Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) BBéci válasza devil-k (#71696) üzenetére


BBéci
titán

Liszinek is van egy rakás gyereke és megoldotta, hogy ne tegyenek kárt a 65 colos plazmatévében. Nevelés kérdése.

(#71699) K4jusz
Olyan gyenge a Pi, hogy nem bírja elvégezni a dekódolást?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71702) devil-k válasza #94529552 (#71698) üzenetére


devil-k
nagyúr

A pedagógia lényege, a szigor. :D

- mozi bolondéria -

(#71703) Hejja1234 válasza devil-k (#71677) üzenetére


Hejja1234
tag

Tegnap 95e volt az mm-ben az UE40H5500, délben rendeltem egyet postai kézbesítéssel (Pécsre), és ma reggelre már a postán volt...ehhez képest az edigit...... :F

(#71704) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, help kellene, van egy samsung 32eh5000 tv, upc mediabox csatlakozik rá hdmi kábellel, hogy tudom ugy inditani a tvt hogy a hdmi bemenetet adja vissza, mert mindig a tv forrással kezd, de ott nincs csatorna mivel az upc box van, szoval inditás körülméményes mert mindig át kell tenni hdmi re + kinyomni hogy nincs hangolva keressen, mert ugye nem talált, köszi

(#71705) DougButabi válasza Flashget (#71700) üzenetére


DougButabi
tag

Még mielőtt nagyon belemennétek, mindkét említett tv két tuneres.

És a PIP működik egy tunerrel is, mondjuk TV + DVD lejátszó.

A két tuner vagy az említett felveszek mást nézek dologhoz, vagy PAP (picture and picture) Azaz nézem a TV adás + másik TV adás piciben. Mondjuk ez még emlékeimből van, nem tudom a mai modernek is tudják e.

(#71706) dethroner válasza Hejja1234 (#71703) üzenetére


dethroner
veterán

Ha már lesz új tévéd, nem szállnál be egy kijelző kalibrálásba? Veled már hárman lennénk, jobban megoszlanának a költségek ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71707) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Amúgy valakinek nincs meg Samsung promo Full HD-s film? Úgy értem amit a boltokban is nyomatnak rajtuk!?
Ilyen bemutató anyag! Kipróbálnám itthon is!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#71708) Robi81 válasza Gardoni (#71707) üzenetére


Robi81
tag

több márka:-) [link]

(#71709) pimmi válasza pimmi (#71704) üzenetére


pimmi
senior tag

megoldva, a pover gombbal a távon kell inditani, így visszaadja az előző forrást

(#71710) realistahuni


realistahuni
csendes tag

Hello. Tv vásárlás előtt állok. Kinéztem két Samsungot is. :)
Nagyon hálás lennék, ha pár hozzáértő emberke véleményezné :R

Szóval:
Samsung 48H5203AW 137 ezerért
Samsung UE40H5203AW 103 ezerért.

Köszi előre is!

(#71711) Flashget válasza DougButabi (#71705) üzenetére


Flashget
félisten

még1x leírom, hogy értsd.
Hagyományosan CRT tv módjára a PIP azaz nézed valamelyik TV csatornát, de érdekelne közben mi megy egy másik csatornán és kiraknád kis képre azt..na ehhez a DTV esetében 2db tuner kell vagyis kábel tv esetében 2dv DVB-C tuner a tévében.
Amit te írsz És a PIP működik egy tunerrel is, mondjuk TV + DVD lejátszó. már tudta a 2011-es D széria is, de ez nem az a PIP amire az emberek 95%-a gondol.

BD film játszása közben nem érdekel mi megy a tévén. ;)

Realme GT Master Edition

(#71712) Flashget válasza realistahuni (#71710) üzenetére


Flashget
félisten

mihez kell ez a butított 5200-as típus? játékhoz arra tökéletes.
tv, film, sport nézése katasztrófa...5203 még butítva is van amit később bánsz meg.
137 ezerért láttam 40H6400-t...inkább ilyet vagy 48H6200

Realme GT Master Edition

(#71713) realistahuni válasza Flashget (#71712) üzenetére


realistahuni
csendes tag

Nem vagyok otthon TV témában szóval egyáltalán nem vagyok tisztában a szériák előnyeivel, hátrányaival.
Amúgy tévézésre kellene, meg elég gyakran szoktam használni a hdmi funkciót, laptopról szeretek hd filmeket nézni.

