Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35551) Rive válasza Gsx-rr (#35512) üzenetére


Rive
veterán

Ha azonos lakosságú országnál azonos időjárási körülmények között azonos időtartam alatt az egyik helyen 85 000 a másik helyen 5000 megbetegedést regisztráltak. Akkor miért befolyásolja az időjárás a vírus terjedését?

Ebben két dolog keveredik. Egyik a napi új esetszám leginkább az aktív betegek számától függ: sok fertőző sok embert tud megfertőzni.
A másik, amiben számít a nyár // időjárás, az a sokat emlegetett R érték. Az R0 fix, de az effektív R sok dologtól függ - összefoglalva ~ annyit tesz, hogy a betegek száma növekedik-e vagy csökken, és: milyen tempóban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35552) janos1988 válasza szabi__memo (#35543) üzenetére


janos1988
addikt

Tőlem még messzebb állnak az összeesküvés elméletek, mint Makó vezér Jeruzsálemtől. Most egy ilyen trend van úgy látszik, hogy többet (kell) tesztelnek a külföldről visszatérő nyaralók körében (?).

Az elmúlt két hétben Magyarországon 400-al nőtt az fertőzöttek száma, egy ~9 700 000 fős országban. Ebből már kezdenek pánikhangulatot kovácsolni megint. Ez most teljesen mindegy, hogy véletlenszerűen vagy csak a külföldről haza érkezőket tesztelik vagy vegyesen kell értelmezni ezeket a számokat, akkor is édeskevés kb. ~150 családról van szó. Na most, ha véletlenszerűen tesztelnek embereket és/vagy akik kórházba vannak irányítva tesztelésre a tünetek gyanúja miatt, és ha ezek azok akik nem utaztak sehova sem, akkor ez is csak azt bizonyítja, hogy a vírus igen csak jelen van az életünkben, nem csökken, nem nő, hanem itt van és fertőz (ezért kellene sokkal, de sokkal többet tesztelni, hogy több adat álljon rendelkezésre). De ha meg ez az esetszám csak a külföldről hazatérő nyaralókat tükrözi akkor meg csak gondoljunk bele, hogy két hét alatt csak kb. 150 család nyaralt külföldön? Szerinted reális? Hol van a többi több ezer család akik hazajöttek? Ha meg a kettő együtt akkor meg végképp kijelenthető, hogy picsafüst ez a 400 fő, mindenki nyugodjon le. Lehet jönni Horvátországgal, hogy "fénysebességgel" terjed a vírus egy ~4 000 000 lakosú országban, de ez a fénysebesség az elmúlt két hét adatait elnézve 1 850 azonosított eset két hét alatt. Nem két nap alatt, mert akkor már én is azt mondom, hogy baj van, hanem két hét alatt, elhunytak száma 9 fő. Egy olyan országban ahol csak 180 000 német nyaral(t). És merő véletlen lenne, hogy az utóbbi időkben egyre többet tesztelnek a horvátok (na lám, na lám...) És ha már a németekről van szó, akkor egy gyors statisztika az elmúlt két hétből: 11 000 új fertőzött és 50 halott, lakosság ~83 000 000 fő. És még egyszer kihangsúlyozom, hogy Németország, ahol ingyen tesztelik a horvátból hazatérőket (~180 000 fő). Kell még több statisztikával bemutatni, hogy mennyire fölösleges a pánikhangulat keltés?

Hazánkban hatan hunytak el, legalábbis amit a vírus számlájára írnak. Hivatalos oldalt megnézve megint csak azt látjuk, hogy idős, krónikus betegek. Pont a veszélyezettet korosztály, akikre egy szimpla megfázás is veszélyes.

Egy szó, mint száz. Amit a hírekből és a médiákból hallunk (a vészesen gyorsan és az egy éve terjedő megállíthatatlan vírusról), akkor itt szeptember végére nagyon cudar statisztikákat kell ennek a vírusnak produkálni elhalálozás terén és nem néhány fő plusz, hanem többszöröződnie kell(ene) a statisztikáknak. Ne legyen igazuk!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35553) pjen válasza Kékes525 (#35550) üzenetére


pjen
félisten

"Sehol nem erősíti. Mindenhol visszafogja"33548

(#35554) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Nem tudom, hogy volt róla szó vagy sem, de egy igencsak érdekes csoportot követek a facebookon kiváncsiságból.

