Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266451) Polarstar válasza Memmaao (#266445) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gépház állj! Hol lehet ezt kapni???
Linket de izibe! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#266452) CactuS válasza Misi1979 (#266447) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elhiszem, viszont engem a karcok nagyon zavarnak, mielőtt IT vonalon kezdtem mozogni, lehúztam pár évet szerviz vezetőként egy flottakezelőnél. Elég jól rááll a szemem az apró karcokra, hibákra, ez melóban előny, az élet egyéb területein hátrány.

Azt hallottam, hogy a zafír ha törik, akkor az robbam és jó eséllyel viszi a számlapot is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#266453) Memmaao válasza driv4r (#266449) üzenetére


Memmaao
addikt

Érdemes lenne, az tuti. De itthon nem nagyon van sehol 38mm bullhead óra. Ha nagyon nem lesz jó a méret, vagy marad a gyűjteményben, mint egyetlen bullhead, vagy eladom. Nekem 18as a csuklóm. Talán a Pebble Time round órám ami36 vagy 38mm.

#momcrew: a tiéd is 38mm?

My name is Bond, James... Dean.

(#266454) driv4r válasza Memmaao (#266453) üzenetére


driv4r
tag

Szerintem az 42x45mm, de Record Label Tsuno modellje volt például dzsi23-nak, az 38mm, biztos elmondja, mi volt a saját tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#266455) fagyalllo válasza CactuS (#266448) üzenetére


fagyalllo
őstag

Más Seiko modelleknél viszonylag egyszerűen működhet, ennek viszon nagyon spécin domború az üvege, kifejezetten ehhez a típushoz kell valakinek gyártania az üveget, különben esélytelen.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266456) SOAD19


SOAD19
addikt

Kis visszafogott, szolid G-shock. Aranyos! :) [link] [link] (videó)

(#266457) driv4r válasza SOAD19 (#266456) üzenetére


driv4r
tag

Lesz vajon listaára? Egy darabos limitáció. Az előző 35. évfordulósból 35 darab készült, 100k, de euróban a Ch24-en. Még szerencse, hogy kapható.

(#266458) driv4r válasza driv4r (#266457) üzenetére


driv4r
tag

Á, Phillips aukción fog elmenni, szerintem 200k körül. Plusz a jó érzés, az ugye mindent megér, charity alapba megy majd a pénz.

(#266459) krono.


krono.
tag

Valakinek megígértem, hogy írok a Sugess Breitling kopi homage óráról, ha megérkezik, íme!

Előrebocsájtom, hogy nem vagyok nagy kínai órás (sőt), illetve leginkább régi modellekből áll a "gyűjteményem", de a mechanikus chrono, meg az ST1901-nek története is izgatta a fantáziámat. Miután a sima 1963 számlapját képekről kicsit laposnak találtam, nagyon megtetszett ez, pláne a színek miatt (bár végül a legegyszerűbbet vettem, ha éppen nem jönne be, egy kevésbé megosztó modellt könnyebb eladni, illetve a subdial recézettsége is ezen jött ki legjobban talán).

Csomagolás: meglepően takaros kis dobozban érkezett, meg is lepett. Járt hozzá egy nemzetközi garanciakártya (üresen :DDD), illetve egy borzalmasan fordított kínai-angol használati útmutató, valamint egy milanese szíj, amiről semmi szó nem volt, mondjuk szerintem nem is illik az órához.

Ami pozitív: A számlap, egyszerű, egyszínű számlapra vártam a képek alapján, de kicsit metálos csillogása van, az indexek jól néznek ki, a Sugess logó is rendben van. A mutatók és színviláguk is kifejezetten tetszik. A szerkezet baromi jól néz ki, ugyan ez nem a swan neck verzió, csak a sima, de így is jól mutat és a hangja is kellemes. A szíj egyébként meglepően puha a kínai szíjakhoz képest, szerintem jól is mutat, de elég vastag (3,5mm).

