Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132251) squir válasza Laca1212 (#132248) üzenetére


squir
aktív tag

Átlagos kinézet és méret, 5 köves svájci quartz szerkezet. Ha neked tetszik, hordanád, használnád akkor igen. Befektetésnek nem, az ilyeneknek nincs értéke.
Ha lényeges a vízállóág, akkor szintén nem. Ilyen árfekvéshez közel jó néhány Orient többet nyújt újonan boltból.
A garancia jó kérdés, ezt boltja válogatja.
Mondjuk magamnak eszembe nem jutna pénzt kiadni egy ilyenre. :)

Griff55: TUTU, WestEnd aluljárószint. A legnagyobb Orient készlet.

[ Szerkesztve ]

(#132252) alphaville válasza Griff55 (#132250) üzenetére


alphaville
aktív tag

Tutu, WestEnd.

(#132253) krisztianAMG válasza Skimaster (#132240) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Mind a kettőért nagyon irigyellek. :) Nagyon szép ez az óra, grat hozzá!

(#132254) Griff55


Griff55
senior tag

squir, alphaville köszi mindkettőtöknek! :) :R

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#132255) Griff55


Griff55
senior tag

Nagyon nagynak hat ez a 44milis óra ekkora csuklóhoz?
[link]

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#132256) t_a_m_a_s válasza Griff55 (#132255) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

igen

Holnap majd jól beletépünk...

(#132257) apholyon válasza Griff55 (#132255) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát... érdekes. Nyilván attól is függ, mit veszel fel mellé... meg persze ízlés dolga is.

Szerk.: Tamás leegyszerűsítette :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#132258) Laca1212


Laca1212
őstag

Köszi (#132251) squir és (#132249) resool!

(#132259) Griff55 válasza apholyon (#132257) üzenetére


Griff55
senior tag

rendben :D ez megerősített abban, hogy méretben ettől csak kisebbet

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#132260) Griff55


Griff55
senior tag

Viszont sajna akkor a 42-es orient flight se fog sokkal kisebbnek hatni:/

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#132261) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

50k ft, tricium, zafír, kvarc

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#132262) alphaville válasza Griff55 (#132255) üzenetére


alphaville
aktív tag

Ez is 44-es:

(#132263) fagyalllo válasza Griff55 (#132260) üzenetére


fagyalllo
őstag

Próba nélkül semmit se jelent 1-2-3 mm, pl. lapozz kicsit vissza és nézd meg WiZARD új Seikóját, ami 48-as.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132264) Griff55 válasza alphaville (#132262) üzenetére


Griff55
senior tag

Gyúrhatok akármennyit :DDD a csukló vastagsága inkább genetika(izom és zsírszövet ott elég kevés van), szóval a jövőben sem lesz ilyen "vasgyúró" csuklóm.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#132265) nexus6


nexus6
aktív tag

sikerült pár gyártóra (epos, oris, frederique, edox és certina: eta2824 és eta2836, WP100) és szerkezetre leredukálnom a keresésemet, jó olvasni és keresni a fórumban. régebben többen említették young78 fórumtársat, viszont most tegnap este nem találtam. lehet Őt keresni még óra ügyben?

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#132266) squir válasza Griff55 (#132264) üzenetére


squir
aktív tag

Nem is igazán a csukló vastagságától függ. :)
Optikailag a kisebb számlap-szélesebb lünett "kicsinyíti" az órát (pl. búvárórák), míg a lünett hiánya nagyítja.
A Steinhart Nav-B Uhr 44 (44 mm-es pilóta) látszatra keresztben teljesen átérte a csuklómat (18-as), hülyén mutatott rajta, míg a kn. átmérőben ugyan akkora Ocean 44-el vígan elrohangáltam.

(#132267) von toth válasza Laca1212 (#132247) üzenetére


von toth
tag

Alkalmi órának jó. A Ronda 715 tudja az EOL funkciót, tehát nem gagyi szerkezet. Zafír+minőségi kvarc megér ennyit. De többért nem fogod tudni elpasszolni.

(#132268) von toth


von toth
tag

Vajh, Orient Star modellek szerkezetei mennyire jók? Hozzák a COSC kategóriát?

