Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35701) Lauda válasza Micsurin (#35696) üzenetére


Lauda
félisten

A szezonális influenza szövődményei miatt kórházba kerülőknél milyen ez az arány?

(#35702) radi8tor válasza Csatravi (#35684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel szemben a pécsi virológus prof már azt mondogatja hogy ez olyan mint a spanyolnátha.
Érzem hogy most ez lesz a sláger mondás - valamivel otthon kell tartani a népeket.

Hibás az a feltételezés, miszerint a koronavírus az egyszerű influenzával egyenértékű – jelentette ki a professzor a Kossuth Rádióban. Az új eredmények azt mutatják, hogy a koronavírus több szervi elégtelenséget okoz és nem csak a légúti rendszert és a tüdőt károsítja.

A vakcinafejlesztések kapcsán Jakab Ferenc úgy vélekedett, hogy „a védőoltások bár még vizsgálati szakaszban járnak, de rendkívül előrehaladott állapotban vannak”. Az orosz vakcinára kitérve a virológus azt mondta: annak ellenére, hogy nem sok adat áll rendelkezésre, még működőképes lehet az oltás.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35703) Csatravi válasza Micsurin (#35699) üzenetére


Csatravi
senior tag

Így van. Csak a kórházakban lévő fertőzöttek halálozási aránya 12-13%-a.
Viszont ez 14 kórházat jelent ami gyakorlatilag Arizona 7,5 milliós lakosságát látja el.
Tehát a halálozási százalék még ennél is nagyobb lehet.
Durva!!

(#35704) idegen lény válasza Jablocskov (#35657) üzenetére


idegen lény
őstag

"az akut SARS-CoV-2 fertőzésben szenvedő gyermekek 51% -a alacsony jövedelmű közösségekből származott, míg 2% -a magas jövedelmű közösségekből származott"
Még hogy nem diszkriminál a vírus! :) Akiknek több pénze van vitaminokra, illetve nem sajnálják rá a pénzt, mert van elég, és valószínűleg többet is tudnak a vitaminokról, mert felvilágosodottabbak, megengedhetik maguknak, hogy otthon maradjanak, olyan helyen nyaraljanak, ahol csak ők vannak, egészségesebben étkezhetnek, kevésbé stresszesek, stb.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35705) Avicularia válasza radi8tor (#35702) üzenetére


Avicularia
veterán

(#35706) fatal` válasza Csatravi (#35703) üzenetére


fatal`
titán

Ezt mégis miből következtetted ki? A fertőzöttek igen nagy része nem kerül kórházba. Tehát a halálozási arány ennél (ahogy már az eddigi statisztikából is látszik) lényegesen alacsonyabb.

(#35707) Ezekiell válasza idegen lény (#35704) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, egészen biztosan a vitaminok miatt. Nem a jobb minőségű étkezés, lakhatási körülmények, egészségügyi ellátás, higiénia és társai miatt - hanem a vitaminokat kell először megemlíteni.

A vitaminok egészen sokadrangosak ezek mellett. Komolyan, lassan olyan leszel, mint Gödény, pedig te nem is vagy vitaminnepper mint ő :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35708) idegen lény válasza Kékes525 (#35663) üzenetére


idegen lény
őstag

A cikkben csak a hiperkalcémiáról volt szó ezeknél a számoknál, semmi másról. Nem volt szó semmilyen felső határról.

(#35707) Ezekiell
Ez mind összefügg. "Vannak másként gondolkodó orvosok is. Gerry Schwalfenberg kanadai családorvos és kollégái az influenzás betegeket az egymás közt csak "D-vitamin pöröly"-nek nevezett adagolással kezelik: 3x10 000 NE D-vitamint adnak a betegeknek 2-3 napon át, s ez drámai javulást eredményez a tünetekben (Schwalfenberg, 2015)." Talán ezt ki lehetne próbálni a koronánál is. Egyébként Gődény nem a vitaminokból gazdagodott meg.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35709) Csatravi válasza fatal` (#35706) üzenetére


Csatravi
senior tag

Elnézést, az a mondatom hülyeség. Közben mással is foglalkoztam és belekeveredtem Fordítva kellett volna írnom. Szóval kisebb lehet a százalék de így is brutálisan magas a kórházi elhalálozás.

