Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76301) Gzu73 válasza norbertoth (#76295) üzenetére


Gzu73
tag

elvileg az ország 4 régióra van osztva számlázási ciklus szerint, ezért nem kéne, hogy változzon a ciklusod.

én úgy látom az hbo-t eléggé baráti áron kapod, van 3 médiaeszköz, ebből nem hiszem, hogy túl sokat fognak faragni.

(#76302) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszi a tanácsokat! Ha ennyiért 300-as netet adnak már annak is örülök. 😀

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#76303) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Jelenleg van egy 240-es netem a upc-nél egy fekete színű Cisco EPC3208-as modemmel (upc adta annó). Ehhez van még egy Asus Rt-N18U routerem. Hétfőn elvileg jön egy UPC-s mókus, aki hoz egy connect boxot, mivel 500-asra emelik a netem. A kérdésem az lenne, hogy jobb e ez a connect box mint a routerem akár wifi hatótáv, akár sebesség terén (5g nem feltétel)? illetve van e olyan gyors a 4db gigabites portja mint az asus routeremnek?(mert ha igen, akkor megszüntetném a routert, amivel mondjuk semmi bajom nincs).

(#76304) Gubek-Einste válasza AndrewTdi (#76303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább használd a saját eszközt ha nem kell 5 GHz-s wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76305) pjen válasza AndrewTdi (#76303) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem próbáld ki,nincs rossz WIFI a CB-n.

(#76306) net91 válasza AndrewTdi (#76303) üzenetére


net91
senior tag

Inkább használd a saját eszközt.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#76307) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Köszönöm. Akkor bridge mode, igaz?
Esetleg van arra lehetőségem, hogy meghagyják a mostani cisco modemet?

[ Szerkesztve ]

(#76308) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#76307) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, modem üzemmód.
Saját beüzemeléssel is kérheted a modemet, itt a topikba többen használnak régi modemet az 500-ashoz, 300-400Mbit között van a sebesség, mert a régi modem egyszerre csak nyolc letöltési csatornát használ, az új modem többet használ.

[ Szerkesztve ]

(#76309) pinnacle válasza pinnacle (#75608) üzenetére


pinnacle
nagyúr

29-es körzetben, Monoron, optikai hálózaton milyen frekvencián érhető el a Gemini TV? Elméletileg a 322MHz-en, de ott nekem semmi sem jön be. Most tudtam csak megnézni. UPC-nél azt mondták, hogy a 346MHz-en, de ott nekem csak HBO, meg code download van. Azt is mondták, lehet nálunk nem jön be, de az nem rajtuk, hanem a helyi TV-n múlik.

[ Szerkesztve ]

(#76310) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
A ubee evw3226eu készüléknek kellene az alap felhasználó/jelszó páros, ha ki tudna segíteni.

Gyurka

(#76311) pjen válasza Gyurka6 (#76310) üzenetére


pjen
félisten

Álltalában admin,admin.Az aljára rá szokott lenni írva.

(#76312) blakey válasza Gyurka6 (#76310) üzenetére


blakey
titán


Kézikönyv

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76313) Gyurka6 válasza blakey (#76312) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm, ha meglenne.., bár erre gondolhattam volna!

Gyurka

(#76314) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mennyire hihető az mikor az ügyintéző
azt mondja ez a legalacsonyabb ár amit adhat ? :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76315) 4Grider válasza DonThomasino (#76314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én is ezt szoktam mondani, amikor az ügyfél azt szeretné, hogy a jutalékom terhére adjak neki kedvezményt. De miért tenném, nem őriztünk mi együtt disznót...
Ha jelentős árkedvezményt akarsz, azt ügyfélmegtartónál tudod elérni, mert vele nem a jutaléka terhére egyezkedsz.

(#76316) #72010496 válasza 4Grider (#76315) üzenetére


#72010496
törölt tag

Pár éve is volt UPC-nk, de lemondásnál nekünk nem ajánlottak semmit, simán elengedtek. De ha most úgy van ahogy mondod, akkor jövő februárban megpróbálkozom ezzel a húzással, mert ezt a 8 ezert sokallom 150net és Comfort TV-ért. Pláne azután, hogy másik szolgáltatónál 6 ezret fizettünk teljes TV csomagra+20-as netre. Nekem elég lett volna kisebb netcsomag is, de hát az meg nincs, csak a 150-es.