Ami negatív: a számlapon található mechanical chronograph felirat valószínűleg minden dizájnban érintett embert szíven fogja ütni, PAPYRUS BETŰTÍPUSSAL VAN ÍRVA! Őszintén az, és a hátoldalon szintén ezzel a betűtípussal írt feliratok tartottak vissza idáig a vásárlással, gyűlölöm sajnos. :( Egyedül az a szerencse, hogy a számlapon lévő elég kicsivel van írva ahhoz, hogy ne szúrjon szemet minden alkalommal mikor ránézek. A gomboknak jó mechanikus érzése van, de a start gomb kicsit nehézkesebben jár mint várnám, nem annyira precíz műszer érzetét kelti.

Összességében kellemesnek gondolom, egyelőre marad. :)
Régóta szerettem volna egy chronot egy ilyen autóverseny inspirálta dizájnnal, azzal meg hogy kínai, van egy cseppnyi története, meg a maga komolyanvehetetlen dolgaival igazából jó helye van a többi órám között. Azért nem kizárt, hogy később eladom, és megveszem a zöld-kéket nyárra (meg egy macro objektívet is a kamerára). :D

(#266460) Tsebacsi válasza krono. (#266459) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én voltam a kéregető, köszönöm szépen a leírást, azért nem annyira kaki óra ez mint ahogy várná az ember.:C :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#266461) CactuS válasza krono. (#266459) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vigasztaljon, hogy nem Papyrus lesz az, mert ott kisebb a P feje és a H vonalai nem keresztezik egymást. :DDD

A képeden egyébként annyira nem tűnik vészesnek, de a stock fotókon látom mire gondolsz. Ettől függetlenül nekem tetszik, szerintem is egy ízléses darab a kínai órák között. Ez gondolom Seagull mechanika, egy ilyen chronot mennyire húzós manapság szervizeltetni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#266462) arn válasza driv4r (#266449) üzenetére


arn
félisten

A szamlap atmerojet erdemes inkabb figyelni. Optikailag attol tunik kicsinek, nagynak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266463) arn válasza Memmaao (#266445) üzenetére


arn
félisten

Szep ora - ennel is kozepen all a “sec” mutato alaphelyzetben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266464) arn


arn
félisten

Hmm… ez eddig elkerulte a figyelmem gpses ecodrive. Radios/solaros diver meg mindig nincs? Milyen elonye van a gpses oraknak a joval olcsobb radios/bt szinkronokkal szemben? Marmint normal korulmenyek kozott, nem ha sziberiaban vagy az antarktiszon elsz egyedul egy hazikoban.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266465) krono. válasza CactuS (#266461) üzenetére


krono.
tag

Miután lejárt a szerkesztési idő jöttem rá én is. Mindenesetre kellően hasonlít ahhoz. :DDD

Egyébként összességében tényleg ízléses, és minőségben túllépte az elvárásaimat.

(#266466) fagyalllo válasza arn (#266464) üzenetére


fagyalllo
őstag

Sokkal-sokkal gyorsabb a szinkron, ha csak az időt kell pontosítani, pár másodperc alatt kész.
Van amúgy rádiós búvárja is a Citizennek, de nem sok modell és talán azok is csak Japánban.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266467) rbalint88 válasza krono. (#266459) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem rossz, nem rossz, nekem egyedul a Milgauss-os masodpercmutato furcsa, mintha veletlenul masik fiokba nyultak volna erte.

(#266468) mqm válasza CactuS (#266448) üzenetére


mqm
senior tag

Vostok Europe :K
Szerintem kellemes és izgalmas darabokat gyártanak, a méretük miatt nem vettem még egyet sem.
Van egy 50 körüli Citizenem, imádom ,de azért érzem a méret okozta gondokat.. :DDD

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#266469) arn válasza fagyalllo (#266466) üzenetére


arn
félisten

Solarosak is? Melyikek?

Praktikussagi okokbol eleg ha napi egyszer szinkronizal, foleg ha este is megtortenik, nem igazan erzem elonyosnek a tobbi velt hatrany mellett (kulteren mukodik, dragabb, nagyobb, tobbet fogyaszt).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266470) krono. válasza rbalint88 (#266467) üzenetére


krono.
tag

Az eredeti Breitling is ilyen, bár visszafogottabb. Az én szememben a kettő között lenne valahol az ideális.

