Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269901) driv4r válasza Memmaao (#269896) üzenetére


driv4r
tag

‘A bezel ott maradt valahol a helyszínen, olyan lett, mint egy field watch.’

Filmtörténeti Rolex - Seiko deathmatch egyik darabja, a Brando által sajátkezűleg lünettátalanított és ‘gravírozott’ GMT Master. De mint tudjuk, a meccset végül Martin Sheen, azaz Captain Willard nyerte meg;) Az ő 6105 Seiko-jával sajnos nem tudom mi lett, a 1675 GMT viszont az elmúlt öt évben két aukción is elment, 2M és 5M USD. Bővebben: [link] [link]




[ Szerkesztve ]

(#269902) Keil Walker válasza fagyalllo (#269890) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Wow, tényleg nagyon szépek. 9-es Miyota-val tökéletesek lennének.

(#269903) Veron válasza mqm (#269861) üzenetére


Veron
őstag

Seiko szerviz szerint:
Zaratsu polírt csak a gyárban tudnak csinálni.
Ők hasonlót végeredményt tudnak, 50-60000 Ft a csat és tok polírozás +tömítés csere. A gyárba kiküldés kb. 320000 Ft és tízszer annyi idő.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#269904) Hasaggymeg válasza djeperto (#269898) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igaz olcsóbb is, de csúnya az a oktogon vaslap rajta, mely még bele is akadhat ebbe-abba. :F

...meg azt a bluetoothos dolgot sem igazán szeretném, ez a rádiós dolog bevált nekem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#269905) bigmasterg válasza Veron (#269903) üzenetére


bigmasterg
addikt

Esetleg Lengyelországba lehet még küldeni: lapinist

(#269906) driv4r válasza bigmasterg (#269905) üzenetére


driv4r
tag

Az a pacák elképesztően perfekcionista, és már van zafír is a kínálatban, hátlap is meg óraüveg is.

(#269907) bigmasterg válasza driv4r (#269906) üzenetére


bigmasterg
addikt

Másik lengyel, aki nem csak seikokkal foglalkozik: watchesspa

(#269908) driv4r válasza bigmasterg (#269907) üzenetére


driv4r
tag

Nem ismertem, köszönöm! Utolsó előttin a VC 222 restaurálás azért kicsit fájt… értem én, hogy maga a csoda újat varázsolni régiből, de azért valami el is veszik vele a végére, néha pont az, ami egy - egy öreg óra bukéja vagy charm-ja.

(#269909) bigmasterg válasza driv4r (#269908) üzenetére


bigmasterg
addikt

Amúgy is csak a csórók szervízeltetnek restauráltatnak órát, a többiek újat vesznek. :))

De komolyabbra átfordítva: valószínűleg az újíttat ilyen szinten vintage órát, aki valójában újat szeretne.
A régi órához hozzátartoznak a kopások, karcok, hibák.
Igazából már én is bánom, hogy korábbana a seiko 5-ösömet políroztattam.

Eleve alig karcos csatot is butaság restaurálni, pár hordás és újra karcos lesz. Van a képek között 1-2, ami nem is nagyon karcos a before képen.

szerk.: pl itt is. 2. kép.
ráadásul arany, az nagyon hamar újra karcos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#269910) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Újfent topik kategóriájából érdeklődnék egy speciálisat:
Van-e friss rezgős-ébresztős modellról valakinek infója?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#269911) bigmasterg válasza ledgeri (#269910) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem a Vulcain Cricket ugrik be elsőre.

(#269912) Churpik válasza ledgeri (#269910) üzenetére


Churpik
junior tag

Casio. Nem tudom mi számít újnak, de a GPR-H1000 új modell. Olcsóbban van a tavalyi DW-H5600 vagy a GBD-H2000.

(#269913) driv4r válasza bigmasterg (#269909) üzenetére


driv4r
tag

Egyetértek, bár akkor én szupercsóró és szuperlúzer is vagyok, mert egy egységnyi öreg órára akár 4-5 egységnyi szervizelést is elköltök… de csak a szerkezetre, max még plexi polírozás vagy csere. [link] Ezekből a tavalyi 7500 forintosakból most viszem be a negyediket, az utolsót, inkább nem is gondolok bele a vége összes matekba:( Egyetlen ‘új órát’ vettem mostanában, vagyis az elmúlt kb. 20 évben, attól is inkább szabadulnék.

(#269914) driv4r válasza ledgeri (#269910) üzenetére


driv4r
tag

Csörgős Poljot:) [link]

(#269915) Quartz51 válasza driv4r (#269914) üzenetére


Quartz51
tag

Ezeket a vintage cuccaid miért csak a kínaiban mutogatod? Így jól lemaradok róluk...

