Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265201) SOAD19 válasza -INDIANA- (#265198) üzenetére


SOAD19
addikt

PRX-hez... Nem tudom, de nagyon esélyes, hisz 2-300k-ért biztos, hogy nem ízig-vérig svájci. Ha a hátlapon is rajta van a swiss made felirat, akkor a tok is svájcban készült.

(#265202) Spet válasza krono. (#265199) üzenetére


Spet
addikt

Pontosabban Junghans 667.20.

Tieden más a tok és a szíj. ;)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#265203) bigmasterg válasza -INDIANA- (#265198) üzenetére


bigmasterg
addikt

Van olcsó órás topic is, az pörög.

(#265204) Churpik válasza -INDIANA- (#265198) üzenetére


Churpik
junior tag

Tissot PRX: én úgy tudom, hogy igen, Kínában. Egyébként Swiss Made, tehát a szerkezet svájci, és az összeszerelés + a minőség ellenőrzés is Svájcban történik.

Az olcsó energiaár és az olcsó munkaerő miatt a versenyképesség megőrzése érdekében kiszervezik a nagyobb brandek is a gyártást Ázsiába. Pld. Casio órák hátlapján és szíjon is Made in China szerepel, vagy épp a Seiko az NH35 automata szerkezeteit Malájziában gyártatja.

(#265205) zola96 válasza -INDIANA- (#265198) üzenetére


zola96
senior tag

Viseletben, minőségben nem érződik rajta. Minőségibb ahhoz képest amit az ár mutat. És kenyelmes.

(#265206) Polarstar válasza mqm (#265200) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jól néz ki! Ilyent még nem láttam. Oltári a szupervízálló szöveg. Lehet, ha nem szuper az a víz - azt beengedi. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#265207) zola96 válasza Polarstar (#265206) üzenetére


zola96
senior tag

És triciumos (volt).

(#265208) mqm válasza Polarstar (#265206) üzenetére


mqm
senior tag

Valahogy engem sem győzött meg a szöveg.. :DD
Küllemre viszont kellemes.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265210) fagyalllo válasza -INDIANA- (#265209) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mert nagyon megdrágultak az eddig népszerű japán automata órák, már nem lehet kapni 25-30.000-ért SNZG09-et, hanem lehet Seiko automata szerkezettel Paganit, ezért ezt veszik az emberek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265211) dzsi23 válasza -INDIANA- (#265209) üzenetére


dzsi23
addikt

Vagy mondjuk nem kellene foglalkozni a "swiss made" felirattal, mert kit érdekel, egy német, japán, esetleg kínai óra is lehet olyan jó. Sok "made in germany" órában a szerkezet is svájci vagy japán, nem német, mégis rajta van a felirat, és ettől még lehetnek jó órák (meg rosszak is). Amúgy miért kell karácsonyfát csinálni a hozzászólásból?
Ugyanakkor a svájci kritériumok még mindig a legszigorúbbak között vannak (pláne, hogy máshol nincsenek is nagyon kritériumok), és még ha Kínában is készült a PRX-em tokja/szíja (amire nincs bizonyíték), akkor is a legminőségibb, amivel dolgom volt 150 ezer alatt, nyilván felügyelik a minőséget a svájciak. A szerkezet az óra gyengepontja, de az meg (elvileg) pont Svájcban készül.

[ Szerkesztve ]

(#265212) cog777


cog777
senior tag

Valaki erre? :R EU-s Webshop-ot keresek femszij vasarlashoz.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#265213) driv4r válasza Quartz51 (#265184) üzenetére


driv4r
tag

Ha volt is valami ködös sztori, de csak annyira, mint egy novemberi hajnal Inverness környékén, azt is sikeresen kiradíroztam a hétvégén, az agyam egy részével együtt.

Csak a szikár tények vannak, pl. a két óra velem szemben sikeresen átvészelte a megrázkódtatásokat, a szombati 'bakancslista' csillagtúrát ugyanis sikeresen abszolváltam, plusz ugye az baráti potya újdonságok, de aztán hazafelé (?) elvesztettem a lepecsételt pass-t, ugrott a 20% kedvezmény a palackárakból. Vasárnap már óvatos duhaj voltam, kimaxoltam a 'füstös' körutat, aztán sipirc haza.

