Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133501) csƵ válasza krx21 (#133496) üzenetére


csƵ
őstag

Hogy lehet kalibrálni?

BM7290

(#133502) Wg5113 válasza Rocsesz79 (#133476) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szééép! Gratulálok hozzá! :)

(#133503) Wg5113 válasza vadászcsiga (#133494) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Hát ez már csak romlani fog. :) ;]

(#133504) krx21 válasza csƵ (#133501) üzenetére


krx21
nagyúr

Belenéztem a használati útmutatótba, sajnos úgy néz ki, hogy nem lehet kalibrálni...
[link]

(#133505) krx21 válasza Wg5113 (#133503) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem biztos... Lehet úgy leejti, hogy attól lesz pontos... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133506) Mercutio_ válasza krx21 (#133496) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem ez 3 részből áll.:
- A külső kialakítás (üveg, hátlap, menetes korona, tok formája/vastagsága, acél keménysége) strapabírósága
- A verk és a tok közti érintkező felületek rezgés-/ütéscsillapítása
Maga a verk kialakítása, ütésbiztosítása,robusztussága, a szerkezet összetettsége

De ha belegondolsz, hogy egy szerkezeten belül is mekkora méret és terhelhetőségbeli különbség lehet egyes alkatrészek között, akkor belátható, hogy egyszerűen vannak fizikai határai annak amit ezek az elég komplex cuccok képesek elviseli.
Olyan mintha elvárnánk egy 911 carreratól, hogy bírja a napi használatot földúton ;)
Nem véletlen, hogy kemény megterhelést jelentő sportokhoz a G-Shock és ProTrek ajánlott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133507) vadászcsiga válasza Wg5113 (#133503) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Még tart a garancia ;] :DDD

(#133508) krx21 válasza Mercutio_ (#133506) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, de akkor már az lcd kijelzős kvarc, mechanika nélküli G-Shock és ProTrek... Ott nincs nagy gond evvel...

(#133509) silboy válasza silboy (#133466) üzenetére


silboy
aktív tag

Ezt meg tudjátok erősíteni?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#133510) teratti válasza csƵ (#133495) üzenetére


teratti
senior tag

Munkatársamnak sem ütött az indexre természetesen idegesítette őt is de a szervizben megoldották. Engem is idegesítene az első, hogy ezt megnézem ha egy ilyen óra kerül a kezembe....viszont kiküszöbölhető pl. a Bulova Precisionist óráival. :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#133511) Ereshkigal válasza silboy (#133509) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Meg.

(#133512) vadászcsiga válasza krx21 (#133499) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem hiszem. Néha jönnek ide kérdéssel hogy megvették a "drága" kvarcot es nem üt a markerre.

(#133513) BAti77 válasza krx21 (#133508) üzenetére


BAti77
aktív tag

Egy mechanikus óra ad egy bizonyos "élet érzés"-t is, a quartz meg inkább csak a funkcionalitást...amíg nem próbálod ki mindkettőt úgy sem érted meg igazán... :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133514) Sungoo válasza silboy (#133509) üzenetére


Sungoo
addikt

A 4R36 olyan.

(#133515) Szulita28 válasza Rocsesz79 (#133497) üzenetére


Szulita28
senior tag

:))

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#133516) TakiUZ válasza krx21 (#133499) üzenetére


TakiUZ
tag

"valamelyik nap a kezembe volt egy 8500-os Omega és ott is kicsit pontatlan volt... Nem is értettem ez hogy lehet egy ilyen óránál???"

Ezt nem értem. Ha a 8500 alatt a szerkezetet érted, ott folyik az mp mutató, nem üt. Szóval nem tud félre ütni.

(#133517) @mriya@ válasza krx21 (#133499) üzenetére


@mriya@
őstag

8500-as Omega?
Annál hogyan lehetett? :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133518) @mriya@ válasza BAti77 (#133513) üzenetére


@mriya@
őstag

Sok mechanikusom volt, de már csak nagyon kevés kéne. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133519) vadászcsiga válasza @mriya@ (#133517) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Úgy hogy kajla volt.

