Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132751) mate543 válasza Szulita28 (#132742) üzenetére


mate543
tag

Szulita28! Írtam privit.

(#132752) ciryl65 válasza mate543 (#132750) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Ajánlom figyelmedbe.
Pulsar PAR181X1, Kinetic, 48000Ft, igaz ásványüveg és nem zafír, 100m, 10bar, Bánfai óraszalon.
Vagy Pulsar Par177X1, 46500Ft.
Pulsar a Seiko csoport tagja.
Nincs bajom a Pulsar Kinetic-kel és az ásványüveggel.

[ Szerkesztve ]

(#132753) Szulita28 válasza mate543 (#132751) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ment válasz

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#132754) Laca1212


Laca1212
őstag

Bocs ha amatőr és dilettáns a kérdés...
Ilyen szíj esetén a szem kiszedés jár valami hátulütővel? Vagy csak kicsavarom a csavart, tetszőleges szem kiszed, csavar vissza és kész is?

(#132755) Szulita28 válasza Laca1212 (#132754) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ez nem csavar, hanem stift. Ki kell ütni vagy nyomni spec. szerszámmal (nyíl mutatja a szemen az irányát).

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#132756) Laca1212 válasza Szulita28 (#132755) üzenetére


Laca1212
őstag

Ahh..akkor a szemem is rossz nem kicsit. Eskü csavarnak néztem. :)
Köszi..marad az órás ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#132757) Szulita28 válasza Laca1212 (#132756) üzenetére


Szulita28
senior tag

Becsapós, legelőször én is csavarnak hittem :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#132758) bucsher válasza Szulita28 (#132757) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem fordítva volt, rugós stiftnek néztem a csavart. Csoda, hogy nem vertem szét a szíjat :DDD

In the pipe - five by five!

(#132759) g0n21 válasza Laca1212 (#132754) üzenetére


g0n21
senior tag

Ez csavaros stift, ami a szemekben van, el ne kezd szétütni!!!
Mindenesetre érdekes lehet a túloldala.
Változó, hogy milyen szíjon milyen. Az Omegánál pl. kiütős, a Rolexnél csavaros. Az baszna be, ha nekiállnék kiütni :D

Onnan lehet felismerni, hogy ha egy műszerész csavarhúzó éle befér oda, akkor csavaros, ha nem, akkor kiütős.
Milyen óra?

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132760) Szulita28


Szulita28
senior tag

Egy kis izgalom :P

Jön a chrono Trident, ha minden igaz.

Laca1212,
Akkor bocsi :B . Órás a biztos.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#132761) Mercutio_ válasza Szulita28 (#132760) üzenetére


Mercutio_
félisten

Menten becsurizok :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#132762) madarasz92 válasza Laca1212 (#132754) üzenetére


madarasz92
őstag

Egyébként nézd meg van e szemen nyilacska , ha van akkor ütős ha nincs akkor csavaros.
Én ilyet vettem az ütőshöz [link].

Szerk: Akkor tuti csavaros kép alapján is úgy nézem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#132763) Laca1212 válasza g0n21 (#132759) üzenetére


Laca1212
őstag

Egy kvarc Doxa New Tradition.
Akkor elvileg nekiállhatok? :)

(#132762) madarasz92:
Nem láttam nyilat raja. De este megnézem jobban.

[ Szerkesztve ]

(#132764) g0n21 válasza Laca1212 (#132763) üzenetére


g0n21
senior tag

Elég ótvar kép(katt), de a lényeg látszik, hogy milyen a csavaros, és milyen a stiftes.
Ilyen (katt) a kiütős stift. NEM a táguló oldalát kell ütni, és kijön. Mivel a feje nem ér össze teljesen, könnyű csavarosnak hinni.
Ez meg a csavaros

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132765) biokox


biokox
tag

Na lemértem az OSD járástartalékát 15mp híján 45 óra.

(#132766) Szulita28 válasza Mercutio_ (#132761) üzenetére


Szulita28
senior tag

Több komolyságot kolléga ekkora óratörténeti mérföldkőnek :DDD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#132767) WiZARD válasza g0n21 (#132759) üzenetére


WiZARD
addikt

Új Omega is csavaros. Bár itt nem maga a stift a csavaros, hanem 2 oldalról csavar van, és ezek tartják a középen lévő stiftet ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132768) Laca1212 válasza g0n21 (#132764) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi! Megvizsgálom akkor még este. :)

(#132769) bigdaddylaza


bigdaddylaza
tag

üdv gratula mindenkinek az új órákhoz a bullheadhoz meg külön is grat..

