Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266201) fagyalllo válasza jeni (#266196) üzenetére


fagyalllo
őstag

15-ért nem zafír.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266202) Churpik válasza jeni (#266196) üzenetére


Churpik
junior tag

Létezik Sapphire Tester, a jobb órások általában még ott a műhelyben hozzáérintik, hogy a vevő elégedett legyen. Pár ezerért lehet kapni Ali-n is, egy órásműhelyben szinte biztos, hogy van.

(#266203) laci1892 válasza arn (#266192) üzenetére


laci1892
senior tag

Hát figyu... Nálam az összes értesítés bevan kapcsolva. Éjszakánként méri a pulzusom ( alvás elemzés miatt ) heti 2-3-4x megyek sportolni. Futni & kondi stb. A futáskor GPS hiányában a telefont helymeghatározóját használja de elég részletes adatokat szolgáltat a futás / túra ( séta) tevékenység közben.... A világítás idő 5mp-re van állítva és automatikusra ( bekapcsol, amikor felemelem a kezem ) ... Így igazából aktív sport mellett olyan 2 hetet bír az akku.

Ha csak az értesítések vannak, csak az éjszakai pulzusmérés... Ritkábban hazsnalom tevékenység mérésre ág órát ( heti 1-2) akkor nálam odáig másfél hónap! Az szerintem azért elég jó

(#266204) laci1892 válasza laci1892 (#266203) üzenetére


laci1892
senior tag

Ennél jobb már csak a h2000 van. Az ebből a szempontból más téma. ( Az is van nekem ) folyamatos pulzusméréssel (0-24) heti 3-4 ( mért bekapcsolt gps-el... Mert hogy az is van benne ) sporttal... Állandó értesítés mellett... Olyan ...1,5 hónap picit talán több. Csak az értesítések és csak az éjszakánkénti pulzusméréssel idáig nálam elment 4 hónapot.

(#266205) mert_csokis válasza jeni (#266196) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Ez egy jövőbeli project lenne. Nagyon ráizgultam a Watchdives féle Ranger és Explorer homage-okra. Viszont a domború üvegével engem ki lehet kergetni a világból.
Csak vastagítja az órát. Lapos zafírral megállna 10mm körül.
Lehet, hogy jobban jár az ember, ha kicsit beleássa magát, és lerendeli az üveget Ali-ról vagy eBay-ről. Aztán csak a munkadíj marad valamelyik órásnál...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#266206) jeni válasza mert_csokis (#266205) üzenetére


jeni
félisten

hozott anyagra is dolgoznak az órások?

(#266207) pulutodurumo válasza jeni (#266206) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen. Muszáj nekik néha.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#266208) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Sorozat neve: Arctic Circle
Termékszám: balról 19441-701, 19441-707, 19441-708, 19441-777
Ár: darabonként 47 300 jen (adóval együtt)
Tok mérete: 41 mm átmérő
Tok vastagsága: 12mm 
A ház anyaga: rozsdamentes acél
Szíj anyaga: rozsdamentes acél
Hátlap: átlátszó hátlap
Mozgás: automatikus tekercselés
Vízálló: 10 ATM
Tartozékok: Garancia, használati útmutató, kozmetikai doboz
Garancia időtartama: 3 év

MR-G” gumiszalaggal a könnyű viselet érdekében

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#266209) arn válasza csabulaxi (#266208) üzenetére


arn
félisten

Mozgás: automatikus tekercselés :F

ez az mrg nalam meg mindig, hogyan csinaljunk az olcso praktikus orabol dragat kategoria, anelkul, hogy plusz erteket hozna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266210) Polarstar válasza csabulaxi (#266208) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Artik monkey mint artic circle.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#266211) dzsi23 válasza arn (#266209) üzenetére


dzsi23
addikt

Pakolják tele gyémántokkal, vagy milyen extra értéket vigyenek egy digitális kvarcórába, hogy ne köss bele? Fogaskerekeket? Vagy simán csak ne csináljon drága órát a Casio, nekik csak olcsót szabad, mert ezt szoktad meg tőlük? Közben ugyanúgy ott vannak az olcsó órák is a kínálatukban, akkor mi a probléma? Saját fejlesztés, saját dizájn (ugye ezek miatt szokás itt pampogni), árkategóriának megfelelő minőség, miért ne adják drágán?