(#71714) DougButabi válasza Flashget (#71711) üzenetére


DougButabi
tag

Köszönöm, hogy leírtad, hogy értsem.

Csak, hogy Te is értsd: PIP jelentése Picture in Picture, azaz kis kép a nagyban.

Nem feltétlen két tuneres. Persze tudom mit gondol a nép általában, csakhát veled együtt tévednek.

Ezért jó tudni, hogy a KÉTTUNERES PIP jelenti azt, hogy lehet mást is nézni a kis ablakban.

A lényeg, ha egy TV-re rá van írva, hogy PIP, még nem biztos, hogy tudsz 2 külön TV műsort nézni.

[link]

(#71715) BBéci válasza DougButabi (#71714) üzenetére


BBéci
titán

Tudsz két különböző tévéműsort nézni, ha az egyik HDMI-n érkezik valamilyen külső eszközről, például set top boxról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71716) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Kinéztem most két Samsung monitor tv-t, de nem tudok dönteni. Ebben kérném a segítségetek. A következőkről lenne szó:
Samsung T24D390
Samsung T28D310

Mindkettőt az MM honlapján találtam jó ajánlatként, most adnak rá pár ft kedvezményt. Ráadásul 3 év gari van rá. Itt egy összehasonlító link róluk: [link]

Megnéztem a gyártó honlapját is, annyi a különbség, hogy az egyik 28"-os, de csak 1366x768-as felbontása van, míg a másik kisebb, de Full HD. Ja, és a nagyobbnak 8ms a válaszideje, a kisebbnek 5ms.

Szerintetek melyiket válasszam? Mi a fontosabb? A nagyobb felbontás vagy a nagyobb képátló?
Esti tv-zésre lenne használva, és egy Ps2 lenne rákötve. Kb 1,5m-ről nézném. (Az, hogy a gép is rá lesz-e dugva, jelenleg nem tudom.)

+1 kérdés: 50 ezer körüli ára van mindkettőnek. Megérnek ennyit?

(#71717) gyeniko válasza Flashget (#71700) üzenetére


gyeniko
őstag

H6500-tól mindegyikben.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71718) bootx28 válasza Flashget (#71695) üzenetére


bootx28
csendes tag

Akkor ez mehet a kukába akkor?
Panelt nem lehet eladni?

(#71719) Csabcy válasza bootx28 (#71718) üzenetére


Csabcy
tag

Sziasztok!

TV-t vennék, de nagyon elvesztem a részletek között,40"-ban gondolkodom és FULL HD Smart tv kellene.
3D nem kell, 2010 óta van 3D-s Laptopom, de még egy filmet sem néztem meg.Wifi sem kell bele, van kiépített UTP a TV-hez.Fö használat IPTV, USB film lejátszás.
A Samsung UE40H5300, Samsung UE40H5303 és a Samsung UE40H5500 között gondolkodom.
Igazából nem nagyon jöttem rá mi a különbség köztük a leírások alapján.
Mindháromban van SMART HUB, esetleg előfordulhat, hogy az egyik smartja butább?
Mind ugyanolyan típusú filmeket tud lejátszani? Esetleg jó lenne ha lenne valamelyiken VGA csatlakozó, de ezt egyiken sem láttam. Azt hallottam ,hogy a 5303 butított változat, de ez miben, rosszabb a HW, vagy az SW, vagy mindkettő. Tudnak ezek a TV-k LAN-on keresztül filmet lejátszani számítógépről?
Elég tanácstalan vagyok 12 éve nem vettem TV.
Köszi a segítséget.