(#269916) driv4r válasza Quartz51 (#269915) üzenetére


driv4r
tag

Mert innen kinéznének velük, ott meg már maga a topik elnevezés is legitimáló hatású: 'Kínai, és egyéb olcsó órák'... amúgy tessék bátran átjönni, nem harapunk:)

(#269917) ledgeri válasza bigmasterg (#269911) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kellemes meglepetés volt, hogy fullmanuálban is van ilyen, de, konkrétan csak-rezgésre gondoltam!

#269914 driv4r előbbi +1

#269912 Churpik Alapabbra gondoltam... ,de köszi! Ez már kb csak kijelző révén nem 100%-os okosóra... Aminek a mai megfelelőjére gondoltam az pl ez [yt-link -első pár másodpercében a lényeg] csak esetleg mástól... Ennyit tud, semmi okoskodás... (bár itt látom, hogy van frissebb kiadása is, meg egyebek is voltak korábbról Casiotól... csak mindnek megkeresni hasonló FAN oldalát... :U ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#269918) ledgeri válasza ledgeri (#269917) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bár ahogy nézem "valaha volt" alap-casio, ami nem okoskodós, az csak ez a 3 volt lényegében: GD-350 vs GW-400 vs G-7510 :O
ok... ez sem igaz, mert ezek csak G-shock-ok...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#269919) Memmaao válasza driv4r (#269916) üzenetére


Memmaao
addikt

Érdekes, én mióta mindkét topikot látogatom, többnyire csak ott találkozom azzal, hogy ez a topik milyen gáz, meg milyen rossz, hogy itt milyen sznob témák mennek, meg megint olyan unalmas itt a téma, hogy csak na... Sajnálom, ha ennyire bántó volt a pagani logós véleményem! Nem akartam senkivel sem bunkó lenni.

My name is Bond, James... Dean.

(#269920) driv4r válasza Memmaao (#269919) üzenetére


driv4r
tag

Értem, mire gondolsz, volt több nyílt csörte meg persze rejtett agresszió is, de mindkét 'oldalról', ami persze ab ovo hülyeség szerintem, felül kéne emelkedni ezeken. Nem voltál szerintem bunkó senkivel, én nem is a Pagani, hanem az SM logó ügyre emlékszem, de nem ér ennyit az egész. Az is van, ha beleszállsz valakinek a kedvenc márkájába, azt gyakran személyes bántásnak veszik a tulajok. Az alapvető törésvonal a két topik között szerintem az 'eredeti vs kopi', ehhez adódnak hozzá az egzisztenciális (anyagi), érzelmi, frusztrációs stb. személyes motívumok. De kinti fórumokon se jobb a helyzet, csak ott több 'dühöngő', al-topik van, egy idő után ennyi összezárt (férfi)ember óhatatlanul pszichózisokat meg drama queen jelenségeket eredményez... kéne pár csaj is ide... vagy oda... vagy egyesíteni kellene a két topikot...:)

* amúgy én is kritizáltam ott többször is ezt a topikot, mert néha bántóan a semmiről van csak szó; ott meg túl gyakran meg csak a beszerzés a téma, és ezt ott is szóvá tettem, azzal, hogy simán átgörgetem, ami nekem nem releváns, de ez itt is így van. Ez van, ezt kell szeretni (vagy nem).

[ Szerkesztve ]

(#269921) Churpik válasza ledgeri (#269917) üzenetére


Churpik
junior tag

Ha csak egy szögegyszerű Casio-t keresel olcsón rezgős ébresztővel, akkor arra jó a W-735H is.

Pld. Casio W-735H-1B

Árukereső feldob vagy 8 különböző színt, normál (nem inverz) kijelzővel is.

[ Szerkesztve ]

(#269922) ledgeri válasza Churpik (#269921) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem Casio-ság volt a cél, csak mikor először rátaláltam a shockbase oldalra akkor láttam meg, hogy jé van rezgős is, aztán elfeledtem, csak annyi marad meg, hogy "régimódibb fnem okos, bluetoothos értesítős, hasonlós], és alapabb óra volt"... Most meg inkább azért is írtam, hogy hátha valaki tud más márkából hasonlót. Most is pl hamarabb írtam ide, mint néztem volna át a shockbase adatlapjait, tipusokra, és elérhetőségükre, árukra keresve.

