Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35651) Gsx-rr válasza bigdady (#35647) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Volt már két nagy ülő koncert is megtartva érdekes módon. Majka volt az egyik.
És ugye azzal tisztában vagytok hogy a diszkók is tele vannak!

(#35652) idegen lény válasza bigdady (#35649) üzenetére


idegen lény
őstag

A D-vitamin túladagolás egy rendkívül ritka állapot. Genetikai rendellenességeknél, pl. Williams szindrómánál, szarkoidózis betegség esetén hiperkalcémiát okozhat." "Természetesen hiperkalcémiához vezethet a túl sok D-vitamin szedése is, de ehhez rendkívül magas 3-400 ng/ml feletti D-vitaminszint volna szükséges, ami nagy ritkán megbízhatatlan termékek szedése miatt alakult ki. Számos terméknél mutatták ki, hogy a terméken feltüntetett dózisnál a kapszula vagy tabletta akár több ezerszer nagyobb adagot tartalmazott (Taylor és Davies, 2018). A szakirodalomban leírt esetekben ez napi 180 000-2 700 000 millió NE (!) D-vitamin huzamosabb szedése után alakult ki. Ha a hiperkalcémia nem is komoly veszély, a D-vitamin hatására megnövekedett mennyiségű kalcium évtizedek során fokozza az érelmeszesedést (Zittermann és mtsi., 2017)."
"A D-, az A- és a K2-vitaminok szoros kölcsönhatásban működnek együtt, aminek eredményességét a megfelelő dózisuk határozza meg. A D- és A-vitaminok túladagolásához vezethet, ha egyik túl alacsony szintű a szervezetben. Másként fogalmazva, ha egyikből túl sok van, az elnyomja a másik hatását. E két vitaminhoz szükséges a K2-vitamin is, hogy a kalciumanyagcsere megfelelően szabályozott legyen, a kalcium oda épüljön be, ahol szükség van rá. A felnőtt szervezetnek 5-10 ezer NE D-vitaminra (nyáron figyelembe kell venni a napozást), 3-5000 NE A-vitaminra (ha lehet retinol és béta-karotin kevert formájában) és 5000 NE D-vitamin adagonként min. 100 mikrogramm K2-re van szükség." "A D-vitamin egyik ismert hatása, hogy az összhalálozás kockázatát jelentősen csökkenti, ezt a hatását azonban az 5000 NE feletti retinol típusú A-vitamin szedése semlegesíti (Schmutz és mtsi., 2016)." Ezek mellé érdemes még szedni 300-400 mg magnéziumot, és ha nem eszünk húst, akkor cinket is. "önmagában szedve a D-vitamin kevésbé hatékony, sőt - kis mértékben a fokozott kalciumfelszívódás miatt - hosszú távon akár még káros is lehet" [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35653) bigdady válasza Gsx-rr (#35651) üzenetére


bigdady
nagyúr

A kórházak meg üresek azzal is tisztában kell lenni. Ahogy elhunytak is alig vannak a korábbiakhoz képest vagy szinte nincs is ahogy pl most sem volt tegnap sem.

Idegen lény: erre gondoltam igen

[ Szerkesztve ]

(#35654) bigdady


bigdady
nagyúr

[link]
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/nagyon-ritka-a-koronavirus-az-iskolakban.html

(#35656) idegen lény válasza bigdady (#35654) üzenetére


idegen lény
őstag

Nálunk sokkal nagyobb osztálylétszámok vannak, a szétültetésre pedig nincs hely. Most (is) mutatkoznak majd meg a hátrányai annak, hogy eddig a kormány(ok) mennyire elhanyagolták az oktatás korszerűsítését, sőt, ez a kormány még több iskolát szüntetett, "vont össze", mint eddig bármelyik.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35657) Jablocskov válasza bigdady (#35654) üzenetére


Jablocskov
tag

(#35658) Ricardo válasza Jablocskov (#35657) üzenetére


Ricardo
félisten

Érdekes lesz az ősz.

(#35659) UberMutant válasza Jablocskov (#35657) üzenetére


UberMutant
őstag

az, amit a cikk állít. ez egy téveszme, hogy a gyerek nem fertőz.
ezt különösen a gyermekes családok tudják alátámasztani. hiszen ki ne kapott volna be közülük a jó kis gyerekek által hazavitt nyavajákból.

(#35660) Ricardo válasza UberMutant (#35659) üzenetére


Ricardo
félisten

Az ovi egy nagy petricsésze.

(#35661) Asbee válasza UberMutant (#35659) üzenetére


Asbee
veterán

Ki mondta hogy a gyerek nem fertőz?

