Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105601) cof válasza NB2 (#105600) üzenetére


cof
veterán

Ha már nem élő akkor bárhol belefuthat az eredménybe. Véleményem szerint meg sportot visszanézni felvételről cseppet sem olyan mint az élő, oda már valóban elég az eredmény és még időt is spórol az ember.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105602) cocka válasza cof (#105601) üzenetére


cocka
veterán

De ez olyan, mint bizonyos matekpéldatárokhoz a "megoldókulcs". Egyes feladatoknál úgy gondolták, hogy elég a végeredmény. Attól még, hogy meglátom a végeredményt nem fogom tudni hogy jutottak el odáig. Gondolom a meccseknél is valami hasonló lehet.

Engem soha nem érdekeltek a meccsek, szvsz rémunalmas mind.

(#105603) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Újra sziasztok.
nem tudom, hol on topic...

upc, Duna World / M4 sport+
Nézem a fradi meccset, és szétszaggatat a kép.
Tipikus f/s probléma.
Az összes itteni közvetítésnél ez van.
Csak most már gondoltam, megkérdezem, hogy a tv-m, (box-om), nem nem bír a stream-mel, vagy alapból hibás az adatfolyam...

***

szerk.
hiányosan írtam le.
nem akad, hanem érezhetően hiányoznak képkockák.
Tehát darabos....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#105604) viktorhu válasza =WiNTeR= (#105559) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyon nagy beruházás kellene, hogy a feltöltésnél is ED3.1 legyen. A Telekom próbálkozott vele, de feladták ők is, ennyit tud jelenleg reálisan a koax. Egyszer majd talán átépítik gpon optikára, és akkor lehet majd itt is komolyabb feltöltés.

(#105605) szab.tam válasza szab.tam (#105603) üzenetére


szab.tam
nagyúr

A felét megfejtettem:
a konyhában is van egy box más tv-vel.
Ugyanez...

Tehát a kérdés: Upc vagy MTVA a hibás?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#105606) MiZo1990 válasza szab.tam (#105605) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Horizon GO vagy Vodafone TV app-ban is szaggat?
Akkor is rossz, ha koax kábelt közvetlenül a TV-be dugod és beállítod a digitális adókat?

Pár percre odakapcsoltam, de nálam nem szaggatott (13. ker; Vodafone TV).

(#105607) cocka válasza szab.tam (#105605) üzenetére


cocka
veterán

Most megnéztem melyikről van szó, horizon.tv simán lejátssza plusz az m4-ről is simán letölthető. Teljesen jó.

Szóval ez a kérdés összetettebb ezek szerint, mint amilyennek tűnik.

(#105608) cof válasza cocka (#105602) üzenetére


cof
veterán

Végül is nem, mert a focit is pl. gólra játsszák és nem a szépség számít, hogy jutottak el a végeredményig. Azt is elolvasod max. az eredménnyel együtt, ki lőtte, mikor miért, és megvagy. ;]

Én sem nézek sportot vagy 20 éve, csak a BL döntő, VB, EB meccsek ha eszembe jut, de csak élőben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105609) Livius


Livius
őstag

DVB-C-én az Duna World / M4 Sport+ HD az nálatok is kicsit laggol? Mintha nem lenne meg a 25-30 FPS teljesen? Amikor focit közvetítenek akkor nekem mindig ilyennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#105610) ates2


ates2
senior tag

Gigás netnél van valakinél gond internet terén? értem én lag/packet loss valami?

Meg vicces,hogy cimre keresve jobb az ajánlat mintha belépnék myvodafone oldalon ott meg drágább vagy 1500 + al :D

[ Szerkesztve ]

(#105611) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Meglévő ügyfeleknek nincs lehetősége, korlátlan mobilnet használatához, olcsóbban? Ha van egyáltalán Voda korlátlan net. ;] :DDD A választ előre is köszi!

(#105612) szabonagyur válasza ates2 (#105610) üzenetére


szabonagyur
félisten

Címre keresve kb új belépős kedvezményt is mutatja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#105613) Intruder2k5 válasza Marcsello31 (#105611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Mondjuk nem vagyok Vodás, de a minap hallottam reklámban, hogy a Red csomagokban van korlátlan net, erről viszont bővebben a mobil topikban, ez a vezetékes otthoni szolgáltatások topikja.

