Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) 4Grider válasza ROBOTER (#76850) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az elmúlt jónéhány évben nem egyszer állt le a wi-free, tehát a mostani leállás nem egyedülálló. Ebből sok mindenre lehet következtetni, szerintem legkevésbé arra, hogy időnként leállítgatják...

(#76852) anglergab válasza 4Grider (#76851) üzenetére


anglergab
addikt

Ugy tudom, legutobb fel eve volt hasonlo leallas, akkor az eap authentikacio nem futott le (adatbazis vagy eap problema?), az IP cim kiosztasig nem jutott el.

(#76853) kezo0


kezo0
addikt

Ez a mai közlemény a fb-on:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76854) tescodr


tescodr
tag

Sziasztok a CB-m folyamatosan ezeket a hibákat dobálja megszakítás nélkül:

Online játékok használhatatlanok,teamspeak szintén folyamat laggolok.Valaki le tudná ezt fordítani mit is jelenthetnek ezek ja hibák? :R

(#76855) kabelmania27 válasza tescodr (#76854) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni a letöltési és feltöltési értékeket.
Ha nem elérhető a modem üzemmód my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#76856) tescodr válasza kabelmania27 (#76855) üzenetére


tescodr
tag

Ipv4 modban van az ertekeket 5 utan tudom nezni mert dolgozom sajnos

(#76857) Bishi


Bishi
tag

A UPCs set top boxtól - fehér Connectbox van - meg lehet úgy szabadulni, hogy csak kábeles internet előfizetésem van Budapesten? Kábeltévém nincs. Coaxon jön be a net.

A cél kisebb fogyasztás, kisebb hőtermelés.

Valami célt teljesítő eszköz kéne, vagy esetleg ha van ilyen, akkor passzív média illesztő kéne, és routerbe bedughatnám az ethernet kábelt.

Vagy értelmes , olcsóbb set top boxot venni.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#76858) adika4444 válasza Bishi (#76857) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem settopbox hanem HGW (home Gateway) az eszköz. Nem váltható ki, max régi UPC hálózaton futó Cisco EPC 3208, 3212 modemmel használtan.
Viszont azt nem tudom a Cisco kevesebbet eszik-e. Ráadásul tud azért melegedni.
Szóval amit szeretnél nem igazán kivitelezhető.

üdv, adika4444

(#76859) mtwys921014


mtwys921014
lelkes újonc

Sziasztok elnézést az offért , de már nem tudom hova vagy kihez forduljak, egy még mindig meglévő hibára keresem a megoldást.

Nos a hiba a következő, bizonyos időközönként megszakad az internet mind a Gépen(Kábel) mind pedig wifin( laptop) ledob a net, lecsatlakozik a skype, a játék kidob vagy 1-2 seces laggom van a Stream(OBS) szétcsatlakozik, tehát egyszerűen megszakad az internet, jobb asló sarokban az asztalon nem vált az ikon , de gondolom csak azért mert a szakadás egy bizonyos ideig tart. Amit csinált már a szolgáltató, Modem csere, kábelezés csere, stb mókoltak már pár dolgot, amit én tettem, Új rendszer, de gondoltam semmit nem ér , mivel a wifi is szakad, továbbá kábelcsere, driver frissítések, de a hiba valahol a modem előtt van, ami fura átmentem egy ismerőshöz 20 méterre van, és ott hibátlan, rámértem pingplotterrel és semmilyen piros csík nem jön, olyan mintha valami zavarná a jelet, vagy túl lenne terhelve stb, nem értek hozzá sajnos. Mellékeltem néhány képet. Információként.

Várom a kérdéseket észrevételeket.
Az internet 500/20-as Albérlet. Többen vagyunk ennél a szolgáltatónál itt, illetve van annyi wifi mint a szemét(Zavarhatja a modemet?)

Koax kábelen jön be. onnan ketté tv illetve a modem felé. Nem használom csak a gyári modemet. Ami egy Arris 1652S Gyártmány.

