Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) Syl válasza sixpak (#76242) üzenetére


Syl
nagyúr

Ó dehogynem. Egy ismerősöm ezt a retket használja a böngészőben induló oldalnak. :Y :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76252) ptya válasza kabelmania27 (#76250) üzenetére


ptya
tag

Szia!

A modemnél a koaxra csak 2 extra fej van rákötve, 3 dB és 6 dB feliratokkal. Mást nem látok.
Időközben átállítottam IPv4-re a cumót MyUPC-n. Így mintha kevésbé lenne hiba - CMD-ben pingelve 2% lossom van 100 requestnél.
Ami főbb különbséget látok, hogy ~35MB/s-ről lecsökkentem ~3,5MB/s-re :(

Tudok kezdeni valamit a feltöltési értékkel?

És persze köszi az eddigi segítséget :R

(#76253) kabelmania27 válasza ptya (#76252) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Sok a csillapítás, a hármast vedd le és nézd meg úgy stabilabb-e a netkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#76254) ptya válasza kabelmania27 (#76253) üzenetére


ptya
tag

Most úgy tűnik, hogy folyamatosabb. Most már 300-ból 2 request timeoutol :)
Hogyan tudnám visszanyerni viszont azt a +30 MB letöltési sebességet, ami eddig volt? :) Vagy azt az IPv4 miatt buktam volna?

(#76255) kabelmania27 válasza ptya (#76254) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik oldalon mérsz?
Itt mérjél.

[ Szerkesztve ]

(#76256) ptya válasza kabelmania27 (#76255) üzenetére


ptya
tag

Eddig is speedtestet néztem. Ezen most 2.85 MB/s jött ki. Tegnap a speedtest logok alapján is 35MB/s-et mutatott. Ma annyi változott, hogy tűzfalat kikapcsoltam, meg IP4-re állítottam a protokollt, amit már vissza nem tudok állítani 6-ra. Ezt jelezzem inkább UPC-nek? 300-as netem van, amihez az a 3MB nagyon nagyon karcsú.
Vagy ez véletlen egybeesés és csak most szarakodik a UPC itt? :)

(#76257) kabelmania27 válasza ptya (#76256) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet átmeneti probléma mert másoknál is előfordult hasonló jelenség, pár napon belül helyre fog jönni.
Ha jelzed gyári visszaállítást fognak a modemen csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#76258) ptya válasza kabelmania27 (#76257) üzenetére


ptya
tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget!!! :C :R

(#76259) Neoka válasza ΞΔGLΞ (#76218) üzenetére


Neoka
aktív tag

Több éve én is ügyfelük vagyok. (10+).
Minden alkalommal el kell játszani ezt a színjátékot.
Minden kérdőívben megírtam nekik ezt, persze pont leszarják.

Nem vagy egyedül én is piszkosul unom. Persze tökre nem érdekli őket.

(#76260) headhunter


headhunter
addikt

User vagy hardware "error" lehet?

Speedtesten több szerveren is mérve, mindig akkor van meg az 500/22Mbit, amikor újraindítom a connect boxot.
Másnap már "csak" 250-300Mbit-et mérek, bármelyik kiválaszott szerveren. (Digi, Telenor, stb...)

(#76261) kabelmania27 válasza headhunter (#76260) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy egyik sem.
Töröld ki az előzményeket a böngészőből és karbantartó programmal nézd át a gépet.
Netezés előtt indítsd újra a modemet vagy éjszakára áramtalanítsd.

(#76262) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok!

Látom megy a vita a hűség utáni emelésről, jogszabályokról.
Nálam az utolsó havi számlán amit még hűség alatt küldetek ki, volt egy harmadik oldal, amin közölték a hűség lejárta a után a kövekező számlázási cikulsban a net és a tv mennyire fog emelkedni.
A GOLD csomag havidíját 101Ft-al, az 500-as netet pedig 111 Ft-al kívánták emelni. Tehát összesen 212 Ft-al kellett volna többet fizetnem ezért a csomagért. Felhívtam őket és újabb hűséget kötöttem a TV Prémium csomag + 500-as net és telefon S-re +320Ft-ért. A hűség utáni árnál 108 Ft-al többért.


Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#76263) picur10


picur10
aktív tag

Nekünk is most járt le nemrég a hűség, ez lesz az emelt összeg:

digital gold 5200 Ft
HD csomag 1000 Ft
Fiber Power 240 2280 Ft
ePack kedvezmény -445 Ft
Nonstop S 540 Ft
ossz: 8.575Ft

Tavaly kiépítette az utcában a digi az optikát, de mivel még senki nem kötött oda szerződést, a társasházba még nincs bevezetve. Ezt persze elmondtam az ügyintéző hölgynek és az első 8600-as érték után az alábbi ajánlatot kaptam.

Tv Comfort csomag
Internet 300 csomag
Nonstop S telefon
1 Gb mobilinternet Sim
ossz: 6.119 Ft

Utána olvastam, a mobilnet még csak nem is 4G (bár a gyereknek elég lenne), a TV-re meg azt hittem, hogy HD lesz, ahhoz képest csak SD. Bár olyan minimálisan nézek tv-t, hogy nem is érdekel. Telefont egy percet nem használtuk, csak a "csomag" miatt van.
Viszont ahogy nézem az itt beírt ajánlatokat, annyira nem túl acélos. Főleg, hogy gyakorlatilag mindenben jobb a digi. Ahhoz viszont végig kell kábelezni a lakást újra (isten tudja hol jön be a lakásba a koax, egyszer csak előbukkan a lakás közepén :P)
A mobilnet jól jött volna a gyerekeknek (akár még egy), de ezt azt hiszem passzolom akkor.

(#76264) Sanya válasza picur10 (#76263) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez nem egy jó csomag, elsőre sosem kell elfogadni.
Bár nem tudom mennyibe kerül egy giga net, de 1000 forintnál többet nem adnék érte.
nekem ez van most:
500-as net
digital bronze + HD csomag
2 media card
telefon
világ csomag
európa csomag
filmbox csomag
epack kedvezmény
6400 ft.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#76265) pjen válasza picur10 (#76263) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell végig kábelezni,Lekötöd a UPC -t,rákötöd a DIGI-t és passz.A koax nem tudja mi megy rajta.

(#76266) picur10 válasza pjen (#76265) üzenetére


picur10
aktív tag

Az a baj, hogy először a bejárat utáni második szobában bukkan fel a parketta alól, ahol kötve van egy dobozban, onnan megint parketta alatt megy tovább, majd megjelenik a spájzban, és onnan a fél lakáson körbemegy a fal tövében. A gányoláshoz értett valamelyik előző tulaj. :U
Idén tervben van festés, előtte végigverem a falat és egy csövet beteszek a bejárattól. Sőt kiűzöm a bejárathoz a nas-t is. :)

(#76267) picur10 válasza Sanya (#76264) üzenetére


picur10
aktív tag

Sajnos digital bronzot én már nem tudok kérni, bár bőven elég lenne.
A telót is lehetne eldobni a fenébe, de azt nem engedik, mert akkor már nem csomagajánlat lesz. :U

(#76268) Amazonas válasza picur10 (#76267) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ezt speciel máig nem értem, miért erőltetik ennyire a vezetékes telefont a csomagba...
Ha már mindenképpen telefónia, akkor szerintem ma már sokkal több ügyfélnek kedveznének a TV+net+mobil hármas kombóval...
Vagy van ilyen, csak én nem tudok még róla?

[ Szerkesztve ]

(#76269) kezo0 válasza Amazonas (#76268) üzenetére


kezo0
addikt

A 78 éves anyámra egyenesen 2 db vezetékes telefonvonalat sóztak rá, amikor legutóbb új hűséget kötött. Azt mondta az ügyintéző, hogy most már így adják, az egyiken lehet telefonálni, a másikra MEHET A FAX! (nem röhög!)
Anyu természetesen egyik vonalat sem használja, de mivel a második vonalért 100 Ft-ot számláznak, és az egész előfizetés összesített ára így is vagy 1500 Ft-tal olcsóbb lett, mint amennyit addig fizetett, ezért belementünk. (Elkísértem az ügyfélszolgálatra, nehogy átverjék...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76270) picur10 válasza picur10 (#76263) üzenetére


picur10
aktív tag

Szerintetek ha már lejárt a hűség, akkor lehet darabonként lemondani az egyes tételeket? Vagy ilyenkor csak egyben lehet? :D

(#76271) pjen válasza picur10 (#76270) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,de rosszabbul jársz.Az már másik szerződés.

(#76272) 4Grider válasza Amazonas (#76268) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért erőltetik a vezetékes (valójában voip) telefont, mert beruháztak az infrastrukturájába, átalánydíjat fizetnek több távközlési szolgáltató felé a kimenő hívásokért, és szeretnék, hogy a beruházás egyszer megtérüljön.