(#133520) BAti77 válasza @mriya@ (#133518) üzenetére


BAti77
aktív tag

Kinek mi a fontos egy órában... :))
Ha épp ésszel venne az ember órát, akkor csak nagy strapabíróságú, nagy pontosságú, olcsó darabokat venne... :D
Nekem van quartz és mechanikus órám is, mert mindegyik más szempontok miatt jó... :)

Aladdin
Neked nem adott, nekem igen...nem vagyunk egyformák... :P

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133521) Aladdin válasza BAti77 (#133513) üzenetére


Aladdin
senior tag

Kiprobaltam mindkettot. Nem ad...

(#133522) Mercutio_ válasza @mriya@ (#133517) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melléfolyt?

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133523) Rüszmő válasza vadászcsiga (#133486) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

En is probaltam az iPhone 4S-et, illetve az 5S earpodjat is de keves sikerrel. A microfon az uveg fele nez vagy a hatlaphoz teszed?

(#133524) vadászcsiga válasza Rüszmő (#133523) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Seikonál üvegen, omegánál hátlapon érzékel jobban.

(#133525) csƵ válasza teratti (#133510) üzenetére


csƵ
őstag

Milyen szervizbe érdemes vinni? Mennyibe kerül megcsináltatni? És egyáltalán, hogyan tudja egy órás ezt megjavítani?

(#133526) teratti válasza csƵ (#133525) üzenetére


teratti
senior tag

Az óra számlapjával korrigáltak adott esetben....nem tudom hová vitte gondolom a szakszervizbe, egy garis rádiós, solar Casio Lineage volt.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#133527) phranxinatra válasza TakiUZ (#133516) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Pont akartam én is kérdezni. Mit láthatott vajon az ifjú polgártárs? :O

#133475 BAti77: Miért? A saját werkes BB simán megvalósulhat. Sőt, szerintem meg is fog, ha nem idén akkor jövőre. Milsubra már nem kötnék nagy összegű fogadást. :)

[ Szerkesztve ]

(#133528) Rüszmő válasza vadászcsiga (#133524) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Nekem valahogy nincs szerencsém ezekkel az alkalmazásokkal. Nexus 5-ön andriod 6 alatt a Hairspring leáll még elindulás előtt. A wildspectra nem mér semmit 4 fajta fülhallgatóval(régi apple füles, apple earpod, lg nexus headset, meg egy samsung headset). iPadon a clockmaster szintén nem mér semmit ezekkel. Természetes a mikrofon működik, ha kopogtatom de még a háttérben lévő tüskéket is szépen veszi, kivéve a seiko hangját. Pedig be is csomagoltam ahogy írtad, de semmi.

(#133529) bucsher válasza Rüszmő (#133528) üzenetére


bucsher
őstag

Az én mikrofonom csak hátlap leszerelés után éledezik. Zárt toknál (szinte) semmit nem érzékel.

Sportosan elegáns:

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#133530) resool


resool
aktív tag

Saját szerkezetes BB szerintem 100 % hogy lesz 3 éven belül. Szerintem minden modelljük megkapja lassan a sajátot.

(#133531) BAti77 válasza phranxinatra (#133527) üzenetére


BAti77
aktív tag

A 2016-os BW-re vonatkozott az eredeti kérdés...biztos lesz a BB-be is valamikor saját werk, de amíg az ETA szállít a Tudornak szerkezeteket, addig sajnos valószínű marad a 2824...a Milsub-ért nagy kár, az egyik legjobb dizájnú Rolex...szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133532) Rüszmő válasza bucsher (#133529) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Én nem tudtam leoperálni a hátlapot az órámról, de többek tanácsára nem is erőltettem a dolgot. Viszont vadászcsiga írta, hogy üveg felől mér ezért láttam egy pici fényt az alagút végén.

Kezdem azt hinni, hogy nekem valami különc skx jutott.

[ Szerkesztve ]

(#133533) phranxinatra válasza resool (#133530) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én arra leszek kíváncsi, hogy a BB-hez mennyire butítják le az MT5621-et. Dátumkomplikáció nyilván ugrik, de vajon a járástartalék-kijelzés is megy-e a levesbe? Szerintem igen; nem igazán passzolna a BB letisztult számlapjára. Eddig fel se tűnt, hogy mekkora lóbaszó ez a Tudor-kaliber. Mm-eket ráver a szintén nem kicsi 8500-ra.