(#105616) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok Srácok! Köszönöm az infót! Utána nézek a dolognak!
Olyan helyen kellene ez, ahol nincs vezeték, de Térerő az volna. :). Arra gondoltam hogy váltáskor, egy mobil csomag nem lenne rossz, korlátlanul, főleg, hogy egy ideje a Náluk voltunk előfizetők. Akár hogyis nézem, Nagyon drága a jelenleg kínált mobilcsomag téma.
;] :)) . ish4d0w Hali! Ilyesmire is gondoltam persze, nekem 8. Csak jó lenne 8ezer alatt lenni? :DDD "na most nagyot álmodtam?" :) . Intruder2k5 Neked is köszönöm az infót! Nyomozgatok kicsit, míg idő előtt vagyok. Ezek a flottás dolgok meg gyanúsak nekem.
Utána néztem annak is. Megnézem köszi! Majd írok hogy mi lett. Esetleg Telón kellene beszélnem velük, hátha ott jobban elérnénk a kívánt célt. :) Mindig fizettem a számlát, azzal nem lehet panasz. :) Azt hiszem ez lenne az RED Free
8 990 Ft /hó
[link] Erre gondoltatok? :P Mennyi lehet ennek a sebessége letöltéskor? Mondjuk egy ilyen előfizetés jó lenne 6500ft körül. "megint álmodok". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#105617) Intruder2k5 válasza Marcsello31 (#105616) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Őőőő izé...., én nem is említettem semmilyen flottát. :N

(#105618) Marcsello31 válasza Intruder2k5 (#105617) üzenetére


Marcsello31
őstag

Bocs tudom, csak,Folyamatosan nézelődök mindentéren, aztán rá bunkantam a flotta témára is, de elég képlékeny, mert hogy korlátlan netet ígér 5400ft mondjuk, De valójában az csak korlátlan web és email csomag.. Semmi köze a letöltéshez. :)) Erre akartam csak kijukadni :)

(#105619) szabonagyur válasza Marcsello31 (#105616) üzenetére


szabonagyur
félisten

10/10 mbit korlatlan, es erdemes megnezni a reszleteket, letolteni nem errol fogsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#105620) Marcsello31 válasza szabonagyur (#105619) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! De még 4gén is ? Értem, nem is letöltésre kellene. :) Korlátlanság a lényeg, Gondolom a letöltés korlátozva van, egy idő után.

(#105621) szabonagyur válasza Marcsello31 (#105620) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott a leirasban benne, hogy fixen 10/10 a csomagban. Mobilnet nem a rendes net kivaltasara talaltak ki. Es ez itt mar tenyleg OFF nagyon, van mobilos Vodafone tema.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#105622) MadMancs válasza Marcsello31 (#105616) üzenetére


MadMancs
veterán

Red free ténylegesen korlátlan csak a sebesség 10/10. Ami mondjuk letöltésre nem az igazi, de általános dolgokra tökéletesen megfelel. Hosszabbítással elérhető a Red Max ahol már sebességkorlát sincs (plusz ha esetleg jó helyen laksz 5G is elérhető vele). Ez 1500ft al több mint a free.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105623) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Vettem!
Majd ott folytatom tovább a dolgot. Köszönöm az információkat srácok! :R . Nem is zavarlak titeket ezzel a témával kapcsolatban. Köszi mindent mégegyszer!

(#105624) ates2


ates2
senior tag

Lag / packet lossal gondok csomagváltás esetén szoktak lenni?
vagy ahol jó alapból minden utána se lesz gond ?

(#105626) kabelmania27 válasza ates2 (#105624) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha rendben van a környéken a hálózat nem lesz gond az új modemmel, ha van rá lehetőség érdemes saját beüzemeléssel kérni a modemet.

(#105627) ates2 válasza kabelmania27 (#105626) üzenetére


ates2
senior tag

Miért jobb a saját beüzemelés ?
Mondjuk elvileg kábelezni nem kell mert minden adott,csak nem árt ha helyben a szerelő ha még is gond lenne.

