Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) 4Grider válasza hypno skate (#74499) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk egy földhurok leválasztó elegánsabb lett volna. És érintésvédelmi szempontból biztonságosabb is...

(#74502) tomp válasza modi (#74500) üzenetére


tomp
félisten

Legalább az új oldalukon nem vagyok tiltva..még :DDD

(#74503) hypno skate válasza 4Grider (#74501) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ezt a képet csak TCr fórumtársnak raktam be, hogy biztosan értse miről is írtam.

Érintésvédelmi szempontból pont megfelel, mert a föld vezetékben nem lehet áram. Ha mégis van, akkor izgalmas vállalkozás abban a lakásban élni. :D
Ez a konnektor egy mindíg nyitott ajtó mögött van és soha nem használom.

Én is tudom, hogy elegánsabb egy földhurok leválasztó. Szerelőt nem hívok és nem kezdek el neki süketelni, hogy brumm van ha zenét hallgatok. Pénzt meg nem adok érte, mert így is működik. Majd ha jó kedvem lesz, akkor behajtogatom a vezetéket a parkettaszegély alá és bekötöm a konnektorba.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74504) pjen válasza hypno skate (#74503) üzenetére


pjen
félisten

Sok panelben ugyanez a radiátorra van kötve a PC földjével közösen.Földelt dugalj nincs a közelben.

(#74505) gduck válasza modi (#74500) üzenetére


gduck
addikt

Vagy csak ki kellett valahogy "takarítani" a sok Spíler 2-es hozzászólást :DDD

(#74506) Intruder2k5 válasza gduck (#74505) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez nekem is elég hihetetlen. Még ha meg is történt a baleset, és tényleg törölték véletlenül a profilt, nem akarom elhinni, hogy ne tudnák azt visszaállítani.

(#74507) kezo0 válasza modi (#74500) üzenetére


kezo0
addikt

A linkeden levő oldal annyira el van dugva, hogy még a fb-os kereső sem dobja ki... Csak a linkedre kattintva találtam meg – és én lettem a 6. (hatodik!) kedvelője. De a keresés még így sem dobja ki. :P
Mindeközben a régi oldal meg így néz ki:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#74508) kezo0 válasza kezo0 (#74507) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most már újra teljes fényében tündököl a régi fb-oldaluk.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#74509) hypno skate válasza pjen (#74504) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nyilvánvalóan az is megfelelő. Viszont nálam a legközelebbi radiátor 5 méterre van.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74510) Teaway válasza hypno skate (#74509) üzenetére


Teaway
veterán

Egy villás dugót igazán tehetnél rá!

Nincs itthon csokid??

(#74511) hacsa válasza hypno skate (#74503) üzenetére


hacsa
tag

Esetleg tudnátok abban segíteni, hogy egy ilyen beépítését követően (az eszközök internetelérése miatt) ugyanazon hálózati elosztóba (230V) dugott analóg fm rádiós-(cd) lejátszóm hallgathatatlanná vált. Ahogy a leírásában olvastam, ha jól értelmezem a Class B besorolás okozhatja ezt a jelenséget. Esetleg valamivel megoldható, hogy működjön a switch is és a rádió se csak sisteregjen?

(#74512) zsiga68 válasza hacsa (#74511) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha nincs switch bekötve akkor jó a vétel? Tedd messzebb egymástól a két eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#74513) 4Grider válasza hacsa (#74511) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem hiszem hogy a switch csinálja az elektromos ricsajt, sokkal inkább a külső tápját tudom elképzelni, hogy zavarja a rádiódat.

(#74514) hacsa válasza zsiga68 (#74512) üzenetére


hacsa
tag

Ha nincs bedugva a 230V-ba. Mondjuk azt nem hibakutattam, hogy az UTP kábelek is bezavarnak-e vagy sem. A távolságot már próbáltam növelni amennyire engedte a táp és az UTP kábelek, de nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#74515) Kicsirics77 válasza hacsa (#74514) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#74516) hacsa


hacsa
tag

+ infó, hogy minden eszköz egy mezei 230V elosztóban van amibe a switch külső tápját is bedugom. Esetleg egy valamilyen csillapító elosztó megoldást hozhat a problémára?

(#74517) hacsa válasza Kicsirics77 (#74515) üzenetére


hacsa
tag

Van egy ilyenem és rátettem a switch külső tápjából kimenő vezetékre. Hatástalan.