Köszi az infókat!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#269923) eldoble válasza Memmaao (#269919) üzenetére


eldoble
aktív tag

" itt milyen sznob témák mennek"
Én meg pont a fordítottját mondanám, egy svájci óra topicban pedig, valóban "sznob" órákról kellene beszélni, de többet olvasom itt a Paganini és a Seiko neveket mint az IWC vagy Rolex neveket ...
Nem így volt ez 4-5 éve ...

(#269924) Churpik


Churpik
junior tag

(#269925) Ceree válasza eldoble (#269923) üzenetére


Ceree
senior tag

Regen minden jobb volt... :DDD

Másolat_eredetije

(#269926) fagyalllo válasza eldoble (#269923) üzenetére


fagyalllo
őstag

Te is csak 1-1 alkalommal írtad le ezeket a márkaneveket, ne csak sodródj az árral, mutass utat, hátha csatlakoznak mások is! :)
Van amúgy exkluzív topik, bár lassan zárni is lehetne, annyira nincs ott élet.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#269927) driv4r válasza eldoble (#269923) üzenetére


driv4r
tag

Csak a pontosság kedvéért, ha már ‘svájci’ óra topik, bár szerintem nem az, csak sima óra topik, szóval a Paganini nevet Te írod le itt most a második alkalommal, az első, 2018-as megjelenése csak egy ironikus utalás volt;)

Egyébként az tényleg érdekes, hogy ritkán olvasható itt az IWC-ről, pedig azt vártam, hogy az új Eternal Calendar Portugieser majd téma lesz, ha másért nem, az elborultsága miatt, 4000-ig nem kell rajta korrigálni a szökőév anomáliát, illetve a következő 45 millió évre kompenzálja a holdfázis eltéréseket is. Csodálatosan öncélú faszság, nagyon tetszik.

Az ilyen ‘tücsök és bogár’ jellegű semmiségekkel amúgy inkább a másik topikban szórakoztatom a tisztelt nagyérdeműt, gyorsan tegyen is fel valaki egy komoly japán búvárórát, helyreállítandó az egyensúlyokat:)

[ Szerkesztve ]

(#269928) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mai napi nem szejkó. :D megszerettem ezt a kis vackot. Jól fekszik a karon és kiemeli a sárkánytojásokat.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#269929) fagyalllo válasza driv4r (#269927) üzenetére


fagyalllo
őstag

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#269930) eldoble válasza Ceree (#269925) üzenetére


eldoble
aktív tag

Bezzeg régen jó volt a Lada ...

fagyalllo
Az a baj, nem vagyok szaki, de, ha máshol találok érdekeset, akkor majd belinkelem.

driv4r
Na, ez érdekes IWC, ilyeneket kell itt írni, olvasni, pl. "45 millió évre kompenzálja a holdfázis eltéréseket is" mondjuk ezt az órát mutatnám a kezemen, és magyaráznám hozzá ezt a tudását, na ez lenne az igazi ..., ilyet csak egy IWC tud mondogatnám ...
El is küldöm a gyerekeimnek ezt az IWC-t, őket is kicsit megfertőztem már az órákkal.

[ Szerkesztve ]

(#269931) driv4r válasza fagyalllo (#269929) üzenetére


driv4r
tag

Köszönöm, pont erre gondoltam!

(#269932) fagyalllo válasza driv4r (#269931) üzenetére


fagyalllo
őstag

Igyekeztem, ahogy csak tudtam, sajnos a mutatók éppen elég szerencsétlenül álltak, elnézést kérek a nevükben.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#269933) Memmaao válasza eldoble (#269923) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem teljesen rendben van, ha bármilyen óranév előjön itt, ami nem hamisítvány. Az még, hogy kevés a prémium, mutatja az ország gazdasági helyzetét is. Azért az elmúlt pár évben nem nagyon javultak a bérek. Az órákat mind szeretjük, ez a lényeg.

My name is Bond, James... Dean.

(#269934) driv4r válasza fagyalllo (#269932) üzenetére


driv4r
tag

Ugyan már kérlek, én mindent szeretek, ami természetes, esetleges, quirky, wabi-sabi stb. Sőt, igazából csak azokat a dolgokat szeretem. Mondd ezt kérlek el majd a mutatóknak is, mert nem lenne jó, ha a szívükre vennék, egyáltalán nem zavar a sutaságuk!

(#269935) eldoble válasza Memmaao (#269933) üzenetére


eldoble
aktív tag

Persze, nem gondoltam ezt véresen komolyan, engem nem zavar, csak pont a svájci órákról nem sok szó esik, ezt hiányolom kissé.
Gondolom, ha extra pörgős topic lenne, akkor biztos csinálnának egy külön japán óra topicot is, egyébként én is legtöbbet japán órát hordok, Orient és Casio.
És az órák nagyon megdrágultak, az utóbbi 5 évben egy Omega befektetésnek is megállta helyét ...

