Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35151) Kékes525 válasza Gubu0101 (#35150) üzenetére


Kékes525
félisten

Első sorban nem a külföldiek veszélyesek, hanem a külföldről hazatérő magyarok. A külföldieknek sokkal kevesebb kontaktja van Magyarországon, mint a hazatérő magyaroknak, így a fertőzés terjesztésében is sokkal nagyobb szerepet játszanak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35152) Kékes525


Kékes525
félisten

Néhányan magasztalták a Svéd járványkezelést pár napja: [Teljes zsákutcának tűnik a különutas svéd járványkezelés]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35153) nubreed válasza Kékes525 (#35151) üzenetére


nubreed
veterán

Így van. Ezek az emberek hamarosan, 1-2 hét múlva kb. elkezdenek újra bejárni a munkahelyükre. (Feltételezem, hogy azok nyaralnak külföldön, akik nem vesztették el a munkát és ki tudták fizetni gond nélkül a nyaralást.) Ne adij isten, lehetnek köztük tünetmentes vagy nagyon enyhe tünetekkel rendelkező hordozók. Akik tömegközlekedéssel járnak, ott is terjeszthetik, munkahelyen zárt térben pedig pláne, simán tovább adják. A szintén külföldön, szüleikkel nyaraló gyerekekről nem is beszélve. Ugyanez a forgatókönyv. És a gyerekek talán még lazábban veszik a maszkhordás szabályait. Pluszba ezek rászabadulnak a tömegközlekedésre is, most szept. 1 -től.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35154) Ispy válasza radi8tor (#35149) üzenetére


Ispy
veterán

Múlt héten voltam állatorvosnál, nem volt rajta maszk, ma a dokin volt, az asszisztensen nem. Elég hektikus.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35155) Gubu0101 válasza Kékes525 (#35151) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,ezt kellett volna szabályozni valahogy.Mondjuk nem engedni haza ,csak 3 negatív tesztel meg kifelé is,ha már ennyire szabályoznak.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35156) Kékes525 válasza Ispy (#35154) üzenetére


Kékes525
félisten

A baj ezzel az, hogy aki nem hord maszkot az egy rosszul értelmezett szabadságjogával él. Ebben az embereknek nem szabad, hogy önálló, szabadon választható döntésük legyen, mert nemcsak magukat, hanem másokat is veszélyeztetnek ezzel a magatartással. A liberalizmus is azt mondja, hogy az ember személyes szabadsága addig tart, amíg azzal másokét nem korlátozza.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35157) Lauda válasza Ispy (#35154) üzenetére


Lauda
félisten

Nemrég jártam két orvosnál is, abból az egyiken volt maszk, a másikon és az asszisztenseken semmi. Persze az "sztk" bejáratánál hőmérés, kézfertőtlenítés, kötelezően maszk és csak kártyával mehetsz fel, mert egyszerre csak adott számú delikvens lehet egy rendelőnél. Bent a dokinál meg semmi senkin. Vicc az egész.

A fogorvoson és az asszisztensen júniusban még volt festőoverál és pajzs+maszk+szemüveg, júliusban már csak akkor volt rajt maszk és szemüveg, mikor kezelt, előtte és utána semmi.

[ Szerkesztve ]

(#35158) lacos001 válasza Lauda (#35157) üzenetére


lacos001
senior tag

És ez igy is fog maradni, amig be nem harangozzák, hogy tényleg vmi durva helyzet van a világban. Szerintem ez nem történt meg, mint irtam, számok-számok-számok és a hantázás vagy vmi ilyesmi....
Amig összevissza dolgok léteznek, mint korlátozás.....
Tudod, sulis-ovis sztorim...
Ha világjárvány van és jajjmeghalunk, jajj egészségügy, jajj az öregek, jajj mindenki, akkor a kötelezésnek legyen valami határozottabb vonzata.
Semmi ilyesmi nem történik....Lehet majd fog, mert jön a négyezredik hullám huszonhatodik része...