(#74518) Kicsirics77 válasza hacsa (#74517) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tedd a rádió tápkábelre,egyébként könnyen elképzelhető,hogy maga a rádió van silány alkatrészeből összerakva,de a kapcsoló üzemű tápok is fossák a zajt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#74519) hacsa válasza Kicsirics77 (#74518) üzenetére


hacsa
tag

Azt is próbáltam már. Nem segített sajna. Szinte biztos most már hogy a külső táp lesz a ludas, de nem gondoltam volna hogy ilyen felfordulást tud okozni. Mármint elég gáz, hogy egy ilyen olcsó eszköz megzavar egy rádiót és még ki tudja hogy milyen digitális zajt gerjeszt mondjuk a többi eszközben is.

(#74520) 4Grider válasza hacsa (#74519) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont azért zavarja meg, mert olcsó mind a táp, mind a rádió.

[ Szerkesztve ]

(#74521) hacsa válasza 4Grider (#74520) üzenetére


hacsa
tag

Sajnos fizikából nem vagyok túl jó. De a hangzatos EMI/RFI szűrős tápelosztókat mikor érdemes használni?

(#74522) pjen válasza hypno skate (#74509) üzenetére


pjen
félisten

Csak mint érdekességet írtam

(#74523) hypno skate válasza Teaway (#74510) üzenetére


hypno skate
senior tag

:DDD

Elég lenne levenni a konnektor burkolatát és a földelés csavarhoz bekötni.
Valójában ideiglenesen csináltam meg így, hogy lássam működik-e, aztán mivel igen, lendületesen meg is feledkeztem róla. Nincs szem előtt, nincs útban. Az ember ilyesmivel nem foglalkozik napjában.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74524) hypno skate válasza hypno skate (#74523) üzenetére


hypno skate
senior tag

Na jól van. Megcsináltam. Bekötöttem, hogy ne zavarja a szépérzéketeket. :DDD :DDD :DDD

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74525) kabelmania27 válasza hypno skate (#74499) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem vagy a box előtt van a hármas csillapító?
Ha megírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bejövő jelerősség.

(#74526) hypno skate válasza kabelmania27 (#74525) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ezt nem nekem akartad írni. :N

Nekem már nincs gondom, mióta leföldeltem a splittert.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#74527) kabelmania27 válasza hypno skate (#74526) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tudom, ettől független írtam neked a hsz-t.
volandy: Üdv! Legegyszerűbb irodában intézni, vidd magaddal a boxot/médiacardot. Lemondás után érdemes az osztó helyére F toldót tenni, hogy javuljanak a modemértékek. Ha leírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#74528) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
1. Egy tplink C5 1.2-őt nem érdemes lecserélni a connecting boxra? 300as net.
2. Ezt a cboxot hogy lehet bridgebe kérni?
3. Valakinek van wifi boosterje vagyis hogy wifin kapcsolódjon a tv a routerhez ne pedig lan kábelen (a visszanéznető adás miatt). Hogy működik ez illetve mennyiért adja a UPC? Vagy bekábelezik lannal az egész házat 3 tv-re min 100méteren mikor jönnek? :)
4. Ez a fiber power natolt? Ddns-t tudok használni ugye? Nas miatt kérdezem.
:R

(#74529) Gubek-Einste válasza bigdady (#74528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Inkább saját eszközt használjál.

2; Igen

3; Inkább vegyél saját eszközt. Elvileg megcsináljál de érdemes előkészülni mert nem fogják olyan szépen megcsinálni.

4; NAT nincsen, csak IPv6 mód aminél nincsen bridged mód de kérhető az IPv4 mód és használhatód teljes értékűen a saját eszközödet.
DDNS-t szabadon használható de szinte soha sem változik az IP cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74530) bigdady válasza Gubek-Einste (#74529) üzenetére


bigdady
nagyúr

1. Ok. Kösz
2. Hogy kérem? Megrendelésnél? Akkor is cb-t hoznak?
3. Saját is lehet? Azt hittem a box csak a upc sajátját fogadja. Milyet érdemes?
4. Megrendelésnél kérjem előre ugye?

(#74531) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Valaki XI.kerben van netje,ha igen milyen minőségű most készülök váltani?

(#74532) Gubek-Einste válasza bigdady (#74530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2; Mindenképpen CB-t kapsz, a bridged módot neked kell állítanod.

3; Helyszíntől függ, részletek a szaktopikokban.