#133531BAti77: De én azt sem látom kizártnak, hogy már idén in-house-osítsák a BB-ket.
Engem tökéletesen hidegen hagynak úgy en bloc a vintage órák, ez alól a régi Subok sem kivételek. A modernizált reissue-k ellen nem lenne kifogásom, de a Seamaster 300 kapcsán láttuk, hogy milyen csúnyán el is lehet a dolgot baszni. Ellenpéldakén ott a JLC, aki gyönyörűen megoldotta az újrázást a Tribute to Deepsea-vel.

[ Szerkesztve ]

(#133534) WiZARD válasza BAti77 (#133513) üzenetére


WiZARD
addikt

Szép ezt mondogatni, de ha felveszem az automaták utána a tunát nem érzem az "élet érzés" hiányát ;)

Ettől még automata párti vagyok, és ha megtehetném azonnal cserélném SD-re a tunám...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133535) krx21 válasza TakiUZ (#133516) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, bocsi... Kevertem a kettőt... A 8500-ösnek csak a járása nem tetszett... Komolyan, idegesen rángatózott a mutató. ( mielőtt kioktatást kapnék, hogy az kicsiket lép, igen tudom, láttam is sok "folyó" másodperc mutatót, de az valahogy nem volt nekem nyugtató...
A kicsi index probléma, pedig egy kvarc omegánál volt, igaz nagyon kicsi, de az ára miatt értetlenül konstatáltam...

bucsher: Nagyon szép ez a óra... :C

[ Szerkesztve ]

(#133536) @mriya@ válasza vadászcsiga (#133519) üzenetére


@mriya@
őstag

De az nem mecha?!

De már meg is van a válasz alább. :-)

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133537) szatocs válasza csƵ (#133495) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem CB0010-02E van, szintén nem pontosan oda üt. Valóban idegesítő kicsit.

=== Szatocs ===

(#133538) Robi1985 válasza krx21 (#133535) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Nekem van egy kvarc Citizenem, az valahogy véletlenül hajszál pontosan markerre üt. De ez a "melléütés" valóban előfordul (majdnem) minden árkategóriában.
Engem is idegesít ez, ezért kvarcot csak úgy veszek, ha a saját szememmel megvizsgálom előtte.
Ez a kvarc szerkezet betegsége, a túlzott szőrszál-hasogatás meg az enyém. :D

"You can go to school, but you can't buy class."

(#133539) @mriya@ válasza BAti77 (#133520) üzenetére


@mriya@
őstag

Ven nekem is egy kézihúzósom, de automata csakis egy PloProf, vagy egy Submariner kellene.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133540) BAti77 válasza phranxinatra (#133533) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szerintem inkább a Pelagos-ból is ismerős MT5612 werket fogja megkapni a BB...ott csak egyszerűen elhagyják a dátumtárcsát...
Nekem veled szemben gyengém a vintage búvárórák... :)

WiZARD
Azért más érzés egy mechanikus és egy quartz viselése...legalábbis nekem az...
Talán nem véletlen, hogy a többség inkább mechanikust preferálja jobban... ;)

Lehetne ez a mai körkérdés is...
Ki miért szereti/nem szereti jobban a mechanikus vagy éppen a quartz szerkezetes órákat?

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133541) csƵ válasza szatocs (#133537) üzenetére


csƵ
őstag

Igazából akkor kezdett el főleg idegesíteni, amikor megláttam, hogy a haverom Fossilja meg pontosan a markerre üt...

(#133542) krx21 válasza szatocs (#133537) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt viszont be lehet állítani, kalibrálni... Nézd meg a használatit...

BAti77: Én még azért nem vettem mechanikus órát, mert még nem fertőzött meg... :DDD Ezért lebeszélem inkább magam, hogy a kvarc olcsóbb és pontosabb, ráadásúl nem áll meg... Tudomásul veszem, hogy nincs vagy kisebb a presztízs értéke...

[ Szerkesztve ]

(#133543) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tudom, hogy már sokatoknak agyatokra megyek, de számomra nem egyszerű kiadni 100 ezret egy órára, ezt kérlek értsétek meg. Akit már zavarok, az csak egyszerűen skippelje a hozzászólásaimat.

Tehát ebbe az órába estem bele: katt

Nem tudom miért, de más óra nem tetszik, pedig több százat néztem már át a hónapok alatt.