(#132770) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma sikerül élőben is megcsodálnom a kiszemelt órámat, így nézne ki:

Ha az árcímkéje nem lenne ennyire magas már nem a boltban lenne :)

Valahogy rá kéne vennem magam, hogy kiadjak ennyit egy óráért... Félek, hogy egy ilyenre nagyon nehéz lenne vigyázni, hogy semmi baja ne legyen. (Karcolás a szíjon és a többi részén, az üveget nem féltem annyira) És persze az is jó lenne, ha akár 10 évig is óra maradna, bár ezekben a kvarcosakban sok minden nem tud elromolni talán. :F

Ha esetleg eladásra kerülne a sor, mennyit veszítene ez az óra az árából? Nagyon nagy bukóval lehetne ezeket csak eladni? Teszem azt, ha megkímélt állapotban kéne eladni majd egyszer, sok év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#132771) tupacamaru válasza WiZARD (#132767) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jó megoldásnak tűnik. Én az első órámból hagytam el csavart mert a mozgástól meglazult és kiesett. Ennél ilyen nem nagyon fordulhat elő szerintem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#132772) WiZARD válasza tupacamaru (#132771) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, így szinte semmi erő nem hat ezekre a csavarokra, és még menetrögzítőt is használ hozzá az Omega, szóval nem nagyon tud kiesni magától. (persze méretezésnél is használnak menetrögzítőt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132773) jookomak válasza Vasinger! (#132770) üzenetére


jookomak
őstag

Ez a kvarc verzió? Hol nézted, mennyi az ára? Írj rá young78-ra, hogy mennyiért tud hozni ilyet. Kvarcoknál szerintem normál állapotban ha a felét érheti egy használt darab, de ha nem valami kult példány, akkor nehéz is eladni, szóval ezzel inkább ne számolj.

(#132774) phranxinatra válasza WiZARD (#132772) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gyárilag nincs a csavarokon menetrögzítő, mert teljesen felesleges, nem tud magától kilazulni. Az új félszemekre már én sem tettem, és 2 év után is állnak, mint Katiban a gyerek. (Az milyen kemény, hogy Pécs egyik legnevesebb órásánál a szerelő nem ismerte fel a rendszert, és úgy akarta kinyomni a stiftet, hogy csak az egyik csavart hajtotta ki.)

(#132775) Vasinger! válasza jookomak (#132773) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, kvarc. Itt néztem.

Már ráírtam young-ra.

ha nem valami kult példány

Ez alatt mit értesz?

(#132776) g0n21 válasza Vasinger! (#132775) üzenetére


g0n21
senior tag

Azt, hogy nem valami spéci kvarc, vagy limitált darabos széria. De nem az.
Szép darab amúgy, ne tartsd vissza magad! Mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132777) pee13 válasza Dzsana (#132720) üzenetére


pee13
senior tag

Tökéletesen működik, a tokon és a plexin apró karcok vannak, egy ügyeskezű órás szerintem új állapotúvá varázsolná simán.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#132778) phranxinatra válasza phranxinatra (#132774) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Azt olvastam még tavaly, hogy a Rolex szabadalmaztatott egy olyan csavaros stiftet, ami nem lazul ki menetrögzítő nélkül sem. Egyelőre még nem használják, de 2020-ra már biztos lesz a csúcsmodelleken. :) Nekem az Omega megoldása tökéletesen megfelel, és még szebb is, mert a szíj mindkét oldalán vannak csavarfejek. És ha valami csoda folytán az egyik csavar mégis kilazulna, a stift akkor sem fog magától kiesni.

[ Szerkesztve ]

(#132779) WiZARD válasza phranxinatra (#132774) üzenetére


WiZARD
addikt

Gyárilag tuti nincs?
Andrássy úton tettek rá, és ha jól rémlik mástól is olvastam, hogy Omega butikban tesznek rá. Ebből gondoltam hogy gyárilag is van.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132780) phranxinatra válasza WiZARD (#132779) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tuti nincs. Nekem is tettek rá az Orexben, mikor méretezték, de később letisztítottam az összesről. De amiket nem piszkáltak, azokon nem volt. Utánaolvastam és nem kell rá, nem hat rá erő, nem tud kiforogni.

(#132781) WiZARD válasza phranxinatra (#132780) üzenetére


WiZARD
addikt

Érdekes kérdés, főleg hogy miért tesznek rá több Omega butikban is? Gondolom nem önszorgalomtól jut eszükbe, hogy szaladjunk el boltba egy kis menetrögzítőért, és minden betérő user-nek kenjük be vele.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132782) ronin s8 válasza Vasinger! (#132770) üzenetére


ronin s8
senior tag

Amint kihozod a boltból, felére csökken az ára...
Ettől ez még szép óra. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#132783) @mriya@ válasza bucsher (#132758) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem órás akarta kicsavarni a stiftet. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#132784) phranxinatra válasza WiZARD (#132781) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Rossz beidegződés. :)
Eleve csak akkor lenne értelme, ha minden csavaron lenne már gyárilag. Hajts ki egyet onnan, ahol még nem volt állítva, most már kíváncsi vagyok, a tiédre rakott-e az Omega.

