Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#253501) fagyalllo válasza Caldera (#253499) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ráadásul egy domború üveges Seiko Cocktail 11,8 mm, annyira nem jelentős a különbség.
Tény, hogy egy 9-es Miyota 3,9 mm vastag, míg egy NH35 5,32 mm.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#253502) arn válasza dzsi23 (#253500) üzenetére


arn
félisten

A maxbill automata 10mm, de ebbol 3-4mm a domboru uveg, ezert is kenyelmes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253503) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253504) Csari93


Csari93
aktív tag

-főleg fagyallloban bízva-
Ismertek az alison kívül más aftermarket szilikon szíjat M5610-hez? Jelenleg az alis 2-3 dolláros van, bordó színben ami megy a számlap keretéhez. Optikailag tökéletes lenne, viszont egykét hónap után vagy kopik le a színe, vagy a zsír fogja meg, lényeg hogy hamar csúnya lesz.
Nyilván a 100 dolláros órához nem akarok nagyon drága szíjat, de 2 dollárnál azért adnék többet ha jó.

www.flickr.com/csari

(#253505) dzsi23 válasza arn (#253502) üzenetére


dzsi23
addikt

Lehetséges, hogy a másodpercmutató már a tok síkja felett van (vagyis oldalról nézve az üvegben)?

(#253506) fagyalllo válasza Csari93 (#253504) üzenetére


fagyalllo
őstag

Áááá, passz, sose kerestem/vettem szíjat Casióhoz.

And now for something completely different! ;)
Seiko Spirit SBTR029

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#253507) arn válasza dzsi23 (#253505) üzenetére


arn
félisten

Nem latom pontosan, de a szamlap domboru, es a hosszabb mutatok is - eloszor azt hittem az uveg fenytorese miatt, de az arnyek es ahogy vegig fut rajta a feny - szvsz gorbe, igy fer el alatta. De majd keresek vmi szetszedos videot.

Az egesz ora ivelt, es lekerekitett.
ps:
[link] - a szamlap lehet kb egy sikban az fem kerettel, a mutatok felette futhatnak, es a szamlap, mutatok gorbitese az uveg miatt kell.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253508) terra052 válasza csabulaxi (#253485) üzenetére


terra052
őstag

Jó kép 👍🏻😁

werkmania.hu

(#253509) arn válasza fagyalllo (#253506) üzenetére


arn
félisten

Hu, ez nagyon bejon… szep a kek, csak a chronoval vagyok mindig ugy, hogy diszfunkcionalis szamomra :DDD noha designra allat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253510) arn válasza fagyalllo (#253506) üzenetére


arn
félisten

Ez zafir, solar… SEIKO SELECTION SBPY163

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253511) arn


arn
félisten

Ezek nem olyan dragak…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253512) kovsol válasza arn (#253511) üzenetére


kovsol
titán

Azért modell számot lehetne berakni az ilyen képek mellé.

May the Force be with you!

(#253513) arn válasza kovsol (#253512) üzenetére


arn
félisten

Pl SBXY029 SBXY031

Gps, solar, titan, zafir… ez eleg jol hangzik :) lehet a casio t200tol megvalok. Mintha csak japan piacos lenne.

Van a szamlapnak texturaja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253514) arn válasza kovsol (#253512) üzenetére


arn
félisten

SBXY029(ホワイト)SNXY031(ブルー)SNXY033(ブラック)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253515) kovsol válasza arn (#253513) üzenetére


kovsol
titán

A kék nagyon tetszetős. Gondolom ez a modell nem lesz kapható itthon.

May the Force be with you!

(#253516) Tsebacsi válasza arn (#253513) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szólj ha eladó lesz a T200!!!! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253517) xcvbxcvb válasza Csari93 (#253504) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nem tudom, nekem van fekete kínai 5600-hoz, szerintem jó. Puhább is mint az eredeti casio.

Esetleg veszel hozzá adaptert, és akkor rakhatsz rá natot.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#253518) arn válasza kovsol (#253515) üzenetére


arn
félisten

[link] 68g, a szamlap kicsit tul lett tolva, de tetszetos.

Mennyivel eszik tobbet a gps vevo, mint a radios?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253519) arn válasza Tsebacsi (#253516) üzenetére


arn
félisten

Ha eljossz erte becsig… :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253520) fagyalllo válasza arn (#253518) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez is rádiós ám, már az Astron név alatt is készítenek ilyen órákat.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#253521) Tsebacsi válasza arn (#253519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kérlek Márciusban igen :B (tényleg járunk akkor arra :K :D )

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253522) arn válasza fagyalllo (#253520) üzenetére


arn
félisten

Oh bakker… mar megorultem, hogy gps, nem elszallt arban :)

Akkor meg mindig ez a legegyszerubb

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253523) arn


arn
félisten

Ezt sem ismertem, majd ha igy nez ki egy gpses ora, cserelek, addig jo a radios. Szep alternativaja az oceanusoknak.

