Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35451) Parci válasza Hieronymus (#35450) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de most már kezdtek messzire kerülni az eredeti felvetéstől. persze, hogy él bennünk sok százmillió mikróba és persze, hogy nem is tudnánk élni nélkülük. de ebből egy csomó minden nem következik, hogy mást ne mondjak, életbevágóan nem mindegy, hogy az a baktérium a bélfal melyik oldalán van..........

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35452) pw12345 válasza Hieronymus (#35450) üzenetére


pw12345
aktív tag

És az jó, ha herpesz vírus van az agyban? HPV > rák > temcsi.
A kezdő felvetés arra ment ki, hogy milyen ártalmatlanok és kedvező hatásúak a zemberben a vírusok. :U

ON Parci kedvéért: 35 a nap száma. :((

[ Szerkesztve ]

(#35453) Hieronymus válasza Parci (#35451) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom, megfogalmaztad a lényeget.
Melyik oldalon a baktérium. Az emésztőrendszerben lévő anyag nem része az embernek általánosítva az élőlényeknek. Ez még akkor is fontos határvonal, ha a baktériumok képesek lehetnek befolyásolni a gazdatest étkezését.

A vírusokkal kapcsolatban egyetlen kérdés van. Létezik olyan vírus, amely a gazdatestben valami hasznos tevékenységet végez?
Szerintem nem, de tévedhetek. Amíg nem tudunk ilyen vírusról, addig marad a az eredeti állapot.
A HIV vírus a szaporodásán kívül nem csinál semmit. De legyengíti a gazdatestet, ezzel olyan betegségek válnak hallossá, amit egy egészséges ember észre sem vesz.

Azt mindenkinek meg kellene érteni, hogy az orvosi diploma, nem fedezete az igazmondásnak. A legtöbb orvos amúgy is, csak a betanított munkás szintjén tolja az ipart. A tünetek és a tanultak alapján kitöltik a receptet. Tisztelet a kivételnek!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35454) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

azt hiszem, ebbe az ffp2 maszk csomagba beruházok. ha valaki rendelt innen és tudja, hogy vacak a termék, most szóljon vagy hallgasson örökre! :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35455) S e t h válasza Ricardo (#35443) üzenetére


S e t h
nagyúr

De fura helyekre tévedsz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35456) janos1988 válasza t72killer (#32467) üzenetére


janos1988
addikt

Körülbelül annyian élnek ott, mint nálunk. Pedig ők, aztán tényleg telibe kakilták (tudomásunk szerint) a védekezést. Aztán, most látjuk mi megy ott. Bár szerintem, ha eddig nem történt túl nagy baj, akkor ilyen hatalmas tömegeket megmozdító kormányellenes megmozdulások után sem valószínű, hogy fog (nem sok emberen látni maszkot). Legalábbis a grafikonokból az jön, le, hogy ott is végigsöpört a járvány.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35457) pw12345 válasza Parci (#35454) üzenetére


pw12345
aktív tag

Azt nézted, hogy Fertő u. 1/D :F
Ahogy nézed :DDD

(#35458) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#35459) Lauda válasza szabi__memo (#35458) üzenetére


Lauda
félisten

Várható volt azok után, amit művelt velük szeretett kormányunk.

[ Szerkesztve ]

(#35460) pw12345 válasza Parci (#35454) üzenetére


pw12345
aktív tag

Vélemények: [link] ;)

(#35461) Kékes525 válasza pw12345 (#35460) üzenetére


Kékes525
félisten

Ugyanaz, de ez drágább (20 db. 7.580 Ft).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35462) nubreed válasza szabi__memo (#35458) üzenetére


nubreed
veterán

De a magyar egészségügy világszínvonalú ugye? :U Na meglátjuk most szeptembertől azt a világszínvonalt. Valószínűsítem, hogy a 2. hullám durvább lesz. Vajon meddig tud még a kormány pofátlanul az emberek képébe hazudni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35463) szabi__memo válasza nubreed (#35462) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amíg hagyjuk

(#35464) Ajándékok válasza Kékes525 (#35461) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ön és közvédelem szempontjából mi a különbség a normál orvosi maszk és a teljes arc előtt lévő átlátszó műanyag lemez között?
A köhögést és társait a műanyag lap is megfogja!?
Milyen kombináció az optimális a kényelemet és biztonságot is figyelembe véve?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#35465) Lauda válasza Kékes525 (#35461) üzenetére


Lauda
félisten

A másik linkelt termék 20db-os csomag, emiatt jön ki a darabár kedvezőbbre.