(#132785) alphaville válasza Vasinger! (#132770) üzenetére


alphaville
aktív tag

Csak bukóval tudod eladni, s ha vigasztal, óriási bukóval. Ne ezen szempont(ok) alapján vegyèl órát. Örülj neki, gyönyörködj benne, mutasd meg itt a fórumon ès járj benne felhúzott ingujjal az utcán.
Mèg a csuklódon sem fityeg, máris eladnád...

[ Szerkesztve ]

(#132786) #49769984


#49769984
törölt tag

Sziasztok. Nyárra szeretnék kaucsuk szíjat az diveremre, kicsit nézelődtem már, a riosnál is van, az olcsó, hirsch-nél is nézelődtem, azok azért meggyőzőbbek sokkal. Tapasztalat, tanács, javaslat, ki mit hord nyárra? :)

(#132787) Szulita28 válasza #49769984 (#132786) üzenetére


Szulita28
senior tag

Innen vegyél, ha jót akarsz olcsón.
[link]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#132788) WiZARD válasza phranxinatra (#132784) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem csavargatom, nem akarom megkarcolni.

Viszont számomra továbbra se életszerű, hogy a bolti eladó saját hatáskörében úgy dönt, hogy elmegy venni egy kis menetrögzítőt, ezzel kiegészíti az Omegától kapott szerszámkészletet, és az előírástól eltérően pluszban önszorgalomból bekeni a csavarokat annak aki betéved.
Itthon ezek szerint 2 helyen történt meg, wus-on is olvastam több usertől is, tehát nem csak magyarországon történt meg, és feltételezem hogy ők se feltétlen ugyanabba a boltba tévedtek be.

Persze idővel simán változtathatnak a gyári előíráson, és megmaradhat a boltban a régi készletben a menetrögzítő (bár régen meg Omegánál nem csavaros, hanem kinyomós volt).

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132789) WiZARD válasza Szulita28 (#132787) üzenetére


WiZARD
addikt

Azt mondják, hogy ez jobb, feltéve hogy 22es és fekete kell ;)

Napokban jön meg enyém postán, kíváncsi vagyok Obris Morgan-hez képest milyen. Lassan muszáj lesz Isofrane-t is vennem, érdekel miért vannak annyira oda, csak elmebeteg áron adják, főleg amikor a sima fém színű tüskecsat helyett a feketéért +50$-t kérnek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132790) #49769984 válasza Szulita28 (#132787) üzenetére


#49769984
törölt tag

Jónak tűnik, köszönöm :)

(#132791) Szulita28 válasza WiZARD (#132789) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ilyet még nem fogdostam. Kíváncsi vagyok, van-e érdemi különbség köztük. Az OM nekem nagyon bejön.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#132792) JDMKid válasza WiZARD (#132789) üzenetére


JDMKid
tag

kár hogy ennek a szíjnak az árára rátesznek még 15$-t áfa plusz szállítás címén. érdekelt volna pedig

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#132793) Macyke82


Macyke82
tag

.....és mi máson is szeretném figyelni az online Bundesliga meccseket, mint a Tag Heuer okosórámon...... :W

(#132794) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Üdv, ismét! :R

Megvettem a kiszemelt Seiko-t a skywatchesról, ma kaptam egy emailt, miszerint kipostázták.

Ennyi állt benne, csomagszám sehol? Mikor/hol kapom meg - mit tegyek? :R Köszönöm előre is!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#132795) fagyalllo válasza Earl_Muttley (#132794) üzenetére


fagyalllo
őstag

Gmail-t használsz, nézz be a spam mappába.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132796) Earl_Muttley válasza fagyalllo (#132795) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Meglett szerencsére. :R Köszönöm, csak nem is volt olyan névről, amire gondolhattam volna. :D

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#132797) WiZARD válasza JDMKid (#132792) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah 10$ szállítás kicsit sok, áfával nincs mit tenni, még örülhetünk, hogy nem a magyar áfát teszik rá. Na mind1, sajnos ez van.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#132798) vadászcsiga válasza squir (#132734) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mire cserelted?

Wizard
Egy ISO-t behúzhatna már valaki. Revertingnek említem meg rendszeresen de még ő sem hajlott rá. Egyébként szerintem anyagra, illatra olyan lehet mint egy BC. Émelyítő :)

[ Szerkesztve ]

(#132799) landi válasza Macyke82 (#132793) üzenetére


landi
csendes tag

Már lehet kapni?

(#132800) WiZARD válasza vadászcsiga (#132798) üzenetére


WiZARD
addikt

100$ a szíj, sok, de ez van. De amikor bejelöltem hogy fekete csat kell és hirtelen +50$ lett, akkor bezártam a rendelési oldalt.
Hamarabb fogom megvenni a gyári Omega gumiszíjjat...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.