Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71901) Willie


Willie
őstag

Még valami, pár napja már írtam ide, de akkor sajnos senki sem tudott segíteni, hátha most valakinek lesz valami ötlete.

Most egy LE32C650 TV-m van, amelyet az új vásárlása után a szüleimnek szeretnék adni. De lett vele egy probléma, ami nagyon bosszant. Történt hogy múlt hétvégén Budapesten voltam és amíg nem voltam itthon áramtalanítottam a készüléket. Sajnos azóta nem megy a beépített médialejátszó.
Egy külföldi fórumon olvastam, hogy a DLNA bezavarhat, úgyhogy a hálózatról lehúztam és utána nyomtam sokáig az EXIT gombot és úgy állítottam vissza a gyártói beállításokat. Próbáltam több pendrive használatát, külső HDD-t is próbáltam, de mindegyikkel kudarcot vallottam, pedig eddig ezeket használtam. Az összeset 0 méretűnek látja, amikor be szeretnék lépni a Videos/Music/Photos mappába, akkor a következő üzenet fogad: No movie/music/photo files on current device. Select another category.
Van frissebb firmware, de azt sem találja meg az USB-n, úgyhogy nem tudok frissíteni. LAN-on keresztül pedig nem talál semmit.
A TV szerviz részében sosem módosítottam semmit, a PVR nincs aktiválva. Esetleg ott kellene valamit állítanom? Vagy csak szimplán bedöglött benne valami és muszáj szervizbe vinni? Amennyiben szerviz, akkor az gondolom nem lenne olcsó mulatság. :(

Azt hiszem mindent leírtam.

Nagyon fontos lenne, előre is nagyon köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#71902) vagamo


vagamo
őstag

SZiasztok, Vettem egy H6700-as TV-t. Szeretnék számítógépről WIFI-n keresztül MKV fájlt lejátszani a Win Média P. Médiatárból, viszont a médiatárban nem jelennek meg az MKV fájl kiterjesztésű videók. Hogyan lehet beimportálni ezeket a fájlokat? A WMP lejátsza, codek fel van téve. TV leiírása szerint letudja onnan játszani ezeket a kiterjesztésű fájlokat. Már próbáltam a reg. adatbázis átírásával, de nem jött össze :( Tudtok segíteni?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#71903) dethroner válasza vagamo (#71902) üzenetére


dethroner
veterán

Telepítsd az Allshare nevű programot. A wifit meg felejtsd el, használj lan kábelt.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71904) gabo01 válasza vagamo (#71902) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
Mekkorát vettél? Leírhatnád pár mondatban a tapasztalataidat mert én is ilyet tervezek venni! :K :R

(#71905) vagamo válasza gabo01 (#71904) üzenetére


vagamo
őstag

55" sok tapasztalatom még nincs vele, egyenlőre hibát nem tapasztaltam, képe szép, felhősödésnek nyoma sincs, minden elsőre működött rajta és könnyen belehetett állítani mindent. Csak a MKV file lejátszása számítógépről nem működik, de ez meg nem a TV hibája.

(#71903) dethroner: Köszi, kipróbálom a programot, WIFI-t miért felejtsem el 5G-s wifim van.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#71906) zolnagy válasza Kolondrum (#71897) üzenetére


zolnagy
őstag

Sajnos ez ilyen. Én sem vagyok elájulva a menü sebességétől (sem)

(#71907) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Egy kis baleset érte a tv-m. Ablakpucoló befolyt az képernyő alján. :W A kép alapján szerintetek érdemes javíttatni, ha igen mennyi lehet a javítás? Szétszedtem hátha ki bírom szárítani, de semmi változás. A képernyő alján van két hosszúkás panel 8 csatlakozóval az lcd fele, és van meg 2 az alaplap felől. Ezeken a paneleken latszik oxidáció. Próbáltam kontakt sprayel megtisztítani, de láthatóan megvan égve néhol. Tudom nem szabad ablakpucolóval pucolni de sajnos megtörtént.

