Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132601) busman válasza fagyalllo (#132595) üzenetére


busman
addikt

Ilyen kerámia betétet honnan lehet lőni SKX-hez?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#132602) fagyalllo válasza busman (#132601) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ehhez a típushoz nem gyártanak, Rolex utángyártott betétet szoktak belebarkácsolni, a külső átmérője megegyezik.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132603) zez-zez válasza busman (#132601) üzenetére


zez-zez
tag

Annó alaposan körbejártam a témát és nem találtam megfelelő Rolex betétet - aminek külső átmérője 38,0mm. A Parnis Sub 40mm kerámia betétje megfelel azonban. megvettem, kipróbáltam, nem jól áll az SKX-nek. Azóta a fiókomban porosodik a betét :)

(#132604) squir válasza bucsher (#132599) üzenetére


squir
aktív tag

Vajon Hófehérkének mit kellett tennie a Rolex szerződésért!?😈😁

(#132605) krx21 válasza jookomak (#132594) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem szállnék be a vitába... Relatíve... Ez olyan, hogy ki hány cukorral issza a kávét... Például a te első megjelölt órádba nem sok sportot látok... Attól, hogy fém szíjjas még nem a sport felé mozdul el feltétlen... Az elegáns jelzőt sem feltétlen csak az öltöny kiegészítőkhöz használják ma már.
Nekem ez is sportosan elegáns: [link]
A sport jellegét a több segéd számlap és a kék mutatók sugározzák felém...
De ezek megitélése teljesen szubjektív. Például sokan felvesznek fehér tornacipőt egy zakóhoz, amitől én rosszul vagyok... Nekem az már olyan izléstelen, mintha mákos tésztát kérnék + feltétnek a pizzára... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#132606) fagyalllo válasza zez-zez (#132603) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem se, a kúpossága miatt nem illik az SKX-hez, kellene új, vékonyabb peremű lünetta és vastagabb üveg. De sokkal egyszerűbb venni egy Sub klónt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132607) toughbook válasza 5-ös kezelő (#132590) üzenetére


toughbook
csendes tag

igazibúl a hejesirás meggy, elemben a tacsipados gépellésell
sajnos azt a nanofelületes tapis dolgot nem az én kolbásznyi ujjaimnak találták ki
szóval ezek a franciák (ha élők akkor főleg) marha viccesen ejtenek mindent ami nem francia és nem csak a rém bonyolult magyar szavakkal hanem bármivel megizzadnak
aztán ott vannak a koreai, kínai vagy akár ruszki márkák, azokat olyan nagyvonalúan ejtegeti mindenki a saját nyelvére átalakítva de a békazabálókra valahogy nagyon odafigyel mindenki, mert az rém cizelláltnak hat
szóval szerintem minden belefér, a szarul ejtett francia éppúgy mint az angolra egyszerűsített japó

(#132608) hornis


hornis
csendes tag

Sziasztok!

Párnappal ezelőtt feltettem egy kérdést órás mester ügyben, Eta 7750 szerkezet szervizelése címen.
Először is mindenkinek köszönöm a Privát válaszát. :R

A problémám az lenne,hogy nem tudom,hogy szervizköteles e az óra.
Feleslegesen azért nem szeretnék pénzt kidobni.
Mivel minden mester tőlem mesze van és megtudjam,hogy kell e szervizelni ehhez meg kéne méretnem.
"Azt a bizonyos lengésszámot"
Közelemben ilyen órást sajnos nem találtam,akinek volna ilyen mérő készüléke.
Böngészések közben találtam egy mérési lehetőséget watch tuner timegrapher-t Iphon készülékre.
Az apot letöltöttem és működik is.

Kérdésem a következő lenne.Vannak adatok amikhez hülye vagyok.

samples ??
BPH értem
rate??
beat error??
ampl értem

Llft angle ?? Ezzel mit lehet állítani?

Ha esetleg valaki már próbálta ezt a progit segíthetne?

(#132609) vadászcsiga válasza hornis (#132608) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kb hány km-re van tőled egy ilyen oras?

(#132610) hornis válasza vadászcsiga (#132609) üzenetére


hornis
csendes tag

Próbálkozok azért a további kereséssel.Mármint órásmesterrel kapcsolatban.Akinek van műszere.