Lassan rá is veszem magam, hogy megvegyem, csak előtte utána szeretnék járni, hogy mennyire éri meg az óra az árát. Ez alatt azt értem, hogy mennyire megbízható, bár nem tudom mi tud elromlani egy ilyen órában. Főleg a csatt része érdekelne, hogy mennyire strapabíró és az, hogy a fém szíj és a zafír üveg, mennyire lesz viselete mindennapi használat után. (Szóval csak azt akarom elkerülni, hogy megveszem nagy nehezen és gari lejárta után, hogy amúgy ezeknek az óráknak van egy gyári hibájuk, ami nem javítható, vagy hasonló)

Továbbá a Certina, mint óra márka mennyire számít jónak ebben az árkategóriában?

(#133544) WiZARD


WiZARD
addikt

Melegbarnítás mennyire tartós, mennyire ellenálló?
Óraszíjnál csathoz vajon jó lehet?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133545) krx21 válasza Vasinger! (#133543) üzenetére


krx21
nagyúr

Nézd meg élőben is és aludj rá egyet, kettőt. Ha megvan a szerelem vedd meg, nem hiszem hogy bármi baja lenne... Amit tudni kell, a kvarc közel sem olyan értékálló, mint egy autómata... De más előnye van..

(#133546) t_a_m_a_s válasza Vasinger! (#133543) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot, illetve túlmisztifikálod... Ha ebbe vagy beleszeretve, egyetlen órád lesz, vedd meg, használd, leld örömöd benne. Csodák nincsenek, a használat látszani fog rajta, de az mindenen látszik, gondolom még egy méregdrága Rolexen is. A zafír (nálam) elég jól bírja a mindennapi használatot, a fém csat, szíj biztos karcolódni fog valamelyest.
Szerény véleményem szerint (ami egy laikus órakedvelő véleménye) kb zéró az értékállósága, ha kiszeretsz belőle, féláron sem fogod tudni eladni. Ez egy százezer forintos kvarcóra, a mostani trendekkel ellentétben pici is (38 mm), szvsz nehezen és nyomott áron tudnál megszabadulni tőle. De ha nem akarod eladni 10-20 évig akarod használni, akkor ez lényegtelen.

Holnap majd jól beletépünk...

(#133547) BAti77 válasza Vasinger! (#133543) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez az óra egy belépő szintű modell a Certina kínálatában...egy 3 köves alap ETA quartz szerkezetet kapott, amely jól ellátja a dolgát és meghibásodás esetén olcsón cserélhető...a tokozással és a szíjjal szerintem nem lesz gondod, ráadásul a márka órái egy DS+ ütésvédelemet is kapnak...napi viseletre nyugodtan megveheted ha tetszik és szeretnéd a "swiss made" feliratot az órádra...
Személyes véleményem az, hogy egy acél tokozású solar (fényenergiás) Eco-Drive szerkezetes, zafírüveges Citizen órával jobban járnál és olcsóbban megúsznád az óravásárt... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133548) Reverting válasza WiZARD (#133544) üzenetére


Reverting
őstag

kb 280 fok korul indul... akar rezson hazilag is meg lehet csinalni, csak figyelni kell mert aztan indul a lila,kek...

Semmilyen plusz nem ad a femnek tartossag szempontjabol... A kozvetlen kopasnak kitett reszeknel max par honap... A "vedett" reszeken orokosnek mondhato... igazabol a femek feszultsegmentesitesre hasznaljak... visszaeresztesnek... illetve esztetika...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#133549) squir válasza BAti77 (#133540) üzenetére


squir
aktív tag

Nekem pl nincs különbség. :)
Legyen különleges, fogjon meg benne valami. Elsősorban a mechanikus órákat preferálom, de nem igazán tudok ellenállni egy szép Seiko 7a28/38/48-nak, vagy az új Bulova UHF megfogott (itt kizárólag a "heritage" óráik), de nem rugdosnék le magamról :DDD egy Oysterquartz-ot, vagy pl egy JLC Master-quartz-ot sem! :DD

(#133550) Toxiksteel válasza Sungoo (#133118) üzenetére


Toxiksteel
csendes újonc

Én keresem, de nem találom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.