Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34701) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Vaping may be associated with a five to seven times increased risk of COVID-19 among U.S. teenagers and young adults, a study published on Tuesday suggests.
Researchers at the Stanford University School of Medicine analyzed nationally representative survey data collected in May from 4,351 participants aged 13–24 years.

(#34702) attiati


attiati
veterán

[link]

A koronavírus-fertőzöttséget kevesebb, mint egy másodperc alatt kimutató nyálteszt klinikai vizsgálatát végzik Izrael legnagyobb egészségügyi központjában.
A pácienseknek sós oldattal kell öblögetniük, majd beleköpniük egy fiolába. A mintát ezután egy apró eszközzel megvilágítják, és a reakció alapján meg lehet mondani, hogy a szervezetben jelen van-e a vírus vagy nem.

(#34703) radi8tor válasza Ringman (#34701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel szemben az terjedt tavasszal hogy a dohányzással még gyógyítani is lehet. :U

⭐ Stella

(#34704) Ezekiell válasza radi8tor (#34703) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát a vaping meg a sima dohányzás nagyon nem ugyanaz, a cikkben is különbséget tesznek. De kb itt a lényeg:
"The researchers note, however, that vaping involves the repeated touching of hands to the mouth and face, which is associated with the spread of COVID-19."

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34705) pw12345 válasza radi8tor (#34703) üzenetére


pw12345
aktív tag

Volt már itt minden, meg az ellenkezője is, így lődd be mit kell csinálni. :U
Arra is kíváncsi lennék, nálunk, hogy alakult a vércsoport megoszlás, de ez csak álom, helyette megtudom kinek, milyen rákja volt.

(#34706) t72killer válasza Ezekiell (#34704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg tudtommal vapingnél magasabb a cucc hőfoka, amit a tüdőszövetek nem kedvelnek - de lehet hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34707) fatal` válasza t72killer (#34706) üzenetére


fatal`
titán

Plusz nekem úgy rémlik, hogy a dohányzás azért merült fel, mint "enyhítő körülmény" (a betegség elkapásában, nem a lefolyásában), mert a vírus a légzőszervekben nem igazán kedveli a füstöt (és a benne lévő kémiai anyagokat). Szerintem ezek az anyagok az e-cigi löttyben nem nagyon vannak jelen.

De csak feltételezés.

(#34708) azbest válasza Ringman (#34701) üzenetére


azbest
félisten

jó, hát az usában tavasszal is botrány volt, mert olyan adalékanyagot használtak e-cigihez, ami a tüdőt károsítja. Szintetikus e-vitaminnal javították fel a füves e-cigit. De rendesen összemosták úgy általában az e-cigihasználattal. Szóval nem árt fenntartással kezelni az ilyen híreket. Lehet még háromszor csavarnak rajta, mire kiderül, hogy egészen más az összefüggés. Lobbiznak jobbra balra, lehet a hagyományos cigigyárak a tődőrákot ajánlják inkább.

[ Szerkesztve ]

(#34709) szabi__memo válasza fatal` (#34707) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kell bele egy kis hipó. Olyan amerikai módra

(#34710) Ispy válasza t72killer (#34706) üzenetére


Ispy
veterán

Ha szarul van beállítva, az enyémben kifejezetten hűvösre van állítva a cucc, egyébként meg a vape maga az ördög, legalábbis ez folyik a csapból is állandóan.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34711) Corleone33


Corleone33
aktív tag

[link]

Remélem ez be is lesz kivételesen tartva és nem pedig a jegyellenőrzéshez hasonlóan "óvatosan kikerülnek" mindenkit aki kigyúrt/ fenyegetően néz ki stb.

Eddig ugyanis egyetlenegy alkalommal se láttam azt hogy bárki egyáltalán rászóltak volna ha nem volt rajtuk maszk/ nem takarta el az orrukat, még kevésbé azt hogy bárkit is leszállítottak volna emiatt.

