Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) NONPLUSULTRA


NONPLUSULTRA
tag

Samsung Smart tévémre szeretnék rákötni egy vezetéknélküli Logitech billentyűzet+egér párost.
Mivel mindkét eszköz 1 USB adapterre kapcsolódik ezért vagy csak az egyiket vagy csak a másikat tudom használni. Van ötlet, hogyan tudnám egyszerre használni a kettőt?

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#72952) sandró60 válasza NONPLUSULTRA (#72951) üzenetére


sandró60
addikt

Mi a Logitech tipusszáma ?Nálam egy K400-van(igaz ez "tapi"pados,de én egérrel használom") és működik,mert össze van hangolva a billentyűzet az egérrel.Igy az 1db vevőegység a tévé usb-én .Hál istennek a gyártó gondolt ilyenre is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72953) PuMbA válasza HagaNRG (#72944) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd meg az összefoglalót :) Ha elmosódás fesztivált akarsz nézni, akkor biztos jó a H5000 :DDD

(#72954) sunci_02 válasza aProPeti87 (#72897) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nekem a "butább" H6200-m van, de imádom. Közel 2,3m méterről nézem, és játszok, leírhatatlan élményt nyújt pl. a Far Cy 4, vagy a Nemo Nyomában 3D BD

(#72955) gery2123 válasza PuMbA (#72953) üzenetére


gery2123
őstag

Azért ennyire nem rossz a helyzet szerintem. Persze egy 50" méret már más tészta, de nekem a 32" 5030 teljesen vállalható. Nem látok rajta mosódást, pedig az elmúlt napokban csak sport ment rajt. Igaz nincs és még nem volt komolyabb tv-m, de a szemem jó, és elég érzékeny vagyok az ilyesmire. Játék majd később. ☺
Ja és ekkora méretben tuti nem az 5000 szériát vennem

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#72956) NONPLUSULTRA válasza sandró60 (#72952) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

Ó igen? Akkor van remény. Ilyenem van: [link] bár szerintem mindegy mert az összes mostani vezeték nélküli Logitech billentyű és egér ugyanúgy kapcsolódik.
Ilyen a TV: [link]
Azt hittem az a baj, hogy mindkét eszköz ugyanarra a vevőegységre kapcsolódik és a TV egy USB-ről csak 1 eszközzel boldogul, de ha nálad működik, nálam más lehet a bibi :((

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#72957) BBéci válasza gery2123 (#72955) üzenetére


BBéci
titán

Addig örülj, amíg valaki nem mutatja meg, miként lehet legjobban észrevenni a mosódást, más néven élesség csökkenést. Az is tény, hogy a 32 colos tévén 2 méterről, vagy pláne messzebbről már aligha lehet zavaró. Erre is igaz, hogy a távolság mindent megszépít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72958) gery2123 válasza BBéci (#72957) üzenetére


gery2123
őstag

Ez így van. 2 m körül nézem, és nem látok problémát. Nem is akarom, de 60k nekem megért. Eredetileg egy 24" Samsung monitor TV volt a kiszemelt, de fekete péntek MM és úgy lett ez. Legszivesebben egy Sony 42" 705 vettem volna csak hát az ára már nem annyi. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#72959) sandró60 válasza NONPLUSULTRA (#72956) üzenetére


sandró60
addikt

Azért nézz szét a tévé menűben,hogy van-e olyan,hogy külső beviteli eszközök engedélyezése.

(#72960) Vhiktor válasza HolyFire (#72943) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mi már több mint 10 filmet megnéztünk és messze vagyunk a lemerüléstől.
Rossz a szemüveged.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72961) Tegla80 válasza gery2123 (#72958) üzenetére


Tegla80
addikt

Majd a kovi tv-d mar Sony lesz neked is...
En is samun "nevelkedtem" ,de "felnottem" es valtottam. ;)
(jo volt az is,de ez ......)

