Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133051) tlac válasza tlac (#132905) üzenetére


tlac
nagyúr

ahh, csak most vettem észre, hogy az óravonalak és percjelek (mi ezeknek a neve?), türkiz színűek, így már nem biztos, hogy annyira tetszik

(#133052) #42007296 válasza dejaris (#133048) üzenetére


#42007296
törölt tag

Köszönöm! :)

(#133053) Polarstar válasza tlac (#133051) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát, kérlek, ez pedig csoda elegáns! Idei év férfi divatszine amúgy meg kék, mondták a csajok nekem. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#133054) fagyalllo válasza Deskdiver (#133050) üzenetére


fagyalllo
őstag

Uo? Abban 4R35 van, az nem számít! :D
Itthoni listaára 160, uhh.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133055) tlac válasza Polarstar (#133053) üzenetére


tlac
nagyúr

nem vagyok benne biztos, hogy ez most irónia vagy sem :)

a szíjat lecseréltem volna rögtön feketére, viszont így már értem annak is miért türkiz a varrása

(#133056) Deskdiver válasza vadászcsiga (#133049) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Elég jellegzetes vonási vannak a sorozatnak az igaz. Először nekem sem tetszett, de láttam róla egy-két jó minőségű videót és megváltozott a véleményem. Sajnos ez pont fordítva sült el a "teknősnél". Vártam mint a messiást aztán kijöttek az első nagy felbontású képek róla...

(#133054) fagyalllo Uo??
A Waldorfban meg 5k egy ásványvíz. :D

[ Szerkesztve ]

(#133057) krx21 válasza #45302528 (#133042) üzenetére


krx21
nagyúr

Az óra pontossága: Percenként 1 perc késés... ;]

(#133058) JDMKid válasza fagyalllo (#133047) üzenetére


JDMKid
tag

nyugodtabb lennék, ha saját részre vettél volna egyet. de így sem rossz :))

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#133059) Deskdiver válasza fagyalllo (#133054) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ok. Leesett. :D

(#133060) g0n21 válasza tlac (#133051) üzenetére


g0n21
senior tag

indexnek hívják :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#133061) toughbook válasza WiZARD (#133046) üzenetére


toughbook
csendes tag

de legalább olyan dátumot választott ami minden hónapban előfordul, nem vert oda egy 31-es, újabb szopattyúval
amúgy szerintem übergáz az ilyen vásári bőrdíszmű, nem fanatizmus

(#133062) zsol17


zsol17
csendes tag

Sziasztok!

Óravásárlás előtt állok és eléggé új vagyok a témában. Kezdő tőkém felső határának eleinte a 100 ezer magyar forintot lőttem be, ám ahogy a piacfelderítő túrámról visszatértem, szomorúan konstatáltam, hogy bizony picit fölé kell menjek. Ez nagyon max. 150k. Ezen az áron nyílván kvarc órákban gondolkodom, az automata a jövő zenéje. A nagyon vad és nagyon nagy, illetve túl sportos órák nem tetszenek. Valami olyasmit szeretnék ami egyaránt jól mutat ingujjal és egyszerűbb öltözettel is. Na most itt van a baj (kicsit talán a gondolatotokat olvasva), bőrszíj=elegáns, fémszíj=sportos. Ez rendben is van, én úgy gondolom az acél szíj inkább bevethető több öltözékkel, mint a bőr. A bőrtől amúgy is tartok - mert bár lehet cserélni - de nyáron rövidnadrággal pólóval szerintem elég furcsán néz ki (de javítsatok ki ha tévedek). Mindenféleképpen fekete számlaposat szeretnék (szerintem elegánsabb).

Valami ilyesmi letisztultabb, de nem túl egyszerű dologban gondolkodom. link

Szóval érdeklődni szeretnék, mit tudtok ajánlani ebben a szegmensben, illetve ahogy nagyjából leszűkítettem szóbajöhet ezen az áron Tissot, Roamer, esetleg Doxa, valamint Citizen. Bármilyen ötletet, pozitív-negatív tapasztalatot nagyon megköszönnék a márkákat illetően.

