Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266227) driv4r válasza Spet (#266226) üzenetére


driv4r
tag

Totál laikus vagyok, ezért merem azt mondani, ez talán az elvégzendő munka (munkaóra) / elkérhető díjazás (érvényesíthető nyereség) miatt van így.

Valószínűleg annyira nagy a kereslet a munkájára, hogy válogathat, és egyszerűen nem éri meg neki ugyanazt az munkaidőt ráfordítani relatíve kevesebb elkérhető pénzért.

Nem hiszem, hogy sokkal nagyobb meló lenne egy 7750 megtisztítása, mint mondjuk egy manuális 7733 vagy 3133 szerkezeté. De minimum kétszer annyit szoktak kérni érte, mert ‘drágább’ órákban van. És az se mindegy, milyen tokban, egy Speedy Date szervizért tapasztalatom szerint többet el lehet kérni, mint mondjuk egy 90-es évek Mondia tisztításáért, pedig ugyanaz a werk, csak a körítés, a ‘presztízs’ más.

Amit szinte senki nem szeret vállalni az én tapasztalataim szerint, az a sima régi 17 köves svájci kézi húzós, mert ott meg a megrendelők sem szívesen fizetik ki a teljes óra ‘eszmei értékét’ gyakran meghaladó díjakat, pláne 3-4 évente.

Én legalábbis kicsit hülyén érzem magam, amikor leszurkolom a 20-25 ezer forintokat pár évente olyan vintage órákért, melyek anno 7-10 ezer forintba kerültek, és gyakorlatilag nincsen semmiféle piaci értékük, csak (számomra) érzelmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.