(#76317) 4Grider válasza #72010496 (#76316) üzenetére


4Grider
nagyúr

A lemondást telefonon intézted anno? Mert a személyes ügyfélszolgálatokon kereskedők ülnek, azokat többnyire nem érdekli a lemondás, csak a kötésre hajtanak...

(#76318) kezo0 válasza 4Grider (#76317) üzenetére


kezo0
addikt

Ez így nem igaz. A személyes ügyfélszolgálaton nem kereskedők ülnek, hanem UPC alkalmazottak. Általában azok a kereskedők (értsd: külsős ügynökök), akik felhívnak valamilyen ajánlattal. Na, velük nem szabad üzletet kötni, mert ők jutalékra hajtanak. Én már többször intéztem úgy új hűséget, hogy személyesen mentem be egy ügyfélszolgálatra, és az utóbbi pár alkalommal mindig jobb üzletet kötöttem a korábbinál.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76319) 4Grider válasza kezo0 (#76318) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt állítod, hogy a személyes ügyfélszolgálatokon dolgozóknál megszüntették a jutalékos premizálást?

(#76320) kezo0 válasza 4Grider (#76319) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, kapnak-e jutalékot, de én náluk mindig kedvezőbb üzletet kötök, mintha telefonon próbálkoznék. Legutóbb pl. nem is azzal a szándékkal mentem be, hogy új hűséget kössek, hanem csak anyámnak segítettem az ügyintézésben. A saját hűségemből még majdnem fél év volt hátra akkor. Mintegy mellékesen megemlítettem, hogy nekem Gold tévécsomagom van, és nem igazán érzem korrektnek, hogy most már minden új csatornát a Premium csomagba tesznek csak be. Erre az ügyintéző teljesen önként felajánlotta, hogy néz nekem valami jó ajánlatot. Végül úgy jöttem ki az üzletből, hogy új hűséget kötöttem kb. 2e Ft-tal kevesebbért, mint eddig, és a Gold helyett Premium lett a tévé, a net pedig 240-ről 500-ra nőtt.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76321) Beniii06 válasza kezo0 (#76320) üzenetére


Beniii06
őstag

Lehet a lemondással havi kétszer annyit is megspórolhattál volna ilyen ~12000Ft havidíjról, ilyen 8000 környékére. Poén, hogy ezt weben rendelve Happy Home 500 Premium Online Extra néven 7609 Ft-ért adják, de ha van komolyabb konkurencia 6500 Ft környékén meg lehet kapni, de volt már rá topikban példa, hogy valakinek 6000 alatt adták ugyanezt, ha jól emlékszem, de nem biztos.

Persze mivel konkrét árakat nem írtál, így tippeltem, de ha többet fizetsz érte most, mint az előbb leírtak, akkor a "kedves kis ügyintéző" segített, csak nem rajtad, kivétel ha elégedett vagy az árral és ennyire fontos volt a tv csomag váltás számodra, a fenti információk után is.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#76322) kezo0 válasza Beniii06 (#76321) üzenetére


kezo0
addikt

Nem teljesen értem, mit szeretnél ebből kihozni, de az a lényeg, hogy többet kaptam, mint addig, és kevesebbért, mint addig. Ezzel csak azt akartam alátámasztani, hogy a személyes ügyintézés során sem feltétlenül jár rosszul az ember. És legalább nem kell behazudni, hogy le akarom mondani az egész előfizetést, megkockáztatva, hogy esetleg szó nélkül elfogadják a lemondást. :)

Most nem tudom fejből az árak tételes bontását, de ha fontos, majd bemásolom ide, amikor gép elé kerülök.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76323) Beniii06 válasza kezo0 (#76322) üzenetére


Beniii06
őstag

Csak annyit akartam kihozni, hogy a lemondással még több kedvezményt ki tudtál volna harcolni és ha már legalább -1k-val olcsóbbra is, de az már éves szinten 12000, ez a nem mindegy,.Általában, aki 12000+-t fizet, a lemondás opció után, hirtelen 8-9 ezres ajánlatot kap ugyanarra vagy nagyobb csomagra.

Nem fontos tételesen bemásolni, elég a végösszeg is, persze az más ha van extra szolgáltatás is én csak premium tv+ 500 net+ alaptelefon trióra írtam, extra box/card, hbo és a többi sallang nélkül.