Borzasztó, mire rá nem veszik az embert ezek a marketingesek, még a végén volumenivókat csinálnak belőlünk, ha nem vigyázunk.

(#265214) driv4r válasza krono. (#265199) üzenetére


driv4r
tag

Whoa, refszámok, életünk értelme! De mintha nem teljesen olyanok lennének, mint a Vinted-es Junghans, na mindegy, the game is on.

[edit] aha, más is jelezte. Köszi az újat, keresgélek!

[ Szerkesztve ]

(#265215) dzsi23 válasza cog777 (#265212) üzenetére


dzsi23
addikt

A linkelt hozzászólásban említetted, hogy fém- vagy bőrszíjat keresel; én maradnék az utóbbinál, mert fémből valószínűleg csak a gyári állna jól neki, bőrszíjat meg ezer helyen tudsz venni: akár itthon, akár eu, akár kína. Vagy csináltathatsz is.

(#265216) driv4r válasza -INDIANA- (#265198) üzenetére


driv4r
tag

Köszi, szerintem is szépek! Nagyon ügyetlen vagyok, köztudomásúan minden órámat leverem, azért is az extra elővigyázatosság.

(#265217) driv4r válasza dzsi23 (#265211) üzenetére


driv4r
tag

This.

(#265218) krono. válasza driv4r (#265214) üzenetére


krono.
tag

Igen, bocsi, nekem is feltűnt. Bár a kolléga által említett szám pedig nekem úgy tűnik a szerkezetet jelöli. Mindenesetre majd keresgélek még.

(#265219) driv4r válasza krono. (#265218) üzenetére


driv4r
tag

Itt van pár plusz info, de én is keresgélek. Azt írja, 40mm, kisebbnek gondoltam.

(#265220) driv4r válasza krono. (#265218) üzenetére


driv4r
tag

Ok, megvan. 10/4728 a refszám. [link]
Happy hunting;) *

* ha jól értem, olyan mint a Seiko rendszer, teljes refszám az először caliber, utána tok. Tehát 667.20 10/4728, de még csekkolom.

[ Szerkesztve ]

(#265221) krono. válasza driv4r (#265220) üzenetére


krono.
tag

Nah ez alapján meg is találtam a katalógusban. Mondjuk vicces, mert a linkelt oldalon a világos számlapos nem a 010/4728, hanem 26, de az eredetileg keresett fekete pont a 28 :D

[ Szerkesztve ]

(#265222) driv4r válasza krono. (#265221) üzenetére


driv4r
tag

Nekem is a fekete számlapos kell. 37mm lesz az, a vintage Junghans oldal szerintem rosszat írt.

Ok, akkor induljon a verseny, én lakossági kipufogó tuningos E36-ban brummogtatom a pirosnál, Te miben ülsz?;)

(#265223) krono. válasza driv4r (#265222) üzenetére


krono.
tag

A másik szervizben éppen, úgyhogy most ezzel az RS-sel. A kipufogó kicsit lyukas, úgyhogy pariban vagyunk. :DDD

(#265224) driv4r válasza krono. (#265223) üzenetére


driv4r
tag

Klassz a verda:) Csak vicceltem, E46-nál régebbi sose volt, annak is vagy huszonöt éve, kalapos tata autókkal járok, olcsó órákban utazom inkább;)

(#265225) krono. válasza driv4r (#265224) üzenetére


krono.
tag

Gondoltam egyébként, kevés ember rendelkezik ilyen önkritikával, aki kályhacsővel nyomja. :DDD
Azokban én is, van pár érdekesebb (számomra legalábbis), sztorival is rendelkező szovjet vackom. :D

(#265226) tboldi válasza krono. (#265223) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó kép, jó autó! :R

Én legálisan, NKH engedéllyel brummogok. :))

[ Szerkesztve ]

(#265227) minas


minas
aktív tag

Akciós óraszíjak most itt, ha valakit érdekel.

