Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) bigdady válasza woodworm (#74541) üzenetére


bigdady
nagyúr

Connect boxot fogok használni de bridgben , saját tplink c5-el és a tv is wifis a másik de idáig nem tudom elhúzni a lan kábelt ezert gondolkodtam ebben a boosterben vagy miben mivel a UPC box nem wifis és a másik tv-n is szeretnék visszanézni

[ Szerkesztve ]

(#74552) fokukac válasza Major Lion (#74547) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem is ez volt. Nem szakadt meg, csak random, de rendszeresen nem csinált semmit a wifi kapcsolat. Klikkeltem, és fél percig, egy percig el se kezdte tölteni, naponta hússzor.
És akármit csináltam, nem lett jobb. Pedig nálam alig van wifi terhelés a környéken.
Aztán vettem egy saját routert, a Connect boxot pedig átraktam bridge módba, és minden tökéletes lett.
Szóval tényleg sokkal jobb a saját eszközzel, össze se lehet hasonlítani. Próbáld ki.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74553) Nerazim válasza vargalex (#74546) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi, bevált :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#74554) Major Lion válasza fokukac (#74552) üzenetére


Major Lion
senior tag

Lehet az lesz majd, először kipróbálom amit blakey ajánlott, kösz az infot.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#74555) mlinus válasza Syl (#74537) üzenetére


mlinus
őstag

ez egy ritka bug. Újra kell indítani a modemet és elvileg jó lesz. Azért azt hozzáteszem hogy a minden napi áramtalanítás szerintem abszolút nem szükséges, sőt.

(#74556) Toth_Jani válasza mlinus (#74555) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ezt te csak azért hiszed mert még nem beszéltél a főnökömmel, ő rögtön kikapcsolja ha elmegyünk, mert akár 10 forintot is fogyaszt másnapig. (még jó hogy a fizetésünk nem rajta múlik) :D

(#74557) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Jelenlegi UPC helyzetem:
Fiber Power 120mbit + Gold TV + telo.
TC7200 modem bridge-be rakva (mögötte egy TP-link1043 okosítva)+ 2 TV mellé STB (nem horizon, a régi fekete PACE HD)

Gondolkodom a növelésen.
Kérdéseim vannak:

300-as netre fizetnék elő .
Megtarthatom a régi TC-t? Vagy újat adnak? Milyen a jelenlegi eszköz? Visszaolvasva sokan szidják ezt a connect boxot. Nekem a legfontosabb, hogy függőleges falra fel lehessen fogatni. Ott van a központi hely, és nem akarok elköltözni onnan minden mással. Vízszintes hely meg nincs.
Apropó sebesség a feltöltési sebesség tényleg ennyire fos még mindig?
Hálózatfejlesztés nem létezik? 20mbit a 300 hoz, és 22!!! az 500-hoz?
Még 10%-ot sem éri el. Ja, és ezek nem is a garantált értékek.

TV- esetén ha a comfort csomagot kérem, az visszalépésnek minősül? Van még fél év hűségem.
Itt is az a kérdés, hogy maradhat-e a régi PACE? A horizonokról a bevezetés óta nem olvastam jót. Ráadásul nem akarok további kábelezést és /vagy eszközt a TV környékére a lan miatt.
Ebben van már valami előrelépés?
Vagy továbbra is azt a silány vackot nyomják le az emberek torkán?

Telefon csak a csomag kedvező ára miatt kell. Most sincs bekötve sem.

(#74558) 4Grider válasza Jamboo529 (#74557) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem tarthatod meg, CB-t kapsz.
Még mindig fos, bár van, akinél jól muzsikál. Wifiben jobb lesz (amíg nem fossa magát össze).
A falak általában függőlegesek, ezek meg álló eszközök...
A feltöltés még mindig fos.
Box még mindig ugyanaz a hulladék horizon van. Talán fél-egy év múlva lesz változás...

(#74559) Gubek-Einste válasza Jamboo529 (#74557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megtarthatom a régi TC-t? Vagy újat adnak? Milyen a jelenlegi eszköz? Visszaolvasva sokan szidják ezt a connect boxot. Nekem a legfontosabb, hogy függőleges falra fel lehessen fogatni. Ott van a központi hely, és nem akarok elköltözni onnan minden mással. Vízszintes hely meg nincs.
Elvileg maradhatna de CB-t fogsz kapni.
A panaszok nem alaptalanok de van akinek viszonylag jól működik.
Mivel álló a CB így csak polcra lehet feltenni, falra nem lehet felfúrni. Erre megoldás a barkács boltban vett kis méretű falap és sarokpánt néhány csavarral.