Amit még tenni fogok, az egyik szomszédomnál megnézem miújság, ha ott is ilyen adatokat mutat a pingplotter akkor itt a hiba a tömbben.(ez csak saját vélemény) Gondoltam még arra , hogy esetleg szarul van belőve az Admin része a modemnek de ott nem tudom mit tudok variálni. Képek lentebb.

https://prohardver.hu/dl/upc/2019-04/24/780176_cqdlezpgjjmyv9jr_555555555555.png
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-04/24/780176_blnnyicil12ymtf8_prtele.png
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-04/24/780176_z0zrffbrjbr5w2nl_hhhhhhhhhhhhh_2.png

Köszönöm a segítséget.

(#76860) rocket


rocket
nagyúr

Ujra mukodik wi-free, kevesebb mint 72ora alatt elharitottak a hibat :)

Hiba elismerese 2 napba telt, ezen a teren van meg mit fejlodni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#76861) Beniii06 válasza rocket (#76860) üzenetére


Beniii06
őstag

Hiba elismerese 2 napba telt...
Minél később ismerik el a hibát, annál több idejük van javítani és reklámnak is jó, hogy milyen hamar meg is csinálták azt. ;]

"Got any other secret weapons?"

(#76862) laci88kiss válasza adika4444 (#76858) üzenetére


laci88kiss
kezdő

csak azzal a kettővel váltható ki? technicolor tc7200 al nem? csak mert nekem holnap hozza a zöldruhás ember a tc 7200-at. fentebb azt írta valaki hogy azzal is működik az 500as net :Y :F

(#76863) Cifu válasza laci88kiss (#76862) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 500-as net működik, csak az elérhető letöltési sebesség inkább 280-320 Mbit/s körül lesz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#76864) laci88kiss válasza Cifu (#76863) üzenetére


laci88kiss
kezdő

köszi!

Ennyi a lényeg számomra. Igazból az sem érdekelne, ha csak 100at tudna. Csak ne legyenek random 500-as és a feletti pingjeim a full gagyi CB miatt. Egyébként sincs kb semmi értelme egy 500as netnek, egy átlag felhasználó számára. Aki pedig átlag felettii felhasználó, annak meg hiába van 500as internete, ha a pingek gatyák,azonnal kijön hogy egy vacak az egész..... Most alig várom a holnapi napot, nagyon nagyon kíváncsi leszek mit produkálok az új modemmel az esti munka utáni online pvp játék :)) :DD

(#76865) laci88kiss


laci88kiss
kezdő

http://pcreg.upc.hu/reg/login.jsp oldara hogyan tudok belépni? My UPC felhasználó névvel, és jelszóval nem enged be :(

(#76866) kabelmania27 válasza laci88kiss (#76865) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfizetői szerződésnél ügyféladat összefoglalónál a manuális kábelmodem regisztráció résznél van megadva a felhasználónév és a jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#76867) laci88kiss válasza kabelmania27 (#76866) üzenetére


laci88kiss
kezdő

csodás. nem találom. akkor lesz holnap egy kör a telefonos ugyintézővel, akinek gőze nem lesz arról hogy miért akarok én egy 500as netre ráakasztani egy technicolort :W előre félek. majd kitalálja nekem hogy ez nem lehetséges... meg hogy mit keres nálam egy régi ügyfelük modeme... :DD

(#76868) 4Grider válasza laci88kiss (#76867) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kell magyarázkodjál, kérd be tőle az előfizetői szerződésed elektronikusan. Jogod van hozzá magyarázat nélkül is.

U.i.:
Itt a szerződést nem teszik be automatikusan a felhasználói fiókba?

[ Szerkesztve ]

(#76869) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!

Az normális jelenség, hogy a ConnectBox-on nem vílágít se az internet se a telefon ledje, működő kapcsolat mellett?

(#76870) laci88kiss válasza 4Grider (#76868) üzenetére


laci88kiss
kezdő

Nincs fent sajnos, ami érdekes is számomra, mert más szolgáltatónál egy az egyben fönt van, és kitudod akar nyomtatni is :DDD upc...... ha valmit megszeretnék oldani 30perces telefonálgatások nélkül, az biztos , hogy nem úszom meg. Bár ez jelen esetben az én hanyagságom.

(#76871) laci88kiss válasza Matthewus (#76869) üzenetére


laci88kiss
kezdő

igen normális. csak addig világítanak, míg újraindítás után végig ellenőrzi önmagát. illetve akkor világít, villog, ha valamilyen hiba keletkezik.