(#71908) Kolondrum válasza nababika (#71907) üzenetére

Mindent elmondtál. Meg van égve. A gatyád rámegy majd. Ezeket nem szokás javítani. Üdv 21. század. Én azért rákérdeznék pontos hibaleírással és hellyel.

(#71909) BBéci válasza vagamo (#71905) üzenetére


BBéci
titán

Lehetne 50G WiFi-d, a tévék nem tudnak eléggé "gyorsan" adatot fogadni ahhoz, hogy a normális bitrátájú, 1080p filmek akadozás nélkül fussanak rajtuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71910) nababika válasza Kolondrum (#71908) üzenetére


nababika
aktív tag

Ettől féltem. Mindegy írtam egy tv szerelőnek, majd meglátom mit mond. Kidobni nem szeretnem a tvt.

(#71911) vagamo válasza BBéci (#71909) üzenetére


vagamo
őstag

Pedig úgy gontoltam, hogy az 5Ghz-s wifi pont erre van kitalálva, hogy fájlmegosztás, web böngészés, gyors többszereplős online játékok, 1080p HD videó streamelése egyszerre lehetséges lehessen. Mert a TV is 5Ghz-n csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#71912) BBéci válasza vagamo (#71911) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy arra van kitalálva, de a tévék akkor sem nőttek még fel hozzá. Bármelyik topikban kérdezed, mindenhol a vezetékes összeköttetést javasolják a WiFi helyett.
Elárulom, a drága, 70-90000 forintos médialejátszókkal, 3-400000 forintos Blu-ray lejátszókkal ugyanez a helyzet.
Tévék esetében egyébként sem ajánlott a 1080p hálózatos lejátszása, mert a beépített kütyü gyerekjáték szinten mozog egy asztali médialejátszóhoz képest. Aki egyszer kipróbált egy olyat, a beépítettet többé bottal sem piszkálja meg.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71913) bozont válasza BBéci (#71912) üzenetére


bozont
veterán

Azért már látni az alagút végét, mert nekem a H7000 akadozás nélkül képes wifi-n folyamatosan lejátszani bármelyik BD ISO-t (pontosabban csak a streamet, magát az iso-t nem tudja kezelni). Ráadásul nem is 5GHz-es hálózat van itthon. Viszont néha eldobja 1-2 másodpercre a hálózatot, szóval még nem tökéletes a dolog. De az tény hogy a kábel a legbiztosabb még mindig, én is úgy használom.

(#71914) Flashget


Flashget
félisten

Már nem az első, hogy azt olvasom megvesznek x méretű tévét és utána megkérdezik milyen messziről nézzék.
Ennek pont fordítva kell lenni! ha meg van a távolság és a hely méret, milyen messziről fogják nézni, ahhoz kell tévét venni.

Realme GT Master Edition

(#71915) Flashget válasza nababika (#71907) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom nem szabad ablakpucolóval pucolni

akkor miért is?
ez B szériás tv?
nagy valószínűséggel új tévét fogsz venni, mert ha bemondják az árat 50-90K te is erre a következtetésre jutsz.
És mivel folyadék került be zárlatot is okozhatott az alaplapon kijelző+alaplap csere már tuti új tévét jelent a harmadik amit cserélni szoktak a táp.
nagy szerencséd van ha 10-20K használt cuccokból megúsznád.

új tv+garancia plussz gold biztosítás folyadék elleni meghibásodásra.

Realme GT Master Edition

(#71916) Imi1981 válasza BBéci (#71912) üzenetére


Imi1981
veterán

És képminőségben is van különbség? Mert tegnap néztem meg a tűzgyűrü full HD mkv egy ilyen Samsung UE40F6650SS tv-n és tökéletes volt a kép! Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy ennél is szebb lenne médialejátszóval. Persze attól még lehetséges,csak nehéz ennél jobbat mert egy minimális hibát se láttam benne, nagy brutális volt. Már nagyon szeretnék én is egy ilyen tv.