Tegnap feleségem volt szivultrahangon, terheléses vizsgálat is volt.
Maszk csak a dokin, aki ugye közel ment hozzá, aki mellette volt. Aszisztens és még akik mászkáltak dolgozók, senkin. Na nem mintha nem dumcsiztak volna kb 10 percet....
Rajta természetesen volt.
Hogy van ez? Csak sejtenek, tudnak valamit, pláne a dokik....

(#35159) Parci Akkor nem vágom ezt az egészet....Ki tudja? :D
Tök érthetetlen rengeteg minden.
1 dolog biztos, a nagy szines dobozbol üvöltő virus van kódolású ezerfajta szöveg...

[ Szerkesztve ]

(#35159) Parci válasza lacos001 (#35158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanúgy nem tudnak semmit, mint te vagy én

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35160) Lauda válasza lacos001 (#35158) üzenetére


Lauda
félisten

Össze-vissza hazudoznak és intézkednek. Az egészségügyről is míg a miniszterelnök azt nyiltakozza, hogy a magyar egészségügy, Európa egyik legfelkészültebb rendszere, addig az eurostatból az látszik, hogy Az EU-ban Magyarországon haltak meg a legtöbben megelőzhető betegségekben :U

(#35161) lacos001 válasza Lauda (#35160) üzenetére


lacos001
senior tag

Azt nem tudom tudod e, de Németországban élünk, csak az itteni dolgokról irok. Na meg Svájc és Franciaország, mert ide átjárkálunk (5-5km mind a kettő), ha nem is minden nap, de hetente többször. A hétvégéket e két országban töltjük általában.
Az itt tapasztaltakról irkálok, ettől függetlenül én figyelgetem mi történik Magyarországon is.
Van baj mindenhol :DDD

Nagy kutya megvan még? kutyás topik...ezer éve nem voltam ott....

[ Szerkesztve ]

(#35162) szkorhetz válasza nubreed (#35153) üzenetére


szkorhetz
őstag

Azért nyaralok Horvátországban és nem a Balatonon, mert ezt bírtam kifizetni és ezt minden poén nélkül mondom....

(#35163) forceberg válasza szkorhetz (#35162) üzenetére


forceberg
veterán

Ennyi, ráadásul legalább nem egy algatanyába lógatod a lábad, ahol bokáig érő vízben sem látod a lábujjad...

Egyébként lehet külföldön is tudatosan cselekedve nyaralni, aki meg kretén, az itthon még nagyobb kretén, mert otthon érzi magát :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35164) solfilo


solfilo
veterán

Vajon mikor kerülnek fel a 33. heti szennyvíz adatok? A 32. hetet felrakták 08.10-én.
Itt kerestem: [link]

solfilo

(#35165) Sped válasza Gubu0101 (#35143) üzenetére


Sped
aktív tag

Vicces ez az állandó rémisztgetés, hogy majd ekkor meg akkor jön a hullám... És? Lesz majd megint napi 100 fertőzött? 10 milliós országban élünk, észre se lehet venni. Ha nem szeptemberben jön, vmiért, akkor majd októberben, ha nem akkor, majd novemberben és mindig meg van indokolva, hogy miért pont akkor.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35166) perempe


perempe
addikt

Most újpesti jégkorongozókról olvashatunk [link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35167) Sped válasza Asbee (#35136) üzenetére


Sped
aktív tag

Most komolyan, 62 000 súlyos beteg miatt őrült meg a világ?
7 800 000 000 emberből. :W :W :W

24 ezren hallnak meg NAPONTA éhezés következtében. Ébresztő.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35168) Rage47 válasza Sped (#35167) üzenetére


Rage47
veterán

csak azért ennyi, mert korlátozások vannak, ha mindenki élne úgy, mint eddig, akkor lenne jóval több