Vízállóság nem lényeg, nem fürdenék benne. Szeretném, ha zafírkristály lenne, a karcoktól telefonnál is félek :D. Ha már ennyi pénzt rászánok (igen, ez Breitling, Tag Heuer, Omega stb. tulajoknak viccesen hangozhat) szeretnék jó pár évre megbízható órát venni. Az még esetleg fontos lehet, hogy 23 éves vagyok :)

Előre is köszönök minden segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#133063) jolti válasza #45302528 (#133042) üzenetére


jolti
senior tag

Tuti Roniné a felső tetkó! ;-)

[ Szerkesztve ]

(#133064) krx21 válasza zsol17 (#133062) üzenetére


krx21
nagyúr

Én lehet ezt választanám:
CITIZEN CB0010-88E
Mindig pontos, soha nem merül le, zafír...

(#133065) squir válasza zsol17 (#133062) üzenetére


squir
aktív tag

A facebook-on, a "Használt órák..." csoportban van egy eladó Tissot Powermatic 80.
Kereken 100e Ft az ára, acél tok, 40 mm átmérő, acél szíj, zafír üveg, svájci automata szerkezet, 80 órás járástartalék.
Bolti ára újonnan valahol 200k környékén...

Szerintem vess rá egy pillantást!

(#133066) toughbook válasza zsol17 (#133062) üzenetére


toughbook
csendes tag

simán kapsz 150 HUF-ért ótómata vekkert már, nem feltétlen kell kvarcra korlátozódni
a többi meg mind-mind ízlésvilág kérdése
a bőrszíjak közül is van rengetegféle ami nem gáz strandgatyához, ganajozó gumicsizmához, kétcsatos ndk-s atlétaszandálhoz sem, a fehér számlap szerintem elegáncsosabb a feketénél, de a setétkékek a legszebbek
ha rám hallgatsz inkább veszel egy fokkal sportosabb megoldást és kikúrod a ruhatáradat, 23 évesen ingben hülyeség senyvedni, nem vagy te mormon bibliaárus

(#133067) zsol17 válasza toughbook (#133066) üzenetére


zsol17
csendes tag

Furcsa nem nagyon tudtak automatát ajánlani ezen az áron, de persze körülnézek még. A hozzászólásod második felére nem szeretnék reagálni, legyen elég annyi, hogy stílustanácsadásra nem szorulok :)

(#133068) jookomak válasza toughbook (#133066) üzenetére


jookomak
őstag

"23 évesen ingben hülyeség senyvedni" --- na ne má...
Ennyi idősen friss diplomásként simán lehet egy normális melója az embernek, ahova ing kell. De még diploma nélkül is. Ne kezdjük ezt már megint. (egy 29 éves inges)

zsol17: Hazabeszélek ugyan, de Steinhart ocean 1? 150-ből elég sok belépő svájci 3 mutatóst vehetsz, ha nem ragaszkodsz a kronóhoz. young78, Timecenter is tud ez ügyben segíteni, no meg ott az említett fb csoport.

(#133069) Laca1212 válasza squir (#133065) üzenetére


Laca1212
őstag

És meglehetősen korrekt az eladó, már ha ugyanarról beszélünk. :)

(#133070) zsol17 válasza squir (#133065) üzenetére


zsol17
csendes tag

Egyelőre nem sikerült megtalálnom :( mikori hirdetés?

(#133071) resool válasza zsol17 (#133067) üzenetére


resool
aktív tag

150k alatt:
Seiko SARB vonal
Steinhart diverek
Tissot Visodate/Le Locle

A kvarcot meg szerintem felejtsd el ennyiért.

(#133072) squir válasza zsol17 (#133070) üzenetére


squir
aktív tag

Írd be a keresőbe az fb csoport oldalán bal felül, hogy "Tissot" ki fogja adni. :)

Január 24-e a feladás dátuma.