(#35710) Parci válasza radi8tor (#35702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig őrá egész nyugodtan oda lehet figyelni, mert pont százezerszer jobban képben van, mint itt a teljes topik. és a mondás sem túlzás, azért nem, mert szerencsére nem 1920-ban vagyunk, egészen más az egészségügyi ellátás. de akkor és ott a covid simán mehetett volna akkorát, mint a spanyolnátha -- illetve én el tudom képzelni azok alapján, amit eddig tudni róla.

viszont ebből nem következik, hogy most is tízmilliószámra lesznek halottak, mert nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35711) radi8tor válasza Avicularia (#35705) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon szuper.

⭐ Stella

(#35712) pw12345 válasza nubreed (#35692) üzenetére


pw12345
aktív tag

A kórházba kerültek ~ 20% 13%-a ~2.6-3%, mint eddig, de, akkor is para, mert atom stabil a szám, ami arra utal, hogy valami közös van az áldozatokban (ezt kellene kideríteni) genetika, vérkép, életmód, gyógyszer, stb. Ehhez Columbo kellene. :K
Magyarországon még egy k-ott vércsoport grafikon sincs, pedig, ha jobban ki tudnák szűrni az igazán veszélyeztetetteket, nagyobb lenne a mozgástér, meg talán egyből gyógyszer is lenne (ha kiderülne pontosan mire kell adni) és ki lehetne pattintani az oltást egy időre. :U

(#35713) Csatravi válasza Ezekiell (#35707) üzenetére


Csatravi
senior tag

:D
Vitamint mindenre. Láttunk már ilyet. Mint a kuruzslók.

(#35714) fatal` válasza idegen lény (#35704) üzenetére


fatal`
titán

Persze, a vitamin. Még a pestist is gyógyítsa'. :DDD Mint a középkori kuruzslás. Fontos a vitaminszint, de nem gyógyszer és nem garancia.

Talán inkább az életkörülmények, az egészségügyi ellátáshoz való jobb hozzáférés és a higiénia miatt van ez.

[ Szerkesztve ]

(#35715) Parci válasza pw12345 (#35712) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

volt róla cikk régebben, hogy az A vércsoportot jobban üti. azt hiszem, nálunk az alulreprezentált. elmélkednek róla, hogy más nátha-koronavírusok után nem üt akkorát: nálunk ez talán elterjedtebb, mint a mediterrán országokban, ahol melegebb van egész évben. lehet, hogy a bcg is számít, nálunk volt, máshol nem feltétlen. és nyilván még jópár tényező van, de lehet, hogy éppen szerencsésebb a csillagzatunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35716) Rage47 válasza Avicularia (#35705) üzenetére


Rage47
veterán

nem kellett volna bejönnöm a topikba most szararbb kedvem lett :D

(#35717) fatal` válasza Parci (#35715) üzenetére


fatal`
titán

Nálunk az A a leggyakoribb.

0 32%
A 44%
B 16%
AB 8%

Persze ez Wikipédia, nem biztos, hogy teljesen pontos, illetve lehet régebbi adat is, de kizártnak tartom, hogy szignifikánsan változott volna.

Ha jól tudom a teljes Földet nézve viszont a 0 a leggyakoribb.

[ Szerkesztve ]

(#35718) szabi__memo válasza pw12345 (#35712) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vércsoport grafikon???
Majd ha haszna lesz, a pacalevésnél

(#35719) pw12345 válasza Parci (#35715) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ezekről tudok, de mintha A+ lenne nálunk a leggyakoribb:copás.
[link] Talán az RH faktor is számít.
Egy ideig hittem, hogy esetleg a parlagfű véd meg, de, azzal tele az USA is. :U

(#35720) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

A vírust már nem tudta lefutni....

