Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) dilajoska1 válasza Misi1979 (#72050) üzenetére


dilajoska1
őstag

Huu ez tetszik!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#72052) fagyalllo válasza WiZARD (#72047) üzenetére


fagyalllo
őstag

Főleg úgy vicces az ár, hogy a szerkezetet leszámítva $85-ért megveheted az ebay-en: [link]

Szintén vicces, a "brand new professional high quality rose gold PVD coated SS case" hátlapján jól látható tipikus kamu 0123456 sorotatszám.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#72053) Misi1979 válasza WiZARD (#72047) üzenetére


Misi1979
őstag

Azok a részek voltak számomra bicskanyitogatóak, amikor kiemelte, hogy Magyarország a csalókról híres, semmi közünk az órákhoz, aki innen rendel, alapból gyanakodjon, hogy átverik.

Nem akarok flame-t kelteni egyébként.

A pasi stílusa több, mint "érdekes", a mondanivalója meg olyan, amilyen, a videóban egyszer nem hangzik el konkrétum, hogy miért hamisítványok a szerkezetek - márpedig ezt is állította.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#72054) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#72042) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Úgy tűnik én félreértelmeztem :B

(#72055) DrHengelhoff


DrHengelhoff
csendes tag

Steinhart órákat meg lehet tekinteni valahol kis hazánkban? Vagy rendelni kell rios shop-ból, aztán vagy tetszik, vagy nem.

(#72056) Vegadog


Vegadog
tag

Jó estét,
tudna valaki segíteni ennek az órának az azonosításában:

Google nem bizonyult a barátomnak, nem találtam róla semmit, a származásáról nincs adatom, az is lehet, hogy made in Ecseri piac, bár ahhoz túl pontos.

A szám hátul: 03 5027 10.

[ Szerkesztve ]

(#72057) Deskdiver válasza Misi1979 (#72053) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ne hagyd magad felidegesíteni :N Az egész ArchieLuxurie csatorna és weboldal csak egy szatíra, egy polgárpukkasztás. Tele a szokásos sztereotípiákkal amiket az amerikaiak gondolnak úgy általában a világról meg a luxuscikkekről. Csak egy idióta Youtube karakter.

(#72058) fagyalllo válasza Vegadog (#72056) üzenetére


fagyalllo
őstag

Találtam hasonlót: [link] [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#72059) trassher válasza Deskdiver (#72057) üzenetére


trassher
addikt

Telefonról vagyok és nem láttam a videót csak most olvasom hogy a "jó" öreg Archie....
Egy videóját sem láttam mert az első amit kiszúrtam annak a címe az volt hogy "Nato straps - How to make an expensive watch looks inexpensive" Ezután úgy gondoltam sok értelme nem lehet a videóinak :))

Redmi Note 7

(#72060) Golota válasza Deskdiver (#72057) üzenetére


Golota
aktív tag

Nem vagyok rá büszke, de engem valahol szórakoztat. Egyébként ausztrál, nem amerikai, de nincs jelentősége.

Sajnos sok mindenben igaza van. Ha túllépünk a nemzeti öntudaton, akkor be kell látnunk, hogy drága honfitársaink jelentős része tipikusan a balkáni, lehúzós fajta, aki vagány, jópofa dolognak tartja, ha megpróbál másokat átverni. :(((

Egyébként a pacák olyan, mint a pereces, mindig ugyanazt mondja. A videói 90%-ban erről szólnak:

Rolex: perfekt, tool-watch
Patek: nonplus-ultra
JLC: nonplus-ultra 2
Vacheron: nonplus-ultra 3, arisztokratáknak
IWC: túlárazott
Breitling: jók, de csak a bunkók hordanak ilyet
Tag: csalók, mert Seiko szerkezetet használnak
Omega: jópofa, középoyztálybeli óra, de csak a kézzel húzhatós speedmaster, a többi kicsit gáz
Oris: a proliknak is elérhető minőség. Ha másra nem futja, vállalható
Seiko: szemét
minden más: szemét
:D

Nem szabad komolyan venni, direkt kifigurázza a felkapaszkodott alsó-középosztályt. Számunkra ez nem annyira evidens téma. Elmebeteg a pacák amúgy...

(#72061) Bati0501


Bati0501
őstag

Ha még keres vki Khaki-t.

(#72062) Ereshkigal válasza Golota (#72060) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ez tetszett. :DDD
A Seiko (szemét) és az összes többi szemét között mi a különbség?