"Normális élethez ragaszkodók"

Hogy is mondjam, na. :D

(#35555) Corleone33 válasza janos1988 (#35552) üzenetére


Corleone33
aktív tag

hogy is mondta anno egy híres diktátor? "Csak azokat a statisztikákat hiszem el, amiket én hamisítottam"

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#35556) Lauda válasza szabi__memo (#35535) üzenetére


Lauda
félisten

Visszaesett a nyár miatt, majd ugyanúgy nyáron elkezdett "csúcsokat dönteni" a fertőzöttek száma úgy, hogy a nyár visszafogja. Vagy most azt szeretnéd ebből kihozni, hogy a nyár visszafogja, de még így is csúcsokat dönt a fertőzöttek száma. Nekem van ebben egy jó adag fantázia is, de végülis a te dolgod.

Egy valami szerintem biztos. Ha itt 1-2 héten belül nem lesz káosz, akkor azt hiszem el lett túlozva ez a koronavírus téma. Emberek ezrével egymás seggében, ennek kell, hogy következménye legyen a járvány terjedésének szempontjából.

(#35557) szabi__memo válasza Lauda (#35556) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért érzed fantáziának mert nem tudod szétválasztani amit szét kellene.
Vannak tények. Leírtam. Kékes525 is leírta. Ezek egy része pl fizikai/biológiai törvényszerűségek. De az kéne végre felfogni, hogy ezek egy többparaméteres egyenletnek csak részei. Úgy látom nem sikerül

(#35558) pw12345 válasza Lauda (#35556) üzenetére


pw12345
aktív tag

Jó lesz az iskolakezdés + 3-4 7-re is, amikor a nebulók végiglátogatták a nagyit, meg a papit...

Amúgy a nap száma 22 + 2 "nyertes".

(#35554)Hawk1979
Mikor volt itt normális élet én nem emléxek...
Amikor nincs korona, akkor a migróktól rettegek, meg, hogy bemászik az ablakon a Soros. :U JAJ BM ITT VAN! :Y Ja, csak egy betörő...

(#35559) Parci válasza Lauda (#35556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy 1-2 héten belül bármi kiugró lesz. de nem is reális akkorra várni. majd novemberben, sőt, januárban. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35560) pjen válasza szabi__memo (#35557) üzenetére


pjen
félisten

Állandóan íród,hogy vannak tények,de nem bizonyítod semmivel.Az élet viszont valami egész mást bizonyít.Kékes 525 azért nem teljesen azt írta amit Te.

(#35561) Lauda válasza Parci (#35559) üzenetére


Lauda
félisten

Miért nem reális? A balaton megtelt gyakorlatilag az utóbbi hónapokban, a népszerűbb termáfürdők és látványosságok szintén zsúfolásig folyamatosan. Ennek szerintem jelentkeznie kellene a járvány mértékében. ;)

(#35562) dobolan válasza Corleone33 (#35555) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez W. Churchill-től származik, csak a pontosítás kedvéért.

(#35563) szabi__memo válasza pjen (#35560) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mit kell bizonyítani? Hogy az uv káros a vírusokra, a páratartalom nem kedvező a terjedésnek vagy hogy az immunrendszer ilyenkor erősebb? Melyiket cáfolod?

(#35564) radi8tor válasza Lauda (#35561) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért mert összemossátok a tömeget a fertőző tömeggel. A kettő nagyon nem ugyanaz.
Attól hogy sokan állnak a lacipecsenye előtt a sorban még nem lesz Covidos mindenki. Előbb csípi meg őket egy darázs.

