Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265801) Quartz51 válasza dzsi23 (#265787) üzenetére


Quartz51
tag

"mert az utolsó mondatod, sajnos, egyre kevésbé igaz"
miért is? napi szinten olvasom a topikot, de nem emlékszem, hogy bárki is szólt volna kínai óra miatt valakinek, főleg annak fényében, hogy semmi "jogalapja" nincs. Persze elkerülhette a figyelmem. Az, hogy a facebookon vagy máshol mi megy, teljesen irreleveáns itt.

(#265802) dzsi23 válasza Quartz51 (#265801) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem mondtam, hogy a facebookos dolognak van köze ehhez a topikhoz, csak érdekes bosszant, ezért leírtam azt is. A többit hagyjuk, én tévedtem. :R

(#265803) Memmaao válasza Veron (#265796) üzenetére


Memmaao
addikt

Én műszerolajat szoktam használni. Pár helyen alacseppentek és bejáratom. Ha nagyon meg van szorulva, WD40.

My name is Bond, James... Dean.

(#265804) pulutodurumo válasza Veron (#265796) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha raksz a menetre valamit, akkor mindenképpen olyat, ami nem eszi meg a tömítést. A sima paraffin olaj (silicon oil) is megfelelő.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#265805) dzsi23 válasza vinczetibor (#265798) üzenetére


dzsi23
addikt

"Itt először zavar a San Martin rakott hatszög logó. Valahogy megtöri a számlap harmóniáját. Nem megy az indexekhez és a mutatókhoz. Jobb lenne ott egy felirat."

Most viccelsz? :D [link]

bigmasterg #265770:
Mi alapján választottad ki az órákat az utazáshoz, illetve milyen tevékenységhez melyiket veszed fel? :)

(#265806) vinczetibor válasza dzsi23 (#265805) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

A BB Pro hommage-nál az zavart, hogy nem rakott volt a logó, de semmi problámám nem volt a logó kinézetével. Itt viszont a formája, a kinézete zavar, mert megtöri a számlap harmóniáját. Nem megy az indexekhez. Egy márka feliratot jobban el tudnék képzelni a logó helyén. Képen harmónikusnak találtam a rakott logót, de élőben, ahogy először ránéztem furcsán hatott.

(#265807) mqm válasza Csari93 (#265780) üzenetére


mqm
senior tag

Én rendeltem specko ékszer tisztító folyadékot. Azzal szoktam kezelgetni az acél részeket, hogy vissza kapja eredetileg fényét! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265808) Spartaqs


Spartaqs
csendes tag

Sziasztok!

Első órámat tervezem venni, 1 hónap olvasgatás után két laikusként nagyon hasonló óra között kellene döntenem.

Seikon SKA791P1
Citizen BM8560-11X

Megéri a Seiko a másfélszeres árat?
Köszönöm.

(#265809) Memmaao válasza Spartaqs (#265808) üzenetére


Memmaao
addikt

Ebből a kettőből nekem jobban tetszik a citizen.

My name is Bond, James... Dean.

(#265810) driv4r válasza dzsi23 (#265805) üzenetére


driv4r
tag

Kérdésedre én ezt válaszolnám az ő helyében.

Ennyi fért csak bele a tartóba. Sajnos.

Bármelyik jó bármilyen tevékenységhez. Kivéve az Omega a búvárkodáshoz, mert mint azt nemrég megtudtuk, az nem elég túlvaccsos.

Vicc, szmájli.

(#265811) mqm válasza Spartaqs (#265808) üzenetére


mqm
senior tag

Azt vedd amelyik tetszik!
Én is a Citizen mellett tenném le a voksom, mondjuk a szíjat cserélném valami valami érdekesebb darabra. :))

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265812) driv4r válasza Memmaao (#265809) üzenetére


driv4r
tag

Nekem is jobban tetszik a Citizen.

(#265813) Spartaqs válasza mqm (#265811) üzenetére


Spartaqs
csendes tag

A Citizen lesz köszönöm. Megnézem a szíjakat...

