Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74051) Anonymus23 válasza blakey (#74050) üzenetére


Anonymus23
veterán

Innentől kezdve szívás.
Hívták a Sony-t, az azt mondta, hogy ugye 3 napon belül visszaveszi minden nélkül, ha ilyen gond van. Pénzt visszaadják.
Hívták a UPC-t, de az meg csak jövő Szerdára tud kimenni leghamarabb...
És azért csak egy 300k-s TV :W

A TV képe egyébként szuper, de a TV adás az nézhetetlen rajta...
Most átviszik a boxot, és megnézik azzal mennyire jön be a képe a TV-nek és eldöntik mi legyen.

Modemen milyen jelszintet kellene ellenőrizni? Tudtommal ez nem IP, hanem kábeles TV, azaz gyakorlatilag (igaz pár csatlakozón és jelválasztón keresztül, de) direktben jön az adás a kábelen. Vagy a netnek a jelszintjei is mutatnak valamit?

;) - The Power of the Light Side

(#74052) Intruder2k5 válasza Anonymus23 (#74051) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"igaz pár csatlakozón és jelválasztón keresztül"

Akkor könnyen lehet, hogy ez lesz a gond. Pár "jelválasztó" elég nagy csillapítást össze tud hozni. Át kéne nézni a hálózatot, hogy mindenhol jók-e a csatlakozások, ha van felesleges osztás akkor azt megszüntetni, esetleg olyan osztó aminek 1-2 férőhelye nincs használva azt lecserélni megfelelőre.

[ Szerkesztve ]

(#74053) LouiS22 válasza tomp (#74038) üzenetére


LouiS22
veterán

Erős off: lehetne upcnél is több, csak akkor te is többet fizetnél, amit gondolom nem szeretnél.
Ez nem úgy megy ám, hogy a upc akarja és berakja/nem rakja az adott csatornát. Kőkemény tárgyalasok után dől el, hogy a upc mennyit fizet az adott csatornának azért, hogy továbbítsa a jelét. Ha nem tudnak megegyezni, akkor nem nézel paramount hd-t.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#74054) blakey válasza Anonymus23 (#74051) üzenetére


blakey
titán

A letöltési és a feltöltési értékeket, azok általában nyújtanak némi támpontot.

Ha szerdára van időpont de a Sony most venné vissza akkor el kell dönteni, hogy mi legyen, én sajnos eladtam, mert nem tudtam jobb jelerősséget kicsikarni a Sony-ból, más TV-knél 74-92-es volt a jelerősség, Sonynál meg alig ment 40 főlé és hasonlóan nézhetetlen volt. Mindenképp ellenőrízni kell több lehetőséget, hogy biztos legyen a döntés. Ha másik helyen nincs vele gond akkor a kábelezésnél van a hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74055) tomp válasza LouiS22 (#74053) üzenetére


tomp
félisten

Most a HD kiegészítőért 500Ft-ot fizetek. Ha bővülne a kínálat azokkal a csatornákkal amelyeket írtam én szó nélkül fizetném a dupláját.
Anno az HBO meghozta a döntést, hogy ahol van digitális tv ott analógon már nem lehet továbbítani az HBO-t. Tekintve, hogy ők prémium csatornaként üzemelnek megléphetnék, hogy ahol van HD továbbítás ott az HBO, HBO2, HBO3-ból kizárólag a HD-t adhatnák a szolgáltatók. 2500-ért megérné szerintem, hogy mind3 HD-ben menjen és mellé a GO. Ha már ennyire prémium a HD csatorna így a 4K idejében...

(#74056) szabogabor10 válasza tomp (#74055) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, ebben a történetben az HBO-t is rugalmatlannak látom. Igazából egy 4K-s csatijuknak is kéne már lennie, nem hogy felárért adják a szolgáltatóknak a HD csatikat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#74057) Livius válasza Anonymus23 (#74049) üzenetére


Livius
őstag

100% hogy a Sony TV-nek ezen a téren semmi baja, egyszerűen valami gond van a koax kábelezéssel. Ez nagyon gyenge jel.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74058) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van olyan hogy a connect boxból csak 2.4 Ghz wifi jel jön, 5 Ghz nem? Természetesen be van kapcsolva az admin felületen az 5 Ghz is és a csatlakoztatott eszköz is képes lenne 5 Ghz-re.

Dive ever, work never.

(#74059) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

UPC 500 Mbit/s, most meg mérek 3megát. Másnál milyen most?