(#266212) Churpik válasza csabulaxi (#266208) üzenetére


Churpik
junior tag

Ez az az óra, ami a kronométer.hu-n külön részt kapott pár hónapja: a Rolexről OP-ről "ihletett" Tsuyosáról "ihletett" Bering. Akit érdekel a Bering annak érdemes megnéznie.

Mondjuk tényleg lehet jobb, mint bármelyik másik divatmárka ezen az áron.

(#266213) csabulaxi válasza Churpik (#266212) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Évek óta nem nézem a csatornát.
Még mást sem.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#266214) m3tr0 válasza csabulaxi (#266213) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én azóta nem,mióta a pestiórás telefonon megmondta a Tag Heuer-emről,hogy biztosan nem eredeti,mert nem magyarországi vásárlás. :DDD (bankvezértől vettem,aki a reptéren vásárolta az órát és megvan azt ott nyomtatott számlája is, ülőhellyel,névvel feltüntetve)

De menjek be hozzájuk,mert nekik is van eladó több darab is,azok viszont biztosan eredetiek.
Egyébként nem vállalják külön az órám bevizsgálását...mert nem.
De másik órát sem ajánlanak,hogy bevizsgáltassam,mert sokan nem ismerik fel a kamu Tageket. :D
Mondom jó.
Na és ehhez a bolthoz adják az arcukat Viktorék amit nem is értek. Azóta a műsort se nézem.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#266215) arn válasza dzsi23 (#266211) üzenetére


arn
félisten

Hat mondjuk ne ugy nezzen ki, mint a 120 euros orajuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266216) GlitterJohan válasza m3tr0 (#266214) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

:DDD :DDD :DDD

(#266217) driv4r válasza m3tr0 (#266214) üzenetére


driv4r
tag

Múltkor épp arra jártam, kíváncsiságból rákérdeztem pár szerkezet szervizköltségére. Ők elmondták standard árakat, én udvariasan elköszöntem. De vele se volt több szerencsém. Maradok a nem celeb, ellenben bevált órásaimnál.

(#266218) GlitterJohan válasza driv4r (#266217) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

Én nem akarom védeni a Hantost mert nekem is van problémám vele, de a gyári szerviz háromszor drágább mint ő. Igaz a gyári szerviz egy raklap dolgot kicserél, kipofozzák az órát rendesen, tesztelik, és 2 év gyári garanciát ad pár márka.

(#266219) driv4r válasza GlitterJohan (#266218) üzenetére


driv4r
tag

Sokan dicsérik, nem ezzel van bajom. Hanem azzal, hogy el se jutottam hozzá, mert alkalmat se adott arra, hogy a sokak által megvetett Sellita szerkezetes óra eljusson hozzá. Feltételezem, ha valami kronót vagy manufakturális szerkezetet mondtam volna a telefonban, más lett volna a helyzet. De ezt már soha nem fogom megtudni.

(#266220) rbalint88 válasza GlitterJohan (#266218) üzenetére


rbalint88
addikt

“kipofozzák az órát rendesen”

ezen sokat gondolkodom mostanaban, hogy kell-e feltetlen x evente ujba tenni az orat vagy hadd parinasodjon a viselojevel egyutt. Nyilvan oraja is valogatja, van aminek jol all a hordottabb allapot, van aminek nagyon nem.
De pl egy megorokolt “nagypapa orajanal” biztos azt ereznem, hogy a felujitassal kilugozzak az orabol a tobb evtizednyi sztorit es csak egy lesz a sok szepen felujitott oreg ora kozul.
Jelenleg hajlok arra, hogy hagyjam a (megtartos) oraimat hasznalodni es kifejezetten kerni fogom a szervizt, hogy esztetikai beavatkozast ne vegezzenek.
:R

(#266221) GlitterJohan válasza driv4r (#266219) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

Én nem dicsérem, mert az egyik órám nem úgy jött vissza mint ahogy odaadtam nekik. Igaz azt nem a Hantos hanem a kollégája csinálta. Az óraipar egyébként döglődik, lehet neki is egyszer le kell majd hajolni a tömegszerkezetekért. Amúgy szerintem Sellitát szervizel, lehet épp el volt havazva, vagy szar napja volt. Tud bunkó lenni.

