Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34901) tom_tol válasza Ricardo (#34888) üzenetére


tom_tol
addikt

Mindig volt és van pár kutató akik szeretnének figyelmet kapni. Nem valószínű hogy lesz változás. [link]
Amúgy nagyon kevesen akarnak maszkot hordani, nem is igen használják.

(#34903) pjen válasza lacos001 (#34902) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írom én,hogy nem sokat tudunk.Egy nagyhírű egyetem nyilatkozik.Tizszeres mortalitás,van egy csomó régi és friss fertőzöttünk.Szerencsére jégsem hullunk mint a legyek.

(#34904) ubyegon2 válasza szabi__memo (#34893) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem bizony, de direkt írtam így, mert nagyon nem ugyanaz, mint ami folyt a hírekből, hogy ennyi meg annyi lélegeztetőgépet vesz a kormány! légzéssegítő...reméljük annak a kritériumnak talán megfelel, ebben sem bízom maradéktalanul, így én maradnék a levegőztetőgép kifejezésnél. Azért köszönöm, hogy segíteni próbálod még szárnybontó fogalmazókámat, nem tudhattad, mire is gondoltam. :R Szerintem dőlttel kellett volna írnom. :B (vagy sehogy, de oly ritkán nem vagyok banolva, hogy ezt ki kell használnom)

[ Szerkesztve ]

(#34905) radi8tor válasza lacos001 (#34902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjam azt hogy egy kicsit sem lepett meg?

⭐ Stella

(#34906) Ezekiell válasza pjen (#34899) üzenetére


Ezekiell
veterán

Direkt nem értelmezed, amit írtam, vagy csak az idezojelek bonyolultak?

A lassítás = nagy kitoresek megelőzése/sokkal kevesebb halal = nem kell gazdasagrombolo lezárás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34907) pjen válasza Ezekiell (#34906) üzenetére


pjen
félisten

Még midíg nem soroltál intézkedéseket,a maszk nm megoldás a "győzelemhez".A szakács például megkostolja amit főz,valószínűleg maszk nélkül.

(#34908) Ezekiell válasza pjen (#34907) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja ha szted a maszk semmit se ér, akkor hagyjuk inkább. A példa meg idióta, ha a szakács ugyanazzal a kanállal kostol mindig, és a kaja fölött, akkor rúgják ki,jarvanytol függetlenül.

Ezerszer le lett már írva, mit kell csinálni, mi a jó védekezés. Olvass vissza, kicsit eroltesd meg magad.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34909) pjen válasza Ezekiell (#34908) üzenetére


pjen
félisten

Akkor írok másik példát.Egy társkereső oldalon megismerkedsz valakível.Megbeszéltek egy randit.Találkoztok 1.5 méterről megpróbálod meggyőzni maszkon keresztül,hogy Ő a legszebb,holott nem is látod.Ha szimpatikusok vagytok egymásnak mielőtt megfognád a kezét közösen tesztet csináltattok.A köv randi előtt már mindketten 48 óránál nem régebbi negatív resztel érkeztek.Szerinted ez életszerű így győzzük le a járványt.

(#34910) Hieronymus válasza radi8tor (#34900) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Erre gondolsz?

Az elmúlt kettő hétben találkoztam valakivel, aki azóta pozitív tesztet csinált. A fertőzésemre viszont kicsi az esély. túl távol volt és/vagy túl rövid ideig volt mellettem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34911) radi8tor válasza Hieronymus (#34910) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pölö. De hát ugye ameddig nem kötelező (és nem lehet az mert tárol adatokat rólad) addig csak utópia marad.

Amúgy én úgy gondolom magától fog felszívódni olyan 3 év múlva. Vagy azért mert akkor már nem lesz halálos vagy azért mert mindenki ráun mint az influenzára.

⭐ Stella

(#34912) Ezekiell válasza pjen (#34909) üzenetére


Ezekiell
veterán

Várjál, akkor én is hozok egy példát, jó?

Nem veszel fel maszkot, mert minek, úgyse azzal győzzük le a járványt, meg neked erős immunrendszered is van, tuti semmi bajod nem lesz. Hazamész, megpuszilod anyukádat, hiszen szereted,és ezzel szépen átadod a covidot, mert tünetmentes terjesztő vagy tudtodon kívül, neki pedig pár napon/héten belül lenyomnak egy kurvavastag csövet a torkán, amivel életben tartják, te pedig sokat imádkozol, hogy túlélje.

