Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Van egy sanda gyanúm, hogy a szolgáltató korlátozza a torrent sebességét. 500-as netem van, azonban nagyon ritkán sikerül átlépnem a 40 mbites sebességet (több torrentet is próbáltam többszáz magyar seederrel), miközben a speedtest vagy egy ftp-ről letöltés megy teljes sávszélen.

Van erre valami megoldás? Vagy lehet, hogy nem is a UPC korlátoz?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#74152) blakey válasza Mosqu!to (#74151) üzenetére


blakey
titán

ritkán sikerül átlépnem a 40 mbites sebessége - 300-as netem van de mindig maxon tölt le (~37MB/s), szóval a szolgáltató általánosságban nem korlátoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74153) Mosqu!to válasza blakey (#74152) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Cseréltem klienst, megoldódni látszik a dolog. Pedig sokáig etalonnak számított az utorrent 2.2.1. Most a qtorrenttel hibátlan.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#74154) Graphics válasza Mosqu!to (#74153) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem volt letöltési limit beállítva?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74155) maki1976


maki1976
tag

Érkeznek a Spíler TV csatornák a DIGI kínálatába, természetesen az UPC-hez még mindíg nem!

[link]

(#74156) tomp válasza maki1976 (#74155) üzenetére


tomp
félisten

Nálunk majd a Vodafone behozza... ;]

(#74157) pjen válasza tomp (#74156) üzenetére


pjen
félisten

Digi nél csak holdon lesz és SD.UPC nél van kábelen az 1 és HD n is. :)

(#74158) maki1976 válasza tomp (#74156) üzenetére


maki1976
tag

:F :W :DDD

(#74159) maki1976 válasza pjen (#74157) üzenetére


maki1976
tag

Kíváncsi vagyok, h az UPC erre mit lép! Jól beszopatta magát ezzel, h eddig nem tette be a Spíler 2-t a kínálatba. Most majd tényleg sokan elmennek tőlük. Sokan arra vártak, h majd januárba bekerül, de sztem Ők is lelépnek, elfogyott a törelmük...Ráadásul mindegyik szolgáltató próbálja az ügyfeleket megtatrtani , csalogatni új csatornákkal, akciókkal, kedvezményekkel, de az UPC magasról tesz az efikre, gondolom a vodára várnak.

(#74160) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Pozitív letöltési, 50 alatti feltöltési értékben, 100%-os jelerősség/minőségben Gazdag Új Évet Kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#74161) pjen válasza maki1976 (#74159) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem,hogy különösebben el lennének keseredve.Majd,ha az üzleti érdekeik találkoznak egy előfizetői réteg igényeivel beteszik.Én személy szerint sokkal jobban örülnék,ha a HBO max pakk HD lenne.

(#74162) maki1976 válasza pjen (#74161) üzenetére


maki1976
tag

na igen. Meg a Cinemax-okat is betehetnék HD-ba, illetve fejleszthetnének a FilmBox pakkon is ennyike gyenge csatornáért még az a pénz is sok. Mashol vannak + csatornák is mint pl. DocuBox, FightBox, stb. Meg a sima csomagokba is tehetnének ujabb csatornákat, 2018ban szinte csak elvettek, uj csati alig jött...

(#74163) tomp válasza maki1976 (#74162) üzenetére


tomp
félisten

A komplett tv szolgáltatásra ráférne egy fejlesztés. De olyan ami felfelé viszi a mutatót és nem lefelé(khmm horizon box)
Semmi pánik még a végén beraknak egy újabb saját csatornát. A mostani 6db úgyis kevés. Lassan csinálhatnak belőle külön "TV Promo" csomagot. ;]

(#74164) pjen válasza maki1976 (#74162) üzenetére


pjen
félisten

+csatornák minek,hogy több legyen az ismétlés és a reklám?

(#74165) F-ECT$ válasza maki1976 (#74159) üzenetére


F-ECT$
titán

A spíler 2 réteg csatorna, csak ezért kevesen fognak váltani.

Dive ever, work never.