Azért is érdekel, jegyeztem meg az összegeket nagyjából, mert új előfizetőként kíváncsi voltam én is mit ajánl az ügyfélszolgálatos, a stílusával voltak gondok(kb. mintha a T-s robottal beszéltem volna telefonon), pedig én csak bediktáltam a címet és mondtam, adjon rá ajánlatot.
Mivel előtte megnéztem a weboldalt, kb. 3000 Ft-al többet mondott ugyanarra a csomagra + weben akkor az első hónap díját el is engedték volna. Mondtam neki, hogy a weboldal szerint(akkor még volt) mix csomag jóval olcsóbb és többet kapnék érte. Próbált bemagyarázni mindent, hogy nem jó a weboldal, a végén már azt próbálta beadni, hogy rosszul láttam, stb. Egyből leesett, hogy neki az új szerződésből jutalék kell, ja és teljesen átlagos ügyfélszolgálatos volt, upc matricás felsővel stb.
Könnyen el tudom képzelni a kapott sorszám alapján, hogy kb. aznap a 30-40 ember közül mennyi volt felkészült és mennyit tudott "lehúzni". Voltam teljesen másik üzletben, ott is ugyanez volt, de ott legalább az ügyintéző kb. 5 mondat után látta, hogy tájékozott vagyok és abbahagyta, hirtelen elérhető lett a mix csomag a címre érdekes módon.

Egy-két tapasztalatból nehéz lenne általánosítani, de azért én nem tennék nagy különbséget az öltönyös üzletkötők és az új szerződésekkel is foglalkozó ügyintéző között, ha jutalékról van szó(és itt most nem a topikban résztvevő, esetleg dolgozó emberekre gondolok félreértés ne essék), csak leírtam, hogy mit tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#76324) kezo0 válasza Beniii06 (#76323) üzenetére


kezo0
addikt

OK, akkor azért idemásolom a bontást, mert csináltam magamnak egy kis összehasonlító táblázatot. Messze nem alapszintű előfizu, mivel van benne HBO MaxPak, FilmBox csomag, 3 db eszköz (2 db felvevős HD box + 1 db mediacard), és a telefon sem alap, hanem M-es csomag. Ha ezeket az extrákat levennénk, az mínusz 4-5e Ft-ot jelentene legalább.
Talán a MyPrime-ot lehetett volna még ingyenesre lealkudni, de szerintem a többi úgy összességében már nehezen faragható. Vagy ha igen, havi párszáz forintért nekem akkor sem éri meg behazudni egy lemondást, amikor valójában nem akarom lemondani. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76325) adam1400


adam1400
tag

valaki tudja hogy a régi upc boxos távirányitót h lehet beálltani kóddal h érzékelje a horizon boxot? ugyanúgy néz ki a 2 távirányitó :D

(#76326) Beniii06 válasza kezo0 (#76324) üzenetére


Beniii06
őstag

Jó kis táblázat. Ha nincs konkurencia(D vagy T optika), akkor ennyi extrával+ M-es telefonnal tényleg jó árnak mondható.

Azt ugye tudod, hogy a lemondás is lemondható, ha nem azonnali hatállyal kéred? :U

Ilyenkor a szolgáltató szokott még pár ezret legombolni az emberekről, arra a pár napra számláznak tovább, ha már úgyis elveszítenek ügyfélként, még egy kis bőrt tudjanak rólad lehúzni, habár a szabályozás szerint nem lenne szabad nekik, mégis kijátsszák sokan, de nem akarok tovább off-olni.
Majd én is kíváncsi leszek a webes happy home 500 extra-t mennyiért tudom majd megkötni új előfizetőként.

"Got any other secret weapons?"

(#76327) headhunter válasza kabelmania27 (#76261) üzenetére


headhunter
addikt

"...Netezés előtt indítsd újra a modemet vagy éjszakára áramtalanítsd..."

Ezt kell alkalmaznom, mert eddig semmi sem segített! :F

Android Boxon mérek Speedtest app-al, több szerveren és mindig ugyanezt a lassulást tapasztalom.

