Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35901) Kékes525 válasza solfilo (#35899) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez egy Windows 10-es widget [8GadgetPack] - [COVID-19 Monitor] , ami pontosan ezt tükrözi le [Coronavirus Update (Live): 12,234,984 Cases and 553,583 Deaths from COVID-19 Virus Pandemic - Worldometer], ami pedig a John Hopkinstól ered [COVID-19 Map - Johns Hopkins Coronavirus Resource Center].

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35902) Corleone33 válasza pjen (#35885) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nem kell aggódni, nagy eséllyel meglesz az eredménye, sajnos

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35904) solfilo válasza Kékes525 (#35901) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi szépen, fel is rakom este. :R

solfilo

(#35905) nubreed válasza szabi__memo (#35903) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem már márciusban hasonló gondolatok jutottak eszembe, de csak orbánra és a rendszerére vonatkozólag. Eddig hatalmas mákja volt a kormányzatnak, hogy az ország igen alacsony esetszámmal megúszta és ezért döngethette a mellét a kormányzat, hogy ők biza megvédik az országot a vírustól is (meg minden mástól). Na de a kérdés az, hogy meddig tart a kegyelmi állapot és mennyire lesz durva a 2. hullám. Az már most látszik, hogy az ország gazdaságán mekkorát ütött az első hullám (lezárások, munkanélküliség, elmaradt támogatások, tönkre ment vállalkozások, stb), mi lesz itt majd később... :(

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35906) szabi__memo válasza nubreed (#35905) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát még ha nem lesz semmi se tudni (mert ugye a gazdaság helyrehozatalában sem jeleskednek, ráadásul leginkább másoktól függünk), de ha akár csak olyan lesz mégegyszer akkor sem tudom... Ha meg durvább...

[ Szerkesztve ]

(#35907) Floyd80


Floyd80
addikt

Egy kis helyzetjelentés a keleti féltekéről.

Hétvégén Nyíregyen voltunk, maszk utcán egyáltalán nincs, itt Pesten azért látni utcán is, nagyobb boltokban felveszik, de többnyire csak a szájra. Mekibe csak benéztem, tömegnyomor a pénztárnál maszk nélkül, ha van is kijelölt várakozóhely, nem érdekel senkit. Akikkel beszélgettünk nem igazán hisznek ebben az egészben.

Strand:
- Sóstó: nem zsúfolt a nagy terület miatt, viszonylag betartható a távolság, kézfertőtlenítő is volt a mosdókban, szokás szerint sok ukrán.
- Debrecen: délután megjött pár csepp eső, több száz ember bemenekült az öltözőkbe, tömegnyomor, le kellett volna fényképezni, de tényleg megmoccanni alig lehetett. Kintről néztük, amíg kivonultak.

Tesómék Horvátországban voltak, azt mondták, kb. tök üres minden.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#35908) Hieronymus válasza Kékes525 (#35848) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ó bocsánat, nem tudtam, hogy voltak komoly és megerősített kutatások a CoVID-19 mutáció közötti keresztimmunitás dolgában. És nem anekdotákat és feltételezéseket nyomatnak tényként.

"Néhány, elég kétes esetet írtak le eddig a 24 millió fertőzöttből...pedig nagyon figyelik, nagyon keresik az esetleges újrafertőzötteket."

Kicsodák?
Aki él és mozog, az a gyógyszer és a védőoltásra koncentrál a gyógyításon kívül.

Mely országnak van szabad tesztkapacitása a gyógyultak rendszeres újra tesztelésére és követésére, az esetleges újra fertőzések felderítésére. Németország nem képes fenntartani/növelni akkora tesztkapacitást, hogy minden visszatérőt teszteljenek. Inkább teszt nélkül küldik (házi) karanténba az embereket.
A meglévő kapacitás fontosabb helyekre kell. Például idősotthonok, eü intézmények, ...
Persze, ha Luise rangidős főnövér szúrós tekintettel képes vírust számolni a betegekben, akkor nem szóltam.