CB3010-57L

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253524) cog777 válasza Caldera (#253499) üzenetére


cog777
senior tag

Mert nem neztem 2mm-rel lejjebb, hogy ott az egesz ora vastagsaga :D csolatas.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#253525) meili válasza arn (#253493) üzenetére


meili
tag

Láttad, hogy melyik óráról van szó? Attól, hogy a nevében skeleton szerepel, ez szerintem inkább open heart. A skeletonokkal az a bajom, hogy nem leolvashatóak könnyen.

(#253526) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,
valakinek van mostanában friss gnomon tapasztalta? jól sejtem, hogy áfa itt mindenképp rájön? van vám az órákra, tudja valaki csípőből, esetleg értékfüggő?
köszi előre is, ha akad válasz!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#253527) arn válasza meili (#253525) üzenetére


arn
félisten

Neztem, szamomra hasonlo a cel - itt inkabb arrol beszelunk, hogy mekkora reszt vagunk ki. Kivancsi lennek, milyen lenne, ha sikerulne nekik a szimmetrikusra megcsinalni, csak erre a szerkezet miatt sok esely nincs.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253528) Taylor79


Taylor79
tag

:) :D :DDD

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#253529) Richee11 válasza Taylor79 (#253528) üzenetére


Richee11
senior tag

Szia!

Nagyon gondolkozok rajta, vagyis a kék változatán. Esetleg tudnál pár szót mondani róla? Pl szíj minősége, meg hogy milyen a pontossága

(#253530) @mriya@ válasza Taylor79 (#253528) üzenetére


@mriya@
őstag

Tetszik, de ennyit nem adnék érte. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#253531) Taylor79 válasza Richee11 (#253529) üzenetére


Taylor79
tag

Üdv! Véleményem szerint megéri az árát! Kényelmes 40 mm-es tokátmérő, zafírüveg, sokféle színváltozat. Ráadásul külföldön már kapható, fehér, Tiffany-kék stb színekben is. Az én Tsuyosám kb 15 mp.-et siet naponta, persze lehetne szabályozni rajta, de annyira nem érdekel a pontosság. A süllyesztett korona miatt kézzel húzni szinte lehetetlen, de ha hordod arra nincs is szükség. A mp. stop hiányát rótták itt fel többen, mint negatívumot, amit nem igazán értek. Ha valaki pontos órát akar, az viseljen kvarcot. :) A tok és a szíj is igényes kidolgozású, talán a csat, ami kicsit "gyengébb". Összefoglalva: ebben az árfekvésben, ilyen stílusú órát nem kapsz. (Kínaiakat most hagyjuk.) A kék színű változatot nemrég Tsebacsi topiktárs is megvásárolta. Ő is csorgatta rá a nyálát egy ideje... :D

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#253532) Tsebacsi válasza Taylor79 (#253531) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K :D Nagy a szerelem!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#253533) Taylor79 válasza Tsebacsi (#253532) üzenetére


Taylor79
tag

Vagyunk így már páran a topikban! :D

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#253534) rbalint88 válasza Taylor79 (#253533) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk nekem Tsuyosa-m nincs, de nagy a szerelem :DDD ;]

(#253535) Taylor79 válasza rbalint88 (#253534) üzenetére


Taylor79
tag

Ne aggódj, addig mutatunk neked fotókat, amíg el nem csábulsz. :D

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#253536) dzsi23 válasza Taylor79 (#253531) üzenetére


dzsi23
addikt

A sárgának (meg a többinek is) jól áll a sunburst effekt, de a tiffany kék sunburst számlap már túl csajos nekem. Pedig szemeztem vele, de így elengedtem... ha matt lenne, azonnal venném. Bár nekem fontos kézihúzás, de megszenvednék vele. :K

Szerk.: A fagyalllo által berakott Seiko is hasonló kék sunburst, de a fekete részek miatt ebben a színben sem csajos.