⭐ Stella

(#35565) Parci válasza Lauda (#35561) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valószínűleg fog is, de még mindig nagyon alacsony a bázis, amiről indulunk. ezen felül zárt térben szeret terjedni igazán, kiszáradt torkokban stb. emelkedni fog most is, folyamatosan fog, januárra elég zord lehet a helyzet -- amúgy is az szokott lenni, korona nélkül is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35566) pjen válasza szabi__memo (#35563) üzenetére


pjen
félisten

Nem én cáfolom,az élet.Már számtalanszor leírtam,kezdem únni.Cse ,ukrán,román,horvát,német,mindenhol nyár van fokozott UV.A fertőzések mégis drasztikusan emelkednek.Floridában szinte mindíg süt a nap,több is az UV mint kéne mégis rakás fertőzött.Szerintem inkább Neked kéne mondjuk számokkal alá támasztani a véleményedet.

(#35567) radi8tor válasza pjen (#35566) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De a súlyos esetek nem növekednek drasztikusan.
Naivitás azt gondolni hogy mindenki megússza hogy találkozzon ezzel a vírussal. De nem mindegy hogy tél végén amikor gyenge az immunrendszer vagy nyáron találkozik vele amikor elvileg toppon van az immunrendszer.

⭐ Stella

(#35568) Lauda válasza Parci (#35565) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#35569) pjen válasza radi8tor (#35567) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz. :)

(#35570) szabi__memo válasza pjen (#35566) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ne zavarjon meg az a tény se hogy mindenhol növekszik, de mindenhol visszaesett, tehát van hova

(#35571) envagyok válasza pw12345 (#35558) üzenetére


envagyok
veterán

+3-4 hét mire elkezd nőni a halálozási statisztika.

Ez a baj ezzel a vírussal.
Elkapod, 1 hétig semmi, aztán lázad lesz, köhögsz, azt hiszed megfáztál. Utána javul is az állapotod (a leírások szerint) azt hiszed meggyógyultál, és kb 3 hét mire kórház lesz belőle.
Ezért a statisztikák a 3-4 héttel ezelőtti állapotot mutatják....

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35572) pjen válasza szabi__memo (#35570) üzenetére


pjen
félisten

De messze nem arányosan növekszik,pedig az UV nagyrészt ugyanannyi mint nálunk.Romániába,Ukrajnába a túristák se hurcolták be,UV van bőven,akkor mért is nem csökken?Viszont növekszik,lehet ott nem úgy süt a nap. :)

(#35573) radi8tor válasza pjen (#35572) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegyük hozzá hogy az idei időjárás botrányosan rossz volt. Sokkal több hűvös este volt, sokkal több eső, stb mint az átlagos években.
De szerintem a klímázás amit nyomatnak a bevásárló központokban sokkal károsabb a járvány megfékezésére mint mondjuk a social distancing. Bemész a melegből izzadtan aztán fújja a nyakadba a hideget a klíma. Maszk miatt meleg az arcod de hideg a nyakad.

⭐ Stella

(#35574) pjen válasza radi8tor (#35573) üzenetére


pjen
félisten

Amelyik bevásárlóba én járok ott vagy nem megy a klíma,vagy ha megy szinte észrevehetetlen.Lehet,hogy egészségügyi okokból?Én azt hittem csak spórolnak. :) ;]

(#35575) pw12345 válasza Lauda (#35561) üzenetére


pw12345
aktív tag

Szennyvíz adatokból úgyis látszik, ha robban majd. Eddig is úgy gondoltam, hogy a kölykök jobban terjesztik.
Nemrég linkelte valaki, hogy 1000x-es bennük a vírusszám, mint egy citokinviharral küzdő haldoklóban + még tüsszögnek és folyik az orruk (felnőttekkel ellentétben). Arról is volt szó mennyit számít a bejutó vírusszám. Lehet a sok hülye napozó, fesztiválozó felnőtt smafu, ahhoz képest, ha elindul a suli. :W
Ráadásul volt 3 5 hónapjuk felkészülni, egyes padokat beszerválni
(ja, hogy pénz? minden baromságra van, ami felesleges), beplexizni,
kifesteni :U , szellőző, hangszóró és kamerarendszert kiépíteni, WC-ket átépíteni, ne adj Isten gatyába rázni a távoktatást, ehhez képest xart sem csináltak, így megyünk neki a tanévnek. :C Halkan jegyzem meg, hogy ezek nagy része covid nélkül is alap lenne...
A suli WC-kben tarolni fog, hiába ücsörögnének a termekben szkafanderben a srácok, ha menni kő, akkor menni kő!
Nem tudom volt-e már szó róla, hogy sokan nem szoktak kezet mosni
sza...
VOLT! :((
OK, nyugi, csak kérdeztem. :R

