Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76601) Livius válasza TeeJay (#76597) üzenetére


Livius
őstag

Feltöltési csatornám még továbbra is csak 6 darab van (1 éve is az volt már). És azért érdekes, mert én csak a régi 240 Mbites csomagban vagyok. Gondolom az 500 Mbites csomagnál jönne igazán jól a sok csatorna. Bár ezek alapján a csatornák száma jól összefügghet, hogy az adott körzet mennyire lett fejlesztve az utóbbi időkben, remélem ez azt mutatja hogy a szerencsések közé tartozóm így. :F

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#76602) kabelmania27 válasza Livius (#76601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért van hat csatorna mert 25-65Mhz között ennyi fér el.

(#76603) gduck válasza Livius (#76601) üzenetére


gduck
addikt

Irigylem ezeket az értékeket, nálam ebben a "fagyban" is már 47-49-es a jelszint. Bele se merek gondolni, mi lesz ha megjön a meleg :(

(#76604) kabelmania27 válasza gduck (#76603) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Livius közelebb van az erősítőhöz.
Milyenek a letöltési értékek?

(#76605) Livius válasza kabelmania27 (#76604) üzenetére


Livius
őstag

Valószínű a mázlim az, hogy a lakópark pincéjében tényleg lehet valami erősítő. 200 lakásra gondolom nem tudták volna máshogy az osztásokat megoldani. Amúgy vannak valami háztartásban használható jóféle erősítési megoldások az ilyen gondokra?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#76606) dzoli87 válasza bounty123 (#76583) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Igen, sajnos kicsit lassabban indul!
:DDD

(#76607) kabelmania27 válasza Livius (#76605) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Létezik házerősítő, csak a beállításra nagyon oda kell figyelni mert ha a környéken zajos lesz a visszirány akkor felmondhatják az előfizetői szerződést.
Családi háznál légkábeles utcában érdemes a bejövőre tenni egy kettes osztót egyik kimenet modem a másik kimenetre lehet tenni a tévéket.

[ Szerkesztve ]

(#76608) Livius válasza kabelmania27 (#76607) üzenetére


Livius
őstag

Egy ilyen házerősítő amúgy mennyiért vásárolható? A UPC egyedi igényként, külön pénzért csinál ilyet?
A mai világban az emberek már képesek 25-30 ezreket elkölteni a minden tudó AC-és csoda routerekre, hogy a kert végében lévő WC-én is lehessen nyomkodni a butatelefont. Én személy szerint, ha egy ilyen megoldás kb ugyan ennyibe kerülne, simán meglépném ezt a saját otthoni fejlesztést, hogy ne legyenek ilyen gondjaim.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#76609) gduck válasza kabelmania27 (#76604) üzenetére


gduck
addikt

(#76610) kabelmania27 válasza Livius (#76608) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annál kicsit olcsóbbért is lehet kapni házerősítőt.
Egy modem és három tévére biztosítanak megfelelő jelet, egy erősítő plusz áramfogyasztás, úgy már a havidíjjal együtt sokaknak nem éri meg + a többség nem fog erősítő beállítással küzdeni.
gduck: Bejövő jel erősség rendben van, ha kevesebb osztó lenne a modem előtt alacsonyabb lenne a feltöltési érték.

[ Szerkesztve ]

(#76611) gduck válasza Livius (#76605) üzenetére


gduck
addikt

Nekem van egy ilyen, csak régebben kiiktatta a UPC. KATT IDE!

Nem igazán merem berakni, műszer nélkül csak elcseszném a jelet :) Ja, meg nem tudom a 860 felett van-e valami...

(#76612) kabelmania27 válasza gduck (#76611) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez a modem tud magasabb értéken is adni több csatornán, előző 51,9 felett nem adott négy frekin.
Amennyiben jó az ussnr érték akkor nyáron magas feltöltési értékkel nem lesz feltétlen gond, ha alacsony az ussnr akkor 40-es értékkel is akadhat a net.