(#35169) nubreed válasza Sped (#35167) üzenetére


nubreed
veterán

Már megint egy ilyen demagóg megjegyzés. Az megvan, hogy a Covidnak 10-szer nagyobb a halálozása, mint a szezonális influenzának? És még ugyan kutatják, gyűlnek az adatok, de az látszik, hogy elég sok jelentős egészség károsító hatása van hosszú távon, eddig amit feljegyeztek vele kapcsolatban az pl. vese, agy és szív -károsító hatás, többek között. Lehet, hogy nem hal bele aki elkapja, de a hosszútávú szövődményeit egy egész életen át nyögni fogja ha úgy alakul.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35170) forceberg válasza Rage47 (#35168) üzenetére


forceberg
veterán

Ja, aztán akik ezt nem képesek megérteni, hogy a korlátozások miatt ennyi(vagy ha Vuhan nem zár be, akkor mi lenne? ), azok simán aláírhatnak hitelszerződést a bankfiókban... :W

Az éhezésben meghalók jó részét meg olyan helyre szülték, ahol nem adottak a feltételek a méltóságos emberi élethez.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35171) Ezekiell válasza Sped (#35167) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerintem kicsit félreérted, 62000 jelenleg, nem összesen. Eddig pl csak az USAban 170ezren haltak bele.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35172) Ispy válasza Sped (#35165) üzenetére


Ispy
veterán

Az ugye megvan, hogy ezek a számok a felderített esetek? Tehat ha nálunk 100 van naponta, akkor az simán lehet 1000 vagy 2000, és mindez szigorításokkal. Ráadásul most jön az iskola meg a hideg, amikor könnyebben fog terjedni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35173) Ajándékok válasza Rage47 (#35168) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem ennyi. Ennyi a hivatalos adat. Az olaszok szerint ennek többszöröse is lehet.

#35167 Sped:
Ha nem őrül meg a világ, akkor 20 legközelebbi rokonod, ismerősöd közül 1 garantáltan halott. Néhány élete végéig gyógyszert szed. Néhány egyszerűen csak kevesebbre képes, mint korábban. Ezt szeretnéd? Ha kiválaszthatnád a közeli rokonaid közül ... ki legyen a halott? Válassz, vagy hord tovább a maszkot!

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#35174) Rage47 válasza Ajándékok (#35173) üzenetére


Rage47
veterán

Amúgy ilyen keményen kéne rekálmozni, mert máshogy nem veszik komolyan az emberek. :(

(#35175) Sped válasza Ajándékok (#35173) üzenetére


Sped
aktív tag

Ne gyere már ezzel a demagóg faszsággal. Úgy csinálsz mintha nem lenne más halálos betegség a világon csak a COVID (ami elég enyhe, pár százalékos halálozással, ráadásul ezek kétharmada 70 év fölötti, akikre amúgy is minden nyavaja veszélyesebb, nincs új a nap alatt). Maszkot hordom ahol muszáj, ne aggódj (meg ha nem hagyom otthon).

(#35172) Ispy
Persze, jóval több van, ezért a halálozási mutató sokkal alacsonyabb, mint aminek most látszik.

(#35171) Ezekiell
Valóban, ezért korrigálok. 782 ezer halott van, éhhalált pedig 9 millióan halltak tavaly. Persze, ez a vírus a jól táplált fejlett világban is elvisz pár embert, ezért muszáj a cselekvés látszatát kelteni. Hogy Ázsiában és Afrikában szemetet esznek az emberek az senkit nem érdekel. Nekik meg aztán tökmindegy, milyen vírus pusztít, így is úgy is halálra vannak ítélve.

(#35169) nubreed
Nem tízszeres, ez hazugság. Pontosan senki nem tudja.
Mai stat alapján 3,5% körül van a halálozás, ha pedig tízszer ennyi a valódi fertőzés szám, akkor elhanyagolható.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35176) Ispy válasza Sped (#35175) üzenetére


Ispy
veterán

Múltkor olvastam egy cikket, hogy Dél Ázsiában van kb. 400 millió gyerek, akik olyan szintű ólomszennyezést szenvedtek már, hogy orvosi beavatkozás lenne szükséges. Szóval a világ nagy része egy büzölgő pöcegödör, de ennek semmi köze egy virushelyzethez, mert annak mindenki ki van téve, mindegy hová született.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35177) Ajándékok válasza Sped (#35175) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az érzelmekre próbálok hatni, mert a számokat nem érted.
Ha mégis, amit írtam, nagyságrendileg valós számok.
Ha mégis, ez ~100 millió halottat jelent a világ "megőrülése nélkül" és sok száz millió maradandóan károsodott embert.
Nem csak maszk hordással tudsz tenni ellene. Az is segítene, ha nem terjesztenéd a butaságot.