"Ez elég bizonyíték. Ha lenne, akkor tömegesen (minimum több százezer, de inkább több millió) fordulna ilyen elő."

Feltételezés és nem is logikus. Az újra fertőződésnek nem kell súlyos tünetekkel járnia. Lehetséges. de az első fertőződés esetén sem kell komolyabb tünetekkel járnia a betegségnek. Sokan lehetnek akik többedszer találkozhattak a vírussal. Kutatás nélkül minden feltételezés, még az is amit én írtam. Nem tény. Nem bizonyíték. Feltételezés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35909) Drizzt válasza Floyd80 (#35907) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En nem tudom hol voltak a multkor az emberek, de Sosto fele az ut mindket oldalan alltak az autok meg a nagy orszaguti keresztezodesnel is Nyir1 fele. Ilyet korabban nem is lattam, bar nem sokat jarok arrafele.

I am having fun staying poor.

(#35910) FrezeR válasza Drizzt (#35909) üzenetére


FrezeR
senior tag

Az Állatparkban. Elég népszerű célpont, mint Európa legjobbja.

(#35911) Lauda válasza t72killer (#35855) üzenetére


Lauda
félisten

Ismertette, hogy minden iskolában – meghatározott fertőtlenítőszerrel – nagytakarítást végeznek a tanév kezdetén, és ezt mindennap meg kell ismételni, [link]

Bele sem merek gondolni ez mit jelent. :DDD

(#35912) idegen lény válasza Lauda (#35911) üzenetére


idegen lény
őstag

Nálunk ez úgy történik, hogy a gondnok pár kilincsre egy picit tessék-lássék ráspricnizik, de inkább mellé megy. Hamar megvan vele. Kábé ő terjeszti szét a vírust minden helyiségben.

(#35907) Floyd80 Mondom, hogy vidéken nem hordják. Még ki is néznek érte, ha hordod.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35913) szabi__memo válasza idegen lény (#35912) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Arra kell nagyon vigyázni nehogy megigya ;]

(#35914) Floyd80 válasza Drizzt (#35909) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, az állatkert hétvégenként csordultig van, az út szélén a kerékpárúton parkol mindenki körbe Sóstón, gyakorlatilag sehol nincs hely, ha mondjuk délben jutna eszedbe, hogy odamenj. De hétköznap azért kellemesen el lehet sétálgatni nagyobb tömeg nélkül.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#35915) idegen lény válasza Floyd80 (#35914) üzenetére


idegen lény
őstag

Mi lesz majd ott pénteken, az Állatkertek Éjszakáján? De persze az összes állatkert tömve lesz. Nem értem, miért kell ilyet rendezni pont most. :W Szerencsére Pesten magasabb az IQ: [link]

Hú, ez nagyon ijesztő, tiszta horror: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35916) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Julia Timosenko + határzár

[ Szerkesztve ]

(#35917) bigdady válasza Rage47 (#35876) üzenetére


bigdady
nagyúr

Infarktus jele is

(#35918) bigdady válasza pjen (#35885) üzenetére


bigdady
nagyúr

Menj el egy plázába 10-bol 7 emberen van. Elég is. 70 fertőzött az semmi. 700 esetleg majd de halottak hoz érdemes viszonyitani mennnyi lehet a valós az csak az összehasonlítható más országokkal.
Egyebkent Pesten sokkal többen hordják mint vidéken

[ Szerkesztve ]

(#35919) p76 válasza idegen lény (#35893) üzenetére


p76
senior tag

Nekem a katonatársaim komoly kísérleteket végeztek ez ügyben.
Meggyújtották hogy lehessen látni merre terjed.

(#35920) pjen válasza bigdady (#35918) üzenetére


pjen
félisten

Ha a Tesco annak számít kettőben is voltam ma.Jó lesz az 50% nak is.

