Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132101) condy válasza Milu87 (#132099) üzenetére


condy
senior tag

Nem csak ott! :B

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132102) phranxinatra válasza resool (#132100) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Pedig én a Subot választanám. :)

(#132103) ronin s8 válasza phranxinatra (#132091) üzenetére


ronin s8
senior tag

Háát nóóóómális..?? :DDD

Nem csinált az semmit se! Maga a szerkezet antimágneses, most már szinte bármelyik órájukban. ;] Nem mágnesezhető szilicium hajszálrugó, tengelyek. Üveg hátlap alatt semmi nem tudna ellenállni a mágneses térnek, ha azon múlna.... :P

Bedőltél a marketingnek. :DD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132104) Wg5113 válasza bucsher (#132081) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Jó szemed van.Majdnem szebb mint fényben. ;]

(#132105) condy válasza ronin s8 (#132103) üzenetére


condy
senior tag

Nem is! Mondta, hogy a Sub-ot választaná. :D
Én dőltem be. :B

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132106) bucsher válasza Wg5113 (#132104) üzenetére


bucsher
őstag

A szemem se rossz, de van egy kis hátszelem is :B
Én teljesen odáig vagyok érte emiatt, két óra egyben. :D

In the pipe - five by five!

(#132107) g0n21 válasza krx21 (#132096) üzenetére


g0n21
senior tag

A legtöbben azert van valami csavar.
Állítólag az oysterquartz az egyik legjobb kvarc, amit valaha gyártottak.
Ebben ugy lehetünk biztosak, hogy leírjuk, hogy az oysterquartz egy szar, es ha ronin s8 1 órán belül megérkezik, es elmeséli a történetét, es hogy miert nagyon jo, akkor tévedtünk :)

De nyilván mindegyiknel faktor a név, az anyag, amiből készül, a support, stb...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132108) phranxinatra válasza ronin s8 (#132103) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Amikor antimágnest írtam, akkor ilyen viccesen próbáltam megfogalmazni, hogy antimagnetikus. Teccikérteni? Nyilván a szerkezet közömbös a mágneses behatásra, nem a tok, vagy nem is értem, itt mire gondoltál, de ez nem csak a hajszálrugón múlik, más alkatrészeket is amagnetikus anyagból kell készíteni. A parachromos Rolexek sem antimagnetikusak teljesen, meg a szilíciumos Bregeuet se, meg az én PO-m se, de egy német doki berakta a master co-ax Aqua Terráját a ct-be és az óra nyikkanás nélkül kibírta a 30k Gausst. És az Omega pár évet elszopott azon, hogy ezt chronographban is meg tudja csinálni. Nem dőltem be semmilyen marketingnek. Én nem az antimagnetikus szerkezet miatt várom az új PO-t, bár persze az sem egy rossz feature, legyünk őszinték.

(#132109) ronin s8 válasza g0n21 (#132107) üzenetére


ronin s8
senior tag

Megtisztelő a bizalom. :R

Szűkszavúan csak egy link. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132110) phranxinatra válasza condy (#132105) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ha én bedőltem valamilyen marketingnek, az a Rolexé. :)

A hétvégén olvasgattam, meg nézegettem képeket és videókat az új Oyster Perpetualról és azt kell mondjam, egyre jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#132111) ronin s8 válasza phranxinatra (#132108) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezt a hsz-t viccesnek szántam. :U :P
Arra gondoltam, hogy miután megcsinálták szinte az összes szerkezeti elemet antimágnesesre, tökéletesen mindegy, mibe, hogy rakják bele. A vásárlók felé lekommunikálják újdonságnak, pedig csak a dizájn pár tized százaléka új. ;]
Láttunk már ilyet más márkáknál is. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132112) phranxinatra válasza ronin s8 (#132111) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Jó, de én tényleg több helyen olvastam, hogy chronoban megcsinálni az antimagnetikus szerkezetet sokkal nagyobb kihívás, mint simában. De mondom, én ettől nem dőlök hanyatt, egy állítható csatot pl. fontosabbnak tartok ennél.