Amit Te csinálsz, az kb ez:
korlátozás: ne együnk mérget
Te: ilyen felesleges korlátozás. Sokkal többen halnak éhen.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#35178) Ispy válasza Sped (#35175) üzenetére


Ispy
veterán

Na meg a múltkor írták, hogy egész bennszülött törzsek fognak kihalni a járvány miatt Brazíliában, ha már a jól fejlett táplált világ nem izgat.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35179) Asbee válasza Rage47 (#35168) üzenetére


Asbee
veterán

Azokra gondolsz, hogy lényegében mindenki azt csinál amit akar?

(#35180) Stanlee válasza lacos001 (#35161) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha lenne fertozott a virusellenes tuntetesrol, mar mindegyik media arrol irna, mert kell nekik es a politikanak is egy ilyen hir, mint egy falat kenyer. Idoben mar annyinal tartunk, hogy a legtobbon ki kellett volna jonnie a tuneteknek.

A masik, hogy a Gesundheitsamt-nal nincs eleg ember a kontaktkutatasra, igy nem is tudjak visszafejteni, hogy kitol kaphatta el a delikvens a fertozest.

En is benne voltam abban az adagban, akiket 2 hete teszteltek a bajoroknal es kedden hivott egy faszi, hogy negativ az eredmeny es kerem-e postan vagy e-mailben is? Mondom ja. Akkor keri az adataimat. Sorry? szepen olvashatoan kitoltottem az adatlapot, ill. beregisztraltam az allami corona-warn app-be a tesztemet, hogy hogy onnan nem tudjak leolvasni? Hat ize, en nem toltottem ki az adatlapot. jovan, ennyit errol meg Soderrol. Ennyit er az egesz, egy nagy semmit.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35181) p76


p76
senior tag

(#35182) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi értelme van úgy boltot nyitni, hogy nem lehet vásárolni :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35183) nubreed válasza Sped (#35175) üzenetére


nubreed
veterán

Valóban nem tízszeres, összekevertem egy másik számmal a mortality ratet. A többi ettől még igaz amit írtam. A helyesbítés: [link]

COVID-19: There have been approximately 781,575 deaths reported worldwide. In the U.S, 171,833 people have died of COVID-19, as of August 19, 2020.*

Flu: The World Health Organization estimates that 290,000 to 650,000 people die of flu-related causes every year worldwide.

De azt ne feledjük el, hogy a COVID-19 -nek még koránt sincs vége (és NYÁR van), nap mint nap megy fel az esetszám és a halottak száma, és senki nem tudja megmondani, hogy mikor tetőzik. Míg az influenza egy viszonylag jól behatárolt időszakban szedi az áldozatait.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35184) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Most volt kormányinfó,valamit kitaláltak már szeptemberre a határoknál szerintem,erősen javasolták,hogy szeptembertől senki ne menjen külföldre nyaralni.A héten kitalálják mi lesz.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#35185) dr.bubo válasza Ajándékok (#35177) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezeket a számokat, honnan szeded? :F Most tart a halálozás kb. 800 ezer körül, ha így megy akkor a 100 millió halottad kb. 100 év alatt lesz meg.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#35186) t72killer válasza p76 (#35181) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

tudtommal csak macskafélék és nyércek kapják el, kutyák nem :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35187) solfilo válasza solfilo (#35164) üzenetére


solfilo
veterán

Ez vajon összefüggésben van ezzel?
Gulyás: Szeptember elseje után külföldi nyaralást senki ne szervezzen, különösen ne a déli országokba

Szigorítás is, meg nincsenek adatok se, s lehet a héten már nem is lesznek, holnaptól hosszú hétvége. Az előtte hetet meg megtudtuk azonnal a következő hétfőn.