(#266222) fagyalllo válasza rbalint88 (#266220) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én se kértem soha szerviz alkalmával saját órámra külső kozmetikát, csak akkor jönne szóba, ha valami sérülés éri, a normál használatból eredő kopás nem zavar.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266223) rbalint88 válasza fagyalllo (#266222) üzenetére


rbalint88
addikt

Oke, de mi szamit serulesnek es mi hasznalatbol
eredo kopasnak? :))
Pl ha a lunettabetet behorpad, mert a valahanyX-edik szulinapodon satun odavered, az a kozos tortenetetek szempontjabol elvesz vagy hozzaad az orahoz?
Vagy ha eleted utazasan kap egy utest a tok, azt kijavitod vagy hagyod, hogy arra emlekeztessen akarhanyszor csak ranezel?
En ugy gondolom, hogy ami a normal mukodest nem befolyasolja, az maradhat :R

[ Szerkesztve ]

(#266224) fagyalllo válasza rbalint88 (#266223) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezért jó a festett alu lünetta az SKX-en, az nem törik, mint a 30.000-es Addiesdive demenő kerámiája! :) A használatot befolyásoló sérülést javítattatnék csak, mondjuk egy erősebb karc az üvegen, ami talán már kicsit gyengítheti is a merevségét. De pl. A Tuna üvegén évek óta van egy pici karc, azt észre se veszem, tok sérülése se zavar, legfeljebb a sorját kellene lesimítani, de hegesztéses feltöltésre már nem vetemednék.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266225) dzsi23 válasza arn (#266215) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyrészt van olyan is, ami nem úgy néz ki, adott a választás lehetősége [link], másrészt a 120 eurós órát is adhatnák drágábban, vagy simán leállíthatnák a gyártását, de az, ugye, nem lenne olyan jó dolog. Még mindig nem értem, miért probléma, hogy van egy órájuknak olcsó és drága változata is. Ráadásul egy G-Shock mindig menő, akár 30 ezer forintba kerül, akár 1 millióba, de ez megint csak oda vezet, hogy lehet választani... az 1 millást sem sokkal kevésbé racionális döntés megvenni, mint bármelyik hasonló árú órát.
A szerkezet meg már így is túl fejlett szerintem, de ez már az én problémám.

(#266226) Spet válasza driv4r (#266219) üzenetére


Spet
addikt

Kronó és manufakturális szerkezeteket is már megválogatja.

Munkatára (üzlettársa), ahogy meglátta anno a Junghans 88-t, hogy nem működik, csak az jött, hogy nemnemnem (még a szerkezetet sem nézte meg mi a baja miért nem megy).

Seiko Péter lepattintotta a hátlapot megmozgatta a szerkezetet és mondta is az állapotot: törött volt a billegő, és a rugó. Megrendeltem hozzá az alkatrészeket és megcsinálták ¯\_(ツ)_/¯

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#266227) driv4r válasza Spet (#266226) üzenetére


driv4r
tag

Totál laikus vagyok, ezért merem azt mondani, ez talán az elvégzendő munka (munkaóra) / elkérhető díjazás (érvényesíthető nyereség) miatt van így.

Valószínűleg annyira nagy a kereslet a munkájára, hogy válogathat, és egyszerűen nem éri meg neki ugyanazt az munkaidőt ráfordítani relatíve kevesebb elkérhető pénzért.

Nem hiszem, hogy sokkal nagyobb meló lenne egy 7750 megtisztítása, mint mondjuk egy manuális 7733 vagy 3133 szerkezeté. De minimum kétszer annyit szoktak kérni érte, mert ‘drágább’ órákban van. És az se mindegy, milyen tokban, egy Speedy Date szervizért tapasztalatom szerint többet el lehet kérni, mint mondjuk egy 90-es évek Mondia tisztításáért, pedig ugyanaz a werk, csak a körítés, a ‘presztízs’ más.

Amit szinte senki nem szeret vállalni az én tapasztalataim szerint, az a sima régi 17 köves svájci kézi húzós, mert ott meg a megrendelők sem szívesen fizetik ki a teljes óra ‘eszmei értékét’ gyakran meghaladó díjakat, pláne 3-4 évente.

Én legalábbis kicsit hülyén érzem magam, amikor leszurkolom a 20-25 ezer forintokat pár évente olyan vintage órákért, melyek anno 7-10 ezer forintba kerültek, és gyakorlatilag nincsen semmiféle piaci értékük, csak (számomra) érzelmi.