Üdv:

Csaba

(#71720) K4jusz válasza BBéci (#71701) üzenetére


K4jusz
tag

A PI tudja dekódolni a DTS hangot, csak nagyon nagy bitrátájú 1080p-s filmnél hálózati lejátszásnál azért izzad rendesen. Ami engem zavar az az, hogy a TV a pendriveról lejátsza a filmet hanggal együtt, ha meg megkapja HDMI-n a PI-től a kódolatlan hangot, akkor néma.

(#71721) #94529552 válasza bootx28 (#71718) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán a javítós topiban is [link] érdemes megkérdezni, hogy konkrétan mit lehet kezdeni azzal a tévével, és mennyire gazdaságos, vagy nem a javítása.

(#71722) BBéci válasza K4jusz (#71720) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem, hogy zavar, de ez van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71723) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nemrégiben feltettem egy ilyen kérdést és azt mondták hogy sajnos a LED TV-n ilyen az adás.
Nah már most ez okés...viszont a következő kérdésem arra irányul hogy mennyit javulna a TV műsorok minősége ha szolgáltatót cserélnék. Ha minden igaz a Telekomnál tudnának olyan digitális csomagot ami optikai kábelen jön és elvileg minden csatorna Hd ready+18 csatorna full hd.

Azzal érnék el javulást?

Azt gondolom hogy a fullHD csatornák szebbek lennének, de a többi? Azok valóban 720p-be jönnek vagy ez csak marketing?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#71724) Flashget válasza gyeniko (#71717) üzenetére


Flashget
félisten

Nem a twin tunerre írtam hanem erre: 2x DVB-T/C/S2 és te?
H6650 - DTV Tuner DVB-T / C / S2
H7000 - DTV Tuner 2 x DVB-T2 / C / S2

:U

Realme GT Master Edition

(#71725) Flashget válasza DougButabi (#71714) üzenetére


Flashget
félisten

De biztos bennem van a hiba, hogy nem érthetően írtam.
Adott egy középkategóriás tv digikábelen (csak azért ez a szolgáltató, mert a rabló konkurenciával ellentétben nem kódolja a digitális csatornákat kívéve a filmcsatornákat így nem kell beltéri sem hozzá) mondjuk F6640 vagy H6500. Csak a koax van be dugva semmi egyéb külső lejátszó, sem beltéri, sem CI+.
A PIP funkció nem is használható ki van szürkülve! Tehát engem nem érdekel, hogy mi van wikin az érdekel mit állít a samsung. Nos ez mezei átverés semmi köze a valós PIP-hez. A valós PIP funkciót megfizetteti a samsung.
Vegyünk egy F/H 7000-es típust ugyan ezzel az eljárással és működik a PIP amit a vevők 95% keres benne.

Realme GT Master Edition

(#71726) bozont válasza Sirandrish (#71723) üzenetére


bozont
veterán

Az analóg vétel nem ajánlott már LCD TV estén, a digitális valószínűleg sokkal jobb képminőséget fog adni. De sok múlik azért a szolgáltatón és főleg az adott csatornán is. Nálunk sokat javult a képminőség a miután digitális csatornákra váltottam. A legtöbb SD adás egész jó minőségben jön, de azért akad pár ami ugyanúgy elég gyatra, de ez van, így sugározzák. Viszont kétlem hogy HD-ban sugároznák az SD csatornákat, nem tartunk még ott. Max a szolgáltató felkonvertálja őket, a minősége kérdéses, ki kell próbálni.

(#71727) Sirandrish válasza bozont (#71726) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm az infót :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#71728) Tegla80 válasza Flashget (#71725) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem ezt igy nezve mar markafuggetlen dolog,nem samu spec.
Viszont,ha mar ennyire szivozol ezen,akkor mondom a mas nezopontot.(felhasznaloit )
Az sincs leirva pl, h a PIP sima coax bedugasanal dvb-akarmi eseten igy fog mukodni..... :U
ezt max csak Te gondoltad igy.(meg azok akik veled 1velemenyen vannak persze)
A miert igy gondolod az spec lenyegtelen(crt nel....bla-bla bla),mert nem ugy van.
A PIP(nalam P&P is) elerheto es hasznalhato is a megfelelo feltetelek mellett,igaz ehez kell egy masik kulso forras is,de a funkcio megy. Max maskepp ,mint a Te gondolkodasmodod.
Amugy ha mar igy nezzuk akkor a pvr is parasztvakitas,mert:"miazhogymegnekemkellradugnomegyvinyotishogyelerjemaficsort" ;] :DD
Ne vedd mellre,de sztem nem jol latod,ertekeled a ficsort. :R

Sony® & PlayStation®

(#71729) DougButabi válasza Flashget (#71725) üzenetére


DougButabi
tag

Nem az a baj benned, hogy nem érthetően mondod, hanem, hogy nem jól tudod, és azt mondod.