(#105628) cocka


cocka
veterán

Érdekességek vannak itt.

Pace HD esetén Viasat3 visszanézőben elérhető műsorok simán tekerhetők előre, horizon.tv-n vagy az appban nem.

Nem mintha néznék ilyeneket de pl. Epic Drama csatorna meg nincs benne a Comfort csomagban, de a horizon.tv-ben meg az appban meg bejön. Hogy van ez, hogy "ingyen" nézhetek egy Premiumba tartozó csatornát? LOL

Másik kérdés: Aki még anno Horizon HD médiaboxot kapott és azóta nem cseréltetett, annak még műxenek rajta a netes funkciók? (visszanéző?, EPG?)

[ Szerkesztve ]

(#105629) cocka


cocka
veterán

Na kicsit jobban utánanéztem, hogy mi is van itt.

horizon.tv-n Comfort csomaggal:

Pax TV
Bonum TV
Jocky TV
D1 TV
FIX TV
Hatoscsatorna
Sláger TV
BCC World News
MTV Live HD

Ezek a műsorújságban listázva vannak, de nem nézhetők élőben és visszanézni sem lehet semmit.

Ez a három kakukktojás, mert nem a csomag része, de a műsorújságban mégis szerepelnek:

Epic Drama
Nick Jr.
MTV Live HD

(#105630) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Most van két felvevős cisco boxom és egy kártyám.A ciscóval túdok mást is nézni mint amit felveszek, ha lecserélem VTV boxra ez a fúnkció akkor is megmarad.Tehát nézek egy műsort és esetleg másik kettőt felveszek?

(#105631) Gubek-Einste válasza pjen (#105630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de nem minden csatornáról lehet felvenni VTV-vel, Cisco-val ilyen korlátozás nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#105632) Snexi


Snexi
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos költözés miatt váltanom kellett Vodafone-ra, amivel önmagában még nem lenne gond, de a modemjük amiről közvetlenül wifi-zek már annál inkább problémásabb. Anno a Telekomnál is az alap modemjük alkalmatlan volt multizni, eszméletlen instabil volt a kapcsolat. Persze egy router megoldotta, de ezzel a torrentezésnek lőttek (hiába nyitottam portot, sosem váltott zöld pipára a kliens. ) Amikor nagyobb csomagba kerültem náluk akkor kaptam egy másik modemet amivel szerencsére már nem voltak ilyen gondok. Mind játék közben, mind torrentezés közben tökéletes volt. Most azonban megkaptam a Vodafone modemjét. Sajnos teljesen random, beállításoktól függetlenül borzalmas a kapcsolatom és ami meglepőbb torrent közben sem mutat zöld pipát a kliens. Azonnal átátlítottam, hogy csak 5ghz legyen engedélyezve, mivel 2.4ghz-en töredéke a sebesség (ezt sem feltétlenül értem ,hogy miért, de a korábbi kitapasztalás miatt így tettem). A channel-et manuálra tettem, többfélét kipróbálva de nem úgy tűnik, hogy ez lenne a megoldás. Ráadásul néhány nap után automatikusan alapértelmezettre visszaállítja és kezdhetem elölről a beállítást. Szerintetek mi lehet a gond?

(#105633) Gubek-Einste válasza Snexi (#105632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem használsz most is saját router és a szolgáltatói eszköz miért nem rakod át bridged módban, hogy csak modem funkciót lásson el?
Milyen típusú szolgáltatói eszközt kaptál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#105634) Snexi válasza Gubek-Einste (#105633) üzenetére


Snexi
csendes tag

Szia!

Elsősorban a torrent miatt és amiatt használom így mert nem szeretnék routerre költeni. De mint említettem, a torrent most sem jó, hiába csatlakozom közvetlenül a modemre wifivel. Routerrel pedig sosem tudtam normálisan torrentezni (pontosabban feltölteni, a letöltés természetesen jó volt), hiába szórakoztam a port nyitással.
Jelenleg Compal CH7465VF van beüzemelve. Ha minden kötél szakad kicserélhetem a jól bevált Telekomos modemre, vagy nem ilyen egyszerű a dolog?