(#266228) GlitterJohan válasza rbalint88 (#266220) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

Neked kár ezen gondolkodni mert úgy is eladod a Moonwatchot és az ára beépül a leendő Porschéba. ;]

(#266229) rbalint88 válasza fagyalllo (#266224) üzenetére


rbalint88
addikt

:R Az a Tuna is nagy kedvenc, de szerintem kimarad, horror aruk van mar…

GlitterJohann: kizart :N az egy olyan projekt, ami megvalosult dolgokat nem veszelyeztethet. Prioritasi listan is eleg hatul van jelenleg. Max az Audit adnam el erte, mashoz nem vagyok hajlando nyulni, inkabb tolom egy kovetkezo eletig. Bakancslistas tetel, de nem esz nelkul :R Amugy is, lehet mire meg tudnam venni, addigra mostani erteken 2000Ft lesz egy liter benzin, akkor meg sok kedve nem lesz senkinek autozni, foleg nem 12-20 litert fogyaszto hobbiautokkal :DDD

(#266230) zoarden válasza driv4r (#266227) üzenetére


zoarden
tag

még olyan tényezők is lehetnek:
- hogy egy drágább szerkezetben, drágábbak az alkatrészek, ha valami sérül, nagyobb kockázat neki
- ha olyan szükséges, akkor egyes spéci, drága szerszámok megtérülésének árbaépítése (nyilván nem a "közösnéges" szerkezetek vagy tokok esetén)

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#266231) Memmaao válasza rbalint88 (#266229) üzenetére


Memmaao
addikt

Én már felkészítettem az asszonyt, hogy a 40 éves midlife krízis része volt az Omega moonwatch és az előtört óra buzulàs, de ne féljen, a következő 10 évben az 50ig ezt le fogja váltani a gyűjtés a különálló garàzsra és benne az 5.0 Ford Mustang convertible. Azt mondta, hülye vagyok. 🤷🙈

My name is Bond, James... Dean.

(#266232) Churpik válasza Memmaao (#266231) üzenetére


Churpik
junior tag

Mutattad neki a szalamandrát? Általában a színe tetszik a nőknek. :)

(#266233) tboldi válasza Memmaao (#266231) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg magamat készítem fel ezeket a sorokat olvasva a következő 10-20 évre. :D

Álomautóból kettőt tudnék most említeni, az egyik még beteljesíthető, a Lancia Thesis, a másik viszont már gyakorlatilag egy kihalt faj, a Volvo 343, amilyenben a gyerekkorom jelentős részét töltöttem.

Álomóra… Nem tudom, nem tartom magam fanatikusnak, bár van néhány modell, ami még tetszene, de egyikre sem vágyom annyira, mint a fenti két autóra. :B

(#266234) Misi1979 válasza m3tr0 (#266214) üzenetére


Misi1979
őstag

Ácsi.. ne csúsztass. Pont velem beszéltél telefonon.

Az alábbiakat mondtam, címszavakban:

Bizonyos Tag Heuer modelleket életveszély megvenni használtan (kerámiás Aquaracer cal5-6, F1 quartz kronók, redbull stb). Ennek oka: olyan minőségű hamisítványok vannak, hogy ihaj. Doboz+papír+fólia, néha még hőpapíros bankkártyás számla is! Szériaszám élő, Tag rendszerében megtalálható, adott esetben garis órát dob ki, de maga az óra kamu.

Sőt, láttunk már legit üzletben (mondjuk “hasznàltan”) eladott hamis Tag modelleket, nem keveset, itthon és külföldön is.

Márkaszerviz (WDL) nem vizsgál be órát, pont emiatt a modell miatt. Volt egy majdnem jogi útra terelt ügyük egy nepperrel.. Kérésükre mi sem vizsgáljuk be.

De aki be tudja vizsgálni itthon eme modelleket.. az bizony kamuzik.

És igen, nyomatékosan MINDENKIT lebeszélünk a használt Tag Aquaracer modellek vásárlásáról. A prominens neppertől, aki kb 20-30 darabot adott el a hamis darabokból (tudtán kívül voltak hamisak, c24ről vette őket), mai napig kerülnek elő eladott darabok. Vagy külföldi börzéken vásároltak közül legtöbb hamis.. tippem szerint 80-90%.

Viktor tulajdonostársam a Pesti Órásban, szóval nem csak az “arcát adja”.

De felőlem vegyél bárkitől Tag Heuer Aquaracert/f1 quartz kronót, csak ne akard bevizsgáltatni, mert nem fog menni.