Én inkább maszkot hordok. Gondolom te is, és csak itt a fórumon ágálsz minden ellen. Semmi gond, csak fárasztó kicsit.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34913) radi8tor válasza Ezekiell (#34912) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen maszkot hordasz? Mert az orvosi nem téged véd - tehát nem lehetsz biztos benne hogy az a puszi nem a halál csókja lesz otthon.

⭐ Stella

(#34914) pjen válasza Ezekiell (#34912) üzenetére


pjen
félisten

Én nem ágálok semmi ellen,sőt.Nekem csak az nem tetszik mikor ilyeneket olvasok,erről a részről mindent tudunk,legyőzzük és hasonlók.Amennyire lehet lassítani kell,hátha lesz vakcina,de eléggé valószínűtlen.Akkor viszont egyszerűbb ha szép lassan mindenkin átmegy a fertőzés.Az élet nem áll meg az ember nem csak kenyéren és vizen él.

(#34915) radi8tor válasza pjen (#34914) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont ezt csinálják a Svédek. Kicsivel több a halott cserébe egy percig nem állt le a gazdaság és nincs para.

⭐ Stella

(#34916) pjen válasza radi8tor (#34915) üzenetére


pjen
félisten

És lehet bejön nekik.Lassan ugyanott tartanak mint a szomszédaik.

(#34917) radi8tor válasza pjen (#34916) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyértelműen jobb megoldás.

⭐ Stella

(#34918) Sped válasza Ezekiell (#34896) üzenetére


Sped
aktív tag

Legyőzni? Max. ha olyan védoltást tudnak kifejleszteni, ami örökre védelmet ad. Egyébként együtt kell vele élni, mint az influenzával. Nem lehet állandóan lezárni, karantén, maszk meg ilyenek. Ebbe nemcsak belefáradnak az emberek, hanem egzisztenciálisan rengetegen fenyegetve lesznek (turizmus, vendéglátás, rendezvények, sportesemények hadd ne soroljam, rengeteg embernek munkát adva, nem mellesleg szórakozási lehetőséget biztosítva). Már most csökken a fegyelem, sokaknak elege van és csak legyintenek. A maszkhordás is látszólagos védelem csak, mindenki össze-vissza fogdossa, nem is viseli jól, szinte semmit nem jelent. Ezzel sokáig együtt kell élni és igazából a 97-98%-os túlélési esély igencsak jónak mondható.

Van egy hír, ami teljesen kiborított az elmúlt héten: 100 nap után 1 pozitív eset Új-Zélandon és lezárják 1 hétre az országot. Ez agybaj. Influenza ellen nem zár le senki, semmit. Abba is halnak meg. Tudom uncsi érvelés, de még mindig nem vagyok meggyőzve, hogy ez mitől rosszabb, mint bármilyen más légúton terjedő fertőzés. Igen súlyosabb, egyeseknek. Ez nem indokolja, hogy megbénítsuk az életet a bolygón.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34919) radi8tor válasza Sped (#34918) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szívemből szóltál.

Új Zélandon is azt csinálják mint sok másik helyen: végre találtak egy indokot a lockdown-ra.

⭐ Stella

(#34920) pjen válasza Ezekiell (#34912) üzenetére


pjen
félisten

Anyukádat nem muszáj megpuszilni,de ahhoz,hogy ne pusztuljunk ki a friss társadat muszáj lesz.Vagy amíg el nem múlik a járvány, a sperma bankokból szaporodunk

(#34921) Sped válasza Ezekiell (#34912) üzenetére


Sped
aktív tag

Hát ne haragudj, de ha én 4-5 hetente meglátogatom a szüleimet, adok nekik puszit. Hogy rohadjak meg. Meg nehogy már majd távolságot tartsak velük szemben a lakásban... ki a fene gondolja ezeket a hülyeségeket komolyan?

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34922) Ringman


Ringman
nagyúr

nem tudom hova tenni, hogy fél év elteltével is megy a maszkról a vita.