(#74166) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Én kedvencekbe raktam a csatornákat, most 41 van berakva, de abból kb: az első 15 csatornát nézem, általában az első reklámig, igaz a lottón hamarabb lesz 5 találatom mint úgy kapcsoljam be a TV-t hogy éppen ne reklám menjen.
Nincs is szükségem a reklám és propaganda csatornákra, de csak 300 forinttal fizetek többet mintha csak Internetem volna.

(#74167) AtHoS válasza Toth_Jani (#74166) üzenetére


AtHoS
nagyúr

+1 Én hasonlóan vagyok ezzel, mint ahogy Te :K

Nálam 90%-ban valamelyik sportcsatorna megy, ha be van kapcsolva a TV. Digi műholdas az alap TV szolgáltatás, ezt kiegészítve a Spíler1-et MindigTV előfizuval néztem, de nyáron jött egy UPC üzletkötő, akinél netcsomagdíj+pár száz forintért váltottam összetettebb csomagra (NET+TV és telefon, amiben ott a Spíler1), így november végével nem hosszabbítottam meg a MindigTV előfizut.
Most annyiban változott a helyzet (igaz listában még nem találkoztam velük), hogy a spíler csatik jönnek a műholdas digire, ezért "fölöslegessé" válik a UPC-s TV szolgáltatás (telefont amúgy sem használom). Talán a Filmmánia amin néha néztem 1-2 filmet

read-only mode on the forum

(#74168) RBJ


RBJ
addikt

Nemrég költöztünk. UPC voltam UPC maradtam.
Problémám a következő, hogy ha nagyobb meenyiségű adatforgalom van pc n akkor a tv adás szakadozik.
Régi helyen ilyen probléma nem volt.
Valahol lehet optimalizálni kellene? Vagy ennyit tud ezen a helyen. ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#74169) kabelmania27 válasza RBJ (#74168) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek? Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator csillapító.

(#74170) maki1976 válasza tomp (#74163) üzenetére


maki1976
tag

vagy beteszik a hulladék semmire sem való szintén ismélő ATV Spirit nevű csatit, azt idénre megkaptuk a jussunkat! :D :DDD

(#74171) pjen válasza maki1976 (#74170) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy nincs is értelmes áron ennyi csatornára való műsor.Hiszen HBO is sokat üsmétel,aztán egyv múlva a többi is leadjy csak "ingyen".

(#74172) vlevi válasza maki1976 (#74170) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha már golf csatorna van, én egy krikett csatornának nagyon örülnék...
;]

"HBO is sokat ismétel"
Mindegyik. Sajnos. Kedvencem, hogy az egy csoporthoz tartozó adók néhány nap különbséggel, vagy akár még aznap leadják ugyanazt a filmet, sőt filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#74173) Livius válasza vlevi (#74172) üzenetére


Livius
őstag

Tegnap az Avatar kb fél óra késéssel ment egyszerre az HBO-n és a Mozi+-on is egyszerre!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74174) zool1


zool1
őstag

Sziasztok!

Arról már van információ, hogy a Vodafone a UPC mobilos üzletágát mikor olvassza be a saját portfóliójába?! Ebben az évben.

(#74175) pjen válasza zool1 (#74174) üzenetére


pjen
félisten

Ebben az évben még nem valószínű,talán jövőre.

(#74176) zool1 válasza pjen (#74175) üzenetére


zool1
őstag

Az ott dolgozók szerint (persze nem hivatalosan) ebben az évben. Ugyanis a mobil előfizetések forgalmazásával le fognak állni. Ebben az évben az biztos. De akkor meglátjuk.

(#74177) pjen válasza zool1 (#74176) üzenetére


pjen
félisten

Remélem igazad lesz. :)) Csak ez a hülye ügyintézés.Egyébként mikor hosszabbítottam,az ügyintéző mondta,hogy a Horizon boxot még az idén egy 3 tuneres csodára cserélik.Meglátjuk.