(#74060) tomp válasza Benhill (#74059) üzenetére


tomp
félisten

Bp. VII. ker
Wifin teljesen okés.

(#74061) Benhill válasza tomp (#74060) üzenetére


Benhill
senior tag

Nálam jelenleg ilyen...feltöltést le se méri. Modem újraindítás már volt. Reggelre remélem megjavul.

(#74062) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#74058) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy restart megoldotta.

Egyébként X. ker: ~400 / 20 most.

Dive ever, work never.

(#74063) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Hogy lehet az, hogy pc-n minden oldal bejon ugyanazon a routeren at, de mobilrol csomo oldal nem jon be es a router admin feluletebe iranyit?
Mobilnettel minden oldal bejon.
Ossze vissza magyar/angol...

Persze volt mar router, telo ujrainditas is.

Van otletetek?
Koszi,
Gyula

Eyesis

(#74064) gduck válasza tomp (#74038) üzenetére


gduck
addikt

Ma néztem volna T-s HD csatin a Madagaszkár rajzfilmet. Hát gyors mozgásoknál olyan kocka háború volt, hogy csak lestem :( Szóval légyszi a T-s HD csatikat ne emlegessétek a UPC fórumban, mert ég és föld a minőségben az eltérés!!!

[ Szerkesztve ]

(#74065) LouiS22 válasza tomp (#74055) üzenetére


LouiS22
veterán

Felejtsd már el ezt a 4K-val példálózást! Nincs 4K tévécsatorna és jó ideig nem is lesz. Azért, mert világban valahol tesztadás van, vagy olimpiát vagy focimeccset próbaként 4K-ban adnak... A csövön se 4K-t töltenek be, sőt, az amerikai sorozatok jelentős hányada is "csak" 2K-ban forog.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#74066) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#74051) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyes tévéken van auto jelszintszabályozó funkció amelynek ki/be kapcsolása lehet segít.
Belépsz a modem oldalára, haladó beállítások utána hálózat állapota aztán a letöltési és feltöltési értékeket bemásolod. Meg kellene nézni milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#74067) Livius válasza tomp (#74055) üzenetére


Livius
őstag

Ezek az álom HD csatornáid nem hogy a UPC-nél nincsenek, és egy hamar nem is lesznek, de még a T-nél se úgy néz ki, főleg hogy a +6-8 HD csatornát ilyen Fit HD, Calssica HD, Ozone HD, Life HD meg huszad rangú sz@arokkal töltik ki, és minden ami valamire való csatorna annak a HD-ja mind a két szolgáltatónál van, amiből meg nincs de kéne, az ugyan úgy egyiknél sincs. Tehát ebből a szempontból egyik kutya másik eb.

Az HBO HD-ékra meg gondolom Te lennél az első, aki havi 4-5 ezer Forintot már nem fizetnél ki ilyen HD packra pluszba, mert ugyan ennyiért amennyiért most van ez nem lenne. Tudják hogy senki se fizetne ennyit, ezért ilyen extra pack nincs is, főleg a 4k mivel nincs rá fizetőképes kereslet nem hogy magyar nyelvű csatorna.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74068) kabelmania27 válasza Eyesis (#74063) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód, amennyiben nem kapcsold ki my upc oldalon vagy 1221-es számon az ipv6-ot. Telefonból töröld ki az előzményeket és a sütiket.

(#74069) LouiS22 válasza Livius (#74067) üzenetére


LouiS22
veterán

Én mondjuk örülnék az Ozone HD, illetve BBC Earth HD-nak. De ez én vagyok :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#74070) gduck válasza LouiS22 (#74065) üzenetére


gduck
addikt

Jaja, még az analógot se hajlandóak kukázni, csomó csatinak meg nem rakják be a HD verzóját se... Hova jönne ide a 4K?

(#74071) Intruder2k5 válasza gduck (#74070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szolgáltatási portfóliót nyilván próbálják az előfizetői igényekhez legjobban igazítani. És akármilyen furcsa is, egész biztos, hogy még számottevő igény van az analógra is (kizárólag egy techfórum "lakói" nem számítanak reprezentatív mintának a teljes előfizetői kört tekintve), bár az utóbbi pár évben bevezetett kódolatlan DVB-C mellett ez csökkent. Amúgy valószínűleg hamarosan eljön már az analóg szolgáltatás vége, lévén új előfizetésként jó ideje nem rendelhető már, vagyis lezárt szolgáltatáscsomag lett.