(#266471) CactuS válasza mqm (#266468) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:D Diver órák vannak 50 körül vagy melyik típusok?

Én pont ezért gondolkozom, hogy vegyek majd egy King G-shockot (GX-56BB-1ER), az 55,5 × 53,6 mm-es, az úgy érzésre arányos lenne a kezemen. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#266472) fagyalllo válasza arn (#266469) üzenetére


fagyalllo
őstag

Igen, pl. ez, de csak Japánban szinkronizál: [link]

Azért van előnye a műholdasnak, mindenhol elérhető, csak rányomsz a szinkron gombra és kész is, rádiósnál szívás, ha nem találsz a lakásban stabil pontot.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266473) arn válasza fagyalllo (#266472) üzenetére


arn
félisten

Ezt a bt is tudja filleres aron civilizalt helyen. Pl egy garmin okos, hogy bt/wifirol vagy gpsrol szinkronizal. Kivancsi leszek merre fejlodik ez a dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266474) i400 válasza krono. (#266459) üzenetére


i400
senior tag

Addig jó míg nem Comic sans-ot nyomnak rá :DDD
Köszi az összefoglalót!

(#266475) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Amióta megkaptam a nyár végén a szülinapomra (igaz, én választottam ki), csak ezt viseltem (kivéve amikor néhány napot egy fürdőhelyen töltöttünk).
Azt hiszem, ebben minden benne van, amit egy órától elvárok! :C
Automata, pontos, másodperc-stop, 100 m vízállóság, kényelmes méret, jó leolvashatóság, jó foszforeszkálás (nem egy atomvillanás, de még reggel is meg tudtam nézni az időt), és végül - de nem utolsó sorban - nekem nagyon tetszik! :)

Az elmúlt néhány hétben egy műtét után otthon lábadoztam, és még az ezzel járó minimális mozgást is jól tolerálta, nem kellett kézzel utánahúzni.

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#266476) mqm válasza CactuS (#266471) üzenetére


mqm
senior tag

Az Ecozilla (46mm)már nincs meg (fenti).
Nap végére (JV0000-01E 49mm) azért érzem, hogy a csuklómon van. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#266477) Kbali válasza arn (#266473) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mármint, ha a világ végén van áram, amivel töltöd a telefont, meg az órát :)

(#266478) djeperto válasza mqm (#266476) üzenetére

Jah, citiből vannak szép-méretes példányok szabadlábon

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#266479) Caldera


Caldera
aktív tag

Hol lehet jó minőségű rugósfület venni, vagy milyen gyártmányt érdemes? A Beco Technic-esről van valakinek tapasztalata?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#266480) momcrew válasza krono. (#266459) üzenetére


momcrew
tag

Ha eladod, gondolj rám.

(#266481) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Plusz még 2 szerzemény, és ezzel a kör kezd bezárulni, már csak egy swiss made kell a gyűjteménybe és a topic zárható :DDD

Citihez még kell egy fém, az Orienthez egy barna bőr vagy fehér szíj és kész. Japonizálódtunk :B

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#266482) momcrew válasza Memmaao (#266453) üzenetére


momcrew
tag

Nekem ez van, 42-t írnak, de valóban optikailag kisebbnek tűnik, 40-re tippeltem volna.

(#266483) BAti77 válasza Caldera (#266479) üzenetére


BAti77
aktív tag

Beco-t használok már évek óta az óráimhoz. Jól bírják a szíjcseréket, nem törnek, nem hajlanak. Nekem bevált, nyugodt szívvel ajánlom. :K

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#266484) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Kicsit nem olvastam a fórumot, erre milyen történések vannak itt, meg törölt kommentek. :))

(#266485) arn válasza Kbali (#266477) üzenetére


arn
félisten

Nem tudom hany embert erint, hogy egy hightech orara futja, de aram nincs, es az a legnagyobb problemaja, hogy nem eleg pontos az ora. Biztos van ilyen is, de azert nem altalanos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266486) Tsebacsi válasza arn (#266485) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért ne lenne pontos egy okosóra, ami a telefonnal szinkronizál? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#266487) arn válasza Tsebacsi (#266486) üzenetére


arn
félisten

Ki mondta, hogy nem az?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266488) Tsebacsi válasza arn (#266487) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor nem értem ezt a hozzászólásodat: "Nem tudom hany embert erint, hogy egy hightech orara futja, de aram nincs, es az a legnagyobb problemaja, hogy nem eleg pontos az ora."


Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#266489) arn válasza Tsebacsi (#266488) üzenetére


arn
félisten

Azt azt megelozo hozzaszolast olvastad?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266490) Tsebacsi válasza arn (#266489) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen de még mindig nem tudom összerakni, most arra gondolsz, hogy nincs olyan helyzet, hogy a világ végén áram híjján a telefon lemerül az óra pedig nem jól szinkronizál és nem lesz pontos? Mind1 ez annyira szélsőséges helyzet, hogy már agyalni is rajta felesleges. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#266491) fagyalllo válasza arn (#266473) üzenetére


fagyalllo
őstag

Akkor ha úgyis nálad mindig a telefon, órára sincs szükséged.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266492) Kbali válasza fagyalllo (#266491) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1 :DD

(#266493) bigmasterg válasza Tsebacsi (#266490) üzenetére


bigmasterg
addikt

"világ végén áram híjján a telefon lemerül az óra pedig nem jól szinkronizál és nem lesz pontos?"'
Ha egyszer belőtted az időt akár kézzel, akár szinkronizált akkor azért egy hónapig csak pontos tán'. Annyi idő alatt meg feltöltöd a telefont is.

#266491fagyalllo
Szinte mindig van nálam telefon, de általános iskás korom óta karórán nézem az időt. Picit gyorsabb mint elővenni a telefont.
Számomra az always on displayvel nem rendelkező okosóra is idegesítő. Sokszor fél másodperc alatt csekkolom.

Más:
Van valakinél kristálygömb?
Várható a közelgő években metas certified BB58?
Ugye idén a bordó sima BB lett metas-os, a többi szín (a fekete full kerámia tokostól eltekintve) nem az.
Azt tippelném, hogy előbb-utóbb bővíteni fogják a listát, de nem rémlik hogy volt-e róla hivatalos kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

(#266494) momcrew válasza fagyalllo (#266491) üzenetére


momcrew
tag

És még egy órára? :))

(#266495) arn válasza fagyalllo (#266491) üzenetére


arn
félisten

No de epp egy oras topikban felvetni ezt… :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266496) 5-ös kezelő válasza Csigusz 1 (#266475) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Gyógyulást kívánok. Ugye neked a 39 mm-es van? Egy megbízható fórumtárs árul egy hasonlót, de nekem a 48 L2L határeset (meg minek még egy automata). Amúgy nekem is estem ez a dizájn. Lehet, felpróbálás után elcsábulnék.

(#266497) Csigusz 1 válasza 5-ös kezelő (#266496) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Igen, a 39,4 mm-es. Átlagos csuklóméretem van, ez tökéletesen passzol rá.
Egyedül a NATO-szíjjal nem tudtam kibékülni, azt le kellett cserélnem egy szövet szíjra (elég nehezen kaptam olyat, ami tetszett), de van hozzá még egy nagyon világos, szinte sárgás, nyersszínű bőr szíjam is hozzá, azzal is nagyon jól mutat - jól megy a mutatók, meg az indexek színéhez.

Köszi, a héten már elkezdtem újra dolgozni, bár még érzem a műtét helyét, nehezebb fizikai munkát még nem nagyon csinálhatok. :)

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#266498) 5-ös kezelő válasza Csigusz 1 (#266497) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem is átlagos, ha a vietnami férfiak adják az átlag többi részét. :) Jut eszembe, Ali megint visszaállt a vietnami oldalra, hiába állítottam vissza jó múltkor. :(((

(#266499) zoarden válasza 5-ös kezelő (#266498) üzenetére


zoarden
tag

A vietnámi férfiakra nincs :D , de a nyelvre itt van egy megoldás

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#266500) 5-ös kezelő válasza zoarden (#266499) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszi. emlékeztem, h volt szó róla, csak arra nem, miért váltott vissza.
Bocs mindenkitől, elkeveredtem a két topik között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.