(#76328) headhunter


headhunter
addikt

Up/Down : 1/10
Itthon : 1/15 vagy 1/22.7

HD adások száma is "fényévekre" a hazai kínálattól: [link]

(#76329) Livius válasza headhunter (#76327) üzenetére


Livius
őstag

Egy normális erős PC-n mi a mérési eredmény UTP kábellel mérve?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#76330) z67 válasza kezo0 (#76324) üzenetére


z67
őstag

Nekem a TV Premium: 2800 Ft, az 500-as Net: 2699 Ft, a MyPrime ingyenes. Említhető konkurencia nincs.

(#76331) net91 válasza z67 (#76330) üzenetére


net91
senior tag

Telefon előfizetés van a csomagban?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#76332) z67 válasza net91 (#76331) üzenetére


z67
őstag

Természetesen, az a fétisük, minden lemondás azzal kell, hogy kezdődjön

Nonstop S díjcsomag: 100 Ft
.

(#76333) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Láttam ma a piacon egy CISCO EPC3925 HGW-t eredeti dobozában, átnézegettem a tartozékokat, az eladó olyan gondos volt, hogy még az ügyféladat összefoglaló papírt is mellé csomagolta, rajta a UPC-s felhasználónév, email cím, jelszó, minden.

(#76334) headhunter válasza Livius (#76329) üzenetére


headhunter
addikt

Nem ment át a hibajelenség leírása...

Nem az a gond, hogy gyenge a hardver, mert eddig amikor megvolt a sebesség, akkor mindig sikerült kimérni a maxot, de az utóbbi időben (változóan 1-2 nap folyamatos működés után) "belassul" a hálózat.

Connect Box újraindítás utáni mérések: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#76335) adika4444 válasza Intruder2k5 (#76333) üzenetére


adika4444
addikt

Ha jól gondolom nem vetted meg, márpedig ilyen kincset otthagyni...;]:DDD

üdv, adika4444

(#76336) pjen válasza adika4444 (#76335) üzenetére


pjen
félisten

Nehezen tudta volna reggelni a DIGI hálózatába.

(#76337) Livius válasza headhunter (#76334) üzenetére


Livius
őstag

Mérjél PC-én normálisan, és ne csak a speedtesten, hanem valami konkrét ISO-kat tölts le valami linuxos mirror szerverről. Már bocs, de az ilyen kis smart PC-knek összerakott cuccok, nem a legfényesebbek szoktak lenni hardveresen, és az egy dolog hogy régen jó volt, de simán lehet, hogy a linux-ra vagy a windows-ra jött valami szuper frissítés, és már kezd szűk lenni a teljesítmény. A Connect Boxban lévő hibaelhárítós tesztet meg felejtsd el, semmire se jó az esetek 90%-ában.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#76338) degec


degec
senior tag

ÜDV !

1. Igencsak 1 terra felett forgalmazok havonta,, 1 éve vagyunk optikás upc-sek eddig nem nyafogtak.. számíthatok valami retorzióra? :D ügyfélmegtartós vagyok, nem kéne nyafogniuk..Van ezzel kapcsolatban valami tapasztalat ? Köszönöm a helpet !

2. Ugye jól tudom, valaki írta itt, hogy azért nincs nagyobb feltöltési sebesség még optikás upc-n sem, mert léteznek az ""analóg"" tvcsatik, és az pont azt foglalja el sávilag, ami a feltöltési sáv nagyobb mértékét tenné lehetővé..nem biztos hogy jól írom..

köszönöm szépen a válaszokat ! :R

(#76339) 4Grider válasza degec (#76338) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ráérsz akkor aggódni, ha kaptál felszólítást. Kb. 1% rá az esélyed.
Nem csak a feltöltési csatornák hiánya a gond, hanem a használt menedzsment technológia is. Amíg azt drága pénzen nem upgradelik, addig nem lesz gyors feltöltési sebesség.

(#76340) TeeJay válasza degec (#76338) üzenetére


TeeJay
félisten

Budapesten ahol mostanában connect boxot láttam már mindenhol 6US csatorna volt össze fogva az eddigi 3-4 helyett. Szóval csak fejlesztették a hálózatot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76341) AndrewTdi válasza degec (#76338) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én 5 éve forgalmazok bő 1,5-2 terákat. sosem szoltak.

