Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) rocket


rocket
nagyúr

UPC Wi-Free mukodik valakinel Budapesten?

Tegnap reggel meg mukodott, ma reggeltol IP cim lekeresenel megall, majd egy ido utan ujra probalja a teljes csatlakozasi folyamatot.

Neztem MyUPC profilt engedelyezve es bekapcsolva (volt mar, hogy maguktol kikapcsoltak), probaltam masik epuletben, hogy masik modemre probaljon csatlakozni, de ott is IP cim lekeresenel megall.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#76802) inf3rno válasza Beniii06 (#76799) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes. Kíváncsi lennék azért, hogy mit ír erről a szerződés.

Buliban hasznos! =]

(#76803) castiels válasza inf3rno (#76802) üzenetére


castiels
addikt

(#76804) inf3rno válasza castiels (#76803) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem épp erre gondoltam, hanem hogy megosztható e az előfizetés másokkal. Amúgy nálunk is 4 tv van. A 3-at csak azért írják, mert arra tudják garantálni a jel erősséget. Nálunk akár 5-6 tv-re is elég lenne az eddigiek alapján.

Buliban hasznos! =]

(#76805) kola1234 válasza kali (#76784) üzenetére


kola1234
tag

Üdv.
Na meglesz talán a végeredmény. Maradok Upc nél. 300as net. Connect box is marad. Most egyelőre bridge módban van. de ránézek a beállításaira.

(#76806) castiels válasza inf3rno (#76804) üzenetére


castiels
addikt

Értem.

(#76807) merqree válasza inf3rno (#76804) üzenetére


merqree
őstag

1. Alapvetően az a baj, hogy az MyUPC profil belépési nevet és jelszót kell megadni a HorizonGO belépéshez. Ezzel pedig bármit meg lehet Neked rendelni, vagy le lehet mondani, stb.
2. Egyidejűleg elvileg 3 eszközön tudsz belépni, a negyedik belépési "kísérletnél" vélelmezhetően kilépteti valamelyik klienst.

(#76808) mdani01 válasza rocket (#76801) üzenetére


mdani01
aktív tag

Reggel 7:30 óta nem jó..ledobál folyamatosan. Egész Bp-n ugyanazt csinálja mint neked is. Nem tudom miert nem lehet egy stabil wi-free-t csinalni..

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#76809) inf3rno válasza merqree (#76807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

2 CI kártya van most csak nálunk, a másik kettőn csak a kódolatlanok mennek, de nincs gond a jellel.

Buliban hasznos! =]

(#76810) viktorhu válasza inf3rno (#76809) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi köze a horizon gonak a dvb-c jel erősségéhez?

(#76811) moriak válasza inf3rno (#76797) üzenetére


moriak
tag

Sajnos nem lett jó megoldás a bridge mód. Beszéltem a UPC-vel, holnap jön ki egy szerelő, napközben is volt jó pár ledobálás amikor nem volt itthon senki, ezt ők erősítették meg.

(#76812) laci88kiss


laci88kiss
kezdő

Üdv.

Connenct box problémám van, online pvp játékhoz szeretném használni, de óriási lagjaim vannak,természetesen kábelesen csatlakozom (xbox one) mértem pinget, általáabn 250ms kiugrások, de az esti órákban felmegy 500- nem ritkán 1000ms-re is. A probléma modemmódba ugyan úgy fent áll. Jelszintek tökéletesek, zaj teljesen normális értékek... 500net amiből 560 tud, wifi tökéletes még az utcán is :D viszont nem tudok játszani esténként munka után, mert több a bosszúság mint az öröm... katasztrófa. Természetesen a témával kapcsolatban olvastam a cikket, illetve sokat informálódtam. hívtam ügyfélszolaltot többször is, hogy valamilyen megoldást ajánlanak, de náluk kimerül a probléma megoldás egy újra indítással :D sőt azt sem tudják mi az tcp, udp, ping, portnyitás stb alap dolgok. kértem uj modemet de nem adnak mondván, hogy ez hibátlan. másik szolgáltató nincs sajnos az utcánkba. 1éve szenvedek az ügyfelesekkel (Sopron)

Na most jön egy buta kérdés. Mi lenne ha vennék egy régi cisco epc3925 vagy Technicolor TC7200 modemet
(amit nem adnak és csernek le ha kérsz, modvan már csak CB van) és regisztrálom a upc webes felületén. Fog működni az 500mb/sec szerződésemmel? Azt értem, hogy a letöltési sebbésség csak annyit tudna amit a másik fentebb említett modemek tudnak... az nem is érdekel. Sőt. az sem érdekel ha csak 50megat tudna, csak legyen végre fix pingem!!!! és működjön. illetve ha netán valamelyikőtöknek lenne eladó, a fent említett két termék közül az privibe jelezze bátran. Remélem az utolsó mondat nem ütközik semmilyen szabályzatba, ha igen, elnézést.

