Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) kabelmania27 válasza Nyeste86 (#74450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Működik saját modemmel csak nem mindegy, hogy korábban azt a modemet UPC-nél vagy más szolgáltatónál használták-e, másnak is ezt mondták, ettől független ha azt a modemet korábban már használták a UPC-nél akkor tudod regisztrálni pcreg.upc.hu oldalon az ügyféladat összefoglaló manuális regisztráció résznél megadott felhasználnóv/jelszóval, itt a topikban többen használnak cisco modemet akár 500-as csomagnál, pl. legelek hsz-ait nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#74452) Nyeste86 válasza kabelmania27 (#74451) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Igen ezt tökéletesen értem és köszönöm szépen a tippet, de ezt nekik kell megoldani a saját eszközeikkel. Nem fogok ezért külön pénzt kiadni. Addig fogom csesztetni őket a hibakódokkal amíg meg nem oldják. Ezért kérdezem itt is, hátha valaki megfejtette már mit is jelentenek.

(#74453) 4Grider válasza Nyeste86 (#74452) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sok sikert a küzdéshez.
A hibajelenséggel tele vannak a Puma6-os fórumok, így jó eséllyel a chipset gyári hibájának egyikével összefüggő a probléma. 100% eséllyel tehát akkor fog megszűnni a problémád, ha kerítenek neked egy régebbi Cisco vagy Ubee esetleg TC7200-as modemet.

(#74454) Nyeste86 válasza 4Grider (#74453) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Igen ilyesmit én is kértem már tőlük. Nem adnak más eszközt, csak ezt a fehér hulladékot.

(#74455) kabelmania27 válasza Nyeste86 (#74452) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak esetek amikor jobban jár az ember, ha megoldja saját maga, itt a topikba többen használnak cisco modemet cb helyett problémamentesen, van aki 500-as csomagnál is inkább ciscot használ amivel nem érhető el a max sebesség csak hogy stabil legyen.
4Grider leírtad a lényeget, ha más tipusú modem lenne nálad nem lenne ilyen problémád.

[ Szerkesztve ]

(#74456) Nyeste86 válasza kabelmania27 (#74455) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Nem áll módomban erre külön pénzt költeni, illetve az elveimmel is ütközik. Ők meg nem adnak másikat csak ezt. Remélem előbb utóbb rájön valaki, mi a hiba.

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat!

(#74457) blakey válasza Nyeste86 (#74454) üzenetére


blakey
titán

Másnak is volt ilyen problémája,. utolsó megoldásként kapott egy Hitron ami ugyanaz a chipset de az újraindulások megszűntek. Egyébként továbbra is érdekes, hogy van akinél újraindul és van akinél nem, nálam 1,5 hónapja újraindulás nélkül üzemel. Tartalékba nekem megvan a Cisco, bármi történik akkor azt veszem elő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74458) vargalex válasza blakey (#74457) üzenetére


vargalex
félisten

Éppen írni akartam, hogy nálam ugyan ez volt, de szerencsére van UPC-s ismerős (itt a topicban ismertem meg), intézett egy Hitront. A chipset azonos, ez utóbbi mégsem indul újra...

Alex

(#74459) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
Eddig minden rendben volt, de tegnap meg ma is elment az internet 2-3 órára T3 Timeout miatt.
Ennek mi lehet az oka?
Egy 25 fős kis kollégiumról lenne szó, szóval picit összetettebb a rendszer mint egy sima családi háznál, de nincs semmi extra.

(#74460) 4Grider válasza vargalex (#74458) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet a Hitronban nincs PCD, így nincs ami probléma észlelése esetén újraindítsa a modemet...

(#74461) vargalex válasza 4Grider (#74460) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen problémára gondolsz? Azóta is fut az online állapot ellenőrzésem, folyamatos a kapcsolat.