Szóval hiszem ha látom, ugyanis addig ez nem más mint süket duma. Ha már van ilyen szabály, akkor talán, így a sokszor belengetett második hullám kapujában, esetlegesen be is kéne tartatni a saját szabályainkat, kedves BKK :U

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#34712) nubreed válasza Corleone33 (#34711) üzenetére


nubreed
veterán

Pont ezt olvastam, csak egy másik portálon. A lényeg az, hogy örülök, hogy a BKK ezt felismerte, de én MÁV -ozok is hetente többször. Na ami ott megy, sokkal rosszabb mint a BKK járatain. Nagyot lazult a fegyelem, korosztálytól függetlenül mindig vannak ostoba bunkók akik nem tartják be a maszk viselés szabályait. Még sok kalauznál is azt látom, hogy ugyan van rajta maszk, de az orra semennyire sincs eltakarva vele. Az lenne a minimum, hogy a kalauz tökéletesen hordja, és pl. szól azoknak az utasoknak akiken nincsen maszk. 1-2 lelkiismeretesebb szól is, de a nagy többség leszarja.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34713) Ringman válasza Corleone33 (#34711) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez közteresek és/vagy rendőrök közreműködése nélkül nem fog menni.

(#34714) sajtos75 válasza nubreed (#34712) üzenetére


sajtos75
tag

Gysev. Múlt héten utaztam rajta az egyik utas jó hangosan az ismerősének:
"Mekkora hülyeség ez a maszk. Nem is hordom. Csak akadályoz"

Jött a kalauz rászolt. Nem szájalt. Felvette. Utána meg magában morgolódott.

Egyébként megfigyelve hol felszólítják az embert hogy használja. Hol pedig tesznek rá. De a többség nem hordja.

Én meg már csak azért is. Hadd nézzenek. Mert aki maszkot hord lassan kinézik. Mondjuk olyan ostobáktól mit is vár az ember aki a FBookt tartja az egyetlen igazságnak?

(#34715) nubreed válasza sajtos75 (#34714) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk én azt még nem érzékeltem, hogy kinéznének a maszk használat miatt, amúgy sem érdekelne engem se ha így lenne. A nem idén barnult kissebbség között felülreprezentáltak azok, akik soha semmilyen tömegközlekedési eszközön nem hordanak maszkot. Ezt mindennap tapasztalom. A kalauz persze ezeknek nem mer szólni. Nyilván nem akarja agyonveretni magát. Kéne egy komolyabb biztonsági szolgálat a MÁV-ra, mert ez így hosszútávon nem fog működni. Amúgy meg szerintem mindenkit el kéne zavarni újfent home office -ra, akit csak lehet. És egyetértek Karigeri azon akaratával, hogy kezdődjön később az iskola, mondjuk 9-kor, ha a mostani közlekedő, ingázó tömegre rászabadulnak szept. 1.től az iskolások pluszba, hatalmas gondok lesznek, és majd akkor kiderül, hogy mennyire világszínvonalú is az a magyar egészségügy (by O1G). Na, pontosan azt kéne elkerülni, hogy ezt megtudjuk.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34716) radi8tor válasza sajtos75 (#34714) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert aki maszkot hord lassan kinézik
Szerintem ez nem így van.

⭐ Stella

(#34717) Rage47 válasza radi8tor (#34716) üzenetére


Rage47
veterán

sztem sem, mert az emberek csak szimplán pofán bámulnak 😃
amugy ugyanúgy nem fogjak hordani a maszkot, mint eddig. előttem csapta majdnem agyon a bkk kalauzt múltkor egy utas, mert rá mert szólni

(#34718) Micsurin válasza nubreed (#34715) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pár bronxi magyart kéne felbérelni dupla segélyért vagy 3 hónap szolgálat és tiszta erkölcsiért cserében. Ne aggódj lenne maszk hordás. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34719) papaya


papaya
senior tag

Csak úgy érdekességképp csináltam a koronavirus.gov.hu ma délelőtti állapotának elhunytak listája alapján:

(#34720) Rage47 válasza papaya (#34719) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#34721) Lauda


Lauda
félisten

BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat

A maszk használatát elsősorban az ellenőrök, valamint a metróbejáratoknál lévő utaskoordinátorok ellenőrzik, és ha kell, felhívják az utasok figyelmet a szabály betartására. A cég szerint
aki ezt figyelmen kívül hagyja, utastársai egészségét veszélyezteti, így az utazási feltételek szerint ki is zárható a szolgáltatásból.