(#35721) idegen lény válasza dobolan (#35562) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak a pontosítás kedvéért, Churchill sose mondott ilyet: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35722) Lauda válasza aprokaroka87 (#35720) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az is probléma, hogy a sajtó összezavarhatja az embereket a maszkviselés kapcsán.

https://m.hvg.hu/sport/20200824_Usain_Bolt_koronavirusos_lett

A 34 éves korábbi sprinter nemrég ünnepelte születésnapját, a megjelent videók tanúsága szerint maszkviselés és a biztonságos védőtávolság megtartása nélkül.

Arra utal, hogy a maszkviselés hiánya elősegíthette a megfertőződését.

https://index.hu/mindekozben/poszt/2020/08/24/nem_volt_rajta_maszk_bepoccent_amikor_szoltak/

a valóságban semmilyen veszélye nincs, viszont hatékonyan csökkenti a koronavírus átadásának kockázatát.

Arra utal, hogy a maszkviselés hiánya elősegítheti a fertőzés továbbadását.

[ Szerkesztve ]

(#35723) idegen lény válasza bigdady (#35601) üzenetére


idegen lény
őstag

Na ezeket kéne betiltani.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35724) Csatravi válasza idegen lény (#35721) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egy elérhetetlen oldal cáfolta :)

(#35725) Kékes525 válasza idegen lény (#35708) üzenetére


Kékes525
félisten

"cikkben "

Milyen cikkben? Én több százat linkeltem...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35727) szabi__memo válasza ubyegon2 (#35726) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Messze az év vége.
Amúgy más országokban mi lehet a helyzet. Pl USA, Olaszország, Spanyolország, UK:F

[ Szerkesztve ]

(#35728) ubyegon2 válasza szabi__memo (#35727) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eddig.

Gondolta a cikkíró is velem egyetemben, hogy ez talán egyértelmű lesz, hiszen nem a Látóasszonyok topikját linkeltem.....vagy mégis? Nem az egész világról szól a cikk.

Még valami?

(#35729) Ezekiell válasza ubyegon2 (#35726) üzenetére


Ezekiell
veterán

a 12. (március 16-22.) héten jelentősen többen haltak meg idén, mint 2015 és 2019 között átlagosan. De ugyanez volt a helyzet például a 15. (április 6-12.) és a 16. (április 13-19.) heteken is.

Minő véletlen, hogy pont a koronavírus tetején volak ezek a kiugrások... :)

Maradjon is ez így, és ne legyen okunk ezt a statisztikát újraírni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35730) ubyegon2 válasza Ezekiell (#35729) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kiugrások voltak, mint ahogy az eddig mért összes esztendőben, bár gondolom honfoglaláskor még nem csináltak statisztikákat.

Egyébként csak olvasgattam fórumtól függetlenül és ott láttam meg ezt a cikket, gondoltam berakom, hogy legyen 1-2% nem a mindmeghalunk témában kis erősítés. Jól tettem, nem? ;)

Maradjon is ez így, és ne legyen okunk ezt a statisztikát újraírni.

Így fog maradni, de mivel ezt ugyanazon alapon mondom, mint tavasszal, nem nagyon szeretnék erről bővebben értekezni, főleg az esetenkénti bunkó minősítések miatt. Meg aztán távpszichómókus sem vagyok. :N Vagyis de, csak nem ingyér. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35731) szabi__memo válasza Ezekiell (#35729) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Maradjon, de én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Amikor bejött az EUba, már nem volt igazán ideális neki a környezet.. Sajnos csak most fog kiderülni mit számít a hideg, pára, sötét..

(#35732) Csatravi válasza szabi__memo (#35731) üzenetére


Csatravi
senior tag

A ködös időt komálhatja-e ez a kis dög?

