Hirdetés

2014. április 17., csütörtök

Gyorskeresés

(#2751) dchard válasza vlaci79 (#2750) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ezzel a módszerrel valószínűleg addig fogunk eljutni, hogy megállapítjuk: a gyári konfiggal le van tiltva benne a telnet/ssh. Ahhoz hogy érdemi munkát lehessen rajta végezni, itt kéne lennie az asztalomon.

De azért csak kipróbálom, hátha távolról is tudunk valamit mókolni, bár kicsi rá az esély.

Dchard

(#2752) J.K.F. válasza dchard (#2751) üzenetére

J.K.F.
(lelkes újonc)

Én azért még bízom az SNMP-ben... :)

Nem hinném, hogy az csak vonali irányban menne (ha egyáltalán TUD arrafelé menni), a helyi ethernet felől meg tiltva lenne. Sokkal jobban tartok attól, hogy esetleg nem ismeri VDSL2 MIB-et, hanem csak valami nagyon alap SNMP-t tud: pl. kiolvashatod az InOctets, OutOctets és hasonlóan épületes változókat.

(#2753) krobika

krobika
(újonc)

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek ez a vonal elbírna többet is a 10Megabit helyett?

(#2754) dchard válasza krobika (#2753) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Lefelé 15-16 felfelé 1 megabitet bír el. Ha ennel tobb kell akkor VDSL2 vagy kabelnet.

(#2755) krobika válasza dchard (#2754) üzenetére

krobika
(újonc)

Köszönöm a segítséget, csak gondoltam megkérdem, mert már egy éve úgymondd elzavartak mikor sebességet akartam emelni, mondták, hogy nem tud 10-nél többet a vonalam, még akkoriban nem is néztem ezt a tesztet. Most ismét lejár a hűségidőm, de most már nem engedek nekik.

(#2756) dchard válasza krobika (#2755) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Sajnos simán el fogják utasítani, mivel 15-ös csomag nincs, a 20-ast pedig egyértelműen nem bírja, hacsak nincs más technológia is (kábelnet, vagy VDSL2). Sokszor még olyankor is elutasítják ha pontosan tisztában vagy vele, hogy csak 15mega fog jönni 20 helyett, és elfogadod ezt a helyzetet.

Dchard

(#2757) krobika válasza dchard (#2756) üzenetére

krobika
(újonc)

A B-tel az internetszolgáltatóm, ott kérdezték tőlem, hogy kérem e a 15-t vagy maradjon a 10. Leginkább a feltöltést szeretném gyorsítani, de ha csak 13 jönne a 15-ből az se lenne gond nekem. Nem tudom, hogy megpróbáljam e a 15-t.

[ Szerkesztve ]

(#2758) krobika

krobika
(újonc)

Sajnos más technológia nem érhető el felénk.

(#2759) dchard válasza krobika (#2757) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

A 15/1 az menni fog, nyugodtan megrendelheted.

Dchard

(#2760) krobika válasza dchard (#2759) üzenetére

krobika
(újonc)

Rendben, szólok nekik, hogy tegyék fel 15-re. Köszi a segítséget.

(#2761) ETOM

ETOM
(PH! addikt)

Üdv
20 megás csomagról visszaváltottam 10-re (NetMánia S) ezek így jó értékek?

Azt hittem több lesz az SNR a letöltésnél réginél is ennyi volt kb.

köszi :)

[ Szerkesztve ]

Fast N' Loud / Gas Monkey Garage

(#2762) dchard válasza ETOM (#2761) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Az SNR ne tévesszen meg. Az értékek jók, ennek ellenére a DSM korlátozza a vonaladat: ezt a 9mega körüli vonali sebesség egyértelműen mutatja. Ennek a 10-es csomagnál 12.480-nak kéne lennie, amire a vonalad képes is. Ha most váltottál vissza akkor várni kell pár napig, és semmiképpen se áramtalanítsd a modemet, vagy húzd ki a telefonkábelt, mivel ezek a korlátozások általában szakadások környékén szoktak rákerülni a vonalra (persze számos esetet láttunk, amikor ez minden ok nélkül történt...).

Dchard

(#2763) ETOM válasza dchard (#2762) üzenetére

ETOM
(PH! addikt)

Köszi! Rendben várok vele és nem áramtalanítom a modemet :R
Előtte a 20s csominál megvolt 12-13 szóval tényleg menne a 10 simán.
Azt nem tudod, hogy a downlink alatti "Path" rész után most miért "no data" szerepel?

[ Szerkesztve ]

(#2764) dchard válasza ETOM (#2763) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Mert régi firmware-t használsz, amiben 256-nál nagyobb ID-t nem tud megjeleníteni a szoftver. Nincs jelentősége amúgy.

A modemet SOHA ne áramtalanítsd amúgy.