Laca1212: szerintem igen. :) (Sze Gi)

[ Szerkesztve ]

(#133073) Laca1212 válasza squir (#133072) üzenetére


Laca1212
őstag

+1

(#133074) toughbook válasza zsol17 (#133067) üzenetére


toughbook
csendes tag

jól van, a második rész csak tréfa volt
stoppermentes automatákat bőven fogsz találni ezzel a büdzsével

(#133075) zsol17 válasza squir (#133072) üzenetére


zsol17
csendes tag

Közben megtaláltam :)

resool : Hogy érted, hogy felejtsem el? Menjek automata irányba? Azért azt hozzátenném, hogy szeretnék közelebb maradni a 100-hoz egyelőre :U

(#133076) resool válasza zsol17 (#133075) üzenetére


resool
aktív tag

Igen :)

Amiket írtam mindegyik inkább 100 (a SARB-ok még kevesebbek), mint 150 (a Tissot-k kivételével (újonnan legalábbis) )

[ Szerkesztve ]

(#133077) terra052


terra052
őstag

Esetleg Steinhart? Árba belefér, minőség OK, design OK :D

werkmania.hu

(#133078) Skimaster válasza zsol17 (#133067) üzenetére


Skimaster
senior tag

Simán lehet 150-ért automatát venni,bármilyen stílusban....még 100 körül is.

[ Szerkesztve ]

(#133079) zsol17


zsol17
csendes tag

Kezdetek meggyőzni, hogy elérhető már automata is, de akkor nekem miért mondták minden boltban, hogy ebben a kategóriában inkább kvarc? :N

Kicsit fázok a használt cuccoktól amúgy, pedig nem tűnik rossznak az említett powermatic sem.

Tudtok esetleg olyan boltot, ahol elég sok modellt meg lehet nézni? A képek nekem annyira nem mondanak semmit, élőben van meglátom és megszeretem effekt :D Astorián voltam már, meg Aréna, Allee.

(#133080) resool válasza zsol17 (#133079) üzenetére


resool
aktív tag

Mert hülyék :))
Nincs jelentős választék ebben az árkategóriában itthoni retail árakon, én személy szerint 60-nál többet nem adnék semmilyen új kvarcért.
Innen a fórumról pl nyugodtan vehetsz bárkitől használtat is.

(#133081) squir válasza zsol17 (#133079) üzenetére


squir
aktív tag

WestEnd
Metrószinten van egy rakat órás bolt (több, mint az említett plázákban), legfelül meg a "luxusrészleg".

Nem feltétlenül kell félni a használt óráktól, csak figyelmesebbnek kell lenni.

Ha újat akarsz és svájcit, akkor pedig Steinhart (riosshop.hu). Sajna élőben max valamelyik tulajnál tudod megnézni, nincs készlet.

Ugyan így ki lehet fogni akciós, jó vételeket az ebay.de-n, vagy az ebay.co.uk-n is, boltokból. Csak sokat kell keresgélni.

A svájci quartz-okkal az a baj, hogy a márka nevét fizeted meg gyakorlatilag. Ugyan az a szerkezet ketyeg szinte mindegyikben. Amint kihoztad a boltból pl. a 130e Ft-ba kerülő quartz Tissot-t, vagy Certina-t, stb. azonnal max. a felét éri, ha valami komolyabbra akarnál váltani.

Jut eszembe quartz és új: ha inkább sportosan-elegáns órát szereznél be akkor talán Victorinox Inox
Idehaza az Extrametal üzlethálózat forgalmazza a márkát (pl. Aréna, WestEnd), ez 130e Ft körüli áron van náluk.