4; Nem, nem mindenkinek állítják be, van akinek később állítják be, ha IPv6-ot kapsz akkor kell kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74533) Gubek-Einste válasza hhenry (#74531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik részen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74534) Syl


Syl
nagyúr

Mi a fene van már megint ezzel a “szolgáltatóval”?
Ma reggeltől egy csomó weboldal (pl. sorozatjunkie.hu) helyett a modem bejelentkező lapja nyílik meg :Y
Több gépen próbáltam, wifin, lanon....

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74535) tomp válasza Syl (#74534) üzenetére


tomp
félisten

Semmi! Nálad van a problem. Töröld a böngésző gyorsító tárát. ;)

(#74536) bigdady válasza Gubek-Einste (#74532) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Melyik a szaktopik?

(#74537) Syl válasza tomp (#74535) üzenetére


Syl
nagyúr

Több gépen, több böngészőben is csinálta (ipaden is)
Modem restart megoldotta.
Pedig van rajta egy automata, ami minden éjjel áramtalanítja a modemet (itteni javaslat szerint)...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74538) hhenry válasza Gubek-Einste (#74533) üzenetére


hhenry
őstag

Allee,Karinthy Frigyes út környéken

(#74539) Intruder2k5 válasza bigdady (#74536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Milyen routert?

De annyit elöljáróban, hogy ha nem WiFi képes a TV-d, ezt legolcsóbban egy firmware moddolt routerrel tudod megoldani. Veszel az aprón egy olcsóbb routert (pl. ASUS RT-N12 D1, TP-LINK WR841ND, stb. 3-4 ezer Ft), ráteszel egy firmware-t ami támogatja a Wireless Client módot, úgy tudsz vele csatlakozni a Connect Box WiFi jelére, leteszed a TV mellé, összekötöd azokat egy méteres LAN kábellel, és készen is van.

(#74540) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

digital gold es digital gold között van különbség?

Néztem a weben a csatorna kínálatot és pl Viasat hd nincs nálunk, pedig a weblapon írja ehhez a csomaghoz. Lehet reklamálni?

[ Szerkesztve ]

(#74541) woodworm válasza bigdady (#74528) üzenetére


woodworm
veterán

3. Most upc boxot fogsz használni vagy a saját tévédet médiakártyával? Előbbinek nincs wifije, Intruder2k5 adott tippet a megoldáshoz. Utóbbival pedig sajnos nincs visszanézés, csak az esetleges saját rögzítés.

(#74542) 4Grider válasza eastsider (#74540) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Digital Gold-nak nem része a Viasat HD. Az csak HD csomagban van, vagy premium csomagban.

(#74543) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Aki esetleg használ Pace HD boxot és ne adj isten még infrás is a telója, melyik progival oldotta meg a vezérlést? Már egy tucatot végigpróbáltam, de egyik se viszi. Bocsi, ha nagyon off a téma.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#74544) eastsider válasza 4Grider (#74542) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi,

csak érdekes, mert van x db HD csatornám

(#74545) 4Grider válasza eastsider (#74544) üzenetére


4Grider
nagyúr

A közszolgáltai HD-k tartoznak alapból a Gold-ba. Biztos, hogy Gold csomagod van külön HD nélkül?

(#74546) vargalex válasza Nerazim (#74543) üzenetére


vargalex
félisten

Sure

Alex

(#74547) Major Lion


Major Lion
senior tag

Mit gondoltok erről a Connect Box-ról? Pár napja kaptam meg, és még életemben ennyiszer nem szakadt meg a net kapcsolat mint az elmúlt két napban ezzel a csodával. Nálam van a gond, vagy mások is panaszkodnak rá? Kábelen nincs gond, de a wifi jel szar.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#74548) blakey válasza Major Lion (#74547) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem a net szakad hanem a wifi kapcsolat. Használj fix csatornát, 2,4GHz-en 1-11 között, 5GHz-en meg 36-48 között.

Esetleg egy program segítségével ellenőrízd, hogy mennyire wifi-szennyezett a környék. Olyan csatornát válassz amelyik többnyire kevéséb szennyezett.
Minden eszköz dobja a wifit vagy csak 1-2?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74549) Major Lion válasza blakey (#74548) üzenetére


Major Lion
senior tag

Igen, arra gondoltam. Megnézem, kösz.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#74550) bigdady válasza Intruder2k5 (#74539) üzenetére


bigdady
nagyúr

Wifis a tv-m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.