(#35571) envagyok
Hát + ja. :K

(#35573) radi8tor
+1
De már tavasszal ugattak, hogy nem kellene klímázni. :(((
Főleg, hogy a légáram is hordja a vírust.
Amerre én járok (bámul a világ) vegyesen döngetik/meg lehet rohadni,
egy plázán, de, akár egy üzleten belül is. Covid nélkül kész tüdőbaj. :((
Van, ahol meg őrült huzat van, de a hűtést nem tolják rá: tuti megfázás.
B-hatod a maszkot, mert orrmelléknél a mennyezeti klíma (az Isten... áldja meg, aki kitalálta) befújja, azt is, amelyiken van orrcsipesz. :W

[ Szerkesztve ]

(#35576) szabi__memo válasza pjen (#35572) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyéb paraméterek... Egyrészt igen, nem ugyanaz az időjárás a hegyekben meg az Adrián. Nem ugyanazok a szabályok. Nem ugyanaz a népesség. Nem ugyanúgy tesztelnek. Gondolom még pár tucatot lehetne találni.

Arról nem beszélve hogy tavasszal is mindenhol máshogy terjedt. Ettől még a nyár csökkenti a terjedést

[ Szerkesztve ]

(#35577) kuk@c válasza Kékes525 (#35537) üzenetére


kuk@c
tag

Viszont a terjedésnek kedvez:
1. A strandokon zsúfoltság van.
2. Kifáradtunk a védekezésben és elhanyagoljuk azt.

Körös-torok, Csongrád

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#35578) F34R válasza radi8tor (#35567) üzenetére


F34R
nagyúr

Attol fugg. nekem autoimmun pajzsmirigy gyulladasom van, ami a leginkabb nyaron jon elo eroteljesen. Ha ez gyengiti az immunrendszert akkor nyaron sem akarok vele talalkozni. :D

(#35579) Stanlee


Stanlee
őstag

Nemeteknel marcius kozepen volt csucson a napi fertozesszam, 4-5000 fertozott/nap, kb. 30 ezer/het. A halalozasok maximuma 3-4 hetre ra volt 1700, ill. 1600 fo/het. Egy honapja kb. 2500 fo/het fertozottnel voltunk, most tartunk 30 halottnal hetente - elgondolkodtato.

A nemetek marcius elejen heti 130 ezer tesztet vegeztek, kb. 6%-os pozitiv eredmennyel, majd aprilis elso hetere ez az ertek felment 410 ezer teszt / 9% pozitivra, ami nagyon jo, mert azt mutatja, hogy marciusban es aprilisban tenyleg tobb volt a fertozott, de aztan hiaba maradt a 350-400 ezer teszt / het, folyamatosan csokkent a pozitivak erteke, ami a vegen lement 0,6%-ra. Most hiaba keszitenek hetente 850 ezer tesztet, 1% alatt van meg mindig a pozitiv tesztek aranya.

A bajom az egesszel az hogy nem keszitenek normalis statisztikai mutatokat, es nem kozlik azokat, hanem bedobnak egy szamot (napi uj fertozottek szama), de nem teszik melle, hogy ossz populaciora vetitve ez mit jelent. Akar osszehasonlitva a marciusi es aprilisi ertekekkel is es, nem csak ilyen egyszeru mutatora gondolok, hogy pozitiv fertozott 100000 fore vetitve, mert az bullshit. Ugyanigy az r ertek is bullshit, mert most amikor marcius kozepehez kepest nagyjabol negyszeres heti tesztszam es negyedakkora fertozesszam, mellett magasabb az r szam, mint akkoriban, amikor hullottak az emberek mint a legyek, akkor ott valami nagy baj van a mutatoval...