(#34923) Parci válasza radi8tor (#34919) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hiszen mindenki szereti tökönlőni a saját gazdaságát, adóbevételeit. világos, ördögi terv!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34924) Sped


Sped
aktív tag

Az élet nem állhat meg és nem is fog, ha vannak fontosabb dolgok:

https://kepek.444.hu/2020/08/16/ilyen-az-amikor-szazezres-tomeg-tuntet-a-diktatora-ellen

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34925) Ringman válasza radi8tor (#34915) üzenetére


Ringman
nagyúr

kicsivel több halott = lakosságarányosan 5-10-szer annyi (!), mint a környező országokban
[link]

(#34926) pjen válasza Ringman (#34922) üzenetére


pjen
félisten

Nem a maszkról megy a vita.

(#34927) radi8tor válasza Parci (#34923) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kivéve akik nem. Nem mindegy hogy rövid vagy hosszútávon gondolkoznak. Lásd a Svédek és szomszédai esetét.

Ringman: szép grafikonok. Nem kis számok valóban.
Gazdasági mutatókról is van? Abban azért jobban teljesítenek bár mivel főleg exportból élnek ők sem úszták meg annyira a visszaesést.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34928) Ringman válasza radi8tor (#34927) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sweden's GDP slumped 8.6% in Q2, more sharply than its neighbors despite its no-lockdown policy

The fall is sharper than its neighbors — Denmark registered a 7.4% fall, and Finland a 3.2% fall. Statistics suggest Norway also fared better than Sweden.

Norway's GDP also appears to have fallen less than Sweden's, though its measurements are out of sync with other nations. Its GDP fell 7.1% from March to May, a timeframe one month earlier.

[ Szerkesztve ]

(#34929) Sped válasza Ringman (#34925) üzenetére


Sped
aktív tag

Nem kell félni, mindenki utoléri a svédeket, csak később.
Szóval tökmindegy.

Ja és az sem mindegy, hogy az emberek hogy élik ezt meg a mindennapokban. Rettegés, bezárkózás, félelem vs. szabadság, kellemes mindennapok egy kis óvatossággal.

És akkor itt jut eszembe, hogy a Covid mentális betegségeket is okoz: hát persze, mert mindenki agyhalott lesz a félelemtől amit belé sulykolnak.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34930) pjen válasza Ringman (#34925) üzenetére


pjen
félisten

Rendben,hogy 7xannyi mint a finneknél és 3x annyi mint a dánoknál,de messze jobb mint az angoloknál,franciáknál,spanyoloknál.Tehát többé kevésbé bejött nekik.Mindenféle szankciók nélkül.

(#34931) Drizzt válasza Sped (#34918) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Ezzel sokáig együtt kell élni és igazából a 97-98%-os túlélési esély igencsak jónak mondható. "
A helyzet az, hogy senki nem merte eddig azt mondani kutatási oldalról, hogy ezzel a 100 oldalú kockával nem kell többször is dobnod az életed során. Lehet a teljes szabadon engedés azzal járna, hogy évente kell dobnod. Illetve az sem zárható még ki, hogy a 97-98 mellé még mondjuk 40 százalék az esély, hogy hosszú távú bajod lesz. A legutóbbi szám teljesen hasraütésszerű, nem hinném, hogy ilyen magas. Ellenben azt biztosan tudom legalább, hogy nem tudom.
De persze történhet csomó más dolog is. Mutáció enyhébb, vagy durvább irányba. Hatásos gyógyszer, vagy oltás kikísérletezése. Ezzel annyit akarok mondani, hogy részemről nem hiszem, hogy évekig nem lesz semmilyen hatékonyabb fellépésünk ellene, de abban biztos vagyok, hogy addig nem szeretném elkapni. Az egyetlen bökkenő az egészben, hogy nem csak rajtam múlik. Ha lenne elérhető, száz százalékig hatásos terjedés megelőző módszer, ami az alkalmazóját védi, onnantól nem nagyon érdekelne, hogy ki él a lehetőséggel és ki nem.

I am having fun staying poor.

(#34932) Parci válasza Sped (#34929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ez lehet, ha hiszünk abban, hogy aki fogékony rá, az megszívja, bármikor is kapja el. kivéve persze, ha közben van jó terápia és/vagy oltás, amihez meg idő kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34933) Ringman válasza pjen (#34930) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennyi erővel összehasonlíthatnád más, nem szomszédos országokkal is.