Akiket ajánlottak!! oda vissza 250 km és 500 km

(#132611) t_a_m_a_s válasza hornis (#132610) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ne viccelj már, hogy Fehérváron nincs egy rendes órás... Asszem madarász kolléga is oda valósi, hátha lesz ötlete.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#132612) vadászcsiga válasza hornis (#132610) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fehervar? Amennyibe ez az app került (13€) abból megjártad volna vonattal oda vissza Bp-et.

[ Szerkesztve ]

(#132613) Misi1979 válasza hornis (#132608) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem, ez teljesen jó, már ha hihetünk az app-nak.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#132614) hornis válasza t_a_m_a_s (#132611) üzenetére


hornis
csendes tag

Fehérvár nekem csak a legközelebbi nagyváros.
Általában üzleti ügyeimet itt intézem.Fehérvárt azért mindenki tudja hogy merre van. :)
Veszprém,Komárom,Győr,Tatabánya, nekem mind Kb 60 kilométer.
Eddig nem kellett nagyon órás.Egy elemet én is kitudok cserélni.

vadászcsiga: lehet hogy megjártam volna :DD VONAT :Y :Y :W 30 éve nem ültem vonaton. :DDD
Hát ha nyugdíjas leszek akkor erre rá is érek.
Csak az idő!!!

[ Szerkesztve ]

(#132615) preast82


preast82
újonc

Sziasztok!

Első automata órámat szeretném megvenni. Ehhez kérek tőletek tanácsot, hogy merre keressem. Olyan 250-300 ezer forintom lesz rá. Mind használt mind új órák érdekelnének.

Előre is köszönöm a segítséget.

:)

(#132616) WiZARD válasza hornis (#132608) üzenetére


WiZARD
addikt

Az értékek jók, de ez nem jelenti sonkat, ha itt az ideje a szerviznek, akkor vinni kell.
Autóban is hibátlanul jár a motor még, amikor dátum/km alapján itt lenne az ideje az olajcserének...

Győrben ott a Bálint órás, állítólag korrekt. (én nem ismerem)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132617) apholyon válasza preast82 (#132615) üzenetére


apholyon
aktív tag

Még mielőtt valaki valami csúnyát írna neked...

Kérlek először is döntsd el, hogy pontosabban milyet szeretnél (milyen színvilág, milyen márka, milyen szíj, milyen számlap, stb.)... aztán keress vissza a fórumon, mert kb. naponta kér valaki hasonló tanácsot, hátha már meg is találod a neked valót, de legalábbis valami hasonlót. :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#132618) Misi1979 válasza preast82 (#132615) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez így nehéz, milyen stílusú órák jönnek be? Ennyi pénzért többfajta új, svájci automatát is tudunk szerezni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#132619) szaki04 válasza hornis (#132614) üzenetére


szaki04
senior tag

A győri Bálint órás: Bálint órás

Korrektek, remek munkát végeznek.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#132620) madarasz92 válasza t_a_m_a_s (#132611) üzenetére


madarasz92
őstag

Fehérváron nem tudok órást sajnos , én Dzsana-hoz küldöm mindig.
Nincs kedvem utazgatni 100km-eket mire találnék valami lehet hogy inkorrekt, lehúzós órást.

Egyébként akkorát néztem tegnap amikor a fodrásznál megszólalt egy enyhén sötét bőrű emberke a kislányának hogy:
- "GYERE LONDZSINENSZKE vedd a kabátod...Megyünk..." :D :K

[ Szerkesztve ]

(#132621) veloke


veloke
tag

Új szerzeményem: egy Heuer Pilot 1/10.

Nem gondoltam volna, hogy ennyi pénzért kvarc órát veszek, ráadásul vintage állapotút, de mégis..... :))

[ Szerkesztve ]

(#132622) toughbook válasza preast82 (#132615) üzenetére


toughbook
csendes tag

én amikor az elsőt vettem, nagyjából annyi volt a kikötésem, hogy a hétköznapi viselethez passzoljon, szóval póló/farmer - fiatalosan sportos legyen, nálad nem tudom mi a hétköznapi viselet de ahhoz lődd be mert amúgy nem lesz az igaz érzés (vagy vegyél két olcsóbbat más-más célra)
én kerülném elsőre a pofaleszaggató árú márkák lestrapáltabb, de büdzsébe betuszkolható példányait, valami közepesen erős márka vagy frissebb mikromárka nagyjából illik ebbe a keretbe új példánnyal számolva