És nem, nem azért mondtam, hogy ne vedd meg az adott példányt, amit kinéztél, hogy tőlünk vásárolj. Nekünk sosem volt olyan modellünk - és nem is lesz.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#266235) petipetya


petipetya
nagyúr

Popcorn GIFs - Get the best gif on GIFER

"nincs rá lezsóidő"

(#266236) laci1892 válasza dzsi23 (#266225) üzenetére


laci1892
senior tag

Abszolút egyetértek! :R
Tök egyszerű a sztori. Az mrg mindig egy felsőkategóriás anyaghasználatot jelentett. Ennyi. Ez ennyibe kerül, ha tetszik megveszed, ha nem akkor lehet haladni tovább.
Fanatikusok megfogják venni. Tudok egy párat akinek van :D

Casio örök, mint a nyomorúság.

(#266237) PeterPH válasza tboldi (#266233) üzenetére


PeterPH
senior tag

Egy Volvo 340 volt az elő autóm. Nem sírom vissza :))

(#266238) WasabiTrsr válasza driv4r (#266227) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

Gondolna az ember, hogy oraberben dogloznak, de akkor nem. Igy ertheto, hogy nem vallalnak valamit azert mert "olcsobb", bar kicsit fura.
Egy auto szerviz ugyanazzal az oraberrel dolgozik, mindegy hogy 2 eves vagy 15 eves az auto, max a 15 eveset nem viszed markaszervizbe, hogy sporolj, de ha elviszed, siman megcsinaljak neked.

(#266239) arn válasza Misi1979 (#266234) üzenetére


arn
félisten

Ha mar olyan szinten kepesek megcsinalni, akkor tenyleg rosszabb minosegu a hamisitvany?

Ez a luxust olcson nekem mindig fura egy mondatban, altalaban azoknal jatszik, akik nem engedhetik meg maguknak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266240) Polarstar válasza Misi1979 (#266234) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Felteszem a költői kérdést.
A TAG mit tesz meg annak érdekében, hogy a hamisítást megnehezítse, kiszűrje, és védje a saját vásárlóit - magát a márkát?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#266241) fagyalllo válasza arn (#266239) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ilyen az eredeti Aquaracer, ezt nem nehéz hamisítani: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#266242) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Na az örök károgóknak.
Egyre jobban élünk.
🤣

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#266243) rbalint88 válasza WasabiTrsr (#266238) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez sem teljesen igaz, magasabb kategorias modellnek magasabb az oradija is a markaszervizben.
Pl tavaly ahol voltam, ott Polo netto 16, Golf netto 20, Passat netto 24ezer/ora.
A maganzo szerelonel ahova az Audival jarok, ott meg autotol es munkafolyamattol fuggoen vannak az arak, nem oraberben.

(#266244) pulutodurumo válasza rbalint88 (#266243) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Polot Gabi az ipari tanuló szereli, de a Passathoz már csak János, az aranykoszorús mester nyúlhat. Ezért van. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#266245) Churpik válasza pulutodurumo (#266244) üzenetére


Churpik
junior tag

Ennek fokozott változata az, ha ugyanaz az építőipari jómunkásember ugyanabban a házban ugyanolyan munkára egy évvel később jóval olcsóbb árajánlatot ad, miközben minden inflálódik.

Később rájöttünk: ha az asszony Rönója áll a ház előtt jóval kedvezőbb árakat kapunk. És nincsenek egyéb költségek sem (ugye az árajánlat mostanában jellemzően: anyagköltség + munkadíj + egyéb költségek)

(#266246) dzsi23 válasza csabulaxi (#266242) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem követem a lidl óradoboz árakat; mi a lényeg?

(#266247) csabulaxi válasza dzsi23 (#266246) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Nem hogy drágább lett hanem olcsóbb.
De ne egy poént kelljen már magyarázni....

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#266248) Churpik válasza csabulaxi (#266247) üzenetére


Churpik
junior tag

Ha jól emléxem tavaly is kb. 2 perc alatt fogyott el :)

(#266249) dzsi23 válasza csabulaxi (#266247) üzenetére


dzsi23
addikt

A poént nem kell elmagyarázni, csak nem árt, ha van a poénban poén. Egy bolt "leakciózza" egy termék árát; most kell nevetni?

(#266250) krono. válasza Misi1979 (#266234) üzenetére


krono.
tag

Amennyiben még a márkaszerviz sem tudja megmondani, hogy az adott óra eredeti vagy sem, mire alapozva lehet azt mondani, hogy egy nepper 20-30 hamisítványt is eladott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.