Sony® & PlayStation®

(#72962) sunci_02 válasza HagaNRG (#72854) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Ez a kábel kérdés egy baromság. Normál minőségű kábelt kell venni. Nem lesz szebb a kép a tv-n, vagy jobb minőségű a hang, mert drágább a kábel.
pl. kivetítőkhöz 1 - 300m sima optikai kábelt, hanghoz 1 - 300 m Proel minőségűt használunk. Egyedül a Speakon-speakon kábelek speciálisak, de azt a hangrendszerhez vettük/kaptuk.

(#72963) kali válasza HolyFire (#72943) üzenetére


kali
legenda

sokkal többet bír, simán 100 óra felett tud; link

(#72964) HolyFire válasza kali (#72963) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Akkor ezek szerint mindkét szemüveggel gond van :(

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#72965) PuMbA válasza HolyFire (#72964) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is pár óra után már 1/4-ed töltöttséget mutatott a TV a vadi új szemüvegre, de másnap, amikor csatlakoztattam a szemüveget, akkor megint felugrott 3/4-edre, szóval lehet, hogy csak a kijelzés rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#72966) PetX


PetX
aktív tag

Segítsetek, vettem egy UE48H6200 -as TV-t és képtelen vagyok a digitális adásokat nézni rajta.
KábelTV szolgáltató: DIGI
Csomag: DIGI50

A probléma: Nincs kép és hang, de a műsorújságot látja mindegyiknél...

1. kör
Varázslóban először csak Olaszország választható. Csatornákat megtalálja, analóg adások jönnek, a többinél: "Kódolt jel. Nem található a CI+ modul vagy az intelligens kártya. Ellenőrizze, megfelelően van-e behelyezve."
vagy volt amikor ezt írta: "Gyenge, vagy nincs jel. Ellenőrizze az antennakábel csatlakozását és a tárolt csatornákat."

2. Kör
Automatikus keresés, Ország: MO, Kábel, Teljes keresés. Uaz. Mindent megtalál (sőt). De nincs kép és hang.

3. Kör
Manuális keresés:
Jelátviteli seb. (Symbol rate): 6900 KS/s
Freq: 114.500 kHz-től 794.000 kHz-ig
Moduláció: 256 QAM
Megint megtalál mindent, az eredmény uaz. (műsorújságot látok, se kép se hang)

Annyi észrevétel van, hogy pl. UPC-s ingyenes (reklám?) csatorna jön és ahhoz pl. DTV -t ír...
Még a M1 és M2, Duna sem jön be digitális csatornán, ha jól emlékszem ezeknek viszont jönnie kellene.

Megtalált csatornák:
Digitális: 198 (TV: 165; Rádió: 33; Adat/egyéb: 0)
Analóg: 27

Szóval nem értem, láttam más is belefutott ebbe, de konkrét megoldást nem találtam a HSZ-ekben.

Hol lehet a hiba?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#72967) Batib válasza PetX (#72966) üzenetére


Batib
őstag

Bocsi, de biztos a Digi a szolgáltatód? Volt már itt olyan hogy keverte a UPC-vel. Azt írod UPC reklám bejön a digikábelen?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72968) kali válasza HolyFire (#72964) üzenetére


kali
legenda

a kapcsolatot nem zavarja valami szélsőségesen a tv és a szemüvegek között?
nekem bexel volt bennük gyárilag, azokkal tudta a leírtakat, most varta van a szemüvegekben, azokkal is jól bírják, a 3 hónap alatt - mitóa elemeket cseréltem - is elég sok 3d filmet megnéztünk már, biztos 20 felett, és még nyoma sincs lemerülésnek.

PuMbA; vagy egyszerűen csak ilyenek adott technológiájú elemek, más eszközöknél is előfordul, hogy ki- és bekapcsolást követően más infót szolgáltatnak, mert eltérőt közöl az akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

(#72969) becsitibi válasza becsitibi (#71986) üzenetére


becsitibi
senior tag

Sziasztok,megosztanám veletek tapasztalatomat,a válaszolt üzenetemre,illetve az előzményekre.A tv-t 2014 05,15.-én vettem az elektropark boltba,Samu F6400,2x volt képernyőhibája,mind a 2x garanciásan kicserélték a kijelzőt,amit Szlovákiából rendelt a szerviz,be van regisztrálva a samsung oldalán,a gar 2016 05 15-ig van,lehet még venni rá 1 vagy 2 év garit majdnem 20 Ft-ért.