(#74178) 4Grider válasza pjen (#74177) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hosszabbításnál megígérik a csillagokat is az égről. Az a lényeg, hogy papíron ne szerepeljen, mert akkor pont olyan, mint ha nem is mondták volna...

(#74179) pjen válasza 4Grider (#74178) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos.Bár a lepényhal meg utóljára.

[ Szerkesztve ]

(#74180) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok

A UPC-nél alapból az ip. címe mindekinek natolva van?

(#74181) Cifu válasza daniel2121 (#74180) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem feltétlen, legalábbis nálam például nincs NAT-olva. De én vidéki vagyok. Ha gondod van a NAT-olással, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatukat, és kérj segítséget.

Egy ismerősnél a házat figyelő webkamera miatt volt probléma (ő budapesti), és ott NAT-olva volt. Az ügyfélszolgálatot felhívta és azt javasolták neki, hogy kapcsolja a HGW-t modem módba (mögötte amúgy is volt saját routere). De nem tudom, hogy ez most / ma segítene-e.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74182) kali válasza daniel2121 (#74180) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nincs, három publikus IP(v4) címem van egy előfizetéshez.
IPv6 esetén van IPv4 NAT, de az IPv6 kikapcsol(tat)ható, ha publikus IPv4 kell.

[ Szerkesztve ]

(#74183) Cifu válasza kali (#74182) üzenetére


Cifu
nagyúr

Oh, ezt jó tudni! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74184) daniel2121 válasza kali (#74182) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nincs külön router a connect box van router módban. A what ip-je nem egyezik meg a modem ip.-vel, akkor állítólag natolva van és a port forward így nem működik.

(#74185) Cifu válasza daniel2121 (#74184) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor egészen pontosan mi a probléma? Mert az első kérdés arra vonatkozott, hogy NAT-ol-e alapból a UPC.

Ezek szerint port forward-ot akarsz beállítani a Connect Box-on? Ha IPv6-ra vagy állítva, akkor kívülről valóban nem lesz elérhető a géped, tehát ügyfélszolgálat, és kérd az IPv6 kikapcsolását.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74186) Intruder2k5 válasza daniel2121 (#74180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én eddig még nem hallottam, hogy a UPC bárkit is NAT-olna. És ez már csak azért is fura lenne, mert pont ők azok, akik egy előfizetéshez adnak 3db publikus IPv4 címet is.

(#74187) Cifu válasza Intruder2k5 (#74186) üzenetére


Cifu
nagyúr

NAT-ol a UPC, amikor IPv6-on vagy, akkor az IPv4 címed NAT-olva van, most kerestem én is rá Kali válasza után.

A lényeg, hogy a UPC IPv6 rendszerre áll(t) át, és az IPv4 e felett van jelenleg megvalósítva egy tunnel-ben. Amikor valakinek gondja volt/van az IPv6-al, akkor épp ez a NAT-olás a probléma, mert IPv6 beállítás esetében privát IPv4-et kapsz (pl. 192.168.0.10), és ezen keresztül kommunikálsz. Míg amikor hivatalosan IPv4-re állítanak át (valójában IPv4 over IPv6), akkor egy publikus ("valós") IPv4 címet küld ezen a tunnelen keresztül.

Tehát IPv6 esetében ha te mondjuk meghívod a Prohardver.hu-t, a te routered megkéri a UPC rezidens routerét, hogy kérje le a Prohardver.hu oldalt, és ez a rezidens router fogja a valódi lekérést megcsinálni, majd továbbítani feléd. Úgy, mintha egy router módban futó HGW mögötti routerről érnéd el az internetet.

Lehetne nyugodtan IPv6 és publikus IPv4 is egymás felett, csak az IPv4 címekkel így kufárkodik ezek szerint a UPC. Az IPv6 esetében NAT-olt IPv4-et kapsz, ami kívülről ugye nem látszik (nem tudod elérni IPv4-en a gépedet).