(#35466) pw12345 válasza Kékes525 (#35461) üzenetére


pw12345
aktív tag

Persze, hogy drágább, más kiszerelés.
Pont, azért tettem fel, mert ua., hogy lássa a véleményeket, amikre sokat nem szabad adni. Nemrég szoptam be egy billentyűzettel, hogy ú, de frankó, milyen tuti, csak, azt hagyták ki, hogy az a hun kiosztás, annyiban hun, hogy rajta vannak a karakterek (már amelyik) egy akármilyen kiosztáson. Fotókon, YT-on meg csak us verzió van. A sok hibátlan darabból sikerült egy billentyűhibás selejtet kifognom. Ennyit a kommentekről. :U

(#35464) Ajándékok
Arcpajzsnak hívják és eredetileg barkácsoláshoz van, hogy a forgács, meg a sitt ne verje ki a szemed. A turhából/szuszogásból is megfog valamennyit, de nem erre találták ki.
A korábban 1-2 ezres, vastag, robusztus (akkor kellett volna venni), barkácsáruházakban kapható verzió az igazi. Ezek a vékony, rövid, fólia vackok, amiket neked kell összerakni és elvágja a kezed rablás és tényleg csak a covidra jó, ne kezdj benne hornyot vésni! Kell alá a maszk is, legalább egy sebészi, különben placebo.
Maszk nélkül legfeljebb a szemben állót védi a pajzsostól valamennyire, ha nem megy a klíma.

[ Szerkesztve ]

(#35467) Csatravi válasza Parci (#35454) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha megfelel a kínai certificate az EU-s helyett. Kérdés náluk mi a minőségi követelmény?
Vagyis inkább minőségi vagy mennyiségi az a követelmény?

(#35468) Rive válasza Ajándékok (#35464) üzenetére


Rive
veterán

Az arcpajzs ~ a védőszemüveg kevesebb védelmet nyújtó, de nehezebben bepárásodó és kényelmesebb változata. Civil használatban olyan munkahelyen van valamennyi értelme, ahol sokat beszélnek az emberhez: közelről, tulkok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35469) szabi__memo válasza Csatravi (#35467) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Követelmény? Hogy el lehessen adni

(#35470) Jablocskov válasza Parci (#35454) üzenetére


Jablocskov
tag

Pont tőlük vettem eddig a leghitványabb maszkot. Semmiképp nem ajánlom. :(

(#35471) Parci válasza Jablocskov (#35470) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, köszi, erre lettem volna kíváncsi. a saját oldalukon a termék alatti kommentek, amit az alkalmazottakkal irattak első nap, nem sokat érnek.

szeretnék ffp2-es maszkot, nem 900 ft/db körüli áron, normálisat. ha bárki tud, mert vett, használt, nem szakad le a pánt egy nap alatt stb., szóljon.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35472) Kékes525 válasza Parci (#35471) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyet keress:



Lehet, hogy amit linkeltél az ilyen. Remélem a tanúsítványok nem hamisítványok, mert akkor az FDA garancia a hatékonyságra. Tartós, az biztos, tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35473) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

A héten sokat töltöttem a Balatonon és amit tapasztaltam a strandokon, a sűrűbb szórakozási pontokon, ahol egymás hegyén hátán vannak a büfék, koktél bárok, éttermek...stb, nevezzük őket a nyaralók "belvárosának", nem sok jót tudok elmondani a koronavírus elleni hatékony, fegyelmezett polgári védekezés mellett...tömve minden, tele emberekkel, 99%ban mindenki szarik a koronavírusra.Kivétel a nagyobb multi áruházak, ott még mindig figyelnek egymásra az emberek. Számomra hihetetlen, de tele van a part németekkel és oroszokkal is találkozunk... Ha ez azért ok, mert minden a szabad ég alatt van, akkor én kérek elnézést.
Szerintem ennek meglesz még a böjtje...csak könyörgöm, az iskolákat ne zárják be!!!Az a gyerekeknek felér egy javíthatatlan katasztrófával...