(#133082) vadászcsiga válasza Deskdiver (#133056) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kár hogy nagy és 20-as. Wizard 20cm-es csuklóján még jó hogy jól áll :)

(#133083) ciryl65 válasza vadászcsiga (#133014) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Vadászcsiga

Elmondanád mit jelent, hogy az Orient Star szerkezettől ne ájuljunk el?
Anyagminőség, a szerkezet puritán formája, esetleg egyszerűsége, az óra pontossága, vagy valami más okból gondoltad ezt? A Seiko Sarb-okkal összehasonlítva melyiket tartod magasabb technikai szintűnek és jobbnak? Az árszintjük hasonló, nem oly sokban különböznek egymástól.
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#133084) fagyalllo válasza ciryl65 (#133083) üzenetére


fagyalllo
őstag

Csak. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133085) vadászcsiga válasza ciryl65 (#133083) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A kérdést köszönöm kedves kolléga :D
Arra értettem hogy orientnél a star jelölés valószínűleg csak a különböző piacokat, illetve a szebb kivitelezést jelenti. Szerkezet szintjén nem hiszem hogy különb mint a nem star.

Pár hete beleestem az Orient saturation diverbe, találtam is egyet 220 ezerért, már teljesen beleéltem magam mert olyan emlékem volt hogy az star jelölésű. Aztan addig addig nézegettem míg rájöttem hogy csak az első verzió volt az, az újakon már nincs is rajta a felirat. Jobban utána nézve abban ami még star volt, 46N4A szerkezet van, az hasonló mint egy 7s26, sem mp stop, sem kézzel húzhatóság, aztán upgradelték mint az előbb említettet, 40N5A-ra ami már "Hand-Winding Hacking Mov't". Minden ugyanaz csak fel lehet húzni.
Akkor mitől star a star?

Seiko sarbokat nem ismerem de a 6r15 ugyanez mint orientnél, elvégre egy cég. 7s26 sajtolt, tömeggyártott szerkezetét felturbózták. Ha szerencséd van úgy jár mint egy svájci, ha nem, perceket fog késni vagy sietni, bármit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#133086) alphaville válasza vadászcsiga (#133085) üzenetére


alphaville
aktív tag

A Star szerkezete magasabb szintet kèpvisel az Orientek között. Gondolok itt a kizárólagos Japán gyártásra, kövek számára, kèzi húzásra, a werk belőhető pontosságára, stb.

(#133087) KelemenUhr válasza vadászcsiga (#133085) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Átérzem, nekem is mocskosmód' tetszik a Saturation Diver (ráadásul a fehér verzió), na de ennyiért... :(

toughbook: Senyvedni? Egy igazán minőségi pamut ing (és nem a kínai, nylonszálas, könyök alá leérő rövid ujjú ing tápos zsák szabással) van olyan kényelmes és kellemes viselet, mint a sportpólók, stb. Sportosan én sportoláshoz szoktam öltözködni. :D De igazából mindegy, nem akarok vitát generálni, béke. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#133088) vadászcsiga válasza KelemenUhr (#133087) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ugyanez a szerkezet van a 100 ezres M-force-ban.

Igen fehérben még talán szebb mint feketében.

[ Szerkesztve ]

(#133089) vadászcsiga válasza alphaville (#133086) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor miért nem írjak rá az újabb OSD-kre (asszem így toldalékolják)

Orient válasza arra a kérdésre hogy mi valtozott:
"Regarding to our new models WZ0181EL and WZ0191EL, we are using our mechanical movement 40N5A which has 22 jewels and second hand halt & hand winding system additionally. For other points, everything is same as 46N4A."

[ Szerkesztve ]

(#133090) ciryl65 válasza vadászcsiga (#133085) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Én meg a választ köszönöm kedves kolléga!

Akkor konkrétan az Orient Star Classic EL05003W-re vonatkoztatva is igaz, hogy egy valami régi szerkezetnek az upgrade-je? Az Orient Star Classic szerkezete 40N52, és amit te írtál, a Saturation-é meg 40N50A. Az utolsó jelben különböznek egymástól. Van valami közük egymáshoz, szerkezeti, tervezési hasonlóság köztük? Vagy a 40N50A után jött a 40N52?
Valahogy a kor hozza magával, a classic stílusú órák betyármód bejönnek, tetszenek. Erről az Orient Star Classic-ról van valami plusz ismereted a kézzel húzhatóság és a "Hand-Winding - Hacking Mov't"-on kívül? És erre is vonatkozik az előbbi megállapításod, hogy ki kell fogni, illetve szerencsésnek kell lenni a pontosságot illetően, vagy Star-nál ilyen nem lehetséges.
A Seiko Sarb-ok közül a 033, ami még képben van, illetve tetszik.
Várom válaszod! Kössz!