Az en szubjektiv velemenyem az, hogy nagyon egyszeru szamokkal probaljak az egesz tarsadalmat megetetni - mindenhol.

Mielott ugyis letamadnak, nem azt mondom, hogy nincs virus, meg nem azt mondom, hogy nem betegszenek meg az emberek tole, halnak meg vagy lesznek egyeseknek szovodmenyeik, de azert az se igaz, hogy a virustol mindenki meghal, vagy nyomorekka valik. A helyen kell kezelni, de azert nem szabad mindent ennek alavetni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35580) nobela


nobela
senior tag

Tegnap és tegnapelőtt a Velencei-tónál voltam (két különböző, fizetős strandon).

A távolságtartás meglepően jól működött, csak a "prosztó" lángososnál álltak egymás nyakában az emberek, de alapvetően mindenki vigyázott a másfél méterre.

A vízbe ki/be menetelkor is többnyire előzékenyen megvárták amíg a másik végez, és csak azután indultak el.

Viszont! Én nyáron még ennyi köhögő/tüsszögő/orrot fújó embert nem láttam.

Nyilván nem tömegekről beszélünk de azért 3-4 esetben jól megfigyelhető volt. Ha valahol ilyet láttam már költöztem is tovább :DDD

Szerencsére a parton volt hely mindenkinek.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35581) perempe válasza Kékes525 (#35537) üzenetére


perempe
addikt

ez egy jó lista, de kiegészíteném:

-nyáron mennek szabadságra/üdülni inkább, nem télen,
-innen is mennek külföldre, és viszont,
-beindult újra a légiközlekedés.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35582) pjen


pjen
félisten

Nagyon megugrott a magyar koronavírus-fertőzöttek számaEgy nap alatt 52 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt két idős, krónikus beteg.Még szerencse,hogy az UV vissza fogja. :)

(#35583) DS39 válasza pjen (#35582) üzenetére


DS39
nagyúr

22 az új fertőzöttek száma.

(#35584) perempe válasza pjen (#35582) üzenetére


perempe
addikt

az UV a repülőgépekre nem hat.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35585) pjen válasza DS39 (#35583) üzenetére


pjen
félisten

Valóban 08,21 a dátum.

(#35586) Alex91 válasza pjen (#35582) üzenetére


Alex91
félisten

Azt nézd, hogy hányan vannak korházban! Azok száma szerencsére nem nagyon változik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35587) Lauda


Lauda
félisten

Tudományos célú beltéri koncertet rendeztek a vírus terjedésének vizsgálatára

Ennek a modellezésnek az eredményére kíváncsi leszek.

(#35588) weiss válasza dobolan (#35562) üzenetére


weiss
addikt

Fun fact: ez csak egy anekdota, soha nem jegyeztek fel tőle ilyet, senki sem tudja, honnan származik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35589) pw12345 válasza nobela (#35580) üzenetére


pw12345
aktív tag

"Én nyáron még ennyi köhögő/tüsszögő/orrot fújó embert nem láttam. "

Köszönhetően szorgos gazdáinknak, akik, ha esett, azért, ha nem, azért, ha fagyott, azért, ha nem (elszaporodtak a kártevők), azért panaszkodnak, erre hivatkozva adják aranyárban a felvásárlók a zöldség/gyümölcs árut. Érdekes, hogy a parlagfűből évről-évre rekordot sikerül nekik termelni. :(( Ezért láttál, annyi tüsszögőt (meg a hideg sör, és a klímázás miatt). A lakosságnak már 30%-a allergiás ami folyamatosan nő, egy idő után az is az lesz rá, aki korábban nem volt. :K
Jó, hogy legalább a pollenje ragacsos, így kiválóan le tudja szállítani
a covidot a hörgők mélyére...

(#35590) t72killer válasza pw12345 (#35589) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van némi kapcsolatom a mezőgazdasággal, a boltban fizetett ár nagyjából harmadát kapja a gazda.