Üdv

(#72970) PetX válasza Batib (#72967) üzenetére


PetX
aktív tag

Biztos, mivel én kötöttem és én fizetem a szerződést. :DDD

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#72971) BBéci válasza sunci_02 (#72962) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem inkább a te kijelentésedre illik az általad alkalmazott jelző!
"Nem lesz szebb a kép a tv-n, vagy jobb minőségű a hang, mert drágább a kábel."
Abban igazad van, hogy önmagában a magasabb ártól nem lesz jobb semmi, de aki azt állítja, hogy az optikai kábel minősége nincs hatással a hangra, annak fogalma sincs a témáról.
Vetítőhöz mi a csudának kell optikai kábel? Netán SIM2 Lumis Host?

(#72970) PetX
Vasárnap állítottam be haveromék Samsung tévéjét, Digikábelhez.
A hangolás előtt ki kell választani a szolgáltatót. Két lehetőséget ajánlott fel, UPC és egyéb. Értelemszerűen az egyébre kattintottam, utána ment minden, mint a karikacsapás. Szerintem Te itt hibáztál, azért látsz UPC reklámot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72972) NONPLUSULTRA válasza sandró60 (#72959) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

Mivel külön-külön mindkettőt tudja kezelni, azzal nem lehet gond.
A gond ott van, hogy egyszerre a kettő nem megy.
Átváltani sem tudok menet közben csak újraindítással úgy, hogy valamelyiket kikapcsolom.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#72973) PetX válasza BBéci (#72971) üzenetére


PetX
aktív tag

Du.-n megnézem. Erre nem is emlékszem, max a varázslóban lehetett ilyen, de tényleg megnézem. Köszi a tippet!

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#72974) Flashget válasza senki66 (#72916) üzenetére


Flashget
félisten

Ez samu tv esetében nem így van mindig. Ugyanis meghackelték a D. szériát azóta megy a kergetőzés a samsung és hackelők között. Ennek hatására adtak ki olyan fw-t ami nem javított semmit viszont letíltott pár dolgot. Voltak akiknek fw frissítés után nem működjöt az ami előtte jó volt. Samsung nem ad ki changelogot éppen ezért, "mert nem publikus." ha leírnák mit tílt ki rakná fel? Ezért szoktuk javasolni akinek nincs baja a tv működésével ne frissítsen. Hbbtv-n kivül más új funkciót úgy sem adna az fw-ben mert az jelenleg szoftveresen le van tíltva benne bizonyos modellekben.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#72975) BBéci válasza PetX (#72973) üzenetére


BBéci
titán

Nem a varázslóban, hanem amikor elindítanád az automatikus hangolást. Előtte be kell állítani pár dolgot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72976) sunci_02 válasza BBéci (#72971) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Mert a médiaszerver vagy videomixer és a kivetítő(k) között optikait, DVI vagy BNC-t használunk.

Hangra, hangjel továbbításhoz UTP-t, vagy XLR csatlakozós Proel minőségű kábelt használunk, a végfok és a hangfal között már gyári speciális kábelt használunk. ( a nagy teljesítmény miatt).

Szerk:

SIM2 Lumis Host ???

Nem :D

Inkább ezek és társai:

Christie

[ Szerkesztve ]

(#72977) BBéci válasza sunci_02 (#72976) üzenetére


BBéci
titán

Melyik mozi?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72978) sunci_02 válasza BBéci (#72977) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nem mozi. Rendezvények, koncertek, épületfestés stb. Céget nem írok.