(#132113) ronin s8 válasza phranxinatra (#132112) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem nagyon látom akadályát, ha megvan az antimágneses alapanyag. nyílván az acél alkatrészek helyettesítését oldották meg, mert a réz, zafír, arany, stb. nem nagyon mágneseződik. A kronók is ugyanazokból az anyagokból vannak összerakva, mint a hárommutatósok. Innentől tényleg nem értem, mi is lenne ebben a nehéz...? :F

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132114) Wg5113 válasza bucsher (#132106) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igen tudom ,hogy neked is van.Nem ma találták ki ezt a formát ennek ellenére nem lóg ki a sorból.Sőt. ;)

(#132115) g0n21 válasza ronin s8 (#132113) üzenetére


g0n21
senior tag

Hogy mi lenne a nehéz? Ezt valódi újdonságként kommunikálni :) De sikerült!!! :DDD
Erre a legjobb példa:

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132116) ronin s8 válasza g0n21 (#132115) üzenetére


ronin s8
senior tag

Valóban vannak példák. :K

De az is kormeghaladó lenne, ha valami nem a megszokott mederben zajlana... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132117) phranxinatra válasza ronin s8 (#132113) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gondolom a réz nem annyira strapabíró, mint az acél. Valószínűleg az olyan alkatrész(ek)nek a kifejlesztése tartott sokáig, amik nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, viszont mindenképpen antimagnetikus anyagból kell készíteni (őket). Nem értek hozzá, csak találgatok. Az tény, hogy az első AT 15k Gauss megjelenése óta eltelt 3 év.

(#132118) ronin s8 válasza phranxinatra (#132117) üzenetére


ronin s8
senior tag

Lényegileg másról beszélünk. :U Azt én se tudom, mik ezek az újfajta anyagok, csak találgatni tudunk: műanyag, estleg króm, titán, vagy más ötvözet...? A lényeg, hogy ha már megcsinálták, akkor mindegy, mibe rakják bele. ;)
A Master Coaxial előtti óráik is már bőven tudták ezt a 15e Gauss-t, csak nem lőtték le a poént, de az újabbak is ugyanúgy - bármelyik. :K Egy Millgauss is tudja. Ez már csak marketinges számháború.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132119) 5-ös kezelő válasza Rüszmő (#132072) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Még nem futottam bele ilyenbe szerencsére. Valszeg már eltörtem volna a toknyitót, de minimum felszántottam volna a hátlapot a nyitóval. Nincs ötletem, talán óvatosan kezelném vmivel (?) a tok és hátlap találkozását, és egy éjjelre rajta hagynám hatni. Talán WD-40 is megtenné ide. Nyitási kísérlet előtt meg eltávolítanám, nehogy megcsússzon a nyitó.
Vadászcsiga : Majd tudósítok, elmászik-e a 7s26, egyelőre nagy a boldogság.
Dzsana : Ez is szép! Arany kezed van.
Veron : 38-as búvárt még nem láttam, csak női Citizent. Persze attól még lehet.

(#132120) busman válasza ronin s8 (#132116) üzenetére


busman
addikt

Hatalmas!😀

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#132121) condy válasza phranxinatra (#132110) üzenetére


condy
senior tag

Természetesen jómagam is tréfának szántam.
(Kivéve azt a részt ami rám vonatkozik.) :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132122) Rüszmő válasza silboy (#132085) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Van egy csomó program rá okostelefonra(android, ios, windows) ami ntp-hez szinkronizálva méri a járáseltérést. Én a WatchCheck-et használom androidon.

[ Szerkesztve ]

(#132123) Sungoo válasza Rüszmő (#132122) üzenetére


Sungoo
addikt

A windows-on melyik az az app?

(#132124) Rüszmő válasza 5-ös kezelő (#132119) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Érdekes a dolog és úgy tűnik nem túl gyakori. Gyárilag valszeg jobban megtépték a hátlapot. Többek tanácsára nem fogom legányolni sehogy, majd ha szervizérett lesz akkor az órás leműti valahogy. De én a fagyasztósprayes megoldást látom a legesélyesebbnek, annyit lehet, hogy összehúzódna a hátlap, hogy le lehessen lazítani. Jobban már én sem feszegettem pedig a 3 körmös hátlapleszedővel próbáltam. Mindegy, így jártam ennyivel is okosabb lettem. Tegnap egyébként megkerestem az egy szem órást a környéken és ő is azt mondta, hogy napi +8mp járáseltérés miatt ő nem bontaná meg.

