Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Én elfogadtam az első ajánlatot amit adtak, maradt minden a régiben, Comfort TV + 500 Net +telefon, 20 forintot emeltek, de 1 évig az ár garantáltan 5300 forint.

(#74402) bounty123 válasza polonic (#74400) üzenetére


bounty123
őstag

Valamint egy további hátránya a mediacardnak, hogy csak 1 napnyi műsorújságot láthatsz vele.

(#74403) atala válasza Toth_Jani (#74401) üzenetére


atala
addikt

Erre már én is gondoltam. Ha lejár a hűség, és nem kötöm újra, akkor marad ezen az áron minden. Igen, de meddig? Fél év után már emelhetnek? Vagy 1 év után?
Mert a törvény tiltja, hogy a hűség lejárata után felemeljék az árat, de arról nem olvastam, hogy meddig nem emelhetnek.

(#74404) LouiS22 válasza csabi94 (#74397) üzenetére


LouiS22
veterán

+, ha a tévében van (és miért ne lenne) usb csatlakozó, és a smart tv-nek van rögzítő funkciója, akkor ugyanúgy tudsz felvenni műsort - annyi a megkötés, hogy mivel a tévédben egy tuner van, a rögzítés ideje alatt nem tudsz más csatornát nézni. De ha nem vagy otthon és csak fel akarsz venni valamit, arra nagyon is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#74405) ztsoft válasza chrno (#74399) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Megakadt a szemem a "2 médiabox - 2*500" tételen. 3 TV-n veszed igénybe a szolgáltatást (3 médiabox)? Csak azért kérdezem, mert az első készülék (MediaCard, box) az előfizetés része, azaz, ingyenes.

(#74404) LouiS22

A Horizon HD box is ugyan ezt tudja, csak egy tuner van benne.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#74406) chrno válasza ztsoft (#74405) üzenetére


chrno
csendes tag

Igen, összesen 3 médiabox, az első ingyenes, azt azért nem írtam bele - remélem nem vezettem félre senkit a megfogalmazással.

(#74407) pinnacle válasza Beniii06 (#74375) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek!

Akkor a
Digital Gold - 3699
Fiber 120 - 1335
Nonstop S - 500
ePack - -449
összesen: 5085 Ft, még Digi-s területen is jó lenne. Ezt 2017. novemberben kötöttük, 2 év hűséggel, de jött email, csak nem találom, hogy 1 évre módosult. Mondjuk biztos, mert akkor nem lenne üres a szerződés lejárta.

29-es körzetben viszont talán az internet díját lehet csökkenteni.

(#74408) ztsoft válasza chrno (#74406) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem, nem volt félrevezető. Csak szerettem volna tisztázni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#74409) Madycsa


Madycsa
tag

Az ePack kedvezmény, hogy működik ennél a nagyszerű szolgáltatónál?

Mert van akinek 600, van 449 és van ahol "444.92"Ft-ot írnak jóvá ezért. :U

(#74410) ates2 válasza Madycsa (#74409) üzenetére


ates2
senior tag

nekem is 600 ft :p

(#74411) Beniii06 válasza Madycsa (#74409) üzenetére


Beniii06
őstag

Biztos ez is terület-konkurencia függő. ;]

"Got any other secret weapons?"

(#74412) z67 válasza ates2 (#74410) üzenetére


z67
őstag

Az internet mellé írják jóvá, amikor lement az áfa, akkor lecsökkent emiatt, de aki újrakötötte a hűséget annak megint 600.

(#74413) htc07


htc07
addikt

sziasztok, nem tudom off-e itt, az androidos horizon appban már nem lehet visszanézni a műsorokat? 1-2 csatornánál lehet (közszolg), de a legtöbbnél nincs ott már sem az ikon, sem a lehetőség.

(#74414) pjen válasza htc07 (#74413) üzenetére


pjen
félisten

Nem csak azon,tegnap a saját boxon se lehetett szinte semmit vissza nézni.

(#74415) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok nem biztos jó helyre teszem fel a kérdést de bízom benne.
Ismerősnek kicserélték connectboxra a modemet és sajnos azóta az LG 42LB671V tb jet azóta nem lehet a wifire csatlakoztatni.
Minden más mobil eszköz rácsatlakozik de a tv sajnos nem.