Alex

(#74462) maki1976 válasza vargalex (#74461) üzenetére


maki1976
tag

Az upc február 12-től kivezeti országosan az analóg bronz csomagokat.

(#74463) golfvariant válasza maki1976 (#74462) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Előkészülnek a sebességemelésre? ;]

(#74464) tomp válasza golfvariant (#74463) üzenetére


tomp
félisten

Csak az értékesítését zárják le. Akinek van az továbbra is tudja nézni.

(#74465) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok!
Horizon box+HD
digital bronze
HorizonHD pluszTV-n
MyPrime csomag
Fiber Power 120
Nonstop S díjcsomag
Freedom L hang
Freedom L net
Le szeretném mondani a TV csomagot mert szolgáltatót váltanék.
Hűségem már évek óta nincs.
Hogy érdemes csinálni? Fognak emelni? A vezetékest soha nem használtuk, de lentebb olvastam, hogy ha valaki meg akarja szüntetni akkor kb annyit fognak emelni, hogy ne érje meg neki! Én most a tv szolgáltatást mondanám le komplett!

(#74466) mlinus


mlinus
őstag

Aha, szóval a hitron nem indul újra.
Bár gondolom ahhoz hogy én kapjak egy hitront, ahhoz órákat kéne vergődni az ügyfélszolgálaton... :)
Nincs ehhez már energiám. Elvileg most jár le a hűség, lehet lemondom az egészet a francba és kötök egy lassabb, de legalább stabil telekomot.

(#74467) Intruder2k5 válasza tomp (#74464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem úgy volt, hogy már régen lezárták? Nekem úgy rémlik utána néztem a weboldalukon, és már én sem találtam.

(#74468) vargalex válasza mlinus (#74466) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, az nem indult újra. Viszont modem módra az ügyfélszolgálat nem tudja átállítani, és a nálam járt példányban a webes felületen is hidden a menüpont. Így kicsit módosítottam a böngészőben a forrást és átállítottam...

Alex

(#74469) tomp válasza Intruder2k5 (#74467) üzenetére


tomp
félisten

Csak az oldalról vették le de személyesen még most is kérhető. Na most végleg lezárják. ÁSZF is ezt tartalmazza. Lezárásra kerül, új szerződés vagy szerződés módosítani nem lehet majd.

(#74470) blakey válasza mlinus (#74466) üzenetére


blakey
titán

CB sem indul újra, azaz nem törvényszerű. Egyébként bármi újraindulhat viszont létezhet olyan hiba amire egyik érzékeny másik meg nem.
Most megint előjött a cégnél a "Hitron-hiba", sőt a cserekészülék is megadta magát. :) Most megint mennek szerelni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74471) mlinus válasza blakey (#74470) üzenetére


mlinus
őstag

Nem minden CB indul újra, de az újraindulgatás ennél a modemtípusnál a jellemző. Lehet CMTS beállítás miatt, lehet magával a modemmel van valami, de az is tény hogy nem csak a magyar upc-nél jelentkezik ez a probléma, hanem sok más országban is.

Nálam is volt hitron, azzal is voltak bajok, azért engedtem hogy CB-re cseréljék. Marhára megbántam.

(#74472) blakey válasza mlinus (#74471) üzenetére


blakey
titán

Szerencsére nálam eddig betonstabilan üzemel a CB modem módban (kopp-kopp).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74473) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Nálam a CB minden reggel újraindul,.... mert éjszakára akkor is kikapcsolom ha nem ajánlott, az elődje 7 évet kibírt így, aztán vissza kellett adni. :)

(#74474) net91 válasza Toth_Jani (#74473) üzenetére


net91
senior tag

Manuálisan kapcsolod ki?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#74475) #42556672 válasza Toth_Jani (#74473) üzenetére


#42556672
törölt tag

Miért teszed ezt?