(#76813) 4Grider válasza laci88kiss (#76812) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a Campona környékén (Bp. XXII.) jársz, vagy ismerősöd jár, ingyen oda tudom adni a saját EPC3212-esemet. Én úgy vettem UPC-stől vagy 6-8 éve, tavaly viszont jött normális optikán szolgáltató cég, így itt pihen a sarokban. A tápegysége vagy 5 éve megadta magát, így saját beszerzésű, a Cisco-étól kicsit nagyobb teljesítményű van rajta azóta.

(#76814) Popes válasza rocket (#76801) üzenetére


Popes
őstag

Debrecenben is gond lehet mert barátnőm is panaszkodott hogy nem tud csatlakozni. (próbáltam hogy jelszót cserélek de semmi)
Itt ezt írja.

Deus ex machina

(#76815) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Horizon Go és más ilyen szolgáltatói hozzáférés kérése szigorúan tilos!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76816) laci88kiss válasza 4Grider (#76813) üzenetére


laci88kiss
kezdő

köszönöm, jól esik. Ha nem találok itt a környéken (Sopron) akkor keresni foglak privátban :K

(#76817) Popes válasza Popes (#76814) üzenetére


Popes
őstag

Amúgy van valami hivatalos infó a wi free-vel kapcsolatban vagy ezek csak elszigetelt problémák?

Deus ex machina

(#76818) pjen válasza Gubek-Einste (#76815) üzenetére


pjen
félisten

Előre bocsátom,tényleg nem tudom,és lusta vagyok utána nézni.A UPC tiltja,hogy harmadik fél részére kiadjam a hozzáférésemet?

(#76819) castiels válasza pjen (#76818) üzenetére


castiels
addikt

Valószínűleg nincsen ilyen tiltás, annyi van hogy gyakorlatilag 3 an használhatják egyszerre, 3 különböző eszközön, hogy ki, hol, és mikor az nincsen megkötve.

Itt a topicban, természetesen ahogy a fórumtárs ìrta tilos.

[ Szerkesztve ]

(#76820) pjen válasza castiels (#76819) üzenetére


pjen
félisten

Viszont,ha a UPC nem tiltja,akkor mért ne lehetne kérni hozzáférést.De mondom konkrétan nem ismerem a szabályt.

(#76821) 4Grider válasza castiels (#76819) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kell legyen ilyen tiltás, különben a UPC nem oszthatná el a műsorszolgáltatók által előállított tartalmat, csak emelt áron. Ez pedig a UPC-nek nagyon nem érdeke.

(#76822) castiels válasza 4Grider (#76821) üzenetére


castiels
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

(#76823) 4Grider válasza pjen (#76820) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Szolgáltatás hozzáférésekor Ön minden egyes alkalommal vállalja és tudomásul veszi a következőket:
A Szolgáltatást tartalomszolgáltató partnereinkkel („Tartalomszolgáltatók”) és egyéb harmadik felekkel együttműködésben kínáljuk. A Szolgáltatást „as is” és „as available” módon („úgy, ahogy van/úgy ahogyan elérhető”) alapon nyújtjuk; a szolgáltatásminőségért és rendelkezésre állásért semmilyen esetben nem vállalunk felelősséget/garanciát. A Szolgáltatásra nem alkalmazandók a magyarországi elektronikus hírközlési szabályok és a vezetékes műsorterjesztési szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződés egyes rendelkezései.
A Szolgáltatást kizárólag a UPC Magyarország Kft.-vel kötött digitális kábeltelevíziós termékeink nyújtására érvényes előfizetés birtokában veheti igénybe. E szerződés megszűnésével a Szolgáltatás is automatikusan megszűnik.
A Szolgáltatást kizárólag a jelen Feltételekben és bármely vonatkozó jogszabályi rendelkezésben megengedett
célokra lehet használni.
A Szolgáltatást kizárólag személyes, magáncéllal lehet igénybe venni, szigorúan tilos minden üzleti vagy nyilvános célú felhasználás. A Szolgáltatás használatára kizárólag a digitális kábeltelevízió-szolgáltatás előfizetői szerződésében megjelölt Előfizető, vagy a vele egy háztartásban lakó személyek jogosultak.
A Szolgáltatáshoz kizárólag a UPC által biztosított vonatkozó honlap vagy alkalmazás útján férhet hozzá, más
módon nem kísérelheti meg a hozzáférést.

(#76824) castiels válasza 4Grider (#76823) üzenetére


castiels
addikt

:R Akkor ennyi.

És ha már nem egy háztartásban hanem időközben külön háztartásba kerülő, az addig egy háztartásban lévő személy megkaphatja? :P

[ Szerkesztve ]

(#76825) pjen válasza 4Grider (#76823) üzenetére


pjen
félisten

O.K. :R mondtam,hogy nem tudom,kíváncsi voltam,ennyi.