Apropó sebesség a feltöltési sebesség tényleg ennyire fos még mindig?
Hálózatfejlesztés nem létezik? 20mbit a 300 hoz, és 22!!! az 500-hoz?
Még 10%-ot sem éri el. Ja, és ezek nem is a garantált értékek.

Sajnos a DOCSIS technológia miatt ennyi, majd a 3.1 bevezetése után lehet jobb.

TV- esetén ha a comfort csomagot kérem, az visszalépésnek minősül?
Mivel az a Bronz utódja így igen, visszalépés.

Itt is az a kérdés, hogy maradhat-e a régi PACE? A horizonokról a bevezetés óta nem olvastam jót. Ráadásul nem akarok további kábelezést és /vagy eszközt a TV környékére a lan miatt.
Ebben van már valami előrelépés?
Vagy továbbra is azt a silány vackot nyomják le az emberek torkán?

Maradhat de nincsen újabb eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74560) Jamboo529 válasza Gubek-Einste (#74559) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a választ. Azt hiszem a hűség lejártakor el fog jönni a szolgáltató váltás ideje.
Megyek a Parisat-hoz! ;)

(#74561) szabogabor10 válasza Jamboo529 (#74560) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tévézés szempontjából mindenképp jó döntés. :)
(a műsorvisszanézőt viszont sajnos elveszted)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#74562) pjen válasza Jamboo529 (#74557) üzenetére


pjen
félisten

Fel lehet fogatni a talpánál,nekem is úgy van.Merőleges a falra.Az oldalán vannak a csatlakoőók.Tulkép a talpánál rá leheö akasztani egy kampós szögre.

(#74563) headhunter


headhunter
addikt

Berettyóújfalu: TV adások =

(#74564) z67


z67
őstag

Szakértő kollégákat kérdezném, szétesős lett a kép az összes tevenken, mint a régi szép UPC Direct időkben. A net is akadozik. Lementem a társasház elosztó szekrényéhez, mert ránéztek a központból és azt mondták pocsék a jel. Mivel a lakásban semmi nem változott, gondoltam megnézem mi a helyzet a szekrényben. Semmi nincs szétesve, viszont van egy bejövő fekete kábel, egy nagy doboz, utána a szokásos antennakabelek. A lényeg, ez a fekete kábel tűzforró. Ez normális?

(#74565) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Legvégső esetben írok ide,mert mindenféle olvasmányt,YT videót végignéztem már egy tucatszor,de még mindig nem jó ez az átkozott upc-s távirányító.A gondom akkor kezdődött,mikor kicseréltem benne az elemeket,mert oxidált volt a két elem közötti pólus. Raktam bele újat,és nem bírom ráprogramozni a tv-re. Vagyis nem úgy működik,ahogy kellene. Eddig néztem a csatornákat,OK gombra a UPC bill.villant fel,a hangerő le/fel gombra a TV bill.villant fel. Most,elemcsere után ha a hangerőt változtatni akarom,nem a TV ,hanem az UPC gomb villan fel,és a upc box hangerejét változtatja. Ha megnyomom a TV billt,a tv-t tudom ki-be kapcsolni,és akkor viszi a hangerőt is fel/le,de nem így kell működnie. Eddig sem így működött,és a másik szobában lévő tv-médiabox is megfelelően működik. Már reseteltem a távirányítót,manuális módban is próbálta a kódokat,semmi változás.Természetesen az OK gombot nyomtam meg,a leírásban az upc gombra hivatkozik,de semmi semmi... Agyvérzést kapok :W
Valakinek tippje? A tv egy Philips típusú buta tv a gyerekszobában.

Üdv: Attila

(#74566) hfrici válasza headhunter (#74563) üzenetére


hfrici
aktív tag

Akkor a hiba nem a mi készülékünkben van :W

(#74567) Levi123 válasza tillatrilla (#74565) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
enyém uezt csinálta.
Annyit csinálj, hogy amikor átváltod a TV irányításra takard le a tenyereddel az infrát és működik. Majd amikor visszaváltod már elég a UPC gombot megnyomni.

Levi

(#74568) kezo0 válasza tillatrilla (#74565) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,

egyszer ezt leírtam magamnak, szerintem segíteni fog, ha végigcsinálod a lépéseket:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#74569) tillatrilla válasza kezo0 (#74568) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!!

Köszi a választ,és Levi123-nak is köszönöm. Sikerült megoldanom,nem is értem,miért nem itt kezdtem a kérdésemmel? Sok kinlódást megúsztam volna!! Most úgy működik,ahogy kell! :R

Üdv: Attila

(#74570) headhunter válasza hfrici (#74566) üzenetére


headhunter
addikt

kb.: 16-23-ig tartott a javítás...