(#132269) Robi1985


Robi1985
csendes tag

Sziasztok!
Közvélemény kutatás..
Melyiket választanátok? Új Mako 35-ért, vagy jó állapotú, használt SKX007 40-ért?

"You can go to school, but you can't buy class."

(#132270) bucsher válasza Robi1985 (#132269) üzenetére


bucsher
őstag

Mako

In the pipe - five by five!

(#132271) KelemenUhr válasza Robi1985 (#132269) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Mindkettő jó vétel! Ha az SKX-hez van gyári fémszíj és nem pont szervizérett (meg persze nincs leharcolva, összekarcolva az üveg, lünetta), akkor egyértelműen ő, már nem gyártják, emelkedni fog az értéke. :) Én a Mako-t választanám egyébként, mert SKX már van. :D Persze ez is akkor igazán jó vétel, ha fém szíjjal adják.

Griff55: Ahogy kollégák is írták, nem mindegy, hogy van-e lünetta, milyen kialakítású a tok (tokfülek egyenesek/követik a csukló ívét stb.), mennyire vastag az óra, a te csuklód milyen alakú (nem csak a méret a lényeg :D ). Szóval tényleg fel kell próbálni, mert az átmérő nem sokat mond.

Wg5113: Gratula az Oris-hoz, tetszik ez a mélykék árnyalat. :K

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#132272) momin


momin
újonc

Sziasztok! Túrom már pár hete a netet, voltam bent pár helyen is, de nem egyszerű eligazodni.. Itt is olvasgattam a topicot, de úgy gondoltam inkább személyre szabottan kérem a segítségeteket. Vőlegénynek pár hónap múlva lesz a 30-ik születésnapja, melyre egyre órát szeretnék adni Neki. Fő határozó sajnos/természetesen az árkategória. Első körben 50-re gondoltam, majd miután kinézelődtem magam az első blikkre, felment 80.000-ig. Tisztában vagyok vele h ez egy svájci óra fórum ( csacsilány) és h ez itt a műalkotások és remekművek tárháza, de remélem azért van aki tud segíteni :) Egyedüli kikötés a fémszíj.Köszönöm előre is

(#132273) Laca1212 válasza von toth (#132267) üzenetére


Laca1212
őstag

Nem nepperkedni kellene... Csak hirtelen megtetszett és elgondolkoztam rajta.
Mi is az EOL?

Amúgy meg már megvan a másik amire hajtok... aut diver. :)

[ Szerkesztve ]

(#132274) GAthersw válasza momin (#132272) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Szia!

Ez így azért elég bő halmazt határoz meg :) Milyen órákra mondja, hogy hűha? Méret? Szögletes, kerek, analóg, digitális, elegáns, sportos?

(#132275) squir válasza momin (#132272) üzenetére


squir
aktív tag

Keresd itt a fórumon young78 fórumtársat. :)
Új órák reális árú beszerzésében tud segíteni.
Nyugodtan írj neki privát üzenetet, nagyon türelmes és segítőkész a kérdéseket, kéréseket illetően. :K

Amúgy ebben az árfekvésben Seiko (japán)- Tissot- Certina- Hamilton vonalon érdemes gondolkozni. Svájciból egy mechanikus szerkezetű (automata) szűkösen, de talán beleférhet.

Szintén érdeme megkérdezni ugyan így privát üzenet formájában misi1979 fórumtársat.
Nem új óra ugyan, de pl neki most van egy eladó Hamilton Dodson autómata (ha azóta el nem kelt). :)

[ Szerkesztve ]

(#132276) t_a_m_a_s válasza momin (#132272) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ha csak a fémszíj a kikötés, akkor elég sok lehetőség van. Azért kicsit szűkítsd a kört, méret, kialakítás, szín, stb alapján. Ha megnézed a pl tutuóra kínálatát, láthatod hogy a megadott árkategóriában többszáz óra van! Én kicsit kipuhatolnám a vőlegény elvárásait, elgondolásait ;)

Pont pár hsz-el feljebb volt szó róla, hogy a 44 mm-es óra van akinek a kezén mutat, van akién olyan mint egy konzervdoboz. Aztán van aki szereti a sok mutatót, segédszámlapot stb, van aki az egyszerűbb, letisztult kialakítást, Van aki csípi a búvárt, van aki nem...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#132277) Robi1985 válasza KelemenUhr (#132271) üzenetére


Robi1985
csendes tag

A Mako fémszíjjal ennyi, az SKX-hez csak gumi van. Bár azt nem is akarnám fémmel hordani. Igen ha az egyik már meglenne, akkor én is a másikat választanám. :D
SKX magáért beszél, a Mako-ról meg azt mondják, hogy szinte a legjobb ár/érték arányú japán óra. Ezért nehéz a döntés...