(#74072) tomp válasza Livius (#74067) üzenetére


tomp
félisten

Na ilyenkor rossz, hogy nem otthon élek a kis borsodi városkámban...
60HD+1Gbitet ad a helyi kábeles. Igaz a netet most már nem koaxon hanem optikán.
Nem akarok HBO 4K-t hanem, hogy még mindig horror áron számolják a HD-t a 4K idejében... Szánalmas...
HBO az SD-t kukázhatná ha már annyira "prémium" csatorna. Legyen csak HD! A 3 "prémium" csatornáért max 2500-3000ezret lehetne elkérni. Magasabb díjért már bukta. Nekem is azért nem volt eddig HBO előfizetés mert a 3-ból csak 1 csatornának van HD verziója itt és ezért még több ezerrel fizessek többet.... Most is csak azért lett mert sikerült 9100Ft-ért egy jó csomagot kapnom. Amiben van 2eszköz, HD, Gold+HBO meg 500-as net. Itt még szó lehetett az HBO-ról...

(#74073) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megoldódni látszik az ügy, kiment egy kábelszerelő, és az alábbiakat találta:
* El volt kötve az egész, rosszul voltak bekötve a dolgok, az hogy eddig is ment az kb csoda.
* Néhány kábel el lett taposva tavasszal a tető felújításkor
* Az új TV-hez menő kábelt ki kell cserélni, mivel régi, kap egy komolyabb többszörös árnyékolású kábelt.

Amikor elment a szerelő már akkor 90+ volt a jelerősség, de az még most is vándorol, 70 alatt kockásodik valamelyest, de a kábelt még cserélni kell, az még nem lett áthúzva, de minden rendben van.

Nem az van a UPC-nél, hogy végpontig kellene nekik megfelelő jelet biztosítaniuk?

;) - The Power of the Light Side

(#74074) Livius válasza Anonymus23 (#74073) üzenetére


Livius
őstag

Úgy tudom de, de lehet amikor annó kimentek még jobbak voltak az állapotok, és már egy meglévő régi koax kábelezésre kötötték be a UPC-t és még akkor volt annyira jó, hogy nem volt gond a jelerősséggel. Azóta meg megtörtént az amortizáció, azok alapján amit írtál.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74075) Cifu válasza Anonymus23 (#74073) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem az van a UPC-nél, hogy végpontig kellene nekik megfelelő jelet biztosítaniuk?

Arról nem tehetnek, hogy a kábeleket eltaposták, illetve a jelek szerint feltehetően valaki (vagy a háziak, vagy az általuk megbízott "szaki") össze-vissza kókányolta a kötéseket. Itt user error történt feltehetően.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74076) kabelmania27 válasza Anonymus23 (#74073) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezért szoktuk megkérdezni, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és hogy van bekötve, mert előfordul, hogy átkötéssel jobb lesz a helyzet.

(#74077) F-ECT$ válasza Anonymus23 (#74073) üzenetére


F-ECT$
titán

Amikor bekötik akkor megnézik, hogy jó-e, az utólagos mókolásért nem vállalnak felelősséget.

Dive ever, work never.

(#74078) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Én nemrégiben cseréltem TV-t, a régi TV 60-80% jelerősséget mutatott, ez a mostani (Philips) 8-32%-ot, de 95-100% a jelminőség.
Az adások nem kockásodnak nem akadnak, a HD az kifogástalan az SD pedig a régin is sz@r volt a HD- minőséghez képest, így nagyon nem is problémázok vele, amíg jó és működik addig minek piszkálni.

(#74079) LouiS22 válasza tomp (#74072) üzenetére


LouiS22
veterán

Ne magadból indulj ki. Rajtad kívül még sok előfizető van, az együttes igény pedig a mostani felállásra szavaz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#74080) tomp válasza LouiS22 (#74079) üzenetére


tomp
félisten

Akik előfizetnek a "prémium" csatornákra nekik elég a prémium érzet is? Azaz minek a HD elég az SD is?
Hát igen ez balkán. Amikor egy SD csatorna is prémiumot jelent... :F

(#74081) ZoltanRobi


ZoltanRobi
tag

Sziasztok!

Lakásfelújítás közepén elérkezek a villanyszereléshez, és tervezgetem milyen koax kábel kerüljön a falba:

Társasház, a lakásba bejön 1 db UPC koax.
Ezt akarnám elosztani 4 felé: 3db TV, 1 connect box.

Szeretném a lehető legjobb minőségű kábelt és elosztót beszerelni.