(#132125) Rüszmő válasza Sungoo (#132123) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

A windows phone-ra pont nincs olyan ami automatán méri, de van a clocksync ami viszont atomórához szinkronizál. Gyakorlatilag ugyanaz, csak neked kell feljegyezned az eltérést.

(#132126) dionaea válasza silboy (#132085) üzenetére


dionaea
őstag

[Watch chek]

Nekem ez jutott , bár már írták

[ Szerkesztve ]

(#132127) Rundumdi Úr válasza g0n21 (#132070) üzenetére


Rundumdi Úr
csendes tag

Intésnek nem rossz és igazad van de véleményem szerint az óratulajdonos azt csinál az órájával amit akar. Ha a szükséges előkészületek, érdeklödés, türelem és eszközök nélkül hozzányúl, az ö baja. Ha nem sikerül valami vehet újat, vagy munkát szerzett egy órásnak, ennyi.
A magam részéröl orosz órákkal kezdtem a belepiszkálást amiböl lehetett tanulni - a régi poljotok és pobedák aztán tényleg el tudnak mászkálni - utána csak a seiko és a svájci ha szükség volt rá; és mindahányszor gond nélkül elértem a célomat.
Az óra valakinek inkább csak ékszer, de lehet hogy valakinek valamennyire játékszer is, nem pedig szent tehén. Ez utóbbit is tiszteletben kell tartani, a tulaj döntse el mit csinál a tulajdonával.
És még 1x, ha valamit elcsesz valaki, max munkát szerzett egy órásnak vagy másik óra vásárlásával lendíti elöre az óraipart. :)

(#132128) WiZARD


WiZARD
addikt

Végül úgy döntöttem hogy nem csak polírozott, hanem szálhúzott csat, és bújtató is választható lesz ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132129) szbalogh válasza WiZARD (#132128) üzenetére


szbalogh
őstag

Nagyon jól néznek ki :K

Nick: HE_Storm

(#132130) g0n21 válasza Rundumdi Úr (#132127) üzenetére


g0n21
senior tag

Egy pillanatig sem akartam megmondani, hogy mit csináljon, vagy mit ne. Mindenki okosodni, tapasztalatot szerezni, és jól szórakozni jár a topikba.
Felőlem rá is hegesztheti az anyacsavart az óra hátlapjára, aztán lekalapálhatja, erről az oldalról pont nem érdekel.
Csak azt látom, hogy az emberek, akik aránylag újabbak a topikban elfelejtik, vagy nem tudják, mert senki nem mondta még el nekik, hogy (és akkor itt érzem azt, hogy tök értelmetlen ezt az egészet leírnom, és csak koptatom a számat) nyilván a pontosság, vagy pontosíthatóság az egyik ok, amiért a mechanikus órák különböző árfekvésben léteznek.
A másik, amit pedig gondoltam leírni, hogy egy ilyen miniatürizált világban a csavarkulcsos megoldás valljuk meg, elég barbár.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132131) Rundumdi Úr válasza g0n21 (#132130) üzenetére


Rundumdi Úr
csendes tag

Tökéletesen egyetértek :)

(#132132) von toth


von toth
tag

Én sok érdekességet megtanultam a fórumon, valamint azt is, hogy amivel nincs tapasztalatom, arról nem osztok észt.

De talán a legfontosabb dolog, hogy az óra megbízhatósága, pontossága és esztétikai megjelenése nem okvetlenül van összefüggésben az árával, de az esetek zömében azért ez mégis mérvadó.

Ezért aztán el kell dönteni, hogy összegyűjt az ember sok szart, vagy egyszer kinyitja a zsetontartót és jelentős utánaolvasás és csuklórafelpróbálás után vesz egy normális darabot. Ez kvarcra és mechanikusra egyaránt igaz.