Csak nehogy ilyen legyen ott is a szabálykövetési morál: https://www.facebook.com/JanosAron/videos/2612599142335756/

(#34722) omfgk


omfgk
addikt

Mostanában már kevésbé követem a topikot.

A horvátok meddig lesznek zöldek?

Vagy kell valahol nyaralnia a magyarnak?

(#34723) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#34724) szkorhetz válasza omfgk (#34722) üzenetére


szkorhetz
őstag

Hát én ma indulok, szóval remélem egy ideig még zöld marad. :D

(#34725) Elektrosokk válasza radi8tor (#34723) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ma voltam az árkádban, minden harmadik emberen volt maszk. Lehet hogy egy üzletbe belépve már felveszik, de ennek így mi értelme van ? :F

Spanyolországban maszk és kézfertőtlenítés nélkül be sem tudsz lépni sehova.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34726) Micsurin válasza Elektrosokk (#34725) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Welcome to Abszurdisztán! Mert mi magyarok vagyunk... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34727) dugynok válasza Elektrosokk (#34725) üzenetére


dugynok
senior tag

Tisza tavi ökocentrumban a főépületben (akvàriumos rész) senkin sincs maszk, tele nyugdìjassal.
Mondjuk engem nem zavar :D

[ Szerkesztve ]

(#34728) radi8tor válasza dugynok (#34727) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Halakon se?

⭐ Stella

(#34729) Di Natale válasza dugynok (#34727) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Na bazz... Hülye gócpont! :((

(#34730) Floyd80


Floyd80
addikt

Ez inkább nem politika.

https://444.hu/2020/08/14/kasler-miklos-kezet-fogott-volna-a-koronaviruson-atesett-placido-domingoval

Kásler Miklós kezet fogott volna a koronavíruson átesett Placido Domingóval. :Y

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34731) bazger válasza Corleone33 (#34711) üzenetére


bazger
csendes tag

Sokszor van, hogy a sofőr nem indul el amíg nem mutatják a jegyet vagy bérletet.
Legalább is volt ilyen tapasztalatom az első ajtós felszállásnál.
Mert ugye sokszor beugranak a járműre a hátsó ajtókon.
Gondolom ha a sofőr benyögné, hogy nem megy tovább amíg nem veszi fel a maszkot lenne heje-huja.
Persze nyílván nincs döntési helyzetben, de kezdeti megoldásnak jó lenne

(#34732) Asbee válasza Floyd80 (#34730) üzenetére


Asbee
veterán

Mert egy koronavíruson átesett emberrel nem lehet kezet fogni? 5 hónapja esett át a fertőzésen. Amikor volt a reprezentatív tesztelés, sokan az ilyen beteg gondolkodás miatt nem vettek részt inkább rajta, nehogy kiderüljön esetleg elkapta....

(#34733) Parci válasza Floyd80 (#34730) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennél jóval durvább, hogy több ismerősömmel lekezeltem már, akik szintén átestek rajta!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34734) Ezekiell válasza Asbee (#34732) üzenetére


Ezekiell
veterán

De legalább maszk nélkül volt - ő és a tolmácsa egyedül. Gratula, na, ügyes ez a Kásler...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34735) Asbee válasza Parci (#34733) üzenetére


Asbee
veterán

És még nem született cikk belőle? :D

(#34734) Ezekiell: Írtó nagy tömeg volt, zárt térben egymás hegyén hátán. Szörnyű.