Kábelből ezeket találtam:

Triset 113
Engel

Viszont azt olvastam, hogy célszerű 3x-os árnyékolású kábelt venni, csak azt nem értem, hogy az olcsó típusú kábeleknél is az van írva, hogy trishielded, ezeknél meg elvileg a leírás szerint csak 2x-es árnyékolás van, pedig árban is és leírás alapján is sokkal jobbnak tűnnek mint a „hagyományos” kábelek. Mi az összefüggés? Melyiket érdemes megvenni?

Az elosztást hogy érdemesebb megcsinálni, bejön a koax és 1db splitterrel osszam 4 felé, vagy inkább először egy 2-es osztó, egyik ágára a modem és a másik ágat osszam 3-ba a TVk-nek?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :)

(#74082) Sanya válasza ZoltanRobi (#74081) üzenetére


Sanya
nagyúr

Cat6 kábelt húzasd be minden szobába!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#74083) pjen válasza Sanya (#74082) üzenetére


pjen
félisten

Coaxot is.UPC nek kell a coax.Egyébként cat 5E bőven elég.

(#74084) ZoltanRobi válasza Sanya (#74082) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Ez a Cat7 lesz.
Tudom, hogy felesleges, de mivel csak pár méterről van szó így nem lényeg, hogy spórolnék 1000 Ft-ot a Cat5-el vagy 6-al.

De a linkelt koaxokról mi a véleményetek?

(#74085) pjen válasza ZoltanRobi (#74084) üzenetére


pjen
félisten

A CAT 7 az oké,de ha nem laksz valami erős zavar forrás közelében(gyár,villanytelep)az S/FTP felesleges,az árnyékolással csak gondjaid lesznek.

(#74086) ZoltanRobi válasza pjen (#74085) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Teljesen átlagos helyen lakok, Bp XI. ker. főúton. :)
Valaki pont azt javasolta, hogy érdemes jó árnyékolásút venni és ezt mondta.

Akkor szerinted ezek közül melyiket lenne érdemesebb választani?

És a koax kérdésben? :)

Köszi!

(#74087) LouiS22 válasza tomp (#74080) üzenetére


LouiS22
veterán

Attól, hogy itt hisztizel, nem lesz ám jobb. Írogass levelet a upc-nek, menj tüntetni, hallasd a hangod. Lehet, hogy változni fog. De az itteni kirohanásaidtól biztosan nem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#74088) pjen válasza ZoltanRobi (#74086) üzenetére


pjen
félisten

Én sima CAT5E kábelt raknék.Nekem mikor küldték a CB-t,volt a csomagban egy kb 20 méteres szerelt CAT5 E kábel.Használom és teljesen elég.Persze azt húzol amit akarsz,de ne engedd el a szerelőt beüzemelés előtt.Lehetnek például jó kis föld hurkok.

(#74089) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Egyébként érdemes meglesni a PR-Telecom jövő évi csatikiosztását. Na az asszem nevezhető etalonnak, bár a Spíler2 ott sincs benn, viszont azt a pénzt legalább ráköltötték a Discovery HD csatikra, ellentétben a UPC-vel, akik gyakorlatilag nem költenek semmi újra, sőt inkább csak rombolnak. Iszonyatos szégyen, amit művelnek.
A PR nem a legolcsóbb, viszont minőséget adnak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#74090) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Jó, a műsorvisszanéző nem rossz, de az is csak a régi boxokon működik normálisan...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#74091) tomp válasza LouiS22 (#74087) üzenetére


tomp
félisten

Írtam levelet nekik még tavaly. Akkor megírták, hogy nem várható HD fejlesztés. Tavaly voltam az egyik upc ügyfélszolgálati ponton is ahol anno a horizon boxos infókat adták. Ott is megmondta az illető, hogy sajnos nem is akarják a HD-t bővíteni mert ki van adva a magyar cégnek, hogy minden áron spórolni kell. Konkrétan leépítik a kábeles részleget és ezt érezzük is erősen. Remélem még a vodás üzlet aláírása előtt behozzák az ED 2.0-s hálózatot. ;]

szabogabor10
Nahát az ügyfelek pénzét befektetik? Döbbenet! :DDD
Na igen a műsorvisszanéző a régi boxon teljes értékű. Pedig hát az új box az a jövő box. Hát na. A legolcsóbb aliexpresses boxot vezették be ami még akár meg is olvasztja a kártyát...

(#74092) pjen válasza tomp (#74091) üzenetére


pjen
félisten

Szia,ha ezt egyértelműen megmondták akkor mi a gondod.

