Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265351) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én közben megnéztem pár kvarc kronográfot. Jók-jók de valami eszméletlen silány olcsó vacak karperec van mindhez. Kiábrándító! Citizen, Junkers, írom Anne példányokat néztem.
A vétel most is elmarad.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#265352) arn válasza dkovizoli (#265350) üzenetére


arn
félisten

Ilyenkor kell uj hobbit kezdeni, kulonben jon az uj ora :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#265353) mqm válasza Polarstar (#265351) üzenetére


mqm
senior tag

Típusok? Kép?

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265354) Churpik válasza SOAD19 (#265349) üzenetére


Churpik
junior tag

A fenti kép alapján: három szoba, három gyerek és négy kerék? :)

(#265355) SOAD19 válasza Churpik (#265354) üzenetére


SOAD19
addikt

Valld be! Csabulaxi küldött, hogy megint politizáljak, és hogy megint bannoljanak. ;]

(#265356) Polarstar válasza mqm (#265353) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jó párat kipróbáltam. Méret, leolvashatóság, stb... Ennek a karperece mintha konkrétan fólia lenne. Levétel helyett simán le lehet tépni. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#265357) SOAD19


SOAD19
addikt

Mai választottam, úgyis elég régen volt már rajtam:

(#265358) mqm válasza Polarstar (#265356) üzenetére


mqm
senior tag

Mindenhol megy az olcsósitás, óránál mondjuk pont nem szerencsés. :F

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265359) jackal79


jackal79
aktív tag

Ízlések és pofonok. Nálam most ez a befutó:

Tudom, hogy a military vonal mostanában nem annyira menő.

(#265360) phrenetiX válasza Polarstar (#265356) üzenetére


phrenetiX
junior tag

https://www.tutuora.hu/orient/ra-tx0203s10b.html

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#265361) dzsi23 válasza jackal79 (#265359) üzenetére


dzsi23
addikt

"a military vonal mostanában nem annyira menő"

Dehogynem, mindig menő.

(#265362) speedimi válasza SOAD19 (#265349) üzenetére


speedimi
csendes tag

Nem,mert amikor már megvolt a doboz,a marketplace-en hirdették meg a Seikot, én meg persze elkezdtem mondogatni de jó is lenne...

Viszont lenne pár kérdésem a szerkezetről, mivel automata,tudom,hogy csak előre felé lehet állítani, hátrafele miért nem?

Illetve mi van akkor,ha siet az óra ,ilyenkor a beállításhoz előre lehet tekerni, ami kb 12 óra,de ilyenkor elmegy a dátumváltás,nem? Így majd délbe fogja váltani,ti hogy csináljátok?
Illetve mivel koronáról is lehet húzni,(4R36) ha jól tudom a "végtelenségig" lehet tekerni,mert nem húzza túl magát, de mondjuk ha teljesen le van merülve,mégis kb hány 360 fokos tekerés felel meg a teljes felhúzásig? Ja,koronáról húzásnál bármerre lehet tekerni?

[ Szerkesztve ]

(#265363) Polarstar válasza phrenetiX (#265360) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mivel M-Force orinetben voltam - meg is jegyezték - ez de pofás darab! Jó az Orient. De nem ez a befutó. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#265364) dzsi23 válasza speedimi (#265362) üzenetére


dzsi23
addikt

"mivel automata,tudom,hogy csak előre felé lehet állítani"

Honnan szeditek ezt? [link]

[ Szerkesztve ]

(#265365) fagyalllo válasza speedimi (#265362) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mindkét irányba tekergetheted a koronát, de csak egyik irányba húz, a másikba csak szabadon forog. A túlhúzás nem létezik, semmi értelme. Egy kézihúzós rugója megakad, ha eléri a teljes feszességet, az automata pedig bizonyos nyomaték felett megcsúszik. Felesleges teljesen felhúzni, tekersz rajta néhányat, beállítod, felcsatolod és hordod.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265366) SOAD19 válasza speedimi (#265362) üzenetére


SOAD19
addikt

Csak egy poén lett volna. ;)
Siet az óra? Gondolom nem sokat, ilyenkor csak kihúzod a koronát, ekkor megáll az óra, majd mikor a pontos idő utoléri az órán mutatott időt, akkor korona benyom.
Ha meg van állva az óra, mert nem hordtam egy ideig, akkor nálam, ez a módszer a beállításra: elkezdem tekerni a koronát, míg át nem vált a dátum, ekkor már tudom, hogy délelőttöt mutat az óra, ezután beállítom a pontos időt, korona visszanyom. Majd miután megvan a pontos idő, jöhet a dátum beállítás.

(#265367) @mriya@ válasza Memmaao (#265348) üzenetére


@mriya@
őstag

Kinagyítottad a képet?
Mert ez biztosan nem gyári festés a számlapon. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#265368) speedimi válasza SOAD19 (#265366) üzenetére


speedimi
csendes tag

Köszi,

tényleg a korona kihúzásánál megáál,így beéri magát!! Ha meg késik az nem gond. Még nem tudom siet-e vagy késik,pár nap múlva kiderül.