Dchard

(#2765) ETOM válasza dchard (#2764) üzenetére

ETOM
(PH! addikt)

Értem rendben! Azóta már regisztrál egy szakadást most így szinkronizált:

[ Szerkesztve ]

(#2766) dchard válasza ETOM (#2765) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ez valszeg nem szakadás volt, hanem a DSM érzékeli, hogy jó a vonal és gyorsított rajta hajnalban. Ennek nyilván eredménye egy port reset, illetve hogy a kapcsolat újraindul. Látszik is hogy most magasabb a vonalsebesség.

Dchard

(#2767) krobika válasza dchard (#2759) üzenetére

krobika
(újonc)

Sajna nem tudtam felrakni 15Mbitre, elutasítottak, mondván hogy biztos szakadna a vonal s nem bírná. Az internetszolgáltatóm hiába rakta fel, a t-com nem volt rá hajlandó még próbaként sem, s ha szakad akkor természetesen visszavehetjük mondtam nekik. Hiába mondtam, hogy nekem elég lenne ha kicsit kevesebbet is tudna mint a 15, csak hogy kicsit jobb lett volna a feltöltésem. Nem tudom járt e valaki így, s hogy ebben az esetben lehet e valamit tenni, miért is állhat így a dolgokhoz a tcom minden bemérés hiányában.

(#2768) krobika

krobika
(újonc)

Egyébként a távolságra hivatkozott, (2,3km-re lakom a központtól) hogy messze vagyok tőle.

[ Szerkesztve ]

(#2769) laars

laars
(újonc)

Üdv mindenkinek.

5 vagy 6 hónapja fel frissítettem dsl-360R t1E modemem az új firmware-re idáig nem is volt gond vele örültem is neki. Ma viszont fejre állt sajnos nem tud csatlakozni rá a gépem net van régebbi modememmel, pirosan villog az internet jelü led. resetelés után sem tudom elérni a webes felületet. a 192.168.1.1 pingelni sem tudom putty-val detto ugyanaz elérhetetlen. Router miatt mindenképp ezt kellene használnom. Lehet még tenni valamit? Létezik még valamilyen hardweres reset? Előre is köszönöm az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#2770) dchard válasza laars (#2769) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Azt a módszert próbáld meg amivel eredetileg is feltetted rá az általam írt firmware-t (a cikkben benne van). Ha úgy sem megy, akkor HW hibás a cuccod, mehet gariba.

Dchard

(#2771) laars

laars
(újonc)

apróban vettem nincsen garancia rá, viszont azért látni lehetett hogy nem volt használva sem és a 6 hónapig nem is volt vele gond 1x vagy 2x kapott be áram szünetet. Csatlakoztatni továbbra sem tudom látszik hogy nincs komunikáció a géppel. Nem lehet hogy eleve túl öreg ezeknek a dlink modemeknek a herdvere?

(#2772) dchard válasza laars (#2771) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nem.

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány embernek volt itt hw hibás darabja: veled együtt 4-nek és mindezt 3 év alatt. Minden más cuccnak nagyobb itt a meghibásodási rátája.

Dchard

(#2773) laars válasza dchard (#2772) üzenetére

laars
(újonc)

Igen mivel éppen az előző nap kapott egy áram kimaradást lehet ez tette tönkre, most telekomtól vettem egy darabot így ha lesz vele valami ki tudom cseréltetni viszont a szoftvert azt hagyom ahogy van ne kössenek bele emiatt. Szeretném szétszedni a régit de nem találom a csavarokat :D. Lábak helyén lenne?

(#2774) dchard válasza laars (#2773) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Első dolgod legyen, hogy megméred a tápot, stimmel-e a fesz. Utána a modem szűrő áramköre érdekes. Ha ez is fasza, akkor valószínűleg a nand pukkant el rajta, erről ennyit kategória.

Dchard

(#2775) Nadov

Nadov
(újonc)

Üdv,

Van egy frissen beüzemelt dchard firmware-rel futó D-Link DSL-321B modemem, 20Mb-es nettel, amiből sajnos max 14Mb-t jön ki. Sejtésem szerint azért egy kis plusszt ki lehetne belőle hozni, légyszíves segítsetek mit, és mire állítsak rajta:

(#2776) dchard válasza Nadov (#2775) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

A modem webes felületén a DSL settings-en belül a target SNR margin-t állítsd át 70-re, majd mentés és újraindítás, majd készítsd el ezt a képet az új beállításokkal is.

Dchard

(#2777) Nadov válasza dchard (#2776) üzenetére

Nadov
(újonc)

Az eredmény 70-es target SNR margin-al:

(#2778) dchard válasza Nadov (#2777) üzenetére

dchard
(Szakértő)
LOGOUT blog

Rendben van, nyertél egy megabitet. hagyd így.

Dchard

(#2779) Nadov válasza dchard (#2778) üzenetére

Nadov
(újonc)

Köszönöm a segítséget :)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.