(#76273) Amazonas válasza 4Grider (#76272) üzenetére


Amazonas
senior tag

Értem. Emlékszem, pár hónapja volt egy online felmérés a szolgáltatásokkal kapcsolatban. (Persze, jó kérdés, hogy mekkora volt a válaszadók aránya.)
Kíváncsi vagyok, hogy - az üzleti UPC-előfizetők kivételével - a lakossági felhasználók hány %-a tart(ana) még erre a szolgáltatásra igényt, és hány %-uk látna helyette szívesebben mobil-előfizetést egy trió-csomagban.
Személy szerint, most, így 2019-ben sokkal jobban el tudnék képzelni egy ilyen csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#76274) agabe


agabe
addikt

Regen lejart huseg eseten felmondhato ugy az egesz csomag (van tv, telefon, net, mobilnet) hogy valamikortol felmondom, es akkortol megrendelem csak a netet (most van az internet online 300 ami jo lenne) ?
Semmi mast nem hasznalunk szoval nem kell csomag.

(#76275) pjen válasza agabe (#76274) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs hűséged,bármit felmondhstsz és rendelhetsz.1221 és alkudozni kell.Lehet csomaggal olcsóbb.

(#76276) dombila


dombila
senior tag

Digital Gold TV előfizetésünk van (amikor legutóbb uodate-eltük az előfizetést, még így hívták). Tegnap este óta eltűnt róla a Moziverzu, ill. a Spieler2 is. A honlapon azt látom, hogy a most Premiumnak hívott csomagnak része. Amikor mi választottuk, akkor még a Digital Gold volt a legnagyobb csomag. Ez komoly, hogy a Digital Gold csomagnak nem része ez a két adó? Át kellene váltani prémiumra, hogy menjen? Nemá

(#76277) blakey válasza dombila (#76276) üzenetére


blakey
titán

Ez komoly, hogy a Digital Gold csomagnak nem része ez a két adó? - igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76278) dombila válasza blakey (#76277) üzenetére


dombila
senior tag

Köszi!

És tényleg, most beszéltem ügyfélszolgálattal... :(

Módosítani kellene a csomagot a Premiumra.
Ez azért furcsa csak, mert anno a Digital Gold volt a legnagyobb csomag, most a Prémium, kb azonosak.
Sebaj, megyek az ügyfélszolgálatra alkudozni. :D

(#76279) blakey válasza dombila (#76278) üzenetére


blakey
titán

Várható, hogy tovább fog változni ha majd az új tulaj másképp gondolja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76280) kezo0


kezo0
addikt

Úgy tűnik, némi késedelmet szenved a Vodafone általi felvásárlás...

EU regulators concerned at Liberty Global/Vodafone deal

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76281) szabogabor10 válasza kezo0 (#76280) üzenetére


szabogabor10
veterán

A DT lobbizik ezerrel.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#76282) kezo0


kezo0
addikt

Ha van egy mediacardom, ami
– egyik napról a másikra nem működik a dupla tuneres tévém egyik modulfogadó slotjában sem (vagy egyáltalán nem érzékelik a slotok a behelyezett modult, vagy érzékelik, de hibára fut az azonosítas),
– ugyanakkor az anyámtól kölcsönkért mediacard a tévém mindkét slotjában azonnal működik,
akkor ugye jogosan gondolom, hogy a tévém slotjai jók, és a mediacardom hibásodott meg?
DE! A mediacardom azonnal működik a másik, szimpla tuneres tévémben! Tehát a mediacardom mégsem hibásodott meg!

Létezhet olyan, hogy egy mediacard, ami évek óta működött egy tévében, egyszer csak nem működik tovább abban a tévében, de egy másik tévében továbbra is jó...?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76283) Sanya válasza dombila (#76278) üzenetére


Sanya
nagyúr

Azért vedd figyelembe azt is, hogy a laligából már csak pár hétvége van hátra és jövőre nem biztos, hogy a spíler 2 adja. Addig meg legyél valaki jóbarátja, ha játszik a kedvenc csapatod, legalább tudtok sörözni :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#76284) 4Grider válasza kezo0 (#76282) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyen jelenséggel én a tv szoftveres hibáját sem zárnám ki, amit első körben egy gyári visszaállítással tesztelnék (valamiért kizárja az eszközt). Persze nem kizárt, hogy az eszköz észleli az adott tv-t nem megbízható eszközként, és tagadja meg vele az együttműködést.