[ Szerkesztve ]

(#74476) anonymus89 válasza blakey (#74416) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a segítséget kipróbáltam fix csatornára állítottam de semmi. :(

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74477) zsiga68 válasza anonymus89 (#74476) üzenetére


zsiga68
senior tag

Kapcsold ki a titkosítást próba képpen.Hátha azt nem szereti.

(#74478) kabelmania27 válasza Heavyrain (#74459) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modemértékek? Meg kellene nézni milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#74479) fsdb


fsdb
aktív tag

Telefonos hölggyel a beszélgetésem nagyjából.
Mediacardra beüzemelésre, miért küldenek ki technikust és miért nem küldik ki, esetleg menjek be érte?
Szokásos szöveg, csomagok megváltoztak, 240 helyett 500-as net lenne, ugyanannyiban van. TV gold helyett premium lett. Pár százzal több lenne. Köszöntem nem kell nagyobb net, akkor inkább mediacard legyen ha már többet kell valamivel fizetni. Tv kompatibilitás rendeben. Jó akkor most marad 300-as net (ez van a 240 helyett), és a kártyát nem postázzák, boxszal pársítani kell, jön majd a technikus. Mondtam, hogy félreértés van, nem kell plusz box. Kódolatlan csatornák mennek vele. Azért technikus hozza ki, időpontot egyeztettünk. Most, hogy működik ez? Miért kell technikusnak kijönnie?

[ Szerkesztve ]

(#74480) dajj válasza fsdb (#74479) üzenetére


dajj
csendes tag

Nekünk is kiszállást írt a rendszer ne ijedj meg! Aztán egyszer csak érkezett egy boríték a mediacarddal!

(#74481) 4Grider válasza fsdb (#74479) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert régen jártak nálad, és meg akarják nézni, hogy a szomszéddal tényleg megosztod-e a kábelt...
Viccet félre téve: Valószínűleg kifogtál egy kezdő ügyfélszolgálatost, és oda volt írva a képernyőjére, hogy küldjön a beüzemeléshez embert, úgy nem hibázhat akkorát.

(#74482) bounty123 válasza fsdb (#74479) üzenetére


bounty123
őstag

Költözés után hozzánk is szaki jött ki velük. Aztán, mivel össze se volt még rakva a TV/STB, átadta a mediacardokat és elment.

(#74483) fsdb válasza 4Grider (#74481) üzenetére


fsdb
aktív tag

Jóban vagyunk a szomszéddal, néha nálunk teregetnek.
A csomagajánlatok miatt nem nagyon éri meg osztozkodni. :DDD
Értem, akkor ezt dobta a gép neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#74484) #07746304


#07746304
törölt tag

Újfehértóról hívott fel egy UPC ügyfél aki nézte a Youtube videómat, hogy Nála belső hálózati hibát jelez a CB a diagnosztika után, de már mindent lecserélt, és maga a sebesség rendben van. Ekkor megnéztem magamnál is, és nálam is azt jelez :D

Szoftver verzió : CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

Nálam. Szerintem a FW okozhatja, de ez csak tipp.

(#74485) pjen válasza #07746304 (#74484) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is ezt írja,nemérdekel.Minden megy rendben.

(#74486) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Háromszor lett kicserélve a Horizon box, mert HDMI-n elég sűrűn eldobálja a jelet és csak az áramtalanítás segít a nyomorulton.
Scart-on jól működik, de így ocsmány a kép.

Tudtok-e valami nem drága alternatívát a Horizon box kiváltására?
A tévé nem tud kártyát fogadni, így az nem opció.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74487) ztsoft válasza TCr (#74486) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Én nagyjából 3 éve az Amiko HD8260+-os box-ot, okosított fw-vel használtam Mediacard-dal, akkor működött. Egy kicsivel gyorsabb (azonosítással együtt), mint a Horizon box áramtalanítás után. Sajnos garancia nincs rá, mert az fw vagy a Mediacard szoftvere is változhat.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#74488) 4Grider válasza TCr (#74486) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hivatalosan nincs alternatíva a fos szolgáltatói box kiváltására, mert az előfizetői kártya össze van rendelve a szolgáltatói boxxal. Igy saját boxban csak maximum médiakártyát használhatsz, amit viszont a UPC nagyon nem szeretne, ezért az ilyen (CI+ kártyát befogadni képes) boxok gyártóit folyamatosan támadják, hogy szüntessék meg a UPC medikártya támogatását.