[ Szerkesztve ]

(#71917) Vhiktor válasza raiden1bak (#71893) üzenetére


Vhiktor
veterán

2 méterről nézzük és kezdjük kicsinek érezni, jöhetne egy 65"-o is :D

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71918) xXxian


xXxian
senior tag

Csak okulásképpen írom le: a jogszabály, ami lehetővé tette hogy egy terméket 3 napon belül visszavigyen a vásárló már (olyan 17 éve) nincs életben. Tehát, bolti vásárlásnál nemhogy 3 napon, de 3 percen belül sem lehet visszavinni a terméket.

Másik dolog a meghibásodás, amit valóban a vásárlás helyén orvosolnak 3 napig.

Jó hír viszont, hogy internetes, vagy telefonos megrendelés esetén (tehát amikor nem nyílik alkalom a készülék kipróbálására, megnézésére) 8 helyett 14 napon belül visszaküldhető a cikk.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#71919) gabo01 válasza vagamo (#71905) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi az infót! Gratula a tv-hez! :R :K

(#71920) gukker1 válasza BBéci (#71912) üzenetére


gukker1
tag

Azt cáfolnám, hogy nem tudja lejátszani hálózaton a mókolt 1080p mkv-t wifin, ami filmet gyorsan megakarok nézni, így nézem.D6500 Samu.Mea culpa, mea maxima culpa (van medialejátszóm mielőtt felmerülne a kérdés)

[ Szerkesztve ]

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#71921) BBéci válasza gukker1 (#71920) üzenetére


BBéci
titán

Nem azt írtam, hogy nem tudja lejátszani, hanem a folyamatosságon, az akodozás-mentességen volt a hangsúly. Sőt, a normális bitrátát is megemlítettem, ami átlagot illetően 10000 kbps-től tekinthető annak.
Ha nálad minden stimmel, akkor szerencsés vagy, veled együtt örülök. :K

(#71913) bozont
Vétek egy F7000 kiváló képminőségét nem kihasználni! A beépített médialejátszó nem képes rá.

(#71916) Imi1981
Attól, hogy Te nem tudod elképzelni, még van különbség. Erre akkor jönnek rá az emberek, amikor összehasonlítják a belső izét egy Dune, Mede8er, Popcorn, vagy HTPC képével.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71922) devil-k


devil-k
nagyúr

A mai naptól az összefoglaló hozzászólásban megtalálható a nézési távolságok c. rész! ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71923) PuMbA válasza devil-k (#71922) üzenetére


PuMbA
titán

Király :R Mondjuk a többi őskori dolog meg kikerülhetne belőle :)

(#71924) Qru válasza PuMbA (#71923) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Folyamatban... De segítsetek mit töröljek belőle.

mod:

1-2 már nem működö linket töröltem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#71925) bozont válasza BBéci (#71921) üzenetére


bozont
veterán

Természetesen csak ideiglenesen van így használva, egy Med8ter 600 van tervbe véve.

(#71926) devil-k válasza PuMbA (#71923) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahogy Qru is írta, folyamatban. :) Illetve azon lehetne még agyalni, hogy mi kerüljön be az első hozzászólásba, mi az ami releváns a meglévő illetve leendő Samsung tulajdonosok számára.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71927) blakey válasza vagamo (#71902) üzenetére


blakey
titán

Telepítsd a gépen a Plex Media Servert, a Samu alkalmazásai között lesz egy Plex app, azt telepítsd a tv-re és minden gondod megoldódik ráadásul androidra, ios-re, wp-re, Dune-re is van app. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71928) PuMbA válasza devil-k (#71926) üzenetére


PuMbA
titán

Az ilyen általános dolgok: 4000,5000,6000,7000-res széria különbségek, streaming, beépített lejátszás hibái pl. hangcsúszás, Motion Plus beállítások részletezése simán belekerülhetne :) Hétvégén neki tudok állni gyorsba leírni, aztán, ha valamelyikőtök is írna ilyet, akkor összeadjuk a tudást és hegeszthetünk belőle egy jó összefoglalót, mert ezek visszatérő kérdések és akkor nem kéne folyton válaszolni rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#71929) devil-k válasza PuMbA (#71928) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek! :R
Legalább friss lesz az infó végre!