"You can go to school, but you can't buy class."

(#132278) squir válasza momin (#132272) üzenetére


squir
aktív tag

Az előzőt még kiegészíteném (német vonalon) a Junkers és Zeppelin órákkal.

Ha meg inkább sportosabb az illető, akkor egy fullos Casio. :D

És még kiegészíteném az Adriatica márkával a sort. (elvileg mostanában a megadott linken kedvezményesen lehet kuponnal vásárolni)

[ Szerkesztve ]

(#132279) t_a_m_a_s válasza Robi1985 (#132277) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Figyu, mondom az ideológiát. Az SKX-et már nem gyártják, azt meg kell venni. Mako lesz még egy darabig, azt ráérsz majd pár hét-hónap-év múlva ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#132280) bucsher válasza t_a_m_a_s (#132279) üzenetére


bucsher
őstag

Kiváló terv :R

In the pipe - five by five!

(#132281) condy válasza Robi1985 (#132269) üzenetére


condy
senior tag

+1 SKX

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132282) momin


momin
újonc

Fú hát köszönöm az eddigieket :) Jogos, valóban elég bő így a leírás, de minőségi daraboknál ebben az árkategóriában azért gondoltam még nem kezdek el rögtön kívánságlistát írni :) Tudom, hogy régóta szerepel a bakancslistáján egy szép óra (még egyáltalán nincs semmilyen) ezért is gondoltam, hogy ez szép és tartós ajándék lenne. Próbálom top secretként kezelni az ügyet, pár hónapja egy plázánál sikerült odahúznom egy kirakat elé, ahol tipic kínálat (dkny, fossil és egyéb divatmárkák...) volt, ott kiindulásként sikerült rámutatnia egy órára (csatoltam, remélem :D ) de természetesen eszemben sincs ilyen játékórát vásárolni. Szereti a minőséget, de nem vagyunk sznobok :D Pár hete "csak úúúúgy" lemértem a körméreteit, természetesen a csuklóját sem hagyhattam ki, ami szűkös 21 centi volt (tudtam hogy gyári méretben nem fogok rá órát találni, és tudni akartam mennyit kell majd beletoldatni) így a kis átmérővel rendelkező órák sajna biztos kizárva. Utána nézek a márkáknak, amiket említettetek, és a fórumtársaknak is írok :) Ha eszetekbe jut még valami kérlek ne tartsátok magatokban ;) Köszönöm szépen! http://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/21/592868_upl01rjduttv1nlu_ch2937.jpg

[ Szerkesztve ]

(#132283) mate543 válasza squir (#132278) üzenetére


mate543
tag

Nekem az a bajom a Zeppelin órákkal hogy amiket én néztem azok nem zafír üveggel voltak... Ha lenne 50-100 környékén zafír üveggel akkor jo lenne.

(#132284) fagyalllo válasza momin (#132282) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kék színű Seiko Solar kronográf: SSC085 videó

Citizen Eco-Drive kronográf: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132285) alphaville válasza momin (#132282) üzenetére


alphaville
aktív tag

A 21centimèter èppen ideális...csuklómèret. :B

(#132286) mate543 válasza fagyalllo (#132284) üzenetére


mate543
tag

Ez a Citizen faszan nez ki. :D Lehet ilyet kapni magyar honban? Szerk. : Talaltam. :D Megéri orat külföldről rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#132287) fagyalllo válasza mate543 (#132286) üzenetére


fagyalllo
őstag

A linkelt bolt megbízható, a garit itthon nem tudod érvényesíteni, innen kezdve rajtad múlik a matek, itthonról drágában garival, vagy Hongkongból olcsóbban gari nélkül. Nem szoktak elromlani :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132288) Narakh


Narakh
senior tag

Megjött a Hirsh Brumby szíj (végül azt vettem). Szerintem jól áll neki. :)

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#132289) 5-ös kezelő válasza Griff55 (#132260) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem 17-es a csuklóm /ránézésre mint a tiéd/, és a Flight határeset. Amióta megvettem az snk809k1-est /próbálj fel egyet! /, már nagynak érzem. Ráállt a szemem a 37-39 mm-es méretre, a régi Seiko 5-ösöm hordom ma éppen. Ha Óbuda környékén tudnánk találkozni, megmutatnám mindkettőt.