(#35921) idegen lény válasza p76 (#35919) üzenetére


idegen lény
őstag

:D

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35922) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#35923) t72killer válasza szabi__memo (#35913) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor legalább nem fogja sokáig terjeszteni...

Az orr-ról lehúzott maszkot én se értem: ha már egyszer megveszi a maszkot+a fáradtságot is veszi, hogy felhúzza: akkor miért kell 0 hatásfokkal viselni? Nem sokkal 1xerűbb, hogyha egyáltalán nem visel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35924) aprokaroka87 válasza t72killer (#35923) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

" Marketing " maszkviselés is megfelel valakinek

(#35925) t72killer válasza aprokaroka87 (#35924) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz undorító... A szelepes maszkokkal nincs különösebb bajom: azok legalább arra jók, hogy megvédik a benne lévőt - így az kisebb valószínűséggel lesz vírushordozó.

Más: A kijárási korlátozások miatt jelentősen nőtt azoknak a nőknek a száma, akik soha többet nem akarnak melltartót hordani. (Franciao.-ban)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35926) Stanlee


Stanlee
őstag

Van valami info, hogy mikor fog ma a torzs bejelenteni valamit is a stufekrol?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35927) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Mai őrült Szolnokon a helyi járatos buszon,régi katonai ruhában :D :D :DD (na ő védekezik ) ;]

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35928) idegen lény válasza Gubu0101 (#35927) üzenetére


idegen lény
őstag

Csakhogy a gázmaszk nem véd a vírus ellen.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35929) bigdady válasza Gubu0101 (#35927) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elbukott fogadás lehet :D

(#35930) Gubu0101 válasza idegen lény (#35928) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szűrőtől függ,többet ér szerintem mint a porszívózsák meg a csingcsung maszk.

bigdady: ez eszembe se jutott :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35931) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Csak gyors kérdés. Van értelme FFP3 maszkot venni? Van egy kismama a családban, nyilván kicsit félünk. :) A következőt néztem ki: 3M Aura 9332+

Mit gondoltok? Vagy melyiket érdemes?

Gondoltam érdemes itt is megkérdeznem, hátha. :)

(#35932) Floyd80 válasza Stanlee (#35926) üzenetére


Floyd80
addikt

Gondolom a holnapi Gulyás stand-up-on.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#35933) idegen lény válasza Stanlee (#35926) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

Gubu0101
Van egy csomó hagyományőrző csoport, pláne Szolnokon. Ők az utcán is ilyenekben közlekednek.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35934) solfilo válasza idegen lény (#35933) üzenetére


solfilo
veterán

nem semmi ez a vaol, felsorol 5 európai országot, ahonnan a legnagyobb a veszély behurcolni a vírust, s ebből az 5 országból 4 zöld besorolású. :D

(#35935) szabi__memo: :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#35935) szabi__memo válasza solfilo (#35934) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez Mészáros lap, nem?
Lehet ezekben nyaralnak a ner-ből valakik és nem akarják hogy bárkivel is összefussnak. Az, hogy álhír terjesztés az nem gond

(#35936) idegen lény válasza solfilo (#35934) üzenetére


idegen lény
őstag

A lényeg az, hogy azért nem tudják tényszerűen informálni a jónépet hiteles számokkal, mert "a Pedro Sánchez vezette balközép-radikális baloldali kormánykoalíció nem hozta nyilvánosságra ezt az adatot". :CNem elég, hogy balközép, de még baloldali is! Fujj! :DDD

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35937) Gubu0101 válasza idegen lény (#35933) üzenetére


Gubu0101
veterán

Sose láttam még embereket itt hagyományőrzős ruhában,pedig minden nap keresztülmegyek a városon.Szerintem a srác direktben nyomta így.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35938) idegen lény válasza solfilo (#35934) üzenetére


idegen lény
őstag

Megszűnik a színkód.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35939) szabi__memo válasza idegen lény (#35938) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Felesleges is ha amúgy sem mehetsz ki ;)

(#35940) idegen lény válasza Lauda (#35911) üzenetére


idegen lény
őstag

Sokkal egyszerűbb és gyorsabb lenne ózonnal. Persze ahhoz szakemberek kellenének.