(#72063) bbuffy válasza DrHengelhoff (#72055) üzenetére


bbuffy
senior tag

Kb ez a helyzet, igen.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#72064) vadászcsiga válasza bbuffy (#72063) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Te DLC-del mi a helyzet?

(#72065) Golota válasza Ereshkigal (#72062) üzenetére


Golota
aktív tag

A Seikoról beszél, mivel a TH tőlük vesz szerkezetet, illetve a Grand Seiko méltó a direkt fikázásra. A többi márkát még csak nem is említi, olyanok neki, mint Voldemort. :D

(#72066) WiZARD válasza Misi1979 (#72053) üzenetére


WiZARD
addikt

sajnos azok se teljesen alaptalanok...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#72067) bbuffy válasza vadászcsiga (#72064) üzenetére


bbuffy
senior tag

Vhol biztos megvan.:)
Nem kapkodják el, bár ténylegesen csak 26.án lesz egy hónapja, van időm. 😁

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#72068) Vegadog válasza fagyalllo (#72058) üzenetére


Vegadog
tag

Köszi, még jó, hogy ami hozzám került, az szebb :DDD .

(#72069) Deskdiver válasza Golota (#72060) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ezt jól összefoglaltad. :C

(#72070) Bati0501


Bati0501
őstag

A Ticino is kínai márka?
Csak mert korábban már utánanéztem a dolognak és az rémlik,h az...+a Ticino névre a gugli mindent kidob,csak nem egy patinás óramárkát.

(#72071) vadászcsiga válasza Bati0501 (#72070) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ticino, parnis, egykutya

(#72072) fagyalllo válasza vadászcsiga (#72071) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én azért a Parnis fölé helyezném, árban felette van és ha másban nem is, a minőségbiztosításban biztos megmutatkozik a különbség, a Parnisoknál nem ritka a hanyagságból adódó kisebb-nagyobb probléma.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#72073) Bati0501


Bati0501
őstag

Köszike,ilyesmi rémlett,h Parnis felett vmivel... :R

(#72074) Dzsana válasza Bati0501 (#72073) üzenetére


Dzsana
senior tag

És van még tovább, tudnak azért a kínaiak, pl. Eterna Kontiki:

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72075) WiZARD válasza Dzsana (#72074) üzenetére


WiZARD
addikt

attól még hogy kínaiaké a cég, azért a kínaiak tudásának nincs sok köze ehhez

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#72076) nederlanden


nederlanden
senior tag

Kiaakasztó.
Szervizen volt az egyik automata oram(tissot prs516),és elmodasuk szerint oramozgaton napi 1masodperc kesese van,szoval tokeletes,de mar par napja fiokban allt.most hazahoztam es csak itthon hasznalva par oraja igan nem aktiv mozgassal de meg meg all,ahogy megmozgatom megindul.
Ezeknek nem eleg csak h kezen van esetleg minimalis mozgassal?
(Az biztos h a kovetkezo omega seamaster 300m qartz lesz)..unalmas 3-4evente tobbtizezer szerviz es nem megbizhato folyamatos pontossag

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72077) dilajoska1 válasza Dzsana (#72074) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem ez is tetszik

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#72078) Dzsana válasza WiZARD (#72075) üzenetére


Dzsana
senior tag

Dehogy nem, a werkeket is ők tervezik bele, nem csak tulajdonjogokat gyakorolnak.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72079) Dzsana válasza nederlanden (#72076) üzenetére


Dzsana
senior tag

Pont most volt róla szó, hogy mivel ezek húzhatók koronáról is, nem véletlen, ugyanis az automatikának nem az a szerepe, hogy felhúzza a teljesen lejárt motorrugót, hanem csak szinten tartsa. Tessék felhúzni koronáról, és utána lehet kis mozgásokkal használni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72080) WiZARD válasza nederlanden (#72076) üzenetére


WiZARD
addikt

Na meg a 3-4 évente szerviz is kicsit túlzás.