(#74489) TCr


TCr
veterán

Köszönöm Urak, akkor marad a szutyok képminőség. :(

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74490) blakey válasza TCr (#74489) üzenetére


blakey
titán

Egy Amlogic box + Horizon GO is megoldás. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74491) TCr válasza blakey (#74490) üzenetére


TCr
veterán

Édesanyám setup-járól van szó, nem akarom ilyesmivel "terhelni".
(A 12 Mb-es ADSL-be meg bele se menjünk).

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74492) hypno skate válasza TCr (#74486) üzenetére


hypno skate
senior tag

Mielőtt lemondanál a dologról, földeld le a splittert.
Az nem kerül semmibe és lehet hogy megoldja a problémát, ha földhurkod van.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74493) TCr válasza hypno skate (#74492) üzenetére


TCr
veterán

Sajnos nem vagyok annyira jártas, hogy ennyiből megértsem, hogy pontosan mit is kellene tennem? :B
Mintha egy óvodásnak próbálnád elmondani, kérlek. :)

A szerelő legutóbb tett egy szűrőt az elosztóhoz, ez nem oldotta meg a HDMI problémát, illetve a box mögé is iktatott valami szűrő-szerűséget, de azt már csak azért, hogy scart csatlakozás esetén ne "zúgjon" a tévé.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#74494) #07746304 válasza pjen (#74485) üzenetére


#07746304
törölt tag

Router módban viszont:

(#74495) hypno skate válasza TCr (#74493) üzenetére


hypno skate
senior tag

[link]
Egy ilyet szoktak felszerelni a lakásba bejövő koax kábel végére, aztán innen vezetik tovább, és/vagy osztják el a jelet. Ez a splitter.
A márkája az most mindegy.
A képen látsz egy csavart, amit laposfejű vagy csillag csavarhúzóval lehet tekerni. Ez a földelő csavar. (A splitteren valahol ott van a földelés szimbóluma is) Ide köss be egy akármilyen földelt vezetéket, aminek a másik végét akaszd rá valamelyik földelt konnektor földelés kivezetésére. Abban a vezetékben nincs áram, nem teszel tönkre semmit.
Ha földhurkod van, akkor ez megszünteti.
Ennél elegánsabb megoldás, a földhurok leválasztó, más néven galvanikus leválasztó. Az ugyanezt teszi, csak azt a kábelre kötik be. Pont úgy mint azt a szűrőt, amivel a jelszintet állította be szerelő, csak ez egy kicsit vaskosabb.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74496) zsiga68 válasza #07746304 (#74484) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha egyenként kihúzod a hálókábeleket és tesztelsz akkor meglehet melyik kábelre vagy eszközre panaszkodik.

(#74497) blakey válasza zsiga68 (#74496) üzenetére


blakey
titán

Modem módban ilyen a teszteredmény, nem tud mindent letesztelni, router módban teljes a teszt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74498) kabelmania27 válasza TCr (#74486) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha leírnád a modem értékeket meg tudnánk írni, hogy jelszint probléma okozza-e az akadást.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító vagy isolator bekötve.

(#74499) hypno skate válasza TCr (#74493) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nálam ez így néz ki kivitelezve:

Állandóan fagyott a médiabox, Rázott, melegedett, csere után is. Az agyamra ment. Ezt akis vezetéket bekötöttem, azóta mintha elfújták volna. és ennek már több hónapja

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74500) modi


modi
tag

Úgy látszik Facebook törölte a Upc face oldalát

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.