(#34934) radi8tor válasza Drizzt (#34931) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt mondogatták hogy aki átesett rajta pár hónapig immunis marad. De nem fél évig. Ezt bele kell kalkulálni szóval aki nem oltatja be magát nem kap 40 hétig védettséget.

⭐ Stella

(#34935) Ezekiell válasza Sped (#34921) üzenetére


Ezekiell
veterán

Érdekes, hogy az én példámra hogy ráugrasz, a szakácsos marhaságra meg nem - pedig mindkettő ugyanakkora ökörség (az enyém legalább szándékosan). Ki érti ezt... ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34936) pjen válasza Ringman (#34933) üzenetére


pjen
félisten

Persze pont azt tettem.Összehasonlíthatom például ujzélandal és braziliával is.Nincs egyértelműen jó vagy hibás döntés.Lehet csak évek múlva lehet valós következtetéseket levonni.és itt nem csak a halottak a mérő szám,a mentális,szociális sérüléseket és számba kell majd vennil

(#34937) pjen válasza Ezekiell (#34935) üzenetére


pjen
félisten

Te még valószínű sosem voltál egy étterem konyhájában.Azonkívül egy szakácsot nem olyan egyszerű kirúgni,esetleg egy félév is eltelik mire olyat találsz aki tud főznil

(#34938) radi8tor válasza pjen (#34937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Unokatesóm az. Nemsoká haza költözik Svájcból mert októberben bezár a szálloda Covid miatt. :W

⭐ Stella

(#34939) Asbee válasza Ezekiell (#34935) üzenetére


Asbee
veterán

Azóta sem írtál semmi konkrétumot, a nagy legyőzésről, csak hablatyolsz össze vissza nagy arccal. Meg persze a mindentől IS megvéd a maszk, aki nem így gondolja hülye....... :U

(#34940) Sped válasza Drizzt (#34931) üzenetére


Sped
aktív tag

És még hány ilyen kórokozó van vagy lesz később, amire ezt el lehet mondani? Lehet már terjed egy másik is, csak még nem került be a hírekbe. Itt van ez a vírus, nagyszerű, ahol kell dolgoznak a megoldásokon, a lehetőségeken. Én addig élem tovább az életem és nem szeretném, ha feleslegesen korlátoznának benne úgy, hogy teljesen random módon egyik nap boltba nem mehetek délelőtt, két nappal később egy buliba, majd 3 hét múlva meg pont nyaralni nem mehetek el mert ha hazajövök két hét szobafogság, mint a rossz gyereknek. Naponta annyit dobunk ezzel a kockával hogy összeszámolni sem tudod. Amikor elindulsz munkába, kb. ekkora eséllyel balesetet is szenvedhetsz, ami egy életre megnyomorít. De gondolom azért mindenki ugyanúgy elindul a dolgára. Szóval ez engem nem érdekel. Olyan dolgok miatt aggódni, amire semmi ráhatásod nincs, önsanyargatás. És a mentális betegségek melegágya. Ami legyengíti az immunrendszert... és akkor meg is érkeztünk. Szóval érted.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#34941) Ezekiell válasza Asbee (#34939) üzenetére


Ezekiell
veterán

Arra is használhatóak az idézőjelek, hogy jelezzék: az általuk kiemelt kifejezést nem szó szerint kell érteni. Az történt itt is.

Ha nem lesz akkor járvány, hogy megint be kelljen dönteni a gazdaságot, az "győzelem". Szerinted nem? Az igazi győzelem az lenne, ha eltűnne ez a szar örökre, de azért erre ne várj lélegzetvisszafojtva.
Ehhez meg a maszkviselés+social distancing+személyes higiénia+tesztelés/kontaktkutatás+beutazási korlátozások (+odafigyelés...) elég, ebben minden szakértő egyetért.

Ebből a pár felsoroltból észre vehetik a kevésbé pengék is, hogy sima átlag emberkének csak annyi dolga van, hogy hordjon maszkot amikor tömegbe/zárt helyre megy, mosson kezet rendszeresen, ne buzerálja az arcát, ne menjen tömegbe ha nem muszáj, és hasonlók. Igazán megterhelő mindegyik.
Simán megérdemelnénk egy normálisabb ebolaszerű járványt, mert akkor is itt vitatkozgatnánk, hogy a maszk kell-e vagy se, meg hogy ez nem is súlyos.