solfilo

(#35188) nubreed válasza solfilo (#35187) üzenetére


nubreed
veterán

Megértem ezt a lépést és jogosnak tartom. Ugyanakkor attól félek, hogy ez tovább folytogatja az amúgy sem rózsás helyzetben lévő hazai utazási irodákat. Nem tudom, a kormány kárpótolja e őket a kiesett bevételekért. Aki egyénileg szervezte az útját az persze más lapra tartozik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35189) solfilo válasza nubreed (#35188) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ebben egyet is értünk, a linkem apropója most az volt, hogy vajon ezért nem lehet e tudni a múlt heti szennyvízvizsgálat eredményeit, mert esetleg kezdhet belendülni a járványhelyzet itthon is?

solfilo

(#35190) andor80 válasza solfilo (#35187) üzenetére


andor80
senior tag

Aja nem menj betegedni külföldre majd az állam beszerzi a vírust..: [link]

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#35191) Elektrosokk válasza szkorhetz (#35162) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Pontosan, Spanyolországban 4 csillagos szállodákba foglaltunk (az egyikben már voltunk tavaly, meghaladja a magyar átlagot az élmény minden tekintetben) , még pcr tesztekkel is jobban kijövünk árban.

(#35172) Ispy azt is érdemes nézni hogy európában az utolsók vagyunk az albánok előtt, elvégzett tesztek számában. :O

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#35192) t72killer válasza solfilo (#35187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A horvátokat kellett volna még Júli elején vörös zónába rakni, ennyi. A lengyel tengerparton nem hiszem, h sok veszély fenyegetne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35193) forceberg válasza t72killer (#35192) üzenetére


forceberg
veterán

Csak ezek a szarháziak azzal próbálják a "gazdaságot" fenntartani, hogy nyaralj itthon Rolex árban piaci bóvli szolgáltatásért! :(((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35194) Rive válasza Parci (#35141) üzenetére


Rive
veterán

tök érdekes, hogy ez a 60-65 ezer súlyos eset nem emelkedik már időtlen idők óta, pedig a járvány terjed tényleg elég sebesen.

Egyik oldala a dolognak, hogy a járvány pillanatnyi fő terjedési területein a súlyos esetek száma erősen korlátozott (magyarán, nagyjából: nincs elég lélegeztetőgép és orvos: hamarabb halnak, mint megkapnák a 'súlyos' cetlit).

Másik, hogy ahol van minden, ott leesett a betegek átlagéletkora.

Lehet még más is, de ~ ennyi is elég.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35195) Csatravi válasza solfilo (#35187) üzenetére


Csatravi
senior tag

Miután a vezérkar kinyaralta magát már mehet a szigorítás. Vezérünk arca is olyan barnára sült, hogy azt hinné az ember, hogy ......... :)
Petike is most heverészik a 7 milliárdot érő jachton. Így aztán nem csoda az időzítés hogy szeptembertől színesedés lesz.

(#35196) Csatravi válasza andor80 (#35190) üzenetére


Csatravi
senior tag

Erről írtam előrébb. Mindenáron meg lesznek tartva.
(#35086)

(#35197) nubreed


nubreed
veterán

Apa kezdődik...
[Koronavírus: két és fél hónapja nem volt ennyi új beteg Budapesten]

Bocs ha esetleg ez volt már. A valós esetszám ennek kb. a 10-20 -szorosa lehet. Jó lesz ez iskolakezdésre...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35198) Csatravi


Csatravi
senior tag

Tovább romlott a járványhelyzet Horvátországban.
(Index)
"Az adatok azt is jelentik, hogy Horvátországban most már egyértelműen rosszabb a helyzet, mint a tavaszi első hullám idején."

És "természetesen" zöld zóna továbbra is. :W

(#35199) nubreed válasza Csatravi (#35198) üzenetére


nubreed
veterán

Amíg a magyar elitnek komoly érdekeltségei vannak ott, addig az is marad.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35200) headhunter válasza Kékes525 (#35103) üzenetére


headhunter
addikt

Ez a videó mehetne az "összefoglalóba" vagy a "téma tudnivalók"-hoz! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.