(#35662) aprokaroka87 válasza Asbee (#35661) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem sokan félre értik a veszély és a fertőz dolgot.

(#35663) Kékes525 válasza idegen lény (#35652) üzenetére


Kékes525
félisten

"A szakirodalomban leírt esetekben ez napi 180 000-2 700 000 millió NE (!) D-vitamin huzamosabb szedése után alakult ki"

Ez nem igaz. A szakirodalom sokkal kisebbre teszi. Általában 10 000 NE a javasolt maximális dózis és 50 000 NE-re teszik a maximálisan tolerált D vitamin adagot. E fölött már bizonyítottan toxikus. [Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében in: Orvosi Hetilap Volume 153 Issue Supplement-2 (2012)] És egy idei cikk: [Toxicity of Herbs, Vitamins, and Supplements] Itt még nagyon sok idei cikket találsz rólla: [Toxic dose of vitamin D]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35664) Rive válasza Jablocskov (#35657) üzenetére


Rive
veterán

Akkor most mi az igazság?

Az az igazság, hogy a dolgok kezdetén a politikai intézkedések alátámasztása végett egy rakat marhaságot megpróbáltak felruházni a tudományosság látszatával. Lásd pl. az egész maszk-témakör.

A dolog következményeit pedig valszeg a járvány végéig se sikerül majd leirtani/helyrerakni.

Szóval, kellene majd idővel egy nagy revíziót tartani a fejesek között felelősség dolgában.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35665) bigdady válasza idegen lény (#35656) üzenetére


bigdady
nagyúr

Majd kiderül igen. Reméljük semmi

[ Szerkesztve ]

(#35666) t72killer válasza Asbee (#35661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tisztára emlékszem, a svájciak nyitottak ilyen okra hivatkozva iskolát Május végén. Mázlijuk, hogy akkora nagyban lecsengett már az első hullám. Még olyat is mondtak, hogy a gyerekek egyáltalán nem kapják el - amikor már volt hír kiskorú halottról.

Egyébként persze, a legelső kínai adatokból (=volt megbetegedett gyerek náluk) v0.1-es logikával kijön az értelmes következtetés, hogy a gyerekek elkapják, egymásra rányalják és pont úgy viszik mindenfelé, mint az r=1 influenzát és egyebeket. De értelemszerűen a politika és a (moströgtönazonnal/késöbbikárokatleszarom) pénz nagy úr, ha becsukják az ovikat-iskolákat, a fél munkaadói szektor nekiáll hápogni, hogy micsoda szörnyű dolog az, h az egyik szülő hazamehet a saját gyerekéhez.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35667) Asbee válasza t72killer (#35666) üzenetére


Asbee
veterán

Majd kiderül hogy alakul, vagy csak a riogatás megy előre megint.

(#35668) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Figyeljetek mert mától a rendőrség kiemelten figyeli a nagyobb buszpályaudvarok, stb területén a maszkviselést (buszra felszálló utasok esetén természetesen).
Azt mondták hogy nem bírságolnak (WTF?) hanem csak figyelmeztetnek. Amúgy ezt nem értem, mert eddig folyton azt mondták büntetik azokat, akik nem tartják be ezt a szabályt. :U

⭐ Stella

(#35669) Lauda válasza akarmi1971 (#35639) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyeneket jósoltak az "első hullám" idején is. Hogy mi valósult meg belőle, azt látjuk.

(#35670) lacos001 válasza radi8tor (#35668) üzenetére


lacos001
senior tag

Itt kint szó nélkül 50€ a kezdő összeg azonnal.

(#35671) Corleone33 válasza radi8tor (#35668) üzenetére


Corleone33
aktív tag

akkor ez kb ugyanaz a szöveg mint a "leszállíthatják azokat akik nem hordanak maszkot a tömegközlekedési eszközökön"

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35672) Narxis


Narxis
nagyúr

Hongkongban megtaláltak az első, bizonyítottan koronavírussal újrafertőződött beteget [link]

Thanos was right.

(#35673) Corleone33 válasza Lauda (#35669) üzenetére


Corleone33
aktív tag

mázlink volt részben és akkor az emberek még komolyan vették a dolgot.

Mostanság pedig sajnos kezdünk megint átesni a ló túloldalára, amikor az emberek egyre nagyobb része magasról szarik a szabályokra.

