Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132051) Wg5113 válasza condy (#132050) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Hát az LLd-én . ;]

(#132052) Rüszmő


Rüszmő
csendes tag

Nem csak én jártam így egyébként:

"Hi,

I had a similar problem with an SKX031. I tried a 3-prong case back remover, with the watch held in a case holder that was secured in a bench vise, but I couldn't even budge the case back at all (although I did get some excellent scratches). I upped the ante with several attempts at differentially heating the watch (heating the case with hot water, and cooling the back with an ice cube) with no success either. Finally I tried the super glue technique. I super glued a 22 mm nut to the case back and used a socket and 1/2" drive to open it. Five minutes for the glue to set, and then the back came off on my first try! For those who are wondering how l wore the watch afterwards with a 22 mm nut stuck on the back, no problems. Soaking the back in acetone (removed from the watch obviously) dissolved all of the super glue.

Garth"

[ Szerkesztve ]

(#132053) vadászcsiga válasza Rüszmő (#132041) üzenetére


vadászcsiga
félisten

7s26-ot hiába allitgatsz, pár hét és elmászik.

(#132054) csabulaxi válasza g0n21 (#132048) üzenetére


csabulaxi
senior tag

hátha lenne
a cikk szerint
"It has about 50 different adapters for all of its wonderful uses and it is perfect! It could not be designed better."

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#132055) Rüszmő válasza vadászcsiga (#132053) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Tudod a halak versenyében a csikóhal ér be először, a reményhal meg utoljára. :R

http://forums.watchuseek.com/f21/how-remove-super-tight-seiko-screw-case-back-691973.html

Egyébként az egész hűtős ötlet innen származott, érdemes elolvasni az utolsó hozzászólást. A csavarkötéses okosságot nem reagáltam inkább le, legyen ahogy gondolja csak éppen ebben az esetben a menetek között nincs rozsda(vagy kötőanyag) amit a hőtágulás által a fém megbontana. De mindegy egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#132056) csabulaxi válasza Rüszmő (#132055) üzenetére


csabulaxi
senior tag

próbáld ki valmilyen rozsdamentes lemezre ragasz fel egy anyát , utána meg old le acetonnal.
azután számolj be róla, ha oké akkor mehet.
most már én is kíváncsi vagyok
70 dodo egy komplett tok

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#132057) Rüszmő válasza csabulaxi (#132056) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Akarta a hátam megcsinálni, ezért is kérdeztem, hogy hátha van valami trükk rá amit ismernek az itteniek. Érdekességképpen mondtam, hogy én ezt találtam. De nem tartom elképzelhetetlennek, viszont a hevítést amit írtál igen.

[ Szerkesztve ]

(#132058) Veron válasza resool (#132034) üzenetére


Veron
őstag

Ez tényleg megfelelne méretben... csak árban több picit. :)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#132059) @mriya@ válasza Rüszmő (#132047) üzenetére


@mriya@
őstag

Én megpróbálnék együtt élni egy ekkora eltéréssel.
Gyanítom, hogy a nyári melegben majd belassul az órád.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#132060) Wg5113


Wg5113
aktív tag

Mai lume.

(#132061) dejaris


dejaris
addikt

Elso automatam :)

[ Szerkesztve ]

(#132062) Rüszmő válasza @mriya@ (#132059) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Szerintem is ez lesz, mar tobben mondtak, hogy ez elfogadhato igy. De tudod milyen az ember, mindig tobbet akar. :)

(#132063) Dzsana


Dzsana
senior tag

1950-es Vintage Marvin Cal. 560 felújítása

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#132064) busman válasza vadászcsiga (#132053) üzenetére


busman
addikt

Miért mászna el? Az én órásom azért nem szereti, mert nehezebb beszabályozni..de be lehet.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#132065) walter70


walter70
tag

Urak,a veresegyházi Orient kereskedővel van valakinek tapasztalata?Ebayen folyamatosan belefutok,elég nagy a választéka.

