gumi.

(#34470) radi8tor válasza Csatravi (#34469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is tudtam, hogy ilyen házias vagy. :D
Szuper! :C

⭐ Stella

(#34471) Kékes525 válasza Csatravi (#34469) üzenetére


Kékes525
félisten

Ügyes! :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34472) Alex91 válasza radi8tor (#34470) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb csak maszk fetise van :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34473) Csatravi válasza Drizzt (#34462) üzenetére


Csatravi
senior tag

Okos lehetett az ember a patikában :)
A mosott "szövet" anyagnál kimosod a szövetből a nem odavaló szennyeződést. A sütőben ez nem történik meg.

(#34474) Csatravi válasza Kékes525 (#34465) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem mosni kell hanem áztatni! Tilos a maszkot dörzsölni! Forró vízben ázik majd a csapnál az arc felőli oldalról folyó vízzel átöblítem. Kézzel kinyomkodom (tilos megcsavarni !!) belőle a vizet és kész.
Hipósnál az öblítés a mosdókagylóba engedett vízbe kilötykölöm majd ott is arcfelől átöblítem.
Este a TV reklámok alatt megvan :)

(#34475) Csatravi válasza Kékes525 (#34468) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az ózon nem marad benne a maszkban. Ha nem közvetlen a fertőtlenítés után használod akkor nem marad benne ózon molekula mert lebomlik. Viszont itt sincs meg az hogy a szennyeződés eltávolításra kerüljön. Fertőtleníted de szmötyi benne marad.

(#34476) Rive válasza radi8tor (#34447) üzenetére


Rive
veterán

szövetmaszk... mitől lesz jobb? Tisztítani kell, stb.

Az alsónadrágot, bugyit is...

A fertőtlenítés része erősen túl van tolva. Még a kezdet kezdetén egy rakat dolgot beemeltek a kánonba válogatás és revízió nélkül, más párhuzamos témakörökből, többek között orvosi vagy biológiai környezetből.
Egy orvos mindennel találkozhat nagyjából a TBC-ig fölfele. Az oda érvényes fertőtlenítési szabályokat ennek megfelelően határozták meg.
Biológia (mikrobiológia!) dettó.

De ez a cucc igazából egy alkoholos kézbedörzsöléstől, alapos kézmosástól már megbízhatóan elpusztul.
Egy szimpla hatvan fokos fehérneműprogramtól ötször is. Pláne, ha után napon szárad és ki is vasalódik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34477) Csatravi válasza Kékes525 (#34471) üzenetére


Csatravi
senior tag

FFP maszk alapján készült vastag, nem szőtt anyagból. Passzol is az arcra rendesen.

(#34478) Drizzt válasza Csatravi (#34473) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De nem a szennyezodes kimosasa a cel, hanem a koronavirus megolese, amellett, hogy a szuresi hatekonysaga minimalisan csokkenjen csak a maszknak. Mind a kettore a ho a legidealisabb megoldas. Orulok, hogy ez lett a tema. Picit jobban bele is fogom asni magam. Ami sutoben fertotlenitettem, azt masra nem hasznaltam egyebkent. De itthon a kozos sutot valoszinuleg nem fogom erre hasznalni. Nehol azt is irjak, hogy ha siman nem hasznalod 72 oran at, az eleg is lehet onmagaban. Az 3 maszkkal sima ugy. De ennek alaposabban utana fogok nezni. (Minden amit irtam, ffp2/n95-re vonatkozik)

I am having fun staying poor.

(#34479) Kékes525 válasza Csatravi (#34475) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem is arra gondoltam, hanem használat közbeni ózonnal való fertőtlenítésre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34480) Rive válasza Drizzt (#34478) üzenetére


Rive
veterán

De nem a szennyezodes kimosasa a cel, hanem a koronavirus megolese...

Hát, pedig 'is'. Levegővétellel egy rakat cucc jön befele, kilégzéssel egy másik rakat kifele: mind a kettő elakad a maszkban, és ha csak sterilizálod de nem tisztítod akkor ott is marad, mint príma táptalaj mindenféle bacinak.