Valaki járt már így esetleg ötlet mit kellene állítani?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74416) blakey válasza anonymus89 (#74415) üzenetére


blakey
titán

2,4GHz-en 1-11 és 5GHz-en 36-48 között legyenek a csatornák.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74417) bigdigit válasza atala (#74403) üzenetére


bigdigit
addikt

Érdekes mód nekem azt mondta aki újra akarta köttetni a hűségem lejárta előtt 4 hónappal ha nem vállalok hűséget jóval drágább lesz.....

(#74418) polonic


polonic
félisten

Van vkinek Happy Home 300 Premium csomagja?
Csak érdekelne, hogy mi a legkedvezményesebb ár erre.

(#74419) blakey válasza polonic (#74418) üzenetére


blakey
titán

Van de még + 2 kártya, meg M-es telefon és Filmbox csomag = 8999

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74420) Watercolour válasza bigdigit (#74417) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Akkor bizony neked hazudtak.

(#74421) atala válasza bigdigit (#74417) üzenetére


atala
addikt

Az biztos nem lehet, mert törvény tiltja, hogy a hűségidő lejárta után árat emeljenek. Én Telekomról váltottam, és ott is azt mondták, hogy ha lejár a hűség, akkor marad azon az áron minden. Amikor megkötöttem a UPC-t, ők is azt mondták, hogy az egy év lejárta után nem változik a havidíj. Csak az a kérdés, hogy meddig? Én nagy jó árat kaptam a UPC-től, ezzel évekig elleszek.

(#74422) 4Grider válasza bigdigit (#74417) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felhívott egy sales, aki minden egyes megkötött határozott idejű szerződés után fejpénzt kap. Nagyon sok ember csúsztat vagy hazudik a pénzért cserébe, miért pont ők lennének a kivételek.

A törvény nem teszi lehetővé a határozott idejű szerződés megszűnésekor az áremelést. Viszont ugyanez a törvény lehetővé teszi az éves fogyasztói kosárhoz kötött indexálást, illetve a szabályozásban történt változások érvényesítését a havidíjak vonatkozásában. Azaz nem emelhetnek, de mégis emelhetnek. Ez a gyakorlatban évi egy-két (ritkán több) száz Ft lehet maximum, de ha van konkurencia (konkrétan Digi), akkor nem lépik meg még az inflációkövetést sem.

(#74423) bigdigit válasza 4Grider (#74422) üzenetére


bigdigit
addikt

A magyarázat az volt,hogy a mostani digital bronze tv csomag megszűnt és helyette másik van ami persze drágább.Vagyis ez lehet a bújtatott áremelés mögött így lehet nem ütközik törvénybe a művelet.Vagyis mindent módosíthat mivel az a csomag ami eddig volt már nem úgy néz ki.

(#74424) Watercolour válasza bigdigit (#74423) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"mostani digital bronze tv csomag megszűnt és helyette másik van ami persze drágább"
"így lehet nem ütközik törvénybe a művelet"

De.

"Vagyis mindent módosíthat mivel az a csomag ami eddig volt már nem úgy néz ki"

Nem.

A hűséged lejártával, új határozott idejű szerződés hiányában a szolgáltató köteles a (lejárt) határozott idejű szerződésedben foglalt szolgáltatást ugyanazon az áron szolgáltatni neked, függetlenül attól, hogy időközben ők átalakították a szolgáltatás csomagokat.

Ha az ügyintéző neked mást mond, akkor hazudik. Tessék panaszt tenni a UPC-nél illetve az illetékes hatóságoknál, mivel félre akarnak vezetni azért, hogy ismét kössél náluk hűségszerződést.

[ Szerkesztve ]

(#74425) Livius válasza bigdigit (#74423) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem ezekkel az üzletkötőkkel nem kell törődni. Mindenképp meg kell várni a hűség lejártát, és utána figyelni a dolgokra mi változik. Régebben mikor még ez a szabályozás se volt, jött a számlán, hogy már nincs hűségünk, és egy sablon szövegben benne volt hogy árváltozás lehetséges a jövőben így random módon majd, amit jeleznek a számlában ha meglépik. Végül sok éven keresztül hűség nélkül volt úgy UPC TV-énk, hogy egyszer sem jött semmi árváltozásról értesítés.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74426) Livius válasza Watercolour (#74424) üzenetére