(#265369) SOAD19 válasza speedimi (#265368) üzenetére


SOAD19
addikt

Ami még fontos, hogy a dátumot ne állítgasd, ha az órán mutatott idő kb. este 9-10 és reggeli 4-6 óra közötti intervalumban van, mert ilyenkor már lehet, hogy az óra elkezdte a dátum váltás folyamatát.

(#265370) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Seiko Superior SSA183K1

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#265371) speedimi válasza SOAD19 (#265369) üzenetére


speedimi
csendes tag

igen,erre figyelek,már most látom hogy 12 órát siet/ mert délbe váltott dátumot,most meg váltja a napot,majd este beállítom.

Esetleg Nyíregyházán tud valaki olyan órást aki vállal automata szervízt?

(#265372) roseben


roseben
kezdő

6 nap múlva lesz az "Alis Black Friday". Ezen a Miyota 9100 szerkezettel, fekete számlappal, fekete bőrszíjjal ellátott Parnis órán gondolkodom, hogy megvegyem e. Tetszik a járástartalék mutató, ráadásul lume sincs benne. Szerintetek lehet hozzá kapni vastagabb fehér mutatókat? Valamint a zafírra panaszkodnak, hogy nagyon tükröződik.

[ Szerkesztve ]

(#265373) dzsi23 válasza speedimi (#265371) üzenetére


dzsi23
addikt

Miért vársz estig? Előre akkor is tekerheted az időt, ha épp dátumot vált, csak visszafelé nem ajánlott olyankor, illetve olyankor a dátumot sem előre sem hátra nem szabad. Viszont ennek semmi köze ahhoz, hogy automata, mert kvarcokra is igaz.

Debrecenben van legközelebb normális órás.

(#265374) dzsi23 válasza roseben (#265372) üzenetére


dzsi23
addikt

Biztos lehet találni fehér mutatót ahhoz a szerkezethez, de hogy fog azzal kinézni az óra? :F

(#265375) @mriya@ válasza @mriya@ (#265367) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#265376) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,
Asszony Orient "open heart rose gold"?? óráján eléggé megfakult a bőrszíj. Kérdésem az lenne, hogy honnan lenne érdemes cserét rendelni rá? Bőrt szeretne.
Vagy egyszerűen menjek be egy óráshoz és kérdezzem meg mi van készleten?
A szám amit látok az alján R F6T2-UAC0 vagy F6T22
Sajnos nem annyira jöttem rá mi a méret talán 18??

Köszi

(#265377) Memmaao válasza @mriya@ (#265375) üzenetére


Memmaao
addikt

Én nem látok semmi furcsát. Ez minimum egy 60 éves számlap. A mutatók triciuma már majd kiesik az egész és a festék is kopott több helyen. 🤷

My name is Bond, James... Dean.

(#265378) dzsi23 válasza ElGatto (#265376) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha esetleg erről az óráról van szó, itt 17mm-t írnak, de biztos van otthon egy vonalzó, mérőszalag, tolómérő, vagy bármi, amivel meg tudod mérni, hogy pontosan milyen széles szíj illik a tokfülek közé.

(#265379) speedimi válasza dzsi23 (#265373) üzenetére


speedimi
csendes tag

Ki lenne Debrecenben? Kb mennyi idő megcsinálni egy ilyen szervízt?

(#265380) dzsi23 válasza speedimi (#265379) üzenetére


dzsi23
addikt

Volt szó korábban egy nyíregyházi mesterről, és talán említette valaki, hogy valóban továbbvitte valaki az üzletét, de most hirtelen nem találom azt a hozzászólást. Debrecenben pedig Papp József ajánlott: [link1], [link2].

(#265381) driv4r válasza driv4r (#265197) üzenetére


driv4r
tag

[Zsákbamacska óracsomag hétfő] Vol. 18

Elsőre ezt gondoltam a legbénábbnak a négy közül, pedig csiszolatlan gyémánt egyes források szerint.

Külön öröm, hogy igazi bácsis bundon érkezett, utoljára kb. 40 éve volt ilyen rajtam, a BS parkolós Maiden koncerten, csak óra helyett szegecsek voltak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#265382) SH4D0W2011 válasza dzsi23 (#265380) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ma jártam arra, megvan még az üzlet a dufartban, de ki volt téve a "rögtön jövök" tábla, így nem tudtam bemenni. A Szent István út elején van még egy órás, ahol jártam már.

(#265383) L4mie válasza driv4r (#265381) üzenetére


L4mie
veterán

Ez a zsákbamiákoló hogyan működik? :B

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#265384) warbrock


warbrock
friss újonc

Sziasztok!
100.000 Forintért milyen órát ajánlanátok nekem? Elvárásaim: fém tok és szíj, analóg, vízállóság, minőségi legyen. Mindenképp valami minőségibb, tartós darabot keresek. Előre is köszönet a választásban való segítségért.

(#265385) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Amikor a kerámia számlapon tükröződnek a felhők és nem a zafír"üvegen".
De videó jobban visszaadja.