Robi1985 : Monster 50-ért. De ha tetszik az skx, akkor az. Mako kicsi lesz hamar, nem hardlex asszem, és a hátlap nem ergonomikus.

Momin : Csak új jöhet? Elegáns v sportos? Mindennapra v színházba, társaságba? Gondozásmentes kvarc v ketyegős, kicsit pontatlanabb, nehezebb, drágább automata? Itthonról v külföldről? Ekkora csuklóra könnyű órát találni, és a legtöbb fémszíj átéri toldás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#132290) Robi1985 válasza Laca1212 (#132273) üzenetére


Robi1985
csendes tag

End Of Life

"You can go to school, but you can't buy class."

(#132291) momin válasza 5-ös kezelő (#132289) üzenetére


momin
újonc

Jó hírek, ha nem kell toldozgatni :) Újra és valami elegánsabbra gondoltam inkább, munkába úgy sem hordaná, így szerintem kiesős az automata (Ha pár napig nem hordja ügye..) Vigyáz a dolgaira, a két éves telefonja tok nélkül újnak néz ki, a svájci bicskájával nem nyitja ki a "büdös halkonzervem", a karácsonyra kapott Fjalraven táskáját amikor nem hordja a tiszta ágyneműk között tárolja..... stb :D Itthonról vagy külföldről, hát, nehéz kérdés... Ha javítják itthon a márkát, (nem garira gondolok) akkor akár külföldről is

(#132292) resool válasza momin (#132291) üzenetére


resool
aktív tag

Ha az a Fossil tetszett a vőlegényednek akkor a fagyallo által linkelt Citizenre lecsapnék, belefér a költségvetésbe és hasonló design csak 100* jobb minőségben/köntösben.

[ Szerkesztve ]

(#132293) Robi1985 válasza 5-ös kezelő (#132289) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Köszi az infót.
Egy Monster már itt pihen a tartóban. :D Igaz a régi 1. gen., de nekem az jön be.

"You can go to school, but you can't buy class."

(#132294) condy


condy
senior tag

Megérkezett a szíj Wg5113-tól.
Nagyon köszönöm ismételten! :R

Valamit az időjárás kedvezőtlen mérsékletére való tekintettel túrtam egy ki "csigabőrt" is a dobozomból.
A barna eredetileg a néhai Glycine Sub300-ra készült, a fekete meg a Tag Heuer F1 tulajdona volt.
Szerintem itt jobban mutatnak. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132295) vadászcsiga válasza condy (#132294) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyértelműen jobban mutatnak 👍
LLD-re meg: :R :R :R :R

(#132296) Robi1985 válasza condy (#132294) üzenetére


Robi1985
csendes tag

"You can go to school, but you can't buy class."

(#132297) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Friss, meleg! Még csak most jött ki meg, de máris imádom! :D

Oroszországból Szeretettel!

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#132298) KelemenUhr válasza condy (#132294) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Rohadt jól mutat vele, és szerintem elegáns is, amennyire egy fém csat elegáns lehet. :K Jó minőségű? Nincsenek kiálló élek, stb.? Ha igen (és nem :D ), akkor kérdezném Wg5113-t, hogy hol tudok ilyet rendelni?

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#132299) mate543 válasza fagyalllo (#132287) üzenetére


mate543
tag

Köszi az infot. Igazából csak gyűlnek azok az órák amelyek tetszenek, és nem tudok már így se dönteni. :D Meg igazság szerint van pár óra ami még jobban tetszik, mint a másik... erre sima kristályüvege van, én meg zafír üvegeset szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#132300) Skimaster válasza krisztianAMG (#132253) üzenetére


Skimaster
senior tag

Köszi, szeret a Jóisten... :C :R
Aki teheti ne hagyja ki a hegyeket (se)!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.