Persze értem én, prevenciós paradoxon, meg amíg nem hullanak az emberek, mint a legyek, addig semmi baj sincs - de ennél azért legyen már több eszünk...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34942) Drizzt válasza Sped (#34940) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"És még hány ilyen kórokozó van"
Ilyen jelenleg nulla.
"vagy lesz később"
Nem hiszek a joslasban, tudni pedig nem tudom.
"Naponta annyit dobunk ezzel a kockával hogy összeszámolni sem tudod. Amikor elindulsz munkába, kb. ekkora eséllyel balesetet is szenvedhetsz, ami egy életre megnyomorít."
Ha ennek minden nap 2 % eselye lenne, akkor 50 nap alatt mindenki megnyomorodna. Szoval nem, nem dobunk annyiszor, s nem azzal a kockaval. Mas kockakkal, mas gyakorisaggal igen.
" Olyan dolgok miatt aggódni, amire semmi ráhatásod nincs, önsanyargatás."
Van rahatasod, csak jelenleg onmagadat 100%-os biztonsaggal nem tudod ovni, de minimalizalni a kockazataidat(, s masoket megjobban) igen. Az elovigyazatossagoktol meg aggodni nem kell. Amikor bekotom az ovet az autoban, akkor sem aggodom. Egyszeruen racionalisan csokkentem az ismert kockazatokat.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#34943) andor80 válasza radi8tor (#34917) üzenetére


andor80
senior tag

Borzasztó megoldás.És ha szerettedet érintené halál mégjobban nem írnál ileneket..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#34944) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Makarska ma.

Tényleg esélyesebb itt elkapni, mint a 90% körüli kihasználtsággal üzemelő balatoni éttermekben/szállodákban, bár én nem is titkolom, hogy a Balatont idén csak egy hosszú hétvégére engedhettem meg magamnak. :)

(#34945) attiati válasza szkorhetz (#34944) üzenetére


attiati
veterán

nem vagyok képben, de nem az a mondás, hogy a déli részeken szinte leállt a turizmus és az északi (autóval jobban megközelíthető) részeken koncentrálódik?

Balaton tényleg dugig van és a bp-i fürdők, uszodák is.

[ Szerkesztve ]

(#34946) szkorhetz válasza attiati (#34945) üzenetére


szkorhetz
őstag

A hírek szerint Zágráb és a Split-Makarska régió a két legnagyobb ''gócpont'', de tény, hogy a zadari lehajtó után erősen megritkult a forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#34947) Kékes525 válasza radi8tor (#34917) üzenetére


Kékes525
félisten

Mondod azért, mert úgy gondolod, hogy téged és a családodat nem érinti, vagy nem foglalkozol vele, hogy ki hallhat meg közülük. Egyik sem erkölcsös hozzáállás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34948) radi8tor válasza Kékes525 (#34947) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes hogy a svédeknek erről más a véleménye.

Azért mert szerintetek jó dolog begubózni 5 évig nem azt jelenti hogy az a jó megoldás hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34949) Alex91 válasza Kékes525 (#34947) üzenetére


Alex91
félisten

Most akkor mi legyen? Latjuk, hogy az a hatasos, ha nincs iskola, mindenki home office-ban, hetente egyszer megyunk vasarolni egyedul, nincs ettrem, plaza, meccs, istentisztelet, egeszsegugy leall stb. Csak ezt valoszinuleg nem lehet sokaig csinalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34950) pjen válasza Ezekiell (#34941) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem lesz akkora a járvány,hogy megint be kelljen zárni,csak akkora,hogy havi átlagban meghal 15-20 ember mint most.Az győzelem?,nem.Megpróbálunk valamilyen szinten együtt élni a virussal.Amit Te felsoroltál győzelmi stratégiának az maradéktalanul nem működik és nem is fog.Nem akarok megint az intím kapcsolatra hivatkozni,lehet Neked nem hiányzik.Sokan vagyunk akik nem tudják elkébzelni amint két szkafanderbe öltözött fiatal közeledik egymáshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.