(#132133) g0n21 válasza von toth (#132132) üzenetére


g0n21
senior tag

LINK1

Link2

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132134) Rüszmő válasza von toth (#132132) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Mert ki osztott észt???
Nem jött le a hátlap, megkérdeztem, hogy hátha valaki tudna valami jó módszert rá(jött is rá 1-2 ötlet) illetve, hogy én miket találtam a neten. Ennyi történt. Aztán volt aki kvázi lehülyézett érte, oké, leszarom. De senkinek nem mondtam, hogy csinálja meg helyettem mert én sem csináltam meg csak ötletelés volt. :((
Meghallgattam a tanácsokat, hogy nem érdemes nekifogni sem azért mert elbarmolhatom, sem azért mert ennél sokkal jobb eredményt nem biztos, hogy elérek. És ennyivel ennyi, itt vége a történetnek. :K

(#132135) g0n21 válasza Rüszmő (#132134) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem vagyok teljesen biztos abban, hogy rád gondolt, de ez majd kiderül :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132136) bigdaddylaza


bigdaddylaza
tag

tegnapi meg a mai

(#132137) mate543


mate543
tag

Zeppelin órákról vélemény? Minőségileg van összerakva meg minden? Van egypár ami tetszik.

(#132138) resool válasza mate543 (#132137) üzenetére


resool
aktív tag

A divat és a rendes órák határára raknám, nem mondanám rossznak, de azért az árért egy jó órát is lehet már kapni, ahol nem kell húzni az embernek a száját a kompromisszumok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#132139) mate543 válasza resool (#132138) üzenetére


mate543
tag

Tehat ha 40-50k pézért nezzek inkább orient, citizen, seiko órákat? Kicsit drágábban mit érdemes megneznem? 50-100 környékén mondjuk.

(#132140) apholyon válasza resool (#132138) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én is kb. így gondolom, ezért is nem vettem eddig... csak ne néznének ki ilyen jól...:(
Ár/érték arányban megkérdőjelezhető... nekem pedig ez az egyik mérvadó, nem csak óránál.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#132141) fagyalllo válasza mate543 (#132137) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem csak neked szól, de most bukik ki belőlem: "....-ról/ről vélemény?" kérdésektől csak én kaparom a falat?

Mi a véleményetek az x/y órákról?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132142) mate543 válasza fagyalllo (#132141) üzenetére


mate543
tag

Nem muszáj elolvasni...

Beírtam a keresőbe de konkrét valaszt nem kaptam, azert tettem fel a kerdest.

(#132143) apholyon válasza fagyalllo (#132141) üzenetére


apholyon
aktív tag

Bár nem tudom hogyan lehetne kivitelezni (szavazással?), de össze kellene gyűjteni azokról a márkákról egy rövid leírást, amelyeknél egyöntetűen jó vagy rossz a topic-lakók véleménye... :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#132144) fagyalllo válasza mate543 (#132142) üzenetére


fagyalllo
őstag

22-es csapdája a nem muszáj elolvasni, amúgy nem a kérdés tényére, hanem stílusára céloztam.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132145) g0n21 válasza fagyalllo (#132141) üzenetére


g0n21
senior tag

Ha olyan, ami nincs a keresőben, akkor oké, de amúgy...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132146) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

A tegnapi Bond-disputa kapcsán. Megjött az első kép az új 007-es castingjáról:

(#132147) mate543 válasza apholyon (#132143) üzenetére


mate543
tag

Ez mondjuk tök jó ötlet. Ezt támogatnám.

(#132148) Wg5113 válasza mate543 (#132139) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nekem volt automata Zeppelinem ,meg a Barátomnak is az enyém Japán 9100 verk ,plexi az övé 2824 verk és zafir. Nem hinném ,hogy lehet rájuk rosszat mondani sem kinézetre,sem összeszerelésben,sem szerkezetileg.Mindkét óra kimagaslóan pontos volt .A Seiko név jobban cseng és vannak olcsóbb darabok is a kinálatában.Én azt mondom nyugodtan vehetsz Zeppelint ha jobban tetszik.Eladásnál kevesebb esélyed lesz,de ez nem kell,hogy feltétlen befolyásoljon.Első,hogy aTied lesz és neked okozzon örömöt a mindennapokban. :)

(#132149) resool válasza mate543 (#132139) üzenetére


resool
aktív tag

50-100 között még mindig főleg ez a 3 márka. (+ Casio)
Kicsivel többért Tissot, Certina és microbrandek (Steinhart, Davosa, stb.) vagy ugye használtan több márka beférhet ide.

[ Szerkesztve ]

(#132150) Wg5113 válasza bigdaddylaza (#132136) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szép óra egyik nagy kedvencem már maga a tok forma is.Gratulálok hozzá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.