(#76285) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Tv hangolás esetén hogyan lehet beállítani azt, hogy a kódolt csatornákat ne tárolja? Philips tv egyébként.

(#76286) 4Grider válasza gorje (#76285) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kábeles kedvencek listanézetbe csak azokat a csatornákat teszed be, amiket nézni akarsz, majd átteszed a tv-t a kábeles kedvencekre, így csak azokban fogsz lépegetni a távkapcsolóval...

(#76287) gorje válasza 4Grider (#76286) üzenetére


gorje
senior tag

Ez is egy megoldas, koszi! A gond itt a 96 eves nagymamam technikai adottsaga lehet:D

Mas megoldas esetleg?

(#76288) 4Grider válasza gorje (#76287) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs más megoldás.

(#76289) ztsoft válasza kezo0 (#76282) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Csak egy ötlet. Össze kellene hasonlítani a két kártya, modul szoftververzióját, hátha volt frissítés és az tett be az egyik kártyának.

Nálam a kártya (CA dekóder): R-AJHAK-ADFBG-UPCAM

Modul: 07.00.01.02.08.00, utolsó frissítés: 05.03.2017

Esetleg egy visszaállítás, vagy szoftver letöltés a hibásnak mondott modulon.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#76290) pjen válasza kezo0 (#76280) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk nem.Ha igaz 06,03 tól megindul az integráció.

(#76291) szabieable


szabieable
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap próbáltam volna beüzemelni a mediacardos ci+ modult, viszont az alábbi hibába futottam egy Samsung MU6172U készülékkel ( támogatott a UPC oldala szerint )

A hitelesítés sikertelen a TV és a modul között...
[kép]
A faq szerinti pontos idő állítást próbáltam, alapból be volt már állítva, csináltam CI resetet de továbbra sem hajlandó hitelesíteni. Van esetleg valami amit még meg lehet próbálni?

(#76292) ztsoft válasza szabieable (#76291) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Volt már rá példa, hogy nem volt aktiválva a mediacard, esetleg fordítva volt a kártya beletéve a modulba. Hívd fel a 1221-et és válaszd a TV hibabejelentést.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#76293) szabieable válasza ztsoft (#76292) üzenetére


szabieable
aktív tag

Este teszek majd A 1221-el egy próbát, köszi! A kártya nincs fordítva azt megnéztem :)

(#76294) kezo0 válasza 4Grider (#76284) üzenetére


kezo0
addikt

(és ztsoft-nak is)

Köszi, most már mindegy, mert még hajnali 3-kor bejelentettem a hibát, és azóta jött is a technikus, aki cserélte a kártyát. Amit hozott, az működik.
(A verziószámok megegyeznek a ztsoft által írtakkal.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76295) norbertoth


norbertoth
senior tag

Mennyivel a hűség lejárta előtt lehet újabb hűséget kötni?
Jelenleg nekünk most ez van:

Szerintetek ha 300-as netre váltok és plussz egy MediaCardot szeretnék, ( az első az ingyenes ugye, mert hd mediabox van szóval azt card-ra cserélni) akkor lejebb lehetne tornászni az árat ha van konkurencia is?!
Egyébként hogy ne szívjam meg mint mindig, hónap elején vagy hónap végén érdemes új díjcsomagot aktiválni, hogy ne legyen törthavi számla, vagy több a kövi számla törthónap miatt?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#76296) net91 válasza norbertoth (#76295) üzenetére


net91
senior tag

Bármikor köthetsz új hűséget, nagyobb csomagra.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#76297) norbertoth


norbertoth
senior tag

Hűségmegtartót szeretnék. ☺️

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#76298) kabelmania27 válasza norbertoth (#76295) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobban jársz ha megvárod a hűség végét vagy a lejárat előtt 10nappal hívod a 1221-et.

[ Szerkesztve ]

(#76299) net91 válasza norbertoth (#76297) üzenetére


net91
senior tag

A kettő nem zárja ki egymást!
Én 15 ezerről vittem le 5500 forintra (TV, internet, telefon) az előfizetés díját az elmúlt évek során úgy, hogy a hűség lejárta előtt mindig nagyobb csomagra váltottam a "hűségmegtartóval".

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#76300) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

Megjött a csoda connect box, hasít is a 300as net. Meglátjuk hogy működik majd... (Bridge mód)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.