[ Szerkesztve ]

(#35474) Micsurin válasza ProEvoFan (#35473) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nagyon egyet értek a végével, végre jönnek be szaktárgyaim a javarészét esélytelen online megtartani khm egyedül megtanulni itthon.

És akkor egy általános iskolásról nem beszéltünk.
Félek a most szerzett végzettség pár év múlva igen igen nagy hátrány lesz konkrétan Gábor Dénes szint...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35475) Ezekiell válasza ProEvoFan (#35473) üzenetére


Ezekiell
veterán

csak könyörgöm, az iskolákat ne zárják be!

Ehhez kellene most felelősen viselkedni, dehát látod...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35476) szabi__memo válasza Micsurin (#35474) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#35477) forceberg válasza Ezekiell (#35475) üzenetére


forceberg
veterán

Még mindig itt tartunk, még nem men át a lábakon az a bizonyos IFA... :N
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35478) Ezekiell válasza forceberg (#35477) üzenetére


Ezekiell
veterán

Amikor meg majd bezárják az iskolákat, akkor meg majd fel lesznek háborodva a népek (bár remélem, ez nem jön el, és ha el is jön, akkor is azért, mert végképp szükséges, szóval csak az utolsó lehetséges pillanatban).
Összekötni a kettőt (mostani viselkedés és iskolabezárás) meg végképp nem fogja a Zátlagjóska.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35479) Lauda válasza ProEvoFan (#35473) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha 1-2 héten belül nem lesz robbanásszerű esetszámnövekedés, akkor azért arra is kapunk egy választ, hogy mennyire problémás ez a koronavírus. Természetesen nem csak a magyar számokra gondolok, azoknak én nem hiszek. Gyanítom nem csak nálunk van ez amit a kamerákon látni és például te is tapasztaltál a strandokon. Ha nem ugrik el nagyon a járvány európában, akkor szerintem annyira azért nincs nagy baj.

[ Szerkesztve ]

(#35480) szabi__memo válasza Lauda (#35479) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De hiszen mindenhol több hónapos rekordok dőlnek meg, még itthon is. Milyen robbanásszerűt vársz? Súlyosabbat mint ami eddig volt??

[ Szerkesztve ]

(#35481) Sped válasza ProEvoFan (#35473) üzenetére


Sped
aktív tag

És látod, ennek ellenére csak nem akar jobban terjedni ez a vírus... naponta több millió kontakt azemberek között,és vanpár tíz fertőzött. Lassan el kéne már ezt engedni.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35482) rushty


rushty
senior tag

Importált [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#35483) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Az iskola témához.
Már nem tudom, hogy pár napja itt, a "komolyan" topikban, vagy máshol futottam bele az eredetibe, de most a 888.hu fordításában itt a Harvard tanulmánya a gyerekek szerepéről, árnyalni a képet.

(#35484) szabi__memo válasza Sped (#35481) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valószínű jobban kellene informálódnod

(#35485) Lauda válasza szabi__memo (#35480) üzenetére


Lauda
félisten

Nem várok semmit. Az egy dolog, hogy megdőlnek az eddigi számok. Számomra az a logikus, hogy ha ilyen fertőző a covid, akkor az ilyen képeket és híreket látva/olvasva a napi új esetszámoknak a többszörösének kellene lennie. Sajnos a magyar számok mese habbal, mivel alig tesztelnek/kutatnak kontaktot. Bár ha durván elszabadulna a járvány és lenne napi többszáz/ezer új eset és lenne emiatt sok súlyos eset is, arról azért hallanánk máshonnan is. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#35486) szabi__memo válasza Lauda (#35485) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mivel a nyár visszafogja ezért érthető. De még így is növekszik ahogy az emberek egyre jobban lazítanak. De igen, kiderül ősszel