De ne legyen kétséged egyvalami felől: a vírus nem diszkriminál, szóval szerintem jobb óvatosnak lenni semmint megvárni míg ténylegesen berobban a baj és akkor kell tüzet oltani.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35674) radi8tor válasza Narxis (#35672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ő valamit marha rosszul csinál vagy a környezetében levő emberek nem tartják be a szabályokat. :U
Hú ez az oldal amit linkeltél kiakaszt a sok popuppal.
Akkor már inkább az eredeti Bloomberg hír linkje: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35675) Rive válasza radi8tor (#35674) üzenetére


Rive
veterán

The information technology worker didn’t develop any symptoms from his second infection, which might indicate “subsequent infections may be milder,” the researchers said.

Eddig passzol a várakozással, csak ugye egy eset nem statisztika. Az első néhány ezer viszont már nagyon sokatmondó lesz.

Illetve, ha eljutunk odáig: az első néhány ezer is, aki vakcina után fertőződik meg...

Ui.: illetve, ha a második kör ennyire észrevehetetlen, akkor a maszk biza' még fontosabb lesz a még első körükre várók védelmében...

UiUi.: viszont, nem kerül sokba előrejelezni egy rakat magától elszállt #csakegynátha másodköröst :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35676) Lauda válasza Corleone33 (#35673) üzenetére


Lauda
félisten

Nyilván. Ilyen görbék alapján "vártuk a pusztulást" először is, aztán egy nagy semmi nem lett belőle. Én már nem dőlök be nekik. Véleményem szerint ezek a görbék arra jók, hogy az emberek beijedjenek. Jaj most mi lesz...

(#35677) szabi__memo válasza Lauda (#35676) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az azért megvan hogy közel 1 millió a hivatalos halottak száma?
Vagy ezt sem sikerült még feldolgozni?

[ Szerkesztve ]

(#35678) Corleone33 válasza Lauda (#35676) üzenetére


Corleone33
aktív tag

bedőlnöd nem kell, ahogy azt már említettem a vírus nem fogja megkérdezni a véleményedet ha ágyba dönt.

Szíved joga azt hinni amit akarsz, ameddig betartod a járványvédelmi szabályokat. A baj csak az hogy ilyen helyzetben a felelőtlen viselkedéssel nemcsak magadnak ártasz, hanem potenciálisan másoknak is.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35679) Angelina87


Angelina87
tag

Helló Mindenki..
Turisztikában dolgozom..., ember ember hátán, betartva semmilyen szabály nincs gyakorlatilag..., és látok nem egy-két olyan helyet, h a felszolgálók maszk, kesztyű nélkül...

Ma rádióban hír: Belföldön nyaralhatsz szeptembertől orrba-szájba, majd a hosszú hétvégék legyenek tömve, teltházra számítanak a szállodák,.... ja ott nem terjed a vírus??? :)
Csak küldölfön?? :)
Kicsit vicces már ez az egész ....
Szinte meseszerű, és a politika irányítja. :)
Tudom, sokan elmondták előttem és részben meg is értem, ha ki leszek kicsit tiltva, de azért ha az ember körülnéz.... HÁT.....!!!! Néz és elég furcsa dolgokat lát... :)
Értem én, h a vendéglátosoknak meg kell élni, meg ne hagyjuk a szállodaipart meghalni, de akkor .... ne az legyen már, h a vírusra hivatkozva úgy felcsavarták az árakat mindenhol.. :) és Jók vagyunk, megy a gazdaság... ja megy, a felső tízezer javára.. a paraszt meg dö...öljön éhen :)

" A világon vendég vagyok."

(#35680) Narxis válasza radi8tor (#35674) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

#35675
hvg-n olvastam már, hogy van valami korai kutatás ami során erre jutottak, hogy létezik újrafertőződés de az enyhébb lefolyású viszont még nyilván további kutatások szükségessek de jelen tudás szerint úgy néz ki, hogy ez a helyzet. Sajnos már nem találom előzményekbe.. Ja de megvan hála a Google-nek: [link]

A hvg-s cikkben is van 3 külföldi link, azokat nem linkelem.

Thanos was right.

(#35681) Lauda válasza Corleone33 (#35678) üzenetére


Lauda
félisten

Felelősen viselkedem, a szabályokat betartva. Hogy sikerült a hozzászólásomból ezt kihozni, eszméletlen.