(#76826) Intruder2k5 válasza castiels (#76824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Elég egyértelműen van fogalmazva, az "egy háztartásban élők". Ebbe nem tartoznak bele a jelenleg már nem, de valaha egy háztartásban élők.

(#76827) castiels válasza Intruder2k5 (#76826) üzenetére


castiels
addikt

Rendben, világos.

(#76828) mdani01 válasza Popes (#76817) üzenetére


mdani01
aktív tag

A Fb oldalukon szétszedik őket, megjegyzem jogosan. Vicc amit művelnek..

iPhone 6S SpaceGray

(#76829) Abus2


Abus2
tag

Lassan lejár a hűségem. Ránéztem a UPC ajánlataira, hogy mit tudnak ajánlani. Finoman szólva érdekes a hozzáállásuk. Ha a myUPC felületen néztem, akkor kaptam személyre szabottan egy 9499Ft-os havi díjat. (12 éves előfizetői múlttal). Ha kiválasztottam a címlistából egy random címet (ugyanaz a lépcsőház), akkor meg 5199Ft-os díj, + az első 2 hónap ingyenes. Mindkettő 12 hónap hűséggel. Ezt hogy gondolják? Ennyire becsülik a hűséget?

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#76830) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A Wi-free-vel másnál is gond van? Se tegnap, se ma nem tudtam kapcsolódni. (Miskolc) Előtte meg az ünnepek miatt nem volt rá szükségem, így nem tudom, hogy akkor mi volt a helyzet.
Ip-cím kérésénél megáll. Nálam van a gond, vagy a UPC rendszere vacakol ennyire, és nem tudják a hibát elhárítani?

(#76831) kabelmania27 válasza Abus2 (#76829) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-et hívd fel lemondás gomb után jobb ajánlatot fognak adni.

(#76832) ROBOTER válasza NoOne1976 (#76830) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem megy Budapesten sem, tegnap reggel óta próbálkozom, 2x rákérdeztem, semmi érdemi válasz. Lehet megszüntetik?

(#76833) 4Grider válasza ROBOTER (#76832) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elő szokott fordulni, hogy időnként ledöglik. Azt látni kell, hogy ez egy olyan rendszer, amire nem kell rendelkezésre állást vállalniuk, tehát nincs redundánsan tervezve, illetve magas rendelkezésre állású rendszerekkel megtámogatva a menedzsment része sem.

(#76834) mdani01 válasza NoOne1976 (#76830) üzenetére


mdani01
aktív tag

Van, az ünnepek alatt működött rendesen, nekem tegnap óta nem megy.

iPhone 6S SpaceGray

(#76835) ROBOTER válasza 4Grider (#76833) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem ismerem a rendszert, tehát tévedhetek, de csodálkoznék, ha lenne mögötte elkülönült hardver (vagy csak minimális) Inkább arról lehet szó, hogy ha kapacitásgond van, ez az első amit leállítanak.

(#76836) 4Grider válasza ROBOTER (#76835) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bármi előfordulhat, és annak az ellenkezője is...
Én nem gondolnám, hogy országosan kapacitásgonddal küzdene a UPC.

(#76837) dobolan válasza Abus2 (#76829) üzenetére


dobolan
senior tag

Ugyanez volt nálam is kb. Én lemondtam telefonban miután lejárt a hűség, és ugyanazt ajánlották meg, amit amúgy kötni tudnál új előfizetőként ott, azaz nálad az 5200 huf.

[ Szerkesztve ]

(#76838) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!
Nalam sem mukodik a Wi-Free Szombathelyen mar 2 napja. A hibajelentesek (itt, Facebook) alapjan ugy tunik, globalis a problema, de hivatalos tajekoztatas meg nem volt.
Volt mar hasonlo kozponti Wi-Free leallas fel eve. Most van, akinek IP cimet nem osztanak, mas kap, viszont nincs internetelerese (mindkettot tapasztalom jelenleg is, 2 helyen).

[ Szerkesztve ]

(#76839) #07746304


#07746304
törölt tag

Mivel költözök, így felhívtam a UPC-t, hogy mi a menete az áthelyezésnek. Azt mondták, hogy szolgáltatáskiesés nélkül tudják megoldani, és nem kell leadni a CB-t, hanem vihetem az új címemre. A költözés ára 4500 Ft. Körülbelül egy héttel a kívánt időpont előtt kell jelezni a UPC felé.

[ Szerkesztve ]

(#76840) kabelmania27 válasza #07746304 (#76839) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telefonon hamar szoktak időpontot adni.
Amennyiben az új lakásban korábban már volt UPC szolgáltatás kérhetsz saját beüzemelést.