Tuner tekintetében a 6500 6650 7000, mindegyikben 2 azaz kettő darab van.

Ok. ne érdekeljen mit mond a wiki, akkor mit is mond a samsung? 6500 >> twin tuner
Segítek twin >> testvér >> 2 darab !
Érted már?

És az is tévedés, hogy igazi PIP csak két tuneres lehet, kérlek ne terjeszd. A tv-k fejlesztői nem biztos, hogy tudják, mi a Te véleményed, vagy Te mit tekintesz igazinak , ezért előfordulhat, hogy ráírják egy egytuneres tévére , hogy tudja a PIP-et, pléne ha a marketingesek is közbenjárnak.

És nem venné jól ki magát, ha valaki a Te tanácsodra megvenne egy tévét, amire rá van írva, hogy PIP, és mégsem tudna különböző TV műsorokat nézni a kis képben.

(#71730) BBéci válasza Sirandrish (#71723) üzenetére


BBéci
titán

"elvileg minden csatorna Hd ready+18 csatorna full hd."
Erről kérj valamilyen írásos dokumentumot, ajánlatot, mert tudtommal Magyarországon semelyik csatorna nem ad 720p-ben, tehát ott valami nagyon nem stimmel. Vagy 720x576 (SD), vagy 1920x1080 (HD). Valamelyik természetfilm csatornán egyszer láttam 720-at, de az egyébként 1080i-ben szokott sugározni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71731) szaboger


szaboger
tag

Nem tudjátok, hogy LG-k és a samu h6200 mekora külső vinyót kezel maximum?

(#71732) BBéci válasza DougButabi (#71729) üzenetére


BBéci
titán

Honnan veszed, hogy a H6500 dupla tuneres? Itt egyértelműen az áll, hogy: NEM.

A PIP nem jelent dupla tunert, a legtöbb esetben úgy működik, ahogy tegnap leírtam.

(#71731) szaboger
2 TB-ost.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71733) DougButabi válasza BBéci (#71732) üzenetére


DougButabi
tag

Szó sem volt F6500-ról, én végig H6500-ról beszéltem.......

Visszaolvastam elég sokáig 71689-hszból indultunk, ott egyértelműen H6650 - H6500-ról szólt a kérdés.

De amint látom végeredményben megerősítettél, hogy a PIP nem feltétlen jelent dupla tunert.

(#71734) szaboger válasza BBéci (#71732) üzenetére


szaboger
tag

Köszi akkor max addig keresek de ezeket nem akarják akciózni. Esetleg ha van valami jó 1-2 Tbbe az ne tartsd vissza, film, sorozat nézésre kéne.

(#71735) BBéci válasza DougButabi (#71733) üzenetére


BBéci
titán

Hibáztam, H-t írtam és F-et linkeltem. :B Mentségemül szolgáljon, hogy Te nem írtál betűt a számok elé.

Senki nem állította, hogy a PIP dupla tunert jelent. Létezik egytuneres és kéttuneres PIP.

(#71734) szaboger
A beépített médialejátszó használatát egyáltalán nem javaslom, a fasorban sincs egy külső célhardverhez képest.
Merevlemezből 3,5 colos WD Caviar Green és egy Sharkoon vagy hasonló külső ház a javaslatom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71736) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Sziasztok a ue48h6700 miben tud kevesebbet a méret és a felbontáson kivül az ue50hu6900 hoz képest?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71737) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Két tv között nem tudom melyiket lenne érdemes választani.
Tudnátok benne segíteni?
első típus: UE50H5000EW
másik: UE48H4200EW

Melyik lenne a jobb választás, illetve mit kell róluk tudni?