(#74571) Major Lion válasza fokukac (#74552) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem segített a csatorna választás. Kell ide egy rendes router.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#74572) Digidroid válasza Syl (#74534) üzenetére


Digidroid
tag

Nálam is ugyanez a hiba jött most elő (firefox+chrome). Torrenteknél meg: Érvénytelen átirányítás (../index.html), és az összes hazai tracker torrentjei pirosak, csak külföldiek mennek.
Ha be akarok lépni a modembe és beírom a jelszót, akkor ezt az üzenetet kapom: Az internet elérése előtt be kell jelentkezni a hálózatra, és visszadob a kezdő oldalára üres jelszó mezővel.
:F
Manuális újraindítás úgy látszik megoldotta a problémát, viszont azoknál az oldalaknál amiknél a modem bejelentkező lapja nyílt meg, újra be kellett jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#74573) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Beltéri távirányítót, hogyan lehet kérni ha a meglévő most úgy esett le, hogy csörög benne valami és nem kapcsolja a TV-t? Beltéri reagál rá..

[ Szerkesztve ]

Levi

(#74574) blakey válasza Levi123 (#74573) üzenetére


blakey
titán

Beviszed és cserélik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74575) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

CB-ben az pirossal azt írja hogy internet (Partial Service (US only)).
Ez mit jelent?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#74576) Intruder2k5 válasza Armahun (#74575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A feltöltési csatornákkal van valami problémája DOCSIS (WAN) oldalon. Próbáld meg áramtalanítani 1-2 percre, majd utána indítani. Ha ez nem segít, jelentsd be hibára.

(#74577) kabelmania27 válasza Armahun (#74575) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem (letöltés/feltöltés) értékek?

(#74578) Armahun válasza Intruder2k5 (#74576) üzenetére


Armahun
addikt

Nincs fele tv csatornám, nem működik a vezetékes telefon. A internet is össze vissza működik.
Többször jelentettem, pénteken volt utoljára kint a szerelő, állítólag nálam minden jó, szerinte külső hiba lesz, továbbítja a kollégáinak.
Erre egy órája hívnak vezetékesen persze nem hallok semmit a vonalban, majd jön egy email, hogy lazárták az esetet.

Felhívtam őket, a hölgy nagyon kedves volt (sajnos én nem annyira), szokásos körök gyári visszaállítás stb.

Most küldött egy frissítést, de ha holnapra sem lesz jó telefonáljak....
most mit mondjak nekik?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#74579) 4Grider válasza Armahun (#74578) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jelszintek milyenek (topik összefoglaló)?

(#74580) Armahun válasza kabelmania27 (#74577) üzenetére


Armahun
addikt

Az értékek állítólag tökéletesek és mégis szar az egész.

most a letöltés 0 db 36 snr, a feltöltés 41 viszont csak 2 csatorna megy, pénteken még 3 volt előtte 4
mindjárt teszek képet.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#74581) kabelmania27 válasza Armahun (#74580) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek jónak tűnnek.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#74582) Armahun válasza kabelmania27 (#74581) üzenetére


Armahun
addikt

Egy kék osztó van 3 felé 2 box és a modem. Most cserélték nem rég.
7,5 van a boxoknál 4 a modemnél

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#74583) kabelmania27 válasza Armahun (#74582) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egy jófajta osztó, jól van bekötve, amennyiben modemújraindítás után is csak két feltöltési csatorna lesz nem a lakásban van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#74584) Intruder2k5 válasza Armahun (#74578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"most mit mondjak nekik?"

Egy dolgot mindenképp! Mégpedig, hogy a korábbi hibajegyet nyissák újra, mert továbbra sem működik rendesen sem a telefon, sem a TV, sem pedig a netszolgáltatás. Ez azért fontos, mert így az eredeti bejelentéstől számolt 72 órától kezdve kötbérre leszel jogosult, amíg a hibát el nem hárítják. Ezzel Te is jól jársz legalább anyagilag, ha már nem képesek kijavítani a hibát, illetve a UPC is jobban fogja kapkodni magát, ha már pénzről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#74585) Armahun válasza kabelmania27 (#74583) üzenetére


Armahun
addikt

Újra indítottam és most jó, és ami nagyon furcsa vannak tv csatornák is.
Egy hibás modem be tud kavarni a boxoknak?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#74586) kabelmania27 válasza Armahun (#74585) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem biztos, hogy rossz a modem, lehet központi hiba volt.
Nézd meg az F csatlakozók nem lazultak-e ki az osztónál és a modemnél.
Egyformák a feltöltési értékek?