(#132623) g0n21 válasza hornis (#132608) üzenetére


g0n21
senior tag

Samples: Mintavétel
BPH: féllengés szám (beats per hour)
rate: járáseltérés
beat error: hibaszázalék max.
ampl.: lengésszög (220-250 alatt szervizérett)
lift angle: kiemelési szög, de nem tudom, hogy ez pontosan mi.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132624) KelemenUhr válasza krx21 (#132605) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nyilván mindenki mindenhez azt visel, amit akar, valaki szerint ez is sportosan elegáns:

Aztán attól, hogy ízlésekről nem vitatkozunk, erre a kombinációra rossz ránézni (azt most tegyük félre, hogy mi az alapvető vélemény a Hublot-ról, csak a kombináció a lényeg), egy 40 mutatós Citizen+öltöny kivitelre szintén. Vannak ilyen íratlan (bár lehet, hogy írott) szabályok, meg dress code meg hasonló dolgok, melyek az órákra is vonatkoznak. Nyilván magadnak öltözködsz, de attól másokban sokszor a megjelenésed kelti az első benyomást, ami tárgyaláson, vizsgán, fellépésen, nyilvános szerepléskor stb. nem elhanyagolható. Az öltözködés is egyfajta nyelv, üzensz vele másoknak és vannak szabályai. Lehet újítani meg kísérletezgetni, de előtte nem árt megismerni az alapvető fogalmakat, kategóriákat, különben jön az öltöny-tornacipő és társai. :(

WiZARD, vadászcsiga: Köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#132625) condy válasza veloke (#132621) üzenetére


condy
senior tag

A vintage vonalnak is különös varázsa van. Engem is vonz.
Olyan ez mint a zene. Ami értékes és fennmarad, az klasszikussá válik. Az értéktelent meg elnyeli a múlt. Szerintem.
Grat hozzá! :C

KelemenUhr: Bakker! :Y

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132626) preast82 válasza Misi1979 (#132618) üzenetére


preast82
újonc

Elegáns órát keresek, fekete vagy sötét bőrszíj, sötét számlap, 41-42 mm átmérő vel

(#132627) bucsher válasza KelemenUhr (#132624) üzenetére


bucsher
őstag

1 millió felett minden óra elegáns. Nem hogy ennyiért :B

In the pipe - five by five!

(#132628) krx21 válasza KelemenUhr (#132624) üzenetére


krx21
nagyúr

"erre a kombinációra rossz ránézni" :K
Evvel egyetértek...Nekem sem tetszik.
Én viszont azt szerettem volna sugallni, hogy a fogalmak, stílus jegyek nem csak a végletekben jelentkeznek...
Tehát egy sportosan elegánsan jellemzett órának, nem kell feltétlenül megfelelnie öltönyhöz is... Pláne, hogy az esetleges elegáns stílus, mint maximum "fűszer" van jelen.
Amúgy az az óra például nem is az esetem és nem is a sportosan elegáns jut róla az eszembe, inkább mondanám valami trendi divathullámnak, a különc kategóriába... Nekem a nagyon szélsőségek nem tetszenek, ez pont a stílusával esik ki nálam, mint ahogy a túl vastag bőrszíj is...stb De ha már ízlés, akkor nálam az pl. pont az arany színű órák sem játszanak...

(#132627) bucsher: Na, igen... A szomorú, hogy ezt nagyon sokan így is hiszik... :K

[ Szerkesztve ]

(#132629) phranxinatra válasza jookomak (#132594) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nagyon jól mondja, kolléga! :C

(#132630) ronin s8 válasza KelemenUhr (#132624) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, egyetértek. :K
Attól még, hogy ízlésekről nem vitatkozunk, vannak közvélekedések, van etikett, van divat és van ún. "klasszikus", vagy "jó ízlés". Ez semmiképp nem fér bele a szép, a jó és az elfogadható kategóriába, még ha a tulajdonosa esetleg úgy is gondolná...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132631) alphaville válasza preast82 (#132626) üzenetére


alphaville
aktív tag

Csupán egy lehetősèg. Lètezik bőrszíjjal, noha az utólag is beszerezhető. Amennyiben bőrrel veszed ès kèsőbb váltanál (gyári) fèmre, alsógatyád utolsó molekuláját az órásnál hagyod.