(#265814) phrenetiX válasza Spartaqs (#265813) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Itt van belőle fém szíjas változat, igaz a számlap nem zöld.
OSZ10 kóddal lejön belőle még 10%.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#265815) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A trendmaker.hu oldal mennyire megbízható? A páromnak kiszemelt órát feleannyiért árulja, mint más... :U Ez nekem kicsit gyanús...

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#265816) decision


decision
csendes tag

Szeretnék egy ilyen órát. Szép. Sajnos én egyetlen példányról sem tudnám eldönteni azt, hogy eredeti vagy hamis. Ettől független szeretnék és nyilván eredetit szeretnék.
Mivel minden papír és doboz nélkül árulja az eladó, s van 14 napom visszaküldeni, ha hamis (vagy ha bármi komoly probléma lenne vele) ezért úgy gondolom mindenképp megéri átnézetni - nem csak az eredetiség szempontjából - egy órással.
Ha tudsz konrét helyet ajánlani, hova érdemes vinni akkor megköszönöm. (Pl. nem kell sokat várni, reális áron dolgoznak, profik stb). Személyes tapasztalatom csak a MillenniumWatch Service-el van a Váci utcán.

(#265817) -Ben- válasza Spartaqs (#265808) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem a Citizen jobban tetszik, de az a fontos, hogy neked melyik tetszik jobban.

(#265818) SH4D0W2011 válasza RootRulez (#265815) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Én egyszer rendeltem tőlük (igaz nem órát, hanem pulóvert), r*hadt sokára érkezett meg, de amúgy nem volt probléma. Nem lehet, hogy ez valami kifutott modell? Az emagos ár nem igazán mérvadó, máshol meg nem láttam belőle.

Más: ehhez a Timexhez menne szerintetek valamelyik ilyen sötétbarnább szíj?



[ Szerkesztve ]

(#265819) decision válasza RootRulez (#265815) üzenetére


decision
csendes tag

Szia!
Én is láttam NAGYON jó áron órákat, kevesebb, mint fele. Nem hiszem, hogy gond lenne velük, van bemutatótermük is, oda be lehet nézni...

(#265820) petipetya válasza bigmasterg (#265749) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valószínűleg embere válogatja :R Számomra az ilyen kis segédszámlap már nagyon kicsi, hiába látom élesen. Főleg, ha nem kontrasztos. Emellett a hajnali lume derengés már felismerhetetlen lenne.

"nincs rá lezsóidő"

(#265821) Memmaao válasza RootRulez (#265815) üzenetére


Memmaao
addikt

Van ami féláron, van ami dupla áron van náluk. 🤷 Többnyire kifutott termékek felvásárlása után értékesítenek tovább. Gyakran azért kell sokat várni a termékre, mert már akkor meghirdetik, amikor még náluk sincs. De ilyenkor már eleve itt van, hogy várható értékesítés...és egy későbbi dátum. Én fundango síkabátot vettem náluk gombokért. Néha 1-1 jó dolgot ki lehet fogni.

My name is Bond, James... Dean.

(#265822) Veron válasza Veron (#265753) üzenetére


Veron
őstag

Hamilton Jazzmaster Performer volt már? Tök jól néz ki.

És a műszerolaj meg WD40 nem eszi meg a tömítést? Egyrészt karcosan jár, másrészt olyan kicsi a korona, hogy azért is nehez operálni vele.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#265823) -Ben- válasza Veron (#265822) üzenetére


-Ben-
veterán

Végül mi lett a GS terveddel? :) Nem felelt meg az sbgx?