Tényleg érdemes a maszkra úgy gondolni, mint (speciális ;] ) intim fehérneműre.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34481) Kékes525 válasza Csatravi (#34474) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tilos a maszkot dörzsölni! "

Nem dörzsölés, hanem mosógépben kímélő mosás. Elég azonban egy hétig "pihentetni" is, ha fizikai szennyeződés nincs rajta. Ezzel is lehet csökkenteni a maszk károsodását.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34482) S e t h válasza Parci (#34467) üzenetére


S e t h
nagyúr

Prekoncepcióink rabjai vagyunk, fránya internet. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34483) t72killer válasza pjen (#34438) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sajna a politika színezi a térképet. A francia 800 lakosságarányban valszleg nem több a magyarnál egyébként. Pláne, ha hozzávesszük, h a franciák alaposabban tesztelnek.

#34439: így van, szankció nélkül mk1.0 hülye embereknél semmit sem érnek a szabályok. A sebességhatárokat is sokan csak akkor tartják be, ha ott figyel a traffipax + zebráknál is "figyeljenmáagyalog, hisz belehal ha elütöm" mentalitás az úr...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34484) Parci válasza S e t h (#34482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3:0 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34485) pjen válasza t72killer (#34483) üzenetére


pjen
félisten

Francia o:67000000.
Mi durván:10000000
Messze nincs arányban,mégis zöld.Németek szintén, napi 1000.Ja és Kapolcson fesztivál lesz.Pápán ami gócpont várjátékok,vagy mi voltak.

[ Szerkesztve ]

(#34486) t72killer válasza pjen (#34485) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hány magyar eset is van valójában, amikor naponta derül ki, hogy 20-30 ember fertőződik egy-egy házibulin? A szennyvíz nem rejti véka alá a trendeket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34487) pjen válasza t72killer (#34486) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem senki nem tudja,hogy valójában hány fertőzött van,se itt,se máshol.Nem is ez a lényeg.Papolunk maszkról és minden egyébről,aztán szabadon mehetünk a horvát tengerpartra,németbe,franciába stb.

(#34488) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[orosz oltas]

I am having fun staying poor.

(#34489) Kékes525 válasza Drizzt (#34488) üzenetére


Kékes525
félisten

"Putyin szerint a világon először Oroszországban jegyeztek be koronavírus-oltást"

Lehet, de ez korántsem jelenti, hogy jól csinálják. A tesztelést nem lehet ennyire lerövidíteni. Itt már szerencse is kell, hogy jó legyen, magyarul kockáztatnak. Csak ne legyen orosz rulett, amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34490) pw12345


pw12345
aktív tag

Az, azért ugye megvan, hogy olyan embereken majmokon kéritek számon önkéntesen, belátásból a maszkviselést, ami sokaságból 15% qlázás után b..ik kezet mosni? :F
Korábban nem hittem, de a korona alatt kibukott, hogy tényleg lehet ennyi mert többen hőbörögtek a kézmosás miatt, van, amelyik ideológiát is gyárt hozzá: erősíti az immunrendszert. Kösz, az enyémet ne erősítse a fekaflórájával. :(( Ha kipusztul a covid én már, akkor is hanyagolom majd a pacsizást:
mi van, nem fogsz kezet, buzi vagy, ja, úgyhogy ne gyere közel, mert meg leszel b..va. ;]
Van olyan figura, ami kullantás után ki sem törli (végül is jogos, akkor minek mosson kezet, hisz tiszta :DDD ), onnan tudni, hogy a kolléga gittelt már aznap, hogy 5m körzetben nem lehet megmaradni a mennyei illatok miatt... persze, ezt a covidosok nem érzik. :U
Én az orvosi, meg minden maszkot kimosok (mert hátha egy olyan fogdosta, aki xarás után esetleg nem szokott...) a betétes/szelepes kivételével, de nem tolom túl, colorban ázik, öblítés, aztán szárad.
Nem megy szét benne a gumi és, ha ettől megmarad benne a virnyák, akkor már mindegy. :O
Jut eszembe! Ráadásul a maszk, azért is hasznos, ha a retyón nincs papír, maszkkal kitörlöd (kezet mosol), visszaveszed (kézmosás hatását annulálod), tartják a távolságot: univerzális. :K

[ Szerkesztve ]

(#34491) t72killer válasza pjen (#34487) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi különbséggel, hogy Mo.-gon lakosságarányban kb feleannyit tesztelnek, mint a franciáknál. Ebből vond még ki a nemzethykedvenc sportolók rendszeres tesztelgetését, és rájössz, hogy az extraalacsony magyar számok nem feltétlen jelentik azt, hogy a szíriuszi vér a romlott nyugatival szemben megeszi reggelire a koronavírust.