Livius
őstag

Én max annyit tudnék elképzelni, hogy a hűség nélküli szerződést azt mondjuk felbontathatná a UPC az ügyféllel, mert már nincs az a csomag nála, de nem kényszeríthet át más újabb csomagba. Viszont, csak úgy a szolgáltatás megszüntetése a UPC-től kezdeményezve nem valami ügyfélbarát, mivel a végén lehet nem hozzájuk szerződnek vissza :C , tehát ezt biztos nem lépik meg.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74427) maki1976 válasza polonic (#74418) üzenetére


maki1976
tag

Szia! Nekem Happy Home 300 Premium csomagom van, amit tavaly szeptemberben kötöttem velük.6300Ft-ot fizetek, és ebben van 1db Cisco HD DVR box,és 1db Pace HD box.

(#74428) boneyard


boneyard
tag

Sziasztok! Van bármi hátránya, ha a 2.4 és az 5 Ghz is be van kapcsolva? Az IP kamerám sajnos nem tudja az 5 Ghz-t.

(#74429) Gubek-Einste válasza boneyard (#74428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen, csak legyen külön néven.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74430) boneyard válasza Gubek-Einste (#74429) üzenetére


boneyard
tag

Köszi

(#74431) scream


scream
veterán

Hali!

Ebbe az írásba tegnap botlottam bele: ConnectBox és az volna a kérdésem, hogy ez mekkora problémát okozhat nekem, hogy még mindig a májusi fw van rajta (gondolom azóta újabb fw nem érkezett)? :F

(#74432) 4Grider válasza scream (#74431) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég aktív itt Watercolour, így ezt a kérdést már elég sokszor kiveséztük.
Ha nem kell a CB-t újraindítgatnod, illetve saját routert használsz, akkor a probléma kevésbé érint (de persze bármikor érinthet).
Nem érdemes belemenni, mert úgysem kapsz ettől a szolgáltatótól másik eszközt, csak ezt a fost.

(#74433) Bélaaaa válasza 4Grider (#74432) üzenetére


Bélaaaa
őstag

"csak ezt a fost" --> ez a jövőbox, a csodarúter.

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#74434) killersoul92


killersoul92
csendes tag

Sziasztok, valaki segítene megfejteni a következő értékeket? Mostanában van néha a nettel problémám...
Előre is köszönöm!



(#74435) Gubek-Einste válasza killersoul92 (#74434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelszintek rendben vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74436) killersoul92 válasza Gubek-Einste (#74435) üzenetére


killersoul92
csendes tag

Köszönöm a választ! :R

(#74437) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok!
A connect box-on nem találom, hogy hogyan lehet bekapcsolni a wifree szolgáltatás? Vagy csak az ügyfélszolgálat tudja csak bekapcsolni? Már próbáltam a myupc-n de ott mindig hibát ír.
Köszönöm válaszotokat.
A másik problémám, hogy kb. 2 hónapja a mediabox elég lassan reagál a csatorna váltásra és még egyéb funkciók is nagyon lassúak.

[ Szerkesztve ]

(#74438) zsiga68 válasza Szállító76 (#74437) üzenetére


zsiga68
senior tag

Szerintem alapból mindenkinek be van kapcsolva.A boxon nincs ilyen menüpont,ezt itt megteheted:
https://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/434/~/a-upc-wi-free-h%C3%A1l%C3%B3zat-kikapcsol%C3%A1sa%3F

(#74439) RBJ


RBJ
addikt

Nem teljesen ide tartozik de sehol nem találtam infot.
my upc profilt hol tudok trörölni. Nemrég költöztünk, nagy kapkodásban újat rendeltem az új helyre.
Már tudom lehetett volna költöztetés. Lényeg a lényeg elvileg voltunk bent lemondás ügyben a régivel kapcsolatba, elvileg törölni kellett volna a profilt mégis él.
Két my upc m van. Most meg valami kavalkád lépet fel mert nem tudom a upc free aktiválni.
Vagyis a fő kérdés ,hogyan tudom törölni a régi my upc.
Érdekes az új my upc kapcsán a régi email ra kapok mindent .
Pedig az új teljesen mással lett regelve.
Valahogy keveredett az egész a rendszerbe. :W
Legalább is a mai napig működött a free.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#74440) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Ha lejárt a hűség és a vezetékes telefont szeretném visszamondani, emelhetnek emiatt a többi árán? (tv-net)

(#74441) 4Grider válasza Madycsa (#74440) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában annyit szoktak emelni, hogy ne érje meg neked lemondani a telefont (már ha a legolcsóbb csomagról beszélünk).