(#265228) laci1892 válasza dilajoska1 (#265159) üzenetére


laci1892
senior tag

Akkor ott nálad lehet a baj. Van egy elég régi prg 240-em. Immáron 13 éves. Megjárta Velem az alaptábor túrát, volt már mindenhol... És a kapacitor még a mai napig fullon van.

Egy dolog miatt kellett csak szervízbe vinnem ennyi idő után... Hogy gatyába rázzam a külsejét. Nyilván lett kapacitor is benne cserélve, de ennek 13 év után nem a töltés hibájából fakadóan, hanem... Ha már darabokra szedik... Akkó'... Miért ne?!

(#265229) cog777 válasza dzsi23 (#265215) üzenetére


cog777
senior tag

Köszi :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#265230) @mriya@ válasza driv4r (#265213) üzenetére


@mriya@
őstag

Ezt a túrát odakint kellene megejteni, tudnék mondani 1-2 helyet. :))

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#265231) fakekorom


fakekorom
tag

mi a helyzet a watchuseek oldallal?

(#265232) driv4r válasza @mriya@ (#265230) üzenetére


driv4r
tag

[link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#265233) @mriya@ válasza driv4r (#265232) üzenetére


@mriya@
őstag

Én saját fotót raktam fel. :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#265234) fagyalllo válasza laci1892 (#265228) üzenetére


fagyalllo
őstag

A tiédben se kondenzátor tárolja a fényből nyert energiát, hanem akkumulátor: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265235) Churpik válasza tboldi (#265226) üzenetére


Churpik
junior tag

Én szintén hozom a 130 decibelt a 79-es Scirocco-val. Karburátor, csak első dob, középső nincs, a hátsó nyitott két nagyméretű kerek csővel. 6000-nél elnyomja a kigyorsító motorosok hangját. Környezetvédelmi besorolás (V9): 00
Bemelegítésnél egy lakatlan részig gurulok vele, hogy a szomszédokat ne idegesítsem :D

Természetesen bevásárláshoz és egyéb hétköznapi dolgokhoz mást használunk.

(#265236) @mriya@ válasza fagyalllo (#265234) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem kár az energiáért. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#265237) fagyalllo válasza @mriya@ (#265236) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem kár, hátha valakinek ez éppen újdonság és ezentúl helyesen használja, nem pedig sértődötten duzzog, mint ahogy olvashattad a másik topikban. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265238) laci1892 válasza fagyalllo (#265234) üzenetére


laci1892
senior tag

Javítom : akkumulátor. Igen :R
Illetve kiegészíteném: egy mezei paraszt ctl 920 van, a prg- pro Trek -ben, ami valóban lítium. Kapacitor szót azért használtam, mert valahogy mindenki - tévesen valóban - ezt használja. Még a setcomp - Casio szervíz is - Rajtam ragadt. Nna ;] ...

Viszont! Sok év után is jól működött még az aksi. Eléggé hosszú idő után kell ezeket cserélni. Bár a márkaszerviz szerint azért 10 évente illik ránézni / cserélni, nyomáspróbázva..stb.
Ettől függetlenül, nekem akkor is jobb érzés egy solar óra, mint egy elemes. - ez csak a saját hülyeségem - Főleg úgy hogy 2005 óta van egy prw 1500-am, még nem volt benne aksi cserélve és maximumon van a szintjelző :DD

Hozzáteszem, nem mindennap hordom.
Nem kell vele baszakodni, szét kapni az órát évente stb. Ha nagyon 2023 fancy akarok lenni (😂😂) akkor valamivel környezettudatosabb is hogy nem kell évente elemet hajítani a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#265239) @mriya@ válasza fagyalllo (#265237) üzenetére


@mriya@
őstag

:R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#265241) fagyalllo válasza -INDIANA- (#265240) üzenetére


fagyalllo
őstag

Azért, mert az első fényevő és Seiko AGS, majd Kinetic órákban még valóban kondenzátorok tárolták az energiát, de a 90-es években megjelen lítiumos akkuk ezeket teljesen kiszorították. Sokkal megbízhatóbbak, hosszabb az élettartamuk és jóval több energiát tudnak tárolni. Az 1995-ben megjelent Citizen Eco-Drive órákban már ilyen akkuk vannak, az első akkus Kinetic 99-ben jelent meg és egyes régebbi szerkezeteknél is lehetett a régi kondit akkura cserélni. [link]
A Casio esetében is ez a helyzet, csak a nagyon régi modellekben volt kondenzátor.