(#132066) muzzzy válasza Dzsana (#132063) üzenetére


muzzzy
csendes tag

Nice :)

(#132067) alphaville válasza Rüszmő (#132062) üzenetére


alphaville
aktív tag

Zeppelin órámban bólogató Miyota napi 15 mp.-et sietett, mègis barátok voltunk. Az általad leírt eltèrès vastagon tolerálható. Èn nem bántanám.

[ Szerkesztve ]

(#132068) Aske válasza Rüszmő (#132047) üzenetére


Aske
aktív tag

Én is tervezem beszabályoztatni az órámat. (Orient 46B46) A mért értékek alapján (egyelőre egy hónapnyi statisztika) ez szerintem lehetséges is.

Úgyértem, átlagosan 9 másodpercet siet. Akárhogy teszem le, vagy akár le se teszem sietni fog.

Ha volna rá mód, kb. 9 másodperccel lelassítani, akkor azzal tudnám pontosra hozni, hogyan teszem le éjjelre.

Magához az órás tudományhoz nem értek, így nem tudom, ezt mennyire lehet megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

(#132069) Rüszmő válasza alphaville (#132067) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Vegulis lehet, mert igy legalabb megvan a ritualeja is. Minden szombat reggel kaveval es az oram beallitasaval tortenik. :)

(#132070) g0n21


g0n21
senior tag

Akkor most álljunk meg egy szóra.
A mai automata órák jelentős része nem a tökéletes pontosságra van tervezve, ezért szabnak meg a gyártók olyan gyártó által elfogadható járáseltéréseket, mint Seikoék: -20+40sec/nap. Sok sok szenvedéssel, vagy hatalmas szerencsével be lehet pontosítani, de fixen minden pozícióban folyton pontos nem valószínű, hogy lesz.
A drágább werkek (akár seiko, akár eta) kritikus pontjai, alkatrészei mások, más anyagból készültek, ezért szabályozható be könnyebben, pontosabban. Sőt.
Eddigi meglátásom szerint úgy gondolom, hogy a gyárilag COSC-ot teljesítő (tehát chronometer pontosságú) szerkezetekben épp az a szép, hogy ha még nem volt kenés nélkül széthajtva, akkor egy szerviz után szabályzás nélkül is teljesíti a COSC-ot. És azon lehet tovább finomítani. Ezekre kevésbé hat ki, hogy milyen pózban van, stb.

Szóval lehet b.szakodni vele, barbár módokhoz folyamodni a toknyitáshoz (ezt nem is értem, mindenhol vannak elmebeteg megoldások, de nem feltétlen kell követni, másrészt nem kizárt, ha még nincs tapasztalatod a finomhangolásban, hogy a második napon átkozni fogod a pillanatot, amikor kinyitottad, és nekifogtál magad, mert úgy elállítod, hogy szomorú leszel), de el kell tudni helyezni a mechanikus órák között a maga helyén.
Én ezért adtam el szép sorban az óráimat, mert nem lehetett olyan pontosra belőni, hogy az nekem jó legyen. A mostaniakat be lehet :) csak odébb került a tizedesvessző.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132071) vadászcsiga válasza g0n21 (#132070) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jól összefoglaltad, nálam több lett volna a csúnya szó, és néhányan meg is sértődtek volna :B

...mehet a képzeletbeli első hsz-be

[ Szerkesztve ]

(#132072) Rüszmő válasza g0n21 (#132070) üzenetére


Rüszmő
csendes tag

Igazad lehet, ez egyfajta evolucio az orahasznalonal. Nekem kolyokkorom ota ez az elso oram(25 eve kb.) es a legelso automatam. Evekig eszembe se jutott, hogy nekem kellene karora, hisz ott volt a mobiltwlefonon az ido, de tavaly egyszercsak beugrott, hogy szeretnek egy orat. Senki nem beszelt ra, senkin nem lattam viszont egyszercsak beugrott. Igy elkezdtem nezelodni, hetekig olvasgattam, erdeklodtem mire aztan megvettem ezt. Namarmost az ember mindig tobbet akar de szeretne minel jobban kijonni belole anyagilag. Valszeg en is tovabb fogok lepni errol valamerre ami kielegiti az igenyeimet es meg is tudom fizetni. Egy 100k feletti erteku oranal valoszinuleg fel sem merulne ilyen bennem, de ennel dolgozik a kisordog, hogy hogyan lehetne megjobbat kohozni belole. En ilyen vagyok, nem tudok megvaltozni(es ez inkabb rossz tulajdonsag sok esetben mint jo). :) De a tanacsokat es tapasztalatokat megkoszonom mindenkinek igy neked is. Nem forszirozom tovabb a dolgot. Majd ha szervizerett lesz akkor majd beszabalyoztatom utana ha meg meglesz. :)