[ Szerkesztve ]

(#76342) adika4444 válasza pjen (#76336) üzenetére


adika4444
addikt

Tudom, ezért raktam ki a két szmájlit:)

üdv, adika4444

(#76343) FIDOKA40


FIDOKA40
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek ha nem megfelelő helyre írok. :R UPC internet előfizetésem van. Asrock B250m pro4 (1151) konfignál az alábbi probléma merül fel.Google keresőt használok és ha megnyitok egy hivatalos oldalt (pl. Gigabyte magyar nyelv ) a keresőben NEM BIZTONSÁGOS szöveg jelenik meg és a CONNECT BOX nyelvi beállító menüje jelenik meg, 775-ös és 1155-ös konfignál nem jelentkezik.775 win7 pro 1155 és 1151 konfignál win 10 telepítve.
Esetleg tud erre valaki megoldást? Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#76344) kezo0 válasza kezo0 (#76294) üzenetére


kezo0
addikt

Az imént pedig felhívtak az 510-0235-ös bp.-i vezetékes számról, és egy bájos gépi hang arra kért, hogy értékeljem a közelmúltban történt hibaelhárítást, mert „fontos nekik a véleményem”. Az első kérdés az volt, hogy értékeljem a beüzemelést (???) végző szerelő munkáját telefonom nyomógombjainak segítségével, ahol az 1-es a legrosszabb, a 9-es pedig a legjobb. Na, gondoltam, kapnak egy 9-est, hiszen hajnali 3h-kor jelentettem be, hogy meghalt a mediacard, és du. fél 1h-kor már nálam is volt az emberük, aki még a cipőjét is önként levette, aztán már pikk-pakk adta is az új kártyát. Sőt, ha már itt volt, átnézte az osztókat és a két nálam levő Cisco box beállításait is (mindkettőt átrakta alacsony fogyasztásról magasra, mondván, így sem fogyaszt sokat a box, viszont jobb, ha a központ mindig látja a készülékeket – nem tudom, ez mennyire bullshit vagy sem...).
Szóval beütöm a 9-est, hadd örüljenek. Mintha mi sem történt volna, a gépi hang újra megismétli, hogy értékeljem a beüzemelést végző szerelő munkáját 1-től 9-ig. Újra, még határozottabban megnyomom a 9-est. Semmi reakció, monoton ismétlődik az első kérdés, pedig szerintem működik a telefonomon a 9-es gomb... Na, amikor negyedszer is megfutottuk ezt a kört, és változatlanul ugyanannál a kérdésnél tartott az automata, letettem. Sajnálom, UPC, én mindent megtettem, hogy jelezzem az elégedettségemet...

Apropó, tudja valaki, hogy mennyivel fogyaszt többet a Cisco box, ha alacsony helyett magas energiafogyasztású állapot van beállítva a menüjében, vagyis sosem megy „mélyalvásba”?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76345) DonThomasino válasza kezo0 (#76344) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én úgy emlékszek mikor anno eco módra raktam,
akkor vmivel kevesebb volt v számla, de 100 ft okról beszélünk.
Ha komolyan érdekel tegyél elé egy fogyasztásmérőt.

Engem meg az érdekelne ha szerzek egy cisco boxot,
és külön kérek egy kártyát a UPC hajlandó lenne ezt nekem összepárosítani?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76346) 4Grider válasza DonThomasino (#76345) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az az eszköz amivel összepárosítják az előfizetői kártyát csakis tőlük kerülhet hozzád. Itt nincs helye egyedi igénynek, mert nem rögzítenek fel idegen eszközöket a saját rendszerükbe.

(#76347) #72010496 válasza 4Grider (#76317) üzenetére


#72010496
törölt tag

Nem, személyes ügyfélszolgálaton.

(#76348) DonThomasino válasza 4Grider (#76346) üzenetére


DonThomasino
veterán

Gyakorlatilag semmilyen BOX al nem tudom használni a upc kártyát
csak amit ők adnak?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76349) blakey válasza DonThomasino (#76348) üzenetére


blakey
titán

De tudod használni csak modul+kártyát kell kérned és olyan nem UPC-s boxba teszed amilyenbe csak akarod, UPC-s médiaboxba nem tudod tenni, mert abba modul nélkül menne be és nincs összepárosítva a kártya és a box. A kártya+modul viszont gen, tehát ebben a formában bármilyen eszközbe behelyezheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76350) pjen válasza DonThomasino (#76348) üzenetére


pjen
félisten

Viszont akkor már nincs értelme a saját boxnak,hiszen pont annyit tud mintha a Tv be tennéd.UPCs boxal van visszanézés,my prime,felvétel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.