(#265824) dzsi23 válasza SH4D0W2011 (#265818) üzenetére


dzsi23
addikt

Szerintem szinte bármilyen szín jó lenne hozzá, a barna meg pláne, jobb lenne, mint a gyári feketével. :K

driv4r #265810:
Azt hiszem, itt legszívesebben mindenki vinné magával mindenhova az összes óráját. :D Szmájli, de nem vicc, csak vicces.
Az is vicces, hogy nekem a Vostokom a túlvaccsom, de csak azért, mert már úgyis összekarcoltam, különben azt is félteném.

vinczetibor #265806:
Kicsit vonzza a tekintetet a logó, de nekem nincs vele problémám. Mondjuk, egy nagy, piros mutató eléggé el tudja terelni róla a figyelmet. :)

[ Szerkesztve ]

(#265825) leon1977


leon1977
csendes tag

Egyre jobban tetszik ez a Glycine. 🤩

(#265826) driv4r válasza dzsi23 (#265824) üzenetére


driv4r
tag

Klassz! Igazán feltehették volna a Marigot nevű városkát a bezelre, mondjuk Rio vagy La Paz helyett. Persze csak viccből, szmájli. Majd egy LE verzióban, egyszer.

(#265827) vinczetibor válasza dzsi23 (#265824) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Szép óra. Gratulálok hozzá. A mutatók szögletesebbek, mint az enyémnél, emiatt a hatszögletű logó nem üt el annyira tőlük, mint a katedrális mutatótól és a két kör alakú biszbasztól a másodperc mutatón az enyémen. A hátrány, hogy sötét a számlap, emiatt jobban látszik, mint egy világosabb számlapon.
Egy sima SM monogramot kellene csak odatenniük valamilyen jobb betűtípussal. Valami hasonlót, mint a GS-é és a probléma meg is oldódna.
Engem sem zavar igazán a logó. Ma reggel érkezett az órám és azóta le sem veszem. A számlap színe nagyon szép. Kék mellett zöld, zöld mellett kék és nagyon élénk színű. Átcsúszott a vámon most is. Remélem, hogy a másik kettő után sem kell semmit fizetnem. A San Martinok ár-érték aránya eszméletlenlenül jó.

[ Szerkesztve ]

(#265828) SH4D0W2011 válasza dzsi23 (#265824) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hát akkor nincs mese, már csak el kell döntenem, melyik legyen. :D

(#265829) dzsi23 válasza driv4r (#265826) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha esetleg elutazom Saint Martinra a San Martin órámban, nem tudom Saint Martini városhoz tekerni a lünettát? :Y Kihagyott ziccer... de hátha van ott egy La Paz nevű, eldugott kis falu, amit még a goggle sem ismer.

(#265830) dzsi23 válasza vinczetibor (#265827) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi! :) Igen, a mutatók formája valóban segít, ár-érték arányban pedig nem is tudok jobbat, ezért van úton most is egy San Martin felém, ahelyett, hogy én lennék úton Saint Martin felé.
Az én 11.11-es rendeléseim még kínát sem hagyták el, a tiéd meg már itt van, és még vámolni is lusták voltak? Az enyémekre mindig szakítanak időt; hát nem jófejek? :D

[ Szerkesztve ]

(#265831) Vardar


Vardar
tag

Köszönöm a tippeket, ha megjön a Strapcode Hexad, csinálok képet, hogy milyen a King Samurai vele.

(#265832) mqm válasza mqm (#265807) üzenetére


mqm
senior tag

Még tegnapi téma, de közben előkerült egy tisztítás erejéig.
Egy Szuvenír boltos mutatta még ezt a trükköt.
Ékszereket tisztított vele, hogy jobban csillogjanak a kirakatban. :D

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265833) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Más! Vételre ajánlott ez az egység?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#265834) rbalint88 válasza Polarstar (#265833) üzenetére


rbalint88
addikt

Par eve nagyon porgott, akkor futtattak ki es tomegevel hiztak haza szotyiert Pandorfbol elelmes honfitarsaink. Nem rossz ora amugy, de szerintem csunyan oregszik a forma, kell meg neki egy husz ev, hogy megint jopofanak lassuk :DDD

(#265835) fagyalllo válasza rbalint88 (#265834) üzenetére


fagyalllo
őstag

A kamionos csávó szerintem egy raklapnyit eladott :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265836) Lev Abalkin válasza leon1977 (#265825) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Ezt érdemes lenne élőben is megsasolni, csak mert:


Utóbbi képen nem annyira lehengerlő az összhatás...