(#72979) galaxys80 válasza BBéci (#72971) üzenetére


galaxys80
veterán

Anno én Digi-t állítottam be, annak ellenére, hogy Vidanet-es vagyok. Az utóbbi időben viszont rendszeresen megszakad az adás 20-30 sec-re (kódolt jel) kizárólag a Digis csatornáknál (Digi Sport, Word stb.).
Lehet ennek köze, ahhoz, hogy nem a megfelelő szolgáltatót állítottam be? Vagy csak simán a szolgáltatóm szarakszik?

(#72980) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Egyik haveromnál tegnap beállitottam egy Smart TV-t, konkrétan ezt a tipust: Samsung UE48H6400

Gyönyörüen behúzta a Plex streamet külső hálózatból a store-ból letöltött alkalmazással. A kérdésem az lenne, mire kell figyelnem, ha tévét vásárolnék, hogy pontosan ugyanez a smart rendszer és hardver legyen a tévében? Van ezeknek valami szoftveres verziószáma vagy hardveres követelménye, hogy pl. a Plexet fel lehessen igy tenni?

Köszi!

(#72981) BBéci válasza galaxys80 (#72979) üzenetére


BBéci
titán

Passz.
Szerintem minden esetben érdemes az egyéb beállítást választani. UPC előfizető vagyok, mégis az egyéb használható nálam is normálisan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72982) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Kinéztem egy tv-t [link] és a véleményeteket kérném. Elég olcsó és akár gyanús is lehetne. Forintban kb. 350000. Parasztvakítás aminek bedőlni készülök, vagy egy jó tv alacsony áron? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#72983) HolyFire válasza kali (#72968) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Mi zavarhatná be a jelet? Most kipróbálom hogy az új varta elemmel mit mutat...aztán ha ezzel is gond van akkor szemüveg csere...
Azért a 2 film/elemes dolog elégé pazarló dolog lenne. :F

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#72984) Batib válasza nababika (#72982) üzenetére


Batib
őstag

Ezen az áron (350K) szerintem bitang jó vétel. Itthon ez legalább 450000Ft.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72985) sandró60 válasza nababika (#72982) üzenetére


sandró60
addikt

Itt a topikban,ha visszaolvasol nem nagyon ajánják az"ives"tévét.Az ára azért ennyi,mert szabadulni szeretnének a készlettől.Próbálj visszaolvasni. A keresőbe ott fent ird be. :K

[ Szerkesztve ]

(#72986) Batib válasza sandró60 (#72985) üzenetére


Batib
őstag

Nem akarlak elkeseríteni de jövőre még több íves tv lesz a Samsung kínálatában.
Egyébként ez egy premium tv nem sok jobb van a Samsungtól. Nekem kifejezetten tetszett. Az ívesség meg ha nem is előny, én azért kifejezett hátránynak sem tartom.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72987) Vhaerun


Vhaerun
tag

Sziasztok,
Az Expert Electro, amit a samsung.hu online vásárláshoz felajánl gyári garit ad? Ezt tudja valaki?
Köszi

(#72988) sunci_02 válasza Vhaerun (#72987) üzenetére


sunci_02
aktív tag

:K

(#72989) blakey válasza r3dsnake (#72980) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre Plex app-al csak a Samunál találkoztam, tv, Blu-ray lejátszó ill. összes okostelefon, tablet stb. képes rá. Más tv-k "csak" sima DLNA-ként látják, semmi borító, leírás, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72990) Vhaerun válasza sunci_02 (#72988) üzenetére


Vhaerun
tag

Te most kinevetsz, vagy igen ? :)

(#72991) Zé777


Zé777
tag

Sziasztok!

Bár a másik topikban már feltettem a kérdésem és csak most látom, hogy van kifejezetten Samsung topik... na mindegy ide is beszúrom, remélem nem lesz belőle gond. :U

Tudnátok segíteni, hogy az alábbi két tv között milyen érdemi különbség van és melyik a jobb választás?
Ahogy az adatokat nézegettem nagyon hasonlónak tűnnek tudásban...