[ Szerkesztve ]

(#76613) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok

Nemrég szerződtem le a UPC-vel, egy Compal CH7465LG-LC típusú "connect boxot" kaptam. Nincs vele semmi tapasztalatom, eddigi netes kutakodásom során nem jutottam eredményre, hogy hogyan is lehet rajta port forwardolni.
Másik UPC típusú boxoknál azt olvastam, hogy az admin felületen belül a Haladó beállítások -> Biztonság -> Port forwarding menüben lehetne állítani, de nekem ilyen nincs: [kép]

Tudtok segíteni?

Köszi

(#76614) 4Grider válasza JamesHolden (#76613) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs publikus ipv4 címed, márpedig portforwardnak csak azon van értelme. Kérj a szolgáltatótól...

(#76615) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Milyen otthoni jelerősítőt ajánlotok? Sajos otthon az egyik TV -n az adás állandóan szétesik, a TV szerint gyenge a jel. A UPC szerelők már többször is kint voltak, lecseréltek minden osztót, bejövő kábelt, stb, de a jelszint nem lett jobb, szerintük ez a max amit tehettek.

(#76616) Toth_Jani válasza Pharaoh (#76615) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az én TV-m szerint is gyenge a jel 8-23%, ha lecserélem a tévébe menő kábelt akkor 95% lesz, de úgy szétesik a kép, a "rossz" kábelen viszont szép és stabil az adás, gyenge jelszinten.
A gyenge kábelt a UPC adta, az erős meg valamelyik boltból van.

(#76617) kabelmania27 válasza Pharaoh (#76615) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha leírod milyen osztóval van elosztva a koax és milyenek a modemértékek ki tudjuk számolni milyen a bejövő jelerősség.
Melyik frekvenciával van probléma? Milyen jelerősséget és minőséget ír a tévé?
JamesHolden: Üdv! My upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot vagy hívd fel a 1221-et és válaszd a csak internethibát.

[ Szerkesztve ]

(#76618) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

4Grider & kabelmania27: köszi! Felhívtam őket, át is állították, látom is a funkciót már a connect boxban! Meg ugyanúgy említette az ügyintéző csajszi is, hogy a My UPC oldalán is megtehetem ezt

(#76619) kabelmania27 válasza JamesHolden (#76618) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Amennyiben van kedved és bemásolod a modemértékeket (haladó beállítások, hálózat állapota, le és feltöltési fülek) meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod. Ha még azt is megírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító akkor kitudjuk számolni milyen a bejövő jelerősség.
Összefoglalóban le van írva pár dolog.

[ Szerkesztve ]

(#76620) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok!

Költözetetni szeretném az egyik lakásból a modemet a másikba, ahol most mondtam le egy szolgáltatást.

Meg kell rendeljem a költöztetést 4500-ért vagy elég ha a régi modemet lecsavarom és az újat fel, majd a régit leadom?

(#76621) Pharaoh válasza kabelmania27 (#76617) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Modem értékek:[kép] [kép]

A házba bejövő kábelen ez a hármas osztó van. [kép]
A -4 -es megy a TV-hez ahol pixelesedik a kép. Az egyik -7 megy egy mediamoxba. A másik -7 megy a modem felé, de a modem előtt van még ez: [kép] Az out megy a modembe és a 6 egy analog TV

[ Szerkesztve ]