Legalábbis ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74188) daniel2121 válasza Cifu (#74185) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bocs nem vagyok egy nagy hálózat szekértő. Igen kívűlről szeretném elérni a nas-t és ahhoz kellene a portokat forwardolni. Az ipv 6-ot nem lehet kikapcsolni a beállításokban valahol?

(#74189) Cifu válasza daniel2121 (#74188) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor még egyszer:

Ha IPv6-ra vagy állítva, akkor kívülről valóban nem lesz elérhető a géped, tehát ügyfélszolgálat, és kérd az IPv6 kikapcsolását.

Ezt nem helyi szinten állítod be, hanem központilag kezelik.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74190) daniel2121 válasza Cifu (#74189) üzenetére


daniel2121
senior tag

Your Public IPv4 is: 89.134.34.124

Your IPv6 is: Not Detected

Location: Gyongyos, HE HU 
ISP: UPC Magyarorszag Kft.

What ip ezt írja

(#74191) Intruder2k5 válasza Cifu (#74187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, ez igaz, az IPv6-ot kifelejtettem a gondolatmenetből. Bár nem írtam, de arra gondoltam, hogy IPv4-en nem NAT-ol.

(#74192) Cifu válasza daniel2121 (#74190) üzenetére


Cifu
nagyúr

A ConnectBox admin felületén át tudod állítani a CB-t bridge módba (két opciónak kellene lennie, router és bridge)? Ha nincs ott az opció, akkor IPv6-os UPC elérésed van. Vagy nézd meg a ConnectBox felületén, hogy milyen külső IP-je van, élek a gyanúval, hogy nem 89.134.34.124 lesz ott...

Ha ez igaz, akkor az van, amint már leírtam 2x: hívd fel az ügyfélszolgálatot, és mond meg nekik, hogy szeretnéd kívülről elérni a gépedet, ezért szükséged lenne arra, hogy ne IPv6-on, hanem publikus IPv4-en érd el az internetet. (Technikailag nem ez a helyes megfogalmazás, de érteni fogják)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74193) daniel2121 válasza Cifu (#74192) üzenetére


daniel2121
senior tag

Át tudom állítanii, de nekem router mód kell,mert több kütyü wifin és kábelen is lóg. Akkor csak annyi hogy publikus legyen az ipv4-em?

[ Szerkesztve ]

(#74194) Cifu válasza daniel2121 (#74193) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na várj, ha át tudod állítani bridge módba, akkor nem IPv6-on vagy szerintem.

Ez esetben valami gyanús. Mi a probléma a port forwarding-al?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74195) daniel2121 válasza Cifu (#74194) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát annyi hogy nem nagyon tudom a logikáját. A routerben ki kell nyitni portokat amin el szeretném érni a nas-t ha jó gondolom és a nas ip.-jére kell forwardolni?

(#74196) Cifu válasza daniel2121 (#74195) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőőőő....

Mit szeretnél pontosan? A NAS-t akarod az interneten keresztül elérni? Mi a NAS-od belső IP-je? Az fix-re van állítva?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74197) daniel2121 válasza Cifu (#74196) üzenetére


daniel2121
senior tag

Igen pontosan, a nasnak fix ipje van.

(#74198) Cifu válasza daniel2121 (#74197) üzenetére


Cifu
nagyúr

Előszó: tippre a NAS-od tűzfala lesz a ludas.

Szóval, akkor így néz ki a CB port forward ablaka?

Értelemszerűen a 192.168.0.45 helyett a NAS-od IP-je van, és az összes szükséges port be van állítva (80 TCP és UDP, stb.).

Csak egy ötlet: próbáld ki, hogy kikapcsolod a NAS tűzfalát próbaképpen, és úgy megpróbálod elérni. Ha így működik, akkor már tudod, hogy hol kell a problémát keresni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74199) pjen


pjen
félisten

Üdv.Tudja valaki,hogy a Nat geo mostanában méró nem magyarnyelvű?

(#74200) tomp válasza pjen (#74199) üzenetére


tomp
félisten

Nálad lesz valami probléma. Én naponta nézem és mindig magyar. Most is az megy nálam magyarul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.