[ Szerkesztve ]

(#74587) Armahun válasza kabelmania27 (#74586) üzenetére


Armahun
addikt

Ilyen lett a feltöltés:

A le nem változott.
500 as csomag.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#74588) kabelmania27 válasza Armahun (#74587) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, kis különbség belefér, van tartalék tűréshatárig, jól van beállítva a hálózat mert osztás után alacsonyak a feltöltési értékek. Nem kell szakadástól tartanod, néha érdemes újraindítani a modemet, van aki éjjelre kikapcsolja. Ha nem használod a wi-free szolgáltatást érdemes kikapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#74589) Armahun válasza kabelmania27 (#74588) üzenetére


Armahun
addikt

Pont ez a furcsa, hogy az értékek mindig jók.
Boxnál is hol vannak egyes csatornák hol nincsenek, mikor van a digitális jel erősség közepes, mikor nincs nulla.
A szerelő is bent mindent jónak talált, egy fél éve lett az összes benti kábel cserélve.

Köszönöm a segítséget, remélem így marad minden ahogy most van, de félek hogy nem .

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#74590) kabelmania27 válasza Armahun (#74589) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kellene nézni, hogy ilyenkor mely frekiken nincs adás.
Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#74591) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.
Erdőkertesen nincs tv-adás, internet és telefon van. Vajon megint mi lehet a baj ?

[ Szerkesztve ]

(#74592) EmThor válasza Zolifarkas (#74591) üzenetére


EmThor
addikt

Hali, Kerepesen semmi net, fél órája még volt.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#74593) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, tegnap frissített FW-t a ConnectBox. Azóta viszont nincs 5 GHz, hiába van bekapcsolva. Jelenleg szimultán van (lenne) a 2,4 és az 5 GHz is, de az eszközök csak az 5G-hez csatlakoznak. Ha kikapcsolom a 2,4-es adást, akkor semmilyen eszköz se látja a wifit.
Tapasztalt valaki hasonlót? Van erre valami megoldás? Eddig minden rendben volt, minden eszközöm 5G-n lógott, most tűnt fel, hogy a tv boxom is vackabb adást tol, holott eddig nem volt vele probléma.

(#74594) polonic válasza Keem1 (#74593) üzenetére


polonic
félisten

Mi lett a SW verzió?

Nekem most ez van jelenleg: CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

(#74595) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok.
Horizon média box szükséges ahhoz, hogy korábbi műsort visszanézhessek? Ha nem, akkor csak mediacardot igényeknek az előfizetéshez. Van esetleg előnye a boxnak?

[ Szerkesztve ]

(#74596) kali válasza Kasya (#74595) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mediacard esetén nincs visszanézés, megfelelő box kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#74597) Kasya válasza kali (#74596) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom szepen! Titkon reméltem, hogy nem lesz még egy doboz a szekrényen.

(#74598) Toth_Jani válasza Kasya (#74597) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A visszanéző viszont minden egyéb dolgon is működik, ezért ha nagyon nem akarsz dobozt de van számítógéped TV-re kötve, vagy esetleg Androidos TV-d van akkor a probléma már meg is van oldva.
Ugyan TV-re nincs megírva a program és a lista fekvő helyzetben jön ki de ha már megvan amit keresünk akkor rendesen beáll vízszintesbe.

(#74599) fokukac válasza kali (#74596) üzenetére


fokukac
nagyúr

gondolodom rajta, hogy visszaadom ezt a használhatatlan, tetűlassú boxot és becserélem egy médiacard-ra -

a showder klubos ismétléseket meg majd nézem notiról.
Borzalmas ez a box az október szoftverfrissítés óta...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74600) dannnzzzz


dannnzzzz
csendes tag

Sziasztok!

Én már többször kaptam tőletek segítséget otthoni hálózat beállításban, most egy barátomnál merült fel néhány kérdés. Arra gondoltam, megkérdezlek titeket, tudtok-e ajánlani valakit aki szakemberként - természetesen fizetség ellenében - ki tud menni egy nagyobb kertesházhoz és átnézni a hálózatot.

Amit tudok, hogy T-mobile, optikai kábel van, IPTV és valamiért a net sebesség nem megfelelő illetve variálódik. 2 emeletes kertesház, biztos nem mindegy az árnyékolás sem és az eszközeik.

Arra gondoltam, ha van ilyen szakember, akkor felhívnánk és ha kijön, át tudja nézni a teljes rendszert, esetleg javaslatot tud tenni, mit érdemes beszerzeni, lecserélni esetleg átállítani.

Van ötletetek ilyen cégre/emberre?

Nagyon köszönöm a tippeket előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.