[ Szerkesztve ]

(#132632) toughbook válasza KelemenUhr (#132624) üzenetére


toughbook
csendes tag

így igaz, erre a kombóra rossz ránézni
az óra maradhat az öltöny, a nyakkendő meg az ing kuka

(#132633) teratti válasza toughbook (#132632) üzenetére


teratti
senior tag

Hőingadozásra párásodik a G-Shock. Ha leszedem a hátulját sima hőközléssel ki tudom szárítani vagy infralámpa kellene, csinált már valaki ilyet? Fura, de elég sok 20 báros G-Shock-om produkálta ezt amit nem nagyon értek. A nyomáspróba rendben van gyakorlatilag nem volt még vízben nincs három éves. Mikor összeszerelik ilyen páratartalmú levegő kerül bele vagy a különböző hőtágulású alkatrészek miatt kerül bele.....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#132634) 5-ös kezelő válasza preast82 (#132626) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

40-es, és csak 21.600-at leng, de nagyon szép a Certina DS Powermatic 80. Dobozomban talán a legszebb darab. Young fórumtársnak írj, ha van már jelölted, segít a beszerzésben.
Teratti : Én simán csak nyitva hagynám /panellakás, száraz/. Nem melegíteném, inkább ventilátorral segíteném a párolgást - portól védeném vhogy. Mint laikus, mert még egy kvarcom se párásodott. Egy óccó beázott Luppán, de túlélte. Semmi tömítés nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#132635) fagyalllo válasza preast82 (#132626) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link]
[link]
[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132636) tucsok. válasza alphaville (#132631) üzenetére


tucsok.
senior tag

Certina ds1 automata , van egy példányom fehér számlappal gyönyörű és kényelmes darab. Természetesen fém szíjjal vettem.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#132637) Mercutio_ válasza krx21 (#132628) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem illik öltönyhöz, akkor nincs helye az "elegáns"-nak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#132638) Wg5113 válasza teratti (#132633) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Hantos mester hajszárítóval csinálja.

(#132639) bucsher válasza fagyalllo (#132635) üzenetére


bucsher
őstag

Az alsó remélem nem létezik fehér számlappal kék mutatóval! :B

In the pipe - five by five!

(#132640) veloke válasza condy (#132625) üzenetére


veloke
tag

Köszi! Igen, nem fiatal már a kicsike, cirka 20-25 éves lehet....
Azért kétszer is meg kell gondolni, hogy megvegyen-e az ember egy ilyen idős kvarcórát...
Nem hogy kétszer, de egyszer sem gondoltam meg, a hirdetés feladását követő nap már nálam volt... :))

(#132641) teratti válasza Wg5113 (#132638) üzenetére


teratti
senior tag

De az nem nyomja tele porral?

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#132642) fagyalllo válasza bucsher (#132639) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerencséd van, "csak" közelít:

[link]

Viszont hasonló áron van zománcozott számlapos, kék mutatós: [link] videó

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132643) bucsher válasza fagyalllo (#132642) üzenetére


bucsher
őstag

Ezt megúsztam! Bár ez még így is veszélyes! :DD

Szerk: Úúú ezt az alsót miért kellett? Római IIII-es számos a gyengém!

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#132644) madarasz92 válasza veloke (#132640) üzenetére


madarasz92
őstag

Miért egy jó svájci kvarc nem bír ennyi évet?
Szerintem jó minőségű elemmel még a dupláját is..
Amúgy grat szép darab! :)

(#132645) krx21 válasza Mercutio_ (#132637) üzenetére


krx21
nagyúr

Infó:[link]

[ Szerkesztve ]

(#132646) Wg5113 válasza teratti (#132641) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Kollégám automata óráját csinálta így legalább 1éve .Még jár és továbbra is pontos.

(#132647) teratti válasza Wg5113 (#132646) üzenetére


teratti
senior tag

Értem. Leveszi a hátlapot és simán csak ráirányítja a meleg levegőt vagy a szerkezetet is kiveszi? Csinálták már egy órámnál a Casio szervizben csak el kell vinnem Pestre otthagyni majd két nap múlva értemenni......na, ez nekem igen körülményes, valami lokális megoldás érdekelne de nem akarok bajt csinálni. :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#132648) Wg5113 válasza teratti (#132647) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nem kell kivenni ezért jó a hajszárító,persze nem forrón és mozgatva,de ezt úgy is tudod.

(#132649) @mriya@ válasza teratti (#132647) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha szétszeded az órát, száraz helyen néhány nap múlva nyugodtan összerakhatod ismét.
Nem kell ahhoz még hajszárító sem.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#132650) phranxinatra válasza TripleB (#132487) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Előbb adnám az órát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.