Az órások megszokták és nem tudják elengedni a kapacitorozást és így, hibásan maradt meg a köztudatban.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265242) SOAD19 válasza fagyalllo (#265241) üzenetére


SOAD19
addikt

Majd 30 év alatt nem sikerült megtanulniuk?! :N

(#265243) krono. válasza tboldi (#265226) üzenetére


krono.
tag

Szép, szép. Egyszer már vezettem egy ilyen Mito QV-t, ámbár elég rövid ideig, de hangulatára nekem tök jól hozta a Clio RS spiritual successor-t. Mostanában gondolkodtam is egy Giulietta QV-n is.

(#265244) roseben


roseben
kezdő

Vacilláltam egy ideig, hogy a fehér alagút vagy a kék tálca demagnetizálót vegyem Aliról. Ha egyelőre nem is órához használom de nem baj ha van itthon. Csavarhúzókat, bicskákat demagnetizálnék vele először. Többen írták, hogy a fehér jobb minőségű illetve erősebb de többen írták akiknek mindkettő van, hogy a kékkel több sikert értek el. A kéket rendeltem. Meg is érkezett. Tegnap kipróbáltam. Órának közelébe sem vittem. Két bicskán és egy csavarhúzón próbáltam ki. Azzal kezdem, hogy egyáltalán nem úgy működik mint ahogx a videókon láttam. Ez egy erős elektromágnes. Amikor megnyomom rajta a gombot odarántja a fémet a készülékhez. Mivel én elhúznám, a mágnes pedig visszatartaná ezáltal baromi gyorsan ide oda pattog rezgetve az egész asztalt. Le kell fogni a készüléket és ellentartani erővel. Pár másodpercig ott tartani majd lassan eltávolítani.A telefonos mágnesességmérő annyit mutat, hogy alig lett mágneses a kezelés után. A tizedére csökkent a mutató kilengése. Viszont néha ellenkező irányba leng ki, mintha polaritást váltott volna. A bicska és a csavarhúzó is nagyobb a készülék felületénél ezért oda vissza pásztáztam vele. Ezáltal változó értékeket mutat a fémek felületének különböző részein. Ti mit tapasztaltatok ezzel a készülékkel?

[ Szerkesztve ]

(#265245) driv4r válasza roseben (#265244) üzenetére


driv4r
tag

Bocs, nagyon off és láma kérdés, de bicskát-kést miért kell demagnetizálni? Rákerestem, itt hosszan értekeznek a hogyanról, csak a ‘miért’ nem derült ki. Egyáltalán, mitől lesz mágneses a penge, és az mivel jár a gyakorlatban? Nem használok szalagos csiszolót, mint abban a threadben az OP, az egész témát nem értem, kellene most aggódnom valami miatt?

(#265247) roseben válasza driv4r (#265245) üzenetére


roseben
kezdő

Nem tudom mitől mágneseződik be de azért demagnetizálom mert nem szeretném ha átmágnesezné az órát.

(#265248) andrew01 válasza roseben (#265244) üzenetére


andrew01
tag

Régen láttam youtube videón a működési elvét animálva is bemutatva, lehet kis keresgélés után megtalálnád. Amúgy teljesen normális ahogy leírtad a viselkedését.
Órán néha kétszer is érdemes elvégezni egymás után.

(#265249) roseben válasza andrew01 (#265248) üzenetére


roseben
kezdő

Ilyeneket néztem, de nálam nem jönne fel ilyen könnyedén az óra úgy oda vonzaná az elektomágnes.

(#265250) dzsi23 válasza fakekorom (#265231) üzenetére


dzsi23
addikt

Igazából mi a kérdés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.