- mozi bolondéria -

(#71930) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Sziasztok a 48h6700 hány megaherzes?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71931) xXxian válasza charlie1975 (#71930) üzenetére


xXxian
senior tag

Google?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#71932) BBéci válasza charlie1975 (#71930) üzenetére


BBéci
titán

0,6, ha jól számoltam. :P

(#71931) xXxian
Vannak itt olyan ráérős hülyék, akik helyette kikeresik. Magamra gondoltam, bár baromi sok egyéb dolgom lenne. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71933) PuMbA válasza charlie1975 (#71930) üzenetére


PuMbA
titán

0,1MHz :DDD, ami 100Hz (600Hz kicsit marketingesen ferdítéssel).

BBéci: Mert valamennyire azért szerintem ferdítés van benne :) 200 és 400Hz CMR között például észrevehetetlen különbségeket írnak a tesztek és nem nagyon tudják megmondani, hogy mi a különbség a 2 között :)

[ Szerkesztve ]

(#71934) BBéci válasza PuMbA (#71933) üzenetére


BBéci
titán

Sohasem fogom megérteni, miért nevezed marketinges ferdítésnek. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71935) Qru


Qru
MODERÁTOR

Töröltem az elavult részt, ha kész a frisítés azt ide tegyétek be vagy a próba topikba és akkor frissítem a téma összefoglalót vele.

#nincsbennetarcsi

(#71936) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Ok bocs elírtam arra voltam kiváncsi hány Hz es ha a200 és 400 as között nincs látható különbség akkor a 600 már van?az az igazság hogy megnéztem az euronicsban a 50hu6900 est és semmi kivetni valót nem láttam a mozgásmegjelenítésben sajna 48h6700 es nem volt kirakva hogy láthattam volna a különbséget

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71937) BBéci válasza charlie1975 (#71936) üzenetére


BBéci
titán

Az átlagembereknek fogalmuk sincs arról, hogyan kell a mozgásmegjelenítést vizsgálni, annak hiányosságait tetten érni. Ha ez nem így lenne, az eddig eladott LCD tévék fele az üzletekben maradt volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71938) nismoka válasza BBéci (#71937) üzenetére


nismoka
addikt

+1 :K Sokaknak a 24p-ről sincsen fogalmuk.

[ Szerkesztve ]

(#71939) charlie1975 válasza BBéci (#71937) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Ha ugysem látni a különbséget akkor miért érdemes a (jobbat) venni?ezen kívűl mi szól még a hu6900 ellen?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71940) Becenick


Becenick
tag

Üdv !
Lenne egy Samu 40H6400-as tv, amit szeretnék valahogy rendesen belőni, főleg a színhűség szempontjából. Tud esetleg valaki egy részletes beállítást írni vagy linkelni ?
Én csak [ITT] találtam valamit, de nem igazán értem. A fehéregyensúly beállítás nálam kínai kategória. Nem beszélve arról, hogy a motion plus-t miért javasolják kikapcsolni.
Help me please... F1 ... :)

(#71941) nismoka válasza charlie1975 (#71939) üzenetére


nismoka
addikt

Egy 4k-tv-n elég gáz a 300soros mozgókép felbontás, ezenkívül a 24p-t sem támogatja natívan. De 4k, húú hááá.... :D

(#71942) charlie1975 válasza nismoka (#71941) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Mit takar hogy nem támogatja a 24p t?az elöbb pont arról volt szó hogy egy laikus ugysem látja a különbséget