(#35733) Lauda válasza ubyegon2 (#35728) üzenetére


Lauda
félisten

Le is van írva a cikkben a vizsgált időszak. Csak hát ahhoz el kellene ugye olvasni, értelmezni is tudni kellene az olvasottakat és nem úgy kellene eleve minden "mégsem pusztul ki ebben az emberiség" vonzatú cikkhez hozzáállni, hogy az csak egy vízió. :D

Egyébként is mindenki fogyatékos itt egy valakit leszámítva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35734) szabi__memo válasza Csatravi (#35732) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy maga a vírus jobban érzi e magát nem tudom (:)), de tudtommal ezek mind jobban terjednek abban

(#35735) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#35730) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(ha nem lenne egyértelmű, az utolsó bekezdés nem neked szól egyáltalán, igazából nincs konkrét címzettje, viszont ténymegállapítás ettől még)

(#35733) Lauda

Linkeltem egy hazai cikket, ami még nem volt linkelve. Ha gond, olvass mást. Különösebben nem vontam le konzekvenciát az írás linkelésekor. Még kérdés? Ezeket a jelzős szerkezeteket lehet egyébként mellőzni vagy így vagytok szocializálva? Én nem fogyatékosoztam konkrétan le senkit, próbáljunk szofisztikálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#35736) Ezekiell válasza ubyegon2 (#35735) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyértelmű volt :) És persze h jól tetted, h linkelted.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35737) Lauda válasza ubyegon2 (#35735) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem fusd át újra, hogy mire reagáltam . ;) Nem neked szólt, én köszönöm a linked.

[ Szerkesztve ]

(#35738) Ezekiell válasza szabi__memo (#35731) üzenetére


Ezekiell
veterán

hideg, pára, sötét..

Sztem a fejekben a sötét, ami igazán bajt okozhat :) Én se hiszem, h olyan simán megússzuk, mint tavasszal - még egyszer nem fogják úgy "bezárni" az országot, mert abba beledöglünk, szóval logikusan gondolkodva jobban fog terjedni. A kérdés csak a mennyivel.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35739) ubyegon2 válasza Ezekiell (#35736) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super, köszi! Gondoltam én, hogy ennyi hét ban után jó, ha valamivel hozzájárulok a hangulathoz, úgyis hamar jön az újabb ban. Újabban ez van. :Y Szóval nem akartam félreérthetőséggel nyitni.

(#35737) Lauda

hogy az csak egy vízió.

Ezt én simán vizilónak olvastam.

Ja, nem nekem írtad? OK, én csak azt láttam, kinek válaszolsz. Eléggé elvoltam távolodva a témától....ööö nincs is már téma amúgy, csak itt..... Szóval nem teljesen vagyok képbe, ki milyen állásponton van. Bocsi. :B (egyébként is eléggé koplal a zagyevőbogár a koponyámban mostanában)

[ Szerkesztve ]

(#35740) radi8tor válasza ubyegon2 (#35739) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van aki a hullámoktól fél van aki a banoktól. :D
Én is köszönöm a linket, a ban-t meg kerüld el azzal hogy nem léped át azt a bizonyos határt (feleslegesen).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35741) szabi__memo válasza Ezekiell (#35738) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha minden paraméter ugyanaz lenne csak a fentiek nem (pl nincs számottevő uv) már rosszabb lehet csak.
Az ami viszont a társadalmon múlik azzal nem tudunk előre számolni

(#35742) Ezekiell válasza radi8tor (#35740) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na, akkor végül cska mindenki rettegő lesz :D

(#35741) szabi__memo nem véletlen, hogy az influenza is őszi/téli jószág, és nem tavaszi, szóval ja.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35743) Sped válasza idegen lény (#35721) üzenetére


Sped
aktív tag

Hogyhogy nem ismertem eddig ezt az oldalt? Óriási! Már ezért megérte hogy olvasom ezt a topikot. :DD

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35744) t72killer válasza radi8tor (#35700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A p0rnhub szerint nekik csak hajójuk van arrafelé:DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35745) ubyegon2 válasza radi8tor (#35740) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, ha többen örülönk. :K Ezt a ban-os poenodat is köszi, legalább x éve nem tört így ki belőlem a röhögés. A legutóbbi bant valaki olyan sietve húzta be rám, hogy úgy kellett korrigálni utána, mivel vicces lett volna azzal az indokkal az egész fórumról kizárni bárkit is. (az átlag topiklakóktól azért jobban belelátok a dolgok mozgatórugói közé, hiába rozsdáltak be erősen)

De nem aggódom, emiatt a ban-henger miatt sem, ami üldöz meg a virnyák miatt sem.