(#269936) mqm válasza Veron (#269903) üzenetére


mqm
senior tag

Ekkora összegű óránál ez simán belefér, főleg ha le is tudod alkudni az árából. :K

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#269937) Memmaao válasza driv4r (#269934) üzenetére


Memmaao
addikt

Akkor biztos ez az ufo is tetszik, ma jött szembe marketplace -en:

My name is Bond, James... Dean.

(#269938) driv4r válasza eldoble (#269935) üzenetére


driv4r
tag

Az utolsó mondatod némileg vitatnám, nem a drágulást, mert az tény, hanem az értékállóságot; ha leszámítjuk az agyonhájpolt és listaáron beszerzett divatórakat divatos modelleket (AP, PP, R), rém rossz befektetés általában egy svájci, persze ez az idővonaltól is függ.

300% plusz felett csak két órám van, bár mindkettőt használtan és olcsón vettem, mindkettő Seiko. [kép] Legnagyobb buktám egy Junghans, mínusz 36%, relatíve drágább svájciakon pláne simán vannak 20% feletti értékvesztések. [kép] [kép]

Ez van, hülye hobbi, én is hülye vagyok, jól passzolunk:( Oldtimerkedés még nagyobb szívás állítólag, de ők legalább a levegőn vannak, főleg amikor gondterhelten körbeállva nézegetik a verdát a parkolóban:)

(#269939) driv4r válasza Memmaao (#269937) üzenetére


driv4r
tag

Tetszik, bár az igazán különc órákon inkább az ilyeneket értettem, azok még inkább tetszenek, persze tisztes távolságból:)

(#269940) pulutodurumo válasza driv4r (#269938) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Totalcaron Csikós Zsolt sokáig szórakoztatta a nagyérdeműt egy " jó felújítási alap" Mercivel. Azt a sz*pást... De jól ír, olvasni a ponton kalandjait élmény volt. Ahhoz képest egy öreg karóra feltámasztása a walk in the park, ahogy egyesek mondják.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#269941) driv4r válasza pulutodurumo (#269940) üzenetére


driv4r
tag

Igen, nagyon szerettem, kár a TC-ért. Ismeretlenül szóba elegyedtem egyszer vele, egy Whisky Show-n, hol máshol, jó fej volt, lányom gimije előtt is láttam néha ezzel elmenni, mindig vidáman integettünk neki:) [kép]

(#269942) tboldi válasza driv4r (#269941) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én tavalyelőtt a füredi Concourson láttam. :)

(#269943) nebancsa válasza Polarstar (#269928) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ne érezd egyedül magad, én is osztozóm az örömödben. Azért van benne seiko is, a szíve :)

(#269944) sherlock82


sherlock82
senior tag

Sziasztok , pár napig nem használtam a GBD-200-9 Casio G-Shock órámat és azt vettem észre hogy a pontos idő helyett 20 percet késik. Szerintetek betudom állítani hogy ismét a pontos időt mutassa vagy elem cserére szorul már ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#269945) jeni válasza sherlock82 (#269944) üzenetére


jeni
félisten

Kvarc óra aminek nem kell állandóan a kezen lennie a helyes működéséhez.. Beállítani tudod ismét,de ennek mi köze,hogy hordod vagy sem?
Ha gyenge az elem elvileg halványan kell jeleznie ilyenkor.

(#269946) fagyalllo válasza sherlock82 (#269944) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem képes vagy rá, én hiszek benned.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#269947) Spet válasza pulutodurumo (#269940) üzenetére


Spet
addikt

Hat a walk in the park azert tud nem annyira az lenni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#269948) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Invicta pro driver automata megér 54000 ft-ot? Új, webshopból. (Timestore) másik vonalon pedig pulsar solar chrono jó árban van 68000-ért? (Tutu) Automata óra is érdekelne, de solar is csikol.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#269949) m3tr0 válasza Foose (#269948) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az Invictát felejtsd el szerintem.
Nekem van egy,ajándékba kaptam,mert anno tetszett és megrendelte nekem a feleségem. :D
A szíja nagyon gagyi,a lüme-ja szintén. Az enyémen már nem forog a lünetta. :DDD (2 éves kb.)
De legalább pontosan jár.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#269950) Foose válasza m3tr0 (#269949) üzenetére


Foose
addikt

de legalább pontosan jár :DD köszi, akkor ez felejtős.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.