Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133451) veloke válasza fagyalllo (#133447) üzenetére


veloke
tag

Szerintem is az egyik legszebb Citizen óra....

(#133452) phranxinatra válasza condy (#133366) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én sem vagyok modolás párti. Ha nem tetszik az adott óra úgy, ahogy a gyárból kijött, akkor nem veszem meg. Sokszor elképedve látom, hogy undorítóvá moddolt Rolexekért mennyit kérnek.

(#133453) ronin s8 válasza phranxinatra (#133450) üzenetére


ronin s8
senior tag

;] ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#133454) vadászcsiga válasza phranxinatra (#133450) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fém a fémet? Nem hallottál még ilyenről?

Te PO-dat pl biztos nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#133455) g0n21 válasza veloke (#133449) üzenetére


g0n21
senior tag

Igazából, ha megnézzük, itt a fórumon bőven vannak 6-700k+ értékű órák...
Az átlagos magyar fizetésből pedig itt kár kiindulni, a topikba nem az átlagos magyar fizetés alapján verődött össze a társaság, hanem a közös érdeklődési kör, az órák iránt.
És bár nincs reprezentatív kutatás a kezemben :DDD, de gyanítom, hogy a topikot átlagolva nem a magyar átlagfizetés lenne a jellemző (br. 246k volt tavaly az átlagfiz. itthon. Ez nettó 160 körül van.)
De ez csak egy gondolat, és bocsánat, ha bárkit megsértettem, én sem tudok bármikor besétálni egy butikba, és órát venni.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#133456) krx21 válasza fagyalllo (#133447) üzenetére


krx21
nagyúr

A teljes teszt hol található? :R

[ Szerkesztve ]

(#133457) Macyke82 válasza phranxinatra (#133450) üzenetére


Macyke82
tag

Nekem nem gond, főleg mivel már megvettem amit szerettem volna. Ilyen szempontból megint szerencsém volt, ugyanúgy mikor az Omega-t vettem anno. Azt is pont a CHF "újraértelmezésének" hatására történő áremelés előtt sikerült megvennem :) Ráadásul ha jól emlékszem, az Omega akkor plusz rátett még az árakra egy lapáttal.

(#133458) fagyalllo válasza krx21 (#133456) üzenetére


fagyalllo
őstag

Review of Citizen Signature Flyback Chrono AV1000-57A

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133459) terra052 válasza fagyalllo (#133447) üzenetére


terra052
őstag

:R

werkmania.hu

(#133460) ronin s8 válasza veloke (#133449) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy 8-10 ezer eurós órát Nyugaton sem engednek meg maguknak az emberek. Bármennyire is furcsa, de ott nem egészen úgy nézik az árakat, mint mi. (Ezzel természetesen senkit sem akarnék megsérteni, csak a téma kedvéért írom le ezeket.) Ha ott valaki megengedhet magának egy drága órát, azt csak akkor veszi meg, ha a munkája vagy az érdeklődési köre, hobbija abba az irányba tereli, esetleg ajándékba kapja. Nem szórják a pénzt, főleg nem ilyen értelmetlen cuccokra. Azonban mondjuk egy ügyvédnek, vállalati menedzsernek elvárás, hogy legyen ilyen csecsebecséje is, ezért ő meg fogja venni (kivéve, ha valami ízléstelen kocka, és szoftvereket barkácsol sok pénzért az Apple-nek, mert akkor nem kell neki.) A másik csoport pl a huszonéves olasz lányok, akik a pasijuktól kapnak egy Rolexet. ;]
A mi érdeklődésünk annyira speciális, és olyan sokba kerül, hogy komoly elhivatottság kell hozzá hobbistaként ennyi pénzeket költeni rá. :)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#133461) Aske válasza ronin s8 (#133460) üzenetére


Aske
aktív tag

Sziasztok,

csatlakozom. Most voltam egy hétig Németországban üzleti úton, és feltűnt az egyik tárgyalópartnerem kezén egy igényesnek látszó aranyszínű óra. Szünetben rákérdeztem, ő is órázik-e. Aztán nem a legjobban adta ki magát, hogy egy holt primitív Ingersoll kínai órával tolja.

Sokan meg egyszerű divatórákat hordanak, Fossil meg ilyenek. Szóval azt kell mondjam, nem csak a jövedelmen múlik. Ha valakit nem érdekel, kereshet akármennyit, nem vesz rendes órát.

Akiket meg érdekel - pl. itt a topicban - jövedelemtől függetlenül is akár összehozzák valahogy.