[ Szerkesztve ]

(#34736) Parci válasza Asbee (#34735) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amatőr vagyok, nem gondoltam végig, hogy ebből azért kihozhattam volna valamit :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34737) Rive válasza Floyd80 (#34730) üzenetére


Rive
veterán

Nem lepra ez, vagy mi... :U

Nagyobb gond, hogy a maszkviselésre, távolságtartásra sz@rik az 'elit' kollektíven.
De néhány év, és az 'átesettek' lesznek többségben...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34738) Ezekiell válasza Asbee (#34735) üzenetére


Ezekiell
veterán

Így-így, hiszen a kormányunk politikusai VÉLETLEN se mutassanak példát. Teljesen igazad van.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34739) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Jelenleg van bármi korlátozás 50 fő alatti gyülekezésekre vírus terén?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#34740) Asbee válasza Ezekiell (#34738) üzenetére


Asbee
veterán

Ez megint csak a kössünk bele amibe csak lehet, mert csúnya covid van. Nem ettől fognak az emberek maszkot hordani vagy sem. Tudom nagy a maszkmánia, de nem ezeken kellene fennakadni. Hanem pl, hogy itt a helyi orvosi rendelő központban, mai napig az van kint a falakon, csak akkor viseljen maszkot, ha köhög tünete van. Amúgy ne.

(#34741) perempe válasza dugynok (#34727) üzenetére


perempe
addikt

off:
Engem az zavar, hogy a szabadstrandon nincs zuhany.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34742) Di Natale válasza perempe (#34741) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Járvány idején miért akarsz a strandra menni?

(#34743) , válasza bazger (#34731) üzenetére


,
addikt

Sokszor a sofőrön sincs maszk.

(#34744) Ezekiell válasza Asbee (#34740) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha kedves vezetőink nem vesznek fel maszkot, akkor a nép se fog - "ha ők se, akkor biztos nem is olyan komoly, én se". Nem belekötés, ez tény.

Az meg, hogy diplomáciailag mekkora fail megjelenni egy ilyen találkozón maszk nélkül, az csak nevetséges, de mondjuk tökéletes hozzájuk illik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34745) Floyd80 válasza Asbee (#34740) üzenetére


Floyd80
addikt

Persze vannak kicsinyes dolgok bőven, de azért állami megnyilvánulásnál jogos ez a belekötés, főleg ha az ország retkes körmű EÜ-minisztere a szereplő, miért nem smárolta le rögtön, mint Brezsnyev.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34746) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
Nem kifejezetten a jelenlegi koronaszitu kapcsán, de aktuális szóval egy kérdés a témában jártasabb fórumozókhoz:
Több online webshopban, Alin pár ezer forintért lehet kapni ilyen hordozható, elemes / USB-s UVC (266-279nm tartományban működö) kis teljesítményű LED sterilizálókat.
Kérdésem, hogy ezeknek van bármi hatása? Az oké, hogy orvostechnikai UVC lámpák vannak, de azok jellemzően nem LED alapúak, nagy teljesítményűek 20-40-60W. Egy negyed wattos LED megfelelő lehet kis felületek sterilizálására? Nem találtam a témában 100%ban megbízható forrást. Ha meg semmit nem használ, akkor még árthat is vele az ember ha azt hiszi hogy hatott.
Aki esetleg tud biztosat, egy véleményt mondana az ügyben?
Előre is köszi. :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#34747) perempe válasza Di Natale (#34742) üzenetére


perempe
addikt

aki járt Poroszlón vagy ott él, az biztos hiányolta.

idén még nem voltam különben.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#34748) bigdady válasza Di Natale (#34742) üzenetére


bigdady
nagyúr

Strand? Az szabad tér..
Menj el az eleven parkba akár a cyber jumpba vagy a játszóházba. Többszáz (min 500) gyerek szülőkkel zárt térben maszk nélkül. Ha ott nem terjed akkor sehol.
Egyébként sehol, ma hallottam 64 embert ápolnak itthon kórházban korona miatt? 64-et az egész országban 10millióból...

[ Szerkesztve ]

(#34749) Drizzt válasza , (#34743) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekik nem is kell, mert elzart terben vezetik a jarmuvet. A szabaly szerint is igy van.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.