[ Szerkesztve ]

(#253537) dzsi23


dzsi23
addikt

(#253538) fagyalllo válasza dzsi23 (#253536) üzenetére


fagyalllo
őstag

Van belőle szép sötétkék is:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#253539) zolnagy


zolnagy
őstag

OCW-T200 tulajok. Már 1,5 éve megvan az óra, nagyon szeretem.
Most jutottam el oda, hogy végignyálazom a használatiját. Minden egyértelmű, de egy dolgot nem találok. Szóval ez az óra tudja a pontosítást rádióhullámmal (wave ceptor) és BT-n is.
Az automata pontosítást kikapcsoltam, így csak manuálisan állítom be, amikor gondolom. Ehhez a gombot 0,5 s-ig kell nyomni. Ugyanezt írja a manuális wave ceptornál (használati 6. oldal), ekkor "RC"-re áll a mp mutató, és ugyanezt írja a manuális BT állításnál is (használati 9. oldal), ekkor pedig "C"-re áll a mp mutató.
Na most, ha megnyomom, mindig "C"-re áll nekem. Töröltem az app-t a telefonon és a BT-t is kikapcsoltam, de "C"-re áll így is.
Hogy lehet rávenni, hogy ne BT-n pontosítson, hanem a wave ceptoros rádióhullámon?
Köszi!

Használati: [link]

[ Szerkesztve ]

(#253540) petim


petim
csendes tag

Sziasztok!

[link] Tudnátok abban segíteni, hogy egy innen (Japán) történő vásárlásnál mennyi plusz anyagi terhet kell megfizetni még az oldalon feltüntetett áron és szállítási költségen kívül?

(#253541) zolnagy válasza petim (#253540) üzenetére


zolnagy
őstag

Én ebyről rendeltem 1,5 éve, de szintén Japánból. Nekem csak a 27% ÁFA ment rá pluszban, semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#253542) fagyalllo válasza zolnagy (#253539) üzenetére


fagyalllo
őstag

A leírás szerint ha párosítva van telefonnal, nem működik a manuális rádiós szinkron. Nem elég kikapcsolni a BT-t, hanem törölni kell a párosítást a telefonnal, 10. oldal a használati útmutatóban.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#253543) Richee11


Richee11
senior tag

Magyarországon hol lehet jó minőségű fém szíjakat venni. Bőr szíjjas Orientre kerülne a fém

(#253544) zolnagy válasza fagyalllo (#253542) üzenetére


zolnagy
őstag

Nyilván azt is megcsináltam, töröltem a párosítást, de akkor is a telefonnal próbál szinkronizálni, mert a C-re áll, ha fél mp-re nyomom a gombot. Persze nem sikerül neki, mert nincs párosítva, nincs app...stb.

(#253545) arn válasza zolnagy (#253544) üzenetére


arn
félisten

Pedig ez a modja, resetelni kell az orat. En is kikapcsoltam a bt kapcsolatot, ha megcsinalja radion, feleslegesnek ereztem a telos kapcsolatot (meg az appot).

Amugy azt nem ertem, hogy miert nem lehet ezt auto… ha az egyik nem ment 24 oran belul, akkor probalja a masikat. Gpses oraknal is lehetne hasonlo.

Bar oszinten szolva egy atlagos embernel annyira alap a telo, hogy a btn feluli kapcsolat (radio, gps, etc) csak erolkodes es felesleges, foleg, hogy meg egy csomo fele masik adat is erkezhet esetlegesen, sokkal kisebb fogyasztas mellett, fillerekbe kerul, etc. Esetleg ha sarkkutato lennek netkapcsolat nelkul, vagy vmi hasonlo… persze az ora ezzel vhogy elvesziti a fuggetlen eszkoz statuszt, es osszemosodik a hatar az okosorakkal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#253546) rbalint88 válasza Taylor79 (#253535) üzenetére


rbalint88
addikt

Tudtam, hogy szamithatok a topik szakmai es emocionalis tamogatasara :R :P ;]
Nagyon jo kis ora, de nalam felesleges lenne.

(#253547) zolnagy válasza arn (#253545) üzenetére


zolnagy
őstag

“Resetelni kell az órát”
Azt hogy csinálod?

(#253548) @mriya@ válasza zolnagy (#253547) üzenetére


@mriya@
őstag

Ugye nem komoly, hogy nem találod meg a neten?! :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#253549) zolnagy válasza @mriya@ (#253548) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem mondtam ilyet, hogy nem találom a neten. Egy szimpla kérdés volt, de ha neked ez fáj, akkor negkeresem.

[ Szerkesztve ]

(#253550) arn válasza zolnagy (#253547) üzenetére


arn
félisten

To get the watch to forget the last phone it was paired with:
Pull the crown to the second click Hold button A for at least 10 seconds
This deletes the pairing information, the hand should point to C
Now push in the crown.
If you trigger a manual sync now the second hand should point to RC

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.