Márk

(#71738) PuMbA válasza asus1 (#71737) üzenetére


PuMbA
titán

UE40H6200 :) 4000-res és 5000-res kategóriát én hanyagolnám, mert spórolnak mindenen. Semmi értelme, ha veszel egy nagy képátlójú semmit se tudó TV-t, rosszabb panellal (képminőséggel).

[ Szerkesztve ]

(#71739) neevous


neevous
tag

Sziasztok,

Adott egy LE22S86BD (azt hiszem, hogy 2008 környéki TV), amihez most vásároltam eg WDTV lejátszót, de amikor átkapcsolnám a tv-t HDMI-re (külön gomb a távirányítón), akkor azt írja ki, hogy "nem elérhetô".

A lejátszó és a kábel is teljesen jó, mert egy másik (Panasonic) tv-vel tökéletesen ment.

Van ötletetek, hogy hogyan lehetne engedélyezni a HDMI bemenetet a tv-n?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#71740) BBéci válasza charlie1975 (#71736) üzenetére


BBéci
titán

Többet tud, nem kevesebbet. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71741) szaszapi válasza charlie1975 (#71736) üzenetére


szaszapi
őstag

Nem értem mit rágódsz még a témán!

Nem igazán lehet összevetni a 2 tv-t.Az utóbbi 4K felbontású,de eléggé butított,már volt róla szó.Nem 3D-s,50Hz-es és nem tud 24p-s folyamatos lejátszást.Inkább a H6700, ha a kettő közt vacillálsz.

[ Szerkesztve ]

(#71742) asus1 válasza PuMbA (#71738) üzenetére


asus1
aktív tag

Mit ajánlasz akkor helyettük?

(#71743) PuMbA válasza asus1 (#71742) üzenetére


PuMbA
titán

A hozzászólásom első szava az ajánlásom :DDD

Más: Most nézem, hogy a H6000-res szériának 846MB-os firmware-e van, az F6100-omnak még csak 41MB volt :Y És ez egy TV...20 év múlva a mosógépnek lesz 100MB vagy mi a fene :DDD A gatyánkban is firmware lesz :))

[ Szerkesztve ]

(#71744) Flashget válasza PuMbA (#71743) üzenetére


Flashget
félisten

steamen kiadtak egy játékot..2GB volt a mérete.
majd x idő múlva kijött a javítás is hozzá 8GB méretben!!! :D
ergo amit kiadtak nem volt kész játék de a konkurencia miatt megakarták előzni őket a kiadással.

Realme GT Master Edition

(#71745) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Milyen kamerát ajánlanátok tv hez?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71746) Tegla80 válasza charlie1975 (#71745) üzenetére


Tegla80
addikt

Valszeg mindhez a sajatjat,mert nem nagyon(inkabb semennyire) mennek massal.
Eleg draga moka amugy pl samu eseteben is.

Sony® & PlayStation®

(#71747) JoeYi


JoeYi
őstag

-

(#71748) BBéci válasza JoeYi (#71747) üzenetére


BBéci
titán

Téged is lehet látni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71749) szaszapi válasza charlie1975 (#71745) üzenetére


szaszapi
őstag

Vissza egy kicsit a kérdésedhez:

Miről néznéd a filmeket egyébként?Ha pc-s összeköttetést használsz akkor 4K-nál 2.0-ás HDMI kimenetű VGA kell, ami még ritka mint a fehér holló.Ha rendelkezel is milyen filmeket néznél rajt?Azt a 10 db Mastered in 4K filmet ami nem valós 4K?Erre még szerintem várni kell.Most hogy a Disney is beintett felénk,nem hinném hogy jövő decemberben ontanák majd itthon a 4K filmeket.Inkább jobban megéri full HD-t venni,mégiscsak több tartalom van rá jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#71750) BBéci válasza szaszapi (#71749) üzenetére


BBéci
titán

De akkor nem tud dicsekedni a haveroknak, hogy UHD tévéje van. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.