(#35487) Sped válasza szabi__memo (#35484) üzenetére


Sped
aktív tag

Magyarországról beszélek, miután ő is az országról beszélt.
Napi 40-50 fertőzés sok? Nevetségesen kevés egy 10 milliós országban. Túl nagy kárt okozunk magunknak, ha újabb szigorításba kezdünk. így is itt a legnagyobb a gazdasági visszaesés.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35488) Gsx-rr válasza szabi__memo (#35486) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mit fog vissza?

(#35489) szabi__memo válasza Gsx-rr (#35488) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amiről szó van?

(#35490) Lauda válasza szabi__memo (#35486) üzenetére


Lauda
félisten

Honnan indult ez a gondolatod, hogy a nyár visszafogja?

(#35491) szabi__memo válasza Lauda (#35490) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Onnan hogy most lejebb van, törvényszerűen.

(#35492) Lauda válasza szabi__memo (#35491) üzenetére


Lauda
félisten

:Y

(#35493) Csatravi válasza Sped (#35481) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tudod mikor így működik akkor nem is lesz nagy szám.
Emberke rosszul lesz de nagyon (De csak ha nagyon!) akkor csinálnak nála tesztet. Kiderül, hogy elkapta a nyavalyát. Erre az illetékes szervek jó esetben csinálnak kontaktkutatást.
Úgy ímmel-ámmal. Felderítenek pár kontaktot akiket karanténba küldenek. Teszt az nuku. Ezek az emberek a karanténosok létszámát növelik. Ha valamelyiknek kezd "kilógni a bele" akkor letesztelik őt is. Ha pozitív lett akkor felkerül a fertőzöttek listájára. Viszont ha egy karanténos fertőzött de tünetek nélkül van akkor nem kerül fel a fertőzöttek listájára mert nem készült nála teszt. Így jó pár karanténos is lehet aki fertőzött lehet de csak karanténos státuszba van sorolva.
Szóval, kommunikált szám és a valós adatok jó messze lehetnek egymástól. Szerintem.

(#35494) Lauda válasza Csatravi (#35493) üzenetére


Lauda
félisten

Konkrétumok nélkül. Adott egy intézmény. Az intézményben találnak pozitívot (nem tudom hogy sikerült), az intézmény dolgozóit tesztelik és megfigyelés alá helyezik. A családtagjaikkal kapcsolatban semmi. Sem kikérdezés, sem megfigyelés, sem karantén, sem semmi. Még addig sem, míg megjönnek a teszt eredmények. Ebből áll itthon a kontaktkutatás.

szerk: Több különböző intézménynél is ez történt, ettől még az ország más részén máshogy is történhet természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#35495) szabi__memo válasza Lauda (#35494) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az már szerintem csoda ha a dolgozókat letesztelik, szerintem nem is ez az általános

(#35496) Lauda válasza szabi__memo (#35495) üzenetére


Lauda
félisten

Így végképp nem értem a hivatkozásodat az itthoni esetszámok növekedésére.

(#35497) szabi__memo válasza Lauda (#35496) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért? Hol a probléma??

Más.
Dél Korea szigorít

(#35498) Csatravi válasza Lauda (#35494) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem véletlen írtam amit írtam. Szerintem nálunk a kontaktkutatás és azt követő procedúra a lónak a ....... egyenlő.

(#35499) Lauda válasza szabi__memo (#35497) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem látod, én nem fektetek ebbe energiát.

(#35498) Csatravi :(

(#35500) Csatravi


Csatravi
senior tag

Napi jelentés :)
Hét napon keresztül minden este ez megy. Ha a fele mindig más ember akkor is jó sok ember megfordul itt.
[link] webcam
[kép]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.