(#133091) csabulaxi válasza vadászcsiga (#133085) üzenetére


csabulaxi
senior tag

tök jó, szólsz, nekem fel sem tűnt a STAR felirat hiánya.
ez mindkettő a régi még.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#133092) vadászcsiga válasza alphaville (#133086) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erre van valami "bizonyítékod"? Mert én nem találtam.

Csabulaxi
Ugye? Majdnem bedoltem neki, már kezdtem kölcsön kéregetni a családban :)

Magamat kijavítva, azért az OSD meg az M-force nem ugyanaz, közelében sincs a az előbbi masszivításának, az OSD egy nagyon jó munkaóra. Valódi búvár szijjal. Ha nem kétszer annyiba kerülne mint amennyit nekem ér, meg is venném. Jó alternatívája a nem létező Seiko divereinek.

[ Szerkesztve ]

(#133093) Narakh


Narakh
senior tag

Megjött az olcsó, eBay-es tömörszemes szíj. A zárószemeken kellett picit berhelni, de egy kis állítás után fogják az órát, mint a beton. Furcsán masszív érzést nyújt a cucc a kis Seikón.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#133094) alphaville válasza vadászcsiga (#133092) üzenetére


alphaville
aktív tag

Mit bizonyítsak? Az általam leírtak tènykèrdèsek! :K
Ha arra gondolsz, van-e tapasztalattal szerzett bizonyítèkom, a válasz: sajnos nincs!

[ Szerkesztve ]

(#133095) von toth válasza ciryl65 (#133090) üzenetére


von toth
tag

Jobban be lehet lőni, de valszeg azért, mert a gyárban az összeszerelésnél gondosabb kézi utóhangolást kap a gyártás végén. Ugyanaz a szerkezet, de a kidolgozottsága finomabb.

Nem hiszem, hogy a hajszálrugó anyaga, a gátkerék meg ezek más anyagokból lennének.

Azt hiszem van egy Royal Orient sorozat de az japó belpiacra készül. Az lehet hgy más werk.

(#133096) vadászcsiga válasza ciryl65 (#133090) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennyire nem mélyedtem el a sarbokban, Fagyallo talán jobban meg tudná mondani.

alphaville
Ezért akartam egyet mert én is ezt hallottam de felforgatva a netet arra jutottam amit előbb is írtam hogy a star jelölés kizárólag az óra szebb kidolgozottsagára utal.

[ Szerkesztve ]

(#133097) csabulaxi válasza vadászcsiga (#133092) üzenetére


csabulaxi
senior tag

egy eléggé elismert órás honlap szerint
ITT
azt írja, hogy a Star belpiacos, míg a felirat nélküli a nemzetközi piacra szánt változat.

The Orient Star 200 and 300 Metre Divers azaz az m-force és a 300 összehasonlítása, mondjuk a nem a szerkezeté.

amúgy ha jól tudom itteni fórumtagoknak, talán kettő is van ilyen órája, hátha olvassák és be tudnak számolni a járásáról.... meg a nézéséről én kérek bocsánatot.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#133098) vadászcsiga válasza csabulaxi (#133097) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen vagy a piacot, vagy a kidolgozottságot vagy mindkettőt jelöli, erre jutottam én is.

M-force is star volt valaha? Ezt nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#133099) ciryl65 válasza von toth (#133095) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Úgy tudom, hogy az Orient Star Classic EL05003W is csak Japánban, Japán belpiacra készül, de olykor fellelhető Európában. Vagy tévedek?

(#133100) ciryl65 válasza vadászcsiga (#133096) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Köszi szépen, akkor nem lehet az Orient Star olyan rossz minőségű.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.