(#132073) Polarstar válasza dejaris (#132061) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gratulálok! Nagyon jó választás elsőre is!
Mellesleg.. aki ma vesz mecha órát ebben a nagy digitális világban az jól jár.
Nézegetem ezeket a csodás digitális okosórákat, egyre jobban megy el a kedvem tőlük.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#132074) condy válasza g0n21 (#132070) üzenetére


condy
senior tag

:R Minden szavad igasság tesvírem! :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132075) krx21


krx21
nagyúr

Ismeri valaki ezt az órát?
[link]
Mi kerül benne ennyibe, pedig kvarc ugye...

(#132076) Misi1979 válasza krx21 (#132075) üzenetére


Misi1979
őstag

x33 van olcsóbban is, ugyan másfajta.. Mi kerül egy új 7es BMW-n 32 millióba?:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#132077) condy válasza krx21 (#132075) üzenetére


condy
senior tag

Én tudok 4165 juróért is, ha érdekel. :D
Gondold át.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132078) krx21 válasza Misi1979 (#132076) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak mert kvarc órában, árban eddig elmenni? Nem tudom érdemes...
Van benne azt árat indokolt műszaki tartalom? Mert egy prémium mechanikus óránál ez előfordul ugye, de kvarc szerkezetnél nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#132079) fagyalllo válasza krx21 (#132075) üzenetére


fagyalllo
őstag

Seiko gazdaságos kiadásban: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132080) hornis


hornis
csendes tag

Sziasztok!

Mivel új vagyok itt és nem ismerek senkit.
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Eta 7750 szerkezetű órát szeretnék szervizeltetni.(karbantartani)
Órás mestert keresek akivel ezt a feladatot megbízhatóan meg tudom csináltatni.
Sajnos a mai világban megbízható mester embert nehéz találni.
A falubeli mesterünk egy egyszerű seikot már tönkre vágott. Így ő kiesett.
Valószínű,hogy köztetek vannak ilyenek,vagy tudtok ajánlani valakit.
Márkaszervizbe is vihetném csak hát az ottani árak közismertek.
Ha valaki esetleg elvállalná privát is írhat.
Szeretnék az órával mint a mesterrel egy hosszútávú kapcsolatot ápolni,tartani.

(#132081) bucsher válasza Wg5113 (#132060) üzenetére


bucsher
őstag

Bírom az esti lopakodó chronót :R

In the pipe - five by five!

(#132082) Robi1985 válasza krx21 (#132075) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Lehet azért, mert az Európai Űrügynökség által hitelesítve van.
Ha a holdra mész vele, akkor sem hagy cserben. :D

fagyalllo:
Sőt, lehet azzal még drágább.

[ Szerkesztve ]

"You can go to school, but you can't buy class."

(#132083) fagyalllo válasza Robi1985 (#132082) üzenetére


fagyalllo
őstag

Balmazújvárosi Kutyatenyésztők logóval se lenne olcsóbb...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132084) condy válasza Robi1985 (#132082) üzenetére


condy
senior tag

Ez körülbelül annyit ér (lehet, hogy csak az én számomra), mint a cserkészkeksz cserkész tartalma.
Persze ha felvitték az űrbe és ott hitelesítették, na az más.
Ezzel már csak az a gond, hogy ebben az évszázadban nem tervezek űrutazást, tehát nem én vagyok a célközönség. :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132085) silboy


silboy
aktív tag

Az óráitokat mihez állítjátok,mihez viszonyítva nézitek a járás eltérést?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#132086) g0n21 válasza krx21 (#132078) üzenetére


g0n21
senior tag

Szemét , svájci k.csögök (és ez még csúnya is), van pofájuk ennyiért adni ezt az ocsmány szart??? Szemetek!!! :))
(minden szó másik link)