A klímázást irtani kéne ahol csak lehet. 50évvel ezelőtt is volt nyár, mégse pusztultak bele a szüleink - és érdekes, mi is letudtunk kicsi gyerekkel 800km-es kocsikázást 37 fokban klíma nélkül (nyaralás előtt jöttünk rá, h javíthatatlan a kocsi klímája). Igencsak komoly energiapusztító és több szempontból eü kockázat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35591) Kékes525 válasza perempe (#35581) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35592) fatal` válasza t72killer (#35590) üzenetére


fatal`
titán

Egészségetekre. Én azért inkább nem dolgozom 38 fokban, ha nem muszáj. Kicsit túlzásnak érzem ezt.

Inkább a szeméttel való fűtést kéne tiltani, az sokat segítene a környezeten.

(#35593) radi8tor válasza fatal` (#35592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kocsiban dolgozol?
Egy jól megépített ház nem fog 27 fölé melegedni még tartós kánikula esetén sem. Az a baj hogy tesznek rá magasról mert majd a klíma lehűti.

⭐ Stella

(#35594) pw12345 válasza t72killer (#35590) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ne aggódj, nekem is van, (ezért írtam, hogy a felvásárló), de had ne fakadjak már sírva a termelők nyomorán, vágom, hogy szedik fel az uniós, kormányzati, agrárpiaci, hektáronkénti, vis maior (fagy volt, nincs barack, ja, mert 2m-es parlagfű van 10 éve a területen), meg egyéb támogatásokat, hogy az őstermelői adó kedvezményt ne említsem (pont idéntől variálták). Épp nincs kedvem parlagfű ültetvényes, műkörmösök javára sem segélykoncertet szervezni. :U

(#35595) S e t h válasza radi8tor (#35593) üzenetére


S e t h
nagyúr

Aki panelben lakik az meg így járt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35596) Lauda válasza t72killer (#35590) üzenetére


Lauda
félisten

Ráadásul a barlangban is eléltek az emberek és vadásztak az élelemre. Miért is használná ki az ember az intelligenciáját, a rendelkezésre álló eszközöket és tegye jobbá, kényelmesebbé az életét. Rossebnek mágnesvasút, húzta a vagont a gőzmozdony is. :F

(#35597) bigdady válasza Alex91 (#35586) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pontosan. Ennyit kell nézni csak hogy mennyi a kórházi ápolt. Az meg szinte semmi kb 60-70 fő az egész országból. Ez mutatja a jelenlegi helyzetet jól szerintem is. Időseket veszélyeztetteket védeni kell ennyi, többieknek hajrá

[ Szerkesztve ]

(#35598) forceberg válasza Lauda (#35596) üzenetére


forceberg
veterán

A bolygó szétbaxása nekem nem jelent egyet az intelligenciával.

(#35590) t72killer : ennyi, a klímázás nem létszükséglet, csupán a luxus...
Persze nekem is jobb 24°C RH50-ben aludni, mint 27°C RH60-70-ben.
Éltem pár évet DNy-i fekvésű panel 7. emeletén, klíma nélkül!
Sajnos a klímával hozzászoktatjuk magunkat, hogy ne kelljen elviselni a már-már kényelmetlen meleget.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35599) radi8tor válasza S e t h (#35595) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Röhögni fogsz van klímánk panelban 14 éve de kb 6-7 éve be se kapcsoltuk. Azóta sokkal jobban bírjuk a meleget.

bigdady: pontosan ezt mondta egy orvos akivel beszéltem. Az idősekre kell egyedül vigyázni a többi járulékos veszteség (fiatalok között is lehetnek krónikus betegek).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35600) fatal` válasza radi8tor (#35593) üzenetére


fatal`
titán

Nem, egy irodában, amit egész nap süt a nap.

Lakás dettó rohadt meleg. Bőven 30 fog fölé melegszik.

De szerintem ide se írjatok, hiszen bőven elvolt Internet és áram nélkül néhány ezer évig az emberiség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.