Van aki a hullámoktól fél van aki a banoktól.

Itt meg hullákat olvastam először...... :D

[ Szerkesztve ]

(#35746) Jablocskov válasza Lauda (#35676) üzenetére


Jablocskov
tag

Pedig a göbék nagyon érdekesek tudnak lenni. Ha a politikusok jobban figyeltek volna a középiskolában matematika órán, amikor az exponenciális függvényről volt szó, akkor lehet, hogy kevesebb hülyeséget csinálnának a jelen helyzetben.
A következő egyszerű matematikai modellt egy cikkben olvastam, amely egy korlátozás nélkül terjedő járványt ír le:

C(t) a fertőzöttek száma t idő eltelte után, C(0) a fertőzöttek kiindulási száma, t az idő, napokban mérve, R0 a reprodukciós ráta (egy ember átlagosan hány másikat fertőz meg), ezt a koronvírusnál vehetjük 2-nek, 𝛾 reciproka a fertőzőképesség ideje, ezt vehetjük két hétnek (14 nap). Ábrázolva a függvényt 1 és 168 kiindulási fertőzött számmal a következő görbéket kapjuk:

60 nap elteltével 1 fertőzött mindössze 73 fertőzöttet eredményez, ellenben 168 fertőzöttből kiindulva két hónap múlva már több mint 12 ezer fertőzöttünk lesz.
Kevés fertőzött esetén nagyon lassan fut fel a járvány, két hónap elteltével is elenyésző a fertőzöttek száma. Hasonló volt a helyzet nálunk tavasszal, az országban néhány gócponttól eltekintve nagyon kevés fertőzött volt. A fertőzési gócok felszámolása után nagyon lelassult a terjedés.
Azonban teljesen más a helyzet ha nagyobb számú fertőzöttből indulunk ki. A mágikus 168-as szám hivatalos adat, az operatív törzs szerint ennyien hurcolták be a fertőzést július 1. után az országba. Azt csak remélni lehet, hogy nem voltak többen és gyorsan karanténba kerültek, mert különben a számítás szerint mostanra legrosszabb esetben akár már tízezernél több is lehet a fertőzöttek száma. Azt, hogy mennyien vannak nem tudjuk, mert nagyon keveset tesztelünk és mivel jelenleg valószínűleg a fiatalabbak körében terjed jobban a járvány nagyon sokan nem fordulnak orvoshoz az enyhe tünetek miatt.
Szóval nem nagyon vannak itt rejtélyek, felesleges konteókat gyártani, a vírus terjedésének alapjai középiskolás matematikával is megérthetők.
Természetesen a valódi terjedést nagyon sok paraméter befolyásolja és nem a fenti egyszerű modell szerint fog bekövetkezni (szerencsére). Arra viszont jó a példa, hogy ha nem vesszük komolyan a vírusvédelmi intézkedéseket, akkor szükségszerűen rosszra fordulnak a dolgok.

(#35747) Csatravi


Csatravi
senior tag

Öt résztvevője lett koronavírusos a Szent István Egyetem gólyatáborának
(Index)
"A résztvevők odaúton maszkot is viseltek, valamint a tábor alatt is volt náluk."
Volt náluk vagy hordták is ?
Amúgy előre tudható volt, hogy ez lesz hisz a gólyatáborok soha nem arról szóltak, hogy felolvasok egy mesét a közönségnek.

(#35748) Lauda válasza Jablocskov (#35746) üzenetére


Lauda
félisten

A valóság is érdekes tud lenni. A görbék már egyszer ide is "világvégét" jósoltak, aztán egy nagy semmi nem valósult meg belőle szerencsére.

(#35749) perempe válasza Csatravi (#35747) üzenetére


perempe
addikt

A sajtóban csak tünetmentes pozitívokról olvashatunk.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35750) t72killer válasza Csatravi (#35747) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nagyon jó eredmény, ha közben nem hordja ki 50 fel nem ismert hordozó a kis nyavajást...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.