(#133462) terra052 válasza fagyalllo (#133447) üzenetére


terra052
őstag

Quartz ide vagy oda, egy kézihúzós szerkezettel felveszi a versenyt simán.... :)

werkmania.hu

(#133463) phranxinatra válasza vadászcsiga (#133454) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az előző PO-m 5 évig volt fémszíjon és nem ette meg. Nyomot hagyott ugyan rajta, de azt már egy hónap hordás után is hagy. És ha rajta van a szíj, akkor ebből semmi nem látszik. Én inkább azoktól az óráktól félnék, amiken permanensen cserélgették a szíjakat.
Amikor elkezdtem árulni a PO-t, akkor priviben nem pont azt írtad, hogy nem vennéd meg... :)

(#133464) resool válasza phranxinatra (#133450) üzenetére


resool
aktív tag

Az ÁFA miatt magasabbak ott az árak, a nettó ugyanannyi, mint akárhol máshol, ez nem éppen az ő hibájuk.

[ Szerkesztve ]

(#133465) phranxinatra válasza resool (#133464) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hol akárhol máshol? Az EU-ban? Vagy globálisan? Mert Svájcban csak 8% az ÁFA és mégis ott a legdrágább a Rolex.

(#133466) silboy válasza fagyalllo (#133412) üzenetére


silboy
aktív tag

Ez nekem is nagyon tetszik.Jól tudom,hogy 4R36 szerkezet van benne,amit kézzel is lehet húzni és megáll a másodperc mutatója állításnál?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#133467) szbalogh


szbalogh
őstag

WTF??? Majdnem ugyan ezt vettem 1300Ft-ért... :Y

Nick: HE_Storm

(#133468) Ereshkigal válasza szbalogh (#133467) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Add el neki 30-ért. ;]

(#133469) resool válasza phranxinatra (#133465) üzenetére


resool
aktív tag

Közeli országokhoz viszonyítva.

(#133470) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Egy hónapja mérem az SKX007 pontosságát: a 2015. december 31.-i állapothoz képest +23mp eltérést mutat. Az kevesebb, mint napi egy másodperc pluszban. :Y Nem trükköztem a pozíciókkal, mindíg számlappal felfelé raktam le. Nem rossz egy 7s26 werktől! :N

(#133471) veloke válasza ronin s8 (#133460) üzenetére


veloke
tag

Persze, ez igaz....de ha megtetszik neki egy Heuer például, spórol két hónapot, bemegy a butikba, és megveszi....Itt meg szerintem idézőjelbe tett normális fizetésnél spórolhatna az ember egy évig kábé...Itt nem a 8-10k-s modellekre gondolok, hanem a "középkategória" alapmodelljeire...

(#133472) Rüszmő válasza V-I-D-A (#133470) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Szerencséd van akkor. Az enyém simán számlappal fölfelé +10mp/s, a pozíciókkal játszva 6-ra tudom levinni.

(#133473) Mercutio_ válasza veloke (#133471) üzenetére


Mercutio_
félisten

Értelmetlen az ottani béreket hasonlítgatni.
Vagy ki kell menni dolgozni... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133474) alphaville válasza vadászcsiga (#133443) üzenetére


alphaville
aktív tag

Racionális ember lèvèn nem áltatom sem magamat, sem az eladót az esetleges vásárlás lehetősègèvel. Ha valamire nincs pènzem, a kirakaton túl nem "kopogtatok". Tágabb èrtelemben megfogalmazhatom úgy is; vágyaimat a lehetősègeimhez igazítom. :K

[ Szerkesztve ]

(#133475) BAti77 válasza TemFug (#133391) üzenetére


BAti77
aktív tag

Tudortól egy MT5612 saját kaliberrel szerelt Black Bay jöhetne...számomra szebb cél lenne, mint egy Sub...
A Rolex meg a mostanság divatos heritage hullám jegyében kiadhatna egy új, a mai technikai tudásnak megfelelő Milsub-ot...és végre lenne egy Rolex a maiak között ami igazán tetszik...
...persze tudom egyik sem fog megvalósulni... :O

V-I-D-A
Az nagyon jó...az enyém kb. 1perc/hét járást tud akár hogy forgatom...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133476) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Na akkor még egyszer. :)

A legújabb szerzeményem.

(#133477) vadászcsiga válasza alphaville (#133474) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Magam is éppen ilyen ember vagyok, viszont nagyon kiváncsi. Véleményt is csak úgy szeretek mondani ha minimum kézben fogtam az adott tárgyat.

Rocsesz79
Gratulálok, a Stein az egyetlen pilóta óra amit bevallalnék pedig csak a divereket szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#133478) Szulita28 válasza Rocsesz79 (#133476) üzenetére


Szulita28
senior tag

Szép, grat!
Akkor az Alpina felesleges is, jöhet priviben az eladási ara :P

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#133479) BAti77 válasza Rocsesz79 (#133476) üzenetére


BAti77
aktív tag

Legendás dizájn, nagyon jó werk...
Grat! Viseld egészséggel! :C

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133480) krx21 válasza V-I-D-A (#133470) üzenetére


krx21
nagyúr

Felmerül bennem a kérdés, hogy egy automata órát, ha leejtesz, illetve odaversz egy kicsit durvábban, akkor máris mennyit fog változni a járása??? Mert bizony ha nagyon szigorlóan nézzük, akkor egy automata szerkezetet minden külső hatás befolyásol nem? Sőt még a mechanika kopása, hőtágulása, illetve a kenőanyagok viszkozitásának változása is...
Van erre valami tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#133481) ronin s8 válasza krx21 (#133480) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ne ejtsd le, ne verd oda sehova...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#133482) phranxinatra válasza resool (#133469) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ja, azt hittem tudsz valami olyasmiről, hogy EU-tagországokon belül egységes a nettó ár.