Nyilván mindenki abban hisz amiben csak akar. Én úgy gondolkodom, hogy ha már egyszer "beetettek", akkor a következő esetnél már gyanakvó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#35682) Parci válasza Narxis (#35680) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, hogy vagy? van bármi utótüneted?

amúgy meg neked irány a strand, koncert, bulik, totál fullba tolhatod, miközben rémülten bámul mindenki ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35683) Narxis válasza Parci (#35682) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, jól. Nem érzek semmi problémát, takarékos vagyok és még maszkot se cseréltem pedig már 3 hónapja hordom. :B Most én tudom, hogy átestem rajta de a pénztáros meg nem, aztán nem akarom, hogy sírjanak emiatt ezért felveszek maszkot ha zárt térbe megyek és ki van írva, hogy kéne, pl. tescoban.

Amúgy ha belegondolok nem biztos, hogy fullos védettségem van mert áprilisban estem át rajta, tehát esély nekem is megvan szerintem egy újrafertőződésre maximum most remélhetőleg nem kell 1 hétig 39 fokos lázzal feküdni. :D Vagy reménykedem, hogy az az 1 heti szenvedés nagyon-nagyon megtanította az immunrendszeremet ennek a sz.rnak a felismerésére...

Thanos was right.

(#35684) Csatravi


Csatravi
senior tag

Heti Napló, ATV
Döbbenet, főleg amit Dr, Vajó Zoltán mond.
Magyarország kb. ugyanúgy van mint Arizona. Ott is abban reménykedtek, hogy ők kimaradnak.

(#35685) szabi__memo válasza Csatravi (#35684) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenhol sok a hülye

(#35686) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#35687) janos1988


janos1988
addikt

Így 3 hét után Berlinről van valami hír?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35688) andor80 válasza Csatravi (#35686) üzenetére


andor80
senior tag

extra fof hír...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#35689) nubreed válasza Csatravi (#35684) üzenetére


nubreed
veterán

A doki hány percnél jön?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35690) nubreed válasza nubreed (#35689) üzenetére


nubreed
veterán

Megvan.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35691) Csatravi válasza nubreed (#35689) üzenetére


Csatravi
senior tag

18:35 percnél. De videó eleje is érdekes infókat ad az emberek viselkedésével kapcsolatosan.

Más.
Nem is tudtam, hogy a Gödény ekkora szélhámos.

(#35692) nubreed válasza Csatravi (#35691) üzenetére


nubreed
veterán

12-13% -os halálozási arány azért nagyon durva, minden korosztályban, nem csak az időseknél. :(

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35693) Gsx-rr válasza janos1988 (#35687) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Majd hetvegen lesz.
Allitolag 3 millio ok lesz ra!

(#35694) Micsurin válasza nubreed (#35692) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha ez itthoni adat akkor felvet bennem azért erős kérdéseket...
Nem volt időm meghallgatni még.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35695) nubreed válasza Micsurin (#35694) üzenetére


nubreed
veterán

Nem, ez Arizona. Egy ottani korházban dolgozó magyar orvos nyilatkozott a Naplónak. Kb ugyan az volt a helyzet mint itthon június végéig, alig volt fertőzött és alig volt valaki lélegeztető gépen, a nővérek unatkoztak, hazaküldték őket, majd robbant a bomba és azóta kb. az van mint new yorkban, és nem tudják egyelőr megmondani a kiváltó okot.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35696) Micsurin válasza nubreed (#35695) üzenetére


Micsurin
nagyúr

De a kórházba kerültek közül 12-13% vagy összesen? Nem mindegy.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35697) nubreed válasza Micsurin (#35696) üzenetére


nubreed
veterán

A doki csak a kórházi adatokról beszélt, de az adataik lefedik Arizona állam kórházainak 80% -át, nem csak a sajátját ahol dolgozik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35698) Csatravi


Csatravi
senior tag

Az osztrákok is megszívatták magukat. Előre bejelentették, hogy x nap múlva a Szlovén határon Ausztria felé csak regisztráció után léphetnek Ausztria területére. Erre mindenki megindult hazafelé és 12 órás várakozási sor alakult ki. A határőrök nem bírták a papírmunkát így aztán visszaálltak a véletlenszerű kontrollra.
Hülyeséget csináltak! Azonnali hatállyal kellett volna rendelkezni így senkinek nem lett volna már érdeke a hazamenekülésre (vagy más országba).
Szijjártó Petike után Orbánról is kiderült hogy állítólag a horvátoknál süttette magát.
Több Balaton kevesebb Adria!

(#35699) Micsurin válasza nubreed (#35697) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezt mondom akkor az nem az össz fertőzöttségre jutó halálozás hanem a kórházba kerültek halálozása.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35700) radi8tor válasza Csatravi (#35698) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha neked ott lenne házad nem mennél oda nyaralni? Ne legyünk már ennyire álszentek kérem. :N

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.