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#265837) fagyalllo válasza Lev Abalkin (#265836) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ellentéte a japán órás képeknek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265838) mqm válasza Lev Abalkin (#265836) üzenetére


mqm
senior tag

:(

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265839) Polarstar válasza Lev Abalkin (#265836) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Aha. Ez így jellegtelen. Kérdés, hogy a gyártók miért renderelt digitális képet tesznek be a rendes fotó helyett? Ég és föld.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#265840) @mriya@ válasza Lev Abalkin (#265836) üzenetére


@mriya@
őstag

Főleg egy ilyen sz@r fotón. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#265841) dzsi23 válasza Lev Abalkin (#265836) üzenetére


dzsi23
addikt

Bár minden óráról lehet sz@r képet csinálni, de erről valóban nehéz jót találni. A szinte ugyanilyen színösszeállítású Tudor BB sokkal jobb hatást kelt.

(#265842) ricsik válasza rbalint88 (#265834) üzenetére


ricsik
őstag

Azóta is bánom, hogy nem vettem akkoriban gombokért.
Engem pont az egyedi kinézete fogott meg, nem az 1000. standard búvár forma.
Egy másik szíj lehet sokat segít a retro vonalakon.

Majd várok egy reissut, aztán megveszem 400e-ért, amit annó 60 ért árultak :DDD

(#265843) Veron válasza -Ben- (#265823) üzenetére


Veron
őstag

Oh naponta változik a terv ;]
A GS azóta is kedvenc de még nem vettem rá magam a 6-800k vételár miatt. Meg igazság szerint az Everestet sem akarom háttérbe tolni. Már pedig egy GS mellett nem sok időt kapna. Ezért kell egy olcsóbb :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#265844) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Visszatértem! :D
Megnéztem a Blue Ribbont. Meglepett a mérete! Az M-Force -szinte nagyobb!
Klassz! Jó a mérete, jó a fekvése! Nagyon kellemes. Tömör, masszív. De!
A segédszámlap leolvashatóság... pocsék!
A kis mutatókat le lehet cserélni?

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#265845) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ma felpróbáltam ezt-azt.
Telós képek (bőven nem fotóztam mindent).
Maximilian Büsser-el is van közös képem, élőben is rendes csóka, meg általánosságban MB&F-nel is nagyon barátságosak voltak.

(#265846) leon1977 válasza Lev Abalkin (#265836) üzenetére


leon1977
csendes tag

Igen, ha èlōben làtnàm az nyilvàn sokat segítene. De làssuk be minden óràról (is) lehet sz@r fotókat kèszîteni. Ha ez a GL0092-es ☝️volt, itt azèrt nem olyan fos https://youtu.be/_o4irRtYNK4?si=iI6ILmUyLCi8IcCF

A Tudor BB-hez mivel nem egy pénztàrca a kettō, èn nem hasonlítanàm. 🤪

[ Szerkesztve ]

(#265847) SOAD19 válasza bigmasterg (#265845) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem a legtöbb már túl elvetemült. Nem sokra mondanám, hogy bejön kinézet alapján. Egy jófajta GS nekem jobban bejön egy szépen texturált számlappal, zaratsu polírozott tokkal. De élőben biztos élmény lehet ilyeneket megfogdosni, illetve elismerem a mérnöki teljesítményt, ami ezekben van.

[ Szerkesztve ]

(#265848) driv4r válasza bigmasterg (#265845) üzenetére


driv4r
tag

Ez nagy élmény lehet, irigyellek!
Pandamonium:))) Wei Koh:/

(#265849) -Ben- válasza Veron (#265843) üzenetére


-Ben-
veterán

Értem… :) Én nem bántam meg. Tartottam tőle, hogy majd esetleg zavarni fog, hogy “csak” kvarc, de a minőség bőven kárpótol. :D

[ Szerkesztve ]

(#265850) GlitterJohan válasza bigmasterg (#265845) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

Végén a Tudor az annyira semmilyen az előtte lévőkhöz képest. :D Köszi a képeket, sok izgalmas darabot láttam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.