De a leginkább ilyesmi a valós színe:

Ha pedig az lenne a kérdés hogy nem nagy-e egy kicsit az óra, akkor itt van 2 kép, kicsit más látószögből.
Szerintem nekem 40mm körül van az ideális méret, és ez a 42 környéke a felső határ, ami még jó.
De nyilván ez adott órától és kialakításától is függ.

(#265386) pulutodurumo válasza warbrock (#265384) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Fényevő (Eco Drive) Citizenekből lehet válogatni, Orient kvarcok, Casio Edifice, talán pár Seiko. Vagy valami alap Tissot, de az tudásban alulmarad.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#265387) RetroAnalóg válasza warbrock (#265384) üzenetére


RetroAnalóg
kezdő

Tessék:
[link]
100ezer alatt van, minőségi, fémszíjas és zafírüveges.

(#265388) driv4r válasza L4mie (#265383) üzenetére


driv4r
tag

Van pár antikos, ószeres, handlé, díler stb. ismerősöm, akik tudják, hogy bármikor bepalizhatnak csoffadt öreg órákkal, főleg úgy 5-10eft körül. Napokban kaptam egy négyes csomagot, egy korábbi boltolásba tudtuk be az árát, szóval ingyen volt, de kb. 30eft lett volna a teljes pakk. Ez az orosz jött, meg két ‘60-‘70 kamu búvár, meg egy szép kis dress watch, majd felteszem valamelyik hétfőn azokat is.

(#265389) zoarden válasza bigmasterg (#265385) üzenetére


zoarden
tag

tényleg nagyon szép!
Sarki fénnyel nem próbáltad? :D

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#265390) mqm válasza bigmasterg (#265385) üzenetére


mqm
senior tag

Szép darab! Gratulálok hozzá! A bal felső korona mi célt szolgál?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#265391) ElGatto válasza dzsi23 (#265378) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,
Nem ez de hasonló, akkor lemérem valahogy.
És egy sima óráshoz bemegyek és van készlet vagy inkább rendeltek valamit és azzal együtt menjek be cseréltetni?
Van szuper ajánlott bőrszijjas forrás? :)

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#265392) SOAD19 válasza mqm (#265390) üzenetére


SOAD19
addikt

Hélium szelep. Gyakorlati szerepe nem igazán van, vagy legalábbis nagyon kevés ember számára hasznos.
Ebben a kronométeres videóban 9. perc környékétől elmondják, hogy miért hasznos, mi a funkciója: [link]

[ Szerkesztve ]

(#265393) SOAD19 válasza bigmasterg (#265385) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha jól látom, "viszonylag" jó, tűrhető az üveg AR bevonata... ;)

(#265394) csabiks válasza bigmasterg (#265385) üzenetére


csabiks
senior tag

Gyönyörű óra, bakancslistás nálam ez a modell is :DDD

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#265395) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek nincs pl. ez az Oris nagyon durván túlárazva a chrono24-en [link] ?
Pár hete a Lőrinci bolhapiacon 12e-ért láttam sokkal jobb állapotút.

(#265396) dzsi23 válasza ElGatto (#265391) üzenetére


dzsi23
addikt

Ja, ez az az óra, amit én ajánlottam ~2 éve; zsír! :)) Mondjuk, én a fémszíjast ajánlottam, de bőrrel is jól néz ki. :K Csak kicsit meg vagytok lőve a 17mm miatt (legalább is a tutunál ezt is 17mm-esnek írják), nem túl nagy a választék. És ha a gyári csatot is szeretnétek átrakni az új szíjra (pl. mert a szíjat más színű csattal árulják), akkor annak a szélességére is figyelni kell, az meg nincs megadva a tutnál sem (persze, színben egyező csatot is lehet külön venni).
Esetleg csináltathattok is egyedi szíjat, ami mindenben megfelel az igényeiteknek (ez ügyben kereshetitek pl. M1ó-t facebookon).
Vagy megkérdezhetitek a márkaszervizt is, hogy tudnak-e gyári szíjat beszerezni, ugyanolyat, mint ami rajta volt, de tippeim szerint ez költséges és hosszadalmas eljárás, de hátha tévedek.

(#265397) dzsi23 válasza eldoble (#265395) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem értek a régi Orisok árazásához, lehet, hogy valakinek megér ennyit, de ha neked 12 ezret sem ért meg, akkor tökmindegy, hogy mennyiért van chono24-en, nem? :D

(#265398) bigmasterg válasza eldoble (#265395) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én mondjuk 12ert lehet elhoztam volna.

--
Köszi srácok. :)
Több arcú óra, alapból sötétkék, de pl ha telibe süti a nap, akkor pedig:
Csonkatemplommal a háttérben

(#265399) eldoble válasza dzsi23 (#265397) üzenetére


eldoble
aktív tag

Hát, nem, mert ezek szerint gondolkodás nélkül meg kellett volna venni...

(#265400) eldoble válasza bigmasterg (#265398) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, el kellett volna, mert az orosz, cseh órákat is 5-8e között árulták, akkor egy svájcit otthagyni 12e ért ...

Ránéztem még pár Oris-ra,
szép, de drága: [link] ,
szép és talán megéri az árát: [link] .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.