(#74442) kabelmania27 válasza RBJ (#74439) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fordulj az ügyfélszolgálathoz, vagy írjál nekik a honlapon keresztül vagy hívd hétköznap a 1221-et.

(#74443) Nyeste86


Nyeste86
csendes tag

Sziasztok!
Még tavaly Novemberben fordultam hozzátok a jelenleg is fennálló UPC-s hibával kapcsolatosan.
Akkor azt a tanácsot kaptam, hogy ellenőriztessem a jelszinteket, mivel a feltöltésnél voltak problémák.
A hiba pedig, hogy a Connect Box router napi bontásban újra indul.
Az eszközt háromszor cserélte ki a szolgáltató és négy alkalommal járt kint nálam szerelő.
Tegnap volt utoljára, akkor mindent kicseréltek, kábeleket, csatlakozókat, mindent az al-állomástól a routerig. Még az utcán lévő aknában is kicserélték a csatlakozókat, de a hiba továbbra is maradt.

Csatoltam a jelenlegi állapotot és a hibaüzeneteket az újraindulás pillanatában.

Ha van bármi ötletetek vagy ki tudjátok silabizálni mi miatt indul újra és újra ez a f*skupac, akkor ne tartsátok magatokban.

Feltöltés:

Letöltés:

Napló:

(#74444) #42556672 válasza Nyeste86 (#74443) üzenetére


#42556672
törölt tag

Az én tapasztalatom, hogy sosem fogják megtalálni a hibát! Ha nem kábel/csatlakozó/modem a hibás akkor megáll a tudományuk.

(#74445) mlinus válasza Nyeste86 (#74443) üzenetére


mlinus
őstag

szia,

nálam is ugyanez a probléma áll fenn már egy ideje.
Nem fogják megoldani, mert nem tudják mi okozza.

tippre az egyik firmware frissítés lehet a hibás, mivel nekem több mint egy évig stabil volt mielőtt elkezdett újraindulgatni. Van amikor napokig jó, aztán van amikor 24 órán belül 3x is bont, teljesen függetlenül attól hogy mit csinálok. Nyugalmi állapotba is újraindul magától simán.

(#74446) 4Grider válasza Nyeste86 (#74443) üzenetére


4Grider
nagyúr

Olyan tanácsot nem kaptál, hogy használj saját routert és a CB-t tedd bridge módba?

(#74447) Nyeste86 válasza mlinus (#74445) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Én is ilyesmit tapasztaltam. Októberben volt valami frissítés, azóta csinálja ezt és ideig-óráig megy.

(#74448) Nyeste86 válasza 4Grider (#74446) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

De igen, már több embertől is, de attól még a net ugyanúgy megszakad újra és újra.

(#74449) kabelmania27 válasza Nyeste86 (#74443) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem oldalán, hogy elérhető-e a modem üzemmód, ha nem my upc oldalon vagy 1221-en kapcsoltasd ki az ivp6-ot, amennyiben nem használod a wi-free szolgáltatást kapcsoltasd ki.
Ha ezek nem segítenek nézd meg modem üzemmódban vezetékes kapcsolattal, ha az sem segít és találsz a hardveraprón olyan cisco modemet (3208 3212 3925 tipusok) amelyet UPC-nél használtak megpróbálhatod.
Melyik netcsomagban vagy?

[ Szerkesztve ]

(#74450) Nyeste86 válasza kabelmania27 (#74449) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Üdv,
természetesen elérhető a modem üzemmód, már kipróbáltam úgy saját routerrel és ugyanúgy újraindul.
Az IPv6 ki van kapcsolva.
A Wi-Free kezdettől fogva ki van kapcsoltatva központilag.
Saját modemmel nem fog működni a dolog, mert regisztráltatni kell a központtal üzembe helyezés közben, és ezt a szerelőtől is megkérdeztem, és saját eszközt nem lehet regisztráltatni.

A problémám továbbra is adott, hogy a naplózásban található hibára derítsek fényt.
Nem fogom kikerülni a szolgáltató megoldását, nekik KELL ezt megoldani és amíg nem világítok rá valahogy, ők biztosan nem fognak rájönni, mert dilettánsok gyülekezete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.