(#105635) MadMancs válasza Snexi (#105634) üzenetére


MadMancs
veterán

Szolgáltatói eszközzel sose lesz normális a hálózat, pláne nem torrent. Nem fogod tudni kicserélni, pláne nem telekomosra. Csak azt engedi fel hálózatra CMTS amelyik valaha is rendszeresítve volt UPC/voda hálón (és még nem tiltották ki).
Kliensekben a zöld pipa egyébként semmit sem ér. uTorrenté pl évek óta nem működik mivel kivették alóla a szolgáltatást. Nem mérvadó. Én is saját routerrel torrentezek, portot se kell nyitni, ott az upnp és tökéletesen működik le és fel is. Aktív vagyok.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105636) Snexi válasza MadMancs (#105635) üzenetére


Snexi
csendes tag

Igazából a telekomos modemmel tökéletes volt, korábban a routerrel pedig alig tudtak engem elérni. Persze gondolom, hogy router és router közt is van különbség.

(#105637) Katicza


Katicza
tag

Eltelt egy időszak, volt kétszeri levelezés és egy telefon, de nem hajlik a voda a jó szóra, szóval a végleges infó az, hogy a gigabites modemcsere csak és kizárólag technikus közreműködésével lehet. Saját beüzemelés minden másnál van, ennél nincs. A connect box az max 500-as netig jó, most arra változtattam. A wifi is javult a tapasztalataim szerint, pedig semmit sem állítottam.

Viszont a connct box esetében nem találtam olyan beállítást, hogy az 5Ghz-es wifi külön névvel fusson, ha valakinek van ötlete akkor írja meg, mert több eszköz, pl. mobil, laptop tudja az 5Ghz-et de mivel egyben fut a kettő, folyton a 2,4Ghz-re áll be, majd újracsatlakozáskor sikerül az 5Ghz. Munkahelyen külön fut a kettő, más-más jelszóval, így ott egyből a jobb adatátvitelre tudok csatlakozni.

A Horizon go-t használom, de a vodafone tv alkalmazásnál büntetve vagyok, mert hiába van a nagyobb csomagom, ha nincs box, mivel mediacard van a tv-ben, így nem tudom használni az alkalmazást :/ Nem lehetett volna minden tv előfizetőnek elérhetővé tenni? Így alig van előnye a mediacardnak, több a bünti miatta, pedig ugyanannyit fizetek.

(#105638) pjen válasza Katicza (#105637) üzenetére


pjen
félisten

Az mért baj, ha nem Neked kell beüzemelni?

(#105639) MiZo1990 válasza Katicza (#105637) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A hálózatokat a "Haladó beállítások/Vezeték nélküli/Biztonság" rész alatt lehet elnevezni.

Vodafone TV havi 500 Forintba kerül és jelenleg csak azzal megy a Vodafone TV app.
Horizon GO-t pedig kivezetik majd a magyar piacról a régi boxok visszanézőjével együtt.

(#105640) Katicza válasza MiZo1990 (#105639) üzenetére


Katicza
tag

Köszi az infót, azért ez szemétség. Akar a fene egy boxot, plusz távirányítót és még kábelezni is kell hozzá. Sajnálom, mert a horizon go legalább üzemel. :(

A hálózat elnevezése ok, de egy hálózat van. Nem tudok külön-külön hálózatot a 2,4 és az 5Ghz-nek?

[ Szerkesztve ]

(#105641) Katicza válasza MiZo1990 (#105639) üzenetére


Katicza
tag

Eddig mindent saját magam oldottam meg, aztán központból mindent be tudnak hangolni ha baj van. Maguk is a saját beüzemelést preferálják. Sima modemcsere, kábelezni sem kell. Csak bonyolítják. Időpont egyeztetés, ekkor nem jó, akkor nem jó. Hozzászoktam, pár lépés a voda ügyfélszolgálat. Így jártam.

(#105642) MiZo1990 válasza Katicza (#105640) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

De, én is itt neveztem el a két hálózatot.
pl: Alma-5 és Alma-2.4

A Horizon GO meg az előző tulaj terméke, a Voda nem használhatja örökké.