(#35931) laci06
Az a baj az FFP3-as maszkokkal, hogy mind szelepes, vagyis csak a viselőjét védi, de ő maga akár fertőzhet is. A másik gond velük, hogy boltban csak csillagászati összegekért kapsz, ha egyáltalán kapsz, de szerintem nem, mert hiánycikk, csak az apróhirdetési oldalakon. Én a jófogáson találtam még a járvány elején háromezerért, de már büdös, mivel ezek nem moshatóak. Szerintem keress moshatót.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35941) Lauda


Lauda
félisten

Szijjártó kirúgást ígért azoknak, akik otthonról akartak dolgozni a járvány alatt

„Volt még egy nagyon fontos varázskifejezés: home office és az erre vonatkozó törekvés. Ezt sem engedélyeztem, és nem fogom engedélyezni a jövőben sem.

Ennyi.

(#35942) szabi__memo válasza Lauda (#35941) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#35943) idegen lény válasza laci06 (#35931) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35944) solfilo


solfilo
veterán

Nekem nem vágnak egybe a dolgok, érzésre sok felől jönnek a hírek (lehet ez torzít nálam), hogy koronavírus fertőzötteket találtak, a szennyvízadatok meg nem nagyon változnak.

Csak az elmúlt 1-2 napban találtak fertőzöttet, így hirtelen:
Székesfehérvári oktatókórház
Mátészalkai kórház
Berettyújfalui kórház
BCE gólyatábor
PTE gólyatábor
SZIE gólyatábor

Eközben a szennyvíz:
28. hét - mindenhol stagnál (07.06-07.12)
29. hét - mindenhol stagnál
30. hét - mindenhol stagnál
31. hét - mindenhol stagnál
32. hét - Bp és Hajdú-Bihar enyhén emelkedik, mindenhol máshol stagnál
33. hét - mindenhol stagnál
34. hét - mindenhol stagnál (08.17-08.23)

Vagy ami most van, azt a 32. héten jelezte előre a rendszer? Vagy olyan alacsony még az átfertőzöttség, ezáltal a koncentráció, hogy még nem tud sokat mondani a szennyvízvizsgálat?
Gondolom tendenciákat jelez, akkor egyelőre maradunk a mostani szinten még 1-2 hétig kb, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#35945) Csatravi válasza Lauda (#35911) üzenetére


Csatravi
senior tag

Káslerék levették a saját vállukról a terhet és a felelősséget és átpasszolták az iskolák és a tanárok vállára úgy hogy se pénz se paripa. Oldják meg, és ha baj lesz akkor lehet az iskolákat szidni.
Kásler is csak azért van még a helyén mert az ellenzék már le akarta mondatni viszont ilyenkor a csuti törpe reakciója mindig az - azért se .

(#35946) Csatravi válasza solfilo (#35944) üzenetére


Csatravi
senior tag

A szennyvízzel az a "baj," hogy csak a megyeszékhelyeken nézik így a többi helységek fertőzöttségét nem mutatja ki.

(#35947) solfilo válasza Csatravi (#35946) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos ez nem is jutott eszembe.

más:
Horvátországban új rekordot döntött a fertőzöttek száma

solfilo

(#35948) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hogy jó koronavírusos hír is legyen

(#35949) Lauda válasza szabi__memo (#35948) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a járványhelyzet sok agyatlanságot szül. :U

(#35950) szabi__memo válasza Lauda (#35949) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már amennyiben agyatlanság az, hogy elszoksz valamitől ami kényelmetlen és amikor újra kell pofáncsap ez a felismerés..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.