#34490: sajnos ez a színvonal. Nem csak Mo.-gon :(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34492) pjen válasza t72killer (#34491) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy keveset tesztelünk,de betegnek,halottnak kéne lenni,de nincs.Nem csak nálunk nincs,mintha eu ban vissza húzódna.

(#34493) Kékes525


Kékes525
félisten

Ebből nem lesz nyájimmunitás: [Kiderült, mennyien adatnák be maguknak a koronavírus elleni vakcinát Magyarországon]

A felmérés szerint:

"A magyarok többsége Covid-19 vakcinapárti: 55 százalék jelezte, hogy nagy valószínűséggel beadatná magának a védőoltást."

A gyors felmérés szerint, olvasó szavazással:

Magyarország 5 millió védőoltást rendelt, ami szintén nem elég a nyájimmunitáshoz, azért sem, mert a védőoltás nem lesz 100%-osan hatékony, lehet hogy kétszer, vagy többször kell beadatni. Úgyhogy nagyon megszívhatják azok, akik nem fogják beadatni maguknak, a nyájimmunitásban bízva. 60-70%-os beadatás csak akkor elegendő a nyájimmunitáshoz, ha a védőoltás elsőre 100%-os, ami valószerűtlen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34494) andor80 válasza Kékes525 (#34493) üzenetére


andor80
senior tag

Azért mert a legtöbb egosista suttyerák és magát félti roszabb esetben ezek vannak többségben vállhatatlan hülye konteó hívők..Értem én lehet olan eset ,hogy egy életre megynomorít a vakcina de én akkor is vállanám a kockázatot ez az egyetlen út jelen tudományos ismerteink szerint az ilyen helyzetekre ami a legnagyobb esélyel segíthet.És teszem hozzá nem feltétlen magam miatt vállalnám hanem a környezetemben lévő 3 veszélyeztetett miatt legfőképpen.Maszkot sem magam miatt hordok hanem az olyan primitív suttyók miatt mint akivel ma találkoztam egy közértbe maszk nélkül köhögöte teli a boltot miközben babköcsiban csecsemőt tologatott...És lehet ,hogy ő csak sima pollenalergiás de mi van ha én lappangó....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#34495) Kékes525 válasza andor80 (#34494) üzenetére


Kékes525
félisten

"És teszem hozzá nem feltétlen magam miatt vállalnám hanem a környezetemben lévő 3 veszélyeztetett miatt legfőképpen.Maszkot sem magam miatt hordok"

+1 :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34496) pjen válasza Kékes525 (#34493) üzenetére


pjen
félisten

A fókuszban mintha egész más eredmény született volna. :)

(#34497) Rive válasza Kékes525 (#34493) üzenetére


Rive
veterán

Ezer szavazat az még a lap olvasótáborára nézve is csak ímmel-ámmal reprezentatív.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34498) radi8tor válasza pjen (#34496) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Védőoltás mellé jár májkrém meg sör? :D

⭐ Stella

(#34499) t72killer válasza pjen (#34492) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

így van, az általad idézet franciáknál hány halott is van naponta? 5-10. A hetedakkora Mo.-gon 3, ergo nem tűnik rizikósabbnak Franciao mint Magyaro, maradhat a zöld szín.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34500) pw12345 válasza Kékes525 (#34493) üzenetére


pw12345
aktív tag

Én eddig sem bíztam, hogy lesz hatékony oltás (az viszont felháborít, hogy gyógyszer sincs, ami lenne az meg elérhetetlen :((( ), ilyen szezonális, több lépcsős xart én sem adatnék be. Ha lesz is valami hatékony az majd csecsemőkori téma lesz (majd elkezdek gőgicsélni)

és az már lehet kötelező is akár, de erről a hajóról mi már lemaradunk. :( Arról nem beszélve, hogy ez csak egy (spanyol)nátha, kaptam BCG-t, 0-ás vagyok, nincs nálam 5G, meg a kipcsak gének, a csillagjegyem, már az oviban is limfocita volt a jelem, xanaxot is szedek rá, meg (terhességi) tesztet, sok pálinkával: ergo védett v'ok. Meg az a beteg, aki öreg. Amúgy meg nem létezik és a Soros műve, viszont nem veszélyes, de ennél a pasinál lehet rá kapni ellenszert:

Különben is csak döghúspiacon lehet elkapni, ha körbenyalod a hentest. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.