(#76872) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni!

UPC lettem én is viszont a wiffis routert modemként szeretném csak használni viszont nem találtam benne ilyen funkciót. Youtuben találtam videót ,hogy hol kell de nekem nincs olyan funkcióm.
Ilyenkor mi a teendő?

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.Maarki

(#76873) Intruder2k5 válasza Maarki (#76872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Akkor valószínűleg IPv6 módban van az eszköz, olyankor nem elérhető a bridge mód. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, és kérd, hogy állítsák át IPv4 és bridge módba.

(#76874) blakey válasza Maarki (#76872) üzenetére


blakey
titán

A MyUPC oldalán átállítod IPv4-re vagy 1221-es és kéred az IPv4-et, hogy legyen modem módod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76875) Maarki válasza Intruder2k5 (#76873) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia!

Ügyfélszolgálat felejtős 20p voltam vonalba le vannak terhelve...
Marad a myupc

Köszönöm a segítséget !

(#76876) Maarki válasza blakey (#76874) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia!

Köszi akkor myupc megnézem most regisztráltam be oda.

Köszönöm!

(#76877) Maarki


Maarki
aktív tag

Lenne még egy pár kérdésem.

A upcnél mennyire figyelik az adatforgalmat ?
Tudom van ez a 300gb/hónap ezért kérdezem.
A másik ,hogy ha rád pirítanak mit tesznek, volt már valakinek ebben balszerencséje?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#76878) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Néhány weboldal (pl:nemzetisport) megnyitásánál a router üdvözlő lapját tölti be és kéri, hogy írjam be a router jelszavát. Majd be akartam lépni a routerbe, megnézni a beállításokat. Bejön ismét az üdvözlő oldal, beírom a jelszót belép majd kidob. Másnál is van ilyen hiba? Mit kezdjek ezzel?

Előre is köszi!

HyperX

(#76879) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A Horizon HD médiabox látja a külső HDD-t, de nem hajlandó megformázni.
Van valami megoldás?
Esetleg valami külső program?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#76880) 4Grider válasza atyca (#76879) üzenetére


4Grider
nagyúr

500 GB-osnál nem nagyobb a HDD?

(#76881) vlevi válasza atyca (#76879) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem ismerem a mediaboxot, de véletlenül nem az a baj, hogy GPT partíciós tábla van rajta? Ha a mediabox csak az MBR-t ismeri, akkor lehet, ez a baj.

(#76882) atyca válasza 4Grider (#76880) üzenetére


atyca
senior tag

Szia!
Közben sikeredett (huszadjára)
Nagyobb, de particionáltam, és csak 380 GB lett formázva.
Nem tudom, hogy mi volt a megoldás, de végül primary-NTFS kombó lett a lemez.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#76883) Toth_Jani válasza Skilly (#76878) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Előfordul, ilyet akkor szokott csinálni néha, ha ki volt kapcsolva és újraindul, és itt azt szokták tanácsolni hogy töröld a böngésző Cachet, de persze a mobil sem tud belépni.
Én egyszerűen újraindítom (kikapcsolom) a CB-t, és utána megy normálisan.

(#76884) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Melyik volt az az utolsó HDMI-s médiabox a Pace HD-n kívül, ami még koaxon képes betölteni a műsorvisszanézőt? Le tudnátok írni a méreteit? Milyen széles, milyen hosszú, milyen vastag?

(#76885) pjen válasza cocka (#76884) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Cisco van,az 41x5cm.És durván 21 cm mély.

(#76886) cocka válasza pjen (#76885) üzenetére


cocka
veterán

Az durva. Akkor nagyobb mint a Pace HD.

És csak a felvételi lehetőséggel tud többet? Mert az semmi akkor.