[ Szerkesztve ]

(#76841) #07746304 válasza kabelmania27 (#76840) üzenetére


#07746304
törölt tag

Sőt még most is az van :K
Legalábbis a földszinten. Az emelet az enyém, oda meg vihetem a saját bevált CB-met.

(#76842) anglergab válasza anglergab (#76838) üzenetére


anglergab
addikt

Valaszolt a UPC, javitjak a Wi-Free-t.

(#76843) ztibor


ztibor
senior tag

kb 2 hete volt kint szerelő mert CB újraindulgatott, meg elfelejtette a wifi SSID-t stb. Akkor a szerelő resetelte a CB-t de a hiba ugyanúgy megmaradt. másnap átállítottam bridge módba, azóta jó (a srác megerősített ebben, 10 napja nem volt hiba), csak a routerem nem bírja a 120-as netet, de sebaj.
Pár napja felhívtak a UPC-től hogy kijönnének ellenőrizni a kapcsolatot. Ma itt is volt az úriember, leellenőrizte a médiakártya és a médiabox gyáriszámát, a cb gyáriszámát, elmeséltem a CB-vel a történetet, mire mondta hogy holnap kicserélik mert azzal van valami gebasz. Ja fényképeket is csinált a csatlakozókról.
A kérdésem az hogy másnál volt már ilyen? Most a szerelőt ellenőrizte, vagy minket? :)
Korrekt volt, segítőkész, nincs takargatnivalóm se, csak érdekel a miért :-)

[ Szerkesztve ]

(#76844) HXY


HXY
addikt

Ma voltam bent a Fogarasi úton a Tesco-val szemben található UPC ügyfélszolgálaton, és kérdeztem, hogy mikor lesz újra jó a már napok óta országszerte nem működő Wi-Free szolgáltatás.
Azt mondták, hogy még arról se tudtak, hogy nem jó...

(#76845) kabelmania27 válasza ztibor (#76843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Négy éve bekötés után pár héttel hívtak telefonon, hogy ellenőriznék a bekötést de az időpont nem volt megfelelő.
De az is lehet, hogy azért fényképezte le a csatlakozást mert így dokumentálja hogy minden rendben van és nem a lakásban lévő kábelek miatt van gond a modemmel.

[ Szerkesztve ]

(#76846) ROBOTER válasza anglergab (#76842) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kamu.

(#76847) anglergab válasza ROBOTER (#76846) üzenetére


anglergab
addikt

Miert? Azota a Facebookra is kitettek.

(#76848) ROBOTER válasza anglergab (#76847) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerinted milyen műszaki probléma lehet az, amit az amúgy működő alapszolgáltatás mellett napokig tart elhárítani, és 2 nap kellett, hogy adjanak egy nyomorult közleményt?

Szarnak bele. Vagy más oka volt a leállásnak, valamilyen karbantartás/átállás miatt le kellett állítaniuk

Hasonlóan ebbe is:

Most már kezd a tököm tele lenni azzal, hogy rendszeresen a befizetés után akár 1 héttel is kapok felszólítást, hogy fizessem be havidíjat, miközben az online felületükön fizettem be és visszaigazolást is kaptam. Egy hétig tart átvezetni a fizetést? Az online felület rendezetlennek mutatja a számlát egy hétig a fizetés után. Most már a sokadik alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#76849) 4Grider válasza ROBOTER (#76848) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam, nincs rá rendelkezésre állás, így nem prioritás a hiba elhárítása. Ha nem tűnt volna fel, húsvét volt és holnapig tavaszi szünet van az iskolákban. Ilyenkor sokan vannak szabadságon, nem csak rendszermérnökök, de a marketingesek is. Gondolom dolgoztál nagyvállalatnál, így tudod, hogy ilyenkor hogyan működik ez...
Bankkártyát mi is elfogadunk. Van, hogy 2-3 munkanappal későbbi számlakivonatunkon jelenik meg a kártyás be- vagy kifizetés. Ebből következik, hogy ha a könyvelés a kapott banki számlakivonat alapján maximum 1-2 nap késéssel könyvel, így akkor jelenik meg a rendszerben mint kiegyenlített számla. Ez összesen 4-5 munkanapot is jelenthet. A hazai számviteli szabályok szerint a bankszámlakivonat a mérvadó, nem az, amikor ténylegesen végezted a bankkártyás fizetést.

(#76850) ROBOTER válasza 4Grider (#76849) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én továbbra is szkeptikus vagyok, ez nem törzsfejlődés, hogy csak "úgy elromoljon", az egész rendszer egy szoftveres konfiguráció az alaphálózaton, minimális dedikált hardvere lehet, ha egyáltalán van.

fizetés: Ettől még a felszólításokkal leállhatna, hiszen ő is kap egy értesítést a sikeres fizetésről, még ha nem is tekinti hivatalosnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.