(#76622) kabelmania27 válasza Pharaoh (#76621) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infókat.
Ez a hármas két egybeépített kettes osztó, -4es kimenetben elvileg nem akadhatnának az adások mert ha a modemhez hozzáadom az osztók csillapítását 7körüli értéket kapok ami jó jelerősségnek számít, ebből lejön négy akkor is 60dB körül kap a tévé az elvileg elég a digitális adásokhoz. Letöltési értékeknél 40-es az SNR ami kiváló.
Lehet a magas feltöltési értéktől akadnak az adások itt a topikban volt már hasonló, annál az esetnél is 50felett volt a feltöltés, ilyenkor a tévé előtt meg lehet próbálni egy hpf szűrőt.
Meg kellene nézni a tévén milyen a jelerősség és a minőség.
Milyen tipusú a tv?
Modem feltöltési értékek 50felett vannak, ami hamarosan problémát fog okozni, ahogy jobb idő lesz, ezt úgy tudod javítani, hogy a hármas osztónál a -4be kötöd át a modem felé vezető kábelt.
Ennél az osztónál a modemes kimenetet érdemes az alacsonyabb csillapítású kimenetbe kötni főleg ha tovább van osztva az a kimenet. Tap osztó bekötése jó mert analóg tévé mehet a tapba.
Ha a boxnál -7es kimenetben nem akadnak az adások akkor a tévénél is mennie kellene, ha nem segít a hpf és a tévé földelt csatlakozóval kapja az áramot megpróbálhatod még a galvanikus leválasztót ha az sem segít érdemes a mérdicardot boxra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#76623) kabelmania27 válasza Cufter (#76620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem biztos, hogy a modem el fog indulni másik fejállomáson.
Kérj áthelyezést saját beüzemeléssel.

(#76624) Pharaoh válasza kabelmania27 (#76622) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Köszi. Sony TV, a jelminőség 100, a jel erősség 55 táján van. Az osztónál eredetileg a modem volt a -4-ben csak kicseréltem a TV-vel, mert igy is erősebb lett a jel a TV-n. A hpf -t majd még kipróbálom.

(#76625) kabelmania27 válasza Pharaoh (#76624) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Osztó átkötése azért nem segített mert magas a feltöltés, -4es kimenetben 50körül lesz ami két osztó után elfogadható.
Nézd meg, hogy a tv menőjében van-e automatikus jelszint szabályozás, ha van ki/be kapcsolás lehet segíteni fog. Lehet ez a tv alacsonyabb %-ot ír mint más tipusok.
Lehet segít a hpf mert 100% a jelminőség és 50% feletti a jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#76626) blakey válasza Pharaoh (#76624) üzenetére


blakey
titán

Sony TV-k elég érzékenyek, nálam is hasonló volt a szitu, semmi nem segített, sok próbálkozás után 2 másik TV-vel is kipróbáltam azon a helyen, azokkal hibatlan volt, ekkor derült ki, hogy a TV tunerje valamilyen oknál másképp érzékeli a jelet, hogy ez szoftveres hiba-e vagy sem azt nem tudom, a TV-t eladtam. Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás, mert nem normális a jelenség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76627) kabelmania27 válasza blakey (#76626) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, hogy ezt leírtad.
Lehet kb az nála is a megoldás ami nálad.
Nem nagyon lehet mit csinálni, a hármasnál a -4be teszi a modemet és a médiacardot cseréli boxra, igaz akkor utp kábel kell a modemhez, de legalább menni fognak az adások, a drágább verzió, hogy kicseréli a tévét más tipusra.

[ Szerkesztve ]

(#76628) Cheesy


Cheesy
őstag

Hol lehet tájékozódni szolgáltatás kimaradásról? Szolnokon most kakukk a UPC... egyszer csak ki merevedett a tv képernyő, box restart, net sincs :/

www.vakbelmutet.hu

(#76629) kabelmania27 válasza Cheesy (#76628) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT

[ Szerkesztve ]

(#76630) kali válasza Cheesy (#76628) üzenetére


kali
legenda

Lehet, hogy néhány órával korábban elkezdték az előkészületeket?

2019-04-16 00:00 - 2019-04-16 06:00 / internet, analóg kábeltévé, telefon, digitális kábeltévé / Szolnok / Hálózat átépítés

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76631) Cheesy


Cheesy
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Eddig tartott az üzemzavar, most már működik :)

www.vakbelmutet.hu

(#76632) nilrem


nilrem
tag

Horizon go app video jelét ios eszközről ki lehet rakni tv-re?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#76633) Takashi válasza nilrem (#76632) üzenetére


Takashi
aktív tag

Ez engem is érdekelne, mert eddig nem annyira sikerült.