[link]

[link]

Ez a két tv ami szimpatikus nekem.

Köszönöm előre is!

Üdv: Zoli :R

[ Szerkesztve ]

(#72992) nababika válasza sandró60 (#72985) üzenetére


nababika
aktív tag

Az íves nekem is okozott gondolkodást, de elég közelről nézzük, kb.3m. Sokat nézegettem a boltban és az a véleményem alakult ki, hogy távolabbról nem jobb, sőt esetenként meg rosszabb is, mert csökken a betekintess szöge, aki meg "oldalról" nézi az majdhogynem vállalhatatlan. Szóval nem tudom, meg olvasgatok a témában. Bar ennyiért lehet nem kéne. Azért köszönöm. A paraméterei alapján egyébként jó tv vagy sem? Ja és meg valami, az hogy DVB-C, DVB-S2, DVB-T mit jelent? Van benne szatellit Turner, működik UPC kártyával? bocs ha nagyon hülyeséget kérdezek de nekem ezek csak betűk és számok, ez esetben csak betűk de ez nem sokat segít.

(#72993) sunci_02 válasza Vhaerun (#72990) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Ha jól tudom gyártói "rendes" garanciát ad az alábbi üzletek és webáruházai:

Media MArkt
Auchan
Expert
Extrem Digital
Euronics

De biztos még ki fogják pótolni a hiányzókkal.

(#72994) sandró60 válasza Zé777 (#72991) üzenetére


sandró60
addikt

Itt sokat olvashatsz róla.A tipusszám az érdekes.[link]
A helyedben a második linken lévőt választanám az a frisebb model.Amúgy a linken le van irva minden.

[ Szerkesztve ]

(#72995) ada19 válasza sunci_02 (#72993) üzenetére


ada19
senior tag

Tesco, és a Vöröskő Kft.-nek pár boltja, most nem rémlik a neve. Samsung garanciabővítéses oldalon valahol van egy pontos lista is.

Mégsenem

(#72996) sandró60 válasza nababika (#72992) üzenetére


sandró60
addikt

A kérdésedben benne van a válasz-[I DVB-C, DVB-S2, DVB-T mit jelent? Van benne szatellit Tuner, működik UPC kártyával? Igen :K

[ Szerkesztve ]

(#72997) macskajancsi válasza PuMbA (#72920) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Köszi, ezt észre sem vettem.
És ami nem Hamhung? :) (H=S)
Pl.: LG 47LB580V vagy Sony Bravia KDL-42W705B ? Ezek is nagyjából ebben az árkategóriában vannak.

HagaNRG:
Köszi! :)
És a Samsung UE48H5030 -cal mi a helyzet?

coito ergo sum...

(#72998) Zé777 válasza sandró60 (#72994) üzenetére


Zé777
tag

Köszi! Ezt már nézegettem korábban, de konkrétan két típus különbségeit nem tudtam kibogarászni. Persze lehet csak nekem kerülte el a figyelmem. :U
Valamiért én is az újabb széria felé hajlok, a másik topikban ajánlották a H6500-at, azt még megnézem az MM-ben...

(#72999) PuMbA válasza macskajancsi (#72997) üzenetére


PuMbA
titán

"És ami nem Hamhung? :) (H=S)
Pl.: LG 47LB580V vagy Sony Bravia KDL-42W705B ? Ezek is nagyjából ebben az árkategóriában vannak."

Ezt én honnan tudjam :)

"Köszi! :)
És a Samsung UE48H5030 -cal mi a helyzet?"

Előbb nézted meg az összefoglalóban, hogy az 5xxx széria nem ajánlott, erre megkérdezed megint, hogy ajánlott-e. Nem, még mindig nem :)

[ Szerkesztve ]

(#73000) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok.Érdeklődnék,hogy az UE55H6410 jó választás-e a jövőre nézve? Tudom,hogy nem túl régi darab,de rendelkezik-e valaki ilyennel (vagy hasonlóval)? Vannak-e tipus hibák?
Köszi előre is

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.