(#133483) vadászcsiga válasza V-I-D-A (#133470) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én skx-em hairspringgel mérve ennyit tud.

(#133484) Szulita28


Szulita28
senior tag

Jomashop küldött egyedi ajánlatot hirlevélben. Igazan figyelmesek :Y :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#133485) Rüszmő válasza vadászcsiga (#133483) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Te hogy mered Hairspringgel? Hasznalsz headsetet vagy a beepitett mikrofonnal?

(#133486) vadászcsiga válasza Rüszmő (#133485) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Headset. Hármat próbáltam, végül az iPhone6-é bizonyult a legérzékenyebbnek. Persze előtte elrejtem az órát egy zippzáras utazótokba hogy kizárjam a külső zajokat.

[ Szerkesztve ]

(#133487) szbalogh válasza vadászcsiga (#133483) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez eléggé ingadozik, ráadásul ciklikusan. Valami nem kerek :K

Viszont rendszeres hibát csinál, tehát beszabájozható pontosabbra is.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#133488) vadászcsiga válasza szbalogh (#133487) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egy 7s26-ról van szó. Csodát ne várjunk tőle, plusz a szoftver sem biztos hogy hiteles. Kézen is valami ilyet hoz egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#133489) V-I-D-A válasza krx21 (#133480) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Erre mondják, hogy együtt "él" veled! :K Nyilván érzékenyebb a külső behatásokra, mint egy kvarc. Nekem is van ECO-drive órám, de a mechanikus emberközelibb.

(#133490) vadászcsiga válasza Szulita28 (#133484) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez az AP megnyerné a legrondább órák versenyét :D

(#133491) krx21 válasza V-I-D-A (#133489) üzenetére


krx21
nagyúr

Értem én a mechanikus filozófiát... De egyenlőre én direkt lebeszélem magam róla... :K

"Erre mondják, hogy együtt "él" veled!"
A kvarc meg érted él...:))

Mondjuk én nem szeretnék egy olyan TV-t, ami ha megfázok, Ő is elromlik... ;]

[ Szerkesztve ]

(#133492) condy válasza Rocsesz79 (#133476) üzenetére


condy
senior tag

Grat! Szép! :C

krx21: Elejtettem egy Omegát. Meg is halt. A napokban kaptam vissza, de az esés "oka" többe fájt, mint maga a javítási költség.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133493) Mercutio_ válasza krx21 (#133480) üzenetére


Mercutio_
félisten

Komolyan felteszel egy kérdést amire - mivel már egy jóideje követed a topicot - magad is tudod a választ, csak, hogy elmondhasd neked ez nem jön be? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133494) vadászcsiga válasza szbalogh (#133487) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ott az omegáé, Hantos szabályozta 4 hónappal a mérés előtt.

(#133495) csƵ


csƵ
őstag

Akinek Citizen órája van: Nektek pontosan a markerre üt a másodperc mutató? Nekem nem, és eléggé bosszantó.

(#133496) krx21 válasza Mercutio_ (#133493) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyszerűen kíváncsi vagyok konkrét példákra, esetekre, amit Condy is ír...

Nem kell mindig negatívan hozzám állni... :R

csƵ: Ez engem is bosszantana... Nekem mindnek pont az indexre mutat. De ezeket bizonyos mértékben lehet kalibrálni. Lehet a tiédet is lehet... Milyen típus?

[ Szerkesztve ]

(#133497) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Kösz mindenkinek!!! :R

(#133478) Szulita28:
Az még várat magára.Kezdem egyre jobban megszeretni! :DD
De te leszel az első akinek megírom az eladási árát. ;)

(#133498) @mriya@ válasza csƵ (#133495) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem kell vele foglalkozni, mert semmi jelentősége nincs. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133499) krx21 válasza @mriya@ (#133498) üzenetére


krx21
nagyúr

Már hogy ne volna... Én ez az első amit megnézek... Szerintem árulkodik az óra összeszerelési pontosságáról, pláne ha fix és kalibrálhatatlan a szerkezet.
Pont azon csodálkoztam, hogy valamelyik nap a kezembe volt egy 8500-os Omega és ott is kicsit pontatlan volt... Nem is értettem ez hogy lehet egy ilyen óránál???

vadászcsiga: Inkább az olcsó órák betegsége nem?

[ Szerkesztve ]

(#133500) vadászcsiga válasza krx21 (#133499) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kvarc betegség

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.