(#132085) silboy
Seikot a seikohoz, seagull-t a seagull-hoz :DDD
vagy time.is vagy valamilyen mobil app, pl iOS-ra a watchmaker

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132087) condy válasza silboy (#132085) üzenetére


condy
senior tag

Én egy rádiójel vezérelt ProTrek-hez.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132088) fagyalllo válasza silboy (#132085) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szintén rádiós Casióhoz, eltérést nem méregetek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#132089) Robi1985 válasza silboy (#132085) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Én rádió-vezérelt órához, vagy ehhez.

"You can go to school, but you can't buy class."

(#132090) bucsher válasza g0n21 (#132086) üzenetére


bucsher
őstag

Nem is tudtam, hogy ilyenek léteznek :B oysterquartz etc :B

In the pipe - five by five!

(#132091) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Na, csak megcsinálta az Omega chronoban is az antimágnest. Nagyobb összeget rá mernék tenni, hogy jön az új PO Baselworldre. Lehet, hogy mégse lesz subom?

(#132092) condy válasza phranxinatra (#132091) üzenetére


condy
senior tag

Ne is mond! Most osztottam a Facebook-on.
Csorog a nyálam.
Ez nagyon jól sikeredett nekik!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132093) g0n21 válasza phranxinatra (#132091) üzenetére


g0n21
senior tag

Gondolom 44,25-ös lesz, mint mostanában az újabbak (DSotM, stb..)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#132094) phranxinatra válasza condy (#132092) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Bár engem még mindig nem mozgatnak a chronok, de ez úgy ahogy van, tökéletesen mutat szemből. Ez a kék sunburst számlap telitalálat. Csak tartok tőle, hogy ez is irgalmatlan vastag lesz, főleg a holdfázis komplikációval. Remélem, az új PO-t karcsúsítják egy picit, akár az üveg hátlap elhagyásával. De ha kiadnak egy PO lightot, He-szelep nélkül, fele ekkora vízállósággal, 13 mm-nél nem vastagabb tokban, akkor nekem meg is van az ultimate watchom.

#132093 g0n21: Valószínű. Mellé meg 16+mm vastag.

[ Szerkesztve ]

(#132095) Gudy válasza Dzsana (#132063) üzenetére


Gudy
tag

Húúúú, Dzsana ez nagyon pöpec Marvin. Ez piacra szánt, vagy a gyűjteményedbe?

(#132096) krx21 válasza g0n21 (#132086) üzenetére


krx21
nagyúr

:Y Uhh
De itt gondolom, nem a tradíciókon át tökéletesített mechanika van benne... Hanem egy sokkal költséghatékonyabb kvarc szerkezet. Az órás mesterek mivel magyarázzák ezt az árat? Itt már csak a név van?
Ami biztos, ennyiért már én sem kvarc órát vennék... Ez már befektetés kategória...

(#132097) Dzsana válasza Gudy (#132095) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszi, nem, ez valakié.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#132098) condy válasza phranxinatra (#132094) üzenetére


condy
senior tag

Igen, ez sanszos.
Több komplikáció, vastagabb tok. Ezt azért kecsesebbnek képzelném, de ha túl vastagra sikeredett, az nagyon illúzióromboló lesz.
Bár nekem a PO mérete még határeset, és a He szelep sem zavarna.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#132099) Milu87 válasza dejaris (#132061) üzenetére


Milu87
csendes tag

Gratulálok, szép óra!

Csak én látom a lünettában a SMP-t? :))

(#132100) resool válasza phranxinatra (#132091) üzenetére


resool
aktív tag

Huh ez döfi, mondjuk ára is van rendesen, több, mint a Sub.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.