[ Szerkesztve ]

(#105643) Katicza válasza MiZo1990 (#105642) üzenetére


Katicza
tag

Köszi, hazaérek, megpróbálom, csak sikerül akkor nekem is :D

Az rendben, hogy az előző terméke, de akkor én nyomorult kis mediacardos semmi előnyét nem élvezem? Akkor én mobilról már semmit sem tudok majd nézni? Ez akkor is nagy szemétség. Akkor valami más alkalmazás kellene amit használni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#105644) MiZo1990 válasza Katicza (#105643) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A magyar Wi-Free és a @upcmail is megszűnt, mert az előző tulajé.

Jelenleg csak Voda TV-vel vehető igénybe az app, de később akár elérhető lehet anélkül is (más kérdés, hoy szerintem nem lesz az), mert a lehetőség ott van felhasználónév/jelszó belépéshez.

Itt többen azt a megoldást választották, hogy a Voda box mellé a TV-be kártyát is kértek. Így van app hozzáférés, visszanéző és bármit fel tudnak venni a kártyával (mert a Voda box-on nem minden csatorna minden műsora vehető fel).

(#105646) kabelmania27 válasza ates2 (#105627) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem stabil a netkapcsolat az új modemmel elvileg még vissza tudod regisztrálni a régit.

(#105647) Katicza válasza MiZo1990 (#105644) üzenetére


Katicza
tag

Értek én mindent, csak nem korrekt. Mivel a tv más helységben van, még kell a koax mellé kábelezni a boxnak. Pont ezt nem szeretném. Aztán fizessek még havi 500-at a semmiért. Ha meg csupán megigénylem a boxot, hogy legyen alkalmazás, akkor is be kell üzemeljem, nem hagyhatom porosodni a polcon, mert azon keresztül kell a mobileszközt regisztrálni. Szóval ez is felejtős. Nemhogy fejlődést tapasztalnák, hanem inkább visszafejlődést. Én már akkor inkább hagyom a fenébe, nézem a horizon go-t ameddig le nem kapcsolják és ennyi. Túl sokat csalódtam az utóbbi időben a UPC/Vodafone-ba. Valahogy kibírom azt a pár évet ameddig nem jön egy új generációs tv rendszer. Én úgy tudnám elképzelni, hogy van a tv, és semmi más. Kábel és box ellenes vagyok. Amennyiben ilyen sávszélesség van, terjed az 5G is, a tv-k is fejlődnek ezerrel, semmiből sem tart komolyabb procikkal megtolni és akkor lehetne akár úgy, hogy viszem a tv-t ahová akarom, adok neki 220-at és kész. Berakom a mediacard-ot és kész. Csatlakozás wifin és jöhet az adás. Tv alkalmas felvételre, visszanézésre. Vagy SIM kártya a tv-be és mobilhálózaton bárhol jön a tv. Mindegy milyen formában de a vezetéknélküliségre és a minél kevesebb eszközre esküszöm. Remélem a jövő ilyesmi lesz.

(#105648) pjen válasza Katicza (#105647) üzenetére


pjen
félisten

Már most is műkődhetne, csak nem cél.A horizon go, Tv go simán menne okos Tv n.Mint ahogy például a HBO GO tud menni.A tv kiirja nem támogatott.Sokkal nehezebb lenne a kalóz nézőket kiszűrni.

(#105649) viktorhu válasza Katicza (#105641) üzenetére


viktorhu
veterán

Felejtsd el, hogy megengedik, hogy kinyisd az erősítőt, és magadnak szintezgeted a kapcsolatot, simán elronthatnád másnak a kapcsolatát is. Nem véletlenül tartják zárva.

(#105650) viktorhu válasza Snexi (#105636) üzenetére


viktorhu
veterán

A telekomnál nem tudtad bridge módba tetetni az iptv mellett, ha ott is koaxon voltál, így természetes, hogy a saját routered nem volt aktív a torrenten. A torrent a sok szállal tényleg nagyon megterheli a routert, saját eszköz kell hozzá, és természetesen nem wifi, hanem kábel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.