七転八起

(#76634) petakpa1 válasza kabelmania27 (#76623) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem BP IV. kerületi szolgáltatási helyre adott modem működött BP XIII. kerületében is és Debrecen kertvarosi részében is.:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#76635) TeeJay válasza kali (#76630) üzenetére


TeeJay
félisten

na építik ki a 24DS-t mindenfelé? meg 6US minden node-on?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76636) kabelmania27 válasza petakpa1 (#76634) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót. :)
TeeJay: Ahol szükséges volt eddig is ment a hat feltöltési csatorna, lefelé irányt kell bővíteni, hogy csúcsidőben is meglegyen az 500Mbit.

[ Szerkesztve ]

(#76637) kali válasza TeeJay (#76635) üzenetére


kali
legenda

Azt csak ők tudják.

(#76638) TeeJay válasza kabelmania27 (#76636) üzenetére


TeeJay
félisten

júniusban lejár szülőknél a 2év hűség
újabb egy évet kiharcolok valami jó csomagra meg egy CB-ot mellé
aztán meglátjuk Eger mellett mennyi DS és US csatorna van
Technicolor van most abban 8/4 van többet nem látok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76639) 4Grider válasza TeeJay (#76638) üzenetére


4Grider
nagyúr

A cb-t automatikusan rádtukmálják, csak fogyjon. Főleg akkor, ha leglább 300-ra váltasz.

(#76640) TeeJay válasza 4Grider (#76639) üzenetére


TeeJay
félisten

Majd kiderül mire adnak jó ajánlatot bár most 240 van ami lehet már 300 ha automatikusan emeltek, nem tudom mert karácsony óta nem voltam szülőknél.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76641) Cifu válasza TeeJay (#76640) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem emelnek automatikusan, nekem is 240Mbit van...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#76642) TeeJay válasza Cifu (#76641) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor majd 300-as csomagot kérek és lesz CB is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76643) kola1234


kola1234
tag

Sziasztok. Tegnap még 240es UPC netem volt,előfizettem egy 500asra,connect boxal.
A régit a napokban mértem, simán tudta a 240es sebességet. De a fehér connect box sajna 300nál megáll.
Hibabejelentő technikus szerint rendben van, de újra konfigolta.
Most se jobb. 310.

De akkor nem fizetek 500as netet. (mert amúgy van 300as csomag is)

Lehet ezen jelszintet vagy valamit nézni,hogy az megfelelő e?

(#76644) 4Grider válasza kola1234 (#76643) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze. Topik összefoglalóban nem találtad?

(#76645) kabelmania27 válasza kola1234 (#76643) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Belépsz a modembe utána haladó beállítások majd hálózat állapota utána letöltés és feltöltés füleken vannak az értékek.

(#76646) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Van arra lehetőség, hogy ma legyen spíler 2m?

Jelenleg csak az egyes van.

Arra gondolok, hogy telefonon megrendelem és 30 nap után lemondom, vagy valami hasonló

(#76647) Intruder2k5 válasza Drughi (#76646) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A csomagváltásra a szolgáltatónak van 72 órája, szóval minimális esélyt látok arra, hogy azt ma aktiválják neked.

(#76648) Drughi válasza Intruder2k5 (#76647) üzenetére


Drughi
addikt

Köszi, akkor meg se próbálom.

(#76649) z67


z67
őstag

Megszűnik a MyPrime, tudtok valamit? Soha nem nézem, de ingyenesen a csomagom része volt. Most viszont csak 5-10-éig van számlázva, 0 Ft-tal persze.

(#76650) tomp


tomp
félisten

Jövőhónapban lejár a hűségem. Ugyan azért amiért most 9600Ft-ot fizetek(legmagasabb tv előfizetés HD-vel, plusz kártyával+Cisco DVR+HBO Pak, 500-as net alap telefonnal) újabb 12hónappal már 19.353Ft-os ajánlatot írtak. Viccesek ezek a upc-s illetékesek. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.