(#72078) Dzsana: erről hol van infó?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#72081) nederlanden válasza Dzsana (#72079) üzenetére


nederlanden
senior tag

Hat nekem ezt ne mondtak vasarlaskor.
Most tekerem a tissot prs 516-ot de korbe korbe forog es kulombozo kattogo hangokat ad.
A longine hydro conqest automatam is felhuzos?hogyan kell?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72082) Dzsana válasza nederlanden (#72081) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mi forog körbe-körbe?
A kilincs kattog benne, az normális.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72083) nederlanden válasza Dzsana (#72082) üzenetére


nederlanden
senior tag

A koronaja forog..nem szorul egy ido utan mint a regi mechanikusok.
A longinest hogy huzom fel?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72084) Dzsana válasza nederlanden (#72083) üzenetére


Dzsana
senior tag

Persze, hogy körbe-körbe forog, mert a motorrugó vége nincs visszahajlítva az automata óráknál, nem akad meg a rugóházban, hanem szabadonfutós (és nem kuplungos! :P ). Szinte lehet érezni, mikor csúszik meg. Felhúzod egy jó párszor, utána teszi a dolgát az automatika, ha használod. Ugyan így kell a Longines-t is. Az automata óra nem a kényelem miatt lett kitalálva, hogy ne kelljen húzkodni, hanem azért, hogy a motorrugót állandó felhúzott állapotban tartsa, ezáltal egyenletesebb az energia leadása. A kézi húzós óráknál, ahogy tekeredik le a motorrugó, folyamatosan csökken a leadott energia, ezért tud elméletileg pontosabb lenni az automata. Közel azonos energiát ad le mindig.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72085) Ra3 válasza nederlanden (#72083) üzenetére


Ra3
őstag

A rugóházban szabadon fut a motorrugó vége, ez az automatáknál így van, ezért lehet mindig húzni rajta.
szerk.: látom közben részletesen el lett magyarázva :)

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#72086) nederlanden válasza Dzsana (#72084) üzenetére


nederlanden
senior tag

Ez komoly!
A tissotot 9 éve használom úgy h egyszer sem huztam fel.
Koszonom

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72087) Dzsana válasza nederlanden (#72086) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mindig tanul az ember! :D
Ha folyamatosan használod, akkor persze, nem kell húzkodni, de azt ne várd el tőle, hogy mint ahogy írtad, a fiókban volt napokig, s utána minimális mozgás mellett fel is húzza az automatika. A japánoknál más az áttételezés, mert azokat általában nem lehet húzni koronáról, de azok egy pár perc viselés után stabilan járnak.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72088) nederlanden válasza nederlanden (#72086) üzenetére


nederlanden
senior tag

Nehez a fejem....
A longinesnel lecsavarom a koronarol azt a kis tarcsat, majd semmi kihuzas benyomas nelkul elkezdem tekerni/felhuzni?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72089) Dzsana válasza nederlanden (#72088) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mi az a tarcsa?
Milyen Longines ez, kép van róla?

Ja, gondolom koronazáras. Egyszerűen csak kitekered a menetet, kicsit ki is ugrik ilyenkor magától, és egyszerűen felhúzod. De a koronazárast nem jó állandóan letekergetni, mert elkopik a menet. Azt vagy használd folyamatosan, vagy tartsd óraforgatón.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72090) burjois


burjois
csendes tag

Mai:

[ Szerkesztve ]

.....gusztus dolga.

(#72091) nederlanden válasza Dzsana (#72089) üzenetére


nederlanden
senior tag

Ez

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72092) nederlanden válasza Dzsana (#72089) üzenetére


nederlanden
senior tag

De mar vilagos,,,csak meg annyit h mit kellene ereznem mikor fel van mar huzva?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72093) Dzsana válasza nederlanden (#72091) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja, a koronazárra gondolhattál. Ahogy mondtam, vagy használ folyamatosan, vagy óraforgató a megfejtés, túl sűrűn ne tekergesd ki a koronát. Ha csak alkalmanként viseled, azt még elbírja.
Lehet érezni, ahogy elcsúszik a dupla rugóvég a ház falán. De ha felhúzod kb. 20x, az biztos jó lesz.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72094) Szabikaa20 válasza nederlanden (#72092) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Semmit! Pici kattogó hangot hallasz,ha felvan húzva...legalábbis a Steinhartnál így van... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#72095) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Vasárnapi kedvenc:

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#72096) Dzsana válasza Miamiquake (#72095) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezt veszed fel a rántott húshoz? :))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72097) vadászcsiga válasza Dzsana (#72096) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Neem úgy már bécsi szelet lesz a neve :DDD

(#72098) Dzsana válasza vadászcsiga (#72097) üzenetére


Dzsana
senior tag

:D Like
De lehet, félre értettük, és ez a templomba járós órája.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#72099) g0n21 válasza vadászcsiga (#72097) üzenetére


g0n21
senior tag

Nagyon joooooo :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#72100) gyuri86


gyuri86
tag

sziasztok.

ez vajon kamu

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.