[ Szerkesztve ]

(#76887) pjen válasza cocka (#76886) üzenetére


pjen
félisten

Durván mégegyszer akkora.Szerintem akkor az volt a "rack"méret.A VHS meg hasonlók is ekkorák voltak

(#76888) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Tegnap kötötték be nálunk a UPC-t. Viszont qbitorrentben hibát jelez a hálózatra, nem vált zöldre a kis ikon ami jelzi, hogy vab-e valami nyűgje. A connect boxban be van kapcsolva az upnp. Mit kéne állítanom, ahoz hogy jó legyen? Olvastam, hogy a port forwardinghoz ipv4-re kell váltani ipv6-ról, nekem is azt kéne, hogy jól működjön, vagy a tűzfalnál kéne állítgatnom valamit?

[ Szerkesztve ]

(#76889) kabelmania27 válasza Kovbob (#76888) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
My upc oldalon kitudod kapcsolni az ipv6-ot, vagy 1221-en csak internethiba menüpontban kikapcsolják.

(#76890) Kovbob válasza kabelmania27 (#76889) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igen azt tudom, hogy a myupc-n kitudom, néztem is, de az a nyűgje? Mert akkor megcsinálom, csak nem akartam kikapcsolni, ha nem az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#76891) kabelmania27 válasza Kovbob (#76890) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a modem oldalán nincs modemüzemmód akkor ez a gond.

(#76892) Kovbob válasza kabelmania27 (#76891) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nincs. Akkor kikapcsolom. Köszönöm a segítséget :R
A tűzfalnál érdemes valamit állítgatni? Láttam, hogy 2 lehetőségnél alapból nincs pipa, de nem ismerem mik azok, így nem piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

(#76893) kabelmania27 válasza Kovbob (#76892) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Ha megírod a modem oldaláról a haladó beállítások, hálózat állapota, letöltés és feltöltés füleken lévő értékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.

(#76894) Kovbob válasza kabelmania27 (#76893) üzenetére


Kovbob
senior tag

(#76895) laci88kiss válasza 4Grider (#76868) üzenetére


laci88kiss
kezdő

Üdv.

Megvolt a mai nap a modem csere :) CB-ről technicolor tc7200-ra
Upc ügyintézővel nem volt gond hálisten, gördülékenyen ment az is. Net is működik, és minden készüléken gyosabb is lett a böngészés. Néztem pinget, az első 5 mérés hibátlan, nagyon boldog voltam, min ping 9 max 21. ez felüdülés volt a CB után látni. Aztán megugrott ez is sajnos 250-300 :( nem tudom mi lehet még a gond mindig. azt hiszem elengedem a dolgot :O
Aztan gyors megnyitottam a portokat amik a játékhoz szükségesek. Úgy voltam vele, egy próbát azért megér, és bizony sokkal simább, nem akad meg, szépen fut, nincs lag. fél órát tudtam tesztelni, majd hosszútávú teszt jobban eldönti. itt szoktam tesztelni: https://www.meter.net/ping-test/

(#76896) Gubek-Einste válasza Kovbob (#76894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76897) kabelmania27 válasza Kovbob (#76894) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, idővel lehet több feltöltési csatorna lesz.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax (tv előfizetés esetén) és van-e Fam/Attenuator feliratú csillapító bekötve kitudjuk számolni kb milyen a bejövő jelerősség.
laci88kiss: Modem oldaláról (haladó beállítások, hálózat állapota) másold be a letöltési és feltöltési értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#76898) Kovbob válasza kabelmania27 (#76897) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hát ezt az elosztót szerintem a padláson találnám, mivel a connect box és horizon két egymástól távól lévő szobában van és mindkét helyre megy a koax. Így azt nem keresem meg azért. :D Nem tapasztalok egyébként hibát a kapcsolattal, egyedül a torrent sír, de mindjárt váltok myupc-n ipv4-re és akkor elvileg az is jó lesz. Egyébként mi miatt lényeges ez a jelerősség, ha amúgy nincs hiba?

[ Szerkesztve ]

(#76899) kabelmania27 válasza Kovbob (#76898) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Most nem kell felmenni, valószínűleg egy kettes splitterel van elosztva.
Azért érdemes megnézni ezeket, mert légkábeles övezetben nyáron magasabb lehet a feltöltési érték, ha 50felett van akadhat a netkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#76900) cocka válasza pjen (#76887) üzenetére


cocka
veterán

És vajon mekkora HDD lehet benne? Úgy értem tárhelyet tekintve, mert gondolom csak nem 3.5-es HDD-t raktak bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.