[ Szerkesztve ]

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71943) Vhiktor válasza Becenick (#71940) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hagyjad gyári beállításon, ezekkel az értékekkel csak mégjobban elcseszed a képet. Én kipróbáltam a neten fellelhető összeset és rosszabbnál rosszab lett a kép.
A színközt állítsd auto-ra, az nagyjából megfelel a kalibráltatnak, mindenhol azt írják.
Amit állíts az a színhőmérséklet, normál vagy meleg1 izlés szerint, a kontraszt, a fényerő, bár az 45-ön megfelelő.
A fehéregyensúly állítással meg teljesen biztos, hogy csak rontasz a képminőségen.

Javaslatom, de ez scak szubjektív természetesen:

Nappali fényviszonyokhoz:
Képmód: normál
Háttérvilágítás 14
Kontraszt 92
Fényerő 45
színköz: autó, vagy ha szereted az erős színeket akkor natív
Szín hőmérséklet: meleg1
Élesseg: 30
Motion Plus menu: egyedei, elmosódás csökkentés 10, a másik érték 0.
Mást ne állts.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71944) LivingColour


LivingColour
tag

Sziasztok!

Samsung TV vásárlása előtt állok. Eddig az UE55H6400-as nézett ki befutónak, de az asszony benyögte hogy vegyünk már ívelt TV-t. Az UE55H6800-asról mi a véleményetek?

Válaszokat előre is köszi,

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#71945) devil-k válasza LivingColour (#71944) üzenetére


devil-k
nagyúr

És mi lenne ha nem íveltet vennétek, hanem 1-2 mérettel nagyobbat a "hagyományosból"? Az ívelt megjelenítőnek ekkora méretben nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71946) nismoka válasza charlie1975 (#71942) üzenetére


nismoka
addikt

(#71947) Becenick válasza Vhiktor (#71943) üzenetére


Becenick
tag

Köszi !
Mondjuk ezen az oldalon szanaszét hálálkodnak az adott beállításért. Nem tudom.
Valahogy azt veszem észre, hogy a hideg / meleg színbeállítás is csak "megszokás" kérdése.
Minél többet nézi az ember az egyik beállítással, annál "erősebb" hatást vált ki a másik, mikor átállítja.
De az biztos, hogy az a beállítás, amivel el lett hozva a boltból, az kuka volt.
Egy ismerős mondogatja folyamatosan, hogy ezekkel a tévékkel általában az a probléma, hogy vagy májbeteg az ember vagy részeg.... tehát a bőrtónust szinte képtelenség úgy belőni, hogy élethű maradjon és ne kalibrálja el a többi színt az ember. Van benne valami.. hm
Az a részletes beállítás, amit meg a linkelt oldalon találtam már számomra érthetetlen.
Hozzáteszem nem rosszak a színek úgy sem, de ha akarnék se tudnék efféle beállításokkal variálni.

(#71948) BBéci válasza charlie1975 (#71942) üzenetére


BBéci
titán

Majd elmegyek hozzád, (ha meghívsz) megmutatom a hibákat, aztán sírhatsz. :K

(#71947) Becenick
A hide és a meleg a télikabátoknál, esetleg teánél megszokás kérdése. Képmegjelenítőknél a színhűségre, természetességre törekszünk, ami műszerrel mérhető és a napfényhez igazodik. Az 6500 K és a hideg profilokkal olyan messze kerülsz tőle, mint Makó Jeruzsálemtől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71949) charlie1975 válasza nismoka (#71946) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Köszi a cikket.ahogy nézem nem egy eget rengető probléma ha nem tudja a tévém.ha jól értelmeztem ha a lejátszóm nem tudja akkor hiába tudná a tv.gondolom a mostani 37c5000 em se tudja és teljesen jól elvagyok vele

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71950) charlie1975 válasza BBéci (#71948) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Próbáld elmondani azt is megköszönném

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.