(#74093) Cifu válasza pjen (#74088) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megkérdezhetem mi a fenéért ajánlom a Cat5e-t, amikor a Cat6A nem sokkal drágább, de azon a 10GbE is elmegy? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74094) pjen válasza Cifu (#74093) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a következő 30 évben elég a cat 5 e,és nem kell vadászni a cat 6 szerelvényeket kinlódni az osztó spinel.De ez csak egy vélemény.Egyébként a CAT 5 öt 100 megáig mértük annó,az alatt selejt volt,de 150 ig mindíg jó volt.A CAT 6 nak 300 megát kellett tudni.Gigás hálózatokra a CAT 7 et mértük a kábelgyárban.

[ Szerkesztve ]

(#74095) tomp válasza pjen (#74092) üzenetére


tomp
félisten

Más a gyorsabb netért sír miközben az sem lesz. :DDD
ED3.1-re nem költ már a upc. Jelenlegit pedig konzerválták.

(#74096) Livius válasza ZoltanRobi (#74084) üzenetére


Livius
őstag

Ha van a CAT7-en árnyékolás azt szakszerűen meg kell csinálnod különben szopás is lehet, és ha aljzat is kell olyan (nehezen lehet találni is), az már nem 1000 Ft-val lesz csak drágább, hanem már 4-5000 Ft-val. Jobban jársz olyan hálózati kábellel amin nincs árnyékolás (pl talán CAT6), ilyen otthoni használat esetén.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74097) pjen válasza tomp (#74095) üzenetére


pjen
félisten

Mindenhol van valami gond,másik szolgáltatónál,egyfolytában a Spilert kérik.Semmi sem tökéletes.

Livius: Mindegyik kategóriában van sima és árnyékolt.

[ Szerkesztve ]

(#74098) Cifu válasza pjen (#74094) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem a következő 30 évben elég a cat 5 e,és nem kell vadászni a cat 6 szerelvényeket kinlódni az osztó spinel.

Elég szomorú lenne, ha az elkövetkezendő 30 évben elég lenne a 2.5Gbit/s sávszélesség. 100 méterig a Cat5e annyit tud, 5Gbit/s-t már csak cirka 33 méterig. A Cat6 kábel 100 méterig a 5Gbit/s-t, és 66 méterig a 10Gbit/s-t. A Cat6A meg 100 méterig tudja a 10Gbitet.

Az 1Gbit már most is kevés ha például NAS-ról másolsz, a HDD-k általában tudnának 150-180MB/s-t, az 1Gbit korlátja viszont cirka 120-125MB/s, vagyis ilyen esetben a gigabites háló fogja vissza a NAS-t. Ha SATA-s SSD-t raksz a NAS-ba, akkor pedig máris ott vagy, hogy az 5Gbit/s-es háló kell, hogy értelme is legyen. Én most emiatt vettem 10GbE sebességű SFP+ hálókártyákat...

Ha már valaki most húz kábelt, akkor én azt javaslom, hogy húzzon be Cat6A vagy legalább Cat6 kábelt. Ha esetleg a falicsatlakozók Cat5e-k is, akkor is jobban jár vele, mert ha később esetleg még sincs meg az 5 vagy 10Gbit, akkor elég a fali csatlakozókat lecserélni, nem kell a kábelt is újra húzni.

Tavasszal lesz nálam is felújítás, ahogy most kinéz, Cat6A kábelt húzok ki, meg egy LC/LC optikai kábelt. Szívem szerint egy MPO/MPO kábelt is kihúznék, de az drága játékszer, és talán 40Gbit/s-re egyhamar nem váltok...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74099) 4Grider válasza Cifu (#74098) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tényleg marha gáz az, ha otthon a NAS-ról/ra csak percenként 7,2 GB adatot tudunk mozgatni, mert így az otthoni átlagos 6 TB-os tárhelyünk teljes adatmennyiségét több mint tíz óráig kell mozgassuk (isten tudja hová). Ja, mégsem...

(#74100) ZoltanRobi válasza Livius (#74096) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Ezt a fali aljzatot venném, mivel Cat7-est nem találtam.
Szeretnék minél jobban előre gondolkodni, és igen, ha kell akkor 30 évig nem hozzányúlni. :D

Jó lenne a Cat6a kábel is, csak én nem értek hozzá, és a tanácsok amiket különböző helyről kaptam/kapok mind tök ellenkezőek! :D
Eddig azt javasolták, hogy vegyek árnyékoltat, hogy jó legyen, most azt hallom azzal szívás van.
EZEK közül a kábelek közül, akkor melyik Cat6a-t válasszam ami jó lenne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.